jeu Gereformeerde meisjes te Middelburg bijeen. LAATSTE BERICHTEN. GEMEENTERADEN Terry en Berry in „De Bril van Sultan Sar". VLISSINGEN. De wethouder van Volkshuis vesting houdt deze week spreek uur niet Donderdag, maar Zater dagmorgen van 1012 uur. Concert St. Ceacilia. De Harmonie St. Ceacilia. geeft heden Donderdagavond van 8 tot 10 uur een concert in het Ha vendorp. GOES. Zendingssamenkomst. Blijkens een advertentie in dit nummer zal morgen-(Vrijdag)- avond in de Grote kerk alhier in aansluiting op de samenkom sten, die de§, morgens en des mid dags warden gehouden behal ve Dr" Dankbaar, de Zendings rector uit Oegstgeest, ook spre ken mej. C. H. C. Gunning, die mededelingen zal doen over het Zendingswerk. De toegang is vrij; ook voor belangstellenden uit de omliggende gemeenten. WEMELDINGE. De buurtveren. „Eensgezind", maakte Zaterdag j.l. een autorit door Zeeuwsch-Vlaanderen waar de het meest door het oorlogsge weld getroffen plaatsen veerden bezocht. De leerlingen van de Ge meentelijke Bewaarschool maak ten Maandag met hun geleidsters een autotocht door Walcheren, o.a. werd ook het prachtige strand te Zoutelande bezocht, 's Avonds keerden allen zeer vol daan van deze reis terug. RILLAND-BA TH. Maandag hadden twee nood landingen plaats van vhegtuigen, het ene kwam terecht op een per ceel vlas, van de landbouwer Jac. Blok. De twee inzittenden werden beiden gewond en zijn per auto vervoerd. Het toestel was aan de neus beschadigd en is na ge demonteerd te zijn weggevoerd, per vrachtauto. Het andere vlieg tuig streek neer op een perceel erwten van de landbouwer Dale bout, in de Volkerpolder. De enig inzittende bekwam geen letsel. Het toestel, dat een defecte pro peller had, is ter plaatse gerepa reerd en 's avonds weer opgeste gen. BORSSELE. De ouden van dagen maak ten Maandagmiddag een rijtoer rond Walcheren. In Veere werd de Oudheidkamer bezocht. Grote Belangstelling bestond er voor de collectie oud-por'celein afkomstig van dhr J. L. Richel, vroeger burgemeester van Bors- sele. In Domburg stond in clfé Wilhelmina een koffietafel klaar, die alle eer aangedaan werd. Verder werd naar Vlissingen ge reden waar weer gepauseerd werd. Om 9 uur kwamen de oudjes thuis opgewacht door het muziekgezelschap. Tijdens het laten zinken van het laatste zinkwerk op 45 meter diepte aan de Noordwal deed zich een ongeval-voor-. Door een aflopende" ankerketting w.erd een der mannen gegrepen, waar door hij overboord sloeg. De man kreeg veel water binnen en liep lichte verwondingen op. HOEDEKENSKERKE. Ponton gelicht. Met behulp van de drijvende bok ..De bevrijding" van de Ne derlandse Spoorwegen, is het ge lukt de ponton welke na Dolle Dinsdag tot zinken"was gebracht, Woensdag te lichten en verder aan de wal te zetten, waar men de ponton zal trachten te repa reren. SOUBURG. Ongeval. Dinsdagmiddag had bij h^t zand lossen aan de Loskade een ernstig ongeval plaats. De bak waarmede het zand op de los plaats werd gestort, kwam, door dat de staaldraad brak, terecht op de arbeider C. P. uit Middel burg, die hierdoor ernstig ge wond werd. Dr van Boekei ver leende de eerste hulp, waarna het slachtoffer .per auto naar het ziekenhuis te Middelburg werd vervoerd. Maandagmiddag zal de ge meenteraad in openbare verga dering bijeenkomen. Zaterdag j.l. had de Sasser Zwem- en Poloclub „De Bruin vis" te Sas van Gent (Oost Z.-Vl.) een zwemwedstrijd uit geschreven. Een 15-tal leden van de Souburgse zwemveren. „Luctor et Emergo" hebben hier aan deelgenomen. De volgende tijden werden door hen ge maakt: 25 meter rugslag meisjes van 1314 jaar Rie Kerkhove 31 sec.Cor Logeman 27.2 sec. Willy Florusse 27.7 sec.Dien Koets 32.9 sec. 25 meter borstcrawl jon gens 1314 jaar; W. Buis 29 sec. MORGENVERGADERING DER GEREF. MEISJESBOND. De Zeeuwse hoofdstad was gisteren het toneel van een (vreedzame) invasie, toen -hon derden Geref. meisjes, die uit alle delen der provincie gekomen waren ter viering van hun pro vinciale Bondsdag, in de keurig versierde Noorderkerk, waar luid de dank en bondsliederen opklonken. Blijdschap en dankbaarheid noemde de afd. presidente Tine Meijers in haar welkomstwoord de voornaamste zaken die deze dag in de harten leefden. Er werden in de morgenver gadering diverse huishoudelijke zaken behandeld Uit het jaarverslag van de secretaresse Saar Hillébrand bleek, dat het verenigingsleven overal weep op gang is geko men en vooruitgaat. Een finan cieel jaarverslag werd door de penningmeesteresse Koos Mesu- voorgelezen. Hierna kreeg de bondspresidente mej. F. Jan sen van Beek hef woord met het onderwerp „Hoe gaan we' hpt nu doen?" Begonnen zal moeten worden met het plaatsen van Gods Woord in het middelpunt, nog meer dan vdorheen. De nieuwe methodiek zal er op gericht .zijn de leden op eenvoudige wijze (die de zelfwerkzaamheid sti muleert) de grote lijn in de ge schiedenis der Godsopenbaring te laten zien. Vanuit de Schrift moet een antwoord worden ge geven op de problemen van deze tijd zoals de eenheidsgedachte, de beschouwing der vrijheid enz. En ook wat de Schrift zegt over het gezin, de kerk etc. Een goede bespreking volgde op dit onderwerp. Vergeten wij niette melden, dat er goede declamatie door een der meisjes werd gele verd en dat een groepje meisjes uit Bergen op Zoom op ver dienstelijke wijze verschillende liederen ten gehore bracht. Van de middagvergadering brengen wij morgen hét verslag. BONNENLIJST. Van het tijdvak van 20 Juli t.m. 2 Augustus 1947. Bonkaarten KA, KB, KC 707 (Serie H). H-01 Brood800 gr. brood. H-02 Brood: 400 gr. brood. H-01 Boter: 125 gr. boter. H-02 Boter: 125 gr. margarine of 100 gr. vet. H-03 Boter: 250 gr. margarine of 200 gr. vet. a H-01 Melk: 4 liter melk. H-03, H-05, Melk: 7 liter melk. H-01 Vlees: 100 gr. vlees. H-02 Vlees: 200 gr. vlees. H-01 Algem.: 200 gr. kaas. H-02 Algem.: 750 gr. suiker, bo- terhamstrooisel enz. qf 1500 gr. jam, stroop, enz.; of 750 gr. chocolade of suikerwerk. H-03 Algem.: 125 gr. koffie. H-04 'Algem.: 50 gr. thee. H-05 Algem.: 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel (niet uit rijst bereid). H-03 Res.: 1600 gr. brood. H-06 Res.: 800 gr. brood. Bonkaarten KD, KE 707 (Serie H). H-ll Brood: 800 gr. brood. H-ll Boter: 250 gr. boter. - H-12 Boter: 125 gr. margarine of 100 gr. vet. H-13, H-15 Melk: 12 liter melk. H-ll. H-12 Vlees: 100 gr. vlees. H-ll Algem.: 100 gr. kaas. H-12, H-13 Algem.: 250 gr. suiker bcterhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. chocolade of suikerwerk. H-13 Res.: 800 gr. brood. H-14 Res.: 100 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid). H-16 Res.: 600 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel (niet uit rijst bereid). Bonkaarten "VIA, JIB, MC, MD, MF, MG 707 (Byz. arbeid, a.s. Moeders en zieken). (Serie H). H-21 brood: 800 gr. brood. H-21 boter: 250 gr. boter. H-22 boter: 250 gr. margarine of 200 gr. vet. H-21 melk: 5 liter melk. H-21 vlees: 300 gr. vlees. H-22 vlees: 100 gram vlees. H-21 kaas: 200 gr. kaas. H-21 eieren: 5 eieren.- H-21 suiker: 250 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of 500 gram jam, stroop enz., of 250 gram chocolade of suikerwerk. Versnaperingenkaarten enz. QB, QC 707: H-33 versnaperingen: 200 gram chocolade of suikerwerk of 200 gr suiker, boterhamstrooi sel enz., of 400 gr. jam, stroop enz. H-36 versnaperingen: 100 gram chocolade of suikerwerk, of 100 gram suiker, boterham strooisel enz., of 200 gr. jam, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kun nen reeds op Vrijdag 18 Juli worden gebruikt, met Uitzonde ring van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 21 Juli mag worden gekocht. De niet-aangewezen bonnen van serie G kunnen vernietigd worden. REPUBLIEK VERWERPT LAATSTE NEDERLANDSE VOORSTELLEN. Toestand gespannen. Het republikeinse kabinet en het werkcomité hebben de jong ste Nederlandse voorstellen be treffende de gemeenschappelijke politie verworpen. Dit kabinetsbesluit betekeht, dat de oplossing van het voor naamste probleem, dat de vor ming van een federale interim- regering vertraagt, nog niet in zicht is. Tijdens de zittting van het re publikeinse kabinet werd een te legram ontvangen van Dr van Mook, waarin stond vermeld dat geen uitstel kon wor den verleend en dat te elf uur antwoord 'werd verwacht op de Nederlandse vobrstellen terwijl tevens het bevel gegeven moest worden het vuren volledig te sta ken. Hierop zette Sjarifoeddin voor de radio uiteen, dat de Ne derlandse voorstellen .onaan vaardbaar waren en zeide verder dat de toestand uiterst gespannen was. „De Nederlandse houding toont aan, dat de Nederlanders de vreedzame weg zullen verla ten.. De Nederlandse regering heeft reeds krachtige taal gebe zigd. Wij moeten rekening hou den met de mogelijkheid, dat de Nederlanders geweld gebruiken. 100 meter schoolslag meisjes 1514 jaarCórrie Sturm 2 min. 12 sec.Cathrien Wisse 1 min. 43.2 sec.; Koos Buis 59.8 'sep.; Nel Joosse 1 min. 52 sec.Maatje Joosse 2 min. 2 sec. 50 meter borstcrawl jon gens 1517 jaar: J. Keulemans 41 sec.; W. Bruinooge 50.2 sec.; 200 meter -borstcrawl: Me^. Nel Passenier 4 min. 7 sec.dhr A. v. d. Caai 1 min. 23,5 sec. BRTJINISSE. Waddenzee gesloten voor mossel zaadvissers. De mosselzaadvisserij op de Waddenzee is met ingang van heden weer gesloten. In de 6 weken van openstelling is te Bruinisse ongeveer 100.000 ton nen mosselzaad aangevoerd, of grote mosselen, want het echte zaad is niet gevonden. Toch kan wel worden aange nomen, dat ieder de voor zijn be drijf benodigde hoeveelheid heeft kunnen halen. Nu de zaadvisse- rij beëindigd is, zal de mosselhan- del waarschijnlijk wel opleven, daar de mosselhandelaars thans gelegenheid krijgen zich met hun relaties in verbinding te stellen. Piek van de Winterhulp. Zaak aangehouden. De Byz. Raad van Cassatie zo» Zaterdag uitspraak doen in de zaak tegen Carel Piek, Directeur- Generaal van "de Winterhulp en ex-Secretaris-Generaal van het Nederl. Roode Kruis. De Raad besloot de zaak aan te houden tot de wetswijziging is afgekon digd, waardoor het mogelijk zal zijn de behandeling voor een na der onderzoek naar de Raadsheer Commissaris van het Bijz. Ge rechtshof terug te verwijzen. Bij de behandeling voor de Raad van Cassatie was aan het licht geko men, dat Piek ook nog 0 Frank rijk tijdens zijn optreden als con sul-generaal van Nederland in Marseille, -in het laatst van de oorlog spionnagediensten voor de S.D. zou hebben verricht. Ver moedelijk zal dit punt nader wor den onderzocht. De proc.-fiscaal Prof. Mr Lan- gemeyer had verwerping van het beroep geëist, waardoor Piek door het Hof te Den Haag tot 8 jaar gev. straf was veroordeeld. KAPELLE. Bij de mededelingen en inge komen stukken was een verzoek van de buurtveren. de Haaimeet te Schore om de vuilnisbak al daar zo spoedig mogelijk te la ten verwijderen. Het ligt ook in de bedoeling van B. en W. om deze bak mettertijd op te rui men. Met de veilingsveben. K.-B. en O. en de heer Bierens zal een grondruil worden aangegaan. Wanneer deze ruil met de heer Bierens doorgaat zal het voor hem, daar er dan een fabriekje in zijn buurt gebouwd wordt, geen rustig wonen meer zijn. Besloten werd dhr Bierens hiervan op de hoogte te stellen; verder ging de laad er mee ac eoord. Van de heren L. de Jager en St. Rottier zal in Biezelinge in het belang van de huisvesting grond- onteigend worden. Aan de door de heer Jager hiertegen aangevoerde bezwaren, kort niet worden tegemoet gekomen. Het heffen van een vermake lijkheidsbelasting van 2 pet gaf stof tot praten. De heer A. J. van Liere zag gaarne, dat ver schillende verenigingen hiervan vrijgesteld worden, daar ze het financieel toch al moeilijk heb ben. Dhr J. de Jager onder streepte dit ten volle. De voorz. gaf nog enige toelichting, hij achtte een der gelijke belasting ook zeer on sympathiek. Besloten werd dit pünt nog even aan te houden. In de plaats van Mej. M. C. Daansen, die wegens huwelijk ontslag heeft genomen als on derwijzeres aan de O.L. school te Kapelle werd benoemd Mej. C. de Groene. Aan de landelijke arbeiders vereniging „Eigen Erf" te Goes werd een bedrag van f 25 als subsidie gegeven. Verder besloot de vergadering om een lantaarn te plaatsen op het kruispunt van de Wemel- dingseweg en de Hillewerfweg nu de P.Z.E.M. toch 'n laagspan ningsnet aan het aanleggen is. De badinrichting van de grote klok in de toren te Biezelinge zal worden verbeterd. Voor het geven van gymnas tiekonderwijs was er van het bestuur van de Ned. Herv. school te Biezelinge een verzoek gekomen om beschikbaarstelling van gelden voor het aanschaffen van leermiddelen hiervoor. De vergadering ging hiermee ac- coord. Voorts was er van het bestuur van de School met de Bijbel te Kapelle een verzoek binnenge komen om een voorschot voor herstel van oorlogs- en bezet- tingsschade aan deze school. Een bedrag, van f 2500 zal als voor schot verleend Worden. Bij de rondvraag zeide dhr A. J. van Liere het wenselijk te achten wanneer nog meer wo ningen gebouwd werden en dan liefst door woningbouwvereni gingen. De voorz. antwoordde, dat in het college van B. en W. inderdaad reeds over meer dere woningbouw gesproken is. Hy juicht een woningbouwveren. ten zeerste, toe. De heer Goud vroeg of de be graafplaats te Schore eens ón derhanden genomen kan wor den en informeerde verder of er al stappen gedaan zijn voor het aankopen van bouwterrein te Schore. Dit dient inderdaad onder ogen te worden gezien, al dus de voorzitter. De heer- C. Eversdijk vroeg om verbetering van het Spaar- lingspaadje en de hoek van de Maalstede bij de Wed. Wisse Nijssen. ARNEMUIDEN. Het in de vorige vergadering vastgestelde salaris van de ge meentearbeider, werd door Ged. Staten niet goedgekeurd. Tot wij ziging werd besloten.' Voorts waren er klachten bin nengekomen over het wachten in de open lucht op de bussen wat vooral bij slecht weer niet mee valt, geprobeerd zal wor den of dé bussen de bebouwde kom aan billen doen. De gemeenterekening werd voorlopig vastgesteld, met een nadelig slot voor de gewone dienst van f 14500.18 en voor de kapitaaldienst een batig slot van f 1103.34. Aan dhr J. D. v. d. Weide werd eervol ontslag ver leend, als onderwijzer aan de O.L. School met ingang van 1 September. Benoemd werd tot onderwijzeres aan deze school Mej. P. C. de Graaf te Yerseke. Aan de heer P. C. Groenen dijk werd een stukje grond 'in erfpacht uitgegeven voor een daarop te plaatsen noodwinkel. Tot lid in de commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd, in de plaats van dhr E. J. Smid, L. Brasser. In de Vacature C. Joosse werd benoemd tot commissaris van de woningbouw dhr Scheele. Aan de Z. L. M. werd t.b.v. de te stich ten Lagere Landbouwschool te -Middelburg gedurende 20 jaar een subsidie verleend van f 234.80 per jaar. Naar aanleiding van een verzoek om subsidie van de P^ov. Geitenfokver. werd cfe wens uitgesproken, om de plaatselijke afdeling te steunen, doch hiervan was nog geen ver zoek ingekoméh, zodat geen be slissing genomen werd. Aan de Stichting Nieuw Wal cheren werd tot wederopzeg ging een subsidie toegekend van f25.per jaar. Naar aanleiding van een verzoek van J. van Bel- zen tot vergunning voor het bouwen van een garage aan de Appelstraat werd na langdurige discussie besloten hieromtrent nader advies te vragen. Tegen de verzoeken van J. Cornelisse en A. van Eenennaam tot her bouw van een afgebrande land- bouwschuur bestonden geen be zwaren. Na minnelijke schikking met de betrokkenen werd thans besloten tot aankoop van grond voor aanleg var> straten en wo ningbouw over te gaan. Aan de vereniging ..Woningverbetering" werd een bouwvoorschot ver leend van f 60.000.voor de bouw van 5 woningen aan de Nieuwlandse weg en f 145.500. voor de bouw van 9 woningen aan de Appelstraat en 4 wonin gen aan de Spofirstraat. Verder is in bewerking een plan voor 26 woningwetwonin gen in de nieuw aan te leggen verlengde Roomse straat. Aan de- Standard American Petroleum Compagnie N. V. te 'S"-Gravenhage werd vergunning verleend tot het aanleggen van een leiding voor de te plaat sen tank op terrein van I. de Waardt, gelegen aan de Zuidwal. Bij de rondvraag werd voor' de zoveelste maal de klacht geuit over de slechte toestapd die er heerst op-het terrein dat in pacht is uitgegeven aan de Fa Polak te Middelburg. Er werd te kennen gegeven om de pacht 'in te trekken, hieromtrent zal in de volgende vergadering beslist worden. Ook werd de klacht geuit dat er nog steeds verschillende betonnen bakken en wrakken van auto's niet opgeruimd zijn. Aan het einde der vergadering nam de heer A. C. Visser af scheid van de gemeenteraad zulks in verband met zijn ver trek naar Vlissingen. De voor zitter bedankte de heer Visser voor de diensten aan de gemeen te bewezen. De barak op de begraafplaats zal als bergplaats voor gereed schappen en materialen voor de gemeente dienst doen. Onderwijs. Te Bergen op Zoom slaagde mej. C. Zwagemaker te St. Maar tensdijk voor steno-typiste en mej. L. op den Brouw voor ty piste. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Jutphaas, J. de Bruyn te Gemert; te Haarlem, S. H. J. Voors, pred. in bjjz. dienst te Enschede; te Rotter- dam-Charlois, E. C. B. Kok te Bussum; te Rotterdam-Charlois (9e pred.pl. met bijz. opdracht), B. van Gelder te Winterswijk; te Exmorra, L. de Vrijer, cand. te Rotterdam; te Nieuwkoop, C. T. Niemeyer te Birdaard; te Winschoten (Evang.), J. Kramer te Nieuw Buinen. Aangenomen naar Maarssen (2e pred.pl.), W. Bóusema te j Zuid-Beyerlandnaar Tiel, A. N. v. d. Kreeke te Berkhout. 1 De kerkeraad te Leidschen- i dam heeft aan ds Marsman te j Bruinisse, die'het beroep aange nomen had, zijn woord terug ge geven. Geref. Kerken. Beroepen te Amsterdam-N. (2e pred.pl.), J. W. Sling'enberg te Roodeschool; te Terneuzen, J. v. d. Bos te NieuWlande;'te Varsse- veld en te Zwagerveen, A. Brink te Blija. Aangenómen naar Niezijl, J. P. Schouten te Dinxpërlo. Bedankt voor Nieuw-Lekker- larid, C. Boon te Duurswoude; voor Oppenhuizen, M. Norg te Suameer. Chr. Geref,, Kerk. Tweetal te Arnhem, K. Bok horst te Doesburg en A. C. Noort, cand. te Apeldoorn; te Werkendam, J. Jongeleen te Noordeloos en J. G. v. Minnen te Delft. Bedankt voor Baarn. J. G. v. Minnen tê Delft; voor Rotter dam-Charlois, G. H. Polman te Rodenburg. Geref. Gemeenten. Beroepen te Borssele, C. He geman, cand. te Slikkerveer. Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor 's-Gravenhage, J. Gronloh te Deventer. Dc Eerste Kamer. Gisteren heeft de Eerste Ka mer enkele ogenblikken verga derd. Verschillende wetsontwerpen o.a. dat tot bekrachtiging van een algemene maatregel van be stuur betreffende dienstplicht- voorzieningen werden z.h.s. aan genomen. Met 23 tegen 15 st. werd goed gekeurd het wetsontwerp Nati onale Spaarraad. Tegen stemden de A.R., de C.H., de P. v. d, V. en de C.P.N. De Kamer zal a.s. Woensdag opnieuw vergaderen. Volgens het Duitse Nieuwsbu reau in de Britse zone mógen de Henckel-Zwiling-fabrieken te So lingen (messen en scharen), die aanvankelijk voor ontmanteling waren bestemd, de productie on middellijk hervatten. Het Finse blad Suomen Socia- lidemakraatti meldt, dat Finland en Bulgarije een handelsovereen komst voor een jaar getekend hebben. Emigratie naar Australië. Maandelijks worden 50 Ne derlandse boeren toegelaten De Australische gevolmachtig de voor de immigratie, Caiwel, die momenteel een rondreis door Europa maakt, is gisteren in Nederland aangekómen, waar hij met de minister-president, dr Beel, besprekingen zal voe ren over emigratie van Neder landers naar Australië. Tegenover een verslaggever van het AN.P. verklaarde Cai wel, dat Australië van 1 Janu ari a.s. af maandelijks 50 Ne derlandse boeren zal toelaten, die dan een tot twee jaren op Australische boerderijen zullen werken, waarna het hun vrij staat eventueel*een ander be roep te kiezen. „Tussen November 1945 en Mei 1947 heeft Australië 308 Nederlanders toegelaten", aldus Calwel. „5r zijn echter duizen den aanvragen voor immigratie en verzoeken on> inlichtingen uit Nederland binnengekomen. Doch - het grote probleem is het telfort aan scheepsruimte. Een der doeleinden van mijn Europese reis is dan' ook meer scheepsruimte te verkrijgen". „Indien dit doel kan worden bereikt", zo ging Calwel voort, „dan kan Australië jaarlijks 70.000 immigranten opnemen. De Australische bevolking telt momenteel 7.500.000 zielen, doch naar schatting 20.000.000 perso nen zouden er in hun levens onderhoud kunnen voorzien. Frans voorstel inzake Griekenland. Tijdens de aan de Griekse kwestie gewijde zitting van de Veiligheidsraad heeft Parodi (Frankrijk) voorgesteld om een speciale commissie voor tïrie- kenland te vormen, welke ver zoenend zou moeten optreden en waarvan het aantal leden niet hoger dan vijf zou mogen zijn. Herschel Johnson (V. S.) stelde voor, de kwestie zo spoe dig rpogelijk af te handelen, ge zien de ernstige toestand in Griekenland. De voorgestelde permanente commissie voor de Balkan moest volgens Johnson uit de 11 leden van de Veilig heidsraad bestaan, daar de Vei- ligheidsraal de voornaamste be hoeder van de vrede (was. De Veiligheidsraad beslodt de Griekse kwestie niet aan te snijden en verdaagde de zitting tot Dopderdag. Marshall stelt immigratie voor. George Marshall, heeft tegen over de subcommissie voor de immigratie van het Huis van Af-" gevaardigden verklaard, dat de wrijving tussen de .Sowjet-Unie en V.S. wegens honderdduizen den verplaatste personen ip Duitsland en Oostenrijk zal blij ven bestaan, zo lang deze men sen zich daar bevinden. Hij drong er bij het congres op aan wetgevende maatregelen goed te keuren, waardoor het mogelijk zou worden, dat honderdduizend verplaatste personen per jaar emigreren naar de V.S. (gedu-, rende de eerstkomende vier jaar). De wrijving is ontstaan, aldus Marshall, doordat de V.S. gewei gerd hebben toe te stemmen in de gedwongen repatriëring van betrokkenen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. 15 Juli: Aangekomen te Vlis singen m.s. Eban van Antwer pen. Van Vlissingen vertrok, ken: m.s. Westlaan naar Delf zijl; m.s. Mizar naar Parth. Ge- pass. naar Antwerpen: m.s. Tri ton naar Sunswea; s.s. Zeeland van Rotterdam; s.s. Oranjefon tein van Southampton; m.s. Jozo van Dordrecht. Gepass. van 1 Antwerpens.s. Winterswijk naar Kaapstads,.s. Alchiba naar Rotterdam; s.s. Algenib naar Rio de Jaenero. 16 Juli: Van Vlissingen ver trokken: m.s. Hilda naar Ips wich. Gepass. naar Antwerpen: s.s. Andijk vaa Havannas.s. Al manak van Rotterdam; s.s. Rau- rus uit zee; s.s. Helena van Am sterdam. Gepass. van Antwer pen: s.s. Benkalis naar Rotter dam; m.s. Nederland naar zee. NEDERL. PASSAGIERS SCHEPEN. Algenib, 15/7 van Antwerpen naar Rio de Janeiro. Algorab, 15/7 van Rio de Ja neiro naar Victoria (Braz.). Alhena, 15/7 van Montevideo naar Santos. Alphacca, 15/7 van Antwerpen te Pernambuco. Andijk, New-OrleansRotter dam, 16/7 n.m. te Antwerpen. Averdijk, RotterdamNew- Orleans, 14/7 te Vera Cruz. Eemdijk, 15/7 van Norfolk naar Rotterdam. Jaarstroom, 13/7 van Amster dam te Lagos. Volendam, BataviaRotter dam, pass. 15/7 19 uur Gibral tar en wordt 19/7 om 15 uur voorgaats Nieuwe Waterweg verwacht. Waterman, LondenOslo, 16/7 om 22 uur te Esbjerg ver wacht. Westerdam, 18/7 n.m. van New-York te Rotterdam ver wacht. Sportnieuws. Korfbal. Uitslag van Zaterdag 12 Juli: le klasse: SeoltoVolhar ding I 44. 2e klasse A: B.K.C. IITogo II 32; S.I.W.Vitesse 33. 2e klasse B ZeelandiaUni tas 21; Volharding IISmer- diek 14. 3e klasse ATopDios I 10 Sinoto—V.K.V. I 1—3; Elto— Swift III 2—2. 3e klasse B: de Poel—Vopo 31; OlympiaKats 1-^1. 3e klasse C: S.V.O.W.H.S. 3—3. Programma voor 19 Juli a.s. 2e klasse A: Swift 2B.K.C. 1; Togo 2S S.S. 1; Tjoba— S.I.W. 2e kl. BSmerdiekRapide UnitasVolharding 2. 3e kl. A: Madjoe 2V.K.V. 1; TovosSwift 3. 3e kl. BKats—K.V.W. V.Z.O.D.Dios 2. 3e kl. CEendrachtVios 2. 3e kl. D: ScampoloV.K.V. 2: B.K.C. 2Zuidzande. Dammen. Het kampioenschap van Re- nesse is gewonnen door dhr Korporaal, die in 3 beslissings wedstrijden dhr Hogerland met 42 overwon. Wedvlucht „De Trouwe Duif" Tholen. Wedvlucht van Orleans, in con cours 28 duiven. Prijzen: 1, 6, 7, 8 A. Wagemaker, Tholen; 2, 4 B. W. Schot, Tholen; 3, 9 M. P. Ta- zelaar, Tholen; 5, 10 J. Vermey, Oud-Vossemeer. Aankomst le duif 1-46-19. Laatste-3-44-55. Wedvlucht „De reisduif", St. Philipsland. De uitslag van de concours- vlucht van 50 jonge duiven van Putte (40 k.m.) luidt als volgt: le en 3e Abr. Verwijs Azn., 2e, 4e en 9e L. Vermij, 5e, 8e, 10e en lie J.- C. Verwijs, 6e en 7e Jac. Geense en 12e Jac. Bakker. Officiële Publicaties. Distributiedienst Goes. Rijwielbanden. Van 21 tot en met 25 Juli a.s. kunnen ten distributiekantore Ravelijn de Groene Jager 2a, aan vraagformulieren MD 333-30 voor rijwielbanden worden afgehaald door personen, die de beschikking hebben over een rijwiel en sinds 1 Januari 1945 nog nooit in het be zit zijn gesteld van bonnen voor rijwielbanden. Bij het afhalen der formulieren dient men de Tweede Distributie stamkaart over te leggen. Op Zaterdag 26 Juli a.s. zal worden gepubliceerd walmeer de formulieren weer moeten worden ingeleverd. Na-uitreiking bonkaarten KA t.m. JKE 709. De na-uitreiking zal op de na volgende dagen plaats hébben ten distributiekantore, Ravelijn de Groene Jager 2a: Maandag 21 Jüli TD-nummers 1—5000; Dins dag 22 Juli 50019000; Woens dag 23 Juli 9001 en hoger. Men dient mede te brengen de stamkaarten en levensmiddelen kaart K 707. Brandstoffen voor gebouwen enz. Ten 'behoeve van de verwar ming van gebouwen, werkplaat sen,winkels, spreekkamers van doktoren e.d. gedurende de a.s. winter mpeten, voor zover zulks nog niet geschiedde, vóór 19 Juli a.s. bij de distributiedienst aan vraagformulieren MD 393-06 worden afgehaald. Deze formulie ren moeten, volledig ingevuld, uiterlijk op 22 Juli a.s. weer bij de distributiedienst worden inge leverd. Van 19 Juli af zullen geen aanvraagformulieren meer wor den uitgereikt. Belanghebbenden dienen hiermede rekening te hou den, aangezien zij bij nalatigheid moeilijkheden zullen ondervinden bij hun voorziening, met brand stoffen in de komende winter. Donderdag 17 Juli. Denk om het opbinden van Dahlia's, de hoge soorten zullen nu nodig van stokken moeten worden voorzien. Wanneer men grote bloemen wil hebben, die nen ze zogenaamd op één bloem gekweekt te worden. De hoofd knoppen worden dan van de zij- knoppen ontdaan. Trouwens wanneer ze alleen voor snijdoel- einden moeten dienen, heeft men aan die zij knoppen toch niets, immets, ze komen als de hoofd- bloem afgesneden wordt, op wa ter toch niet meer tot ontwikke ling. In dat geval kan men er de hoofdbloem beter van laten pro fiteren, die trekt dan alle voe dingsstoffen tot zich. V eilingsberichten, MIDDELBURG, Coöp. veilings ver. „Walcheren". 14 Juli 1947. Groenten: Andijvie 3-9; Stok- snij bonen 78-85; Dubb. Stam- princessen 75-90; Tuinbonen 16- 23; Rode Kool 28-38; Savoye kool 28-32; Peen II 4-14; Poste lein 6-25; Pootuien 17-30; Au gurken 22-75; Wagenaars 70-77; Saxa's 75-81; Spitskool 6-8, alles per kg. Bloemkool I 35-64; Id. II 11-38; Idem III 2-13; Platglas- komk. IA 16-17; Idem I 14-21; idem II 15-16; idem III 12-13; Sla I 6-10; Sla II 4-8, alles per stuk; Rammenas 2-3, Boskroot 3-10, beiden per bos. Fruit: Ap pels (Mad.) val 50-65; Oranje- pruim 47-97; Rode bessèn (Duit se zure) 60; Westfries 51-60; Kruisbessen 40-50; Frambozen 164-184; Tomaten kas 76-84; Kersen 85, aMes per kg; Kasper- ziken 20-38; Kaspruimen 5-18; Meloenen Net 114-126, alles per kg. Amsterdamse Effectenbeurs. Slotkoersen op 16 Juli - medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. V.K. 3 Ned. 1937 99% 3—3% Ned. '38 100% 3—3% Ned. '47 99% 2% Spaarceft. 101% 3% Amsterdam 100% 3% Den Haag 101% 3% Roi'erdam 100% Amsterd. Bank 143% Incasso-Bank 144% Rotterd. Bank 149% Twentse Bank - 162 Ned. Handel Mij. 133 A.K.U. 183 v. d. Bergh Jurgens 305% Fokker Vliegtuigen 231% V. Gelder Papier 140% Leverbros Unilever 281% 6 pref. idem 157% 4 pref. idem 107% Nederl. Ford 358 Philips Gloeilampen 368 Dordtsche Olie 398 pref. idem 405% Kon. Olie 414% Billiton lie rubriek 351 Amsterdam Rubber 147% Deli-Batavia Rubb. 106 Oost-Java Rubber 81% Serbadjadi Rubber 76% Ver. Ind. Cult. Ond. 86 Holl.-Amerika Lijn 204% Java-China-Japanl. 147 Kon. Ned. Stoomb. 166 Kon. Pakketvaart 163 Ned. Scheepv. Unie 181% Rotterd. Lloyd 185 Stoomv. Mij. Ned. 164 H.V.A. 240 Java Cultuur 127 Ned. Ind. Suiker Unie 129 Vorstenlanden 64 geli-Batavia Mij. 132 eli Maatschappij 156% Senembah Tabak 144% Muller Co. le Serie 160 p. b. Bel. Ned. 553 idem Binnenland 237 idem Overzee 178 3 Dollarlening 100'7io Wilton Fyenoord 198 1947 Goes. L.K. 99% 100% 99""';% 100% 101% 101 101% 143% 143% 149 162 137 182% 306% 220% 139% 283% 156% 107 353 376 *00 416% 348 149 106 81 79% 86 205% 149 164 161% 181% 188 162 241 126% 127% 65% 133 157% 144% 160% 553 237 178 100"/, 199% Wat brengt de radio Vrydag 18 Juli. HILVERSUM I, 301,5 M.: 8.00 Nieuws; 8.15 Eerst een lied; 8.30 Morgenconcert; 9.30 Zang reci tal; 10.00 Divertimento; 10.30 Morgendienst door Joh. de Heer; 11.00 Pianorecital; 11.15 Lied. cy clus; 11.30 Pianorecital; 12.00 Disco klanken; 12.15 Sextet; 13.15 Kamerkoor; 13.45-Klassiek concert; 14.20 Oude en nieuwe schrijvers; 14.40 Ensemble; 15.30 Koren zingen; 15.50 Declamatie; 16.20 Koperkwartet; 17.00 Orgel bespeling; 17.30 Musetteklanken; 17.45 Ensemble; 18.30 Nederl. strijdkr.; 19.15 Ballonvazen; 19.30 Geestelijke liederen; 19.45 Bu reaucratie; 20.05 Programma proloog; 20.15 Sous Souci; 20.50 De Lutherse Zendingsconferen tie; 21.10 Vocaal kwintet; 21.30 Kurhausconcert; 22.45 Overden king; 23.00 Concerf. HILVERSUM II, 218 en 415,5 M.: 8.00 Nieuws; 9.00 Vrolijke klanken; 9.35 Trio; 10.00 Morgen wijding; 10.20 De regenboog; 11.15 Voor de vrouw; 12.35 "Uie Skymasters; 13.15 Vaudeville or kest; 14.20 Kookkunst; 14.20 Ka merorkest; 15.30 Opera Martha; 16.00 Engelse organisten; 17.00 Marinierskapel; 18.40 Pianoduo; 19.30 Cursus; 20.30 Rondom Bet je «Wolff; 21.00 Men vraagt; 21.30 De Spaanse burgeroorlog; 22.40 Avandwijding; 23.15 Sehaaktour- „Wij moeten een teken géven aan de bevolking", zei de Sir dar, „men weet, dat op dit ogen blik de eindstrijd met de rovers wordt gestreden. Men weet ech ter niet waar wij precies zijn." Hij klom in een boomtop en met een paar vlaggetjes, die hij van onder zjjn burnoes te voor schijn haalde, begon hij, naar Oud-Perzisch gebruik, seinen te geven. Een oude soldaat ontcij ferde de tekens. „Wij moeten in de boten en alle mannen van de grootvizier omsingelen", riep hij de vreed zame bevolking toe. Het wer^ een geweldige drukte- Iedei zocht de wapens, die hij maar kon vinden bijeen en het duur de niet lang of de bewoners der vreedzame dorpen, de rover- plaag moe, staken van wal.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3