loellilkMen op het „vergeten eiland". LAATSTE BERICHTEN. Eerste nieuwe woning in Viissingen overgedragen. ARBEIDERSKINDEREN NAAR WALCHEREN. De actie die wordt gevoerd om een aantal kinderen van de ar beiders uit de grote steden, die op Walcheren werken, hun vacantie op Walcheren te doen doorbrengen, heeft een gunstig verloop. Op een 120-tal adressen kunnen kinderen geplaatst worden; momenteel hebben 100 kinderen zich voor deze vacantie opgeven. In de steden vindt thans nog een onderzoek plaats waarna de kinderen zo spoedig mogelijk aan de resp. tijdelijke pleegouders zullen worden overgedragen. Binnenkort zullen de pleeg ouders omtrent een en ander be richt ontvangen. ZEELAND DIT JAAR NOG NIET IN VLIEGVERKEER OPGENOMEN. Naar wij vernemen lq*t het in de bedoeling de vliegdiënst op Zeeland weer te openen, zodra het vliegveld Haamstede is hor st"!. Daarop kan evenwel in IS. nog niet worden gerekend. Voorts bestaat het plan. in Zeeuws-Vlaanderen een vlieg- ve'd aan te leggen, waardoor voor dat gebied een aansluiting op het binnenlandse luchtnet kan worden verkregen. Christelijke Bewaarschool aan 't Zand. Naar wij vernemen, verkeren de plannen tot het stichten van een Chr. Bewaarschool aafi 't Zand bij Middelburg in een dus danig vergevorderd stadium, dat met ingang van September a.s. de school reeds zal kunnen, be ginnen. Deze bewaarschool zal uitgaan van de Ver. Chr, School aan 't Zand en zal in een grote be hoefte voorzien. Het is n.l. voor de meeste ouders niet mogelijk hun kinderen steeds, te brengen naar en te halen van de kleuter school op de Bree, die boven dien momenteel overbevolkt is. Er zijn dan ook reeds opgaven voor 40 kinderen binnen geko men. Het ligt voorts in de bedoe ling straks met één lokaal te. beginnen in het wijkgebouw aan 't Zand, dat een voorlopige op lossing biedt. Deze bewaarschool zal uiter aard ook subsidie van de ge meente ontvangen en voorts zal op 24, 25 en 26 Juli a.s. een bazar worden georganiseerd in hét schoolgebouw der vereni ging aan de Breeweg, waarvoor reeds een groot aantal goederen zijn ontvangen. Begrafenis kok Flair Play. Dezer dagen werd op de be graafplaats te Nieuwvliet ter aarde besteld het stoffelijk over- - sc-hot van Hubert Celey, kok van de sleepboot Fair Play, dat op het strand was aangespoeld. De rouwdienst werd gehouden door Ref. Wrainright, die hier voor van Engeland was overge komen. De kist die door een viertal ingezetenen der gemeen te grafwaarts werd gedragen, was gedekt met bloemen van de Mij., van de Cargadoorsfirma Müller Co. en een door de burgerij zelfgemaakte krans. Aan het graf werd door de Ref. het Onze Vader gebeden, waar na de plechtigheid in de kerk werd besloten. Door de wn. bur gemeester van Groede werd me degedeeld, dat door de gemeente een kruis op het graf zou wor den geplaatst en het in onder houd bij de gemeente zou ko men. De verschillende toespra ken werden vertaald door de heer Macquelin, vert, van de Firma Müller Co. Ir J. P. A. van Scherpenberg. t Te Overveen is 57 jaar oud, overleden ir J. P. A. van Scher penberg, directeur-hoofduitvoer- der van de Maatschappij van Uitvoering van Zuiderzeewerken. Ir van Scherpenberg was de man die belast was met het hoogste toezicht op de sluiting der dijken. Als zodanig rustte ophem een zeer zware taak, een taak waarmee hij voor Wal cheren grote verdiensten heeft verworven. Ook in de bouw van de Maas tunnel en in de uityoering van de Zuiderzeewerken had de o«t slapene een zeer belangrijk aan deel. VLISSINGEN. De Harmonie „St. Ceacilia", dir. dhr Jacs. Höllaers, zal he denavond van 8 tot 10 uur op het Bellamypark een concert geven. O.a. zal worden uitge voerd Le Baron Fzigane van Joh. Straus en de beroemde Dollarwalser. AAGTEKERKE. Uitslag der Ringrijilerij. le prijs F. Moens met 28 rin gen; 2e J. Maljaars met 17 r. 3e J. Brouwer met 13 r.J. Ma- ranus 13 r.Abr. Peper 12 r. P. Peper 11 r. ;'Abr. Willemse 11 r.J. de Visser Pz. 10 z-; Abr. Koene 9 r.P. Kodde 8 r.P. de i Visser Sz. 7 r.F. Dekker 6 r. P Brouwer 6 r.L. Bakker 6 r. A Boone 5 r.S. de Visser 5 r. i A. Blaas 4 r.L. Boogaard 4 r. M. de Visser 2 r. De kunstvoorwerpen werden door de- volgende personen ge wonnen-. le pr. J. Brouwer; 2e J. de Visser Pz.3e P. Peper4e F. Moens; 5e P. Kodde; 6e A. Blaas; 7e P. de Visser Sz.8e j Abr. Willemse; 9e F. Dekker; I iOe Abr. Peper lie J. Mal ;jaars; 12e L. Bakker; 13e L. 'Boogaard; 14e P. Brouwer; 15e S. de Visser; 16e A. Boone; 17e Abr. Koene; 18e J. Maranus; 19e M. de Visser. F. Moens behaalde het groot ste aantal volgringen, n.l. 7. De taart werd gewonnen door J. de Visser Pzn. en de prijs beschik baar gesteld door A. Dekker, door Abr. Willemse, terwijl L. Bakker de potlepel won. NISSE. Toen Maandagavond mej. M. Molhoek in 's-Heer Arendskerke de weg opreed en een auto zag aankomen; remde ze zo krach tig, dat ze van haar rijwiel viel en een voet brak. Nadat do'or dokter ten Have eerste hulp was verleend, werd ze naar het ziekenhuis vervoerd. HANSWEEET. Óp de algemene begraafplaats te Kruiningen is het stoffelijk overschot ter aarde besteld van H. Verstraeten, welke in mili tairen dienst zijnde, op droevige wijze verongelukt is te Amers-, foort. De baar was overdekt met kransen. De belangstelling van militairen en burgers was bij zonder groot— 's-HEER ARENDSKERKE. Vergadering Oranjevereniging. In de lahtst gehouden bestuurs vergadering van de Oranjever eniging werd besloten voor de leden der vereniging een dag tocht te organiseren naar Nijme gen en Utrecht en omgeving op 31 Juli a.s. Tevens werd besloten met hgt oog op het regeringsjubileum BONAANWIJZING TABAK. Het Centraal Distributiekan toor deelt mede, dat gedurende het tijdvak van 11 t.m. 26 Juli 1947 de bonnen „Tabak-31" van de tabakskaart QA 707 en bon „Tabak G-35" van de tabaks- en versnaperingenkaart QC 707 recht geven op het kopen van 2 rantsoenen sigaretten of kerf tabak per bon. Bon „tabak G 32" van de ta bakskaart is niet aangewezen. De houders van een tabakskaart krijgen dus deze periode de be schikking over 6 rantsoenen si garetten of kerftabak. Zij die nen er rekening mede te hou den, dat op 24 Juli 4 rantsoenen lullen worden aangewezen. AANSLAG MET HELSE MACHINE TE BKEDA. Tot nu toe onbekende dader(s) hebben, door middel van een hel se machine, een aanslag gepleegd op het Cafe. Suisse van de heer Voeten, gelegen op de hoek van de Toren- en Kerkstraat, in het centrum van Breda. Van deze aanslag is de 26-jarige electri- ciën L. de Laat het slacht offer geworden. De dader(s) moeten de voorbereidingen rustig hebben kunnen treffen. Toen de heer de Laat, die met zijn ouders boven het cafe woont, zich des morgens via de deur naar zijn werk wilde begeven, is hij in contact geko men met het projectiel, 'waar door zich een hevige ontploffing voordeed. Hij werd zo ernstig ges wond, dat hij kort daarna is overleden. PRINSES EUZ BETH VERLOOFD. Kpning George VI van Enge land heeft gisteravond .bekend gemaakt, dat hij zijn goedkeu ring heeft gehecht aan de ver loving van zijn oudste dochter, de 21-jarige Prinses Elizaheth en toekomstige koningin van Engeland en het imperium, met Philip Mountbatten, de vroegere Prins van Griekenland. De trouwdag is nog niet vast gesteld, doch van gezaghebben de zijde is te kennen gegeven, dat het huwelijk voor het ko mende voorjaar zal plaats vinden. ^Tegelijk met de eerste minis ter, Attlee, zijn de eerste minis ters van de dominions door de koning van de verloving in ken nis gesteld. Felicitaties en blij ken van instemming zijn uit alle delen van het gemenebest ont vangen! VERWACHTINGEN AAN REPUBLIKEINSE ZIJDE. Ten aanzien van een rëgeling van de kwestie der gezamenlijke gendarmerie verneemt Aneta, dat men aan Republikeinse zijde be paalde voorstelllen heeft, waar van in Republikeinse kringen op timistische verwachtingen ge koesterd worden. Voorts is het mogelijk, dat de Vice-premier, Setiadjit, een rondreis zal maken langs de verschillende grensge bieden om een volkomen beëin diging van alle vijandelijkheden te bewerkstelligen doch een be slissing hierover was Woensdag avond laat nog niet genomen. DE ARRESTATIES IN GRIEKENLAND. Duizenden gearresteerden wer den Woensdagavond ingescheept voor overbrenging naar het eiland Spithalia in de Saronische .Golf (Golf van Aegina). i De waarnemend minister van binnenlandse zaken, Kanellopoe los, verklaarde tegenover Reu- ter-correspondenten,dat de re- gering in het algemeen belang tot onverwijld optreden genood- i zaakt was. In totaal zouden thans, vol- gens schatting van sommige j waarnemers te Athene, ongeveer een vijfduizend personen op he den in Griekenland gearresteerd zijn, in verband met aanwijzin gen welkt de politie in handen gekregen zou hebben over een communistisch complot. Men'verwacht, dat de gearres teerden berecht zullen worden wegens hoogverraad. GEGEVENS OVER DE ATOOM BOM GESTOLEN. Twee leden van de Amerikaan se congrescommissie voor de atoomenergie, die verzochten, dat men hun namen niet zou vermel den, hebben tegenover de pers verklaard, dat geheirpe gegevens over de atoomenergie gestolen zijn. Deze verklaring bevestigt een bericht van de „New-York Sun", dat onbekende personen zeer be langrijke gegevens over de atoombom uit de fabrieken van Oak Ridge in Tennessee how- gestolen. van H. M. de Koningin de fees telijkheden op 31 Aug. a.s. te be perken "tot kinderspelen en trac- taties aan de kinderen, terwijl de korfbal- en voetbalvereniging verzocht zal worden op die dag een wedstrijd te spelen. Benoemd'tot controlerend' geneesheer van het ziekenfonds te Groningen, dokter H. ten Have. WAARDE. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente kwam 7 Juli in vergadering bijeen on der voorziterschap van burgem. J. C. van Burg. Goedkeuring van G. S. was ontvangen voor de aangekochte grond ten behoeve van de te bouwen 16. woningen, eveneens voor het aangaan van een geld lening van f 9000 ten behoeve j van deze bouw. Voor het ophalen van huisvuil werd een heffing vastgesteld van f 3 per gezin per jaar. De begroting dienst 1947 werd na enige wijzigingen goedge keurd. Tot afgevaardigde naar dfe vergadering der Waterleiding Maatschappij werd benoemd dhr M. van Fraassen. Ten be hoeve der verbetering van de Kerkweg werd een crediet aan gevraagd. Tot tijdelijk gemeente-ontvan ger werd benoemd dhr J. J. Straub, le ambtenaar ter secre tarie, die in deze vergadering ook beëdigd werd. Voor het Burg. Armbestuur zal een kasgeldiening van f 1500 worden aangegaan. BEUINISSE. In de afgelopen week van 30 Juni tot 5 Juli" 1947 werden aan gevoerd uit de Waddenzee onge veer 15.000 tonnen mosselen, meest bestemd als zaaigoed voor eigen teelt. Prijs voor zover verkocht f 1. tot fl.30 per ton. Door enige schepen werd naar nieuwe zaad- banken gezocht op het Friesche Wad, doch ook hier bleek geen jong mosselzaad té vinden. In de Laagte van Renesse werden nog 120 tonnen mosselzaad opgevist. De muziekvereniging Nu met hope, gaf voor het eerst na de bevrijding Zaterdag weer een concert, dat wegens het verdwij nen van de muziektent, werd ge houden op de z.g. Beurs. Er was veel belangstelling, doch het weer werkte niet mee. Door de marechaussee is proces-verbaal opgemaakt tegen de 16-jarige bakkersknecht A. H.. alhier, die in het bezit was van een Duitse revolver, waarmede hfj in de tram had zitten spelen. De leerlingen der hoogste klassen der O.L; School maakten vorige week een schoolreisje naar Noord-Brabant. Bezocht werden o.a. Burgers Dierenpark te Til burg, de kerk te Oudenbosch en het Mast- en Liesbos te Breda. De heer M. C. Jonker, Dienstgeleider bij de Directe Be lastingen, gaat deze dienst ver laten. Hij is benoemd tot onder wijzer aan de Chr. School te Berg Ambacht. Wegens het warme weer van vorige week, was de- mossel verzending nog niet willig. Recht streeks naar België werden ver zonden per eigen vaartuig 150 tonnen mosselen, terwijl ter ver zending werden aangevoerd en gedeeltelijk naar Yerseke en Tho- len werden doorgezonden plm. 550 tonnen. IN 'T KÓRT. Te Souburg bracht de collecte voor het Prins Bernhardfonds f94,94 op. In Nieuwdorp was de opbrengst f45.57, in Lewedorp f 27,75, in 's-H. Arendskerke f 35,68 en in 's-H. Hendrikskin deren f 13,60. Naar wij vernemen zal de heer de Groot, chef der Gasfabriek te Tholen, in den vervolge, we gens ziekte van de directeur Ir Wagtho, ook fungeren als op zichter bij de N.V. Waterleiding Mij. Tholen. Tot onderwijzer aan de Ned. Herv: Zondagsschool te Borssele is benoemd de heer J. de Smidt. Tot ambtenaar ter secretarie der gemeente Nisse is benoemd de heer P. Harthoorn te 's-Gra- venpolder. Belangrijke dag voor de Scheldestad. Het was Dinsdag een belang rijke dag voor Viissingen. Een dag, die dan ook niet onopge merkt Is voorbijgegaan. Want er was toch zeiler alle reden, om op enigszins officiële wijze uiting •e geven aan de grotebeteke nis van .het feit, dat het eerste hjiis, dat na de bevrijding nieuw werd gebouwd en dat toebe hoort aan de Ver. tot Verbete ring van de Volkshuisvesting te Viissingen, werd opgeleverd: Deze arbeiderswoning is één van de 18 in aanbouw zijnde huizen aan de Winkelmanstraat. Van deze 18 woningen zijn er 9 normale huizen (voorkamertje, achterkamer, kleine kelder, keu ken en boven twee slaapka mertjes met een vaste wastafel) ei in een ander blok 3 beneden- woningen en 6 bovenwoningen. De overdracht. - In de koffiekamer van de N.V. Kon. Mij. „De- Schelde" waren vele genodigden aanwezig, van welke wij noemen B. en W. van Viissingen, de dir. van de genr- woningdienst dhr A. Rorije, na mens de directie der Prov. Volkshuisvesting dhr F. de Graaf, dhr H. S. de Langen na mens het Streekbureau Walche ren, de architect C. Trappen burg te Hilversum, de voorzit ters der Woningbouwver. „Ge meentebelang", Goed Wonen" en St. Willebr'ord", hoofdopz. Moll en vertegenwoordigers van het Aann. Bedr. v.h. P. A. v. Wij nen en het Bouwbureau der Kon. Mij. „De Schelde". Na bezichtiging .der woningen heeft in de koffiekamer ir Wes- seling eerst het woord gevoerd. Hij releveerde de hulp der En gelse Marine in dé begintijd na de bevrijding bij de aanvoér van vele bouwmaterialen ter leni ging van de ergste nood. Het is een lange weg met vele moei lijkheden geweest, voordat dit eerste huis kon worden overge dragen. Moeilijkheden voor par ticuliere herbouw. Burgemeester Mr B. Kolff noemde de toestand na de be vrijding in Viissingen catastro faal, vooral op het gebied der huisvesting. Herstel en noodwo- ningbouw is achter de rug en het gem.bestuur is zeer verheugd, dat thans de eerste definitieve woning gereed is. De gedachte: liet is allemaal papier bij de her bouw, wil spr. onderdrukken, want al is er daarvan zeker soms teveel, vergeten mag niet worden, dat goede voorbereidin gen nodig zijn. Hij wilde er de nadruk op leggen, dat het gem. bestuur van mening is, dat niet alleen de bouw van woningwet- woningen, mpar vooral de par ticuliere woningbouw gestimu- leerd moet worden. Vele parti- culiere bouwplannen voor Vlis- singen zijn gereed, maar door de huidige financiële regelingen kon nog niet worden begonnen. i Bouwprogramma voor Zeeland ook dit jaar niet uitgevoerd? De heer de Graaf van de Prov. Volkshuisvesting dankte de wo ningbouwverenigingen voor al hun initiatieven. Zag het er vo rig jaar naar Uit, dat niet ge bouwd kon worden door het ont breken van plannen, thans zijn er meer plannen gerqed dan het aantal toegestane woningen voor Zeeland. Er is een dreigend te kort aan bouwvakarbeiders eu wanneer geen andere wegen be wandeld zullen worden, zal ook dit jaar het bouwprogramma in Zeeland niet kunnen worden uitgevoerd. Een tweede noodza kelijkheid is volgens spr. het toepassen van andere bouw methoden als de montage- en pre-fab-bouw. Hij adviseerde de gem.besturen der vijf grootste plaatsen in Zeeland overleg te plegen omtrent dit soort van woningbouw. Hierna werd nog het woord gevoerd door dhr S. Nederlof namens het Bouwbureau van „de Schelde", door de architect Trap-" penburg en door de wethouder van openbare werken en volks huisvesting, dhr v. Popering. Gisteren is het huis reeds door een slecht gehuisvest gezin be trokken. Hulp van de jeugd bij de landbouw. Op uitnodiging van het bureau oogstvoorziening van het depar tement van landbouw heeft de Nederlandse Jeugdgemeenschap enkele maanden geleden- een op roep tot de jeugd gericht om zich beschikbaar te stellen voor de pogstwerkzaamheden. Speciaal voor het rooien van aardappelen. 2000 jongeren hebben zich aan gemeld, waarbij enkele groepen van meisjes. De aanmeldingster mijn is nu gesloten. Onder leiding van een groepsleider worden de jongeren in ploegen van 25 kam pen of barakken onder gebracht, welke door het bureau van huis vesting van de D.UAV. zijn inge richt. Van 14 Juli tot 2 Aug. en van 416 Augustus zullen .de jongeren in verscheidene delen van ons land bij de oogst assiste ren. De jongeren zullen onder de zelfde voorwaarden werken' ais de losse landarbeiders, zodat zij na aftrek van de kasten vpnr voe- '-ju a 3 gulden per dag zullen verdienen. Prinses Elisabeth verlooft zich. Officieel wordt medegedeeld dat Koning George van Engeland binnen enkele dagen de verloving van prinses Elizabeth, vermoede lijke erfgename van de Britse kroon, met luitenant Philip Mountbatten, neef van de onder koning van Voor-Indië, Lord Mountbatten, voorheén Prins Philip van Griekenland, thans ge naturaliseerd Brits onderdaan, officieel bekend zal maken. Het huwelijk zou volgens- de hofgebruiken niet voor October plaats hebben. Finland aanvaardt uitnodiging. Naar van betrouwbare zijde te Parijs wordt vernomen, heeft Finland de Brits-Franse uitnodi ging tot deelneming aan de con ferentie over het plan-Marshall aanvaard. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bergen op Zoom, M. J. W. Zevenboom te Wilder - vank; te ^Roswinkel, II. J. van Leeuwen, cand. en hulppred. te Rotterdamte St. Laurens (toez.), J. J. Keijzer, cand. te Zutphen; te Lopikerkapel, A. Terlouw, cand. te Utrecht; te Voorthuizen, P. J. F. Lamens te Elspeet. Geref. Kerken. Beroepen te Arnhem (vac. H. I-. Both), J. Thomas te Rotter- dam-Charloiste Boxum, P. W. v. d. Veen te Broek o. d. Akker- woudete Coevorden, L. C. Zwaai Jr. te Winterswijk; te st. Jac&bi-Parochie, P. Riemers- ma, cand. te Amsterdam; te OI- debröek, M. J. van Dijken te Nunspeet. Aangenomen naar Groningen (als evang. pred.), Th. Delleman te Rotlerdam-Kralingen. Bedankt voor Tiel, H. Bos wijk te Elburgvoor Ooltgens- plaat, J. W. v. Tol te Sliedreeht; voor Ingewiersum C. Boon te Duurswoude. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Leiden, C. H. Lin deboom te Kampente Ulrum, J. Kok, cand. te Hilversum; te Zwijndrecht, F. Kouwenhove te Kampen. Bedankt voor Nieuwleusen, C. v d. Waal te Pingjum. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Almelo, A. C. Noort en K. J. Velema, beiden cand. te Apeldoorn. Beroepen te Lutten. a. d, De- demsvaart, J. v. Doorn te 's-Gra- yendeel. Geref. Gemeenten. Beroepen te Waarde, M. v. d. Ketterij, cand. te Rotterdam. Rechtszaken. Zitting Politierechter, te Middelburg. De kok A. J. T. uit Amsterdam leende uit naam van de kamp- behêerder te Ritthem van de sla ger V. f200.V. gaf hem f5. en een cheque ad. f 200.De cheque werd door verdachte ver scheurd doch de f 5.ten eigen bate aangewend. Wegens oplich ting werd verd. tot 2 maanden gev. veroordeeld. De chauffeur G. J. uit Kapelle moest voor 22 Febr. een geld boete van f 40.betalen of de vervangende hechtenis van 20 dagen ondergaan. Van de café houder N. te Middelburg leende hij namens zijn schoonvader f 50.-. Thans werd hij wegens oplichting veroordeeld tot f 60.of 30 d. De dienstbode G. G. te Middel burg nam bij familie een porte- monnaie met f 20.— weg. f 20. ■of JD d. en 2 maanden gev. voorw. proeft. 2 jaar. De straatmaker J. G. uit Lei den, werkzaam te Viissingen nam vier wollen dekens uit de Wil lem III kazerne weg. f50 of 20 dagen. De machinist J. J. F. O., werd wegens huisvredebreuk, gepleegd te Veere veroordeeld tot f 30. of 14 dagen. -J. F. F., 30 jaar, grossier te Middelburg, werd wegens bele diging van een politieagent ver oordeeld tot f75.— of 20 d. A. P., scheepsmaker te Viis singen nam op 12 April 1947 uit de koperslagerij van de „Schelde" een schuitje lood weg, f 30.of 15 dagen. C. B. A. J. P., student te Am sterdam werd wegens belediging van een officier veroordeeld tot f20.— of 10 d. P. de P., landbouwer te Viis singen werd wegens diefstal van 6 balen cement veroordeeld tot f30.— of 15 d. Wegens diefstal van 2 zakken pootaardappelen van de landbou wer C. te Rilland, werd J. M. te Rilland veroordeeld tot f 30.of 15 dagen. N. M. V., was in Mei 1947 in Hotel Goes te Viissingen werk zaam als dienstbode en nam daar 1 handdoek en 1 kussensloop weg- Straf f 30.— of 15 d. J. C. A. uit Middelburg nam aldaar op 3 Mei 1947 uit een bloemperk enige bloeiende tulpen weg, dit kostte hem f 30.of 15 d. De schilder' D. H. B. uit Am sterdam, J. C. v. E. en C. B., bei den schildersknechts uit Zuilen, hadden een hoeveelheid verf weg genomen van de schilder van Dongen te Souburg. Beide knechts werden veroordeeld tot f 30.of 15 dagen, terwijl de zaak van D. H. B.. werd aange- hpuden. moet geholpen worden. Het komt me echter voor, dat we met een dergelijke voorstel ling van zaken als in het be doelde artikel weergegeven niet gediend zijn. Laten we in deze de zaken zien en bekend maken zo ze in werkelijkheid zijn, on ze moeilijkheden ter kennis* brengen van de bevoegde in stanties en dan vertrouwen dat we geholpen zullen worden. (Het artikel was afkomstig van een verslaggever van het A.N.P. Red. Z. D.) De „New York Post" heeft Truman dringend verzocht om direct bij Attlee te protesteren tegen de bevestiging van de doodstraf van drie jeugdige Jo den, die schuldig bevonden zijn aan de aanval op de gevangenis van Acre in Mei j.l. In Melbourne hebben de haven arbeiders steeds gewejgerd Ne derlandse schepen, te laden, of schoon de algemene secretaris van hun vakbond, heeft aange kondigd, dat het verbod tot iaden was opgeheven. Nederlandse soldaten gaan door met het laden van de Tjibe- sar. Burgerlijke Stand. Een nadere toelichting. De heer A. M. den Boer te Zie- rikzee schrijft-ons, naar aanlei ding van het artikel: „Moeilijk heden op het vergeten eiland" in ons nr van j.l. Zaterdag: „Met verbazing heb ik dit ar tikel gelezen. Ik vraag me af; is hier iemand aan 't woord met kennis van zaken? Wat het eer ste gedeelte betreft ja. Ons eiland ifteft onder zout water gestaan. Ons eiland lag gerui me tijd in -de frontlinie, ver schillende dorpen zijn daardoor zwaar getroffen. Na droogma king van de gronden ging de bewerking met grote moeilijk heden gepaard. En Gode zij dank, in 1946 waren de uitkom sten boven aller verwachting Zeer terecht wordt verder op gemerkt, dat in 1947 vanwege de langdurige droogte het zout naar boven komt. Het is 'ook volkomen juist, dat veel gerst is uitgezaaid. Tot zover ook geen enkel bezwaar. Maar dan lees Ik verder. De uitwerking is fu nest. Niet alleen de gerst, maar ook de tarwe, het vlas, de sui kerbieten en bonen verschroei den en verdorden. Alle perce len zijn zonder uitzondering zeer slecht, de gehele oogst gaat verloren. Deze voorstelling van zaken is niet juist. Inderdaad, er zijn meerdere bedrijven waar de uitwerking funest is. Doch dat alle perce len zonder uitzondering zeer slecht zijn en dat de gehele oogst verloren gaat is niet waar. De dunne stand van de tarwe is in hoofdzaak te wijten aan de zeer strenge' winter, waar dan bij komt de langdurige droogte. Verder vertonen ver schillende gewassen een behoor lijke stand, o.a. suiker- en voe derbieten, aardappelen, uien en andere. Zeker, de stand van granen en peulvruchten is zeer matig te noemen, maar dat is nog geen geheel verloren oogst. En dan, alle bomen en boom gaarden zijn dood. Ja, er is een enorme schade berokkend; veel schoons ging verloren, maar weet de schrijver dan niet, dat het fruitcentrum behouden bleef? Haamstede, Burgh, Re- nesse en omgeving. Ook te Zierikzee bleven ver schillende boomgaarden behou den. Verder ben ik het volkomen eens met de opmerking, dat er mood heerst op ons eiland. Er VLISSINGEN. Ondertrouwd C. de Kraker, 31 j. en C. Lo- meijer, 24 j.; A. Soogestèger, 32 j. en C. Meijers, 33 j.A. W. L. van den Heuvel, 25 j. en I. van der Velde, 20 j.; P. Verhage, 36 j. en F. L. Brasser, 33 j.C. Ver- cauteren, 27 j. en K. G. Keuke- laar, 26 j. Gehuwd; M. 'Szwed, 34 j. en K. Szkudor, 20 j.F. G. Goet- hals, 21 j. en *C. Nagelkerke, 21 j.; J. Schroevers, 34 j. en G. Kats, 29 j.; C. J. D. de Waard, 25 j. en J. Fliers, 23 j.T. van Kempen, 28 j. en A. Hendrikse, 21 j.M. A. L. Beun, 42 j. en C. P. Schmelzer, 31 j. BevallenZ. C. Meerman Tissink, z.H. P. J. Leijnse Pot, d.A. D. H. CrucqLee man, z.M. EschlerKanaar, d. M. L. Naijenvan Vooren, d. C. Sinkevan Belzen, d.C. E. van Hamvan Luijk, d.C. J, M. ValkierLeeman, z.M. P. Alleijnvan Steenkiste, z.M. A. Mulderde Bruijne, z. Overleden: C. G. Lemmers, 30 j.J. C. Hamelink, 72 j. TERNEUZEN. Geboren: Jo hannes G., z. v. J. Wisse en J. Verhelst; Georgette M. L., d. v. W. Gelderland en B. 1. P. Dha- nis; Marleen, d. v. G. v. Dam en E. M. Heye; Mathilde H. M., d. v. G. J. de Beleir en E. V. M. v. d. Veen; Louiza A., d. v. J. Fortrei en C. E. van Zeele; Neeltje C.VC., d. v. A. J. van Aken en A. M. v. d. Gouwe; Anthonie J., z. v. J. P. de Zeeuw en J. H. de Louw. Getrouwd: N. Scheele, 34 j. en C. J. van Es, 34 j.; J. F. Stof fels, 22 j. te Zaamslag en A. M, Rinkhoud, 25 j.; H. Bakker, 24 j. te Groningen en E. Engels, 24 f. Overleden: A. 'M. Meeusen, 62 j. weduwnaar van S. Verbrugge; R. S. de Smet, 27 j. te Zuid- dorpe, echtg. van G. A. Pollet. KOIJTGENE. Geboren: Pieter- nella L., d. v. I. Eikenhout en J. Flipse; Cornelia M., d. v. A: de Fouw en G. M. Nelisse; Lena C., d. v. Chr. W. Dees en P. Klap. Ondertrouwd; L. Bouwense, 43 j. en J. Eikenhout, 35 j.; I. J- van Gilst, 26 j. en C. A. de Smit, 27 j.; P. Sier, 31 j. te Nieu- werkerk en A. van Gilst, 20 j.; Chr. J.'Hoek, 29 j. en M. J. Franke 32 j.; M. Tazelaar, 48 j. en J. M. Dijke, 41 j.; J. C. de Bruine, 27 j. te Wissenkerke en A. van Hakken, 26 j.; H. J. de Fouw, 25 j. en E. J. Fortuin, 25 j.; G. C. Lobé, 31 j. en P. J. Dingemanse, 25 j. Getrouwd: A. J. Griep, 24 j. en E. Schrier, 22 L. Bou wense, 43 j. en J. Eikenhout, 35 j.; P. Sier, 31 j. te Nieuwer- kerk en A. van Gilst, 20 j.; I. J. van Gilst, 26 j. en C. Ar de Smit, 27 j. Overleden: L. Flipse, 5 m„. d. V. A. Flipse en P. Clement; E. C. Priester, 83 j., echtg. van C. Blok; A. C. Schikker, 81 j. wed. van D. MeulenbSrg; M. Gouds waard, 60 j. wedn. van E. van Sluijs; J. Eikenhout, 1 j. z. v. P. Eikenhout en J. Hamelink. BRESKENS. Geboren: Josep- hus F. M., z. v. A. F. Voet enP. J. A. van Remortel; Frederik P. J„ z. v. J. Jansen en J. C. M. van de Lijke; Wiiheimina E„ d. v. P. J. Faas en W. J. van den Broecke Ondertrouwd: A. van Rijn, 32 j. te Dordrecht en J. C. Keijmel, 27 j.; F. P. Verduijn, 39 j. en P. Ver-, duijn, 29j.; H. Dijkslag, 26 j. te Jutphaas en C. J. de Kruijter, 19 j.; H. Jansen, 38 j. te Groede en J. T. Behage, 36 j.; W. Neufégli- se, 50 j. J. J. Ampt, 38 j. Gehuwd: A. Wagenaar, 29 j. en M. W. A. Post, 26 j.;A. A. Boeck- hout, 40 j. en M. J. Neuféglise, 29 j.; H. Gerrits, 33 J. te Sleen- wijkerwold en M. M. Leenhouts. 27 j.; W. R. Stellenaar, 20 j. te Sas van Gent en M. A. Boeckhout 19 j. Overleden H. A. de .Ruijsscher, 66 j. ÓM jAliHbo&ktf.. Donderdag 10 Juli. Met het zaaien en uitplanten van sla kalt nog steeds worden voortgegaan. Hoewel zaaien heel eenvoudig is, vooral wanneer men dat om de drie weken doet, kunnen ook steeds jonge plan ten bij een kweker gekocht wor den; duur zijn ze niet. Sla geeft goede resultaten wanneer ze op een humusrijke grond wordt gekweekt, op schrale zandgronden behoeft men er over het algemeen niet zo veel van te verwachten. Sla verlangt derhalve ook een be hoorlijke bemesting. Wanneer er geen groei in de planten zit, zit ten ze spoedig onder de luis en zijn ze voor de consumptie niet geschikt. Sla gieten zal wel eens nodig zijn, doch men overdrijve niet; de kroppen worden anders stug. V eilinqsbcrichf en. MIDDELBURG. Veiling van 7 Juli. Groenten; Andijvie 4 11, Stamsnijbonen 911.10. Stamprincessen 1.161,29, Tuin bonen 2122, Doperwten (stam) 36—53, Rodekool 29, Spitskool 214, Waspeen 1517, Poste lein 1929, Rabarber 2527, Snijbiet 26, Spinazie 17, Poot- uien 1220, Wagenaars 1,06, Saxa's 1.031,12, alles per kg.; Bloemkool I 13—31, id. II 8— 19, id. 114 210, Platglaskomk IA 16—17, id. I 11—14, id. H 11— 13, id. Ill 9—11, Natuursla I 2 6, id. II 23 ct., alles per stuk; Kroten 38, Peen 1018, Ram menas 34 ct., alles per bos. FruitKasperzik 827, Kas- pruimen 615 ct. per stuk; Kruisbessen 4449, Frambozen 1.561,68, Tomaten (kas) 88 99, Kersen 4885, Appels (val) 4849 ct., alles per kg. Nieuwe aardappelenGrote 1013, Drieling 69, Kriel 46 ct., alles per kg. GOES. Veiling van Dinsdag 8 Juli. Kersen A f 74f 85, id. B f 60, Rode Bessen f 45f 60, Witte Bessen f 45f 60, Kruis bessen A f 31f 55, id_ B f 11 f 37, Frambozen f 102f 153, Oranjepruimen A f 58f 71, id. B f 41f 47, Yellow Transpe- rant (val) f 22f 36. alles per 100 kg.; Perziken I f 26f 28, id. II f 20f 21 per 100 stuks. Amsterdamse Effectenbeurs Slotkoersen op 9 Juli 1947, medegedeeld door Incasso-Bank N.V-, Qoes. 3 Ned. 1937 Sïr/„ 997.., 3-3% Ned. '38 100% -.00' j.. 3-3% Ned. '4 7 997 99% 2% Spaareerl. 101% 101% 3% Amsterdam. 301 100% 3% Den Hang 100% 101% 3% Rolterdutu 100% 300% Amst. Baqk "143% 142% Incasso-Ban* 1-14*. 143% Rott. Bant: 149% 149% Twent. Bank 156% 161b Ned. Handel Mij. 133 135 A. K. U. 185 184% v. d. Bergh Jurgens 308% 308% Fokker Vliegt 226 v. Gelder Pap. 138 139% Leverbros Unilever 283 283 6 pref. idem 155% 155% 4 pref. idem 109% Ned. Ford 358 355 Philips Gloeilampen 381 384. Dordtsche Olie 388% 394 Pref. idem 404 405 Kon. Olie 413 417% Bill. I-Ie rubriek 328 Amst. Rubber 139 -146% Deli Bat Rubb. 99% 106 Oost-Java Rubb. 71 80' Serbadjadi Rubb. 70 78 Ver. Ind. Cult. Ond. 80 Holl. Amerika Lijn 201 205 Java-China-Japan Lijn 147 147 Kon. Ned. Stoomb. 163 162% Kon. Pakketv. 163 165 Ned. Scheepv. Unie 181% 182 Rott. Lloyd 188% 189% Stoomv. Mij. Ned. 164% 167 H. V. A. 229 237 Java Cultuur 117 122% Ned. Ind. Suiker Unie 123% 124% Vorstenlanden 58 60% Deli Bat Mij. 123 129 Deli Maatschappij 144% 154 Senembah Tabak 133 141 Muller Co. le serie 161% 160% p. b. Bel. Ned. 546 549 idem Binnenland 238 239 idem Overzee 171 174 3 Dollarlening 100"% 101 Wilton Feyenoord 195% 200 Wat brengt de radio Officiële Publicaties- Uitreiking bon voor scheerzeep. De Distributiedienst Kring Viissingen maakt bekend, dat aan alle mannelijke personen, gebo ren in 1929 of eerder, welke niet in het bezit ziin van een tabaks kaart QA 707 tot 26 Juli 1947, tegen overlegging van de twee de distributiestamkaart een rant soenbon scheerzeep kunnen af halen ten kantore, Brouwenaar- straat 4, loket 10 én bij de agentschappen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. 8 JuliTe Viissingen aange komen; m.s. Delta, m.s. Aktjo, m.s. In Orde, m.s. Olwe, alle van Antwerpen. Gepass. van Antwerpens.s. Bonaire naar Rotterdams.s. Amsteldijk, s.s. Aht. Leeuwenhoek, s.s. Delft- dijk, alle naar Rotterdam; m.s. Kaap Falga naarMiddlesfahrt. 9 Juli; Gepass. naar Antwer pen: s.s. Prins Willem van Mon- Vrfjdag 11 Juli. HILVERSUM' I, 301,5 M: 8.15 Pluk de dag: 9.00 Concert: 10.15 Uit het boek der boeken; 10.40 Vrolijke klanken; 11.00 De Zon nebloem; 11.45 Fam. berichten; 12.03 Saxofoon en piano; 1230 Concert; 13.20 Vaudeville orkest; •f3.50 Van man lot man; 14.K! Haffner symphonie; 14.30 Aliba ba en de 40 rovers; 15.45 Opera- concert; 16.30 Na schooltijd 16 45 Orkest; 18.30 Nederl. strljdkr.; 19.15 Orkest; 19.40 Virtuozen; 20.05 Herdenking te Grave; 20.17 De gewone man; 20.25 Ensemble; 21.15 Concert; 22.50 Orkest; 23.30 Orgel en Zang. HILVERSUM II, 415 M.: 8.00 Nieuws; 9.00 Morgenklanken; 9.35 Kamermuziek; 10.00 Mor genwijding; 10.20 De regenboog; 10.35 Cello en piano; 11.15 Voor de vrouw; 11.30' Orkestwerken; 12.00 Musette orkest; 12.35 The skymasters; 13.15 Sextet, 13.45 Orgelspel; 14.00 Kookkunst; 14.20 Concert; 15.15 Ons volk en zijn dichters; 16.00 Scandinavisch prdgramma; 16.30 Tussen 12 en 16; 17.00 Stafmuziekcorps; 17.30 Muzikaal habbeltje; 18.15 Staf- muziek; 18.45 Viool en piano; 19.30 Cursus; 20.05 Gram.; 20.30 Lezing; 21.00 Men vraagt; 21.30 Buitenl. overzicht; 21.45 Gro nings halfuurtje; 22.40 Avond- wijding; 23.15 Symphonisch con cert. treal. Gepass. van Antwerpen; s.s. Nijmegen naar Genua; s.s. Prins Alexander naar Rotter dam.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3