Onderdeel van Philips naar Arnemuiden? Dam-Labyrinth. Terry en Berry in „De Bril van Sultan Sar". Naar wij vernemen is de mo gelijkheid niet uitgesloten, dat reeds binnenkort- in het momen teel bijna geheel leeg staande fabrieksgebouw van de N.V. Phi lips-van Houten te Arnemuiden, in het kader van de bedrijfs- spreiding van het Philipscon- cern, een onderdeel vandit be drijf zal worden gevestigd. Bijdragen voor de provinciale wegen in Zeeland over 1946. Ged. Staten van Zeeland heb ben besloten over het jaar 1946 en met inachtneming van het Wegenonderhoudsbesluit, de vol gende bijdragen toe te kennen: voor de weg Zierikzee-Brou- wershaven f 2350; Zierikzee- Westen Schouwen f 4894; Tho- len-Scherpenisse f 1090Scher- penisse-St. Maartensdijk f 1600 Tholen-Oud Vossemeer f 954; St. Annaland-Sluispolder f 550 'Kortgene-Colijnsplaat f 1140; Kortgene-Wissenkerke f 1042; Wissenkerke-Ka'mperland f 606 Goes-Katse Veer f 1112; Ka- pelle-Wemeldinge f 348; Yer- seke-Rijksweg door Z.-Beveland f 330; 's-Heerenhoek-Lewedorp f 166's-Gravenpolder-Ovezand f 190; Ovezand-Driewegen f 244 weg binnenberm zeedijk -cal. Borsselepolder f 332Borssele- 's-Heerenhoek 1358's-Heeren- hoek-Heinkenszand f 876; Hein- kenszand-'s Heer Arendskérke f418; Middelburg-Veere f1158; Domburg-Westkapelle f 1226; Westkapello-Zoutelande-Bigge- kerke-Middelbuig f 2778Koude- kerke-Vlissingen f 622Middel- burg-W. Souburg-Vlissingen f 1302; Schoondijke-IJzendijke- Rijksgrens f 1790; weg van. West naar Oost Z.-Vlaanderen f 1802; Hoofdplaat-Nieuw! Molen f 208 Biervliet-Prov. Verbindingsweg f 702Buitenlust-Groede-Nieuw- vliet f 1056Nieuwvliet-Sluis f 1328Oostburg-Zuidzande f606; Zuidzande-Cadzand f768 Isabellasluis-Philippine f 18Phi- lippine-Driekwart f 1088Ter- neuzen-Axel f 1768; Zuiddorpe- Koewacht-St. Jansteen f 2262 St. Annapolder-Zaamslag f 724; Zaamslag-Ter Hole f 1686Axel- Roode Sluis f 1098. Van al deze wegen is de provincie de onder houdsplichtige. De gemeente besturen van Renesse, Haam stede en Burgh wordt resp. f 44, f 38 en f 112 toegekend voor de traverses in die plaatsen. Voorts zijn nog de volgende bijdragen verleend; f 174 voor de weg Bruinisse-weg Z'zee-Zijpe (on derhSudsplichtigegem. Brui- nisse)St. Maartensdijk-Stave- nisse f 70 (onderh.pl.gem. Sta- venisse)Kortgene-Colijnsplaat f 166 (onderh.pl.: gem. Kort gene)Geersdijk-Wissenkepke- Kamperland f 312 (gem. Wis- senk.)Ovezande-Driewegen 122 (gem. Driewegen)'s-Hee- renhoek-Heinkenszand f 240 (gem. Heinkenszand)Middel burg-Domburg f 1510 (Polder Walcheren)traverse 'Domburg f 78 (gem. Domburg)rij wielpad Zoutelande-Vlissingen f 171,50 (Ver. Rijwielpad Wal cheren) traverse Westkapelle en Biggekerke resp. f 182 en f 46 (de gemeenten)Koudekerke- Vlissingen f 280 (gem. Vlissin gen) bjug KeeTsluis-ontworpen Rijksweg Vliss.-Nieuwland f 106 (gem. Vlissingen)traverse Groede f 40 (gem. Groede)Oost- i burg-Zuidzande-Cadzand f 22 (gem. Zuidzande)Isabellasluis- Philippme f 76 (gem. Philippi ne) Zuiddorpe-Koewacht-St. Jansteen f 68 (gem. St. Jan steen) St. Annapolder-Zaam- slagse Veer f 108 (gem. Zaam slag). Kinder-Fees ttrein. Met vlaggen versierd en ge vuld met een gezelschap van vreugde stralende kinderen, is Donderdagmorgen vroeg de feesttrein der N.S. uit Vlissingen' vertrokken. Er waren 400 kinderen uit W.-Z.-Vlaanderen en 300 uit Walcheren. In Goes stapten er nog een 200 uit Zuid-Beveland binnen. Daar er ook nog tachtig leiders (sters) en- enkele genodig den waren, vervoerde de trein, die uit 10 wagons bestond, ruim duizend passagiers. De tocht ging naar Rotterdam waar het park Bellevue bekeken werd, de tunnel bezocht en de dierentuin. In verschillende groe pen trokken de kinderen per tram of wandelend door de stad. De heer Middelman van de N.S. had de leiding en twee film-operateurs gingen mee om de gehele tocht op te nemen. Deze film, die ook opnamen bevat van de Zeeuwse noodge- bieden, benevens Zeeuwse actu aliteiten zal later door de Spoor wegen overal vertoond worden. Stralend^ weer droeg tot het welslagen van de tocht bij en opgetogen keerden jtle kinderen weer huiswaarts. Veulenkeuring „Hippos". Donderdag werd op het Molen water te Middelburg de Veulen- keuring van de Walcherse Paar denfokkersver. „Hippos", gehou den. De uitslagen hiervan -luiden: Merrieveulens geb., tot 30 April 1947le pr. Emma, eig. C. Baas Sr., Nieuwland; 2e pr. Cla- rina, eig. Js. Vos, Koudekerke; 3e pr. Lena, eig. C. Mesu, Nieuw land 4e pr. Clara v. Zeeduin, -eig. J. Maljaars Jz., Oostkapelle; 5e pr. Beatrix, eig. W. Maljaars, Domburg; 6e pr. Ida, eig. J. M. Klap, Middelburg. Merrieveulens geb. na 30 April 1947le pr. Nellie v. d. Bruin-' visch, eig. F. J. Castel, St. Lau rens 2e pr. Cula v. Dishoek, eig. Bijdragen voor tertiaire wegen in Zeeland. Voor het herstel en onderhoud van een dantal- tertiaire wegen zijn door Ged. Staten over 1946 bijdragen toegekend. Hieronder noemen we eerst de wegen of wegvakken, waarop het bedrag betrekking heeft en daarna steeds de onderhouds plichtigenZonnemaire-haven Zonnemaire f 217,50 (gem. Zon- nemaire)Dreischor-Schudde- beurs f 471 (gem. Dreischor) Heinkenszand-Nisse f 267 (gem, Heinkenszand)Driewegen-Elle- woutsdijk f 184,50 (gem. Drie wegen)Krabbendijke-prov. grens-R.-Bath f 336 (gem. Ril land-Bath)Serooskerke-Gapin- ge-Veere f 636 (gem. Vrouwen polder)Oude Vliss.weg f.681 (Comm. v. Beheer can genoem de weg)O. Souburg-Ritthem f 168 (gem. Ritthem)Cadzand (badhuis tot haven) f 180 (Wa terschap ,Het Vrije v. Sluis) Sluis-Heiile-Eëde-weg Aarden- burg-Maldegehem f 13,50 (gem. Aardenburg)Aardenburg-St. Kruis f 486 (gem. Aardenburg) Schoondijke-Sasput f 541,50 Het Vrije van Sluis")Zaam- slagse Veer-prov. weg Hulst- Walzoorden f 102 (grindeomm. Stoppeldijk)Groenend(jk-Zou- t.edijk f 46,50 (Cal. Waterschap Walzoorden)Lepelstraat en Schapersdijk f 166,50 (idem) gruisweg, Langemunt, Groenen dijk, Molenstraat en Lepelstraat f 379,50 (gem. Hontenisse)Lan ge Nieuwstr. en Duivenhoekse weg f 706,50 (Kruispolder). L. de Looff, Koudekerke; 3e pr Ada, eig. P. Dingemanse, Zou- telande4e pr. Rix v. d. Parel, eig. W. de Buck, Meliskerke. Hengstveulens geb. 1947le pr. Henk v. Groenenburg, eig. D A. v. Nieuwenhuijze, Nieuw land; 2e pr. Frits, eig. J. ,J. Mesu, Nieuwland; ,3 e pr. Carlo v. Larenburg, eig. A'. Janse, Kou dekerke 4e pr. Hans v. Groe nenburg, eig. D. A. v. Nieuwen huijze, Nieuwland; 5e pr. Castra v. Lady, eig. H. J. Allaart, Se- róoskerke. Eenjarige merries; le pr. eig. P. Louwerse, Oostkapelle; 2e pr. Lien v. d. Eendracht, eig. C. Mesu, Nieuwland; 3e pr. Laura, eig. K. Janse, Middelburg; 4e pr. Erna v. d. Eendracht, eig. C. Mesu, Nieuwland; 5e pr. Irene, eig. D. A. v. Nieuwenhuijze, Nieuwland; 6e pr. Irene, eig. K. Kluijfhout, Serooskerke; 7e pr. Annie v. d. Bruinvisch, eig. F. J. Castel, St. Laurens; 8e pr. Mina, eig. G. A. Leendertse, Middelburg. Eenjarige hengsten; le pr. Carlo v. d. Eendracht, eig. C. Mesu, Nieuwland. Merries met afstammelingen; le pr. Helena v. Grauw, eig. D. A v. Nieuwenhuijze, Nieuw land; 2e pr. Elza, eig. C. Mesu, Nieuwland. Benoemingen. Benoemd tot; lid van de Dijkraad voor de wa terkering van de calam. polders Serlippens c.a., als vertegenwoor diger van de Kleine Hfiissenspel-' der, E. Dekker te Zaamslag; gezworene van de Kapellepol- der A. K. van Arenthals te Axel; lid van de Dijkraad voor de wa terkering van de calam. Nieuw- Neuzenpolder als vertegenwoor diger van de Vlooswijkpolder, P. Dieleman Mz. te Hoek; lid van de Dijkraad voor de wa terkering van de calam. Willem- Annapolder als, vertegenwoordi ger van die polder N. de Regt te Kapelle; gezworene van het waterschap Kpegors-c.a., A, van Wijck te Axel; Commissarissen van de polder Walcheren, als vertegenwoordi gers van de gebouwde eigendom, K. J. van Loo en J. Osté, beiden te Middelburg; gezworene van het waterschap Goessche c.a., J. Oudhoek te Goes; lid van het bestuur der water kering van de calam. Suzanna- polder, Th. van der Slikke te St, Annaland; heemraad van Ket waterschap Schouwen, J. der Weduwen te Kerkwerve; gezworene van de Zonnemaire- polder, P. S. Vis te Zonnemaire; dijkgraaf van het waterschap St. Annaland, A. J. Bierens te St. Annaland; voorzitter van het bestuur der waterkering van de calam. Zim- mermanpolder, J. van Damme te Rilland Bath; voorzitter van het bestuur der waterkering van het calam. wa terschap Oud- en Jong Brenskens I. P. Becu te Breskens; dijkgraaf van de Oud Vogel- schorpolder of Zuid Westenrijk- polfler, A. E. de Moor te Terneu- zen; gezworene van de calam. Wil lem Annapolder, J. L. de Jager te Kapelle; dijkgraaf van de calam. Wil lem Annapolder, N. de Regt te Kapelle; gezworene van het waterschap Zuid c.a., J. Huijssen-Dieleman te Terneuzen; gezworene van de Vlooswijk polder, Chr. Hamelink te Ter- neuzen; Aan Jhr Mr W. C. Sandberg tot Essenburgh te Middelburg is op zijn vei-zoek eervol ontslag verleend als gezworene van de Karelpolder. Amerikaans cineasten naar België vertrokken. Het voorgenomen bezoek aan Veere van een tweetal Ameri kaanse cineasten, die in op dracht van Fitzpatrick Travel- talks, kleurendocumentaires over Nederland hebben gemaakt, welke kprte films door M.G.M. zullen worden gedistribueerd, gaat. niet door, daar de cine asten eerder dan verwacht werd, naar België zijn vertrok ken. 's-GRA VENPOLDER. Motorongeluk. Doordat dhr L. uit Kapelle, aan het slingeren raakte in het losse grint en daardoor de standaard lossloeg, had dit tot gevolg, dat de motor omsloeg en L. een gebroken been opliep. Na voorlopige behandeling is L. naar het ziekenhuis vervoerd. Het ongeluk gebeurde aan de z.g. Zaaidijk op de grens van de gemeenten 's-Gravenpolder en Kapelle, waar een paar scherpe bochten dicht bij elkaar liggen. ARNEMTJÏDEN. Gouden huwelijksfeest. Vrijdag herdachten de heer C. de Klerk en zijn echtgenote de dag waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk getreden waren. SOUBURG. Dankbare inwoners. Op initiatief van de Souburg- se afdeling van het Roode Kruis zullen in de gemeente gelden in gezameld worden om de ge meente Oud-Gastel (N.-Br.) een blijvend aandenken te schenken als dank voor al hetgeen door hen gedaan is tijdens de bezet tingsjaren voor de gemeente. Vermoedelijk zal het aandenken bestaan uit een plaquette welke in het gemeentehuis van Oud- Gastel zal worden geplaatst OOSTKAPELLE. Geitenkeuring. Uitslag van de gehouden keu ring van geiten. Keurmeester dhr den Engelsen en dhr Ver- sluijs. Aangevoerd werden 28 dieren, waaronder 8 lanmmeren. Stamboekgeiten: le pr. Jan Wattel; Volbloed lammeren geb. 1947: le pr. H. Janse, 2e pr. Joh. Wondergem Hz.; 1-j. geiten: le" pr. Jasp. de Kam Andrz., 2e pr. B. Corbijn; 2-j. geiten: le pr. Abr. Rooze, 2e pr. D. Coppoolse; 3-j. geiten en ouder: le pr. M. Kwekeboom, 2e pr. Jasp. de Kam Andrz., 3e pr. W. v. d, Woestijne Chrz., 4e pr. H. den Hollander; LVnmeren geb. 1947: le pr. Abr. Rooze, 2e pr. P. Wat tel Janz. 'GRIJFSKESKE. Blijkens de gegevens van de 12e algemene volkstelling waren er in deze gemeente aanwezigr 459 mannen, 409 vrouwen, 201 huishoudens, 11 alleenwonende personen, 1 leegstaande woning, 20 tijdelijk onbewoonbare wo ningen, 11 noodboerderijen. IN 'T KORT. De mandolinever. „Tovido" en de „Tokkelaars" geven Dinsdag 8 Juli om 20.00 uur o.! yan haar directeur de "heer M. P. Vente- vogel een concert op het Molen water te Middelburg. Het gemengd koor „Zanglust" te Koudekerke, hoopt 19 Juli a.s. deel te nemen aan het Prov. Zangconcours te 's-Heer Abts- kerke. Voor de onderhandse aanbe steding van de R.-K. Kerk te Vlissingen schreven de volgende personen: fa. Voet, Kloosterzan- de, f 114.400; H. van Hooff, Gouda, f 112.000; fa.'Sprangers, Breda, f 107.500; F. Mannaert, Hulst, f 104,840. De collecte voor het Prins Bernhard Fonds bracht te Oost kapelle f 67,48 op. Dr K. H. E. GRAVEMEYER TERUG UIT ZUID AFRIKA „Ik geloof wel goed werk te hebben gedaan. Er waren in de Zuid-Afrikaanse Unie vele mis vattingen over de NederL Herv. Kerk, die daar veelal als een kerk van liberalen en modernisten werd beschouw", aldus Dr K. H. E Gravemeyer, algemeen gedele geerde van de Generale Synode der Ned. Herv.' Kerk, die in op dracht dezer Synode een reis van vijf maanden naar Zuid Afrika maakte. Het was de opdracht van Dr Gravemeyer contacten in de Unie te leggen. Hij heeft zich niet be perkt tot een kerkgenootschap, doch zowel met hoogleraren en studenten van de theologische op leidingscentra te Pretoria en Potchefstrom als met predikan ten van de Nederd. Herv. Kerk, de Verenigde Kerk, de Engelse Kerk en de Geref. Kerk persoon lijk of tijdens bijeenkomsten ge sproken. Zo was het mogelijk enerzijds zich een beeld te vor men van het kerkelijk leven in de Unie. Dr Gravemeyer zeide aan zijn bezoek een- sterk oecumenisch ao cent te hebben gegeven', omdat het naar zijn mening een gewel dige opdracht is de eenheid in Jezus Christus te beleven, onge acht de taal die men spreekt. Veel heeft Dr Gravemeyer ge sproken over het nationaabsoeia- lisme, waarvoor in de Unie sterke propaganda is gemaakt. Hij legde de nadruk op de eensgezinde af wijzing van alle Nederlandse ker ken yan dit stelsel en heeft in dit verband op de vraag „maar het communisme dan?" geantwoord, dat „Jezus Christus oppermachtig is in hemel en op aarde", en dat „we niet de duivelen met Beëlze bub de overste der duivelen kun nen uitdrijven". Dr Gravemeyer was zeer onder de ihdruk van de schoonheid en de grootsheid van Zuid Afrika. Op het platteland vond hij voor al in de oude kringen het oprécht geloof. Sprekende over voortgezet contact tussen de kerken van de Unie en Nederland zeide Dr Gra vemeyer, dat hij zelf niet zal te ruggaan, maar dat hij nieuwe rei zen, ^alsook uitwisseling van pre dikanten en geleerden hoopt te bevorderen. Naar zijn mening moeten wij ons best doen slechts de allerbeste Nederlanders, naar Afrika te zenden. Wij hebben daar zeker een taak te vervullen, die in het belang van beide lan den is. Zij, die er heen gaan beseffen, dat de welvaart van dit land slechts door hard werken te be reiken is en niet voor het oprapen ligt. Over zijn reis zal Dr Grave meyer rapport aan de Synode overleggen, welk rapport mede gebaseerd zal zijn op gegevens van terzake kundigen uit Zuid Afrika. Bonnen welke vernietigd kunnen gorden. Van strook Serie F van de bon kaarten 707 kunnen -de volgende bonnen, welke niet zijn aangewe zen, worden vernietigd: Bonkaart KA 707 (Serie F) F-02 Reserve; F-03 Boter; F-03 Vlees; F-02 Melk. Bonkaart KB 707 (Serie F) F-03 Boter; F-03 Vlees; F-04 Melk. Bonkaart KC 707 (Serie F): F-03 Boter; F-03 Vlees. Bonkaart KD 707 (Serie F) F-18 Algemeen; F-12 Brood; F-13 Boter; F-13 Vlees; F-14 Melk. Bonkaart KE 707 (Serie F); F-18 Algem.; F-17 en F-18 Reser ve; F-12 Brood; F-13 Boter; F-13 Vlees; F-16 Melk. De bonnen van strook Serie F der toeslagkaarten MA 707, MB 707, MC 707, MD 707, ME 707, MF 707 en MG 707 zijn alle aan gewezen. Deze bonnen zijn na 5 Juli a.s. ongeldig, uitgezonderd de bonnen F-21 Suiker, welke geldig blijven tot en met 12 Juli a.s. De bonnen F-08 en F-17 Alge meen voor petroleum, blijven geldig tot en met 9 Aug. a.s. Postzegel-automaten. Momenteel liggen in Den Haag duizenden postzegel-automaten uit het gehele land opgeslagen. £odra echter de nieuwe munten in circulatie komen, worden deze omgebouwd en weer in be drijf gesteld. Militair weekoverzicht. Uit het militair weekoverzicht uit Indië blijkt, dat in verschil lende sectoren gevechtshande lingen plaats hadden. Uit Me- dan, Padang, Soerabaja en Ba tavia komen berichten van be schieting van patrouilles en vernielingen. Te Medan werd de voedselblokkade onverminderd voortgezet. Permanente raad van Premiers in Britse zone. De premiers van de Britse zone van Duitsland hebben tij dens een Mj eenkomst te Celle besloten een permanente raad van premiers, der Britse zoné in te stellen, welke om beurten in elk der drie staten der zone bij een zal komen. De premiers besloten ook een commissie in te stellen, die de ^svqttelijke principes zal vaststel len waarop de zuivering in de gehele Britse zone gegrondvest .moet zijn. Wielrennen. H. Smits winnaar te Schoondjjke. Te Schoondijke was Voorting niet van de partij zodat Harm Smits zfjn plaats innam en met de Vries en van Beek, in de derde ronde aan ,de haai ging, nadat v. d. Elshout en Bloemers die 500 m. voorsprong hadden geno- Ynen in de vorige ronde tot de orde waren teruggeroepen. De voorsprong der kopgroep groeide aan tot 6 min. op een groep waarin o.a. v. d. Elshout en Maes reden. Tussen hen in joeg Bloemers uit Oss alleen, die dit tot het einde volhield en vier de werd. Het zat^iet de Vries niet mee dat hij in een felle eindsprint zijn meerdere moest erkennen in Smits. De uitslag was: 1. H. Smits, A'dam, 100 km. 2 54 min. 47; 2. P. de Vries; 3. G. van Beek; 4. A. Bloemers; 5. W. v. d. Stap pen; 6. P. Maes; 7. Verwijmeren; 8. H. v. d. Elshout. G. van Beek won te St. Jansteen. Groot was de belangstelling voor deze course, die een spor tieve strijd te zien gaf. Ook hier waren het de premi nenten de Vries, Voorting en van Beek, die de toon aan gaven en reeds in het begin de kopgroep vormden. Bij de kopgroep moest de Vries wegens bandenpech opgeven, ter wijl ook Ouwehand, Helmons en enkele Belgen van het strijdto neel verdwenen. Wel slaagde een peleton onder aanvoering van Harm Smits er in de achterstand op de koplopers ieSs te minimeren maar hen bereiken konden ze niet. Gerard van Beek won tenslotte de eindsprint zodat de uitslag werd 1. G. van Beek, 107 km. in 2 u. 50 min. 57 sec.; 2. G. Voorting; 3. Th. Blankenau; 4. PI. Smits; 5. H. v.'d. Elshout; 6. J. de Turck 7. E. Pauwels. Onderwijs. Voor op 7 Juli te Goes ge houden Mulo-examen slaagden voor diploma A: M. C. Sandee te Kapelle; Th. J. Sandee, M. H. Lindenbergh en PI. J. F. Min naar te Wolphaartsdijk; H. G. Kole en J. de Priester te 's H. Arenskerke; S. N. H. Kramer, Goes; G. Minnaard te 'sH. Abts- kerkeM. W. J. Hooftman, G. Hubregtse, Ph. C. M. Jansen, J. J. Mennes en N. F. Geelhoed te Middelburg; N. Klaassen te Veere; D. C. de Jager en M. A. ï'assaart te Axel; M. S. J. Geen- sen, D. E. P. G. v. Gassen, J. W. Faas te Terneuzen; F. J. v. d. Bergen te St. Laurens. Afgewe zen 2. Voor het diploma B: J. A. de Jager, A. Murre en A. J. de Kok te 's H. Arendskerke; J. Glerum te Kapelle; H. v. Donk en C. P. N. J. Speelman te Goes. Benoemd tot onderwijzer en onderwijzeres aan de Chr. school Dreef te Yerseke (hoofd dhr W. Honders: dhr J. D. Meyer te Wil- helminadorp en mej. A. de Dreu 's-Heer Hendrikskinderen. Aan de Techn. Hogeschool te Rotterdam zijn geslaagd voor het candidaatsexamen scheikun dig ingenieur D. Luteijn te O o s t b u r g en J. A. Zeegers te Hoofdplaat. Rechtszaken. Bijzondere Politierechter te Middelburg. Op 7 Dec. 1946 passeerde te Hansweert een jacht op weg naar Antwerpen. De zich aan boord bevindende eigenaar, de 65-jarige koopman J. B. uit Dor drecht kon echter geen vergun ning tot uitvoer tonen. Hij ver klaarde, dat het jacht in zijn bezit zou blijven en weer zou worden ingevoerd. Dit bleek niet juist daar hij het jacht had ver kocht voor f 5000 en dat hij nu meevoer om zo het schip uit te voeren. Verd. werd veroordeeld tot f250 b. of 50 d. h. De meije-opvarepden J. de B. uit Papendreeht en K. M. A. uit Berchem, werden veroordeeld resp. tot f 150 b. of 30. d. h. en f 250 b. of 50 d. h. en 1 m. gev. straf voorw. proeftijd 3 jaar. Het jacht werd verbeurd verkl. A. M. J. J. en F. A. J. P., bei den uit Tilburg, trachtten in Dec.1946 op Tholen coupqns stoffen te ruilen tegen levens middelen. Toen dit niet lukte hebben ze te St. Annaland aan enige personen een lap stof ver kocht voor f 125, zonder inname van textielpunten. Verd. waren niet in het' bezit van een ver gunning van het Rijksbureau voor Textielproducten, terwijl de door hen gevraagde prijzen te hoog waren. Voor wat be treft de verd. J. werd de zaak aangehouden, terwijl vprd. P. werd veroofdeeld tot 2 m. gev. strsf. M. J. v. d. M. te St. Anna land, die een lap van bovenbe doelde stoffen had gekocht zon der afgifte wan punten werd veroordeeld tot f 10 b. of 5 d. h., met teruggave opbrengst der verkochte inbeslag genomen stof. F. M. de C. te, Clinge werd wegens poging tot veesmokke len veroordeeld tot 3 m. gev.1 met aftrek voorarrest. C. P. B. en P. C. R., beiden Uit Nieuwvliet, die zonder daar toe gerechtigd te zijn 5100 jute zakken trachtten te verkopen, welke zakken te Aardenburg werden aangetroffen, werden veroordeeld tot elk" f 200 boete of 2 m. h. met teruggave op brengst zakken. P. R. te Aardenburg, die toe stemming had gegeven, dat be doelde zakken in zijn hangar werden gelost, f J00 b. of 1 m. h. Officiële Publicaties. Burgemeester en Wethou ders van Vlissingen brengen in gevolge de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van J. P. Entink, alhier, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor machi nale -"houtbewerking waarin zul len* worden geplaatst een elee tromotor van 1 P.K. voor het drijven van een draaibank; een electromotor van 2 P.K. voor het drijven van een zaagmachine en een electromotor van 0.3 P.K. eveneens voor het drijven van een zaagmachine in het perceel bekend gemeente Vlissingen, Sectie E, No. 1758, plaatselijk gemerkt Ni,euwstraat nr. 47. Dat dit verzoek met de bij lagen, vanaf heden op de Ge meente-secretarie (2e" afdeling) ter visie zal worden gelegd en dat schriftelijk bezwaren' bij hun college kunnen worden in gediend. Op de veertiende dag na he den, zijnde 15 Juli 1947, z^I ten Gemeentehuize, des voormid dags te 10 uur, gelegenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het oprichten dier inrich ting in te brengen, terwijl daarbij zowel, de verzoeker als zij, die bezwaren indienen, in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker als zij, die bezwaren inbrengen, kun nen gedurende drie dagen vóór de 15 Juli 1947 ter Gemeente secretarie (2e afdeling) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet over eenkomstig artikel 7 der Hin derwet voor het gemeentebe stuur of één of meer zijner le den zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. SCHEEPVAARTBERICHTEN. 3 Juli. 'Van Vlissingen vertrok ken: m.s. Progres naar Antwer pen; m.s. Hilda naar Ipswich. Gepass. naar Antwerpen: m.s. Quo Vadis' van Shoreham; m.s. Castor van Duinkerken. Gepass. van Antwerpen: m.s. Albatros naar zee; m.s. Glashaven naar Gothenburg. 4 JuliTe Vlissingen aangeko men: m.s. Wetlaan van Har wich; m.s. Jacoba van Ipswich. Gepass. naar Antwerpenm.s. Nijenburgh van Rotterdam; m.s. Zeeland van Londen; m.s. Oud- Beijerland van Plymouth. NEDERL. PASSAGIERS SCHEPEN. Kota Inten, 3/7 te Batavia, vertrekt vermoedelijk 10/7 naar Rotterdam. Noordam, vertrekt 5/7 om 11 uur van Rotterdam naar New- York. Sloterdijk, RotterdamJava, pass. 3/7 20 uur Perim. Volendam, BataviaRotter dam, pass. 3/7 7 uur Kaap Guardafui. Burgerlijke Stand. GOES. Overleden: C. Vroon land, 49 j., echtgenote van J. Pieterse te Heinkenszand; P. Weststrate, 52 j., echtgenote van B Rooze te Rilland-Bath. Geboren; Maatje, .d. v. P. J. Wolf en N. BooneAnne E., d.v. A J. van Boven en J. C. van Fraassen. ELLEWOUTSDIJK. Geboren; Maatje A., d. v. H. A. Schipper en J. M. den Herder; Neeltje M., d. v. W. J. M. Koole en A. J. Smallegange; Adriana J., d. v. J. van der Schraaf en Z. Louisse. Overleden: Maatje op 't Hof, 84 j., wed. van C. van Baren. BORSSELE. GeborenJako- mina J., d. v. C. Kwaak en C. C. Maat. Ondertrouwd: A. de Bree, 29 j. te Groede en J. Walhout, 27 j. J. J. Verhage, 26 j. te Sluis en C. P. Steketee, 21 j.; J. I. Ce- vaal, 35 j. te Grijpskerke en J. Slabbekoorn, 27 j. WEMELDINGE. Geboren: Pie- ter, z. v. L. van de Visser en J. Nagelkerke; Adriaan M. C. d. v. H. Eijke en M. C. Meijaard; Adri ana G., d. v. G. Beenhakker en A. Zuidweg. Overleden: J. van Koeveringe, 71 jaar. WISSENKERKE. Geboren: Levina K. N., d. v. P. G. A. de Lange en J. P. de Kam; Jan, z. v. A. Kastelein en E. Baas Hendrika, d. v. L. Tange en S. M. Buijze. ZOUTELANDE. GeborenPie- ter en Johannes, zoons v. P. Din gemanse en C. J. Verhage. Ondertrouwd: J. de Ridder, 26 j. en J. C. Dingemanse, 24 j. Getrouwd: J. Clarisse, 37 j. en J. H. Otte, 35 j. Overleden; P. Verhage, 80 j., wednr. van S. Melse. AAGTEKERKE: Gehuwd: M. Reinhoudt, 56 j. en Jac. Wisse, 58 j. SEROOSKERKE (W.). Gebo ren: Neeltje, d. v. J. Maas en P. Aarnoutse; Anna J., d. v. J. Meij- ers en C. Aarnoutse; Willem, z. v. P. Tavenier en S. Wagenaar. Getrouwd: P. Stroo, 33 j. te Biggekerke en M. W. C. Meijers, 31 j.; W. den Herder, 26 j. en D. Christiaanse, 25 j.; P. A. van der Weele, 32 j. en M. Jakobsen, 27 j.; P. Vreke, 33 j. en M. in 't An ker, 35 j. Overleden: S. Koppejan, 60 j echtgen. van S. Jongepier. ZONNEMAIRE. Geboren: Wil lem P., z. v. W. Stouten en J. C. Timmerman; Neeltje, d. v. D. Schilperoord en N. Langerak. BRUINISSE. Geboren; Leen- dert L., z. v. M. J. van der Velde en C. Kik; Adriaan, z. v. C. de Ruiter en C. de Jonge; Hendrika, d. v. S. A. Jumelet en J. Jume- let; Jacob, z. v. P. Haeck en M. Bal. Getrouwd: L. van den Berge, 63, en J. H. Hoek, 59 j.; C. Bak ker, 32 j. en C. Capelie 28 j. Overleden A. Jumelet 58 j.; A. C. Jo'ele, 82 j. echtgen. van L. IJzelenberg; Levenl. aangegeven kind van L. E. van Popering en L. van Reest; J. van Dijke, 75 j. echtg. van F. van der Have)" OOSTBURG. Geboren; Rudolf H„ z. v. D. C. van Gorsel en C.J. Riemens; Antonie A. z.'v. P. P. C. Tas en C. M. Potvlieger; Jan A. z. v. J. X. de Visser en A. P. J. Elfrink. Getrouwd: E. P, Gernaert, 29 j. te Biervliet en A. Smits, 20 j.; A. de Koster, 28 j. te Cadzand en D. Dieleman, 26 j.; J. Bossan, 34 j. en M. A. van Prooije, 27 j. Wat brentft de radio Dinsdag 8 Juli. HILVERSUM I, 301,5 m. 8.15 Pluk de dag; 9.00 Lichtbaken. i0.40 Sprookje; 11.45 Fam. be richten; 12.03 Zang; 12.30 Con cert; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; '13.50 Operettekoor; 14.45 Zie- kenlof; 16.00 Zonnebloem; 17.45 Rijk over zee; 18.30 Nederlandse strijdkr.; 19.45 Departement; 20.12 De gewone man; 20.30 Ga laconcert; 22.30 Nieuws; 22.45 Zomerserenade; 23.25 Orkest. HILVERSUM H, 415 M. 8.00 Nieuws; 8.15 Walsen; 8.45 Piano; 9.15 Morgenwijding; 10.35 B.B.C. orkest; 11.00 Pianoduo; 11.30 Gram.; 12.00 Trio; 12.30' Ons platteland; 12.40 Orgel; 13.15 The romanchers; 14.00 Met naald en schaar; 14.20 Concert; 16.40 De schoolbel; 18.15 Potpourri; 13.30 Metropoleorkest; 19.10 Vi ool en piano; 19.40 Zang; 20.25 Dinsdagavondtrein; 21.30 Con tact; 21.30 Contact; 22.15 Bui ten! overzicht; 22.30 The Sky- masters; 23.15 Concert. OM 7MUth&ek{e. Maandag 7 Jnli Hier en daar treft men nog wel druiven aan. Wie er succes mee wil bereiken, moet de goede soort aanplanten, namelijk: Wit te van der taan. De scheuten van de druiven zullen nu ge snoeid moeten worden. Alle scheuten, waaraan zich geen vruchttrossen bevinden, en die voor de houtvorming niet nodig zijn, kunnen geheel weggeno men worden. De scheuten, waar aan zich vruchttrossen bevin den, worden een zevental bla deren boven de tros ingenepen. De zijscheuten zullen zich dan na enige tijd ontwikkelen, die worden dan allemaal op één blad ingenomen. Redacteur: H. M. Slabbekoorn, Oostsingel 60 a, Goes. Noord BrabantLimburg 91L ZeelandNoord Brabant 515. LimburgZeeland 713. Dat waren de uitslagen om de „Vrije Volk-beker". Niemand heeft derhalve de beker gewon nen. In 1948 hoopt men opnieuw om de beker te spelen en wel op Zeeuwse bodem. ZeelandNoord Brabant; J. Sinke-A. de Graag 11; W. Lente-H. v. Boomen 11; J. Blom-W. Maas 11; J. Stroo- band-A. Schneider 02; J. J. Kaan (niet opgekomen) E. Boes 02; W. Boogaard-M. Koch 1 1; J. Strooband Sr-F. Hoe. land 02; J. Boogaard-H. Roo., 02; H. M. Slabbekoorn-, C. de Galan 11; F. den Hertog-L. Berens 02. Totaal 515. Het was een slechte dag voor de Zeeuwen. Sinke, die 'n stuk voor kwam, moest met remise genoegen nemen. Lente speelde zijn partij mooi remise. Blom kon geen winst maken met dam en 3 sch. tegen dam en schijf. Kaan niet opgekomen, waardoor 2 pnt verioren zijn gegaan. J. Boogaard en F. den Hertog liepen in een eenvou dige slagzet. Zeeland had ten minste drie punten meer moeten behalen. LimburgZeeland; J. v. Doorn -J. Sinke 02; J. Vroolijk-W. Lente 11; H. Coomans-J. Blom 11; G. Knipschild-J. Stroo band Sr 02; A. Voessen-J. Kaan (niet opgek.) 20; H. Heunen-W. Boogaard T-1; N. v. d. Molen-J. Strooband Sr. 02; J. Geurts-J. Boogaard 1 1; M. Koekelhorn-H. M. Slab bekoorn 11; P. Ackens-F. den Hertog 02. Vermeldenswaard is, dat geen enkele gespeelde partij voor de Zeeuwen verloren ging. J. Strooband Sr boekte een mooie winstpartij, evenals Sin ke en Den Hertog. Alle remise's werden vlot bereikt. Hiermede "heeft de Zeeuwse ploeg zich hersteld van de nederlaag tegen Brabant. Het was een prachtige dag voor de dammers en een waardige .viering van het 5de lustrum van de Brabantse Dam- bond. Partij uit de wedstrijd Zee landBrabant. Zwart: J. van Galan. 1. 32—28 20—24; 2. 37—32 14203.41—37 10—14; 4. 34—30 18—23; 5.30—25 21—21; 6. 31—27 12—18; 7. 40—34 24—29; 8. ...X— ...X,..; 9. ...X... 5—10; 10. 34—30 15—20; 11. 39—33 20—24; 12. 44—39 10—15; 13. 36—31 21—26; 14. 50—45 11—17; 15. 39—34 7—12; 16. 34—29 ...X...; 17. ...X... 18—23; 18. 4741 17—21; 19. 39—34 12—18; 20. 43—39 14—20; èl. ...X... ...X...; 22. 34—30 20—25; 23. 39—34 1—7; 24. 41—36 7—12; 25. 27—22. ...X...; 26. ...X... 12—17; 27. ...xXl7; 28. 36—31 4—9; 29. 31—27 9—14; 30. 49—43 14—20; 31. 24—29 ...X—; 32. ...X... 24—30; 33. ...X... 19X30; 34. 46-41 30—34; 35. ...XX 36. 43—39 ...X...; 37. x49 23—18; 38. 42—38 8—13; 39. 48—43 3—9; 40. 43—39 20—24; 41. 28—23 ...X...; 42. 27—22 ...X...; 43. ...X... 21—27; 44. 45^0 27—31; 45. 4943 ...X...; 46. ...X 16—21; 47. 41—37 21—27; 48. 43-S-38 2—8; 49. 47—41 8—12; 50. 33—28 9—14; 51. 39—33 14—20; 52. 41—36 20—25 53. 40—35 -13—19; 54. 37—32 12—18; 55. ...XX...;- 56. 36—31 17—21; 57. 38—32 21—26; 58. 31—27 15—20; Remise. Voorzichtig slopen Terry, Ber ry en de Sirdar over het beboste eiland. De Sultan volgde met Hassan. „Misschien komen ook van de andere kant vijanden", zei Berry ze zullen ons zeker willen om singelen". „Ik ga vast aphter deze boom zitten", kondigde de Sirdar aan, „wanneer er dan iets beweegt bjj de uitgang van de tunnel, neem ik het onder vuur." Terwijl hij dit zeide, waren Halef en zijn mannen echter al naar buiten gekropen. „Wij moeten ons met boom takken bedekken", zei Halef, „want die Sirdar mist nooit als hjj schiet". „Moet de zaak al in brand?" vroeg één der rovers. „Eerst wachten op orders van Halef" zei een andere.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3