leu LAATSTE BERICHTEN. in 't kort. Demonstratie tegen troepennitzending naar Indië. Om Juu-JnMUie. Terry en Berry in „De Bril van Sultan Sar" Zeeuwse boeren en tuinders vergaderden te Oostburg. D« morgenvergswiering. Donderdag vergaderde de Chr. Boeren- en Tuindersbond afd. Zeeland in het Ledeltheater te Oostburg. De voorzitter de heer C. de Putter ko op deze jaar vergadering een zeer groot aan tal mensen, onder welke veel vrouwen, welkom heten in zijn openingswoord. De secretaris Drs J. J. Knibbe gaf een overzicht van 1946, waar in hij met dankbaarheid sprak over het weer op gang komen van 't C.B.T.B.-leven in Zeeland; plaatselijk, gewestelijk en provin ciaal is een toenemende activiteit te bespeuren. Als 7e gewestelijke afd. is 30 Mei j.L de afd. St. Philipsland opgericht. Het ledental is toege nomen van 800 tot 940. Het be stuur heeft verschillende wijzi gingen ondergaan. Als secr. trad af dhr J. Wisse en als penning meester dhr J. Oele. Per 1 Aug. is een vaste bezol digde secr. benoemd, die thans tevens als penningmeester van de prov. afd. optreedt. Inzake het onderwijs deelde de secr. in zijn verslag mede, dat in het afgelopen jaar geen tastbare resultaten geboekt zijn. Er wor den pogingen in het werk gesteld om te komen tot de oprichting van een Chr. Landbouwwinter- school in Zeeland. De heer Knib be wees er op, dat er meer ge ijverd moet worden voor het Chr. Land- en Tuinbouwonderwijs. Het bleek dat de samenwer king met andere organisaties op landbouwgebied steeds beter wordt en dat bij besprekingen ook de C.B.T.B. een stem heeft waarnaar geluisterd wordt. Hoewel de financiering van de Stichting voor de Landbouw nog zorg baart, hoopt men dat deze moeilijkheid zeer spoedig opge lost zal worden en men kan over gaan tot het leggen van kleine heffingen op tnkele producten. De C.B.T.B. pleit steeds voor een schadevergoeding op basis van de vervangingswaarde bij de regering en rekent op de steun van alle Chr. land- en tuinbou wers. Verder werd op de morgenver gadering het woord gevoerd door de heer L. van Dijk, Landbouw- consulent in Z.-Vlaanderen en de heer Ir. W. van Soest van de Rijks tuinbouwvoorlichtingsdienst. Van de middagvergadering, waar de 2e voorzitter der C.B.T. B., dhr Cnossen sprak, brengen wij morgen een verslag. Apostolische Internuntius bezocht „De Schelde". De Apostolische Internuntius Z.E. Monseigneur Paolo Giobbe, heeft Woensdag een bezoek ge bracht aan de bedrijven der N. V. Kon. Mij. „De Sdhelde" te Dordrecht en Vlissingen. In zijn. gezelschap bevonden zich zijn secretaris, en de heer St. Srockeynsky van de Poolse legatie in Den Haag. Nadat Mons. Giobbe de „Wil lem Ruys" bezichtigd had, begaf hij zich des middags naar de Scheldehal, waar zich c.a. 200 Poolse arbeiders, die op „De Schelde" werken, verzameld hadden. Zij werden door de nuntius toegesproken in de Franse taal, waarna de heer Srockeynsky de toespraak in het Pools over bracht. De nuntius liet zich laarna aan. verschillende arbei ders ên hun echtgenoten voor stellen. MIDDELBURG. Ouderavond Meisjesschool. Voor de ouders van de leer lingen van de Meisjesschool al- bier, directrice mej. Siebenga, werd Woensdag 18 Juni in de Groene Zaal van het Schutters hof, een avond gegeven, waar o.m. een lezing werd gehouden jver het onderwerp: „Beroeps mogelijkheden voor Meisjes na de U.L.O." Dit werd behandeld door mej. M. Wefers Bettink, issistente, verbonden aan het Psychologisch Technisch Labora torium te Utrecht. De spreekster gaf een interes sant en duidelijk overzicht van de verschillende mogelijkheden die er zijn, wanneer de meisjes de U.L.O. doorlopen hebben. De aanwezige ouders kunnen op een leerrijke avond terug zien. Middelburgers gaan emigreren. Twee Middelburgsegezinnen zullen op 11 Juli a.s. met de „Veendam" de reis naar Canada aanvangen. Het zijn de gezinnen J. Boone (met vier kinderen) en J. de Klerk (met vijf kinderen). Zij gaan naar het plaatsje Sa rina in de staat Ontario, waar zjj op ten grote „farm" onderdak zullen vinden. Deze emigratie geschiedt niet in groepsverband, doch op eigen gelegenheid. In zeer korte tijd waren alle formaliteiten aan deze emigratie verbonden, vervuld, doordat een goede relatie van dhr Boone in genoemde plaats zich bereid ver klaarde de gezinnen huisvesting te verschaffen. Het liefst willen zij een vee teeltbedrijf stichten, maar, zo vertelde dhr Boone ons, wanneer dat niet mocht gelukken, zullen we alles aanpakken wat we kun nen krijgen en bovendien; er zullen daar heel wat meer mo gelijkheden zijn dan hier! Paardenmarkt. Donderdag werd op het Mo lenwater weer de traditionele paardenmarkt gehouden. Een groot aantal paarden, waaronder pracht-exemplaren, werd in de morgenuren aange voerd. Het was weer het ver trouwde beeld, zo karakteristiek voor een paardenmarkt: boeren,, die met alle aandacht een paard taxeerden en handelaren, die hun dieren aan de man tracht ten te brengen met alle over redingskracht, waarover zij be schikten. En iedere transactie ging vergezeld van de nodige handslagen. VLISSINGEN. Bezoek aan het Gasthuis. Verleden week had ter ge legenheid van het weder in ge bruik nemen van een gedeelte van het Gasthuis door de ouden van dagen, een officieel bezoek plaats van het College van B. en W„ de gem.-secretaris en de dir. van Gem. Werken, dhr C. Ouwe hand. De voorzitter van het college van regenten en regentessen, de heer W. de Ridder, heette in een toespraak allen welkom en be zag naast het verleden het he den, met in de toekomst een nieuw modern ingericht tehuis, waarvan de plannen reeds ge reed zijn. De voorz. bracht allen, die aan het herstel van de ge bouwen hebben medegewerkt, dank en richtte zich vervolgens tot de adj.-directrice, zr. Goed- bloed, die op deze dag haar 25- jarig jubileum vierde. Spreker bracht haar dank voor haar werk dat zij met zoveel liefde gedu rende 25 jaren heeft verricht en hoopte dat ook zij nog eens werkzaam mag zijn in het nieu we tehuis. Nadat door de burgem., dhr v. Oorschot en dhr Ouwehand het woord was gevoerd, zeide zr. Goedbloed dank voor de tot haar gesproken woorden en voegde de wens hieraan toe, dat zij nog vele jaren werkzaam mag zijn. Tot slot werd een rondgang door de gebouwen gemaakt. Openbare leeszaal en bibliotheek. Aan het verslag van de O. L. B. over 1946 is het volgende ont leend. De directrice mej. A. M. G. Schmidt ontving op .verzoek eervol ontslag, evenals mej Fros, hulp-assistente en de le jaars leerling mej. E. S. Haay- man. Tot directrice werd be noemd mej. T. M. van Heulen tè Amsterdam, tot assistente mej. W. G. Smeding te Tiel en tot hulp-assistente mej. P. C. Wij-, tenburg. Het aantal uitgeleende boeken bedroeg 23561 tegen 24976 in 1945. Merkwaardig is dat het aantal uitgeleende Nederlandse Sjahrir geeft nadere verklaring. In een gisteren gehouden ra- lio-rede heeft Sjahrir verklaard, lat de antwoord nota van de re- mbliek een geheel andere strek- ring had dan velen menen. De geest en de hoofdpunten ran de republikeinse nota hiel- len echter in waarheid niets an jers in dan de vurige wens om inel tot een n-dossing te komen. „Het is mogenjic, ua. ue nenze zan de woorden in de republi keinse nota zou kunnen worden verbeterd en dat daarmede het Higemotiveerde wantrouwen had kunnen worden voorkomen, doch net nadruk dient te worden ver klaard, dat achter ons antwoord ;een bedekte bedoeling verbor gen ligt, die een kwade opzet of >en catastrophe inhoudt". Nader wordt nog uit Batavia gemeld, dat Sjahrir vóór zijn adiorede geen gelegenheid had sontact op te nemen met Djok jakarta (Soekarno) en dat aan genomen kan worden dat de be zoeken van de Britse en de Amerikaanse consuls van in vloed zijn geweest op de inhoud van deze rede. HET KABINET VERGADERT. De raad van ministers heeft gisterochtend vergaderd in ver band met de Indische kwestie. De beraadslagingen zullen van daag worden voortgezet. DE AMSTERDAMSE HAVEN. Gisteren is het duizendste schip, dat in 1947 de Amster damse haven aandoet, binnenge lopen. In 1946 kwam het duizendste schip eerst op 4 Sept. binnen. EEN BON VOOR GEDROOGDE ZUIDVRUCHTEN. Op 26 Juni a.s. zal een bon voor gedroogde zuidvruchten worden aangewezen. Deze bon, die alleen voor personen van 2 t.m. 20 jaar beschikbaar wordt gesteld, geeft recht op het ko pen van 100 gr. zuidvruchten. POST VOOR MILITAIREN OP WEG NAAR INDIË. Militairen a.b. van het m.s. „Sloterdijk" kunnen in Port Said post krijgen, mits deze op 24 Juni ter post bezorgd wordt. Wil men de post bij aankomst te Batavia bezorgd hebben, dan moet zij op 2 Juli a.s. gepost zijn. OPROEP VAN DE INDISCHE JEUGD. De revolutie moet weer oplaaien. Volgens radio Djokja is aldaar kort geleden een vergadering gehouden van de centrale lei- dersraad van de republikeinse jongeren, waarbij ook de minis ter van defensie, Sjarifoedin, aanwezig was. Deze zei, dat de jongeren de revojptie weer moesten doen oplaaien, zoals in het begin. REGIMENT STOOTTROEPEN NAAR DEN BOSCH. Het regiment Stoottroepen' zal 's-Hertogenbosch als garnizoens plaats krijgen. In de loop van de maand Juli zal het regiment van Nijmegen naar Den Bosch wor den overgeplaatst. romans verminderde met pTm. 2000 en dat van romans in vreemde talen vermeerderde met plm. 500. Het aantal leden bedroeg: vol wassen 884, jeugd 185. In de loop van het jaar wer den verscheidene tijdens de oor log verloren gewaande boeken teruggebracht. De rekening van de penning meester sloot met een voordelig saldo van f 414. GOES. Kolonel Perier dankt Goesse bevolking. De Burgemeester heeft van de commandant van het 271e Regi ment Infanterie in Frankrijk, Kolonel Perier, het volgende schrijven ontvangen: „Veroorloof mij, uit naam van mijn kameraden, officieren, on der-officieren en manschappen van het Franse 271ste Regiment Infanterie, alsmede uit naam van de gezinsleden die hen ver gezelden op onze mooie reis naar Zeeland, u onze grote dankbaar heid over te brengen voor de zo welgemeende hartelijke ont vangst die wij hebben ondervon den van de bevolking van uw stad. Reeds bij onze aankomst, op de avond van de 17e, hebben wij in de welkomstwoorden, die U ons toesprak, en in het en thousiasme van uw inwoners, gevoeld hoe wij reeds sedert lange tijd verwacht waren. Het is ons al dadelijk voorge komen dat de herinnering aan ons verblijf in Zeeland in 1940 niet kon worden uitgewist, noch bij U noch in onze harten, aan gezien de lichamen van onze kameraden, welke in uw grond liggen begraven de band van genegenheid en vriendschap hebben gehan.dbaafd, die onze twee volkeren reeds bond. Door het gedurende de .oor log en in weerwil van de tegen kanting van de bezetter, met eer bied onderhouden van de gra ven van de doden van ons regi ment en door ons met een zo oprechte en eerlijke vriendschap in hun huiselijke kring te ont vangen, hebben de inwoners van Goes ons blijk gegeven van de grote genegenheid, die zij heb ben voor Frankrijk en er is niet een van onze kameraden, die er niet diep door ontroerd is ge worden. Uit naam van mijn kamera den en van mij, vraag ik U, mijnheer de Burgemeester, ge heel de bevolking van Goes hartelijk te willen bedanken en hen al de wensen van voor spoed en geluk over te brengen, die wij voor hen en voor Hol land tot U richten." Voorlopige uitslag volkstelling. Uit de voorlopige uitslag van de volkstelling blijkt, dat het aantal panden 2953 bedraagt en het aantal noodwoningen 93. Deze panden worden bewoond door 3688 huishoudens, zodat door een kleine rekensom dui delijk wordt dat er 642 inwonen de huishoudens zijn. Het inwonertal is verdeeld in 6176 mannen 6590 vrouwen, waarmee Goes op 31 Mei j.L dus 12766 inwoners had. Goes bloemenstad. Wfj vragen de bijzondere be langstelling voor een dezer dagen verspreide circulaire betreffende een te houden bloemententoon stelling die door samenwerking van de afd. Goes der K.N.M. voor Tuinbouw en Plantkunde en de lagere scholen wordt georgani seerd. Het gaat hier in de eerste plaats om de plantjes der school kinderen, maar daarnaast wordt ook een beroep gedaan op parti culieren om mee te helpen deze tentoonstelling te doen slagen. Wij vertrouwen dat aan deze op roep door velen gehoor zal wor den gegeven. Goes is geen bloemisten-cen trum zegt de circulaire terecht. Maar toch zijn er veel bloemen in Goes, niet alleen in de ge meente-plantsoenen, die dank zij de vakbekwaamheid van de heer Goudswaard een uitstekende in druk maken, maar ook in parti culiere tuintjes. Voor velen van buiten Zeeland die Goes bezoeken is dit een openbaring, en zij laten dan ook vaak niet na van hun bewonde ring blijk te geven. Nu kan er op dit gebied nog meer gedaan worden en daartoe kan de te houden tentoonstelling, waarvoor het aan belangstelling zeker niet zal ontbreken, goede diensten bewijzen. ZOUTELANDE. Op het strand alhier is een le vende zeehond gevonden. Een passerende badgast heeft zich over het beestje ontfermd en heeft Artis te Amsterdam opge beid met het verzoek de zeehond die inmiddels „Zoutje" is ge doopt, in deze dierentuin op te nemen. De directie van Artis toonde zich zeer verheugd met dit aanbod. OOSTKAPELLE. Gemeenteraad. Dinsdagavond vergaderde de raad. Tot wethouder werd geko zen de heer J. Paardekooper met 4 stemmen tegen 2 op de heer C. Wondergem en 1 stem op de heer F. C. de Roo. Een verzoek van de Z.L.M. om een bijdrage in de kosten van de lagere Landbouwschool werd be sproken. De voorzitter lichtte dat verzoek toe, terwijl ook wethou der Maljaars een uiteenzetting gaf. De heer Coppoolse infor meerde welk standpunt moest worden ingenomen, wanneer voor andere landbouwscholen een der gelijk verzoek zou worden ge daan. De voorzitter antwoordde, dat de raad hierin te beslissen heeft en dus zelf het heft in han den houdt. De heer Wondergem achtte het tijdstip van school- bouw niet gunstig omdat de bouwkosten zo hoog zijn en er nog altijd gebrek aan woningen is. De voorzitter achtte het tot stand komen van de school der mate noodzakelijk dat hij in dit geval het kosten-probleem wilde voorbij zien. Tenslotte kon de raad zich met het verzoek ver enigen. De rekening van de vlees keuringsdienst 1946 werd zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. KAMPERLAND. Engelandvaarders 1947. De vertrekdatum van het 14- daags tegenbezoek dat een 25- tal jongens en meisjes van ge heel Noord-Beveland aan Brid gend in Zuid-Wales zullen bren gen is vastgesteld op 24 Juli a.8. De hoofdleiding van deze groep berust bij den heer I. Ligthardt- Schenk van Kamperland en wordt gedaan ia het kader van de Zomeruitwisseling van de World Friendship Organisation. GOES. Veiling van 18 Juni. Kersen f 85 per 100 kg.; Aard been A 136153; idem B 111 138; Groenten: Kropsla 25.50 per 100 stuks; Komkommers II 44; idem III 23; Bloemkool A 26; Radijs 9.5011 per 100 bos; Kroten 2425; Wortelen 2023; Doperwten 5462 per 100 kg.; Peulen 107; Sjalotten 2.505; Spinazie 38; Stoofsla 2; Nieuwe Aardappels 5259; idem (kriel) 31. OOSTBURG. Vreemde situatie. Op 24 Januari j.l. heeft aantal inwoners zich met adres gericht tot de minister van Wederopbouw en Volkshuisves ting, waarin zij de aandacht ves tigden op de hun inziens vreem de situatie in de Bredestraat, waar belanghebbenden volgens het bouwplan niet meer op eigen grond hun eigendommen mogen herbouwen, doch waar wel nood woningen gebouwd zijn ten diens te van ambtenaren van de weder opbouw. Daar op het adres geen enkel antwoord is ontvangen, heeft de afdeling Oostburg van de Ver. West Zeeuwsch Vlaanderen" zich opnieuw tot de minister gewend met het verzoek een onderzoek te doen instellen. Misschien geldt ook hier, dat de aanhouder wint. een De Rijksstraatweg Zijp< Zierikzee, die tengevolge van zware beschadiging tijdens de opdooi, enkele maanden lang van Zijpe af gedeeltelijk was afgesloten, is thans weer voor het verkeer geopend. Het bestuur van de Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Bruinisse, welke reeds 64 leden telt, is uit gebreid met de dames: N. Hage, H. Capelle en P. Huisson. Als naam der afd. koos men „Helpt elkander". Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Loon op Zand, L. Vroegindewey te Waddinx- veen; te Eist (N.), H. Leenmans te IJsselmuidente Neerbosch- Hees, L. J. Wesseldijk te Leme- lerveld; te Wommels-Hijdaard, J. den Hartogh te Langweer; te Tricht, H. G. Beneder te Baar land; te Erichem, H. van Arkel te Gelselaar; te Koog a. d. Zaan, D. T. Los te Deventer. Bedankt voor Kampen, P. J. F. Lamens te Elspeet. Geref. Kerken. Beroepen te Bennebroek, P. Riemersma, cand. te Amster dam; te Nw. Lekkerland, C. Boon te Duurswoude. Geref. Kerken ,art. 31 K.O.) Beroepen te Driebergen-Doorn, S. de Waard te Maassluis Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Utrecht (vac.-P. de Smit), D. Henstra te Broek op Langendijk en M. Holtrop te Haarlem-Centrum. Geref. Gemeenten. Tweetal te Den Haag, M. v. d. Ketterij en W. de Wit, beiden cand. te Rotterdam; te Katwijk aan Zee, C. Hegeman en M. v. d Ketterij, beiden cand. te Rot terdam. Beroepen te Middelburg, te Den Haag en te Genemuiden, W. de Wit, cand. te Rotterdam. 60-jarig bestaan afd. Tholen Ned. Prot. Bond. De afdeling „Tholen" van de Ned. Prot. Bond zal Zondagmid dag 22 Juni a.s. in de zaal van het „Hof van Holland" te Tho len in een bijzondere dienst haar 60-jarig bestaan herden ken, waarbij ós H. F. C. de Boer uit Bergen op Zoom zal voor gaan. Onderwijs. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het Kerke lijk voorbereidend examen, dhr M. C. Don te Middelburg. Aan de Universiteit te Lel den is geslaagd voor het candi- daatsexamen Medicijnen de heer A. H. van Dijk te Vlissingen. Geslaagd voor het Machi nistendiploma A, de heren N. H. Fastenau en W. van den Berg (met lof), leerlingen van de De Ruyterschool te Vlissingen. Voor het diploma Radio- Telegrafist 2e klasse is geslaagd de heer H. C. M. van de Werd, leerling van de De Ruyterschool te Vlissingen. KORFBAL. Wedstrijdprogramma voor Zaterdag 21 Juni. le klasse: Madjoe IVios I; Swift IVolharding I. 2e kl. A: Vitesse—B.K.C. I; Swift II—S.I.W. 2e kL B: Smerdiek—Unitas; ZeelandiaVolharding II. 3e kL A: Dios ISinoto; Elto ■Tovos; TopMadjoe n. 3e kL B: V.Z.O.D.Olympia; K.V.W.—De PoeL 3e kl. C: S.V.O.—D.S.V.; W.H. S.—Vios n. 3e kL D: V.K.V. II—B.K.C. H. Maandag 23 Juni: 2e kL A: TjobaVitesse. Communisten en P. r. d. A.- mannen trekken één lijn. Onder presidium van de ver eniging Nederland-Indonesië is Woensdagavond in het R-A.L-ge- bouw te Amsterdam een massale betoging gehouden voor verder overleg met de republiek en stop zetting van de troepentranspor ten. Communisten en mannen van de P. v. d. A. stonden hierbij naast elkaar. De eerste spreker Mr H. Ro land Holst betoogde, dat het hier betreft de strijd voor het Socia lisme. Gedreigd werd met pro testvergaderingen en protest stakingen. Verder werd het woord ge voerd door de heren H. Hennink, ds J. J. Buskens, die ~het de grootst denkbare schande noem de als met kracht van wapenen zou worden opgetreden, dhr B. Polak, die scherpe critiek had voor de Nederlandse nota en de dames Alma-Heynen en Soebran- dio. Aan het slot werd de volgende resolutie aangenomen: „Meer dan 15.000 Nederlanders bijeen in een massabijeenkomst van de vereniging Nederland-In donesië, gehoord hebbende, spre kers met uiteenlopende politieke opvattingen, zijn van oordeel dat het toepassen van wapengeweld nimmer tot een oplossing van de Indonesische kwestie kan leiden, dat op basis van Linggadjati ver der kan worden onderhandeld in dien van Nederlandse zijde de troepensterkte zodanig wordt verminderd, dat zij door de Indo nesiërs niet meer als een bedrei ging kan worden gevoeld en dat er op de sleutel-posities in Indo nesië progressieve figuren dienen te worden benoemd. De vergade ring doet een beroep op de dele gaties de besprekingen voort te zetten op basis van samenwer king". Arnemuiden vervoerden onder Middelburg een aantal balken, welke ze hadden weggenomen uit een opslagplaats van de Rijks waterstaat. Straf ieder f 25 of 15 dagen. E. F. en P. v. H. beiden uit Middelburg hadden zich te ver antwoorden wegens dierenmis handeling en werden veroordeeld resp. tot f 60.of 30 dagen en f40 of 20 dagen. G. W. K. te Vlissingen nam uit de smeltery op de „Schelde" te Vlissingen 15 kg lood weg: 10 da gen gev. A. C. B. echtg. van J. v. B. te Vlissingen nam uit een perceel te Middelburg een damesrokje weg. Straf 25/10. A. v. P. en W. H. beiden dijk werker te Westkapelle namen onder Koudekerke uit een aldaar staand kanon een kogellager weg; straf ieder f 10 of 5 dagen. M. S. en K. W. L. beiden werk man te Vlissingen, sloopten op 3 Maart 1947 in de duinen onder Vlissingen van een door de Duit sers achtergelaten zoeklicht een kamrad. Zij werden betrapt en thans veroordeeld tot f25 of 10 dagen. G. de J. uit Rotterdam, werk zaam te Middelburg, nam uit de barak „Kamp Nadorst" 2 dekens die hü in bruikleen had weg en verkocht die voor f 20: 1 w. gev. straf. Vrijdag 20 Juni. De Lathyrus of sier-erwter beginnen nu volop te bloeien. Om mp lang mogelijk van die prachtige bloemen te genieten, is het zaak dat het de planten niet aan het nodige water ont breekt, terwijl om de veertien dagen ook een weinig vloei- mest gegeven kan worden. La thyrus reageert direct op een droge grond, de bloemen wor den dan belangrijk kleiner. Graaf er een ondiep geultje langs, dat mên een paar maal per week vol water laat lopen, en éénmaal in de veertien da gen met vloeimest. Snij zo veel mogelijk bloemen, andere knop pen krijgen dan gelegenheid de taak weer over te nemen. Rechtszaken. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van 17 Juni 1947 Veroordelingen voor diefstal. De kapitein M. M.; de 19-jarige stuurman W. F. T. en de 16-ja rige stoker J. v. V. van de sleep boot „Krammer", allen uit Rot terdam, werden veroordeeld resp. tot f 75.of 25 dagen; f 25 of 10 dagen en f25 of 2 weken tucht school voor het trachten te ver handelen van 4 zakken steenkool. C. M. en G. G. beiden uit Vlis singen, namen uit een spoorwa gon te Vlissingen ieder 25 kg. an- thraciet weg. Straf resp. f25 of 10 dagen en f40 of 20 dagen. D. S. te Middelburg had een clandestiene aansluiting óp het radio-distributienet aangebracht waarvoor hij tot f 25 of 10 dagen werd veroordeeld. B. M.; C. de W. en C. v. B. uit Slotkoersen op 19 Juni 1947. Amsterdamse Effectenbeurs medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. V.K. 3 Ned. 1937 99% 3—3% Ned. '38 100 3—3% Ned. '47 99s/» 2% Spaarcert. 101% 3% Amsterdam 3% %Den Haag 3% Rotterdam Amsterd. Bank Incasso-Bank Rotterd. Bank Twentsehe Bank Ned. Handel My. A.K.U. v. d. Bergh Jurgens Fokker Vliegtuigen 224 v. Gelder Papier 131 Leverbros Unilever 6 pref. idem 4 pref. idem Nederl. Ford Philips Gloeilampen 389 Dordtsche Olie 378% pref. idem 394% Kon. Olie 407 Billiton II rubriek 335 Amsterdam Rubber 135% Deli Batavia Rubb. 92 Oost-Java Rubber 70b Serbadjadi Rubber Ver. Ind. Cult. Ond. HoIL-Amerika Lyn Java-China Japanl. Kon. Ned. Stoomb. Kon. Pakketvaart 100% 101 100'/,. 141 141 147% 158% 128 180% 309 282% 157% 108% 358 66% 68b 207% 172% 172% 168 Ned. Scheepv. Unie 184 Rotterd. Lloyd Stoomv. My. Ned. H.V.A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Deli-Batavia Mij. Deli Maatschappp Senembah Muller Co. Ie Serie Wilton Fyenoord p. b. BeL Ned. idem Binnenland idem Overzee Dollarlening 189 211% 237 109 117% 56% 116 .138% 127 197 194% 544 238 170 101 L.K. 99% 100% 995/i. 1001/,, 100% 100% 140 140% 146 159 129% 180% 313 225% 133% 282 157% 107% 360 390% 375 392% 402% 335 134% 94 70b 68% 68b 205 169% 172% 164 181% 187 211% 223 109 116 55 138 127 196 193 544 238 169 101'/, BIJZONDER GERECHTSHOF TE MIDDELBURG. Ter zitting van Vrijdag a.s. zullen verschijnenA. B. Schoonackers te Mid delburg landwachter van Jan. Sept. 1944in Juni '44 bracht hij zekere Harting naar de Land wachtkazerne te M'burg over; in Juli '44 deed hij huiszoeking te Souburg; in Aug. '44 arres teerde hij te Aardenburg een onderduiker, die hij tenslotte aan de Frontführer van de O.T. overleverde; in Oct. '44 trad hij toe tot de Landstorm Nederland. J. W. Rottier te Bors- selelid N.S.K.K.A. Lich te n d a g te Middelburg lid O.T. en bewaker O.T.-straf kamp te SouburgM. -Schip per te Terneuzen: landwach ter; nam deel aan razzia op on derduikers te AxelJ. K e n - se te Terneuzen: lid Vrijw. Legioen NederlandA. Ver pootte te Terneuzen: lid Waffen S.S.J. F. B. Vink te Hulst: lid Landwacht Neder land P. v. Ast te Zierik zee lid Landstorm Nederland. TRIBUNAAL TE GOES. Uitspraken van 19 Juni 1947. o Gustaaf Facq, ma chine-bankwerker te Sluiskil bevestiging van vorige uitspraak n.L intern tot 3 Februari 1948, verbeurdverkl. van het aan oor logsgetroffenen uitgeleende deel van inboedel en ontz. rechten. Arthur F. Bleijen- b e r g, landarbeider te Hulst: bevestiging van vorige uitspraak n.l. jaar intern, en ontz. rech ten. Anthonie Bruin- oog e, slager te Goes: 1 jaar intern, tot 19 Juni 1948 en ontz. rechten. S u z a n n a M. A. C. Welleman, arts, te Waar de ontz. recht om openbare ambten te bekleden. Aloysius J. van" Cauteren, landbouwer te Clinge: het Tribunaal geeft de regering geen verdere intern, in overweging en bevestigt de uit spraak ten aanzien van de ontz. van de rechten. Veilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 18 Juni. Groenten.- Andijvie 13 23, Stamprincessen 2.252.27, Tuinbonen 2842, Doperwten (stam) 8189, Peulen 1.04, Ra barber 1922, Snijsla 16, Spi nazie 1221, Sjalotten 68, Snijbiet 919, Wagenaars 1.86 cl., alles per kg.; Bloemkool 1 3458, idem II 2241, idem III 1124, Platglaskomk. I 4450, idem II 3650, idem III 3640, Sla I 18, Natuursla II 23 ct., alles per stuk; Kroten 1133, Peen 1632, Rammenas 1 ct., alles per bos. Fruit: Aardbeien 1,231,61 per kg. Nieuwe AardappelenGrote 34—36, Drieling 29—35, Kriel 1931 ct., alles per kg. KAPELLE. Veiling van 18 Juni. Mad. Moutót 0.471.91; Mad. Lefébre 0.350.97; Jucun- da 0.821.24; Kersen 0.85 (vast gestelde prijs); Vroege aardap-] pelen 548, alles per kg.; Bos- peen 29 ct. per bos. Mary van Cowes. Gepass. van Antwerpenm.s. Arak naar Barcelonam.s. Doggersbank naar Oslo. 19 Juni: Gepass. naar Ant werpen: m.s. Zeeland van Rot terdam; m.s. V£estlaan van Dor drecht; m.s. tanker Omalia van Curagaomus. Mizar uit zee naar Gent. Gepass. van Antwerpen: m.s. Oise naar Rotterdam; mi. Eben Haezer naar Oslo; m.s. Nautilus idem; m.s. Wilhelmina naar Middlesbrough. NEDERL. PASSAGIERS SCHEPEN. Amstelkerk, 16/6 van Free town naar Las Palmas. Johan de Witt, Amsterdam Sabang, pass. 18, Minikoi. Kota Gede, BataviaRotter dam, pass. 18/6 23 uur Ques- sant, wordt 20/6 8 uur bij loods boot Hoek van Holl. verwacht. Maaskerk, AmsterdamDuala, 16/6 van Dakar. Nigerstroom, AccraLome, 19/6 ten anker Cotonau. Noordam, 18/6 van New-York naar Rotterdam. Poelau Laut, 18/6 van Am sterdam te Batavia. Randfontein, GenuaAntwer pen, 19/6 Finisterre gepaas. Sibajak, 18/6 van Soerabaya naar Tandjong Priok. Waterman, RotterdamMon treal, pass. 18/6 Bishop Rock. Wat brengt de^radio Zaterdag 21 Juni. HILVERSUM I, 301,5 M.: 8.00 Nieuws; 8.43 Gram.; 10.00 Mor genwijding; 11.00 Voor continu bedrijven; 11.45 Fam. berichten; 12.00 Militaire kapel; 11.00 Ned. strijdkr.; 11.30 Sextet; 14.00 Ne derlandse lied.; 14.15 Omroepor kest; 15.15 Concert; 16.45 Viool en piano; 17.00 Sport; 17.15 Coro Belmonte; 17.30 Om en naby de 20; 18.00 Nieuws; 18.15 Wals muziek; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Zang en piano; 19.20 Trio; 19.30 Voor de rüpere jeugd; 19.45 Voor Nederlanders in Duitsland; 20.15 En fiuOké: 22.00 De ellendigen, Hoorspel IV; 23.00 Nieuws. HILVERSUM II, 218 en 415 M. 8.00 Nieuws; 8.30 Hoogmis; 10.15 Orkestmuz.; 11.00 De zonne bloem; 12.03 Nederl. componis ten; 12.30 Concert; 13.00 Nieuws; 13.20 Concert; 14.00 Kameror kest; 15.00 Jongeren wandelen!; 16.20 „Sobrietas", causerie; 16.30 Het Gregoriaans; 18.00 Pianoduo; 18.30 Buffalo Bill; 19.00 Nieuws; 19.20 Ensemble; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.20 Gram.; 20.30 Lichtbaken; 21.00 Orkest; 21.30 Tombola; 21.50 Re portage voetbal; 23.00 Nieuws; 23.20 Philh. orkest. Officiële Publicaties. SCHEEPVAARTBERICHTEN. 18 Juni: Te Vlissingen aan gekomen: m.s. Triton van Ant werpen Franse Rijnbark Gabian van Rouaan. Van Vlissingen vertrokken: m.s. Progres naar Huilm.s. Gabian naar Dor drecht. Gepass. naar Antwer pen: m.s. Oleum uit zee voor Genuam.s. Maraat V van Huil m.s. Import van Helsinki; s.s. Aalsdijk van Rotterdam; m.s. Algarve van Rotterdam; m.s. Distributiedienst Vlissingen. Uitreiking voedingsmiddelen 9e en 10e periode 1947 in de ge meenten Biggekerke, Koudekerke en Westkapelle. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat de uitreiking van bonkaarten le vensmiddelen 9e en 10e periode 1947 (geldig van 3 Augustus27 September 1947) in de gemeen ten Biggekerke, Koudekerke en Westkapelle zal plaats hebben op; Biggekerke: Woensdag 25 Juni 1947 wijk A zelfverzorgers en niet-zelfverzorgers; Woensdag 2 Juli 1947 wijk B zelfverzorgers en niet-zelfverzorgers. Koudekerke: Woensdag 9 JuK wijk A No. 1 t.m. 120; Vrijdag 11 Juli wijk A overige nummers; Maandag 14 Juli wijk B No.l t.m. 100; Woensdag 16 Juli wyk B No. 101 t.m. 250; Vrijdag 18 Juli wqk B No. 251 t.m. 400; Maandag 21 Juli wijk B overige nummers en wijk C, zelfverzorgers en niet- zelfverzorgers. Westkapelle: Dinsdag 24 Juni letters A t.m. J van 10J! uur en 1.304 uur; Woensdag 25 Juni letters K t.m. P van 1012 uur en 1.304 uur; Vrijdag 27 Juni letters Q t.m. Z van 1012 uur, niet-zelfverzorgers. Dinsdag 1 Juli letters A t.m. J. 1012 uur en 1.304 uur; Woensdag 2 Juli letters K tan. P van 10—12 uur en 1.304 uur; Vrijdag 4 Juli Q t.m. Z van 1012 uur, alleen zelf verzorgers. Het was nu voor de dikke Sultan geen grote kunst meer om uit zijn cel te kruipen. Het gezicht van den monarch stond ernstig toen hij Berry vroeg: „De onverlaten zijn er blijkbaar toch in geslaagd zich Aten mijn bril meester te maken, is het niet?" Ze hebben hun best gedaan, heer Sultan, dat moet gezegd wust, terwijl hij zich in zijn volle worden, maar het is hun niet i lengte oprichtte: „nu gaat de gelukt", zei Terry en overhan digde de bril aan den Sultan. „Aan deze bril danken wij het, dat wjj U hebben gevonden". „Dan is het ook de echte", zei de Sultan toen Terry hem het verhaal had verteld. „En nul" zei de Sultan plotseling zelfbe- bende van Joessof de strijd ver liezen. Pas op, want daar ko men ze!" De anderen hoorden nog. iets en keken verbaasd naar de Sultan.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3