rmnnmmmi Srote hehoefte aan regen. H. M. de Koningin naar Wa cheren. De Eerste Kamer. LAATSTE BERICHTEN. Terry en Berry in „De Bril van Sultan Sar". Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van H. M. de Koningin in de loop van deze zomer een bezoek te brengen aan de provincie Drente. Hare Majesteit hoopt zich op dezelfde wijze als zij dat in Groningen en Friesland reeds deed, van de toestanden in Drente op de hoogte te stellen. Tevens hoopt de Koningin de Friese landbouwtentoonstelling in September te bezoeken. Ook de herbeplanting op Wal cheren in het komend najaar hoopt zij te kunnen bijwonen. In de gisteren gehouden ver gadering van de Eerste Kamer is de heer J. Hommes als lid geïnstalleerd. Daarna kwam o.m. aan de orde de wetsontwerpen Belas tingherziening 1947 en de wijzi ging van het besluit op de On dernemersbelasting. Interpellatie Indische kwestie. De Tweede Kamer heeft gis teren dhr De Groot (comm.) verlof gegeven, op een nader te bepalen dag vragen te richten aan de minister-president, in verband met het besluit van de ministerraad inzake Indonesië en aan de minister van Overzeese Gebiedsdelen inzake de nota, die de commissie-gneraal tot de re- publikinse regering heeft ge richt. Iedere regendruppel betekent een vroege aardappel. Volgens algemene verwachtin gen m tuinderskringen ziet men een zeer goede groentenoogst tegemoet. Ook de vroege aardappelen staan er uitmuntend voor. Daar nu behalve in Noord-Holland ook in de provincias Limburg, Noord-Brabant en Zeeland de aardappelteelt uitgebreid ter hand is genomen, verwacht men een oogst van vroegere aardap pelen van ongeveer 300 millioen kg., hetgeen neerkomt op onge veer het dubbele gemiddelde van voor de oorlog. Het wachten is nu op de re gen. Indien het nu gaat rege nen, zo deelde men ons in vak kringen mede, „betekent iedere druppel een vroege aardappel". De koude gronds bloemkool dreigt vernietigd te worden als er niet spoedig hemelwater valt. Reeds nu zijn er belangrijke quanta bloemkool verloren ge gaan. Daardoor stijgt vanzelf sprekend de prijs van deze kool, terwijl de prijzen van de andere groentesoorten aan stijging on derhevig blijven Een onbetrouwbaar officier. Toen in het voorjaar van 1942 de Duitsers de Hollandse offi- eieren wederom in krijgsgevan genschap hadden gelokt, was daar onder hen ook de Haagse beroepskapitein L. M. Arnoldy, Hij vertoefde enige weken in het Duitse kamp, maar werd toen op vrije voeten gesteld. A. had de S.D. een lijst verstrekt van anti-Duitse en pro-Duitse officieren. Tengevolge hiervan werden verschillende officieren in vrijheid gesteld en bleven an deren in bewaring. Het Bijz. Hof te Arnhem heeft A. thans veroordeeld tot 3'A jaar gev. straf. De drie landen bijeen. Van 14 tot 16 Juni zal te 's-Gravenhage de tweede con ferentie van de Belgisch-Neder lands-Luxemburgse interparle mentaire Unie worden gehou den. Aan de orde zal hier worden gesteld interpenetratie van de cultuur der drie landen. Tegelijkertijd zal de uit de le den van de drie groepen be staande commissie voor de Duitse problemen bijeenkomen. Een onderwerp van bespre king is verder: Middenstands problemen. Hongaarse ministers ontslagen. Het Joego-Slavische nieuws bureau haalt „welingelichte kringen te Boedapest" aan, vol gens welke de Hongaarse rege ring de minister van Financiën en de opperburgemeester van Boedapest ontslagen zou hebben. Het eerste optreden van de nieuwe Hongaarse regering heeft bestaan in het onder staatstoe zicht plaatsen van alle banken en het ordenen van een kapi taalsbelasting op alle sedert '40 verworven vermogen. Groenten en aardappelen naar Duitsland. Nadat bekend werd, dat bin nenkort door de Nederlandse tuinbouw 200 millioen kg. groente naar Duitsland zal wor den uitgevoerd, vernemen wij nader dat bovendien 20 millioen kg. vroege aardappelen aan de Duitse bevolking ten goede zul len komen. Vandaag vertrekt een gezel schap Nederlanders naar Min den bij Osnabrück, om met de Engelse en Amerikaanse bezet tingsautoriteiten de verschillen de quanta en soorten groenten, welke binnen het reeds afgeslo ten raamcontract geleverd zullen worden, vast te stellen. Uit informaties, die wij moch ten ontvangen, blijkt dat der halve de contractueel te leveren hoeveelheden reeds zijn vastge legd, doch dat de nadere bespre kingen te Minden betrekking hebben op detailregelingen. Voorlopig geen prijsregeling. Aan verschillende veilingen zijn reeds nieuwe aardappelen uit de koude grond aangevoerd. De hoeveelheid aardappelen, die door Argentinië kan worden afgenomen, schijnt zeer groot te zijn, zodat er voor enige vrees ten aanzien van de afzet van dit product geen plaats is. De verkoop van vroege aard appelen zal tot half Juni vrij zijn. Geen minimum-prijs en geen maximum-prijs dus. Na dien datum zal de verkoop even eens vrij zijn, maar wordt een „bodem" in de markt gelegd van f 10 per 100 kg. In de eerste week van Juli wordt deze „bo dem" f 8, in de tweede week f 7 en daarna f 6.50 per 100 kg. Wanneer de prijzen niet zo hoog lopen, dat de aardappelen voor de binnenlandse consument te duur worden, zal niet wor den ingegrepen. Mochten ze echter na half Juni zo duur worden, dat ingrijpen gewenst is, dan zullen de maximumprij zen worden vastgesteld op 50 pet. boven de hierboven ver melde bodemprijzen. m Niet ver van Enkhuizen is een jacht gezonken. Waarschijnlijk zijn twee van de drie opvarenden verdronken. Een der lijken is nu reeds gevonden. Officiële Bonne nlijst. Van 8 t.m. 21 Juni 1947. Bonkaarten KA, KB, KC 707 (Serie E). E-01 Brood: 800 gr. brood. E-02 Brood: 400 gr. brood. E-01 Boter: 125 gr. boter. E-02 Boter: 250 gr. margarine of 200 gr. vet. E-01 Melk: 4 liter melk. E-03, E-05 Melk: 7 liter melk. E-01 Vlees: 100 gr. vlees. E-02 Vlees: 200 gr. vlees. De bon E-03 Vlees voor meat and vegetables blijft geldig t.m. 5 Juli 1947. De niet-aangewezen bonnen van de bonkaarten 705 kunnen worden vernietigd. AMERIKA EN HONGARIJE. De Amerikaanse regering heeft de Russische voorzitter van de geallieerde bestuursraad te Boedapest verzocht om uit levering aan de Amerikaanse vertegenwoordiger in die raad van copieën van alle documen OV UIA 9 Wli E-03 Vlees1 eng pondca 450 ten e.d., die, naar beweerd gr. meat and vegetables (gel dig t.m. 5 Juli 1947). E-01 Algem.: 200 gr. kaas. E-02 Algem.: 2 eieren. E-01 Res.: 125 gr. margarine of 100 gr. vet. E-03 Res.: 1600 gr. brood. E-04 Res.: 125 gr. margarine of 100 gr. vet. E-05 Res.: 200 gr. kaas. E-06 Res.: 800 gr. brood. E-07 Res.: 125 gr. boter. Bonkaarten KI), KE 707 (Serie E). E-ll Brood: 800 gr. brood. E-ll Boter: 250 gr. boter. E-12 Boter: 125 gr. margarine of 100 gr. vet. E-13, E-15 Melk: 12 liter melk. E-ll, E-12 Vlees: 100 gr. vlees. E-ll Algem.: 100 gr. kaas. E-12 Algem.: 2 eieren. E-13 Res.: 800 gr. brood. E-16 Res.: 500 gr. rijst of kinder meel (uit rijst bereid) of kin derbiscuits. Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG 707 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken). (Serie E). E-21 Brood: 800 gram brood. E-21 Boter: 250 gram boter. E-22 Boter: 250 gram margarine of 200 gram vet. E-21 Melk: 5 Liter melk. E-21 Vlees: 300 gram vlees. E-22 Vlees: 100 gram vlees. E-21: Kaas: 200 gram kaas. E-21 Eieren: 5 eieren. Op 12 Juni zullen worden aangewezen voor suiker, ver snaperingen, waspoeder en tabak. Bovengenoemde bonnen kun nen reeds op Vrijdag 6 Juni worden gebruikt, met uitzonde ring van de bonnen voor melk, wordt, het aftreden van Ferenc Nagy hebben teweeg gebracht. Het verzoek is gedaan op grond van een artikel van het statuut van de geallieerde be stuursraad, dat bepaalt, dat de regeringen van Engeland en de V.S. het recht hebben afschrif ten van alle documenten te ver langen, die deze regeringen in teresseren. BELASTINGHERZIENING Het wetsontwerp Belastingher ziening 1947 is gisteren door de Eerste Kamer z. h. st aange nomen. AANSLAG OP SIR STFFORD CRIPPS. Reuter meldt nader, dat de Britse Minister van Handel, Sir Stafford Cripps, een derge nen is, die een envelop met de gevaarlijke inhoud, die zware verwondingen zo niet de dood zou kunnen veroorzaken, heeft ontvangen. Scotland Yard heeft thans be kend gemaakt, welke vooraan staande Engelse autoriteiten ex plosieve brieven hebben ont vangen. Het zijn behalve Sir Stafford Cripps, Minister van Handel, John Strachey, Minister van Voedselvoorziening en Ar thur Greenwood, Geheimzegel bewaarder. Een aantal hog func tionarissen, die met het bestuur van Palestina te maken hebben. 'S-GRAVENPOLDER. Huisvestingscommissie nam ontslag. De huisvestingsommissie te 's-Gravenpolder heeft en bloc haar ontslag aangeboden. De commissieleden, vijf leden van de gemeenteraad, konden zich niet waarop eerst met ingang vanverenigen met het beleid van de Maandag 9 Juni a.s. mag wor- I burgemeester inzake huisves tten gekocht tïngsproblemen. Looncontract Landbouw. Het looncontract voor het jaar 19471948 is door het College van Rïjksbemïddelaars goedge keurd. Dit houdt dus in, dat van af 1 Mei 1947 de volgende lonen moeten worden uitbetaald. Uurlonen: 1. Vakarbeiders f 0.64 per uur; 2. Ongeschoolden f0.60 per uur. Knechtslonen: Van 1 Mei t.m. 30 November 1947: f40.per week; van 1 December 1947 t.m. 29 Februari 1948: f32.50 per week; van 1 Maart t.m. 30 April 1948: f 40.per week. AccoordlonenDe door Zeeland opgemaakte accoordlonen, zoals die vorige week zijn gepubliceerd, zijn bij het College van Rijksbe middelaars ingediend. Voor het looftrekken van aardappelen is een tarief voorgesteld van f 75. tot f 100.per ha. Benoemingen. Benoemd tot gezworene van de caiamiteuze Hoofdplaatpolder, A. C. C. Thomaes te Hoofdplaat; lid van de dijkraad voor de wa terkering van de caiamiteuze polders Oud Kempenshofstede en Moggershil, als vertegenwoordi ger van het waterschap Stavenis- se, C. van Putte te Stavenisse; lid van de dijkraad voor de wa terkering van de caiamiteuze pol ders Onrust C.A., als vertegen woordiger van de Heer Janspol der, C. J. van Hee te Kamper land (Wissekerke) VLISSINGEN. De Austanger naar Falmouth. De Noorse tanker die gerui- men tijd op de Schelde gelegen heeft en thans in een modern schip is omgebouwd is na een gehouden proeftocht namens de Schelde door de heer A. Smit overgedragen aan de rederij „Wetsfalle Larsen Co." te Bergen, waarvoor de kapitein, die al de tijd van de reparatie met zijn echtgenote aan boord heeft gewoond, als vertegen woordiger van zijn Mij. optrad. Dinsdagavond is het schip van de rede van Vlissingen vertrok ken om te Falmouth in Enge land te dokken. Daarna zal de reis naar Curacao worden aan gevangen. GOES. Stationsrestauratie gerestaureerd Uit Utrecht arriveerden Maan dag de spoorwegautoriteiten Geuzebroek en Goedegebure, die de pas gerestaureerde stations restauratie in ogenschouw na men. Zij werden ontvangen door de sectie-chef Colijn en de leider van het Reisbureau Middelman, waarna hun een rijsttafel werd aangeboden, door de restauratie- houder de heer S. v. d. Poel. Tussen de gerechten door, wer den toespraken gehouden. De Utrechtse heren legden er de nadruk op, dat men in het hart van het land de Zeeuwse lijn niet vergeet en men ook op het gebied van de reizigers-verzor ging doet wat mogelijk is. De hoop werd uitgesproken dat de exploitatie een succes zal worden. Begin van brand. In een schuurtje achter een der noodwoningen in de Jasmijnstr., ontstond een begin van brand, doordat kinderen met lucifers hadden gespeeld. Met een blusap- paraat en water konden de om wonenden het vuur doven. KLOETINGE. Dinsdagavond hield de Veren, van Oud-leerlingen te Kloetinge een ledenvergadering in café „Tol". De vereniging zal aan dhr Phaff te Goes in verband met diens 25-jarig ambtsjubileum een geldelijke bijdrage leveren aan het voor dit doel ingestelde hul digingscomité. Dhr v. d. Linde bracht verslag uit van de ver gadering voor sport, ontspanning en cultuur gehouden op 14 Mei j.L Als afgevaardigde voor een nieuwe vergadering van de S.O.C. werd benoemd dhr J. Weststrate, die tevens zitting zal nemen in het grote comité. De trip naar Zuid-Limburg op 29 Mei j.l., met een bezoek aan het stikstofbindingsbedrijf te Lutterade en liet Amerikaanse soldatenkerkhof Margaten, mag als zeer geslaagd heten. WOLF AARTSDIJK. Jaarvergadering Ring Goes N.J.V. Zaterdagavond kwam de Ring Goes van het Nederlands Jonge- Iings Verbond voor de 58e maal in jaarvergadering bijeen. De heer J. A. Poelman, onder wiens leiding de vergadering stond, gaf een terugblik op het afgelopen jaar en herdacht het in Indië gesneuvelde Bondslid M. de Boot van Nieuwdorp. Na de jaarverslagen van secr. en penningm. werd een voor drachtenwedstrijd gehouden. Het sluitstuk van de avond vormde het lekenspel „De kwetsbare plek", dat op ver dienstelijke wijze gespeeld werd. NISSE. Dijkgeschot verhoogd. Dezer dagen kwamen de in gelanden van het Waterschap „De Buitenpolders van Nisse" in een vergadering bijeen. De reke ning over het dienstjaar 1946/47 werd vastgesteld op f 5343,60 aen inkomsten en f 4399,42 aan uitgaven, alzo een goed slot van f 944,18. De begroting over het dienst jaar 1947/48 werd vastgesteld op een bedrag van f 6102,08 in ontvang en uitgaaf, met een post onvoorzien van f310,90. Het dijkgeschot hetwelk f 8 per H.A. bedroeg werd verhoogd tot f 9,50 per H.A. Dhr C. de Winter werd her kozen als gezworene. VEERE. Mijn opgebaggerd. Dinsdagmorgen werd door een grijper van de bergingsmaat schappij, die op het ogenblik de wrakken van tot zinken ge brachte schepen opruimt, aan de Campveerse toren een electri- sche zeemijn opgehaald. De mijn was afkomstig van een Duitse mijnenveger, die in 1944 bij een Engelse vlieger aanval werd getroffen. Destijds kon de boot, die met mijnen was geladen nog uit de buitenhaven worden gesleept en dight aan de zeedijk worden neergezet. In 1945 werden door Engelse genietroepen reeds een aantal mijnen uit het wrak verwijderd. De mijnenopruimingsdienst maakte de mijn ter plaatse on schadelijk. OOSTKAPELLE. Maandagavond onstond in de duinen bij Berkensbos duinbrand, welke door snel ingrijpen van enige personen spoedig geblust kon worden. Daar de brand woedde rond een bunker welke wordt gebruikt voor het opslaan van oude munitie was het gevaar voor explosie niet denkbeeldig. Het publiek wordt daarom met grote nadruk gewaarschuwd uiterst voorzichtig te zijn met roken of vuur in de duinen. Door de langdurige droogte is gras en helm zeer brandbaar. WESTKAPELLE. Aanbesteding. Gistermiddag zijn in opdracht van de gemeente, 6 woningen aanbesteed, onder achitect Groosman. Hoogste inschrijver was Stam en Smïjer te Rijssen voor f81.220 en laagste van Wijk, Buwalda en Schaap te Heerenveen voor f 66.880. ST. LAURENS. Christelijke Kleuterschool. Dinsdagavond werd in het Gem. Verg. lokaal een vergadering ge houden tot oprichten en in standhouden van een Chr. Kleu terschool. Een voorlopig comité is gevormd, bestaande uit per sonen van allerlei gezindte. Na brede bespreking werd een ver- eniging opgericht. 22 leden tra den terstond toe. Het voorlopig comité werd opgedragen op een e.v. vergadering met nadere voorstellen te komen. Indien lo kaliteit kan worden verkregen zal men trachten met 1 Septem ber de school te openen. THOLEN. De woningbouw. In een spoedeisende vergade ring van de Thoolse Raad is be sloten nog een 5-tal nieuwe wo ningen bij te bouwen op het ter rein bij de Hofstraat, zodat daar totaal 11 nieuwe huizen zullen worden gebouwd. Naar wij vernemen wordt momenteel onderhandeld om een 12-tal nieuwe huizen te doen bouwen op het terrein aan de Hoogstraat naast de gasfabriek. Deze plannen zijn zeer toe te juichen, daar de woningnood in deze gemeente, die immers zeer groot is, voor een deel zal wor den opgelost. Slachtoffers van zwemmen. Dinsdagavond begaf de ruim 29-j. ongehuwde H. Roggeband Abrz. zich met een arbeider per motor naar de Eendracht bij Deurloo's kade, tenemde zich door een bad te verfrissen. R., die de zwemkunst niet zoo goed machtig was, geraakte on verwachts van de steile oever af en verdween in de diepte. Daar de persoon, die bij hem was, ook niet kon zwemmen was redden onmogelijk. Met een mo torboot van den heer W. Bout, is men nog aan het dreggen ge weest, doch zonder resultaat. Voor de moeder, die weduwe is, een vreeselijke slag, temeer daar hij de oudste zoon en kost winner was. IN 'T KORT. De heer A. Leautaud, wacht meester der rijkspolitie te St. Philipsland, is in gelijke functie overgeplaatst naar Dreischor. De wachtmeester bij de Rijks politie G. Overbeeke te Souburg is in gelijke functie overge plaatst naar Oosterland. SCHEEPVAARTBERICHTEN. 3 JuniVan Vlissingen ver trokken m.s. Fortuna naar Stockholmm.s. Rolf naar Ham burg. Gepass. naar Antwerpen m.s. Leuvehaven uit zee; m.s. van Gelder van Rotterdam; m.s. Ida van Odensee; m.s. Junior van zee; m.s. Jozo van Grimsby. Gepass. van Antwerpenm_s. Kaap Falga naar Esbjergs.s. Biervliet van Avanmouths.s. Edam naar New-York. 4 Juni: Te Vlissingen aange komen m.s. Zeester van Ant werpen. Gepass. naar Antwer pen: sleepboot Amsterdam van IJmuiden. Gepass. van Antwer pen: m.s. Twin naar Kopenha gen; s.s. Sweelinck naar Rotter dam; m.s. Crescendo naar Oslo; s.s. Algeneb naar Rotterdam; m.s. Fiducia naar Boston. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Maarssen (2e pred.- pl.), W. Bondsema te Z.-Beijer- land, M. J. ten Bruggenkate te Zegveld en H. v. Wijk te Den Ham. Beroepen te Bloemendaal (vac. J. C. v. Dijk), D. J. Haspels te Groenlo en (3e pred.pl., stand plaats Aaerdenhout), E. Drost te Kapelle; te Hengelo, N. Blom te Oosterhesselente Farmsum, L H. van Zijl Langhout te Eng- wierum; te Uitwijk en Waard huizen, G. F. Overgaauw, cand. te Zwijndrecht; te Hillegersberg, G. Huls te Goudate Benne- broek, W. Maas te Kuinrete Schildwolde, J, Hulstijn te Oos trum (Fr.)te Aalst, J. C. Hooy- kaas te Arnemuiden. Aangenomen naarLoosdui nen (3e pr.pL), II. A. van Loon te Grijpskerke. Bedankt voor Steggerda, D. Kramer te Drogeham; voor Ol- debroek en Voorthuizen, J. van Sliedregt te Huizen (N.H.)voor Heino (toez.), G. H. J. Marsman te Bruinisse. Geref. Kerken. Beroepen te 's-Gravenland, P. Warmenhoven te Reeuwijk; te Hoornhuizen-Kloosterburen, P. W. v. d. Veen te Broek onder Akkerwoude; te Middelstum (2e pred.pl.), H. W. Kroeze te Cu rasao, met verlof hier te lande; te O.- en N. Biltdijk, J. Wierse- ma te Oldehove; te Varsseveld, C. Kamper te Pesse; te Winsum en Obergum (miss pred. op Soemba), K. Blom te Goenga; te Deventer (vac. H. Mulder), J. C. Seegers te Beekbergen te Waarder, Joh. Booy te Hein- kenszandte Amsterdam-Zuid, D. Roest te Hoogeveen. Bedankt voor Drogeham, J. S. v d. Bos te Nieuwlaride; voor 's-Gravenland en voor Buiten post, C. Kamper te Pesse. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Eindhoven, J. F. Wijnhoud te Middelstum; te' 2e Exloërmond-Musselkanaal, J. v. Popta te Santpoort. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Enschedé, J. Tam- minga te Rotterdam-C. en J. H. Velema te Bunschoten. Bevestiging en intrede. De intrede van ds R. A. Flin terman bij de Geref. Kerk te Goes is thans definitief vast gesteld op Zondag 20 Juli a.s. Als bevestiger zal optreden ds C. Stam. Benoeming hoogleraar. De Generale synode van de Nederl. Herv. kerk benoemde in haar zitting van Dinsdag tot ker kelijk hoogleraar aan de univer siteit te Utrecht in de vacature Prof. Dr M. J. A. de Vrijer: Ds A. A. van Ruler, predikant te Hilversum. Gen. Synode Ned. Herv. Kerk. In de voortgezette zitting der Gen. Synode werd in verband met de aanwezigheid van ds H. J. Dijekmeester, vice-voorzit- ter van de Herv. raad voor kerk en ziekenzorg, een korte bespre king aan het werk van deze raad gewijd. De taak, geestelijke lei ding aan het werk te geven ia buitengewoon omvangrijk, om dat dit het gehele terrein van ziekenhuis en wijkverpleging, ziëkenhuisbouw etc. bestrijkt, Overheidsmaatregelen belemme ren vaak de voortgang van hët werk, terwijl de verhouding tot de R.K. kerk ook in dit opzicht om voortdurende aandacht vraagt. Ds Dijekmeester brach' bovendien met het oog op de verhouding tot andere Protes tantse kerken nog eens de prin cipieel andere opvatting van de Herv. kerk naar voren, daar deze enerzijds het Hervormde werk krachtig wil ondersteu nen en uitbreiden, terwijl aan de andere kant de zendingsroe ping impliceert, dat zij aan het algemene werk haar aandacht niet mag onthouden. Met het oog op al deze aspecten heeft de raad om uitbreiding van zijn ledental gevraagd. De synode was bereid dit verzoek in te willigen en benoemde aldus tot leden van de raad van kerk en ziekenzorg: ds A. Hij mans te Amsterdam, ir F. C. C. baron van Tuyll van Serooskerken van Zuylen te Zuilen, mr G. A. Ver meulen te Nijkerk en de heer R. Zcge'ring Hadders te Emmen. Bovendien werd besloten het moderamen te machtigen tot be roeping in algemene dienst van ds P. J. Roscam Abbing te Utrecht, daarmede uitsprekend, dat het werk van „De Rank" het instituut waar de gemeente- zusters worden opgeleid en dat door ds Roscam Abbing wordt geleid van belang is voor de gehele kerk. Kerkelijk conflict. Ds H. Visser Mz., pred. der Chr. Geref. Kerk van Rotter dam-Zuid, heeft zich met een deel van zijn gemeente losge maakt van het kerkverband der Chr. Geref Kerk in Nederland, Als gronden voor deze stap wor den onder meer opgegeven„de hiërarchische tuchtuitoefening door de bredere vergadering binnen het verband der Chr. Geref. Kerk en ae afwijking van de leer der vaderen (o.a. ten aanzien van het wezen van het zaligmakend geloof), gegrond op Gods Woord". De Belgische regering is voor nemens 1500 km van het spoor wegnet te eleetrificeren. Hier door zal jaarlijks 650.000 ton steenkool worden bespaard. Officiële Publicaties. Gemeente Middelburg. Gemeenterekening 1945. B. en W. van Middelburg ma ken bekend, dat de rekening van de inkomsten en uitgaven der ge meente, alsmede die van de be drijven en diensten over het dienstjaar 1945 ter gemeente secretarie (kamer no. 19) voor een ieder ter lezing zijn neder- gelegd en tegen betaling der kosten in afschrift algemeen ver krijgbaar zijn gesteld. Distributiedicnst 's-Heer Arendskerke. Uitreiking toeslagkaarten. In-de week van 9 t.m. 14 Juni 1947 zullen voor degenen, waar voor in de week van 1117 Mei j.l. een aanvraag is ingediend, de toeslagkaarten voor de 7e en 8e periode worden uitgereikt op het kringkantoor en de agent schappen. Hiervoor wordt geen oproepkaart verzonden. De werkgevers worden verzocht op de zittingen der agenten in hun woonplaats de kaarten af te halen. De kaarten die niet in de be treffende week zijn afgehaald kunnen de daaropvolgende week op het kringkantoor te 's-Heer Arendskerke in ontvangst geno men worden. Te Kapelle dienen de werk gevers, wier familienaam begint met AJ deze kaarten op Maan de g af te halen, die met de be ginletters KT op Donderdag tn de rest op Vrijdag. In alle gevallen moeten de TD. van de betrokken arbeiders worden meegebracht. Na-uitreiking bonkaarten. De na-uitreiking van bon kaarten voedingsmiddelen voor de 7e en 8e periode 1947 zal plaats vinden op 10 Juni 1947 van 1416 uur in het kringkan toor te 's-Heer Arendskerke. Amsterdamse Effectenbeurs. Slotkoersen op 4 Juni 1947. medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Goes. V.K. L.K. 3 Ned. 1937 99'/i» 99'A» 3—3% Ned. '38 99"/,, 99% 33% Ned. '47 99% 99Yi» 2% Spaarcert. lOl1/,. 1011/» 3% Amsterdam 100% 100% 3% Den Haag 100% 100% 3% Rotterdam 100*/,. IOO'/ib Amsterd. Bank 139% 139% Incasso-Bank 138 138 Rotterd. Bank 143% 143% Twentsche Bank 154 Ned. Handel Mij. 126 127 A.K.U. 172% 174% v. d. Bergh Jurgens 292 296 Fokker Vliegtuigen 221 225 v. Gelder Papier 131 134% Leverbros Unilever 274 277% 6 pref. idem 153 156 4 pref. idem 107% 107% Ned. Ford 357 Philips Gloeilampen 379 383 Dordtse Olie 356% 366% pref. idem 380 385 Kon. Olie 393% 402 Billiton II rubr. 333 330 Amsterdam rubber 133% 136% Deli-Batavia rubb. 89b 91% Oost-Java Rpbber 68 71 Serbadjadi Rubber 68 69 Ver Ind. Cult. Ond. Holl.-Amerika lijn 206% 207% Java-China Japanl. 171 169% Kon. Ned. Stoomb. 175 177 Kon. Pakketvaart 164 165% Ned. Scheepv. Unie 183 182% Rotterd. Lloyd 185 188 Stoomv. Mij Ned. 226 225 H.V.A. 227 227 Java Cultuur 110 111 Ned. Ind. Suiker Unie 115 115% Vorstenlanden 57 57 Deli-Batavia Mij. 115% 116 Deli Maatschappij 133 133 Senembah 123 125 Muller Co Ie serie 188% 188% Wilton Fyenoord 194% 194% p. b. Bel. Ned. 542 545 idem Binnenland 238 238 idem Overzee 169 171 Dollarlening 101T/',. 101a/ie Leger des Heils. De bevelvoerende officieren van het Leger des Heils te Yerseke, Majoor Berendsen en Kapiteine Akkerman, zijn door het hoofdkwartier overgeplaatst naar de Congreszaal te Amster dam," in bevel. Als bevelvoerende officieren van het korps Yerseke zijn aan gesteld de Adjudants Helmhout, welke kortgeleden uit Indië zijn gerepatrieerd. Luitenant Nieuwland van het korps Terneuzen is overgeplaatst naar Den Haag IV in bevel. Lui tenant de Boer uit Vlissingen is overgeplaatst naar Terneuzen. Onderwijs. Aan de Universiteit te Am sterdam slaagde voor het can- d'daatsexamen medicijnen, Mej. Lees Abrahamse te Vlissin gen. OM 7AÜnkM>Uje. Donderdag 5 Juni. Boerenkool en spruitkool kun nen nu worden uitgezaaid. U be hoeft er niet zo veel van uit te zaaien; aan eën honderd plant jes heeft u in een kleine tuin eigenlijk al wel voldoende. Zaai de planten niet te dicht op el kaar, benut er een hoekje voor van een paar vierkante meter, de plantjes kunnen zich dan* in het begin behoorlijk ontwikke len. Indien ze direct na het op komen al te dicht op elkaar staan, groeien ze tegen elkaar op en worden dan veel te ijl. Het is van groot belang, dat stevige koolplanten straks wor den uitgepoot. Reuter's politieke correspon dent heeft vernomen, dat de Britse regering voornemens is binnen acht weken de nodige wettelijke maatregelen te ne men om Voor-Indië in twee zelfregerende dominions te her vormen. Men gelooft, dat twee gouverneur-generaals, één voor Hindoestan en én voor het Mo hammedaanse Pakistan, nodig zullen zijn. Athletiek. Voor de op Zaterdag 7 Juni te organiseren Athletiekwedstrij- den (4- en 5-kampen) des n.m. 3 uur op het v.m. Mil. Oefenter rein aan de Nadorst door de Gymn. Ver. „Achilles" te Mid delburg wordt deelgenomen door de Atletiekverenigingen E. M. M. en Achilles te Middelburg, Marathon en De Zeeuwen te Vlissingen en De Gazelle te Aardenburg. Aan de 5-kamp he ren nemen deel 10 athleten, 5- kamp herenjuniorer. 15 jongens en aan de 4-kamp damesjunio ren 6 Meisjes. Avond-vierdaagse te Middelburg. De Avond-vierdaagse zal Woensdag 18, Donderdag 19, Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Juni a.s. word engehouden. De start vind om 7 uur plaats vanaf de Markt te Middelburg. BIJZONDER GERECHTSHOF MIDDELBURG. A.s. Vrijdag staan terecht: José M. Dhaezete Am sterdam; P. J. H e r w e g h te Anna Paulowna; P. A. van Gremberghe te Westdorpe; W a. Fonds et e Groen te Middelburg; A. J. T e u - nissen te Vlissingen; A. W. Bruinoogo te Bors- sele; A. Bruinooge te Goes; W. K e u-r te Anna- Paulowna; C. I. v. d. W e e 1 e te Sas van Gent; P. J. de Kra ker te Hulst. TRIBUNAAL GOES. De eerste kamer van het tri bunaal te Goes heeft Woensdag veroordeeld C. v. d. W e e 1 e te Goes: 2 j. intern, en ontz. rechten. M. M. B a r t e I s e, leraar tc Kloetinge: 1 j. intern, en ontz. rechten. S. Westvee r, landarbei der te Nisse, I. D. West- veer, landbouwersknecht te Wolphaartsdijk en A. M. M. v. d. Lind e, straatmaker te Goes, allen voor de tijd in voor intern. en ontz. rechten. Inzake W. Wisse te Goes werd de beschuldiging verval len verklaard. Wat brengt de radio Vrijdag 6 Juni. HILVERSUM I (301.5 M.): 8.00 Nieuws; 9.00 Orkestwerken; 10.00 Morgenwijding; 10.20 De' regenboog; 11.45 Fam. berich ten; 12.00 Concert; 13.00 Nieuws; 13.15 Pierre Palla; 14.00 Kook kunst; 16.00 Orgelspel; 17 30 Muzïk. babbeltje; 18.00 Nieuws; 18.20 Hawaiian klanken; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.55 Reclasse- ringsdag; 20.05 Kwartet; 21.00 Men vraagt; 21.30 Buitenl. over zicht; 22.15 Accordeonorkest; 22.40 Avondwijding; 23.00 Nieuws; 23.15 Concert. HILVERSUM II (218 en 415 M.): 8.00 Nieuws; 8.15 Koor; 8.30 Concert; 9.50 Symphonie; 10.30 Morgendienst ds H. Bak ker, Bapt. pred.; 11.15 Piano en zang; 12.00 Stafmuziekeorps; 12.25 Zang; 12.40 Stafmuziek corps; 13.00 Nieuws; 13.15 Viool- recital; 13.45 Sextet; 14.20 Schrijvers; 14.40 „Voor elck t wils"; 15.30 Sextet; 16.00 De,, matie; 16.30 Strïjkkwarte.; 17.15 Zangrecital; 17.45 Piano; 18.00 Sextet; 18.45 Esperanto; IC 10 Nieuws; 19.30 Geestelijke liede ren; 19.45 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 De Stemvork; 20.15 Bijbel en muziek; 21.15 So nate; 21.30 Orgel; 22.00 Vragen aan voorbijgangers: 22.30 Nieuws; 22.45 Overdenking; 23.00 Concert. Terry had nog maar enkele zinnen met den Sultan gewis seld, toen een oude Iraniër ver schrikt kwam aanrennen. „Wat is er aan de hand, bur gemeester?" vroeg de Sultan verbaasd. „Heer Sultan, het is verschrik kelijk! Mijn dorp..,." „Wat is er met Uw dorp?" „Mijn dorp Ashbir is plotse ling door een roversbende aan gevallen en totaal geplunderd. De rovers hebben de huizen in brand gestoken nadat ze alle bezittingen der inwoners had den geroofd". „Hh, hm", zei de Sultan, „dat is ernstig. Wij zullen de zaak officieel onderzoeken." „Dit is geen zaak om te ot. derzoeken", riep nu de Sirdar, die paars was aangjiopen. „Ta paard, jongens en naar Ash bir!" Een minuut later stoven Ter ry en Berry, Hassan en de oude vechtjas over de oude heirweg en deels door woest heuvelland naar Ashbir, d-*- c en eind ver der aan het meer lag.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3