Mimekfsstival te Wemalflinge. zending' Terry en Berry in „De Bril van Sultan Sar". Ter gelegenheid van het 25e muziekconcours van de bond i van Harmonie- en Fanfarever- i enigingen in Zeeland had te Wemeidinge, mede in verband i met het 60-jarig bestaan van de 1 muziekveren. O.K.K. het con cours praats. Burgemeester van Sas begon in hotel Korstanje met uitdruk king te geven aan zijn vreugde, dat de keus voor het te houden Bondsconcours op Wemeidinge gevallen was en richtte namens het gem.bestuur een hartelijke gelukwens aan het adres van O.K.K. De Bondsvoorzitter, dhr C. A. Biok, zeide het gemeentebestuur van Wemeidinge dank voor de ontvangst en voor de vele goede wensen daarbij uitgesproken. Dhr G. W. van Weele, voor zitter van O.K.K., het woord nemende, begon met het een en ander uit de 60-jarige geschie denis te memoreren. Spr. gaf daarin te kennen, dat het ook voor de vereniging niet altijd voorspoedig is gegaan. Er kwa men ook periodes van opbloei en inzinking voor. Met Schel- degalm van Hansweert behoort UiK.K. tot de oudste muziekge- aelschappen van Zeeland en heeft het als zodanig stimule rend werk verricht voor het muziekleven op Z.-Beveland. Namens de jury-leden sprak dhr D. Speets, muziekleraar te Santpoort. Dhr van Weele dankte allen voor de hartelijke wensen en goede woorden. Onderwijl had den diverse muziekgezelschap pen zich voor hotel Korstanje, waar ue officiële ontvangst plaats had, opgesteld, waar zij onder leiding van dhr Kouse maker, de bondsmars ten gehore brachten. Bij ue officiële ontvangst waren o.a. aanwezig dhr A. v. d Linde, een der mede-oprich ters van O.K.K., dhr M. Huis sen, oud-directeur en dhr M. Oudeman, oud-lid en bestuurs lid van O.K.K. en dhr Ph. Ha- verhoek, oud-secr. van O.K.K. te Goes. De belangstelling was groot voor dit muziekfeest. Uitslag van de behaalde pun ten en extra medailles: 3e Afd. Fanfare-Veren.„Con cordia", Krabbendijke, 151 p., 2e prigs; „Con Amore", Hoedekens kerke, 150 p.,2e pr.; „Crescen do", Oostkapelle, 155 p., 2e pr. „Vooruit, Waarde, 168 p., 2e pr. met extra medaille; 3e Afd. Hafmonie-Veren. „Voorwaarts", Koudekerke, 149 I'., 2e pr. 2e Afd. Fanfare-Veren.: „Ar- ne's Genoegen", Arnemuiden, 146 p., 2e pr.„Luctor et Emer- go", Zoutelande, 147 p., 2e pr., extra medaille; „Oefening en Uitspanning", Kattendijke, 161 p.. 2e pr. 2e Afd. Harmonie-Veren. „Witte van Haamstede", Haam stede, 151 p., 2e pr.„Crescen do", Middelburg, 149 p., 2e pr. „Hosanna", Axel, 175 p., Ie pr. met extra medaille. Ie Afd. Fanfare-Veren.: „Mo- sart", Yerseke, 152 p., 2e pr. „Rillandia", Rilland, 153 p., 2e pr.„Ons Genoegen", Kapelle, 182 p., Ie pr. met extra medaille en idem voor het hoogst aantal punten; „Prinses Juliana", Baarland, 126 p., 3e pr. Afd. Uitmuntendheid Fanfare- Veren. „Euterpe", Heinkeiis- zand, 159 p., 2e pr.„Excelsior", Kloetinge, 161 p., 2e pr.„Vlijt en Volharding", Souburg, 156 p., 2e pr.„Oefening kweekt kunst", Wemeidinge, 179 p., Ie pr. met medaille; „Ons Genoe gen", Kamperland, 151 p., 2e pr. Afd. Uitmuntendheid Harmo nie-Veren. „Eendracht maakt macht", Kortgene, 149 p., 2e pr. „Wilhelmina", Colijnsplaat, 160 p., 2e pr. Ere-Afd. Harmonie-Veren. „Scheldegalm", Hansweert, 179 p.. 2e pr. Super-Afd. Fanfare-Veren. „Excelsior", Middelburg, 177 p., 2e pr. Super-Afd. Harmonie-Veren. „Apollo", Wissekerke, 176 p., Ie pr. Volgens de jury was het mu- ziekgehalte beter dan het vo rige jaar. De eisen waren ho ger gesteld dan het vorige jaar er de volume uitvoering stond op hoger plan dan de weergave van de bedoeling van de compo nist. foüt hut die. tyaat* U<>uwe*t #,3 Zie pag. 4 vau dit blad. (Ingez. med.) MIDDELBURG. uitvoering „Medioburgum". De gymnastiekver. „Medio burgum" gaf Vrijdagavond in het Schuttershof een geslaagde uitvoering van gymnastiek en rhythmische bewegingsoefenin gen. De leiding berustte bij dhr J. B. Rosenboom en het veelzij dig samengestelde programma werd door de leden op over t algemeen keurige wijze uitge voerd. De bewegingsoefeningen als de Regenboog en Fantasie waren zeer geslaagd en met minder de knots- en vrije-oefeningen, die een dankbaar applaus ontlokten. VLISSINGEN. Hotel Noordzeeboulevard. Dezer dagen is aanbesteed de restauratie en verbouwing van het bekende Hotel „Noordzeebou levard" aan de Boulevard de Ruyter. Het hotel dat jarenlang door de Duitsers werd gebruikt, o.a. werd er een uitkijkpost met afweergeschut opgebouwd, zal geheel gemoderniseerd en uitge breid worden. Het naastgelegen voormalig hotel Albion zal bij defce uitbreiding worden betrok ken. Het werk dat uitgevoerd zal worden door het aannemersbe drijf van den Berg en van der Klis te Vlissingen, die als laagste inschrijvers met f 306.800.- uit de bus kwamen, zal zeer binnenkort warden aangevangen. Koninkl. Nederl. Vereniging „Onze vloot". Vrijdagavond 23 Mei hield de afd. Vlissingen en omstreken van de Kon. Ned. veren. „Onze vloot" een ledenvergadering. De voorzit ter, de heer F. C. Wijsveld, deel de in zijn openingswoord o.m. mede, dat de afd. in het najaar van 1906 werd opgericht met het oog op de a.s. „De Ruyterfeesten' in Maart 1907. De tegenwoordige voorzitter zit vanaf de oprichting in het be stuur. vele jaren als penning meester en nu als -voorzitter. Mèt de afdeling heeft hij dus een 40-jarig jubileum. Vervolgens kwam aan de orde het voor naamste punt der agenda: Be spreking van het te vieren jubi leum. Na een geanimeerde dis cussie werd voorgesteld; le een feestcomité in te stellen, hierin werden benoemd, om naast en met het bestuur de a.s. festivi teiten te regelen, de heren Ir. de Regt, Plasse, Dert Jr, Verijzer en v. d. Meer; 2e een krachtige pro paganda te voeren, om het leden aantal, dat nu ruim 200 bedraagt, op te voeren zo mogelijk tot 300 of zelfs daarover;3e de voorzit ter, die in die kwaliteit ook in de Algemene Raad van „Onze vloot" zit af te vaardigen naar Den Haag, teneinde met het Hoofd bestuur en zo nodig met de Ma rine-voorlichtingsdienst bespre kingen te voeren over het a.s. jubileum; 4e. dit feestelijk her denken te doen plaatsvinden in September of begin October, aan gezien de vergadering de zomer maanden hiervoor niet geschikt achtte; 5e. te trachten het denk beeld, hetwelk de afd. a.h.w. in haar vaandel heeft geschreven te verwezenlijken: „De Marine in de stad van „Bestevaêr Michiel". De contributie bedraagt slechts f5 per jaar, waarvoor men het prachtig geïllustreerde maandschrift gratis thuis krijgt en alle lezingen etc. kosteloos met een gezinslid mag bezoeken. Men kan zich opgeven bij dhr I. van Waarde, Secr., Koudekerkse- weg 130. We hopen later nog op de te horden feestelijkheid terug te komen. GOES. Wika's spraken. In de zaal Krijger was Zater dag een bijeenkomst belegd door de Hervormde Jeugdraad, waar als sprekers optraden de Wika's Herman Romer en Leuntje Hen- drikse. De eerste spreker wees in een lezing op de taak der Kerk in deze wereld, terwijl mej. Hendrikse over het leven op „de Horst", het opleidings instituut der Wika's sprak. Het doel van „de Horst" is jonge mensen bekwaam te maken voor het uitdragen van hun geloof in de maatschappij. Op beide on derwerpen volgde d'seussie. Jubileum Dr C. Griep. J.I. Zaterdag herdacht de heer D C. Griep, contr. arts alhier, de dag, dat hij voor 25 jaar zijn medische loopbaan begon. Ruim 20 jaar was hij arts te Heinkenszand, daarna was hij contr. arts, woonachtig alhier. Dr Griep is een der mede-op richters van het Algemeen Zie kenfonds „Zuid- en Noord-Be veland, waarvan hij de functie van secretaris bekleedt. Dr Griep had bij de vele ge lukwensen tevens vele bloem stukken in ontvangst te nemen. KLOETINGE. Comité voor jeugdopvoedmg. Onder voorzitterschap van burgemeester H. N. Schimmel- penninck-v. d. Oye, is een co mité van 5 personen een actie begonnen, ten doel stellende in ruime mate gelegenheid te geven aan de jeugd hun vrije uren door te brengen in de vorm van sport-ontspanning en cultu reel werk. In een daartoe uitgeschreven vergadering waarbij een 30-tal in de gemeente bestaande ver enigingen, alsmede afgevaardig den van gemeente, kerkeraad en jeugdraad, waren vertegenwoor digd, lichtte de voorz. deze actie nader toe. Het ligt in de bedoeling op zo breed mogelijke basis samen te werken, waarbij geen enkele vereniging in haar eigen doel en werkwijze wordt aangetast. Men wil trachten de alom te consta teren verwildering der jeugd tegen te gaan. Ais middelen hiertoe be horen o.a. de aanleg van een sportterrein en de stichting van een ruimere vergaderlokali teit, waarvan alle jeugdvereni gingen en ook verenigingen op maatschappelijk terrein gebruik van kunnen maken. Dhr C. de Bruin gaf op de plannen een uitvoerige toelich ting. Uit de bespreking hierop bleek wel, dat men algemeen van oordeel is, dat dit werk zeer noodzakelijk is. Weliswaar waren er principiële bezwaren, doch in een onder linge bespreking der comité leden is men het over dit punt eens geworden. De tweede bij eenkomst op 4 Juni a.s. zal on getwijfeld met belangstelling worden tegemoet gezien. 40-jarig huwelijksfeest. Het echtpaar G. den Toonder- Marijs vierde Vrijdag zijn 40 jarig huwelijksfeest. „Excelsior" bracht hen 's avonds een sere nade. Het muziekgezelschap „Ex celsior" gaf Zaterdagavond on der grote belangstelling, zijn eerste zomerconcert op de tent. YERSEKE. De Gymn. Ver. „V.Z.O.S." al hier behaalde op de gymnastiek- wedstrijden te Tilburg op de tweede" Pinksterdag, twee eerste prijzen met het hoogst aantal punten in de 4-kamp dames (vrije oefeningen, brug, ringen, paard). Deze wedstrijden waren georganiseerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Gymn. Ver. „Volt" aldaar. Oesterexport. De oesterverzending over de maand April van dit jaar be droeg: Holland 69.451 stuks, Bel gië 290.000, Engeland 128.100, Diversen 12.200, samen 5Q0-251 stuks. Vorige jaar maand April 985.692 stuks. Zeer zeker een groot verschil, dat geweten kan. worden aan de vorstschade van de afgelopen winter HEIN KENS2.ANO. Op Donderdag 22 Mei hield de Gymnastiekver. A.FX.A.S. onder voorzitterschap van Dr Staver- man haar jaarvergadering. Uit de verslagen van de secr. en penn. bleek, dat de ver. na een jaar te hebben bestaan er goed voorstaat. Het batig saldo be droeg f 464,64. De bestuursleden werden her kozen. Besloten werd toe te treden tot de K.N.G.V. Verder werd nog be sloten een senioren afd. op te richten. BOIiSSELE. Vrijdagavond was voor de Zangvereniging „Tot Oefening en Uitspanning" een feestavond. De vereniging vierde n.l. haar 55- jarig bestaan. Het hoofdbestuur van de Bond van zangverenigin gen gaf eveneens blijk van be langstelling door hierbij tegen woordig te zijn. NISSE. De Coöp Boerenleenbank te Nisse hield Zaterdag haar alge mene vergadering. De balans gaf per 31 Dec. 1946 een telling aan van f 1.008.151,07 het eindcijfer der rekening was f L632.836.45. De spaarbank had aan spaargel den ontvangen f 180.243,67 en te rugbetaald aan spaargelden f 556.277,39. Aan voorschotten was uitgegeven f27.600. Als af tredend bestuurlid werd herko zen de heer P. Verburg, de af tredend plv. bestuursleden wer den herkozen Joh. Jansen en G. Nieuwenhuise Ez. tot Jid van de Raad van Toezicht werd H. Nieuwenhuise herkozen. SOUBURG. TuinenbepSantiisg. Op het gemeentehuis heeft een bijeenkomst plaats gevonden van B. en W. en de besturen der Sou- burgse buurtverenigingen om te bespreken wat er gedaan zou kunnen worden om de voortuinen opnieuw te beplanten. Dhr Broerse landschapsarchitect van „Nieuw Walcheren" gaf richtlijnen en achtte samenwer king tussen het gemeentebestuur en particulieren noodzakelijk. De burgemeester deelde mede, dat door de Stichting Nieuw Walcheren gratis bomen beschik baar worden gesteld. Na het stel len van verschillende vragen wekte de burgemeester op tot medewerking. Ongeval. Zaterdagmorgen had het 3-ja- rig zoontje van de fam. G. aan de Middelburgsestraat het on geluk onder een motor te gera ken. Het ventje werd naar een ziekenhuis gebracht, waar bij onderzoek bleek, dat het onge val goed is afgelopen. Opening zwem-inrichting. Zaterdagmiddag werd de zweminrichting „Luctor et Emergo" alhier geopend. Dhr J. van Oorschot stelde de inrich ting in gebruik en dankte dhr Stokx voor hetgeen hij voor de zwemvereniging gedaan heeft. Hierna werd door velen een bad genomen, hoewel het water nog niet op temperatuur was. Op de ledenvergadering van de Coöperatieve Boeren leenbank O.- en W.-Souburg on der voorzitterschap van dhr J. Suurmond Pz. Uit het verslag van den kassier bleek, dat een winstsaldo van f 599,26 over 1946 aanwezig is. Tot bestuurs lid werd herkozen dhr Joh. de Pagter. Als lid van de raad van toezicht werd herkozen dhr Iz. Lijnse. THOLEN. Verzetting van schooljaar. Naar wjj vernemen zal de toe lating van nieuwe leerlingen voor de O.L.-school en Chr. Nat. school in plaats van 1 April voortaan op 1 Sept. plaats heb ben. Dit in verband met een betere aansluiting op het U.L.O. en de H.B.S. BRUINISSE. Vergadering Groene Kruis. Vrijdagavond hield de afd. Bruinisse van het Groene Kruis haar jaarvergadering. Voor de schenking ad f 10.000 van Volks herstel voor de stichting van een wijkgebouw met douché-inrich- ting, is het pand aangekocht van wijlen dhr J. van der Wal, zo deelde de voorz. dhr v. d. Berg mede. Uit het jaarverslag van de secr.-penningm.. dhr J. D. de Korte, bleek, dat 1946 voor de vereniging nog een moeilijk jaar was. De kostprjjs van een bezoek van de wijkverpleegster komt bij een aantal van 2000 omgerekend op f 1,20. De invoering van vrijwillige bijdragen brengt pl.m. f 1000 meer aan contributie op. Het ledental is thans 620. De Rijkssubsidie voor de t.b.c.-bestrijding bedroeg in 1945 f 365, de gemeentelijke subsidie f 500. Aan contributies werd in 1946 geïnd f 1638,50; dit zal \oor 1947 pl.m. f 2600 worden. Van de afd. Bruinisse van Volks herstel werd f 200 ontvangen en eveneens f 200 van de afd. Bos koop van het Groene Kruis. Ver der nog f 30 aan giften van par ticulieren. De kapitaaldienst sloot met een goed slot van f 5575, de ge wone exploitatierekening met een goed slot van f 605. Na de grote wervingscampagne blijken nu nog pl.m. 50 gezin nen niet bij het Groene Kruis aangesloten te zijn. Ze zuilen bij een eventueel inroepen van verpitegstershulp de prijs van 1' 1,75 per beurt moeten beta len. Om hen in de gelegenheid te stellen alsnog lid te worden, zal de regeling 1 Juli a.s. van kracht worden. Voorgesteld werd winkel en woonruimte van het Groene Kruisgebouw te verhuren aan J. A. van 't Leven. De ruimte die voorheen als drukkerij diepst deed wordt consult attetiureai! r-r de bovenverdieping zal als magazijnruimte worden inge richt Een der voorwaarden van Volksherstel was de stichting van. een badgelegenheid; ook daaraan zal worden voldaan. Het voornemen is een kuipbad en meerdere douchécellen aan te brengen. De bedoeling is eerstdaags een conferentie te houden met de ambachtslieden en te bespre ken op welke wijze de oorlogs schade aan het gebouw zo spoe dig mogelijk, kan worden uitge- v oerd. De bestuursleden Ds Marsman, W. van den Berg Dz. en Joh. de Waal Lz. werden bij acclamatie herkozen. HAAMSTEDE. Gemeenteraad. Dhr P. v. d. Kreeke heeft zijn benoeming als lid B.A. aangeno men zo werd medegedeeld. Over de havenkwestie kon de voorz. nog niet veel meedelen. Bij Ged. Staten zal op spoed worden aan gedrongen. Dg begrinding van de Lagezoom en" een gedeelte Arm- hoetc kan niet doorgaan daar niet alle aangrenzende ingelanden mee werken. De volkstellers zullen ook de hondjes erbij teEen. Verder was van CkS. bericht ontvangen, dat een verordening tot heffen van reinigingsrechten, onderzocht en zo nodig opgesteld moet worden. De onteigening van bouwterrein in de kom der gemeente heeft haar beslag gekregen. Op een aanvraag om school geld-ontheffing van Joh. Braam werd gunstig beschikt. Op voorstel van G.S. werd de verordening haven- ere kadbgel- den gewijzigd. Er zal een kasgelöJenihg wor den aangegaan bij de Rotterdam - sche Bankvereeniging. Een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlening groot f 6960 voor de aanschaf van Engels brandweer-materiaal en betegeling van de schooipleinen werd goedgekeurd. Na uitvoerige- bespreking waar aan alle leden deel namen, werd de verordening vermakelijkheids belasting aangenomen, evenals een verordening op het beheer van het Woningbedrijf. In plaats van bouw van 10 ar beiderswoningen in de Scheeps timmerwerfstraat zullen op voor stel van B. en W. T arbeiders woningen en drie winkelpanden gebouwd worden in de kom der gemeente. De aanleg van waterleiding in de J. J. Boeysweg, Vertonsweg en Breedse weg. zal nog geruime tijd in beslag nemen. Daar het hier een bedrijfsbelang betreft zullen de bedrijven de garantie die de Waterleiding Mij. stelt moeten dragen. Hierover zullen nadere besprekingen worden gevoerd. De begrotingswijziging dienst jaar 1946 werd goedgekeurd. Verder werd besloten een ge deelte der woning Noordstr. 12 af te breken. Een voorstel van B. en W. in zake het afsluiten van de Oude Torendreef voor autoverkeer, werd goedgekeurd. De dorpspompen zuUen opge ruimd worden. Hierop volgde de rondvraag. andere school wilde len"? Dhr S., die de vraag „in ern stige overweging" neemt, doch ,na rijp beraad" besluit niet te solliciteren en als reden hier voor opgeeft: „Als ik deze be trekking zou aanvaarden bete kent dit voor mij, dat ik er fi- nantiëel op achteruit ga (minder lesuren en 4 pet standplaatsaf trek) is hier dan sprake van omkoperij"?" Aan dhr S. zou het bestuur van het Chr. Lyceum voor Zee land een huis met tuin te Goes hebben aangeboden Kan men misschien ook zeggen welk huis en waar gelegen? Weet men dan niet, dat er te Goes een huisves tingscommissie is, die beschikt over de toewijzing van huizen? En is het niet algemeen bekend, dat de benoemde Rector Drs D. Barends nu al bijna vier maan den in Goes zoekt naar een huis of gedeelte daarvan en tot cp heden nog niet is geslaagd? Zou dan het bestuur van het Chr Lyceum aan dhr S. een huis met tuin te Goes hebben kun nen aanbieden? Verdient het geen aanbeveling om in 't vervolg eerst beide par tijen te horen, alvorens men be sehuldigingen publiceert? Ik laat het antwoord gaarne aan de lezers van Uw blad en dank U voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, Uw dw., LAPORT, Voorz. Chr. Lyceum voor Zeeland. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heemskerk, L. D. van Dijl te Landsmeer; te Drim- melen, O. Elseman te Marum te Burum-Munnikezijl, W. de Jong te Zuidwoldete Wester emden, H. J. Bouwers te Hoo- gersmilde. Aangenomen naar Overschie, C. J. v. d. Sluys te Zuidland; voor Scheveningen, H. O. Mole naar te Halfweg. Bedankt voor Hees, C. J. v. d. Sluys te Zuidland; voor Soest, bijz: pred.pl. „Zonnegloren", B. C. Visser te Rotterdam-Hille- gersberg; voor Eemnes—Buiten. D. J. v. d. Graaf te Vinkeveen, Geref. Kerken. Tweetal te Amsterdam-Zuid (5e pr. pl.), H. J. Pilon te Ha ren en D. Roest te Hoogeveen te Deventer, Th. Oostra te 's-Gravenmoer en J. C. S'eegers te Beekbergen. Bedankt voor Mijdrecht, D Krijger te Moerdijk; voor Waar der, Th. P. Potma te Meerkerk. Geref. Gemeenten. Aangekomen naar Rijssen, P Honkoop te s'-Gravenhage. Ingezonden Stukken. Christelijk lyceum voor Zeeland. 5 VRAGEN! Mag ik naar aanleiding van Uw verslag in Uw blad van 22 Mei j.l. inzake een te Middel burg gehouden vergadering „van verweer tegen het Chr. Lyceum -voor Zeeland" een vijftal vra gen stellen? Dhr Drs Sinnema, leraar aan de R.H.B.S. te Vlissingen solli citeerde naar de betrekking van Rector aan het Chr. Lyceum voor Zeeland. Hij werd niet benoemd. Ondergetekende vroeg hem of hij' wellicht een betrekking als leraar aan het Chr. Lyceum voor Zeeland ambieerde. Mocht deze vraag niet gesteld v/orden? Dhr S. deelde mede, dat hij een principieel voorstander is van Chr. Onderwijs, hetgeen moge blijken uit zijn schriftehjke aan melding als lid van het Chr. Ly ceum voor Zeeland, waar dhr S. schrijft „Uit de aard der zaak acht ik het tot stand komen van een Chr. Lyceum in onze provincie van het aUergrootste belang. Ik hoop in staat te zijn, voorzover mijn studie dit toelaat, aan de verwezenlijking Uwer plannen naar mijn beste vermogen mede te werken." Inmiddels had dhr S. ook ge sollieiteerd naar Indië. Hij is dus voornemens Vlissingen te ver iaten. Is hier dan sprake, dat het bestuur van hel Chr. Lyceum voor Zeeland een leraar van een .aftrogge- gebruikt strooisel op de markt te brengen of anders dan van gemeentewege daarvan weg te voeren. Distributiedienst Goes. Sluiting distributiekantoor. Op Vrijdag 30 Mei zullen de lo ketten van de afdelingen Voor- Uchting en Centrale Kas de ge hele dag gesloten zijn. De uitreiking van bonkaarten voor de 7e en 8e periode zal nor maal doorgaan, terwijl de afde ling Handel eveneens de gehele dag geopend is. Gemeente Oost- en West- Souburg. Openbare bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Oost- en West-Souburg maken bekend, dat de gemeen te-secretarie, alsmede het kan toor van de woningdienst, in verband met de te houden volkstelling op Vrij'dag 30 Mei en Maandag 2 Juni a.s., uitge zonderd voor de burgerlijke stand, voor het publiek zullen zijn gesloten. OM T'UritekwUfe. Tribunaal Terneuzen. Officiële Publicaties. Herstelraad Middelburg. Het is de Herstelraad van Middelburg gebleken, dat niet alle goederen beschikbaar ge steld in het kader der textiel- voorziening in de Noodgebieden bij de winkeliers werden afge haald. Voornoemde raad maakt be kend dat deze textielgoederen binnen een week na heden moe ten zijn afgehaald. Alle door de Herstelraad te Middelburg vóór 1 Juni 1947 uitgegeven bonnen zijn met in gang van deze datum vervallen. Zij die om redenen van finan ciële aard de op de bonnen ver melde textielgoederen niet kon den aanschaffen, worden uitge nodigd op Bureau Sociale Zaken, Houtkade 17, kamer 3, te komen vóór 10 Juni 1947 tot het ver krijgen van nadere inlichtingen. Sluiting kantoren. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat het kantoor van de gemeen te-ontvanger en de gemeente secretarie (met inbegrip van de dienst voor Sociale Zaken c.a.) op Vrijdag 30 Mei en Dinsdag 3 Juni a.s. voor het publiek ge sloten zullen zijn, zulks in ver band met de werkzaamheden voor de volkstelling. Het kantoor voor de Burger Ejke Stand zal op die dagen uit sluitend geopend zijn van 10 tot 11 uur. Sluiting voor verkeer. B. en W. van Middelburg brengen ter algemene kennis dat de brug over de Prooyènse wa tergang bij de kruising met de Nieuw-Prooyenweg, in verband met herstelwerkzaamheden voor het verkeer zal gestremd zijn van 2 tot en met 7 Juni 1947. Onteigening. De Burgemeester van Middel burg brengt ter openbare ken nis, dat hij op 17 Mei 1947 van het college van algemene com missarissen voor de wederop bouw heeft ontvangen een op 12 Mei 1947 gedagtekende aan zegging, dat genoemd college is overgegaan tot onteigening ten name van de gemeente Middel burg en ten behoeve van de noodwoningbouw van een aan tal percelen en perceelsgedeel ten gelegen aan de Breeweg en aan de Langevielesingel. De eigendom der bovenbedoel de goederen is op de gemeente overgegaan op 17 Mei 1947. De op deze onteigening be trekking hebbende stukken lig gen voor een ieder gedurende 14 dagen, ingaande 29 Mei a.s., kosteloos ter gemeente-secretarie (kamer 19) ter inzage. Juni-Paardenmarkt. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis: I. dat op Donderdag 19 Juni a.s. op het Molenwater alhier de jaarlijkse paardenmarkt zal wor den gehouden; II. dat de paarden niet anders kunnen worden toegelaten dan tussen 8 en 10 uur des voor middags; III. dat de paarden uitslui tend langs de Zuidsingel, van de zijde van de Bree en Korte Noordstraat ter markt mogen worden aangevoerd en niet an ders dan onder geleide en ten getale van hoogstens twee per geleider: IV. dat geen paarden ter markt worden gebracht of ge houden, dan na voorafgaand veeartsenijkundig onderzoek ter plaatse; V. dat het verboden is reeds Ex-burgemeester van Koewacht staat terecht. Voor het tribunaal te Terneu zen stond Donderdag terecht de 44-jarige E. F. IJ s e b a e r t, voormalig N.S.B.-burgemeester van Koewacht. Beschuldigde zou voor de N.S.B., waarvan hij lid was, werkzaamheden als kringpenningmeester hebben verricht en de propaganda dier beweging hebben bevorderd. Voorts zou hij zich als lid heb ben aangesloten bij N.A.F., N.V.D. en W.A. en blijk hebben gegeven van nat-soc. gezind heid, om door een benoeming te aanvaarden als N.S.B. burge meester van Koewacht. De be schuldiging vermeldde nog hulpverlening aan de vijand, door in verband met de ar beidsinzet aan een Duitse „Fachberater", inlichtingen en aavies te geven betreffende zwarthandelaren en smokke laars. In deze zaak, welke reeds eer der voor het Tribunaal diende, werd beschuldigde opnieuw ge hoord in verband met een aan tal binnengekomen stukken. De verdediger, mr van Son, meende, dat zijn cliënt in feite niemand enig leed heeft berok kend en dat hij thans inziet ver keerd te hebben gehandeld. Plei ter verzocht uiterste clementie. Uitspraak 5 Juni a.s. Uitspraken van 22 Mei. De voormalig wnd. burgemees ter van Hontenisse, P. F. Voet, aannemer te Hontenisse, werd schuldig verklaard aan lid maatschap der N.S.B. en N.V.D., waarvoor hij de propaganda had bevorderd. Voorts had hij blijk gegeven van nat.-soc. gezindheid en hulp ver leend aan de vijand. Het tribu naal adviseerde tot ontzetting uit rechten De ex-„Wachmanri" en land- wachter I. A. W i 1 1 a e r t uit Clinge, werd schuldig ver klaard aan lidmaatschap N.S.B. en aanverwante organisaties en hulpverlening aan de vijand. Het advies luidde internering voor een Jtijdsduur van 214 jaar, tot 22 Nov. 1949 en ontz. uit de rechten. Woensdag 28 Mei. Indien geen pianien van een kweker gekocht zijn, kunnen nu nog augurken in de volle grond van de tuin worden uitgezaaid. Ze hebben een beetje ruimte, nodig, daar moet u dus rekening mee houden. Neem een bed van één meter breed. In het midden komt dan één rij, terwijl dan op een onderlinge afstand van zestig centimeter, een drietal zaadjes in vijf centimeter diepe putjes geiegu worden. Zodra de plantjes hartblaadjes gevormd hebben, kunnen de overtollige plantjes weggesne den worden, het is voluoende wanneer er één van de drie blijft bestaan. Op natte gronden hebben augurken nogal eens last van ziekten, daar verdient het aan beveling, wat rijshout op de grond te leggen. De planten kun nen daar dan overheen kruipen. WIELRENNEN. Middelkamp won te Kiel-:'vecht. Theo Middelkamp heeft Za terdag in het grenspiaatsje .Gel- drecht een fraaie overwinning geboekt. Nadat aanvankelijk al leen Belgen de kopgroep vorm den, kwam de Zeeuws-Via.mng in de laatste ronden onweer staanbaar naar voren en de fel betwiste eindsprint werd door hem met één ïe.ngte gewonnen. De uitslag was: 1. Theofiel Mid delkamp, 150 km. in 4 u. en 16 min.; 2. Van Mierlo; 3. Mollin; 4. Desplenter; 5. van Putte, al len België. Jan van Gelderen uit Sluiskil reed een zeer goede course, maar moest door pech opgeven. Burgerlijke Stand. WEMELDINGE. Geboren: Ma ria J., d. v. M. Moelker en C. Wisse; Pieternella K., d. v. J. Hoogesteger en C. Gijzel; Abra ham. z. v. M. C. Dagevos en J. C. Slabbekoorn; Egge J., z. v. J. Kole en M. J. Dussel; Jacobus L„ z. v. H. van Dijke en A. Wabeke. Ondertrouwd: M. v. d. Boo- gaart, 23 j. te St Annaland en A. Ruissen, 25 j. Getrouwd: W. Kole, 25 j. te Rotterdam en P. W. Schouwe- naar, 27 j.; I. D. de Jonge, 23 j. te Kapelle en M. Burger, 23 j. GOES. Geboren: Jan, z. v. K. Kievit en M. C. Crucq; Theo dora L., d. v. B. W. Alink en T. L. Wissink; Franciscus M. A.. z. v. J. M. J. van Calmthout en C. H. M. van Geel; Marie L„ d. v. M. J. M. Stieger en M. L. Vette; Jacoba M„ d. v. M. de Dreu en J. van Waarde; Eliza beth C., d. v. C. J. Voois en D. Schout; Henrica A. M„ d. v. H. A. A. van Gurp en H. M. Koks. Getrouwd: A. J. Brussen, 37 j. te Bergen op Zoom en C. M. Potter, 26 j.; C. C. van Son, 27 j. en L. Houterman, 19 j. Overleden: B. Weststrate, 68 j., weduwn. van J. de Smit; F. M. Antonius, 2 dagen. TERNEUZEN. Geboren; Janna C., d. v. G. de Zeeuw en M. Ol- lebek; Antoine F. M„ z. v. C. A. de Coninck en R. A. Kaas; Adri- aan M., z. v. C. Witte en T. Wol- fert; Jan, z. v. J. de Ridder en M. H. Dieleman; Jan P., z. v. J. de Kraker en A. W. Goulooze; Mathijs D., z. v. C. van Fraas- sen en C. A. v. d. Weele; Ro bertas J. W. M., z. v. F. Nijman en J. P. v. Goethem; Tilly C. L., d. v. G. T. E. Mattheeuws en R. M. Vandamme; Esther L„ d. v. J. Cracau en J. Lootens; Frank I. C. M., z. v. E. M. Andriessen SCHEEPVAARTBERICHTEN. 24 Mei: Te VEssingen aange komen m.s. Leuvehaven van Antwerpen. Gepass. naar Ant werpen: m.s. Libra van Tyn- mouths.s. Hemony van Rotter dam; m.s. Westland van Vlaar- dingen. Gepass. van Antwerpen: m.s. Eban naar Rotterdam; m.s. Diana V 'naar .Embdenm.s Borelli naar Gooles.s. Abbe- dijk naar Veracruz; m.s. Nijen- burgh naar Rotterdam. 25 Mei: Té Vlissingen aange komen Franse sleepb. S.T. 8 vaa Le Havre. Van Vlissingen ver trokken m.s. Leuvehaven naar Kopenhagen. Gepass. naar Ant werpen s.s. Boschfonteijn van Rotterdam; m.s. Teuna van Rije; s.s. Arnhem van Kingslyn; m.s. Quo Vadis van Shoreham; m.s. Aldo uit zee; m.s. Sambre van Parijs. Gepass. van Antwerpen: m.s. Furo naar Dublins.s. Farnsum naar Rotterdam; m.s. Delta naar Londen; m.s. Europa naar Immingham. 26 Mei: Te Vlissingen aange komen; m.s. Eben Haëzer van Londen. Van Vlissingen ver trokken: m.s. Eben Haëzer naaf Hansweert. Gepass. naar Ant werpen: m.s. Juno van Amster dam; m.s. Prins Alexander van Rotterdam; s.s. Andijk van Rot terdam. Gepass. van Antwerpen* m.s. Arie Scheffer naar Lissa bon. 27 Mei: Te Vlissingen aange komen m.s. Fenna van Middel- fa rt. Gepass. naar Antwerpen: m.s. Wea van Abeu; m.s. Import van Helsinki. Wat brengt de radio Donderdag 29 Mei. HILVERSUM I 301.5 m.: 8.00 Nieuws. 8.45 Gram. 9.15 Morgen wijding. 9.45 Arbeidsvitaminen. 11.20 Gram. 11.45 Familieberich ten. 12.35 Saxophoon en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Sextet. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Voor zie ken en gezonden. 16.30 The Sky- masters. 17.00 Kaleidoscoop. 17.30 The Romanchers. 18.30 Nederl. strijdkr. 19.05 Radiostrip. 20.00 Nieuws. 20.15 Kamerorkest. 21.00 Hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Pierre Palla. 23.35 Eng. melodieën. HILVERSUM II 218 - 415 m.: 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de daf 10.00 Leger des Heils. 10.15 Moi\ gendienst. 10.45 Gewijde muziek. 23.00 De zonnebloem. 12.03 Gram. 12.30 Concert. 13.00 Nieuws 13.20 Concert. 14.00 Metropoleorkest. 14.40 Causerie. 15.00 Kameror kest. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Pi- anorecitel. 17.20 Koor. 17.50 Rijk over zee. 18.00 Sextet. 18.45 Schubert. 19.00 Nieuws. 19.15 Van alles wat. 1940 Lezing. 20.00 Nieuws. 20.05 Pop. programma. 21.30 Met band en plaat. 22.00 Act. geluid. 22.15 Bekende violis ten. 22.30 Nieuws. 22.45 Over denking. 23.00 Koor. 23.30 Sym phonic. en H. H. Wauters; Boudewijn M. K., z. v. M. Cocquyt en E. E. Koene; Floor F., z. v. M. Klein en A .M. Sijs; Andrea A. D., d. v. Cl. J. Overmeire en P. van de Velde. Getrouwd: A. Hpfman, 32 j. te Zaamslag en J. M. de Ruijter, 28 j.; C. Smallegange, 23 j. en A. M. Jonkman, 22 j.; C. Me- chielsen, 25 j. en D. N. Kolijn, 21 j. „Ditmaal zullen we je beter verbergen", zei Halef oneerbie dig tegen Sultan Sar, die mach teloos, met de handen op z'n rug grbonden, in het rovers schip lag. „Poe", zei de Sultan minachtend, „wij hebben pech gehad, maar de kansen zullen keren!" „Je hebt het al verlo ren, Sultan", zei Halef sarrend, „de bril hebben wij nu in han den en daarom was alles be gonnen". „Nu niet antwoorden", dacht de Sultan, „deze man pro beert iets uit mij te krijgen dat hij zelf niet weet". Hij deed daarom alsof hij zich volkomen verslagen voelde. Intussen wa ren onze vrienden op het eiland geland.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3