Uit andere bladen. SAHATOCIH om jjuinhmkfe. Voorjaarsmoeheid Wat brengt de radio? Terry en Berry T"7c -land wil 535 ïüioen dollar lenen. De Nedérlandse regering heeft bij de Wereldbank een aanvraag voor een lening van 535 milli- oen dollar ingediend, teneinde een gedeelte van de belangrijk ste plapnen in het kader van het programma tot herstel, we- deropbouw en industrialisering te kunnen financieren. Burgemeester van Den Haag. Benoeming van mi W. A. J. Visser te verwachten! Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat binnenkort de benoeming te verwachten is van mr W. A. J. Visser tot burge meester van Den Haag. Willem Adriaan Johan Visser werd geboren op 7 Maart 1904 in Ubbergen. Hij studeerde in Utrecht in de rechten, waar hij in 1927 de meestertitel behaal de. Hij is gehuwd met jnkvr. Jenny Micheline de Geer, op 16 April 1929 te Zeist Uit dit hu welijk is één dochter 'geboren. Hij begon zijn loopbaan als burgemeester van Avereest, van waar hij in 1938 naar Soest ver trok. Reeds een jaar later volg de zijn benoeming tot burge meester van Zeist. De heer Visser is een man Van grote voortvarendheid, wel sprekendheid en prettige om gangsvormen. In de gemeenten, die hij diende, werd hij zeer ge waardeerd. Over zijn politieke gezindheid wenst hij zich nimmer uit te la ten, maar hij wordt steeds tot de Chr. Hist, richting gerekend .en is lid der Ned. Herv. Kerk. Beschikking op gratieverzoeken. Doodvonnis voltrokken. Door H. M. de Koningin is af wijzend beschikt op het gratie verzoek van J. Berendsen, tot de doodstraf veroordeeld door het Bijzonder Gerechtshof te 's-Her- togenbosch. H. M. de Koningin heeft gra tie verleend aan I Metz, tot de doodstraf veroordeeld door het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam. Ten aanzien van Metz is de doodstraf verwisseld In een levenslange gevangenisstraf. Het doodvonnis tegen G. H. Sanner, wiens gratieverzoek werd afgewezen, is gistermorgen voltrokken. AANKOMST „KOTA INTEN". Het mi. „Kota Inten", met, behoudens 40 burger-repatriëren-' den, 390 terugkerende militairen aan boord zal heden Vrijdag 13.00 uur te Rotterdam aankomen. De debarkatie heeft plaats om 14.00 uur. Bestrijding van rheuma. Consultatiebureau geopend. Te Apeldoorn is een consulta tiebureau voor rheuma geopend gesticht door de provinciale raad, welke 5 maanden geleden door het Groene Kruis en het Wit-Geje Kruis is gevormd. Dit betekent het begin van een op grotere schaal georgani seerde bestrijding van de rheu ma in gelijke trant als de be strijding van de t.b.c. Dat dit werk noodzakelijk is bleek uit de rede, welke dr J. Goslinga, inspecteur voor de volksgezondheid in algemene dienst (speciaal voor de rheu- mabestrijding) bij de opening hield. De blijvende invaliditeit tengevolge van rheuma is aan zienlijk groter dan die tengevol ge van tb.ó. De economische schade, welke de gemeenschap Van rheuma ondervindt is, aldus spr., zelfs vier tot acht- maal bo groot als die van de zo veel erger gevreesde t.b.c. Binnenkort zullen nog zeven bureaux in verschillende plaat sen van Gelderland gevestigd worden. De beer Hommes lid van de Eerste Kamer. De voorzitter van het centraal stembureau heeft benoemd ver klaard tot lid der Eerste Kamer in de vacature wijlen Jhr Mr van Asch van Wijck (A.R.), de heer J. Hommes te Nieuwdorp, Mr G. A. Diepenhorst te Zeist, die oor spronkelijk benoemd verklaard is, heeft deze benoeming niet aanvaard. Idederenavonden Jiswalda van Itt-ersum. In Oostburg, Domburg en Mid delburg gaf de sopraan-zangeres Jiswalda van ïttersum voor de leden der Z.V.U. liederenavonden. Zij is een zangeres van for maat, die over een heldere, ge schoolde stem beschikt, die in de hoge tonen nooit haar vastheid verliest of ruw gaat worden, maar doet denken aan een zui vere, zilveren klokketoon. Uit alle liederen, die zij zong (van Schubert, Wolff, Sibelius, Richard Strauss, Willem Pijper, Moussorgski en de Falla), bleek haar veelzijdige capaciteit in het tere „Gebet" van Wolff, zpwel als in het levendige „Maegdekens- dans" van Willem Pijper. Een groot expressief vermogen stelt haar in staat, steeds de juiste sfeer tg scheppen. Wel heel sterk kwam dit tot uiting in de „Lieder aus der Kinderstube'" van Moussorgski, waarbij de toe hoorder het gezongene als in werkelijkheid voor zich ziet. Haar mimiek is uitstekend en het was alleen maar jammer, dat wij haar in Middelburg niet in de grote concertzaal konden beluis teren door de geringe belangstel ling, die. er (volkomen ten on .V: De opbouw van het door oorlogshandelingen zwaar geteisterde Westkapelle. Hier en daar verrijzen nieuwe woningen, doch veelal huist men nog in tot woningen verbouwde bunkers. rechte) voor het optreden van deze eminente concert-zangeres bestond. Willy Meeuwisse's pianobege leiding was goed. Dat geldt ook voor de soli, die hij speelde. „Im promptu" van Franz Schubert vertolkte hij meesterlijk en met groot genoegen beluisterden wij de drie door hem gecomponeerde oud-Hollandse dansen. Er waren aan het einde van deze mooie avond bloemen voor de zangeres. VLISSÏNGEN. Bomen voor „De Schelde". Het Ned. ss. Rossum, dat Vrij dag in de haven arriveerde met een lading boomstammen in totaal 2500, met een gemiddeld gewicht van 1 ton voor de Mij. „De Schelde" is reeds Donder dag naar Rotterdam vertrok ken. Benoemd aan de Rijks Ho gere Burgerschool tot amanuen sis de heer P. Sinke. GOES. Droevige toestand. Aan ons bericht over een ze kere de G. uit Den Haag in ons blad van jX' Woensdag kunnen we nog toevoegen, dat de G. als ambtenaar van het ministerie van Financiën momenteel hier vertoeft om gevallen van bezet- tingsschade te regelen. Het is wel droevig als getroffen burgers aan zulke ambtenaren hun belangen moeten toevertrouwen. KAPELLE. 55-jarig huwelijksfeest. Dinsdag herdacht alhier het echtpaar G. van Bovende Jonge de dag dat ze voor 55 jaar waren gehuwd. Het fanfarecorps „Ons Genoe gen" bracht het jubilerende echt paar een serenade. De buurtver eniging had voor deze gelegen heid de vlaggen uitgestoken. Programma herdenkings plechtigheid te Kapelle. Om 6 -uur worden van alle openbare en particuliere gebou wen de vlaggen halfstok gehe sen 7 uur: opstellen van de deel- nemenden aan de. omgang van af de Weststraat achter- de kerk. De kop van de stoet wordt ge vormd door de zangver. „Sur- sum Corda", direct hierachter volgen de Franse autoriteiten, de Commissaris der Koningin met het gemeentebestuur. Hier na komen de nabestaanden van de burgerslachtoffers, en verder sluit iéder zich in Verenigings verband of afzonderlijk aan, 7.30 uur: Onder het luiden der klokken wordt naar de be graafplaats gelopen waar bij aankomst direct wordt begon nen met bloemen leggén. Precies 8 uur zullen twee mi nuten volkomen stilte in acht worden genomen, tot het trom petsignaal „Gaat uw gang maar" geblazen wordt. Direct hierna zal door de zangers 't Franse volks lied „La Marseillaise'' en een couplet van het „Wilhelmus" gezongen worden. Daarna gaan zij, voorzover dat in hun voornemen ligt, direct naar de Ned. Herv. Kerk, waar om plm. 8.45 een korte dienst zal worden gehouden, waar ds Drost en een Waals predikant zullen spreken. Mocht het" blijken dat niet al len het kerkgebouw binnen kun nen komen; dan zal door middel van luidsprekers ook in het koor der kerk en buiten het kerkge bouw de dienst te volgen zijn. BORSSELE. Op de vergadering van de gei- tenfokvereniging werd besloten de contributie vast te stellen op f2.per lid. Er bleek een na delig saldo van f27,20 te zijn. In de plaats van dhr J. Corstanje, die als bestuurslid bedankte, werd gekozen dhr J. Fraanje. Tot -bode werd benoemd dhr A. Cor stanje. KOUDEKERKS. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Enschede, W. F. Laman £e Rotterdam-W. De Kerk en de conferentie te Moskon. Op een bijeenkomst van de Raad der Evangelische Kerk in Duitsland stond de conferentie van Moskou in het middelpunt der besprekingen. De vraag werd gesteld wat de Kerk naar aanlei ding hiervan te zeggen heeft De raad der Evang. Kerk nam even wel het besluit geen pogingen te doen om zich te richten tot de verantwoordelijke personen op politiek gebied, noch om stelling ;e nemen tegenover de politieke situatie. De Raad ziet het als de plicht der Kerk om juist nu de Christenen op te roepen tot het boetvaardig gebed en alleen op God te hopen. Want het is alleen in Zijn hand of de verwachtingen van het Duitse volk de terug keer der gevangenen, het terug geven van Duits grondgebied in het Oosten, het tot stand komen van een Duitse regering en het wegvallen van de grenzen tussen de verschillende zones, in ver vulling zullen gaa.n „En vergeef ons onze schulden Een Katholiek priester, aldus Persbur. N. H. Kerk, had twee jaar in Dachau gevangen geze ten, toen de Amerikanen de ge vangenen kwamen bevrijden, maar hij verliet het gevangen kamp niet. De barakken werden gebruikt om er Gestapomannen op. te bergen. Hij meende, dat hij onder deze mensen een taak had. Thans heeft hij er een ge meente van tegen de 7000 men sen. Velen van hen gaan geregeld naar de kerk wekelijks Worden enige duizenden aangehoord, die ter biecht komen. De meeste der gevangenen bfegrijpen heel goed, dat deze man gepijnigd en ge marteld is, juist door mannen van de organisatie waartoe behoord hebben. Dat hij verko zen heeft in het kamp te blijven en het lot der gevangenen met hen te delen alleen om ze te hel pen, heeft meer invloed dan vele preken. GEVANGEN OVERWINNAARS. In heel die rare wereld, aldus de „Nederlander" scherp 'maar waar, bestaan wij, Nederlanders, het natuurlijk weer om de raar ste vertoning te geven die maar kan bestaan. En nu we toch be zig zijn, onze „overwinning" glo rieus te herdenken, moeten we het ook maar wngen om hier eens eventjes bij stil te staan. Wij zjjn onder de feestvierende overwinnaars do enige die een groep gevangen overwinnaars hebben. En niet zo maar een en kele; neen, wy tellen onze ge vangen gezette overwinnaars van Nederlands bloed met tienduizen den tegelijk! Wij hebben ze in de interne ringskampen in Indonesië, dat oord waar wij de oorlog tegen Japan toch wonnen? waar ze, allezoete en lieve beweringen, ten spijt, door mijnheer Soekar- no als onderhandelïngs- en pres siemateriaal worden gebruikt. En we iaten ze daar zitten, wè laten dat toe!" We schrijven in onze kranten over hongerlijdende Madoerezeh, over de Unesco, over de Boeken week en dat we toch nog zoveel cultuur hebben en zeven kolom men over wat nu eigenlijk een strenge winter is en wat niet. „Maar die tienduizenden Ne derlanders nog steeds gevangen? Ssstniet over praten, want dan wordt je beticht van „sabel- rinkelen" en „scherpslijpen" en dan breng je zo iets bar onpret tigs in de conferentïesfeer. Per slot, die mensen hebben 't slecht maar die moeten offeren, je moet -nu eenmaal offeren voor het goe de doel. Dat is altijd zo geweest en je kunt toch moeilijk ver wachten, dat de zelfde mensen die nu al zo druk aan het confe reren zijn, of demensen die in Djokjakarta thee gaan drinken, dat óók nog doen, nietwaar? Die zijn van een ander slag, hebben meer in hun mars, zijn dènkers! En denkers denken nooit aan het I nu, nooit aan de mens van nu, waar ze voor zouden moéten zor gen denkers denken vooruit! Veronderstel eens dat ze het niet deden, wat voor janboel zou het op de wereld zijn dan! Het jammere is natuurlijk dat ze óók dood gaan, maar ja, dan staan er toch weer andere denkers klaar, en die gaan ook weer vooruit denken, laten ook weer de mensen omkomen, voor het grote doél van hun nu! Edoch, dat is nu eenmaal zo, en wie zal het veranderen. Op het ogenblik, Mei 1947, nu we straks onze overwinningsfeesten gaan vieren, hebben we daar in TndoneSië tienduizenden van de onzen gevangen in internerings kampen zitten. Pie tienduizenden, hebben hier familie, hebben hier ouders, broers, zusters, vrouwen, vrien den en we denken ook niet aan hen. Evenmin als aan die, ginds in Indië. We Iaten ze daar zitten we laten dat toe! Maar zoudt u denken dat de Engelsen en Amerikanen, Cana dezen of Fransen, of welke an dere „overwinnende" volkeren ter wereld, ook, zouden gedaan hebben of ooit zouden doen als wij? Nóóit en nimmer! Ze-heb ben eerst en zouden weer, onver schillig voor hoe of wat ook, hun gevangenen naar huis halen met eerste prioriteit! Omdat dat hun plicht was omdat zij, alle hartveroverende idealen en alle grootse zoete droommuziek ten spijt, er ajs re geerders éérst voor zijn gesteld, om te zorgen voor het welzijn van de mensen in hun eigen land. Voor niet méér, en voor niets minder dan dat. Als ze dat niet doen, doen ze, misschien .wèl dro mend, dat ze méér nog doen, niet het ede wat ze moeten doen. Dan zijn ze het contact verloren met de realiteit', zorgen niet voor hun volk, doen niet hun taak van vandaag. Hun taak, die ze bij ons niet om de eén of andere partij-poli tiek, niet voor een aantal tegen gestelde opvattingen behoefden na te laten, maar die én ljun ambt én hun geweten hen had behoren op te leggen ais gebie dende eis!" Dodenherdenking. de 1 e m a n, advocaat en procu reur te Middelburg: vernieti ging van het vorige vonnis t.a.v. de verbeurdverkl. van f 5000 alsmede de aan derden in bruikleen gegeven goederen en ontz. van het recht om open bare bedieningen te bekleden. Rechtszaken. Arondissementsrechtbank te Middelburg. Zitting van Woensdag 30 April. Uitspraken: C. de B., koopman te Krui ran gen, wegens .diefstal van een rij wiel: 1 jaar gev. straf met aftrek voorarrest. W. B„ chauffeur te Souburg, bracht als weggebruiker het ver keer in gevaar en berokkende aan éen ander schade, f30 of 15 d. h.; met bevestiging van het vonnis van de Kantorechter. J. R., z. b. te Westdorpe, we gens: „ontucht met minderja rige". Vrijspraak. B. de B., woonwagenbewoner, stond terecht wegens stroperij. Vernietiging van vonnis van de Kantonrechter, thans 7 d. h. Th. W. H. B., varkenshande laar te Stavenisse, wegens het niet rechts houden en als be stuurder van een voertuig daar mede te rijden, terwijl hij ver keerde onder sterke invloed van alcoholhoudende drank. Vernieti ging Van het vonnis van'de Kan tonrechter, thans 2 geldboeten resp. van f 15 of 10 d. en f 100 of 25 d. J. S., chauffeur te Poortvliet, werd hetzelfde als Th. W. H. B. ten laste gelegd. Vernietiging van het vonnis van de Kanton rechter; thans 2 geldboeten resp. van f300 of 60 d. en f40 of 20 dagen. Onderwijs. VLISSÏNGEN.Geslaagd voor het diploma van 2e stuurman theor. gedeelte, dhr P. J. Mar- hand, leerling der De Ruyter school. YERSEKB. Tot hoofd van de Chr. U.L.O.-school werd be noemd dhr A. Bekker te Zwijn- drecht. De heer A. Kok te Zaam- slag slaagde Woensdag 30 April |X -voor het artsexamen aan de' stedelijke universiteit te Amster dam. De Oranjevereniging roept bewoners van de gemeente op, om Zaterdag 3 Mei hun belang stelling te tonen bij de herden king van hen die vielen In de oorlog 19401945. De bewoners worden verzocht des avonds van af 6 uur de vlaggen halfstok te hangen. Voor de stille omgang naar het kerkhof, waar het mo nument zal worden onthuld voor de oorlogsslachtoffers, wordt om 7.15 uur by het Gemeentehuis verzameld. Bjj aankomst scharen allen zich rond het gedenkteken, waar het zangkoor onder leiding vón de heer M. P. Ventevogel, voor en na de onthulling enige liede ren zingt. Na de toespraak van burgemeester Dregmans speelt „Voorwaarts" onder leiding van de heer J. Laroes twee couplet ten van hef Wilhelmus en bege leid z|j de samenzang van Ps. 103 8, „Gelijk het gras is ons kortstondig leven". Nadat Ds Kroon het „Onze Vader" heeft gebeden, gaat de stoet stilzwijgend naar het dorp, en wordt ieder verzocht zich huiswaarts te begeven. Kerk en Zending. Ned, Herv. Kerk. Beroepen te Westervoort (toez.), N. Visser te Seroosker- ke (W.); te Amsterdam-Sloten, D. J. Haspels te Groenlo; te Wierden (O.) (2e pred.pl.), P. Bouw te Woudenberg; te Sloch- teren, C. T. Niemijer te Bir- daard. Aangenomen naar Loenen aan de. Vecht, mr A. Luteyn te Onst- wedde. Geref. Kerken. Tweetal te Den Haag-Oost (vac. A. G. Barkey Wolf), D. jRoest te Hoogeveen en A. v. d. Weg te Bussum. - Beroepen te Vorden, W. C. P. den Boer te Den Bommel; te Vroomshoop (2e pred.pl.), I. Groenenberg te Nederhorst-Den Berg; te Waarder, Th. P. Potma te Meerkerk. Bedankt voor Zwolle, A. v. d. Weg te Bussum. -Te Nijverdal heeft een 3-jarig meisje, dat al spelende met een vergasser in aanraking kwam zo danige brandwonden gekregen, dat het aan de gevolgen is over leden. Tussen Nepal, een onafhanke lijk koninkrijk in het Noorden van Voor-Indië, en de V.S. is een vrïendschaps- en handelsovereen komst tot stand gekomen. De eerste Mei zal een officiële algemene vacaritiedag in Noor wegen zijn. Noorwegen en de Sovjet-Unie zijn thans de enige ianden in Europa, waar de eerste Mei als algemene vaeantiedag is ingesteld. De. Tsjeeho-Slowaakse rege ring heeft een wetsontwerp aan genomen volgens hetwelk de in komstenbelasting wordt ver laagd. In sommige gevallen met meer dan 50 pCt, Het ontwerp moet nog aan het parlement wor den voorgelegd. Mr M. P. L. Steenberghe is be noemd tot hoofd van de Neder landse delegatie bij de vergade ring der Internationale Burger- lijke-Luchtvaartorganisatie, wel ke op 6 Mei begint. Te Berlijn is de eerste expo sitie van Russische kunst na de oorlog geopend. Ojn. worden Vertoond portretten van Marx, Lenin en Stalin, alsmede van Byron en Goethe. Praag zal een „gedenkteken voor het onbekende kind" krij gen. Dit is gewijd aan de nage dachtenis van de jonge slacht offers der nazi's, die in Duitse concentratiekampen zijn omge komen, Jan Smuts, premier van Zuid- Afrika, en zijn eshlgenote vier den hun gouden huwelijksfeest. De aanhoudende droogte heeft een paniek veroorzaakt onder de veehouders in de Oranje-Vrijstaat. Iedereen pro beert zoveel mogelijk zijn vee, alvorens dit omkomt, te verko pen. De Amerikaanse kolonel Dur rént, die een aandeel heeft ge had in de diefstal van de Hes- sische kroonjuwelen in 1945, i» door een krijgsraad tot 15 jaar dwangarbeid veroordeeld. In bevoegde Oostenrijkse krin gen wordt de aanleg van een hoogspanningsleiding tussen Oos tenrijk en Frankrijk in het voor uitzicht gesteld. Op deze wijze zou Oostenrijk stroom aan Frankrijk kunnen leveren. Het Bulgaarse socialistische „SVoboden Narod" is voor een maand verboden wegens sabotage van de maatregelen, die de te- gering op het gebied van de voed selvoorziening heeft getroffen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. 30 April: Te Vlissingen aan gekomen.: m.s. Leuvehaven van Antwerpen; ms. Fiducia van Antwerpen; m.s. Innesshavion. Van Vlissingen vertrokken: m.s. Zeeland naar Rotterdam. Gepass. naar Antwerpen: m.s. Mulan op weg van Rotterdam, blijft we gens ongunstig weer op de rede van Vlissingen. Gepass. van Ant werpen: s.s. Alhena naar Athene, blijft op gunstig weer wachten op de rede van Vlissingen. 1 MeiTe Vlissingen aange komen: m.s. Twee Gebroeders van Londenm.s. Coeta van Antwerpen. Gepass. naar Ant werpen: m.s. Grebbestroom van Hamburg; m.s. Snöfrid van Trelleborg. Gepass. van Ant werpen m.s. Borniff naar Oslo, blijft op gunstig weer wachten op de redé van Vliss.m.s. Quo Vadis naar Shoreham; s.s. Delfs- haven naar Cardiff; s.s. Groote- kerk naar Marseille. Nederl. Passagiersschepen. Aalsdijk, St. John (N.B.), Ant werpen-Rotterdam, pass. 30/4 n.m. Lizarn. Axeldijk, San Francisco-Rot terdam, 20/4 van feos Angelos. Boissevaln, Amstèrdam-Buenos Aires, pass, 29/4 Gibraltar. Celebes, Batavia-Amsterdam, pass. 29/4 Gibraltar. Kota Inten, Batavia-Rotter- dam, pass. 1/5 om I uur Oues- sant. Rays, Penang-Rio de Janeiro, 29/4 te Port Louis (Mauritius). Sommelsdijk, 29/4 van New- York te New Orleans. Westerdam, 30/4 n.m. van New-York naar Rotterdam. L, no. 138. Op Dinsdag 13 Mei a.s., des voormiddags 11 uur, zal op de gemeente-secretarie gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedu rende drie dagen, vóór het bo vengemelde tijdstip, ter secre tarie der gemeente kennis ne-, men van de ter zake ingekomen schrifturen. Hinderwet. Verdaging der beslissing op een verzoek om vergunning. B. en W. der gemeente Vlis singen Gelet op het verzoek, onder dagtekening van 11 Maart 1947 ingediend door Gebroeders J. en M. Weyermans, alhier, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het oprichten van een inrichting voor machinale houtbewerking waarin zal worden geplaatst een electromotor van 3 P.K- voor het drijven van een cirkelzaagma chine en een electromotor van 2 P.K. voor het drijven van een langgatboormachine in het per ceel kadastraal bekend gemeen te Vlissingen, sectie E No. 2137, plaatselijk gemerkt Klovenier- straat No. 42. Overwegende, dat de beslis sing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen den termijn, bepaald in art. 8, eerste lid, der Hinderwet, op grond, dat het technisch onderzoek nog niet is beëindigd. Gelet op art. 8, tweede lid der Hinderwet; besluiten de beslis sing op voormeld verzoek te verdagen. Distributiedienst Krabbendijke. Op Maandag 5 Mei is het kringkantoor en de agentschap pen te Kruiningen en Rilland gesloten. In verband hiermee dienen de detaillisten van Krab bendijke hun eonsumentenbon- nen in te leveren op Vrijdag 9 Mei van 1.30 tot 4 uur. Officiële Publicaties. Gemeente Vlissingen. Sluiting bureaux der gemeente op de Nationale Feestdag. B. en W. van Vlissingen bren gen ter openbare kennis, dat in verband met de viering van de Nationale Feestdag op Maahdag 5 Mei a.s. de bureaux van alle openbare instellingen der ge meente voor het publiek geslo ten zullen zijn, zulks met uit zondering van het bureau van de Burgerlijke Stand, welk" kan toor op die dag zal zijn geopend van des v.m. 9 tot 10 uur. Sluiting bureaux. B. en W. van Middelburg brengen ter algemene kennis, dat op de Nationale Feestdag (5 Mei a.s.) de gemeentebureaux gesloten zullen zijn, met uitzon dering van de Burg. Stand, wélke uitsluitend voor het aan geven van geboorten en overlij den geopend zal zijn van 10 10.30 uur. Hinderwet. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat zjj hun beslissing op het verzoek van N.V. M. L. Polak en Zoon om vergunning ingevol ge de Hinderwet voor perceel aan de Oude Werfstraat, sectie C no. 2228/2235 hebben ver daagd. Hinderwet. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van de firma Hoeksema om vergunning tot het plaatsen van een Trimachine met electro- motoren in perceel Nieuwe Burg 29, kadastraal bekend in sectie Vrijdag 2 Mei. Nu de vruchtbomen in bloei staan, is het oppassen dat de open bloemen niet bevriezen. Grote bomen kunnen in kleine tuinen moeilijk beschermd wor den, doch bomen tegen muren of schuttingen kan men met een rietmat afdekken, vooral als de lucht 's avonds helder wordt. Struikvormen zijn minder ge makkelijk af te dekken, die kan men echter tamelijk beschermen door er een oud vitragegordijn of een oud visnet over heen te hangen. Nu de bomen in bloei staan, mag er met geen enkel bestrijdingsmiddel gespoten wor den. Dit zou schadelijk voor de bijen zjjn. financiële berichten medegedeeld door; Incasso-Bank n.v. Goes. Amsterdamse effectenbeurs. Scheepvaarten vormden van daag de hoofdschotel van de dag. Zulks vond hierin zijn grond, dat tijdens het beursuur bekend werd, dat de resultaten bij de Kon. Ned. Stoomboot Mij. gedu rende de laatste vijf jaar dusda nig zijn geweest, dat voorgesteld wordt aan aandeelhouders over gememoreerde jaren in totaal 30 pCt dividend uit te keren en wel 10 pCt in contanten en 20 pCt in aandelen." Dit bericht werd ter beurze voor de aandelen dezer maatschappij begroet met een koersstijging -tfan 30 punten, ondergingen de overige scheep vaarten hiervan de gunstige in vloed, hetgeen in koersstijgingen van gemiddeld 5 punten tot uitdrukking kwam. Zoals gezegd kon de koers van aand. Kon. Boot met 30 punten monteren, dientengevolge beliep de hoofdkoers 248 pCt. Geduren de de vrije handel echter luwde het enthousiasme met het gevolg, dat per saldo van de behaalde koerswinst 10 punten moesten worden prijsgegeven. Aand. Holl. Am. Lijn noteerde als hoofdkoers 198 (194%),'nadien zette de stijging verder voort tot 201 pCt. doch het slot was weer gelijk aan de hoofdkoers. Het verloop der overige scheepvaartwaarden was vrijwel gelijk aan dat van aand. Holl. Am. Lijn. Bij de suikerfondsen waren aand. H.V.A. reeds bij het vast stellen van de hoofdkoers flauw gestemd. Deze bedroeg nl. 225% (231), nadien 223-25%, Java Cul tuur golden 115% (111) en 115, Nisu 118 (114 en 115-6, en Vor stenlanden 58 (59%) en 56%-7. Tabakkgn waren reeds direct zwakker van toon en rubbers waren eveneens aan de zwakke kant. Olie's waren aanvankelijk prijs houdend. Aand. Kon. Olie no teerden 418 (417%), in de vrije handel moest dit fonds ruim 6 punten in koers prijsgeven en be landde op 411%. Ree. idem no teerden 416% (417%), gew. aand. Dordtse Olie 386% (v. k.) en prefs idem 411 (415%). Bü de actieve industriëlen wa ren verschillende waarden bij het scheiden van de markt gevoelig lager. Cert. Leverbros, die als hoofdkoers 280 (282) noteerden, liep nadien tot 274% pCt terug. Een dergelijk verloop hadden eveneens aand. Philips, de note ringen beliepen nl. 376%- (v. k.) en 370%-5%. Aku's golden 177% (v. k.) en 173%-7, Van Berkel 133 (131 en 131-2, Ned. Ford 347 (345), terwijl aand. Fokker een duikeling maakten van 9% punt tot 235 pCt. De minder actieve industriëlen waren weinig veranderd. Bij de bankaandelen weken de koersen weinig van de vorige af. Amsterd. Bank 142 (142%), In casso-Bank 145% (145%), Roba- ver 149% (149%), eert. Twent- sche Bank 158% (158), Holl. Disc. Mij. 130% en aand. en eert. Holl. Bank Unie 184% (v. k.) en 182% (v. k.). Amerikaanse certificaten wei In het voorjaar zijn velen niet opgewassen tegen de moeite en zorgen van dagelijksche beslonv meringeaDe winter beeft reserves verbruikt en de zomer» zon komt nog niet te hulp. Maar Sanatogen kan U helpen. Reeds na een kon maar regelmatig ge» bruik van Sanatogen verdwijnen Uw moeheid en dat lusteloos gevoeL Ze maken plaats voor geestelijke frischheïd en licha melijk welzijn. Begin nog heden Sanatogen te gebruiken en voor» jaars moeheid zal voor U niet bestaan. Ha anwOsrkfMd roWnt (Ingez. med.) Burgerlijke Stand. QGST- EN WEST-SOUBURG. Geboren: Jacobs H. C., d. v. L. M. Koets en M. C. van Soelen; Izaak, z. v. W. Joosse en J. Cot- nelissen; Anna C„ d. v. A. J. Goozen en G. Roose; Evert, z. v. C. W. Bouwsma en W. van Schijndel; Jacobus, z. v. J. de Vis ser en L. J. Geertse. Getrouwd: J. de Smit, 22 j. en E. C. Keim, 23 j. en J. van Moo- lenbroek, 19 j. V eilingsbericliten. GOES. Veiling van 30 April. Witlof I f 15—f. 24, Witlof afw. f 7—f 14, Rabarber f 1—f 2,50, Snijsla f 5—f 7, Uien f 10, alles per 100 kg.Kropsla f 6,50—f 13 per 100 stuks; Radijs f 12 pea 100 bos. Zaterdag S Mei. 'HILVERSUM I, 301,5 M.: ROQ Nieuws; 9.15 Gram.; 10.00 Mor» genwfjding; 10.20 Feuilletons 11.00 Voor continubedrijven; 11.45 Fam. ber.; 12.30 Accorde onorkest; 13.00 Ned. Strfjdk-J 14.15 Judas Maceaba.es; 15.00 Herdenkingsplechtigheid; 15.13 Boek tot boek; 15,30 Orkest; 16.50 Kwartet; 17.15 Om en nabij de 20; 18.03 Orkest; 18.45 HJK, de Koningin spreekt; 18.55 Va« leriusliederen; 19.05 Orgel ent zang; 19.30 Klankbeeld; 20.08 Reportage; 20.15 Psalmen; 20.25 Orkest; 21.00 -Toespraak; 21.03 Hoorspel: Broeder; 21.35 Kamen* oi-kest; 2-3.00 Nieuws; 23.15 Hob* by-hoek; 23.30 Gram. HILVERSUM H, 415 en 218 M.: 8.00 Nieuws; 8.15 Huk ds dag; 9.50 Accordeon; 10.00 Voos kleuters; 11.00 De Zonnebloem» 11.45 Orkest; 12.03 Planoduo? 12.30 Concert; 13.00 Nieuwja' 13.15 Orkest; 14.00 Gram.; KüXÏ Zie Hilv. I; 15.15 Bijeenkomst t.g.v. de herdenking; 18.03 See Hil.v. I; 21.03 Lichtbaken; 2L30r Orkest; 22.00 Nieuwe spelling» 22.15 Causerie; 23.00 Nieuwag. 23.25 Metropole-orkest. nig veranderd: Anaconda S7Ï (36%), Rep. St'èel 25»/u (25%* U. S. Steel 71% (71%), Tidew». ter 19% (19%). - Staatsleningen verdeeld by mi nimale koersafwijkingen. D» jongste staatslening gold 9815/i** 99% (98">/m-99V«), de 3 pCt m. derland 1937 was pCS hoge® by een notering van 98>V„, dfl 3-3% pCt idem 1938 was even eens beter en wel pCt bti 99% pCt. Zulks gold ook voo» Spaarcertificaten, die met pCt konden verbeteren tot M® pCt. De 3 pCt Indië 1937 n daan* entegen was pCt lager by eeit koers van 94% pCt. Van de meenteleningen waren de ZtC pCt Amsterdam 1937 beter gedis poneerd en konden dientengevol ge met pCt tot <100*/„ pC( monteren. De 3% pCt Rotterdam waren onveranderd 100VU pCt Part. Bew. Bel. Nederland f573 (f572), Binnenland f250 (f 249) en Overzee f 181 (f 180), TRIBUNAAL TE GOES. Uitspraken van 1 Mei 1947. Pieter Daansen, aannemer te Oostburgverbl- verkL vermogen 'tot f 10.600. Bené F. M. Verstrae- t e n, metselaar-aannemer te Oostburg: nieuwe uitspraak: verbeurdverkl. vermogen tot f 3500 alsmede de inboedel. Alphonsius L. Wee- ma e s, aannemer te Sluis nieuwe uitspraakhet Tribunaal geeft 5 jaar intern, in overwe ging eindigend op 17 Juni 1951;. verbeurdverkl. vermogen tot f 10.000 alsmede inboedel. Mr Willem K. H. Die- daar!" Maar zover was het nog' niet De Sirdar had inmiddels allen van een „duikrief' voorzien en Zo onopvallend mogelijk zwom men nu allen naar het rietbosje, waar het water zo ondiep was,s^^aappern* dat de Sultan er juist kon overmachtigen vijand nog geluk- „Een, twee, drie, daar-eaati^ staan. Hier doken Terry en 1-._ j—■6éluï* Berry als eersten onder. .Vanavond heb ik weer vaste bodem onder mijn voeten!" juichte Hassan, „vanavond wordt er weer gedanst van-heb-ik-jou- ---O V uuiZ,U2I1 en. Lexst moest een aanval op een met een gemeenschappelijks overmachtigen vijand nog geluk- „Een, twee, drie, daar-gaat-ie» ken. Terry's uitvinding werkte dan" verdween het gehele ge-' wonderbaarlijk. zeischap onder deoppervlakte „Je haalt onder water nog De richting der vijandelijke gemakkelijker adem dan anders boten had men vooraf goed be er hoven", dacht de schrandere paaid. beer.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3