LENTE in HUMM GEMEENTERADEN Terry en Berry Iteft lhauw tot \Jcouw. LIED VAN DE ARBEID KLINKT ER. STADSBEELD ONDERGAAT VER ANDERING. Rechtszalcen. Kerk en Zending. Onderwijs. Óns Juinhoekie. Veilingsberichten. Officiële Publicaties. Sportnieuws. Wat brengt de radio? Wij en de schaonmaak. Nu iedere rechtgeaarde Hol landse huisvrouw zich druk maakt met de (bij de mannen berucht geworden) schoonmaak is het misschien wel nuttig U enige dingen op het hart te drukken. Allereerst dit: doe alles rus tig en kalm. Overleg 's avonds wat U de volgende dag zült doen. Laat dat vooral niet te veel ineens zijn. Er zijn nog altijd vrouwen, die er een eer in stellen zo gauw mogelijk met de schoonmaak klaar te zijn. Waarom toch die haast? Laten we liever alles rustig aan doen, des te minder last hebben onze huisgenoten van onze schoonmaakwoede. 't Spreekt vanzSf, dat U een dag er voor. heemt om eerst de kast(en) in de kamer, die U onder handen wilt nemen, schoon te maken. De dag daarop kunt U dan helemaal gebruiken v.oor de kamer zelf. Zorg vooral ook, dat het ma teriaal voor 't eten klaar staat. Als er grotere kinderen zijn kunnen die best 's avonds te vo ren aardappelen schillen en groenten schoonmaken. We kun nen nu heel geschikt een stamp pot met rauwe groenten berei den. Dat is ten eerste heel ge zond en ten tweede voordelig nu de verse groenten nog zeer prjjzig zijn. Stamppot met rauwe groenten. y, kg. aardappelen, 100 gram andijvie, sla, spinazie, zeer jonge raapstelen, zout, boter,- marga rine of vet (aroma). Aardappelen schoonmaken, in vieren snijden. In een pan een' bodempje water met wat zout aan de kook brengen en hier- in de aardappelen gaan koken Kooktijd plm. 25 min. Aardap pelen fijnstampen. De groente wassen, fijnsnijden en door de aardappelen mengen. Een klon tje boter, margarine of vet, aro ma en zo nodig wat water,een rest groentenat of melk toevoe gen. De stamppot even door en door warm, doch de groenten niet gaar laten worden. Denkt U er om: de groente kort voor het gebruik schoon maken, zorgvuldig, maar vlug wassen en niet fijngesneden enige tijd in het water laten -staan. Gebruik ondanks uw drukke bezigheden de maaltijd ttoch rustig. Slechts dan zult U er 't meeste profijt van hebben. Nuttige wenk. Velours gordijnen leunt U heel goed wassen. Bent in het be zit van voldoende zeep dan kunt U ze in een lauw sop wassen. Niet wringen en goed uitspoe len. In 't laatste spoelwater een scheut azijn. Veloursgordijnen knappen ook erg op van een waterammoniak bad. Flink spoe len in een ruime teil water, Waarin een flinke scheut am moniak. Daarna uitspoelen en knetsnat ophangen. Niet over de lyn, daar U anders 'een lelijke vouw krijgt 't Beste is de gor dijnen dwars te nemen. U kimt het gordijn dan met de zoom aan de wasknippers bevestigen. HET CONSUMENTENCREDIET Naar wij vernemen, hebben de ministers van Financiën en Sociale Zaken besloten voor bij zondere gevallen de mogelijk heid te overwegen, gegadigden alsnog in de gelegenheid te stel len om cons urnen tencrediet aan te vragen. Een 'en ander ver keert nog in een stadium van onderzoek. ENGELAND VERLOOR VIER MILLIQEN SCHAPEN. Van de twintig millioen scha pen en lammeren van Groot-Brit- tannië zijn, naar thans bekend is geworden, er vier millioen omge komen dopr het slechte weer van deze winter. „Een nationale ramp" werd dit verlies genoemd door de minister van Landbouw. VERPLICHTE ARBEID ..VOOR FRANSEN. Het bestuur van de Parijse vakvereniging van metaalarbei ders heeft een resolutie aange nomen, waarin verplichte arbeid voor iedere Fransman tussen 18 en 55 jaar en opsluiting van spe culanten in concentratiekampen worden voorgesteld. Deze resolu tie zal worden voorgelegd aan de bijeenkomst van alle vakvereni- gingsfunetionnarissen. Vrijdag a.s. VERBORGEN KUNSTSCHATTEN. Een verzameling oude manus cripten, boeken en toneelcos- tuums, ter waarde van 20.250.000 gulden, is thans te voorschijn ge haald uit potas-mijnen in Hessen waarin zij tijdens de oorlog op geborgen is geweest. Ter oorzake van ondergrondse branden werd men een jaar lang verhinderd de bergplaats te be reiken. Dé collectie omvat o.a een partij boeken van de Pruisi sche Staatsbibliotheek te Berlijn. Bij de mijnbrand van een jaar geleden zijn vijftigduizend boek delen verloren gegaan. Bijzondere Politierechter te Middelbnrg. Zitting van 29 April 1947. Th. Th. Pr., venter, te Nieuw- Namen, wegens voorbereiding frauduleuze uitvoer eieren, f 250 of 2 mnd. h. - J. M. B., timmermansknecht te Krabbendijke wegens het in strijd met het Deviezenbesluit meevoeren van f 811. Vrijspraak met teruggave geld. M.. A. M., koopman te Middel burg, wegens het in ontvangst nemen van 1 kg. tabak zonder afgifte bonnen. Vrijspraak. C. D., koopman te Goes, kocht in Dec. 1946 te Goes een levens middelenbonkaart voor f 20, 150 of 1 mnd. h. B. M. te .Ovezande kocht een dergelijke kaart voor f 50; f 100 of 20 d. h. A. J. de H., landarbeider te Zuidzande, leverde -in strijd met de voorschriften een varketi van 140 kg. af; f 250 of 1 mnd. h. A. J. M. D'H., paardenhande- t TROEPEN NAAR INDIE Op 2 Mei vertrekt van de Lloydkade te Rotterdam de In- drapoera van de Rotterdamsche Lloyd met circa 1200 man troe pen aan boord, naar Indië. Binnen vijf weken zai in En geland een raket worden afge vuurd, waarmee men door de ge luidsbarrière hoopt heen te breken. Het Fransche militaire be stuur heeft een decreet uitge vaardigd, volgens hetwelk aan de Duitschers in de Fransche zone facultatief lessen in het Fransch zullen worden gegeven, In de eerstvolgende drie we ken zullen tussen 7000 en 8000 verplaatste personen uit de Britse zone van Duitsland naar Engeland, worden overgebracht om daar te wérken. Uit kampen in de Britse zone van Duitsland zullen Vrijdag a.s. 850 verplaatste personen naar Brazilië vertrekken. TRIBUNAAL TE GOES. Uitspraken van 30 April 1947. Izak van der Weel e, timmerman te Goes11 maan den intern, tot 30 Maalt 1948 en ontz. rechten. J a c b d e Witje, chauffeur te Goes: 6 maanden intern, tot 30 Oct. 1947 en ontz. rechten. Hendrik M. Schip pers, accountant te Wissen- kerkegeen verdere intern, en ontz. rechten. Theop.-hilus H. Scherbeijn, landarbeider te Hoofdplaatnieuwe uit spraak: het Tribunaal geeft in overweging een internèerings duur van één jaar. Cornelis J. de K.o - n i n g, ex-maréchaussee te Baarland: geen verdere intern, en ontz. rechten. De Mei is in het land en nu eerst goed begint het feest van de lente. Een lente, die met zo veel spanning en verwachting is tegemoet gezien na een lan ge winter. Wanneer het voorjaar is, dan gaat alles er zo anders uitzien; dan wordt de arbeid zoveel aan genamer en dan krijgt men ook veel meer oog voor de kleine dingen, die het leven prettiger maken. Wie op één van deze dagen eens rustig door Middelburg wandelt en ogen en oren goed de kost geeft, zal een plezierige tocht hebben. Nee, wij bedoelen niet, dat het hem zo goed zal bekomen, wanneer gezicht en kleding met zand en stof vol- waaien bij eed flinke wind, want dat neemt Jjij op de koop toe, bedenkend, dat wederop bouw zonder zand tot de onmo gelijkheden behoort. Maar wat de wandelaar' wel tot verheugenis zal stemmen is de verandering van het stads beeld, die zich heel geleidelijk gaat voltrekken. Er is weer wat groen te voor schijn gekomen langs de vest- kanten en op enige hoge pun ten van dé geruïneerde bolwer ken staat zowaar een boom in bloei! Alles heel pover, maar toch verblijdend. Zie, het Molenwater: een klein stadspark rondom een witte, .opnieuw keurig' in de verf gezette muziektent; ban ken, dig noden tot een rustig zitje. Gelukkig maar, dat strui ken het andere gedeelte van dit terrein, het veld, aan het oog onttrekken; een vreemdeling zou denken, dat hier een orkaan heeft gewoed, zo lelijk en on begaanbaar is dit veld na het verplaatsen van de Duitse ba- laar te Sluis slachtte frauduleus een varken; f 60 of 20 d. h. C. J. G., koopman te-Aarden burg, kocht zonder vergunning geitenvellenf 10 of 5 d. met teruggave opbrengst vellen. A. J. B. te Oostburg kreeg voor hetzelfde feit dezelfde straf. A. v. U., zadelmaker te Oost burg, had in totaal 31 H.L. co kes in ontvangst genomen zon der afgifte van bonnen, tot f 20 of 10 d. h. met verb.verkl. der cokes. Door W.' C. M. v. E., slager te Sluiskil werd zonder geldig ge- leidebiljet een koe vervoerd bin nen de grensstrook, f 15 of 5 d.h. W. M. R., garagehouder te Groede leverde petroleum af zónder de vereischte bonnen in ontvangst te nemen, f 50 of 20 d. 'h. L. J. v. B., te Vlissingen, had op 3 Januari 1947 een oliéper?- installatie, welke door middel van een motor kon worden ge dreven in voorraad, f 25 of 10 d h. met verb.verkl. der olie pers. BAARLAND. Maandag j.l. vergaderde onder voorzitterschap van burgemees ter J. C. Vogelaar de gemeente raad. Op een verzoek van de com missie van voorbereiding voor het bouwen van een streekzie kenhuis, om een subsidie van 2 ct. per inwoner, beschikte de raad gunstig. Er werd besloten donateur te worden van de V.V.V. vóór f 25 per jaar. Op het verzoek van A. Hoon- dert om vergoeding voor kin deren djp in Goes ter school gaan, zal nader bëslist worden. Vastgesteld werd een verorde ning op het begraven en de be grafeniskosten. Door B. en W. is prijsopgaaf gevraagd voor een nieuwe to renklok. Ingegaan werd op de aanbieding van de firma Petit en Fritsen te Aarle-Rixtel voor f 4,70 per kg. De klok zal 500 kg. wegen. Getracht zal worden c.e levering nog in 1947 te doen plaats hebben. Er werd medegedeeld, dat een nieuwe schatting is gèdaan van de gemeentegebouwen inzake de brandverzekering. Dhr de Vriend vroeg naar de verdeling van de nieuwgebouw de woningen. No. 1 is Verhuurd aan dhr C. v. "Weele. De aannemer zal er op gewe zen wórden ze spoedig af te werken. Ten slotte werd besloten om een gedeelte grond te kopen van dhr Meeuwse ter verbree- d:ng van de Dorpstraat, waarbij dan het onderhoud van de schei» ding aan verkoper blijft. OOSTKAFELLE. Maandagavond vergaderde de gemeenteraad. De voorz. sprak de wens uit dat de heer Louws, die ook ter vergadering aanwe zig was, spoedig weer zijn ge wone werkzaamheden zal kunnen hervatten. De heer Louws dankte voor de belangstelling tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis. De gemeenterekening over 1945 werd voorlopig vastgesteld houdende met de uitgaven vorst verlet en herstelkosten van door oorlogsschade getroffen gebou wen. De pensioengrondslag van de secretaris-werd ingaande 1 T "l: 1946 opnieuw vastgesteld. Vervolgens vond vaststelling plaats van het voorschot t.b. van het bijzonder onderwijs voor 1947 op f 1507,33, en van de vergoe ding bedoeld bij artikel 101 der L.O.-wet 1920 over '46 dat op 'n gelijk bedrag werd vastgesteld minus het genoten voorschot over dat jaar. Op voorstel van B. en W. werd verder besloten de ambtenaren (er secretarie vanaf 1 October 1946 een tijdelijke verhoging van 10 pCt der jaarwedde toe te kennen. Aan Ged. Staten zal machti ging worden gevraagd tot het doen der nodige uitgaven voor de aanschaffing van een lijk wagen. In verband met de a.s. 12e volkstelling werden gewijzigde voorschriften vastgesteld op de huisnummering, en de bestaande ingetrokken, en vond mede vast stelling plaats van verschillende straatnamen enz. Op een verzoek van N. Meijer om tegemoetkoming in de kosten van schoolbezoek vaif een zijner kinderen (Jat de Bijz. school voor bui tengewoon lager onderwijs te Middelburg zal bezoeken werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. gunstig beschikt De beplanting en het verder in orde brengen van de tuin beho rende bij de ambtswoning van de burgemeester zal bij onder handse aanbesteding opgedragen worden aan de heer Brand te Domburg. Op enkele-gemaakte opmerkin gen, dat het wenselijker was ge weest tegelijk hiermee de beplan ting van de dorpskom en nieuwe begraafplaats aan de orde te stellen, werd geantwoord, dat een en ander een gevolg is van samenloop van omstandigheden. Bij de rondvraag vroeg de heer Cevaal naar het gebruik van de lijkwagen; dhr Vlieger verzocht voortaan op Dinsdag voormiddag AUerwege klinkt' het lied van de arbeid in de oude binnen stad.. Apn het Stadhuis wordt- géwerkt en de restauratiewerk zaamheden aan de Lange Jan, Nieuwe Kerk en Abdijgebouwen zijn in volle gang. Vin 't laatste complex zal de ambtswoning van de-Commissaris der Konin gin het eerst gereed zijn en be halve de rijke aanwinst, die door dit gebouw zal worden ver kregen, is er'dit grote voordeel, dat de lelijke schutting op de Groenmarkt gaat verdwijnen om plaats te makerr voor een keurige muur, gebouwd van oude steen. Maar deze lente brengt nog meer verheugende dingen! Men is volop bezig met de afbouw van een flink aantal panden, die in de bezetting in half afge werkte staat moesten blijven liggen. Dat zijn vijf winkelpan den op de hoek Gortstraat-Bo- denmarkt, twee panden in de Lange' Delft, zes winkels in de Lange Noordstraat en drie aan de Nieuwe Burg. Zo is er nog meer: de dooT de Duitsers bij de bruggen aan- gfebrachte grote betonblokken in het wegdek zijn reeds ge deeltelijk verwijderd door de Wederopbouw en ook het beton bij de andere bruggen wordt machinaal uit de- straat gehaald. Het Middelburgse leven keert langzamerhand weer tot de nor male verhoudingen terug; er blijft nog veel te wensen over zoais het plaveisel van vele straten, dat dringend verbete ring behoeft, en van de toestand .waarin het wegdek der singels verkeert zullen we maar hele maal zwijgen! Maar er is weer leven in de brouwerij en als men de gezel lige drukte op het marktterrein rakken. Maar' het geeft moed te op de Donderdagen gadeslaat eén of de bedrijvigheid rondom de van deze plaats vertrekkende autobussen, dan ontdekt men, dat er iets is teruggekeerd van het gonzende leven, dat een provinciale stad kenmerkt. Niet hêt minst zai dit door de zakenlieden in üb omgeving van de Markt met grote vreug de worden begroet. Al is dan veel verwoest en zal er niet veel terugkeeren.... zien, dat met het herstel begin Wordt gemaakt. Een ander druk punt in de stad. dat bü regen een modder boel en bij droog weer een stofcenfrum. was, is de 'Balans. Daar vordert men al met het leggen van tegcltrottoirs rond om het terrein eh klei daarin. Dat kan hier een keurig plant soen worden, een lust voor het oog van inwoner en gast. t0taal in uitgaven van te vergaderen; dhr Schoe vroeg f68622,96 en m inkomsten - - - f13.826.een nadelig slot dus van f54796,96. Het herstelwerk yan het gemeentehuis zal worden besproken zodra het ontwerpbe- stek ontvangen is. Vastgesteld werd een vergoeding ingevolge artikel 101 der L.O.-wet, ten be hoeve van de school met de Bij bel voor Geref. L.O. onderwijs. Het voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen van f 3230 voor de electrificatie van de straatverlichting ontmoette enige bedenkingen. De heer de Roo in formeerde naar de .plaatsen van de lantaarns. De voorzitter deel de mede dat in het algemeen de oude plaatsen zullen worden aan gehouden. Twee lantaarns zullen voorloopig niet geplaatst worden in verband met de kosten, n.I. die bij de Duinvlietwèg en die achter de Brouwerijweg. Spr. schatte de kosten van deze .twee lichtpunten op circa-f 800. B. en W. hebben gemeend in verband hiermede enige tijd 'te moeten wachten. De heer Wondergem oordeelde dat nu beter alles ineens kan worden gedaan. De heren de Roo en Wondergem stelden voor de lichtpunten Brouwerijweg en Duinvliet toch nog te plaatsen. Dit voorstel werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Besloten werd de instructie van de ge meente-ontvanger te wijzigen en de openstelling van de kantoor- ure^ in het vervolg te bepalen op Maandag van 7 tot 8 uur des avonds en Woensdagmorgen van 9 fot 12 uur. De openstelling van het kantoor op Donderdagavond komt nu te vervallen. De nieuwe regeling gaat in na 1 Mei 1947. Bij de rondvraag informeerde ■de heer .de Roo naar de herstel werkzaamheden a%n de Aagte- kerkse weg. De voorzitter deelde mede dat deze zaak bij G.S. aan hangig is gemaakt De heer Won dergem vroeg of het niet wense lijk is een rijdende baar aan te schaffen. De voorzitter voelde niet veel voor een dergelijk voer tuig. Besloten werd de zaak te onderzoeken. De heer Roelse vroeg toezicht op het overal stor ten van huisvuil. De voorzitter zegde zulks toe. Daarna sluiting. GRIJPSKERKE. Maandagmorgen vergaderde de raad dezer gemeente voltallig onder voorzitterschap van burge meester Bouwman. Na behandeling van enkele in gekomen stukken werd tot lid van het B. A. herbenoemd de heer J. C. Cevaal. De begroting voor 1947 van het B.A. zaf'worden teruggezon den met verzoek de bijdrage aan de Diaconessen Inrichting op het oorspronkelijk bedrag te stellen en de voorgestelde vermindering te doen vervallen. Overeenkomstig uitgewerkte schema's werd besloten tot wij ziging begroting 1946 en 1947 be treffende de gewone en de kapi- taaldienst; een en ander verband beter politie-toezicht bij het be graven; de heer J. Francke om herstel van het pand A 73 en de heer Ton om, een hetere bestra ting van d'e Jacob Catsweg en om maatregelen voor een goediger bewoonbaar maken van diverfe woningen, De voorzitter beantwoordde de gestelde vragen, waarna de ver gadering werd gesloten. KORTGËNE. Dezer dagen kwam de raad de zer gemeente in Fergaderin'g bij een onder voorzitterschap van burgemeester Schuit. Op voorstel van B. en W. wer den nog twee punten aan de agenda gevoegd. Op-een verzoek van mej. B. Scheele te Kapellen Biezelinge om toekenning van een subsidie van f 25 voor het or ganiseren van een kookcursus te Colijnsplaat en Kats, uitgaande van de Stichting Huish. Voorlich ting ten Plattelande, werd gun stig -beschikt. Voorts deelde de voorzitter mede, dat B. en W. hebben besloten de havens te Colijnsplaat en Kats machinaal te doen uitbaggeren. Adhaesie is betuigd aan een door het ge meentebestuur van Kapelle (Z.) aan de N.S. gericht adres, waarin werd verzocht af te willen zien van de voorgenomen opheffing van enkele stations in Zeeland. Van de directie der N.S. is inmid dels bericht ontvangen dat niet tot opheffing van de stations zal worden overgegaan. Op voorstel van B. en W. werd beslo'ten de heer J. P. Kouwer te Colijnsplaat, thans gemeentebode voor de dorpen Colijnsplaat en Kats, aan te stellen als ambte maar in algemene dienst, zulks met ingang van 1 Januari 1947. Voorgesteld zal worden het pre sentiegeld voor de leden van de raad te bepalen op f4 per verga dering. Met algem. stemmen werd besloten tot een heffing van f5.20 per jaar voor het ophalen van het huisvuil. Ten behoeve van de woning bouw zal van de gebrs. van dér Weele te Colijnsplaat een stuk grond gekocht worden. Voorts werd een besluit vastgesteld tót wijziging van de begroting 1946, waarna B. en W. de raad de ge meente-rekening voor 1945 aan boden. Bij de rondvraag infor meerde dhr 'Welleman wanneer begonnen zal wordeij met het speelklaar maken van,het sport veld in het dorp Kortgene. De voorzitter zpide, dat het in orde brengen van het sportveld ge handicapt is door de strenge win-1 ter. Een en ander werd nog eens door weth. Maas toegelicht. Aan de districts-opzichter is opgedra gen spoed te betrachten. Nadat dhr Flipse nog geïnformeerd had naar het afpalen van de vuilnis belt aan de steigerdam, sloot de voorzitter de vergadering. MIDDELBURG. Ringvergadering. De Ring Middelburg der J. V.'s op G. G. hield Dinsdag avond in de Bogardzaal te Mid delburg o. 1. v. de heer J. J. Tevêl haar jaarvergadering. Ds J. v. d. Berg te Souburg hield een rede tot een groot aantal jongens en meisjes over; Het water verjaagd ónze T.T.-race", waarin hij wees op de tucht, de trouw en de totali teit, die het mogelijk maakten, dat de Walcherse dijken wer den gedicht pn die ook de be grippen zijn, waarop het chris telijke leven moet zijn gebouwd niet slechts in de grote dingen, maar ook in de zaken van alle dag. Na de pauze werd de film ,Het jochie" (The Kid) ver toond. Woensdagavond hield een agent van politie een tweetal jongelui aan, die 30..kg lood bij zich hadden. Toen ze op het bureau aan de tand werden gevoeld, ^bekenden ze al spoedig het gestolen te hebben. Het waren de 23-jarige P. W. en de 17-jarige L. W., beiden te Oostkapelle. Het lood is in beslag geno men en proces-verbaal opge maakt. Eindles Tuintekencursus Nieuw Walcheren. In het gebouw der Chr. Kweekschool werd Dinsdag avond de eindles van het eerste cursusjaar der Tuintekencursus van de Stichting Nieuw Wal cheren gehouden. De leraar, dhr K. Goudzwaard herinnerde aan de moeilijkhe den, die de strenge winter me debracht voor een vlot verloop der lessen. Óndanks de koude en slechte verbindingen zijn de leerlingen toch gekomen. Het was eveneens moeilijk, verge lijkend plantmateriaalte vin den. Vervolgens stelde hij de cur sisten allerlei vragen; de ant woorden getuigden, dat zij zo wel theorie als praktijk van het geleerde flink onder de knie hadden. Namens de' Stichting wees dhr P. Blaauw op het doel- der Herbeplantingscommissie, ver bonden aan Nieuw Walcheren. Hjj dankte de heer GouwzvVaard voor de keurige wijze van les geven en sprak de hoop uit, dat het tweede deel van de cursus, dat met September a.s. begint, evenveel succes zal op leveren. De heer C. L. de Wilde, spre kend namens de Rijkstumbauw consulent, uitte zijn bewonde- ting voor de tekeningen, die waren tentoongesteld. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door wethou der L. J. van 't Westende, die de ambitie, waarmede is ge werkt, een bewijs noemde, dat Walcheren weer omhoog komt. De heer Goudzwaard dankte tenslotte vóór de gesproken woorden en riep zijn leerlingen een„tot weerziens" toe in het tweede cursusjaar. Herdenking gevallenen. Aan ons bericht over de stille omgang op Zaterdagavond a.s. om half acht dient nog. het vol gende te worden toegevoegd; Vlaggen of vaandels worden niet meegenomen; op de alge- ïnene begraafplaats wordt niet gesproken. Van kwart voor acht tot 30 seconden vóór acht zal de klok van de Oostkerk worden geluid. Om precies acht uur zal twee minuten van volkomen stilte op de begraafplaats in acht worden genomen. Dit zal worden aange kondigd met hoornsignaal. Daar na zal het eerste couplet van het Wilhelmus worden gezongen. Verzocht wordt van 6 uur 's avonds de vlaggen halfstok te hangen van de openbare gebou wen en particuliere woningen. ARNEMUIDEN. Het dochtertje van de heer G. de Waard, viel van een stoel en liep een hersenschudding op, zo dat opname in het ziekenhuis noodzakelijk bleek. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hall, Schore en Vlake en Hindelopen, H. Son- dorp, jeugdpred. te Rotterdam- Kralingeri; te Soest geestel. ver zorger sanatorium Zonneglo ren), B. C. Visser te Hillegers- bergte Lopikerkapel, J. v. Voorthuyzen, cand. te Zeist; te Schildwolde, J. v. Herwaarden te Morra. Geref. Kerken. Beroepen te Treebeek, J. M. Bloemkolk te Gapinge. Aangenomen naar Bergum, A. Sijbrandij te Hoek van Holland, die bedankte voor Suawoude. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Barendrecht, H. Visser Mz. te Rotterdam-Zuid; te Werkendam, J. v. Doorn te Urk. Bedankt voor Leerdam, D. Driessen te Vlaardingen; voor Lutten a. d. Dedemsvaart, X v. Dijken te Aalten. Vrije Evang. Gemeenten. Bedankt voor Rotterdajn-Z., F. J. Mietes te Apeldoorn. Oud-Geref. Gemeenten. Bedankt voor Scheveningen, B. Toes te Kinderdijk. Naar Ned.-Indië. Bij 'generale deputaten voor de zending der Gerei- Kerken en bij het directorium van de Ver. Ned. Zendingscorporaties kwam bericht in, dat de over komst van de delegaties die nu het contact met de Javaanse kerken zouden opnemen ge wenst is. Teneinde dit contact te leggen zullen met het vlieg tuig, dat 2 Mei a.s. uit Amster dam vertrekt prof. dr J. H. Ba- vinek en dr C. L. v. Doorn zich naar, Batavia begeven. Het ligt in de bedoeling, dat ds A. Pos en de heer Vermolen van de Geref. zending z.s.m. zullen vol gen en nog in de maand Mei zich bij de andere lede% zullen voegen. Dr F. L. Bakker en ds Th. B. W. C. Gramberg zijn al enkele weken in Nea.-Indië. Ge zien het uitermate grote belang van deze besprekingen waarbij heel de toekomst van het zen dingswerk op Java zo nauw be trokken is, voelen generale zen- dingsdeputaten en het directo rium van de Ver. Ned. Zendings corporaties zich gedrongen deze zaak in de voorbede der kerken aan te bevelen gn wel op Zon dag 11 Mei a.s. Tot tijdelijke leerkracht aan de Chr. U.L.O.-school te Vlissin gen is in verhand met personeels- moeilijkheden benoemd de heer C. van Alten, vroeger ook aan deze school verbonden. Gewestelijk Arbeidsbureau Middelburg. Op 19 April stonden ingeschre ven 1029 30) personen, waarvan er 696 in de D.U.W. waren te werkgesteld. Over de week ein digend 19 April 1947 "werden 383 (9) personen geplaatst. Het aan tal overgebleven aanvragen be droeg 2323 (251). De tussen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op vrouwen. Gevraagd worden o.a.: Walcheren: Drukkers, zetters, stoffeerders, kistenmakers, leer ling zager, leerjongens confectie fabriek, kleermakers, slijper, naaimachinemonteur, loodgieters, smeden, dragline-machinisten, zandvormers, vormers-gieters, draaiers, bankwerkers; kopersla gers; ketelmakers, constructie werkers, ijzerwerkers, roestbik- kers, plaatwerkers, voorslagers, lasser-branders, leerling-mon teurs, electriciën, leerjongen voor autógarage, dragline-smeerders, leerjongens voor metaalindustrie, leerling-kok, banketbakker, leer ling bakker, magazijnbedienden, loopjongen, huisknechten, keu kenhulpen, kantoorbediende, fles- senspoeler, machine-stikstQrs en naaisters, sorteersters voor me- taalfabriek, winkelpersoneel, cas- sière, hotelpersoneel, kantoor personeel, leerling-kraamver zorgster, gedipl. verpleegster, huishoudelijk personeel. Zuid-Beveland: Aank. arb. drukkerij, drukkers, zetters, stof feerder, assistent-uitvoerder, leerling vulcaniseur, spieden, auto-monteurs, loodgieter, bank werkers, plaatwerker, elektri ciens, verwarmirigsmonteurs, fit- ter-electriciën, boekbinders, bak ker, tractor-chauffeur, boomkwe kersknechts, expeditieknecht, magazijnbedienden, kantoorbe diende, spoeljongen apotheek, zeilmaker, wasserijarbeiders' pe dicure, wasserijarbeidsters, kou- sen-reparatriee, kantoorpersoneel huishoudelijk perspneel. Tholen: Kleermaker, automon teur, bakkersknecht, huishoude lijk personeel. Schouwen-DuivelahdLeerling stoffeerder, wagenmakep, lijn- werkers, molenaarsknecht, leer ling keilner, huishoudelijk perso neel. Zeeuwsch-Vlaanderen: Meubel maker, stoffeerders, leerling schoenmakers, auto-monteur, leerjongens voqr garage, draaier, electriciën, bankwerkers, mecani cien, loodgieters, leerling-kapper, textielarbeiders, schippersknecht, loopjongens, fabricatiearbeiders Pbosphaatfabriek, kantoorperso neel, kapster, naaister, reizigster, verkoopster, textielarbeidsters, hotelmeisje, kantoorpersoneel, huishoudelijk personeel. Aanbiedingen bij het Geweste lijk Arbeidsbureau te Middelburg of haar bijkantoren te Vlissingen, Goes, Kruiningen, Tholen, Zie- rikzee, Terneuzen, Hulst, Oost burg en Sas van Gent. SCHEEPVAARTBERICHTEN. 29 April: Aangek, te Vlissin gen: m.s. „Badzo" van Antwer pen; m.s. Zeeland vanuit zee. Van Vlissingen vertrokken: m.s. Fiat naar Oslo. Gepass. naar Antwerpenm.s. Coeta van Lon den; m.s. Vecht- van Plymouth) m.s. Quo Vadis van Sheej-ness. Gepass.van Antwerpenm.s Cetas naar Oslo; s,s. Stuijvesant naar" Amsterdam;»m.s. Noorstad naar Rotterdam. 30 April: Gepass. van Ant werpen; m.s. Leuvehaven naar Kopenhagen. Donderdag 1 Mei. In de afgelopen winter zijn veel kamerplanten verloren ge gaan. Wie zo gelukkig is uog wat overgehouden te hebben, kan nu een ander aan stekjes helpen. Verschillende kamer planten kunnen nü gestekt wor den. Ik noem u de Coleus of sier-brandnetel, de ster van Bethlehem, Fuchsia's, geraniums, Vlijtig Liesje of Water-balsa- mien, Kamerlinde, verschillen de .cactussen en vetplanten. Jonge scheuten kunnen nu van de Clivia gehaald worden, ten minste als de plant is uitge bloeid. Ook ,bij de bloemisten zijn thans nog jonge kamerplan ten te koop. MIDDELBURG. Veiling van 28 April 1947. Prei 28—37, Ra barber 2333, Snijsla 3648, Witlof 2633 ct., alles per kg. Glassla 1219 ct. p. stuk; Ra dijs 915 ct. p. bos. GOES. Veiling van 29 April. Spinazie f 22f 47, Snijsla f 20 —f.21, Witlof I f 15—f 26, Wit lof II f 10—f 15, Rabarber f 6.50 f 10, Prei I f 19—f 29, Prei II f 2—f 13, Uien A f 1-1, alles p. 100 kg.; Radijs f,11—f 13 per 100 bos; Kropsla f 9f 18, Vio len f 5,50 per 100 stuks. Distributiedienst Middelburg. De diracteur van de Distribu- tiekring Middelburg maakt be kend, dat' het kringkantoor op Maandag 5 Mei a.s. zai zijn ge sloten. Detaillisten en grossiers, welke die dag moeten inleveren, dienen zulks op Dinsdag 6 Mei 1947 te doen. Nationale Herdenkingsavond. De burgemeester van Vlissin gen brengt ter algemene kennis, dat met het oog op de nationale herdenkingsavond op 3 Mei a.s„ die dag na 18 uur alle bioscopen en openbare vermakelijkheden gesloten., zullen zijn en dat in de café's na dat tijdstip die avond geen muziek zal worden -ge maakt. De burgemeester verzoekt voorts de winkeliers op die dag, van 19 uur af hun winkels te sluiten gn de ingezetenen om van 18 uur af de vlag halfstok te doen uithangen. De Burgemeester der ge meente Goes verzoekt in ver band met de nationale herden kingsavond op Zaterdag S Mei a.s.: a. Van alle particuliere ge bouwen van 18 uur af de vlag halfstok te hangen. b. Direct aansluitend aan het lufden van de klok, dus zodra de klok niet meer luidt, d.i. 30 seconden vóór 29 uur, één mi nuut van volkomen stilte van het openbare leven in acht ie nemen. Gelast dat van 1? uur af geen openbare vermakelijkheden mo gen plaats vinden en alle vej- kooplokaliteiten, café's, bï<JSC?>- pen etc. gesloten moeten adjn. Korfbal. Programma voor Zaterdag 8 Mei a.s. le klasse: Swift IMadjoe I? Vios IVolharding I. 2e klasse A: Togo 2Volhar ding I. 2e klasse BUnitasZee- landia. 3e klasse A: Swift 3Tovos3 TopMadjoe 2Dios ISinoto 1. 3e klasse BVopoDios 2; De PoelOlympiaKats V.Z.O.D. 3e klasse C: I.V.O.—S.V.O. 3e_ klasse DGroedeBK.C. 2. Vrijdag 2 Mei 1947. HILVERSUM I (301.5 M.).- 8.00 Nieuws; 9.00 Gram.; 10.00 Morgenwijding ds A. L. Broer, Doopsgez. pred.; 10.20 De regen boog; 10.45 Viool en piano; 11.15 Voor de vrouw; 11.30 Tino Ros si; 11.45 Fam. ber.; 12.35 The Skymasters; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 14.00 Kookkunst; 15.20 Pierre Palla; 16.30 Tusschen 12 en 16; 17.30 Muzikaal babbeltje; 18.00 Nieuws; 18.20 Zang; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Cursus; 20.00 Nieuws; 20.05 Kwartet; 20.30 Cursus; 21.00 Men vraagt- 21.45 Sextet; 22.15 Kilima Ha- waiians; 22.40 Avondwijding; 23.00 Nieuws; 23.15 Concert. HILVERSUM II (415 en 218, M.): 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk den dag; 9.05 Concert; 9.50 Gram.- 10.15 Boek der boeken; 11.00 De Zonnebloem; 11.45 Viool; 12.30 Staf muziekcorps; 13.00 Nieuws; 13.15 Stafmuziekcorps; 14.00 Or kest; 16.30 Na schooltijd; 16.45 Symphonie; 17.15 Pianokwartet; 18.00 Orkest; 19.00 Nieuws; 19.3o' Pianoduo; 20.00 Symphonie-or- kest; 21.30 Orkest; 22.00 Gram.- 22.30 Nieuws; 23.00 Metropolé- orkest. De Sirdar en Hassan hadden aandachtig geluisterd naar het prachtige idee van Terry. Wan neer men met behulp van deze bamboestengels onder water zou kunnen ademen, zou men de vij and ongezien kunnen naderen en hem zo verrassen. Hassan en de Sirdar zwommen met forse sla gen naar het bosje waar de bam boe groeide. Inmiddels hadden de rovers de Sultan ontdekt. Die moest weer achter zijn stam dek king zoeken. Hassan en de Sir dar waren intussen in het riet bosje aangekomen. Met zijn mes sneed de Sirdar de stengels af, terwijl Hassan ze verzamelde. „Nu zullen ze ervan lusten", gromde de Sirdar, „het wordt t'" dat er klappen vallen".

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3