^%.«nisfer ftelaer over wuedercplveutw* PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Ministers Jonkman en Beel Dinsdag nog niet naar Zndië. ?&Lh>su Juliana. Uitgave Stichting „Zeouwsch Dagblad' Hoofdkantoor: Goes, L. Vorst- str. 70, Tol. 8438, Giro 274880 Kantoren: Vlisslngen, Walatr. 33, Tol. 108j Middelburg, Eou- aansche Kaal 10, Tol. admini- stratio 2000) Tol. redactie 2347Tornour.cn, Vlouswijk- straat, Tolofoon 2002, ZEEUWSCH DAGBLAD Op en onderpanp Zon ert Msan. van 3e JAARGANG No. 630 Dinsdag 20 April 1947 Abonnemsnliprlji 13.30 per kwaritel Advertentieprijs 12' cent per m.m, Rubriek Kebouters 5 cent per woord. Hoofdredacteurs R. ZUIDEMA Directeur: JACQ, DE SMIT Met vaste medewerking van: BARON Mr W, F, E, v. d. FELTZ te Middelburg, Dr K, HUIZENGA to Middelburg, Ds J. KARELSE te Goes, Ds R. SLOFSTRA te Vlisslngen en Ds W. VROEGINDEWEY te Poortvliet „Wie de berichten uit eigen land en uit den vreemde voor zich de revue laat passeeren, krijgt het wanhopige gevoel: wat zit de wereld vol pro blemen! Wanhopig, omdat het eene vastzit aan het andere en als ergens iets stokt, stokt het overal." Aldus indertijd dr J. P, Kruyt in een sociale kroniek, en met recht. Niets staat op zichzelf. Het eene zit vast aan het andere. Het is gelukt de loonen meer in overeenstemming te brengen met de prijzen en met name voor de landar beiders die gewoon waren in het achterste gelid te mar- cheeren, werden belangrijke verbeteringen verkregen. Maar nu doen zich weer nieuwe moeilijkheden voor, Nederland leeft niet op zich zelf. En nu staan we voor het feit, dat de productiekosten van de landbouwartikelen b.v. in Amerika de helft en soms het derde deel bedra gen van 'de kosten in ons land. Op die wijze kan ons land niet concurreeren. Moet het vastloopen. In verband hiermede dringt het „Vrije Volk" (P. v. d. A.) er op assi, op groote schaal en met belcame spoed de mechanisatie aan te pakken. Nu de arbeidskrachten duur zijn, aldus het blad, behoort geen aardappel meer met de hand te worden gerooid. De mechanisatie moet over heel de linie werden doorgevoerd. Er moeten komen vlaspluk- maehines en maaimachines die het graan afmaaien en dadelijk daarop dorschen,, zoodat het stroo in pakken en het zaad in zakken onmiddel lijk voor het vervoer ge reed is. Ja, daar moet het misschien heen. Maar dit beteekent dan ook, dat er voor het klein- landbouwbedrijf feitelijk geen plaat3 meer is, daar alleen op groote bedrijven de land- bouw-machines eenigszins productief zijn te maken. En dit beteekent dan te vens, dat voor jonge men schen de kans om een eigen bedrijf te krijgen nogal ge ringer wordt en dat er in de toekomst een groot overcom pleet van arbeidskrachten is te verwachten. Dit wil uit den aard der zaak niet zeggen, dat dus de loonen moeten worden verlaagd en de machines bui ten de grenzen gehouden moeten worden. Dien kant moet het zeker niet op. Maar het beteekent wel, dat we nog niet aan het eind zijn van de moeilijkheden. Het beteekent ook, dat we bij het doen van beloften en voorspellingen alsnooit meer werkloosheid, nooit meer armoede, de noodige nuchterheid en voorzichtig heid zullen hebben te be trachten. Het beteekent niet, dat wij ons moeten overgeven aan een verlammend pessimisme. God vraagt van ons, dat wij zullen arbeiden met in spanning van alle krachten van hoofd en van hand. Maar tegelijkertijd zullen wij de toekomst in Zijn hand stellen. Daarbij vasthoudend aan de belijdenis, dat God/ de- almachtige Schepper, hemel en aarde mitsga ders alle schepselen, ge lijk als met Zijn hand on derhoudt en alzoo regeert, dat loof en gras, regen en droogte, vruchtbare en on vruchtbare jaren, spijze en drank, gezondheid en krank heid, rijkdom en armoede en alle dingen, niet bij geval, maar van Zijn Vaderlijke hand ons toekomen. geven wordt, la geen sprake. Ongeveer twee dorde van de sterfgevallen, die de Dultsche autoriteiten aan slechte voe- ;ding toeschrijven, hebben be- j trekking op ouden van dagen cn menschen, die aan organi- i sche ziekten lijden. Alle soor ten besmettelijke ziekten (ln- zljn op' tuberculose en syphil- De toestand in hooge mate ernstig. - Vrees dat het vergeleken met het vo kOUWpian 1947 njet VOpr helft kan worden uitgevoerd rig jaar afgenomen. Volgens Clay, den Ame- rikaanschen militairen gouver neur, verbeteren de vooruit zichten der steeds. HENRY WALLACE KEERDE TEEUG. Henry Wallace, de voor malige vice-president der V.S., is Zondag per vliegtuig van zijn reis naar Londen en andere hoofdsteden in Zaterdag heeft minister Ne- her voor de Geldersche indu- voedselpositie l trieele club een rede gehouden over den wederopbouw. Bij den wederopbouw moét overwogen worden waar het zwaartepunt ligt, het belang van de plaats en de belangen van het maatschappelijk en economisch leven van ons volk Met nadruk wilde spreker zeggen dat dit niets te maken heeft met geleide economie. Sprekende over de vooruit zichten van den opbouw zeide spreker: „De calculatie van benoo- digd staal en Ijzer voor het geheele bouwplan J947 geeft een hoeveelheid aan van 340.000 ton voor dit Jaar. Blijft de toestand, zooals die Wy moeten ons daarbij rea- llseeren, dat onze industrieele Europa, te New-York terug- productie moet worden opge- thans is, dan wordt ln de ver- gekeerd. voerd en er naar gestreefd sto verte de helft nog niet be- Hij werd op het vliegveld moet worden voor onze agra- reikt, begroet met gejuich en ge- rische producten afzetgebied deeltelijk met gejouw. Aan in het buitenland te vinden. De consequentie hiervan zal gen werken niet stil gelegd behoefden te worden. Overschakeling naar ander constructiemateriaal is uiter mate moeilijk, vereischt veel tijd en voorbereiding. Het vorige jaar, toen er schromelijk hout te kort was, is overgeschakeld op beton en ijzer. Uit dit alles blijkt wel, dat de toestand in hooge mate ernstig is. Met de middelen, die ons ter beschikking staan, hebben wij de taak iets tot stand te brengen, waarvan het nage slacht zal kunnen getuigen, zijn, dat aan reeds goedge- dat wij uit de puinhoopen iets persvertegenwoordigers deel- Deze export moet den import keurde werken dan niet kan hebben opgebouwd, waarin wij de hij mee: „Ik wil de be- van voor den bouw nooazake- vvorden begonnen. De minister hen durven laten verblijven. j. tr C ..^«i liilra mofortiiun mftcotilnlf ma- I ix. j.x I hoopte, dat reeds aangevan- Kapitein Charles Leeheva- Atoomonderzoek in Zweden, volking van de V.S. vertel- W» materialen mogeniyk ma len van dat prachtige, warm-ken. voelende volk, dat ik in En-Bouw van woningen en In geland en Europa aantrof, dustrieele bedrijven is urgent, De vrede zit hun allen diep daarnaast ook die van hotels, in het hart. xk heb een mooie religieuze gebouwen en ver- reis gehad en in Europa ge- eenigingsgelegenheden. vonden, wat ik hoopte er te De vraag is dan, welke van vinden: een volk, dat als één <je twee zal men doen en tot man voor den vrede is". werk percentage. Is de bouw van industrieele bedrijven noodzakelijk omdat r' pdoot van een Fransch wij bij de sterke toeneming vliegtuig, heeft een nieuw van de bevolking in toenemen- record gevestigd door m 7 de mate moeten industriaK- minuten van Gan seeren, omdat ons argrarisch der(Niew-Foundiand) naar De Zweedsche regeerings- areaal en rendement nu een- Parijs te vliegen, commissie voor atoomenergie maal ontoereikend is en om- 111 Rome zijn een aantal heeft de oprichting aanbevolen dat wij aller schuldenaar zijn, menschen gearresteerd, die van een naamlooze vennoot- dan moet dit ook krachtig bij het veriatan van de kerk schap met een kapitaal van worden aangepakt. Wij moe- fascistische liederen zongen.. 3.5 millioen kronen, welke or,- ten daarbij bedenken, dat zich ZÜ herdachten Mussolini's derzoekingen zal doen naar de 0ver de geheele wereld een sterfdag, atoomenergie en een station sterke industrieele ontwikke- - Een Britsche politie-offi- hiervoor zal bouwen. Drig voltrekt en dat, wie het cier is door Jooq^che verzets- Het onderzoek zou zijn zoo- laatst op de wereldmarkt ver- lieden gedood, wel naar medisch als industri- schijnt, geen kans heeft, i In de Britsch-Amerikaan- eel gebruik der energie. De Daarom is er in ons land een sche zone van Duitschland aanbevelingen zullen de vol- streven naar industrieherstel, zal deze week niet het gende maand aan het parle- waarbij natuurlijk ook komen i volledige broodranvsoen ge- ment ter ratificatie worden persoonlijke behoudsdrang en geven kunnen worden. Men voorgelegd. Zweden is reeds herscheppingsdrang van het hoopt het later in te halen, begonnen met de exploitatie eigen bedrijf. van uraniumbezinksel. Het hooge Amerikaansche militaire gerechtshof te Hei delberg heeft een Ameri- kaanschen, soldaat tot levens lange gevangenisstraf veroor deeld wegens schending van een Duitsch meisje en onwet tig bezit van wapens. De beslissing omtrent her bouw en nieuwbouw, of deze of een andere industrie pre ferentie moet hebben of niet dient aan de overheid te wor den overgelaten. Het is daar- by onvermydeiyk de lndividu- celo beslissingsvryheid af te remmen of zelfs uit te scha kelen. Ernstige moeilijkheden om Prof. Schermerhorn De gezondheidstoestand in Duitschland. Volgens de artsen der geal lieerden, die in dienst zijn van de bezettingsautoriteiten in Duitschland en die een tocht door de Sovjet-zone hebben gemaakt, is de gezondheid aan de winnende hand in den strijd die in Duitschland wordt ge streden tegen de gevolgen van een zwaren winter, de slechte behuizing en de moeilijke voedselomstandigheden. Wel is waar bevindt zich een groot gedeelte van de stadsbevolking in een onbe- vredigenden gezondheidstoe stand en nemen de teekenen van ondervoeding toe, maar van hongersnood in den zin, dien daar gewoonlijk aan ge- (Van onzen Haagschen redacteur). Het staat thans wel vast, dat de Ministers Beel en Jonk man Dinsdag a.s., nog niet naar Indië vertrekken. Er is nl. over hun reis nog overleg gaande met de Commissie- Generaal. Het spreekt vanzelf, dat voor de ontvangst der Ministers in Batavia een en ander gereed moet zijn. Niet alleen besprekingen met de heeren van Mook, Schermerhorn en van Poll staan op het program. Dit blijkt duidelijk uit de nog loopende onderhandelingen. Wij meenen hierin eenige tegenspraak te kunnen constateeren met de oorspronkelijke verklaring, dat de Ministers naar Batavia gaan op verzoek van de Commissie-Generaal voor een „normaal" contact met deze instantie, dat in verband met de omstandigheden dit maal niet in Nederland, doch in Batavia tot stand komt. Er is sprake van veel meer dan dit contact alleen. Inmiddels verwachten ingewijde kringen, dat het uitstel van de reis meer dan enkele dagen zal zijn. Ook met de reis van de heeren Hirschfeld en Albarda zit de zaak nog niet glad. Deze heeren hebben, naar ons werd verzekerd, bezwaren van denzelfden aard als de ex-adviseurs van de Commissie-Generaal, de professoren Verzijl en Posthuma. Deze liggen minder op het terrein van de regee- ringspolitiek, dan wel tegen de uitwerking, die de heeren Schermerhorn en van Mook daaraan willeb geven. Het is thans geen geheim meer, dat vooral Prof. Schermerhorn in de Commissie-Generaal de eerste viool wil spelen en daardoor zelfs Minister Jonkman wel eens voor situaties plaatst, die minder aangenaam zijn. Overigens is de mogelijkheid groot, dat er met de heeren Hirscij^eld en Albarda wel overeenstemming wordt bereikt. Zij gaan immers als voorboden van Prof. Lieftinck en hebben als zoodanig een afzonderlijke positie naast de Commissie- Generaal. Zij zullen dan ook wel waarborgen krijgen tegen de door hen gevreesde „overheersching" van Prof. Schermer horn en Dr van Mook. Deze zelfde vrees voor de houding van Prof. Schermerhorn speelt de regeering ook parten bij het zoeken naar een op volger van den heer De Boer. Naar wij meenen te weten, wordt niet overwogen, deze functie onvervuld te laten. Daar voor zou wijziging van de wet noodig zijn, die een Commissie- Generaal van drie eischt. De moeilijkheid is, een figuur te vinden, die de noodige deskundigheid bezit en tegelijk: Prof. Schermerhorn kan wederstaan. Het spreekt vanzelf, dat een dergelijke figuur niet in de eerste plaats wordt gezocht in de kringen van de Partij van den Arbeid, waar Prof. Schermer horn als een afgod wordt vereerd. De Regeering schijnt reeds enkele personen te hebben gepolst, doch is nog niet geslaagd. Wij mogen aannemen, dat over al deze dingen in groote mate contact wordt onderhouden met Prof. Romme. Zater dagmorgen werd Prof. Romme per speciale koerier een blijk baar belangrijke brief van Dr Beel overhandigd, terwijl hij per trein Den Haag passeerde, In de Fransche zone van Duitschland is het vetrant- soen van 200 op 320 gram per maand gebracht. De Britsche nieuwsdienst in Duitschland deelt mee, dat in de Sowjet-zone geen pre ventieve censuur meer ge oefend zal worden op Duit- sche kranten, periodieken, wetenschappelijke werken en boeken over kunst. Op 5 Mei a.s. wórdt de ge regelde dienst voor passa giersschepen tusschen de Sowjet-Unie en de Vereenig- de Staten ingewijd. Radio Baden-Baden deelt mede, dat binnenkort han delsbesprekingen zullen wor den geopend tusschen Frank rijk en de Britsche zone van Duitschland. Een Amerikaansch militair gerechtshof te Berlijn heeft 22 Duitsche spoorwegarbei ders tot gevangenisstraffen veroordeeld wegens systema tische plundering van Ame rikaansche voedseltranspor- ten. De hoogste straf was 5 jaar. Een Amerikaansch militair gerechtshof te Dachau heeft len van Europa begroeten; zij rollen er een congres hou den. Het stadsbestuur van Ber lijn heeft plannen laten uit werken voor een aanval op het puin, dat nog vele straten in het centrum verspert. Men wil in den kortst mogelijken tijd 200.000 M3. wegruimen teneinde de gevaren voor het uitbreken van ziekten te be perken. TRIBUNAAL TE MIDDELBURG. Uitspraken van Maandag 28 April 1947. Cornelia P, Bak ker, bakker te Middelburg, werd veroordeeld tot een in- terneering van 2'A jaar, ein digend 11 Nov. 1947 en ontz. rechten, omdat hij sinds einde 1940 N.S.B.er was geweest, gecolporteerd had met „Vova" en de „Zeeuwsche Stroom", lid van de W.A. en het N.A.F. was geweest, bezoek ontving van D. militairen, voor de D. weermacht bakte in M'burg, werkzaam was bij het Verpflegungsamt te M'burg en te Dishoeck en extra le vensmiddelen, kolen en een maandelijksche geldelijke uitkeering ontving omdat zijn zoon bij de S.S. diende. Heinrich Joh. Lu- kassen, electro-monteur te Badhoevedorp, zag zich veroordeeld tot een intern, van VA jaar, eindigend 23 Oct. '47 en ontz. rechten. Tegen W illem Alexan der de Groote, admi nistrateur te Middelburg, luidde de uitspraak 6 jaar intern., eindigend 15 April 1951, verb, verkl. van f 500 en een radiotoestel; oiitz. rechten. Het vermogen van den Middelburgschen bakker Mattheus van der S 1 1 k ke werd tot een be drag van f 15.000 verbeurd verklaard, omdat hij van Juni 1940 tot omstreeks 1943 in ruime mate koek en gebak aan de D. weermacht leverde. ■Woensdag, Zon op 5.14 u.; on der 20.01 u. Maan op 14.18 u., onder 4,07 u. (M.E.T.) Hoog water te Vlisslngen Woensdag 30 April: 10.38 u. 1.54 m., 23.08 1,34 m, 1909 80 April 1047. FKOF. BOMME EN LINGGADJATT. Voor een talrijk gehoor heeft Zaterdagmiddag in de zaal van dhr Krijger te Goes, Prof. Romme gesproken over de Indische kwestie. Na een inleidende beschou wing, zei spr. dat de R.K.- Kamerfractie en de regeering zelf eveneens zeer geschrok ken waren toen de befaamde 17 artikelen, welke het ac- coord van Linggadjati vorm den in November van het vo rige jaar bekend werden. Men vond die 17 artikelen niet alleen onduidelijk gefor muleerd, maar ook onaan vaardbaar. Dit complex duid de spr. in het vervolg van zijn betoog aan als het „onduide lijke Linggadjati". Daartegen over kwam toen later het „duidelijk Linggadjati", wat bestond uit de meergenoemde 17 artikelen en de toelichting en verklaringen van de Com missie-Generaal en de regee ring. Tegen dit „duidelijk Ling gadjati" had de Kamermeer derheid geen bezwaar wat tot uitdrukking kwam in de motie Rommevan der Goes van Naters. twee Duitschers tot den strop1fpr- na veroordeeld wegens moord op j ,4® aanvaarding van dit 5 Amerikaansche piloten ta7dl?Si T m Indié als m Nederland een piloten 1944. Volgens inlichtingen uit Deensche bron heeft de Glos ter Meteor het wereldrecord opnieuw verbeterd door een afstand van 535 ICM. in 27 minuten af te leggen. Naar Spaak heeft medege deeld, v zullen de ouderdoms pensioenen in België dit jaar oppositie ontstond. Door het voor te stellen alsof het „dui delijke" in wezen iets anders was dan het „onduidelijke", blies de Nederlandsche oppo sitie wind in de zeilen van de Indische nationalisten en kreeg men in internationale kringen den indruk, dat de Nederlandsche regeering on- van 14.500 tot 16.500 franc1 oprecht was. Dit vooral heeft per jaar worden verhoogd, j funest gewerkt volgens spr. - Een Oostenrjjksch instituut Het eind van het lied was, voor opinie-onderzoek heeft dat Sjahrir zijn bekende voor- vastgesteld, dat slechts 5 pro- stel deed, hierop neerkomend, cent der Oostenrijksche jeugd dat de republiek zich alleen lid is van of belangstelt in bond aan het onduidelijke politieke jeugdvereenigingen.j Linggadjati en de Nederland- - Een Constellation van de sche regeering het duidelijke B.O.A.C. heeft den afstand onderteekende. van Gander op New-Found-1 Met nadruk verklaarde spr. land naar Shannon in Ierland dat de regeering, toen zij daar in 5 uur 28 minuten afge legd. Een melkventer heeft in een zuivelfabriek in N.-Bra- bant 24.000 rantsoenbonnen gestolen, die door hem voor 30 a 40 cent per rantsoen verkocht werden, genoegen mee nam de Kamer voor een fait compli heeft gesteld; geen enkele fractie is te voren geraadpleegd en spr. zelf ook niet. Dat de Kath. fractie zich daar bij neerlegde geschiedde omdat zij biet anders meende wel van Japansche makelij is, maar dat het Indisch nationa lisme reeds veel eerder krach tig leefde in de harten der in landers. Prof. Romme be- zwoor de oppositie zich te be- heerschen en riep allen op tot medewerking om te bereiken wat te bereiken is. En tegenover eigen volk én tegenover Indonesië én tegen- de wereld heeft Nederland een roeping. Een brug moet wor den geslagen tusschen Oost en West, tusschen blank en bruin. Spreker smeekte God wijsheid af en kracht om voor Zijn aangezicht te handelen zooals gehandeld moest wor den. j Van de gelegenheid tot dis cussie is ruim gebruik ge maakt Ieder werd door spre ker te woord gestaan, maar over het algemeen was de beantwoording minder over tuigend dan het hoofdbetoog. Anna-Jacobapolder 100 jaar. Het 100-jarig bestaan van den Anna-Jacobapolder op het eiland St. Philipsland zal be gin Mei feestelijk worden her dacht HEXNKENSZAND. Toen de boomsnoeier P. Ku- zee, Zaterdag bezig was een kastanjeboom te snoeien, raakte hij klem tusschen een zwaren tak en de boom met zijn been, waardoor deze zwaar gekneusd werd en me dische hulp moest worden in geroepen. BAARLAND. Voor een volle zaal gaf de mandoline en acc.ver. „Ani- mato" uit Goes alhier j.L Za terdag een zeer geslaagde uit voering. Veel succes had vooral het Hawaii-ensemble onder leiding van mej. van Boven. THOLEN. Ongeval. Schipper S. Cornelisse, wel- ke aan boord van de korbooti van Gebr. Baey Hz. werkzaam was bij het opvangen van j oesters, kreeg van de kor zoo'n harde duw, dat hij van het dek in het ruim viel, waar hij werd opgenomen met een zware hersenschudding. Terwijl de monteur A. v. d. Pad, werkzaam bij de brug- bouw alhier, aan het hakken was, verwondde hij zich zoo ernstig aan zijn linkerhand, dat hij per auto naar het zie kenhuis te Bergen op Zoom moest worden vervoerd. Door de Geref. Gemeente 1 alhier is van den heer A. Wa- gemaker aangekocht de villa „Nieuw Molenvliet", welke be stemd zal worden voor pasto rie. Deskundigen te Genève te mogen doen, gezien de con- zijn tot de conclusie geko- sequenties daaraan verbonden, men, dat de afschaffing van Reden om te juichen is er paspoorten voor buitenland-1 niet, gezien de vele moeilijk- sche reizen nog niet moge- heden, maar te zwart mag lijk is. men de zaken ook niet zien. - Arnhem zal in Augustus Spr. liet uitkomen hoe het of begin September Chinee- hem in Indië gebleken is, dat sche studenten uit alle dee- de organisatie der republiek H. K. H. Prinses Juliana hoopt morgen 30 April, haar geboortedag te herdenken. Met dankbaarheid en blijd schap kan deze dag door om Vorstenhuis en volk worden gevierd. Het heeft God behaagd, de Prinses tot op dit oogenblik te sparen en haar bovendien op nieuw rijke moederweelde te schenken. In bijzonderen zin is deze verjaardag dus tevens een feestdag. Moge God de jarige Prinses ook in de toekomst met haar Gemaal en haar kinderen ze genen en Haar ook voor ons volle tot een zegen stellen. f 100 aan de z.g.n. geleiders wordt geboden om een koe over de grens te brengen. Het aantal koeien, dat even wel over de grens gaat, is niet meer van groote betee- kenis, hetgeen intusschen niet wil zeggen, dat de aandacht van justitie en politie ver slapt. Ónder de gearresteerden bevindt zich ook een groote geldschieter uit Rotterdam. Deze werkte als man achter de schermen en fourneerde het geld om koeien op te koopen. Deviezensmokkelaara gearresteerd. Thans zitten drie Belgen in het huis van bewaring te Breda ingesloten, die gearres teerd zijn omdat zij een aan zienlijk bedrag aan Engelsche ponden, Amerikaansche dol lars en Nederlansch goudgeld in him auto over de Neder landsche grens naar België wilden smokkelen. Bovendien was in hun auto een hoeveel heid van 70 kg. gladiolenzaad verstopt, welke de smokke laars in Parijs voor f 1000 per kilo wilden gaan verkoo- pen. Ook is gebleken, dat zij zich in beduidende maté aan den smokkel van kaas en boter hebben schuldig ge maakt. Voorts hielden zij zich bezig met bonnenzwen- del en het smokkelen van vee. Veesmokkelaars in arrest. Op het oogenblik zijn 134 veesmokkelaars in arrest. In totaal zijn er ongeveer 190 aangehouden, doch circa 50 zijn er wear op vrije voeten gesteld. De politie is momenteel wel tevreden over den gang van zaken, daar er kennelijk angst onder de veesmokke laars heerscht. Teekenend daarvoor is, dat thans wel EXTRA BON VOOR KORSTLOOZE KAAS VOOR JEUGDIGE PERSONEN. Het C.D.K. deelt mede, dat personen geboren in een der jaren 1927 t.m. 1942 in aan merking komen voor een ex tra hoeveelheid van 100 gr. korstlooze en/of smeerkaas. Men moet hiertoe de bon B04 reserve of B07 reserve uiter lijk op 3 Mei a.s. bij een han delaar in kaas inleveren. De aflevering der korstlooze en/ of smeerkaas zal zoo spoedig mogelijk plaats hebben. ADMIRAAL HELFRICH BEZOEKT WALCHEREN. Op de vlagvertoonreis van H. M. Karei Doorman heeft de bevelhebber der zeestrijd krachten, Luit.-Admiraal Hel- frich, een cheque ontvangen voor de herbeplanting v&n boo men op Walcheren. De gelden hiervoor waren bijeenge bracht door personeel van de Britsche marine. Vrijdag zal de Admiraal een bezoek aan Walcheren brengen om de cheque ter bestemder plaatse te brengen, 's Middags om 4 uur is er een officieele ont vangst in de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg. Daarna zal de Admiraal naar Vlissingen gaan, waar om 5 uur de cheque zal worden overgedragen aan het bestuur van de Stichting Nieuw Wal cheren. Een maaltijd in „Wooldhouse" zal het bezoek sluiten,

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 1