Verkeershuis te Middelburg geopend. Het lot van de geïnter neerden in Indië. Teleurstelling in Ouitschland en Oostenrijk. Knoeierij en corruptie. PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND De nieuwe samenstelling van het brood. Van bevrijding nog steeds geen sprake. - Adres van vróuwen organisaties. In verband met de conferentie te Moskou. Uitgave Stichting „Zeeuwach Dagblad' Hoofdkantoor: Goea, L. Vorst- atr. 70, Tel. 2438, Giro 274280 Kantoren: Vlissingen, Watstr. 33, Tel, 108Middelburg, Kou- nanaohe Knal 10, Tel. admini stratie 20001 Tel. redactie 2347 j Ternouiien, Vloiuwjjk* straat, Telefoon 2002. Het verslag van de inter- pellatie-Joekés in de Tweede Kamer over knoeierijen, zwarte handel en fraude vormt geen opwekkende lec tuur. Uit wat bij het debat werd meegedeeld is gebleken, dat duizenden menschen (er was sprake van een aantal van 150.000) zich met deze duis tere practijken onledig hou den. Op meer dan ergerlijke wijze wordt er gestolen en geknoeid. Ontzaglijke voor raden textiel, waaraan zoo groote behoefte bestaat wor den aan deh normalen han del onttrokken. Een groot deel van het voor consump tie bestemde vleesch is clan destien verdwenen. De deviezensmokkel heeft ondanks alle maatregelen een geweldige omvang gekre gen. Naar minister Lieftinck meedeelde gaat het hier om honderden, millioenen. By de gevoerde besprekin gen bleek, dat de toestand veel ernstiger en ergerlijker is, dan menigeen zal hebben vermoed. Alleen wat betreft de cor ruptie bij de ambtenaren werd door de ministers de indruk gewekt, dat hier soms eemge overdrijving in het spel is. Of dit laatste juist is wa gen wij te betwijfelen. Be richten omtrent fraude zijn helaas aan de orde van den dag. Dit moge eenigszins te verklaren zijn uit het feit, dat veel meer dan vroeger met gelegenheidsambtenaren moet worden gewerkt, dit neemt toen niet weg, dat we' hier te doen hebben met een uiterst bedenkelijk verschijn sel. Wat betreft de te lage straffen waarop de interpel- lant de aandacht vestigde, meende minister van Maars- seveen met hem van meening te moeten verschillen, vooral omdat de opgelegde boetes vaak gepaaid gaan met diep ingrijpende verbeurdverkla ringen. De practijk heeft echter geleerd, dat zij, die zich met allerlei knoeierijen bezig houden, zich over de geldelijke gevolgen weinig bezorgd schijnen te maken. Waarom worden zij, die zich ten nadeele van den welstand van ons volk aan allerlei duistere practijken schuldig maken, niet op een andere wijze aangepakt? Hun schuld is zeker niet minder zwaar dan die van duizenden N.S.B.ers, die vaak voor lan gen tjid en met recht! worden geïnterneerd? Wanneer wij het debat, dat Woensdag beëindigd werd in zijn geheel overzien, dan kan het wel niet anders of wij komen onder den indruk van het feit, dat het met het mo- reele peil van ons volk toch wel slecht gesteld is. Dit was eenigermate te voorzien. De oorlog, met alles wat ZEEUWSCH DAGBLAD 3e JAARGANG No. 629 Maandag 28 April 1947 Abonnementsprijs f3.30 par kwartaal Advertentieprijs 12', cant par m.m, Rubriek Kaboutari 6 cant par woord. Hoofdredecteur: R, ZUlt^MA DirecteurJACQ, DE SMIT Mat vaita medewerking van: BARON Mr W, F. E, v d. FELTZ ia Mlddalburg, Dr K, HUIZENGA to Mlddtiburg, Di J. KARELSE ta Goal, Di R. SlOFSTRA ta Vlliilngan an Di W. VROEGINDEWcY ta Poortvliet daarmee gepaard ging heeft een ontzaglijke ontreddering tengevolge gehad. Begeerte heeft de harten aangeraakt. Met God en Zijn gebod wordt niet gerekend. De zelfzucht viert hoogtij. Ieder grijpt waar hij grijpen kan. Dit geldt in de eerste plaats van de fraudeurs en de zwarte handelaren. Maar wij moeten het bree der zien. Erkend moet worden, dat ons volk als volk schuldig staat, dat de groote massa van ons volk van dag tot dag meewerkt om de duistere practijken te bevbr- deren. Wie zal tellen het aantal van hen in alle volks krin gen die zich op de zwarte merkt van rookartikelen voorzien. Wie zal tellen de „fatsoenlijke burgers" die op clandestiene wijze allerlei artikelen trachten machtig te worden zonder er bij te denken, dat wat zij doen tot schade is van ons volk als geheel. Daarom moet het besef worden gewekt, dat de kwes- j ties waarom het hier gaat ons volk als geheel raken en i dat alles wat mogelijk is ge daan moet worden om het moreele peil te verhoogen. Er moet om het concreet te zeggen zondebesef wor den gewekt. Het: gij zult niet stelen, gij zult geen valsch getuige nis geven, moet ons volk als geheel, in het hart worden gebrand. Een vijfde zal tilt maïsmeel bestaan. GOES. NIWIN propaganda-mlddag. Zaterdagmiddag hield het Goesche NIWIN-comité een i propagandavergadering, welke werd geopend door den eere- Naar de_N. L. Crt verneemt voorzitter, Mr W. C. ten Kate, burgemeester van Goes. De heer C. de Witte, geer. Een aantal Nederlandsche vrouwenorganisaties heeft zich met een adres gewend tot den minister van Ovcrzeesche Gebiedsdeelen om aan te dringen op een zoo spoedig moge lijke bevrijding van de in Indië geïnterneerden. In het adres wordt erop gewezen, dat volgens een mede- deeling van den minister in de Eerste Kamer op I Februari het aantal te evacueeren personen nog 23.500 bedroeg en dat, wanneer het evacuatie-schema was gevolgd, op heden min stens 22.000 personen geëvacueerd moesten zjjn. In feite echter, aldus het adres, zijn tot op heden slechts 2600 per sonen of ongeveer 12 van het in uitzicht gestelde aantal geëvacueerd. De onderteekenende organisaties zijn van meening, dat de minister aan de Kamer een aanmerkelijk rooskleuriger beeld heeft gegeven, dan op grond van de cijfers gerechtvaardigd was. Mede op grond van de minderwaardige behandeling, welke de rijksgenooten in de kampen, vooral ook in geestelijk opzicht moeten ondergaan ter staving waarvan adressan ten den inhoud van boven de kampen uitgeworpen pamflet ten en een uitspraak van Soekamo aanhalen wordt den minister met aandrang verzocht thans zonder talmen met alle kracht op te treden, opdat de evacuatie der geïnterneer den geen dag langer worde uitgesteld. Men herinnert zich, dat loslating van deze geïnterneerden, feitelijk een der voorwaarden was, voor de onderteekening van Linggadjati. Er was echter zooveel haast bij de zaak, dat aan de ge- interneerden niet meer gedacht werd. De Commissie-Generaal reist heen en weer, dineert, houdt toespraken en wat niet al, maar de geïnterneerden blijven jvaar zfe zijn! En de regeering zwijgt. En de regeeringspartijen zwijgen. Zomerdienstregeling op de Zeeuwsche lijn. De zomerdienstregeling van de Ned. Spoorwegen brengt op de Zeeuwsche lijn weinig ingrijpende veranderingen. De voornaamste is, dat de trein die tot nu tóe alleen op Maandag en Zaterdag reed, met 4 Mei iederen dag ook op Zondag gaat loopen. Een. welkome aanvulling in het spoorboekje voor de Zeeuwsche reizigers is, dat het ook de dienstregelingen geeft van de prov. stoomboot- Duitsche politieke kringen zijn verbaasd en teleurge steld door de mededeeling, dat de vier ministers pas in November te Londen weer bijeenkomen, hoewel zij zich er reeds op voorbereid had den, dat de conferentie van Moskou besloten zou'worden, zonder dat er overeenstem ming bereikt zou zijn over de toekomst van Duitsch- land. - Zij zijn van oordeel, dat zelfs na een uitstel van 6 maanden een regeling nog niet bereikt zal worden wijl de toestand in Duitschland dan nog niet verbeterd maar verslechterd zal zijn. Krin gen, die het vertrouwen ge nieten van het Russische mi litaire bestuur hl Duitsch land, deelen deze meening. De driemogendhedenover- eenkomst inzake den uitvoer van Duitsche steenkool heeft tot de vorming van deze meening zeer veel bijgedra gen. Van Russische zijde te Berlijn wordt de overeen komst beschouwd als een duidelijke aanwijzing, dat tegen den tijd, dat de minis ters te Londen weer bijeen komen, de Westersche mo gendheden nog hechter aan- eengeschaard zullen zijn en het vooruitzicht van een ver- deeld Duitschland nog we- I zenlijker zal zijn geworden. Vele Duitsche politici den- I ken hier ook zoo over. In betrouwbare politieke kringen te Weenen verklaart men, dat het voortduren Van de militaire bezetting Van Oostenrijk een ernstigen po litieleen terugslag onder de Oostenrijkers zou kunnen te weegbrengen. Men erkent evenwel, dat het beter is, zes maanden te wachten dan een „verdrag tot eiken prijs", dat een grooter gevaar zou inhouden dan een voortgezet te bezetting, te construeeren. In kringen van de Oosten- rij ksche Volkspartij verklaart men, dat de Britten, wat Oostenrijk aangaat,-de mees te eer toekomt. De Russen waren niet tevreden over de Duitsche .activa en de Ame rikanen niet over de ver plaatste personen. De Fran- schen wilden „zeer onge- wenschte" militaire clausules in het verdrag ingelascht zien. De Britten daarentegen stemden toe in een verzach ting van hun eenigen eisch, restitutie en compensatie van tijdens den oorlog bescha digde gealliëerde eigendom men in Oostenrijk, diensten op de Wester Schel de en van den spoorweg Ter- neuzenTemsche. Ook de dienstregeling van de autobus GoesHoedekenskerke werd niet vergeten. Zoo men weet vervalt met 4 Mei het locaal treintje Goes- Hoedekenskerke. „Onze huishouding." Donderdagavond was de laatste gelegenheid om een bezoek aan de tentoonstelling „Onze Huishouding" in het Schuttershof te Goes te bren gen. Voor deze expositie, die Dinsdag 29, Woensdag 30 April en Donderdag 1 Mei te Middelburg wordt gehouden, bestond een goede belangstel ling, evenals voor den huis- houdcursus welke gegeven zal worden door mej. Wes- teijn, directrice van de meis jesvakschool te Goes. Nationale herdenking Z.-Vlaanderen. In verband met de herden king van de gevallenen, zal op 3 Mei des morgens van 10.3011.15 u. op de begraaf plaats te Breskens een mili taire plechtigheid plaats vin den. Deze plechtigheid, waarbij aanwezig zullen zijn de 6e comp. van het Bat. Techn. Bewaking uit Vlissingen, de le comp. van het Bat. Techn. Bewaking uit Geertruiden- berg en de opl. comp. 3e Bat. Territoriale Troepen uit Roo sendaal, zal te Breskens als centrum voor Zeeuwsch- Vlaanderen worden gehou den. De leiding van de herden kingsplechtigheid is in han den van Luit.-Kol. J. H. Koole de voormalige districtsbevel hebber in Zeeland. Iedereen kan hierbij tegen woordig zijn; zelfs zal voor de invaliden voor zitgelegen heid worden gezorgd. Asphalt in den strijd tégen de zee. Vóór den winter moest het vorige jaar het oude ge deelte van den Westkapel- schen zeedijk, dat ernstig door de stormen had geleden, hersteld zijn. Dit was de oorzaak, Waar om de Rijkswaterstaat over ging tot toepassing van een Zfi\ de samenstelling van ons brood over eénige weken weer worden gewijzigd. In plaats van het Vlaardingsch comité, van 10 pet. zal er dan 20 pet. hield een inleiding over het mais in het brood worden ver- streven -en de werkwijze van werkt en hierin zal dan voor- de NIWIN, die alle acties ten loopig geen verandering meer bate van het welzijn van de komen. De samenstelling van Nederlanders in Indië wil co- het brood zal dan worden: 20 ordineeren en waarvan Prins pet. mais, 15 pet. buitenland- Bernhard als voorzitter op- sche tarwe en 65 pet. bloem- treedt! melange. Deze 65 pet. bloem- j Sprèker wekte de plaatse melange bestaat weer uit 50 üjke comité's op het niet te pet. buitenlandsche tarwe, 35 laten ontbreken aan enthou- pct. inlandsche tarwe en 15 siasme en planning en zag het pet. rogge. voor alle Nederlanders als een De verhoogmg van 't mais- plicht aan het welslagen van percentage beteekent een de acties mede te werken, vooszorgsmaatregel omdat wij Vervolgens vond de vertoo- afhankelijk zijn van den im- ning van een drietal films port van tarwe. Ook met de plaats, die het leven van de nieuwe samenstelling zal het Nederlandschen soldaat en brood van uitstekende kwali- marinier toonden en de wijze telt blijven wordt ons van be voegde zijde verzekerd. geheel nieuw middel, ,z.g. „asphalt-procédé". Dit hield in, dat de steenstortin gen op het dijklichaam wer den aangevuld met asphalt. Tot heden heeft dit zich waarop zij hun plicht vervul' len. Het aantal bezoekers was niet overweldigend, de gehou- hetiden collecte was echter een succes. Meulpolder Jn een algemeene ledenvergadering bijeen, on der voorzitterschap van dok ter Wouda. Het jaarverslag van den secr.-penningm. was in alie opzichten gunstig. De ver- eeniging telt thans 1081 le den, terwijl het kassaldo f 480,73 bedraagt. Dhr J. P. van Wel werd als secr.-penningm. gekozen in de plaats van dhr Voskuil, die wegens vertrek bedankte, i Als leden der controlecom- missie werden benoemd de heeren C. de Bruin en C. Kor- stanje. Dhr A. de Lange uit Goes gaf aan het eind der verga dering een toelichting om trent nieuwe regelingen in de vereenigingen en het fi nancieel overzicht der ver- eeniging in haar geheel. VERSERE. Mosselzaad. Naar wij vernemen zal de gelegenheid om mosselzaad te halen van de Wadden, opengesteld worden 26 Mei a.s. Het voornemen bestaat, om de maat te verhoogen tot 414 ton. Rusthuis Ouden van dagen. De door den Kerkeraad der Geref. Kerk benoemde rust huiscommissie heeft thans de j u^4. iv Amen. umas ue ït*ï i beschikking gekregen over bet pand.aan den Westwal, dit procédé toepassing vindt, kan niet worden gezegd, of het succes blijvend zal zijn. Ook economische overwegin gen spelen hier een roL Momenteel moet nog een ander gedeelte van dezen ouden zeedijk met asphalt worden bewerkt. Hiertoe wordt echter een andere me thode gevolgd, n.1. het steen- zetten of steenschikken, dat met vrij ruime voegen ge schiedt, die met asphalt wor den aangevuld. Het voordeel daarvan is, dat versleten steen kan worden gebruikt (tegenwoordig wel van groot belang), terwijl ook de hoe veelheid asphalt, die noodig is, aanzienlijk kleiner zal zijn. Deze geheele zaak van de toepassing van asphalt by zeeweringen, is een vraag stuk, dat reeds jaren de des- kundigen bezig houdt. Reeds bij de inpoldering van de Zuiderzee werden proeven genomen. De verwachting is zeker niet ongegrond, dat het as phalt een rol van groote be- teekenis kan gaan spelen bij den strijd tegen het water. Herstel Zuidersluis. De Zuidersluis bij Ramme- kens is buitengewoon ernstig beschadigd uit den stryd te voorschyn gekomen. Aan weerskanten moet de sluis van een zware afdamming worden voorzien. By dit werk is vertraging ontstaan. Toen de vorst inviel, kon de ontmanteling van de sluis niet verder worden doorge voerd! Op het oogenblik is men met de ontgraving vol op bezig. Wanneer dat is ge beurd, kan bekeken worden, wat er aan de sluis mankeert. Volgens ir Wiersma be staat de indruk, dat de sluis niet vernieuwd zal behoeven te worden, doch wel, dat een ingrypend herstel noodig zal zijn. Antirevolutionnaire gemeente raadsleden. Zaterdag werd onder lei ding van den heer Zuidema te Goes een vergadering gehou den van AR.-gemeenteraads- leden. Besloten werd de vroe gere organisatie van gemeen tebestuurders, waartoe ook burgemeesters en secretaris sen behoorden, weer in het le ven te roepen. Een commissie werd aange wezen om de organisatie voor te bereiden. Verder werden verschillen de punten van practisch ge meentebeleid behandeld. Binnenkort zal opnieuw worden vergaderd ter verkie zing van pen bestuur, terwyi dan tevens een tweetal prin- cipieele punten aan de orde zulten worden gesteld. MIDDELBURG. Brandje. Zondagmiddag omstreeks kwart over twaalf meldde een bewoner van den Lange- vieleweg de brandweer, dat brand was uitgebroken in een rietopslagplaats by den Poele- dalewég. Direct zijn de Magi- russpuit en een trekker uit gerukt. Met een straal op de waterleiding had men het vuur spoedig onder de knie. Het riet is waarschyniyk door enkele jongens in brand gestoken, waarin tot voor kort Gezins. zorg was ondergebracht. Door het aanbrengen van centrale verwarming enz. zal dit pand in zoodanigen staat worden gebracht, dat een bescheiden aantal ouden van dagen Van worden opgenomen. KLOKTINGE. De onderdafdeeling Kloe- tinge van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Z.- en N.-Beveland kwam Don derdagavond in de zaal van PRINS BERNHARD. Prins Bernhard zal waar schijnlijk vandaag met de beide prinsesjes Beatrix en Irene uit Zwitserland terug- keeren. MARTIN BORMANN GEGREPEN? Agence France Presse meldt, dat officieel bekend is ge maakt, dat de Egyptische po litie Martin Bormann, de rechterhand van wijlen Hit- Ier, gearresteerd heeft. Volgens nadere berichten waren er vermoedens, dat hy zich bij een transport Joden op weg naar Palestina, had gevoegd. BELANGRIJKE GEBEURTENIS. BELANGSTELLING VOOR VREEMDELINGENVERKEER VAN DE ZIJDE VAN HET PROVINCIAAL BESTUUR. Op- en ondergang van Zon en Maan. Dinsdag. Zon op 5.16 u., on der 10.50 u. Maan op 12.50 u,, onder 8140 u. (M.E.T.) Hoog water te Vlleelngen Dinsdag 20 April: 0,02 u, 1.00 m,, 21,40 h. 1.82 m. WEER OP DEN BON. Met ingang van heden zyn Berliner en Saksische lever worst en leverkaas, artikelen waarin behalve lever ook vleesch 'verwerkt wordt, uit sluitend weer op den bon verkrijgbaar. De z.g. Haagsche lever worst, die geen vleesch be vat, zal men zonder bon kunnen blijven koopen. CYCLOON EN BIRMA. Een cycloon heeft onge veer 5000 huizen in en rond de havenstad Ye in Zuid- Birma verwoest. Er werden 28 dorpen geteisterd. Het aantal ongevallen is nog niet bekend. VLIEGTUIG NEERGESTORT Een particulier vliegtuig met drie passagiers is Zon dagmiddag by Kopenhagen neergestort. Er zyn nog geen by zonderheden bekend. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Eén doode en twee zwaargewonden. ^Zaterdagmiddag is op den Barneveldschen weg te Lun- teren het achtjarig zoontje van een woonwagenbewoner, toen het plotseling den weg overstak, gegrepen door een motorrijwiel; het kind was onmiddeliyk dood. Doordat de motorrijder krachtig remde, sloeg hij om, waarbij hij ernstige hoofd wonden opliep. ZijR duo- passagiere, mej. H. uit Bar- neveld, maakte een vervaar lijke salto en werd eveneens ernstig gewond. Zü werden overgebracht naar „De Lich tenberg" te Amersfoort. FRANSCHE DOKTOREN STAKEN. Op 2 Mei zullen 30.000 Fransche doktoren geduren de 24 uur een administratieve staking houden als protest tegen de, naar hun meening, onvoldoende toewijzing van auto's. Deze staking houdt slechts in, dat de doktoren op dien dag zullen weigeren at testen te teekenen. Het was Zaterdagmiddag een belangrijke gebeurtenis in de na-oorlogsche geschiedenis van Middelburg, toen op offi- cieele wdjze het nieuwe ver keershuis in het stadscentrum, n.1. op de Markt, werd ge opend. Deze plechtigheid werd luister bygezet door de aan wezigheid van den eere-voor- zitter der A.N.V.V., C. R. T. Baron Krayenhoff, Jhr W. Boreel, voorz. van de A.N.V.V. den heer H. Rienstra namens den A.N.W.B.,en tal van auto riteiten, onder welke wy op merkten Mr A. J. v. d. Weel namens den Comm. der Ko ningin en het Prov. Bestuur van Zeeland, Dr B. D. H. Tei legen, Griffier der Staten, burgem. Jhr Mr W. C. Sand- berg tot Essenburg en den gem. secr., dhr J. Ph. Koene, eenige burgemeesters van an dere Walchersche plaatsen, vertegenwoordigers van zus ter-V.V.V.'s, Verkeersinspec- tie, Kamer van Koophandel enz. Als eerste nam Baron Krayenhoff het woord, die, ook als oud-Middelburger, de Walchersche V.V.V. geluk wenschte met de opening van het gebouw en zijn bewonde ring uitsprak, dat het nu reeds in gebruik kon worden geno men. „I'Uunion fait ia force", aldus spr., daarmede doelend op het feit, dat niet alleen de prov. en plaatselijke V.V.V. hier onderdak vinden, maar dat ook het reisbureau Laag land en Co. alsmede de E.V.O. in het huis zyn ondergebracht. Dé A.N.V.V. is zeer biy met de totstandkoming en wensch te de V.V.V. medewerking van alle kanten toe. Zoowel voor de aanwezig- beid als de woorden van Ba ron Krayenhoff bracht de voorzitter der Prov. V.V.V., Mr J. Moolenburgh, dank. De moeiiykheden, die over wonnen moesten worden, yoordat tot opening van het verkeershuis kon worden overgegaan, werden geschetst door den voorz. van de Mid- delburgsche V.V.V., Mr J. A. Dumon Tak. Hy sprak vervol gens de hoop uit, dat vele Ne derlanders den heer Krayen hoff zullen beschouwen als symbool voor hun werk ten behoeve van het vreemdelin genverkeer. De heer Rienstra wilde vaststellen, dat met de stich ting van dit verkeershuis de Zeeuwsche spreuk alle eer is gedaan. Hy wenschte veel succes met het werk. Namens het Middelburgsche gemeentebestuur sprak de burtemeester. „Het moet zoo worden", aldus de burgem., „dat men niet meer zegt: In Holland staat een huis: maar: In Middelburg staat een huis, daarmede het verkeershuis bedoelend". Mr Dumon Tak verklaar de, zich en het bestuur geluk kig te prijzen, in de persoon van den burgemeester zulk een goeden eere-voorzitter te bezitten. Mr v. d. Weel wees op de groote energie, die gedemon streerd is, dat nu reeds het huis kon worden geopend. Dit stemt tot groot vertrouwen in de toekomst van het vreemde lingenverkeer in Zeeland, dat op dit punt vele mogeiykheden biedt. Op de voortdurende belang stelling van het prov. bestuur kan worden gerekend. Van zyn kant sprak Mr Moolenburgh den wensch uit, dat de goede samenwerking tusschen prov. bestuur en de V.V.V.'s mag blijven bestaan. De voorz. van de Vlissing- sche V.V.V. dhr J. L. Verhagen bracht de hartelijke geluk- wenschen over met de opening van het fraaie gebouw, waar in het Vlissingsche verkeers huis zich wel vyf a zes keer kan omdraaien! De samen werking tusschen de V.V.V. te Vlissingen 'en die te Middel burg is uitstekend. Ook als voorzitter der Stichting Nw. Walcheren voerde hy het woord, daari>ü erop wijzend, dat het werk der Stichting en der V.V.V.'s in vele opzichten parallel loopt, n.1. het schep pen van goodwill voor Wal cheren, Hiermede was het officieele gedeelte afgeloopen en was er gelegenheid het keurig inge richte gebouw te bezichtigen. Het verkeershuis zal in een dringende behoéfte voorzien, niet alleen voor de vreemde lingen, maar ook voor de be woners van Walcheren. Men kan hier n.1. terecht voor het koopen van spoorkaartjes, niet alleen voor de heenreis, maar ook voor de terugreis op een anderen dag. Het geheel is een aanwinst voor de Zeeuwsche hoofdstad en beteekent een belangrijke stap vooruit in de ontwikke ling van het vreemdelingen verkeer in onze provincie. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Colijnsplaat (toez.), J. H. Renting te Hein- kenszand; te Ommelander- wyk-Zuidwending, L. Hyla- rides te Paesens. Aangenomen, naar Maas- dyk, H. W. Lovink te Sexbie-( rum; naar Nigtevecht, P.' Loggers, cand. te Zwolle. Bedankt voor Edam, Herv. Evang., H. F. Huson te Oost- zaanvoor Oude-Tonge, C. C. Klerkx te Op- en Neder- Andel; voor Burum, C. T. Niemeyer te Birdaard; voor Oosthem, W. de Jong te Zuid- wolde; voor Papendrecht, P. Bouw te Woudenberg; voor Munnikezijl, C. F. Niemeyer te Birdaard. Geref. Kerken. Aangenomen naar Gronin gen, J. F. H. v. d. Bom te Ijlst. Bedankt voor Zuid-Beijer- land, Joh. Boby te Heinkens- zand; voor Koudekerke en Oosterbeek, J. F. H. v. d. Bom van Ijlst; voor Sloot- dorp, C. L. Ruben te Zeven hoven; voor Oldebroek, H. v. d. Elskamp te Hilversum. Geref. Kerken ,(art. 31 K.O.), Beroepen te IJmuiden, J. Keuning, cand. te Baarn. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Den Haag (vac. A. W. C. de Wit), J. Gronich te Deventer, A. Johannes te Delft en J. H. Smit Duyzent- kunst te Leiden. J Ds H. H. van Ameide. f In den ouderctom van 66 jaar is te Nunspeet overle den Ds H. H. v. Ameide, em.-pred. der Ned. Herv. Kerk. De overledene diende de gemeenten te Schipluiden, Hillegom, Noordwyk aan Zee, Hillegersberg, Ridder kerk, Putten, Prinseland, Hoogeveen, Sommelsdyk, Ouddorp, Groot-Ammers en Elburg. April 1942 ging hy met emeritaat. Ds v. Ameide behoorde tot den Geref. Bond. DE BILT ZEGT: Zwaar bewolkt. Meest matige, langs de kust tydeiyk nog krachtige wind tusschen West en Z.- West, Zwaar bewolkt met plaatseiyk eenige lichte regen of motregen. In het algemeen iets minder zacht,

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 1