P Het verkeer ia Zeeland. De tietiezenpositie van ons land. Terry en Berry rowiïci (cu i" «rsasss»!* sxsssan.'st Herstel der Vlako-brug. om tuuihwuie Minister Lieftinck heeft thans aan de Tweede Kamer de nota inzake onze deviezen- positie overgelegd, welke door hem was toegezegd. De minister komt daarin tot de conclusie, dat moel< lijke jaren in het versohlet liggen. Meer dan ooit zijn de de viezen te beschouwen als de brandstoffen waarop de Ne- dcrlandsche machine loopt. Het herstel van ons land is een zaak waaraan het geheele volk zal moeten medewerken en waarvoor van een ieder een offer mag worden ge vraagd. In een te 's-Gravenhage gehouden persconferentie heeft minister Lieftinck de ingediende deviezennota na der toegelicht. Deze nota aldus de mi nister moet men vooral niet zien als een sensationeel document. De geopperde ver onderstellingen, als zou in deze nota het standpunt van de Nederlandsche regeering ten aanzien van de deviezen- positie uiteengezet worden, waren onjuist. Beleidsvragen zijn in deze nota niet aan de orde gesteld. De deviezennota moet men als een achtergrond zien, waartegen de beleidsvragen gesteld zijn. In dit verband verklaarde de minister, dat de regeering haar standpunt ten aanzien van het beleids vraagstuk nog niet heeft be paald. Een mededeeling hier omtrent kan echter binnen kort worden verwacht. DE „STELDE OMGANG" OP 3 MEI ,1947. Evenals verleden jaar zal ook dit jaar weer een „stille i omgang" worden gehouden. Dit jaar zal echter, in. tegen stelling met het vorige jaar, deze plechtigheid centraal plaats vinden. Voor Zeeland is daarvoor aangewezen het dorp Kapelle. De redenen hiervoor zijn tweeërlei. Ten eerste liggen hier de meeste Franschen begraven en ten tweede heeft de burgerij van Ka- pelle-Biezelinge die graven der gevallenen zeer goed on derhouden. Iedere inwoner van Ka- pelle-Biezelinge kan, hetzij individueel of in verenigings verband aan dezen „stillen omgang" deelnemen, evenals de menschen van, de omlig gende dorpen. Het is de bedoeling, dat deze plechtigheid door radio- Hilversum wordt uitgezonden en tevens door radio-Parijs. Een Waalsch predikant zal mede aanwezig zijn, die na den „Stillen omgang" een kort wooru zal spreken in de Nederl. Herv. Kerk te Ka- j pelle, waarna Ds Drost met een kort woord deze herden kingsplechtigheid zal sluiten. Verschillende hpoge Fran- sche autoriteiten zullen aan wezig zijn bij de plechtig heid. Dijkgraaf. Bij K. B. is benoemd tot dijkgraaf van het waterschap Stavenisse, de heer C. van Putte te Stavenisse. NIEUWE BUSDIENST OP SCHOUWEN. WRAKKEN IN VLISSINGSCHE BUITEN HAVEN WORDEN GELICHT. GEEN VLIEGVELD EN DEN DEKKERSPOLDER. Onder leiding van den Com- gezegd, dat de N.S. alles zul- missaris der Koningin in Zee land, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, werd Woensdag middag in het Schuttershof te Middelburg een provin ciale verkeersconferentie ge houden, waarbij van de zijde van Ged. Staten aanwezig waren Mr A. J. v. d. Weel en dhr C. Philipse. Van den Rijkswaterstaat in Zeeland was de hoofding.-dir. Ir Th. Heijblom aanwezig, van den Prov. Waterstaat Ir H. D. J. Swaters, hoofding., en voorts de dir. der Prov. Stoomboot diensten dhr G. J. de Jonge, de Rijksinsp. v. h. verkeer in Zeeland Mi J. L. Nieuwen- hujis en vertegenwoordigers van den A.N.W.B., K.N.A.C., de Spoorwegen, de P.T.T., verkeersondernemingen, de prov. V.V.V. en gemeente besturen. De Comm. der Koningin opende de bijeenkomst en zei, dat weinig wenschen en klachten omtrent het verkeer in Zeeland bijAhet prov. be stuur waren Ingekomen. Luchtnet. Wat de vliegverbinding met Zeeland betreft werd door Ir Heijblom medegedeeld, dat heel misschien het vliegveld Haamstede dit jaar nog in ge bruik kan worden genomen, al is die kans uiterst gering. Met het oude vliegveld te Vlissingen zal dit in 1947 ze ker niet het geval zijn. Het aanleggen van een vliegveld in den Dekkerspolder bij Axel kan niet doorgaan; er zal in dit gebied naar een ander geschikt terrein moeten wor den gezocht. De zaak der definitieve vliegvelden (waarvan er drie in Zeeland komen) is thans nog in studie bij een com missie van den Rijkslucht vaartdienst. len doen om Walcheren te helpen aan meer busmateriaal en dat zij met de positie van dit eiland als noodgebied re kening zullen houden. Een klacht van het gem. bestuur van Vogelwaarde, dat de bustarieven vooral voor de schoolkinderen te hoog, zijn moest voor kennisgeving worden aangenomen. De veerdiensten. De K.N.A.C. had verzocht om een latere verbinding tus- schen KruiningenPerkpol- der en aansluiting op den laatsten trein. Hieraan <kan momenteel door gebrek aan personeel niet worden vol daan. Zoodra tusschen Vlis singen en Breskens een groo- te boot gaat varen is dit mis schien mogelijk. Ged. Staten zullen ernstig overwegen, of het mogelijk zal zijn het bootje de „Zeemeeuw" in te zetten voor het des morgens vroeg brengen van post naar Perkpolder en het afhalen van passagiers voor den eer sten trein. De „Irene" zal de zen zomer waarschijnlijk naar Rotterdam verdwijnen, daar de huurtermijn is afgeloopen.. Wat de wrakken in den mond der Vlissingsche bui tenhaven betreft werd mede gedeeld, dat de „Prinses Juli ana" gedeeltelijk is gelicht en dat dit met de „Prins Hen drik" binnen enkele weken het geval zal zijn. Aan het verzoek om op speruren naast de „Kon. Wil- helmina" de Moerdijkpont tusschen KruiningenPerk polder in te leggen, kan door personeelstekort niet worden voldaan. MIDDELBURG. Diaconale assistente. De diaconie der Geref. Kerk te Middelburg verleen de met 1 Mei op haar ver zoek aan mej. C. Aarnoutse op de meest eervolle wijze ontslag als diaconale assis tente en benoemde in haar plaats mej. Zuster B. Akker mans te Amersfoort. GOES. Mislukte inbraak. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd een inbraak gepleegd in de kantoren van de firma H. aan den Oostha- vendijk. Een poging om de brandkast te opehen is echter mislukt en tenslotte heeft de dader genoegen moeten ne men met acht halfpondjes koffie, die in de provisiekast voor het personeel aanwezig waren. Ook is een bezoek gebracht aan het kantoor van een ben zinefirma; hier wordt niets vermist. Filmavond. Onder auspiciën van de Z.V.U. en Nederlandsch Volksherstel werd ook hier het inmiddels békend gewor den filmprogramma gebracht, met als hoofdfilm „Man of Aran". De burgemeester, de heer W. C. ten Kate, sprak een openingswoord tot het flink aantal aanwezigen en de heer J. S. Visscher, dir. van Volks herstel in Zeeland, gaf «en toelichting op de films. Vergadering C.J.B.T.O. De afdeeling Goes van de Christelijke Jongeren Boeren- en Tuindersorganisatie hield haar laatste vergadering in dit seizoen onder voorzitter schap van dhr L. op 't Hof. Dhr J. Elenbaas sprak over: Tegenstellingen in de Fruit teelt", Spr. wees op het ver schil van de oude bóeren- fruitteelt met de moderne nieuw aangelegde bedrijven. Hij kwam tot de conclusie, dat een goed fruitteeler over veel vakkennis moet beschikken, wil hij op rendabele wijze goed fruit kunnen telen. In aansluiting hierop ver toonde dhr J. A. v. d. Guchte een serie lichtbeelden en wees aan de hand van deze' lan taarnplaatjes op de door dhr Elenbaas genoemde tegen stellingen. Voorbereidingen werden ge troffen voor een gezamenlijke reis naar de op 21 Mei in Haarlem te houden Bondsdag. 12 Juni a.s. zal door de af- deelingen In Zuid-Beveland een excursie per bus gemaakt worden naar Limburg. Aanrijding. Op den hoek van de Wijn- gaardstraat-Zusterstr. kwam gistermiddag een vrachtwa gen van het circus Van Beve- ren in botsing met een per sonenauto. Een en ander be perkte zich tot materieele schade. De politie onderzoekt de schuldvraag. KRABBENDIJKE. Dinsdagavond hield de Oranjevereeniging haar jaar vergadering onder leiding van dhr P. Tramper. Uit het jaarverslag van den secreta ris bleek, dat het afgeloopen TRIBUNAAL GOES. De zitting van Woensdag, waarvan wij het eerste gedeel de busdiensten, te reeds publiceerden, werd •was er dit verblijdende be- hamer uit Hulst, die lid is richt, dat m.i.v. Maandag a.s. vfl_ N s B lectuur een busdienst zal worden ae- Seweest van ae jn.Sj.ö., lectuur ODend tusschen ZierikzJ— verspreidde en propaganda- Ouwerkerk-hoek van OnwÏT petten aanplakte, terwijl hij keuk met zeven riHen ln dienst van den Wachtdienst Er Tal eveneens vrii snoe 1 Nieder-Sachsen, in Frankrijk aio w al r r a fl u ien Nederland wachtdiensten dig door de B.B.A. een bus- verrjcj,tte verbinding van Anna Jacoba Besch f h t t t Rocken daal worded tof sbfnd legde b^na Seheel toe en voor Roosendaal worden tot stand Mr van gon blee£ over ver, gebracht, hetgeen voor dit ge- zachtende omstandigheden bied een belangrijke verbete- j aan £e voeren> waarbij hü ge ring beteekent. legenheid vond er op te wijzen N.a.v. een verzoek van het dat deze cliënt ni£ als \,ol. lid der Prov. Staten Raas, komen normaal kan worden werd medegedeeld, dat zoo- beschouwd! dra de personeelspositie dit toelaat op Zon- en feestdagen de bussen in de zak van Z.- Beveland zullen gaan rijden voor ziekenbezoekers en mili taire verlofgangers. Het gemeentebestuur van Zoutelande had verzocht, geen Zondagsdienst op dit dorp in te leggen; Ged. Sta ten en de directie van de Stoomtram Walcheren zijn echter van meening, dat een zeer beperkte verbinding hier wel op zijn plaats is. Door den vertegenwoordi ger der Spoorwegen werd Des middags had Mr van Son zijn vierde zaak en, wel die tegen L. A. M u r} e r, schipper te Terneuzen, die be kende lid te zijn geweest van de N.S.B., als sleepbootkapi tein voor de Wehrmacht te hebben gevaren en wachtdien sten te hebben gedaan. Hij zeide geen munitie te hebben vervoerd. Dit maal wees de verdedi ger er op, dat zijn cliënt zeer onontwikkeld is en vroeger veel in Duitschland is ge weest, waar zijn vrouw gebo ren is. Zn 1940 heeft hij schip en verdere bezittingen verlo ren. Ten slotte is besch.'s ge aardheid niet zoo slecht en spr. vroeg daarom, uiterste clementie. De laatste zaak was die te gen den tuinder J. P. van Dommelen uit Axel, die alle tenlasteleggingen beken de en wel, het lidmaatschap van de N.S.B., het in 1942 in dienst gaan bij de Oost- Compagnie, het doen van wachtdienst en het zich be schikbaar stellen voor het N. S.K.K., om te dienen in België en Frankrijk. De verdediger, Mr Eikhui zen, erkennende de groote fouten van zijn cliënt, wees er op, dat besch. uit een vader loos gezin van 9 kinderen komt en sedert verleden jaar in het kamp in de ziekenaf- deeling ligrt met t.b.c. Mede daarom riep spr, clementie in. Uitspraak in ,alle zaken 7 Mei a.s. Uitspraken van 24 April. Johannes Fokker, v.m. onderluitenant van de marechaussee te Kloetinge: 1 jaar intern, tot 24 April 1948 en ontz. rechten in casu het recht om op eenigerlei wijze bij de Ned. Politie werkzaam te zijn. Cornells J. Hame- linck, landarbeider te Hans- weert: 2 jaar intern, tot 24 April 1949 en ontz. rechten. Anna M. Quandt te Vlissingen: het Tribunaal geeft de regeering geen ver dere intern, in overweging. Anthonle C. Beneder ex-burgemeester te s-Heer Arendskerke: geen verdere intern, en ontz. rechten. vereenlgingsjaar er een was van groote activiteit. In de kas is een behoorlijk batig saldo. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen dhr C. Bouche- rie. Besloten werd op 3 Mei bloemen te doen leggen bij de monumenten voor de ge vallenen. Aangezien dit jaar al en kele feesten in deze gemeente gevierd zijn, werd besloten den feestdag vast te stellen op 31 Aug. a.s. Op 5 Mei zal de muziekvereen. des avonds een rondgang door de ge meente maken, terwijl te vens zal worden getracht de film die van de burgemees- tersinstallutie werd opgeno men te laten vertoonen. Dhr D. Waverijn werd be noemd tot voorzitter. WAARDE. De Emmabloem-collecte voor de T.B.C.-bestrijding, welke Zaterdag is gehouden, heeft f 62.40 opgebracht. NISSE. Op Woensdag 23 April hield de aïd. „Groene Kruis" alhier een algemeene vergadering. De secretaris gaf een uitge-1 breid verslag over het jaar 1946. De kas van het T.B.C.- fonds sloot met een goed slot van f 144.07 en de kas van de afdeeling Groene Kruis met een goed slot van f 751,38. De afdeeling telt 118 leden. Getracht zal worden wat materiaal aan te koopen. Een" voorstel van het bestuur tot het verleenen eener jaar- lijksche subsidie adf 100 voor de auto der diacones werd met aig. st. goedge keurd. MELISKERKE. Het Jeugd Roode Kruis al hier hield deze week een eerste uitdeeling. Aanvanke lijk was dit een schoolgroep, welke nu werd uitgebreid met een algemeene groep. De leider, dhr H. Jansen, sprak een enkel woord naar aanlei ding van deze gebeurtenis, terwijl de burgemeester als voorzitter van het Roode Kruis afdeeling Meliskerke door zijn tegenwoordigheid blijk van zijn belangstelling deed geven. Door het kring commissariaat waren een 5-tal kisten ter uitdeeling ge zonden. De ouden van dagen, Zieken en kinderen werden bedeeld. De vorige week ontving de „Boaz-school" van het Jeugd Roode Kruis te Tasmaniëeen prachtige zending nieuwe wollen goederen, welke zeer welkom waren. ST.-LAURENS. Woensdagnamiddag werden door notaris J. L. Hertogs pu bliek geveild: 1. Een woon huis B 67 te Brigdamme. Kooper Jac. Wisse te St.- Laurens voor f 1360. 2. Idem B 111 en 3. idem B 110, bei den te Brigdamme. Kooper W. M. Desson te Middelburg voor f 1025 voor elk perceel. Perc. 4. 3 gem. 114 roeden bouwland aan den Zoeten- daalsche weg. Kooper Joh. Wisse te St-Laurens voor f 2010. Woensdagavond hield de Chr. Schoolvereen. haar jaarvergadering onder lei ding van Ds J. P. Simoons. De secretaris D. Willemse bracht verslag uit. Het leden tal bedraagt 102. Het leerlin genaantal bedraagt 83. Te vergeefs werd getracht een tijdelijke derde leerkracht te krijgen. De rekening over 1946 werd goedgekeurd. Tot voorzitter (vac. Ds A. Koning) werd gekozen K. Ottetot bestuursleden C. Joosse, G. A. Koole en E. P. Davldse. Het hoofd der school, de heer G. F. Weeda, gaf een schoolverslag. Den aftr. secre taris, die 25 jaar bestuurs lid was en zich niet herkies baar stelde werd door den wnd. voorzitter hartelijk dank gebracht vdór zijn trou wen, accuraten arbeid in al die jaren. Medegedeeld werd, dat spoedig de overige lokalen en de onder wijzers woning zullen worden hersteld. De Emmabloem-collecte bracht alhier op f 51.50. SOUBURG. 4 Dinsdagavond werd door de winkeliersvereen. „Nemidro" een gezelligen avond belegd, die onder leding stond van den voorz. der vereen, dhr Hen- drikse. BRUINISSE. Eerste steenlegging. Dinsdag werd door burge meester van den Berg alhier den eersten steen gelegd van een complex van 7 nieuwe woningen op het terrein waar eertijds de kerk der Geref. Gem. stond. Dit is de eerste nieuwbouw in de gemeente en aan deze steenlegging was daarom een eenigszins officieel ka rakter gegeven. Mede aanwezig was o.m. naast het dagehjksch bestuur der gemeente, de heer Argelo, hoofd van het Streekbureau voor den Wederopbouw en eenige bij den Wederopbouw betrokken ambtenaren. Nadat de plechtigheid vu Zal vier A vijf maanden duren. Verkeer wordt omgelegd. Op 29 April a.s. zullen voor de bruggen over het kanaal door Zuid-Beveland bij Vlake enkele bokken verschijnen, die een begin zullen maken met het ophalen der stukken van de oude verkeersbrug. Deze karwei zal 4 6 weken in be slag nemen. Zoo spoedig mogelijk wordt begonnen met de vervanging van de Baily-verkeersbrug door de definitieve vaste brug. Deze brug zal van hetzelfde type zijn als die er voor de bevrijding lag. Het is noodza kelijk, dat de Baily-brug tij dens den duur der werkzaam heden, die vier vijf maanden in beslag zullen nemen, geheel wordt weggenomen. Wanneer dit niet zou geschieden, zou herstel der verkeers- en spoorbrug nog eenige maan den langer duren. Als gevolg van het uitvallen van de verkeersbrug zal het verkeer moeten worden omge leid langs het kanaal naar Wemeldinge fcn verder over de Postbrug en Kapelle naar Goes. Van de zijde van Ged. Sta ten van; Zeeland zal aandrang worden ïuitgeoefend op het be trachten van uiterste spoed bij de uitvoering van de werk zaamheden, opdat de op veel bezwaren stuitende omlegging van zoo kort mogelijken duur zal zijn. GoesHoedekenskerke per bus. Gelijk bekend zal de tram- dienst der Nederl. Spoorwe gen tusschen Goes en Hoede kenskerke m.l.v. den zomer dienstregeling op 4 Mei a.s. worden gestaakt. Op dit tra ject zullen nu bussen van de Spoorwegen gaan rijden en wel vier maal per dag heen en weer. v. Minnen te Delft en C. Smits te Driebergen. Beroepen te Arnhem, J. G. v. Minnen te Delft SCHEEPVAARTBERICHTEN 23 AprilTe Vlissingen aangekomen: m.s. Hada van Antwerpen, Gepass. van'Ant werpen: m.s. Fort Orange naar^,Rotterdam; m.s. Alcor naaf Rio Grande; m.s. Boer- haave naar Rotterdam, alle op de reede ten anker, wach tend op beter weer. 24 AprilGepass. naar Ant werpen: m.s. Arkeldijk van Rotterdam. Offic. Publicaties verricht, zeide burgemeester van den Berg, dat nu bijna twee jaar geleden de straten geheel onbegaanbaar waren door bomtrechters en ver sperd door het puin der ver woeste woningen. Nadat eerst het puin was opgeruimd, kon vorig jaar begonnen worden met het bouwen van nood woningen, thans is het zoo ver, dat het eerste complex permanente woningen zal verrijzen. De woningen wor den gebouwd voor rekening van de gemeente; straks zul len meerdere gemeentewo ningen worden gebouwd. Hij hoopte echter, dat de tijd spoedig mag aanbreken, dat het voor particulieren moge lijk zal zijn deze taak van de gemeente weer volledig over te nemen. De oudste der hee- ren Bos, de uitvoerders, dank te daarna den burgemeester voor zijn hartelijke woorden. ANNA JACOBAPOLDER. Op den Nationalen Feest dag 5 Mei a.s., zal tevens het 100-jarig bestaan van Anna Jacobapolder worden herdacht. Het was op 15 April j.L namelijk 100 jaar gele den, dat de „Anna Jacoba polder" onder St. Philips- land ingedijkt werd. Gemeente Vlissingen. Sluiting bureaux der gemeen te op 80 April 1947 des na- middags. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag 30 April a.s. ter gelegenheid van de viering van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, de bureaux van alle openbare instellingen der gemeente des namiddags i voor het publiek gesloten zul len zijn. Uitreiking bonkaarten enz. te Weatkapelle, Meliskerke en Zoutelande. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat de uitreiking van bonkaarten aan niet-zelfverzorgers, brand stoffenkaarten enz. te West- kapelle zal plaats hebben op: 29 April, letters A t.m. J; 30 April (alleen''s morgens), K t.m. M; 1 Mei, N t.m. Z. Voor de zelfverzorgers ge schiedt de uitreiking op: 6 Mei, letters A t.m. H; 7 Mei, I t.m. M; 8 Mel, N t.m. Z. Te Meliskerke geschiedt de uitreiking in 't Gemeentehuis van 912 uur en van 1.304 uur op: 6 Mei, letters A t.m. J; 7 Mei, K t.m. P; 9 Mel Q t.m. Z. zoowel voor zelfverzorgers als niet-zelfverzorgers. Te Zoutelande in „De Arke" van 912 uur en van 1.30—4 uur op: 8 Mei, letters At.m. J; 12 Mei, K t.m. R; 13 Mei S t.m. Z, zoowel voor zelfverzorgers als niet-zelfverzorgers. Distributiedienst 's-Heer Arendskerke. Op 30 April a.s. zullen na 12 uur des middags alle kan toren van den dienst geslo ten zijn. Alleen de inlevering van bonnen door winkeliers te Borssele gaat gewoon door. Op 5 Met a.s. zijn het kring- kantoor en de agentschappen den geheelen dag gesloten. De inlevering voor winke liers te 'sHeer Arendskerke wordt dan gehouden op Dinsdag 6 Mei en die te 's-Gravenpolder en Kwaden- damme op Woensdag 7 Mei 1947. VrUdag 25 April 1947. Een uitgebloeide Clivia kan nu zoo noodig verpot worden, doch het mag nooit voor den bloei gedaan wor den, altijd daarna. Het ia niet noodig een Clivia elk voorjaar te verpotten. Men kan de planten, wanneer ze eenmaal in een voor hen normalen pot staan, op kracht houden, door ze in den groeitijd, wekelijks een weinig vloeimest toe te die nen. Dat kan zoowel in den vorm van natuur- als van kunstmest, doch maak de oplossing niet te sterk. Met een gram opgelost in een L. water, waarmee dan meerdere planten begoten kunnen worden, blijft men steeds mee aan den veiligen kant. Met natuurmest behoeft men niet zoo voorzichtig te zfjn, alleen kippen- en duiven- mest werkt branderig, maak daarvan de oplossing dan ook niet te sterk. Onderwijs. WOLFAARTSDIJK. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Oud-Sab- binge is benoemd de heer W. R. Hekker te Gouda Geref. Kerken. Beroepen te Den Haag-Zuid (vac.-E. A. van Es), M. Bou- kema te Zaandam; te Krab bendam, H. Vruggink, cand. te Den Haag)te Nij kerk, J. Koppe te Appingedam; te Poortugaal, W. v. Boeijen te Vreeland; te Naaldwijk, J. F. Colenbrander te Ommen. Aangenomen naar Hardeit- berg voor den miss. dienst op Soemba, L. Zielhuis te Roermond. Bedankt voor Bergen op Zoom, H. Mulder te Deven ter. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Utrecht, J. G. behaalden zelfs een winst van 5% punt bij een hoofdkoers van 155%, vrij gehandeld werd op 154%5, Holl. Am. lijn golden 186 (185%) en 186 —7, Scheepv. Unie 174% 1(174%) en 173%—4%, Rott. Lloyd 165 (164) en 164—5%, en Stoomv. Ned. 187% (185) en 1867, aand. Kon. Boot waren iets luider en noteer den 214 (216) en 214%—5. Van de Actieve Indus, trok ken aand. Fokker de aandacht door een duikeling van 15 punten op 226 pet. Voorts wa ren de aand. Philips vast ge- l stemd en stegen met 3 pun ten tot 372 pet.' Van de minder actieve In- dustrieelen waren hooger ge noteerd gew. aand. v. d. Bergh 284% (280), Heineken 305b (300), Holl. Beton 357 (355), Wyers 164% (160%), Vrede- stein 136 (134%), Walvlsch- vaart 105 (103%) en Intern. Kunststof Ind. 144 (142%). Aand. Holl. Meel waren on veranderd 143 en Electro Zuur idem 209, Van Gelder Papier 139 (138%), Kon. Zout 406 (405) en Ned. Gist 412 (413)Claims Werkspoor brachten op f 66 (f69). Bankaand. waren verdeeld. Amst. Bank 142% (140%), Inc. Bank 144% (145%), Ro- baver 148% (149), Cert. Twentsche Bank 159 (159%), Aand. en ree. Holl. Disc. Mij 130 (129b) en 127 (126b), Herstelbanken 103% (103%), en aand. cert. Holl. Bank Unie 182% (181%) en 180% (180%). Op de obligatiemarkt brok kelden de koersen van de nieuwe staatsleening lichtelijk af. De noteeringen bedroegen n.l. 98»/,,—9 (98"/is99l/«). Par. Bew. Bel. Nederland f564 (vk), Binnenland f243 (f242) en Overzee f176 (175) FINANCIEELE BERICHTEN medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. te Goes. Amsterdamsche effectenbeurs. Wanneer men de hoofdkoer- sen der actieve fondsen verge lijkt met de slotnoteeringen, die gisteren tot stand kwamen dan komt men tot de conclu sie, dat nauwelijks van eenige koerswijziging kan worden ge sproken. De oliehoek, die de laatste dagen verwaarloosd was, ont moette thans goede belang stelling. De hoofdkoers van aand. Kon. Olie bedroeg 406% (404%), terwijl vrij gehandeld werd op 405—8, met 408 pet. als slotkoers. Ree. idem gol den 406% (404%), Gew. aan- deelen Dordtsche Olie waren eveneens hooger en noteerden 374% (272). De prefs, idem waren onveranderd 400 pet. Tabakken waren nauwelijks veranderd. Van de suikerwaarden be droeg de hoofdkoers van aand. H. V. A. onveranderd 229, ter wijl nadien op 2268 werd gehandeld. Een bescheiden aanbod van aand. Jav. Cult, bracht een verlies van 5 pun ten teweeg bij een koers van 112 pet. Scheepvaarten waren mee- rendeels hooger. Japaniynen Wat brengt de radio Zaterdag 26 April. HILVERSUM I, 301,5 M.: 8.00 Nieuws; 9.15 Gram.; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Feuilleton; 10.35 Zang en piano; 11.00 Voor continube drijven; 11.45 Fam. berichten; 12.00 Orgelspel; 12.35 Stafmu ziekcorps; 13.00 Nieuws; 13.30 Stafmuziekcorps; 14.15 Judas Maccabaus"; 15.45 Huismu ziek; 16.10 Lezing; 17.30 Om en nabij de 20; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Kwartet; 19.30 Voor rijpere jeugd; 20.00 Nieuws; 20.15 Zang en orgel; 20.45 Hoorspel (VIH)21.15 En nu Oké; 22.45 Koorzang; 23.00 Nieuws; 23.35 Hobby-hoek. HILVERSUM H, 415,5 en 218 M.: 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk den dag; 9.00 Concert; 11.00 De Zonnebloem; 11.45 Sonate; 12.03 Koor; 12.30 Concert; 13.00 Nieuws; 14.05 Orkest; 14.15 Eng. les; 14.45 Spaansche muziek; 15.19 Ka merorkest; 16.30 Lezing; 18.00 Orgel; 18.15 Weekoverzicht; 18.30 Buffalo Bill; 19.00 Nieuws; 19.15 Orkest; 20.05 De gewone man; 20.30 Licht baken; 21.00 Vroolijk pro gramma; 22.00 Tombola; 23.00 Nieuws. Ook Sultan Sar dreef hulpeloos in het water. Gelukkig had hij zich aan zijn boom stam kunnen vastklampen. Hij kon namelijk niet goed zwemmen. Zijn tulband was door den schok scheefgezakt en viel plotseling af. Toen gebeurde er iets heel onverwachts. Toen de tulband naast den Sultan ln het water viel. gleed zijn bril, waarnaar allen vergeefs hadden gezocht, naar beneden, op zijn voor hoofd, Als goeds Mohammad an en hadden da roovers den tulband van den Sultan niet aan geraakt toen ze de kleeren van den vorst onderzochten om den bril te vinden. Sultan Sar was een verstrooid man. Hij had eens, toen hy zich waste, zijn tulband afgezet om ook zijn voorhoofd te bereiken. Zijn bril had hy naar boven geschoven. Daarop had hij z'n tulband weer opgezet en vergeten de bril naar beneden te schuiven. „Mijn bril", riep de Sultan verheugd, „ik heh mijn bril weerr

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3