Nieuws uit Nederl.-Indië. Staats-alvermogen. PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Donderdag 24 April W7 ElectrïGiteits vc or- ziening in Engeland. Ds moord op Ihaeiinann. Weersverwachtingen voor Mei en Juni. Engelsche officieren beschuldigd van diefstal. WAT OP DEN BON? Uitgave Stichting „ZcouwBch Dagblad' Hoofdkantoor: Goes, L. Vorst- str, TO, Tol. 2438, Giro 274289 Kantoren: Vlissingon, Walstr. 33, Tol. 108; Middolburg, Kou- aansche Kaai 19, Tol. admini stratie 2009; Tol. redactie 2347Tornouzon, Vlooswjjk- straat, Telefoon 2032. ZEEUWSCH DAGBLAD 938 VSt 3e JAARGANG No. 626 Abonnementsprijs 3.30 per kwartaal Advertentieprijs 12' 2 cent per m.m, Rubriek Kabouters 5 cent per woord. Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA Directeur: IAC.Q. DE SMIT Met vaste medewerking van: BARON Mr W. F. E. v d. FELTZ ie Middelburg, Dr K. HUIZENGA to Middelburg, Ds J. KARELSE te Goes, Ds R. SLOFSTRA te Vllssingen en Ds W. VROEGINDEWEY te Poortvliet Er is met name van socia listische en communistische zijde een sterke drang in de richting van socialisatie, staatsbemoeiing, staatsover- heerscliing. Met het kapitalistische stel sel moet worden gebroken. Het bankwezen, het mijnwe zen, het verkeerswezen, het bedrijfsleven, het moet alles komen onder leiding van den staat. Het kapitalisme moet ver- dwijnen om plaats te maken voor het socialisme, voor so cialisatie van de productie middelen. Men spreekt daarbij wel vaak van de gemeenschap, die alles ten bate van de gemeen schap moet beheeren en be- heerschen, maar practisch wordt daarbij toch bedoeld: de staat. Zeer terecht merkte „Vrij Nederland" in verband hier mede op, dat op deze wijze meer en meer het kapitalisme dreigt vervangen te worden i niet door het socialisme, maar door het étatisme. „Zoo dreigen de trusts te worden opgevolgd door de ééne poli tieke bureaucratische trust die „staat" heet. Zoo geraken wij met van den regen in den drup, maar omgekeerd van de drup in den regen, want het monopolie komt aldus in handen van een nóg machti ger nog monsterlijker Levia than. Le economie wordt niet gesocialiseerd maar gebureau cratiseerd en gepolitiseerd." In ons land wordt dit stre ven min of meer geremd door den minister van Econo mische Zaken die verstandig genoeg is om voor het parti culiere initiatief een groote plaats in te ruimen maar dat is voor de Partij v. d. Arbeid dan ook een van de zwakke plekken in dit Kabinet. Het ideaal is geleide eco nomie. Niet in dien zin, dat ook aan den staat een leiden de functie wordt toegekend, maar zoo, dat alles onderge schikt wordt gemaakt aan den staat. Wat dit betreft is er een sterke overeenkomst met het communistische stelsel in Rus land en het nationaal-socialis- tische streven dat in Duitsch- land tot voor kort de leiding had. Ook hier blijkt weer dat het gemakkelijker is een ty- ran te verdringen dan de tyrannie te verslaan. Niet genoeg kan op het ge vaarlijke van dit streven de nadruk worden gelegd. En dat niet alleen omdat op deze i wijze het bedrijfsleven in de j knel komt en een soepele be drijfsleiding onmogelijk wordt maar vooral omdat op deze wijze een moloch wordt bin nengehaald, die alles dreigt te verslinden. Heel het leven wordt op deze wijze gekneveld. De menschelijke persoonlijkheid wordt uitgeschakeld. Het le ven in al zijn geledingen komt onder invloed en wordt afhankelijk van den staat. Het bedrijfsleven, maar ook het cultureele leven. Hét maatschappelijke leven, maar ook het onderwijs en de op voeding van de kinderen. Men begeert den mensch vrij te maken, maar precies het omgekeerde wordt be reikt. Men roept om vrijheid maar inplaats van vrijheid komt er 'n verzwaard knecht schap. Aan goede bedoelingen ont breekt het hierbij zeer zeker niet. Er is bij velen het vurig verlangen om op deze wijze den heilstaat voor te berei den. Hiertegen past ons Verzet. Niet in dien zin, dat wij zou den willen terugkeeren naar het ongebreidelde kapitalisme, dat zoo groote ellende heeft gebracht. Maar in dezen zin, dat in plaats van het huma nistische streven om zelf een uitweg te zoekei) gesteld wordt het begeeren om het leven in overeenstemming te brengen met Gods Woord en Wet. Door de erkenning, dat ge rechtigheid, d.w.z. wetmatig heid een volk en het volks leven verhoogd. Dus geen terugkeer naar wat oud is en verouderd. Maar wel het zoeken van. een oplossing waarbij gevraagd wordt naar het licht van Gods Woord. Hier kan de doorbraak, waarvan velen zoo groote verwachtingen koesteren, geen uitkomst brengen. Im mers, die doorbraak betee- kent in de practjjk niets an ders dan dat in het groote ge meenschapshuis van de P. v. d. A. ook voor de belijdende Christenen een plaats wordt ingeruimd, waar zij zich vrij kunnen bewegen. Alleen onder één beper king. Aan den gevel van dit ge meenschapshuis staat niet het woord van Christus: Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde, maar hier wap pert de roode vlag van het Socialisme, dat erkent het alvermogen van den Staat. Op beperking aangedrongen. De centrale Britsche elec- triciteitscommissie, die con trole uitoefent op de produc tie, heeft er ernstig voor ge waarschuwd, dat vele fabrie ken zich moeten toeleggen op een werkverdeeling in overeenstemming met de vraag en een stelsel moeten invoeren voor verhoogde productie tijdens zeer druk ke tijden door gebruikma king van het type reactie motoren voor vliegtuigen, daar anders in de volgende drie jaren tot grootere en meer langdurige beperkingen van de electrieiteitsvoorzie- ning moet worden overge gaan. Dit zou een ontwrichting van de industrie veroor zaken. De commissie hoopt in de naaste toekomst gas turbine-motoren in bedrijf te stellen en houdt een wa kend oog op de ontwikkeling van de atoomenergie voor de opwekking van electrici- teit. De commissie is van mee ning, dat het moeilijk te schatten is, hoeveel tijd noo- dig zal zijn om de vraag naar en de productie van electri- citeit in evenwicht te hou den. Zelfs indien geen hin derpalen in den weg van den opbouw worden gelegd, zal het nog eenige jaren vergen, alvorens de toestand weer normaal is. De commissie heeft regelingen getroffen voor den bouw van 18 nieu we centrales, die tegen den winter gereed zullen zijn en bijna 6 millioen kw meer zuilen leveren, dan momen teel het geval is. Voormalige gevangenen van 't concentratiekamp Buchen- wald, hebben tijdens 'n pers conferentie verklaard, dat Ernst Thaelmann, de Duit- sche communistische leider, door de Gestapo is doodge schoten zoodra hij het kamp Buchenwald in den nacht van 17 op 18 Augustus 1944 was binnengebracht. Het stoffe lijk overschot werd daarna gecremeerd. Volgens de nazi's was Thaelmann om het leven ge komen tijdens een luchtaan val op het kamp op 28 Aug. 1944. De voormalige gevan genen bevestigen het B.B.C.- bericht, dat er op dien dag geen luchtaanval op het kamp had plaats gevonden. is de Duitsche Noordzeehaven Cuxhaven Dinsdagavond op geschrikt door het geluid van een zware explosie, dat uit de richting Helgoland kwam. HONGARIJE KRIJGT ZILVER VERGOED. De ministeries van Oorlog en van Strit^nlandsche Za ken der V. S. hebben beslo ten Hongarije een hoeveel heid zilver tot een waarde van 25.000.000 dollar terug te geven ter vervanging van het- gene aan zilver door de Duit- schers ontvreemd is. NAZI-SCHAT EM POLEN GEVONDEN. Volgens berichten uit Wroclaw (Breslau) heeft men in een klooster in de nabij heid der stad een schat ge vonden, bestaande onder meer uit drie ton geldstukken, goud en diamanten, die door de nazi's daar was achtergelaten. De waarde van den schat wordt op 150 millioen gulden geschat. Amerikaansche Senaat achter Truman. STEUN AAN GRIEKEN LAND EN TURKIJE. Met 67 tegen 23 stemmen heeft de Amerikaansche Se naat het wetsontwerp voor hulpverleening aan Grieken land en Turkije aanvaard. Tevoren was met 68 tegen 22 stemmen een amende ment van senator Edwin Johnson (oppositie) om het begrip militaire hulp niet te vermelden in de betrok ken wet, verworpen. I Marshalls telegrafisch ver zoek om het ontwerp onmid dellijk goed te keuren en de felle verontwaardiging, welke het optreden van oud-minis ter, oud-vice-president Wal lace in Engeland heeft ge wekt, zijn twee factoren van beslissende beteekenis ge weest, toen het er voor de senatoren op aan kwam hun stem te geven aan het voor Stel. Strijdlustige dames. Incident in wandelgangen van de Fransche Kamer Voor de tweede maal in twee weken heeft in de wan delgangen van de Fransche nationale vergadering een vrouw een afgevaardigde in het gezicht geslagen. Dinsdag was de oorzaak de verwarde toestand op Mada gascar. De afgevaardigde van de autonomistische regeering van Madagascar, Raseta, werd aangevallen door de echtge- noote van een voormalige af gevaardigde van Madagascar, Rossignol, die hem onder het roepen van „moordenaar" in het gezicht sloeg. Ook de ijeer Rossignol zelf schijnt ziclvniet onbetuigd te hebben gelaten. Geboorte- en sterfte cijfers in België. Uit de door het nationaal instituut voor de Btatistiek medegedeelde cijfers blijkt, dat tijdens de maand Januari 12.324 levende geboorten werden aangegeven, waar van 6371 jongens en 5933 meisjes. Van deze geboorten waren er 435 onwettig. Gedurende dezelfde perio de werden 11.048 sterfgeval len geboekt, waarvan 5835 mannen en 5213 vrouwen. Er werden 4211 huwelijken gesloten. Het aantal geboorten is met 4,84 gestegen in ver gelijking met Januari 1946 en het cijfer der sterfgeval len is met 18,03 vermin derd ten opzichte van dezelf de maand over 1946. De afdeeling klimatologie van het K. N. M. I. te De Bilt deelt als verwachting voor de maand Mei mede, dat de ge middelde neerslag normaal zal zijn. Over de temperatuur valt niets met voldoende waar schijnlijkheid te zeggen. Voor de maand Juni wordt verwacht, dat de gemiddelde temperatuur boven normaal zal zijn. De gemiddelde neer slag beneden normaaL Er wordt op gewezen, dat deze verwachtingen betrek king hebben op het maandge- middelde. Dit beteekent, dat er steeds een aantal dagen kan voorkomen, die een afwij king naar den anderen kant vertoonen. Vïij&sc. 7-0fl i»p SM ba. dsi 19.53 u. Mmw ?,56 onder (MJ5.T.) Hoog water te Vlla»la£»n Vrijdag 25 April: 4.27 v,. 2,23 w,, 16.57 u,«.inaj, Kt koödes 217 passagiers Sn den train pleats nemen, welke met bestemming Rotterdam via Brussel vertrokken is. Een 6peciale wagon zal worden afgeleid naar Ostende voor de reizigers, die zich naar En geland wenschen te begeven, NEDERLANDERS DE EERSTEN. Het Nederlandsche s.s. „Cronenburgh", dat Maan dagmorgen in de haven van Helsingfors binnenliep, was het eerste schip, dat na de vorstperiode, binnenkwam. De Nederlandsche gezant in Finland zond de reederjj een felicitatie-telegram. Verduisteringen op groote schaal in bezet gebied. komst van deze goederen. Uit de magazijnen van de Controle Commissie te Ber lijn wordt ongeveer 25 km. textiel vermist en 40 Brit sche detectives onder leiding van Inspecteur Tom Hay- j ward een specialist in het speuren zijn aan het werk om de daders te vinden, die zich in Britsche officierskrin gen moeten bevinden. Bereids is de vrouw van een hooggeplaatst Britsch officier in staat van vervol ging gesteld, omdat zij zich aan Duitsche goederen we derrechtelijk had vergrepen, maar de „Daily Herald", die over een en ander uitvoerig bericht, weet tevens te mel den, dat nog andere belang rijke zaken zullen volgen. Tal van Engelsche officie ren en oud-officieren zullen worden vervolgd, omdat zij van hun positie in bezet Duitschland misbruik hebben gemaakt en zich op groote schaal hebben verrijkt. Het geval wil nA, dat ver schillende van deze officie ren zich vergrepen hebben aan in beslag genomen goe deren van oud-nazi's. Zoo is bijvoorbeeld achterhaald het geval van een officier die met zijn vrouw intrek had genomen in het huis van een schatrijken Berlijner, wiens tafelzilver, antiquiteiten, kar petten en schilderijen door de Russen in beslag genomen waren, omdat zij meenden, dat hij nazi was geweest. Toen echter bleek, dat zij j zich hadden vergist kreeg de Berlijner weer alles terug, maar inmiddels hadden de Engelsche officier en zijn vrouw onderdak in de wo-1 ning gekregen. Toen de mil-1 lionnair weer de beschikking over zijn huis kreeg en de Engelschman met zijn vrouw vertrokken was, bleek, dat vrij gegeven kostbare goede ren met hen verdwenen waren. Voorts is een geval bekend geworden van een vooraan staand Britsch marine-offi cier, die zich over zooveel Duitsche privé-goederen heeft ontfermd, dat aan den eige naar daarvan bereids in Nederlandsche guldens om gerekend een slordige half millioen aan schadevergoe ding moest worden betaald. Vele hooge officieren zijn inmiddels uit Duitschland ge repatrieerd en zij hadden al len hun souvenirs in grooten en kleinen omvang. Een aparte detectiven-staf van Scotland Yard stelt nu een onderzoek in naar de her- Z. M. Koning Frederik van Denemarken. DE SPAANSCHE KONINGS KWESTIE. De socialistische partij in Spanje heeft met nadruk ontkend, dat zij bereid zou zijn den terugkeer van Don Juan op den Spaanschen troon zonder volksstemming te aanvaarden. ACTIVA VAN OORLOGS MISDADIGERS. De Britsche onderminister van Buitenlandsche Zaken heeft in het Lagerhuis ver klaard, dat tot dusver geen activa, toebehoorende aan de voornaamste oorlogsmisdadi gers, die te Neurenberg heb ben terecht gestaan, in het neutrale buitenland voor den dag zijn gekomen, Evenmin zijn tot dusver in Duitsch land betrouwbare bewijzen gevonden, dat dergelijke ac tiva in bedoelde landen aan wezig zijn. NIEUWE EXPLOSIE OP HELGOLAND? Naar de Britsche nieuws dienst in Duitschland meldt, HET MIJNENGEVAAR. Volgens de „Evening Stan dard" zijn na den oorlog in verschillende deelen van de wereld bijna 250 schepen op 1 een mijn geloopen. Gedurende een periode van acht dagen in Maart trof dit ongeluk niet minder dan zeven schepen. NOG 400.000 DUITSCHERS IN POLEN. Er zijn teekenen, die wij zen op een nieuwe botsing tusschen Engeland en Polen inzake de derportatie naar de I Britsche zóne van zich thans in Polen bevindende Duit- schers. Den afgeloopen win ter zijn de transporten in ver band met de hevige koude stop gezet. De Poolsche re geering heeft onlangs besloten de deportatie naar de Brit-j sche en de Russische zóne te i hervatten, opdat de resteeren- de 400.000 Duitschers in Po- len binnen afzienbaren tijd uit Polen zullen verdwijnen. Naar gisteren van gezagheb bende zijde is vernomen, is de kwestie op de Moskousche conferentie opgeworpen, of- schon tot dusver geen beslis sing is genomen. BRITSCHE ZONE WIL GEEN DUITSCHERS UIT POLEN. In officieele kringen te Lon den is duidelijk gemaakt, dat de Britsche regeering niet be reid is het ontvangen van Duitschers uit vroeger Duitsch en thans door Polen bezet ge bied in de Britsche zóne te hervatten. De „operatie zwa luw", zooals het westwaarts brengen van Duitschers werd genoemd, is viak voor Kerst mis j.l. stopgezet door de autoriteiten van de Britsche zóne, in verband met het koude weer. Zooals reeds eer der gemeld is, heeft de Pool sche vice-premier, Gomulka, te Landsberg verklaard, dat de vierhonderdduizend nog in West-Polen vertoevende Duit schers binnen enkele maan den weggevoerd zullen zijn. „Twee sterke mannen". Het te Batavia verschijnen de republikeinsche blad Ra'jat verheerlijkt de „twee sterke mannen": Van Mook en Sjah- rir, die ondanks de tegenwer king van alle kanten, die zij te verduren hebben, stap voor stap de destructieve elemen ten hebben geëlimineerd en zoo den vrede wisten te be werkstelligen in den vorm van Linggadjati. Er doen de laatste tijd ge ruchten de ronde, dat beiden vervangen zullen worden. De Sajap-kiri (linkervleugel) eischt vernieuwing van de samenstelling van de Indone sische delegatie volgens nieu we maatstaven. Van de zijde der Nederlanders zal Van Mook waarschijnlijk vervan gen worden. Het heengaan van beiden zal een ontwrich ting beteekenen in de verkre gen overeenkomst, die zal veranderen in een „hel der doodenkring". Timor blijft bij Oost-Indonesia. Het te Koepang verschij nende dagblad „Timoer Se- dar" meldt, dat de Timor- eilandraad een motie heeft aangenomen, waarin er nog maals de nadruk op wordt gelegd, dat de vergadering blijft vasthouden aan de Linggadjati-overeenkomst. In verband met artikel 3 van genoemde overeenkomst heeft zij den wensch uitgesproken om te blijven in het raam van den staat Oost-Indonesia, die een deel van de op te richten vereenigde staten van Indo nesia zal worden. Chineesche klachten Dit het binnenland. Het te Batavia verschijnen de blad „Sin Po" heeft van een medewerker te Djogja bericht ontvangen, dat men er zich daar over beklaagt, dat de roof door jeugdige benden van in spoorweg- goedangs opgeslagen tweede gewassen slechts gericht is tegen eigendommen van Chi- neezen, terwijl de eigendom men der Indonesiërs door gaans met rust worden gela ten. De Indonesische bevol king te Bandoeng. Het aantal Indonesiërs te Bandoeng dat op 1 Maart j.l. 67.414 bedroeg, is per 1 April gestegen tot 80.263. de leiders van verschillende partijorganisaties heeft ver klaard, dat de republikeinsche regeering met alle industrieën op Zuid-Sumatra contracten j heeft gesloten o.a. met de Shell en N.K.P.M. De con tracten zijn met tevredenheid door de arbeidersvakvereeni- ging begroet. De buitenland- j sche ondernemingen moeten zich aan de republikeinsche wetten en regelingen houden met betrekking tot de distri butie en de productie. Slechts Japansche, Duitsche en Ita- liaansche ondernemingen ko men voor confiscatie in aan merking. In republikeinsch gebied wordt geen monopoliesysteem toegestaan, waardoor de tani (boer) volop gelegen heid krijgt zijn eigen kina, rubber etc. te verbouwen. Dr Gani verklaarde nog, dat bevredigende resultaten zijn bereikt wat de aan schaffing van uitrustings stukken voor den opbouw van het land betreft. De Ne derlandsche blokkade op zee noemde dr Gani een moei lijke kwestie. Op dit terrein j wordt nog steeds gewerkt1 aan een oplossing, doch voorshands zonder resultaat. Britsch vrachtschip aangekomen. Antara meldt uit Probo- linggo, dat aldaar een En- gelsch schip, de 400 ton me tende M. T. S. IV uit Sin gapore, met een lading klee ding, fietsbanden en medi cijnen is aangekomen. Het schip werd aangehou den door een Nederlandsche patrouilleboot, waarna de commandant en twee leden van de bemanning aan boord gingen, om zich na een kort gesprek te verwijderen. Congres van Christen jongeren. Van 2225 dezer wordt te Magelang een congres ge houden van christen-jonge ren. OOK DAAR FRAUDE. De crimineele recherche te Batavia heeft gearresteerd, als verdacht van malversa ties, den heer Jacobs, het hoofd van de motorpool en de huisvestingsorganisatie te Batavia. Dit is de vierde ar restatie, die in de laatste we ken in verband met malver saties is verricht. In Palestina is nabij Reho- both een Britsche militaire trein door Joodsche verzets lieden opgeblazen: vijf Engel- schen werden gedood. Er bestaan plannen om den twaalfjarigen koning Feisal van Irak naar Engeland te zenden voor voltooiing van zijn opvoeding. Bij een politie-overval op de zwarte markt te Berlijn is een zeshonderdtal personen gearresteerd. krijgen we deze week. Het binnenkomen van eva- i cué's is een dagelijksche ge beurtenis. Gehuld in lompen en overdekt met verschillen de huidziekten, komen zij het bezette gebied binnen. Velen zijn dan ook vel over been en klagen over honger. De voedseltoestand te Ban doeng en omgeving verbetert met den dag. De eerste oogst is reeds voorbij, zoodat het voedselprobleem voor een I groot deel is opgelost. De kleerensituatie laat nog veel te wenschen over. Er bestaat een zeer groote behoefte, waaraan helaas niet kan wor den voldaan. De gezondheidstoestand is lang zoo bedenkelijk niet meer als eenigen tijd geleden. Echter zijn huid- en oogziek ten een dagelijksch verschijn sel. Vooral trachoom heerscht vrijwel overal. Ten Oosten van Oedjoengbroeng is een malaria-epidemie uitgebroken. Al deze ziekten worden met kracht bestreden. MYSTERIEUZE ONTPLOFFING. Engelsche vliegende bom Te Parijs zijn berichten binnengekomen over een vliegende bom, welke Dins dag j.L te Troyes, 100 kilome ter ten Z.O. van Parijs, om laag gekomen, in den grond gedoken en ontploft zou zijn. De schok van de ontplof fing zou verscheidene kilome ters in den omtrek zijn waar genomen. Volgens de berich ten zou het een bom van het type V I geweest zijn. Men veronderstelde, dat het een experimenteel projectiel, uit Engeland afkomstig, was. Een woordvoerder van de Britsche ambassade verklaar de echter, dat dit onwaar schijnlijk was, daar de Brit sche proefprojectielen uit sluitend boven de Noordzee gelanceerd werden. BOOTTREIN OP MARSEILLE. Contracten van republiek Bij de aankomst van de met ondernemingen' op Nederlandsche mailboot Klip- Zuid-Sumatra. fontein te Marseille heeft de Het republikeinsche pers- boottrein voor het eerst sinds bureau Antara meldt, dat Dr den oorlog weer voor gere- Gani in een vergadering inet gelde aansluiting gezorgd, Van 27 April tm. 10 Mei 1947. Bonkaarten KA, KB, KC 705 (Serie B). B-Ol Brood: 800 gr. brood. B-02 Brood: 400 gr. brood. B-01 Boter: 125 gr. boter. B-02 Boter: 125 gr. margarine of- 100 gr. vet. B-03 Boter: 250 gr. margarine of 200 gr. vet. B-01 Melk: 4 liter melk. B-03, B-05 Melk: 7 liter melk. B-01 Vleesch: 100 gr. vleesch. B-02 Vleesch: 300 gr. vleesch. B-01 Algem.: 200 gr. kaas. B-02 Algem.: 1 ei. B-03 Algem. 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kin dermeel (niet uit rijst be reid). B-04 Algem.: 125 gr. koffie. B-05 Algem.: 50 gr, thee. B-06 Algem.: 250 gr. wasch- poeder 250 gr. soda. B-03 Res.: 1600 gr. brood. B-06 Res.: 800 gr. brood. Bonkaarten KD, KE 705 (Serie B) B-l Brood: 800 gr. brood. B-ll Boter: 250 gr. boter. B-12 Boter: 125 gr. margarine of 100 gr. vet. B-13, B-15 Melk: 12 L melk. B-ll, B-12 Vleesch: 100 gram vleesch. B-ll Algem.: 100 gr. kaas. B-12 Algem.: 1 ei. B-13 Algem.: 250 gr. wasch- poeder 250 gr. soda. B-13 Res.: 800 gr. brood. B-14 Res.: 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kin dermeel (niet uit rijst be reid). B-16 Res.: 600 gr. bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) of zelfrijzend bak meel. Bonkaarten MA, MB, MO, MD, ME, MF, MG 705 (bpz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (Serie B). B-21 Brood: 800 gr. brood. B-21 Boter: 250 gr. boter. B-22 Boter: 250 gr. margarine of 200 gr. vet. B-21 Melk: 5 1. melk. B-21 Vleesch: 300 gr. vleesch. B-22 Vleesch: 100 gr. vleesch, B-21 Kaas: 200 gr. kaas. B-21 Eieren: 5 eieren. Op 1 Mei zullen bonnen worden aangewezen Voor suiker, versnaperingen, ca cao en tabak. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 25 April a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst met ingang van Maan dag 28 April a.s. mag wor den gekocht. Op de bonnen B06 en B13 is 250 gram wasch- poeder benevens 250 gram solda verkrijgbaar. De niet-aangewezen bon nen van de serie A kunnen worden vernietigd. DE BILT ZEGT: Harde wind. Weersverwachting geldig van Donderdagmorgen tot Donder dagavond. Aanvankelijk stormachtige in den loop van den dag iets in kracht afnemende wind, tusschen Zuid-West en West, wisselende bewol king met enkele buien, iets lagere temperatuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 1