0*9 GEMEENTERADEN Vellingsberichten. openbare en particuliere ge bouwen, de vlag halfstok, KAFELLE-BIEZELINGE. Alhier is opgericht een A.R.- Jongeren Studieclub met aan vankelijk 16 leden. Als voor zitter werd gekozen dhr J. C, i'ossen, BORSSELE, Zaterdagavond vergaderden de Coöperatieve weegbruggen Monsterweg en Witte .Paauw, Er bleek een batig saldo van 1427,24 in kas te zijn waar van f 200 in de reservekas zai worden gestort. Dhr J. Zweemer werd bij acclamatie in het bestuur herkozen. Het weegloon blijft gehandhaafd evenais de bezoldiging en benoeming van de wegers. De salarissen van secretaris en penningmeester werden verhoogd. AKNEMUIDEN. Vrijdagavond hielden de groote en kleine Meisjesver- eeniging hun jaarvergade ring gecombineerd. Na de opening door de pre sidente mej. F. de Jager, han delde C. Dourlejjn over „Zondagsrust". Dé jaarverslagen gewaag den van een bloeiend ver- eenigingsleven. „De vlucht van Eliza" werd voorgedragen door F. Klaas- se. Het verdere deel van de aamenkomst werd gevuld met tableaux, samenspraken en een wedstrijd, terwijl ook verschillende liederen met begeleidend orgelspel werden gezongen. De slagzinwedstrijd lever de aan een deelneemster een tulband op, terwijl anderen kleinere prijzen ontvingen. SOUBURG. De Emmabloemcollecte wel ke Zaterdag j.L werd gehou den en waarvan de baten ten goede komen aan de T.B.C.- bestrijding, heeft 1 178,48 op gebracht. ZIERIKZEE. Onder voorzitterschap van dhr A. A. van Eeten, burge meester van Nieuwerkerk, vergaderde Zaterdagmiddag de A.-R. Statencentrale. Na de opening las de secre taris, dhr A. L Catsman, de notulen en gaf verslag van de gehouden vergadering van het Prov. Comité op 29 Maart j.L Naar aanleiding hiervan werden enkele financieele aangelegenheden besproken. Besloten werd, dat het te kort voor het Prov. Comité door de Centrale zal worden aangezuiverd. Verdere voor stellen zullen aan de kies- vereenigingen worden gedaan in verband met de actie voor het nieuwe millioenenplan Voor den inzet van deze ac ties zal getracht worden be gin Juni een spreker te krij gen en verschillende Commis- sies in te stellen. Verder werden maatregelen beraamd om enkele kiesvereenigingen tot meerdere ontplooiing te brengen. Bij K. B. is het bronzen 'kruis aan den stadgenoot Sgt. J. J. H. M. Volkeri toe gekend, wegens moedig ge drag m de oorlogsdagen van 1940. Op 10 Mei 1940 bestormde Volkeri de door 12 Duitsche parachutisten bezette villa „Leeuwenburg" te Rijswijk. Hij heeft hiertoe met zijn groep en aan het hoofd daar van onder mitrailleurvuur van den vijand de brug over de Vliet overschreden en is de villa als. eerste aan de voorzijde binnengedrongen en nam met de troep van een luitenant de Duitsche bezet ting gevangen. THOLEN. Zaterdag kwam de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging in algemeene vergadering bijeen onder voorzitterschap van Dr Duinker. Naar aanleiding van de voorgelezen notulen maak te de voorzitt&r eenige op merkingen. De rekening 1946 werd goedgekeurd met een nad'ee- lig saldo van f 652.17. De voorzitter deelde mede, dat wanneer voor 1948 geen betere ziekenfondsregeling wordt getroffen, de bestaande fondsen zullen moeten wor den geliquideerd, daar de doktoren er niet meer aan zullen medewerken. Betref fende deze kwestie zal het be stuur de leden nader inlich ten. De leden die vrijwillig het fonds -verlaten en over gaan naar een ander fonds, móeten 3 maanden wachten eer zij recht hebben op uit- keering. Een voorstel van dhr Cou- mou tot contributieverhooging gaf stof tot bespreking. Be sloten werd dat het bestuur deze kwestie in studie zal nemen. BRUINISSE. Door de Z.V.U. en Ned. Volksherstel werd alhier een filmprogramma vertoond. Voor de voorstelling begon sprak burgemeester van den Berg een openingswoord, waarin hij dank bracht voor alles wat door Ned. Volks herstel reeds op cultureel en flnanei—1 gebied is gedaan voor dezo zwaar getroffen gemeente. De heer Visser uit Goes, directeqr van Volks herstel Zeeland beantwoord de de rede van den burge meester en zette het doel van avonden als deze en van de Z.V.U. uiteen. Zoowel de voorfilm „Op drift" ais de hoofdfilm „Man of Aran" beantwoordden vol komen aan dat doel. Wat hier geboden werd was in derdaad goede kunst en goede ontspanning. Mosselhandelaren wenschen contingenteer ing. Door den directeur van het Centraal Verkoopkantoor van Mosselen te Eergen op Zoom werden ook de hier gevestig- de mosselhandelaren in de gelegenheid gesteld zich uit1 te spreken over de komende veranderingen in den mos-1 selhandel op België. Moet worden vastgehouden aan de z.g. „contingenteering", d.w.z. moet aan iedere han delaar een bepaalde hoeveel heid worden toegewezen die hij van het totaal te expor teeren kwantum mag leveren of moet dit' systeem over boord worden gegooid en moet men terugkeeren tot het oude stelsel van vrijen handel, waarbij iedere han delaar maar moet zien hoe veel procent van den totalen export hij door eigen initia tief en handelsgeest hij kan bemachtigen. Daar men vrees de dat daardoor een zware concurrentiestrijd zou ont- staan met al de gevolgen van dien, sprak men hier una- niem den, wensch uit, dat aan de contingenteering zou wor den vastgehouden, waarbij dan een speciaal systeem zou kunnen worden gevolgd om ook zij die een klein contin gent hebben toch een redelijk aandeel te geven In den totalen export. In tegenstelling mot de laatste jaren zal aan de in België wonende handelaren weder gelegenheid worden gegeven, hun mosselen aan te koopon van de handelaars die zij zoli wenschen, Wei drong men er hier op aan, da' de handelaren die thans alleen op Holland en Enge, land. zijn aangewezen mede zullen worden ingeschakeld bij de leveringen naar België en Frankrijk, omdat de han del op Holland en Engeland in 1946 van geen beteekenis was en men ook in de naaste toekomst daarvan weinig verwacht. De voorzitter en de secretaris van het Bestuur der Visscherijen op de Zeeuwsche Stroomen hebben te Bruinisse zitting gehouden, om aan hen die meenden wenschen of klachten te heb ben met betrekking tot de nieuwe verdeeling van de mosselcultuurperceelen in de Grevelingen, gelegenheid te geven deze te uiten. Door en kelen is daarvan gebruik ge maakt. POORTVLIET. Zaterdagavond vergaderde de Ned. Chr. Landarbeiders- bond alhier. "De heer Vinger ling te Goes, hoofdbestuurder van den N.C.L.B., vestigde in een lezing de aandacht op het feit, dat er op het eiland weinig animo voor het werk van den Bond is. Jarenlang is hier reeds gearbeid, 'doch nagenoeg zonder succes. De arbeiders teeren liever op de overbruggingssteun dan dat zij hun krachten geven om te komen tot een goede or ganisatie!, die hun belangen behartigd, VVEMELDINGE, Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad voltallig. Na opening en voorlezing der no tulen, die na eenige rectifica tie werden vastgesteld, werd mededeeling gedaan van een dankbetuiging van H. M. de Koningin voor de gelukwen- schen bij de geboorte van Prinses Marijke. Aan de com missie van voorbereiding voor de oprichting van een streek ziekenhuis zal een bijdrage van f0.02 per inwoner wor den verleend. Aan den heer C. de Jager werd i.v.m. zijn benoeming tot onderwijzer aan een openbare school te Rotterdam eervol ontslag verleend als onderwij zer aan de O. L. school alhier op een door B. en W. te bepa len datum. Overgegaan werd tot de benoeming van een hoofd der O. L. school ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer A. van Rijswijk. B. en W. besloten in overeen stemming met den Inspecteur tot het opmaken van de vol gende voordracht: C. P. Pher- nambucq te Wolphaartsdijk en P. J. Griep te Leerdam. Ter bespreking van- deze sollici tanten ging de raad over lil besloten zitting, waarna de héér C. P. Phernambucq met 6 stemmen tegén 1 stem werd gekozen. In de algemeene politiever ordening werd een bepaling opgenomen, waarbij het ver boden is aangebrachte huis nummering of straatnaambor den aan het oog te onttrekken of daarvoor andere aan te brengen dan die door de ge meente zijn voorgeschreven. Aan den heer A. Dominicus werd een gratificatie verleend als onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand. By „voorkomende zaken" werd door den heer D. M. de Jonge opnieuw aangedrongen op bespoediging van de behan deling van het uitbreidings plan, op nauwkeurig toezicht op de motorbrandspuit, die zelfs voor het leegpompen van een moddersloot zou zijn ge bruikt; op instelling eener prjjzencommissie en op de wenschelijkheid van de oprich ting van 'n badinrichting. Me degedeeld werd, dat de gehei me woningtoewijzingscommis- sie dient te worden omgezet in een openbare. De heer K. J. Dominicus Wees op het bezwaar om het onderwijspersoneel aan te wij zen voor werkzaamheden bij de a.s. volkstelling. De heer A. de Schipper meende, dat 't politietoezicht op de jeugd wel wat te wen schen overlaat. De heer J. de Jonge infor meerde naar de woningtoewij zing en'de voorgenomen aan schaffing van een vrachtauto, waarmede z.i. niet erg wordt opgeschoten. De heer Hardfen- berg deed eenige mededeelin- gen betreffende de kosten daarvan. De heer LIndenbergh meen de, dat men van overheidswe ge werkt nan het weder in voeren van een gemeentepoli tie voor de kleinere gemeen ten. De Voorzitter lichtte de raadsleden aangaand* de ge stelde vragen en de gemaakte opmerkingen in en zeide, dat de aangevoerde zaken door B. en W. zullen worden bezien. AXEL. Zaterdag vergaderde de gemeenteraad. De heer Fanoy was met kennisgeving afwe zig. De heer van Doesselaar werd als opvolger van den heer de Ruyter als raadslid beëedigd. Na afhandeling van de in gekomen stukken kwam aan de orde de verkiezing van een wethouder. Gekozen werd dhr C. de Putter. Hij behaal de 6 stemmen en notaris Fa noy 5 stemmen, terwijl een blanco stem was uitgebracht. De vacature door deze be noeming ontstaan in de bouw commissie werd aangevuld door verkiezing van dhr van Doesselaar. Het presentiegeld der raadsleden werd vastge steld op f 4 per zitting. Een geldleening ad f 1700 zal wor den aangegaan ten behoeve van a. liet gasbedrijf voor aankoop van eenige toestel len, die men van een gasbe drijf uit Noordwijk kan Overnemen; b. de Chr. Nat. School voor verharding ter rein als speelplaats; c. de openbare school voor diverse herstellingen. Als laatste punt werd besloten een kas- geldleening van f 175.000 aan te gaan en aldus het raads besluit te herzien waarin sprake, was van f 250.000. Bij de rondvraag stelden B. en W. voor een bédrag van f 250 te verstrekken aan den persoon die den ontvan ger behulpzaam was ge weest met zijn werkzaamhe den. Op voorstel van de hee- ren C. van Bendegem en Kes- beke werd 't voorstel vanB. ën W. teruggenomen teneinde gelegenheid te geven een na der onderzoek in te stellen. Dhr v. Kesbeke ondersteun de het voorstel van het af wezige raadslid notaris Fa noy om voortaan de verga deringen niet meer op Za terdag te beleggen. Op een vraag van C. van Bendegem of er iets gedaan kon wor den aan de Koeput deelde de voorzitter mede, dat hiervoor plannen bestaan. Dhr Tol lenaar vond het beter, dat er Zondags geen films in het Centrum zouden worden ge geven ter bevordering van de Zondagsviering. Hij onder vond hierbij steun van dhr Pijpelink. De burgemeester gaf hierop ten antwoord, dat een beslissing hierover al leen tot de competentie van den burgemeester behoort. Het gaat er niet om wat ik persoonlijk wil, aldus spre ker, maar ik zal er steeds rekening mee houden, dat ik burgemeester ben niet van een bepaalde groep maar van een geheele gemeente. Ik zal dan ook beslissingen nemen die misschien aangenaam voor de eene groep of onaan genaam voor de andere zijn, maar dit zal mij nooit weer houden den weg te gaan die ik denk te moeten volgen. Hierna werd de zitting ge sloten, IfffiecWzendit#} Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hantum, R. Schellenberg, em.-pred, te Ommen; te Ugchejen. J, H. Renting te Heinkenszandte Qostermeer, F,, Kempenaar te Goëngate Leur, F, L. Kiehl te Hazerswoude, Aangenomen naar Zand- voort (2e pred.pl.), E. Sara- ber te Emmercompascuum naar Beverwijk, J. O. Norel te Steenderen; naar Frede- riksoord, D. A. Brinkerink, cand. te Oostvoorne. Bedankt voor Grypskerk, Gasselte, Ureterp, Rauwerd en Noordwolde, D. A. Brin kerink, cand. te Oostvoorne; voor Hekelingen, C. A. Schenk te 's Heerenberg; voor 's-Gravenhage, J. Brons geest te Velsen; voor Wijpkel en Stadskanaal, P. de Bruyn te Klazienaveen. Geref. Kerken. Beroepen te Apeldoorn (5e pred.pl.), R. Ypma te Lop- persum; te Groningen (vac. G. Toornvliet), A. S. Timmer te Apeldoorn; te Zwagerveen en Slootdorp, C. L. Ruben te Zevenhoven. Bedankt voor Batavia (vac. J. Ubels), C. Gilhuis te Eind hoven; voor Dokkum, A. S. Timmer te Apeldoorn; te O. en N. Bildtdijk, J. A. Grave- stein te Leek; voor Amster dam-Zuid, Dr S. U. Zuidema met verlof te Leeuwarden; voor Workum, W. de Graaf te Schiedam. N Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Schiedam, H. W. Eerland te Dokkum en A. Zwiep te Umuiden. Vrije Evang. Gemeenten. Beroepen te Rotterdam, P. J. Mietes te Apeldoorn. Ds E. J. Oomkes. Naar wij vernemen heeft ds E. J. Oomkes, Geref. pre dikant te Woifheze, een benoeming tot legerpredikant aanvaard. Wereldraad van Kerken. De eerste algemeene ver gadering van den Wereld raad van Kerken, welke in den zomer van 1948 te Am sterdam gehouden zal wor den, zal o.m. worden bijge woond door 60 vertegenwoor digers van de kerken in Groot-Brittannië. Mr de Niet naar Indië.* Voor het zendingscèntrum Oegstgeest is gistermorgen de zendingsconsulent Mr M. de Niet naar Indië vertrokken. Dammen. Om het kampioenschap van Zeeland. De uitslagen van de 3e ronde van het tournooi om het damkampioenschap van Zeeland zijnDeurloo—Stroo- band 'Sr. 11; de Jonge Boogaard 11; LenteStroo- band Jr. 1*—1; Sinke—de Smet 20Brandenburg Sinke 02; BlomAnderson 1—1. Hoewel vier van de zes partijen in remise eindigden heeft het in deze ronde niet aan spanning ontbroken. Deurloo had na een lastige partij de beste kansen, doch Strooband dwong op mooie wüze remise af. De Jonge en Boogaard speelden scherp op winst, doch beide spelers doorzagen de vele dreigingen en maakten geen fout. Ook Lente en Strooband Jr. bleken eikaar niets toe te geven en de mooie klassieke party eindigde in remise. Twee van de favorieten voor den titel, Blom en An- derson, speelden tegen elkaar een uitstekende positie-party, waarin Anderson in het mid denspel eenig voordeel scheen te behalen. Blom herstelde zich en kwam in het eindspel nog gevaarlijk opzetten, zon der echter de hechte verde diging van zyn tegenparty te kunnen breken. Sinke herstelde zich volko men van zijn nederlaag in de eerste ronde. In de hem eigen styl won hü door sterk positie-spel, resulteerende in een niet te keeren centrum- aanval van de Smet. Brandenburg belandde 'in een nadeelige variant van de moderne opening en Sinke maakte hiervan goed gebruik. Propagsnda-avond. Te Krabbendyke werd door den Zeeuwschen Dam- bond een propaganda-avond gehouden voor de nieuwe damvereeniging aldaar. Hier bij werd simultaan gespeeld door den heer L. Anderson uit Goes tegen 20 spelers. De heer Anderson won 15 van do 20 partijen en speelde er 5 remise. Het woord werd o.a. gevoerd door den voor zitter van den Z.D.B., dhr Slabbekoonx. Korfbal. Zaterdagmiddag 10 April j.l. zyn de competitiewedstry- den van den Zeeuwschen Korfbalbond begonnen. De uitslagen van dezen middag zijn als volgt; le klasse; T.O.G.Q. I—Vol harding 4—3; Seolto I—Swift I 1-8 2e.klasse A: S.I.W.-Tjoba 2—3; R.K.C, IVitesse 4—3, 2e klasse B: Zeelandia Luctor 17; UnitasRaplde 2—2. 3e klasse A: Swift IIIElto 3—5; Dios I—T.O.P. 3—1; V. K. V.—Madjoe II 5—2. 3e klasse B: V.Z.O.D.De Poel 51; OlympiaKats uit gesteld. 3e klasse C: EendrachtD. S. V. 9—3; W.H.S.S.V.O. 3 1; Vios II—I.V.O. 4—3. 3e klasse D: Scampolo Fortuna 6—1; GroedeZuid- zande 7. GOES. Veiling van Maan dag 21 April. Spinazie f 33— f 34, Witlof f 31,50—f 45, id. stek f 15,75, Prei f 24—f 26, Snijsla f 50—f 60, Uien B f 7—f 8,50, Kroten f 3, alles per 100 kg,; Kropsla t 25 p, 100 stuks; Radijs t 18—f 19 per 100 bos, Burgerlijke Stand TERNEUZEN, Geboren: Theresia A. Y„ d. v. U. F. P. van de Calseyde en L. B. Schelstraete; Alida T., d. v. N. Snap en W. van de Wege; Gerarda A., d. v. W. de Graaf en W. Riemens; Brigitta J., d. v. P. A. Bouchaut en M. M. Lavoir; Annie J. B., d. v. A. F. Cortvriendt en M. B. Pop- pe; Johanna C., d. v. G. Mü- lenberg en P. Netten; Joseph C., z. v. A. D. van den Eeck- 'hout en G. Nagel; Arend W., z. v. A. de Bokx en S. S. Die- leman; Henricus M. M., z. v. A. J. Antonissen en C. M. S. Spuesens. Gehuwd: L. Jonkman, 29 j. en C. E. Pieters, 23 J. Overleden: L. C. Rinn, 46 j. echtg. van C. de Visser; J. C. Scheele, 66 J., echtg. van L. M. Dees. Offic. Publicaties Uitreiking schoenenbonnen te Westkapelle, Ritthem, O.- en W.-Souburg, Zoutelande en Meliskerke. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, onder verwyzing naar de pu blicatie van schoenenbonnen te Vlissingen, geplaatst in het nummer van 17 April 1947, dat de uitreiking van schoenenbonnen aan perso nen, wier stamkaartnummer eindigt op 7, 2 of 5 en kin deren, die geboren zijn inde maand April van één der ja ren 1932 t.m. 1945, alsmede kinderen, geboren in de maand Juni van het jaar 1946 zal plaats hebben' te: Westkapelle op 24 April 1947 van 912 en van 1.30 4 uur. Ritthem op 24 April 1947 in het Gemeentehuis. O.- en W.-Souburg op 28 en 29 April 1947 van 912 uur in het agentschap Ka naalstraat. Zoutelande op 28 April 1947 van 912 uur. Meliskerke op 30 April 1947 van 912 uur. Hinderwet. Burgemeester en Wethou ders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat zij hun beslissing op het ver zoek van Shell Nederland N.V. te 's-Gravenhage om vergunning ingevolge de Hinderwet voor perceel Krommeweele 15, sectie D, no. 3163, hebben verdaagd. Burgemeester en Wet houders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat zy hun beslissing op het verzoek van Shell Nederland N.V. te 's-Gravenhage om vergunning ingevolge de Hin- derwet voor perceel Zuidsin gel 60, sectie A, no. 1689, hebben verdaagd. Burgemeester en Wet houders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat zy hun beslissing op het verzoek van Shell Nederland N.V. - te 's-Grav,enhage om vergunning ingevolge de Hinderwet voor perceel Sint Janstraat 2022, sectie L, no. 75 hebben verdaagd. SGHEEFVAARTBERltHTEN 21 April: Gepass. van Ant werpen: m.s. Friso naar Bos ton. Laatste positie Nederl. Passagiersschepen. Axeldyk, van Tacoma naar Londen en Rotterdam, 21/4 te San Francisco. Edam, 19/4 van New-Or leans naar Rotterdam. Gaasterkerk, 21/4 van Bris bane naar Rotterdam. Klipfontein, van Beira naar Amsterdam, 21/4 te Mar seille. Kota Inten, thuisreis, 21/4 om 6 uur te Suez. Kota Baroe, Batavia-Rot- terdam, passeerde 22/4 om 4 uur Pantellaria. Nieuw-Holland, Amsterdam- Batavia, 21/4 te Port-Said. I Oranje, Amsterdam-Bata- via, 19/4 van Suez. Singkep, Amsterdam-Beira, 21/4 te Kaapstad. I Tarakan, Batavia-Amster- dam, 21/4 van Port-Sald. Tjikampek, Amsterdam- Batavia; 20/4 van Aden. Nederl. schepen, welke via het kuststation Scheveningen, radio-telegrafisch bereik baar zijn. Opgegeven door N.T.M.- Radio-Holland Amsterdam, 22/4, Algenib, Amerskerk, Amstelkerk, Bos koop, Brastagi, Cottica, Delft- dyk, Edam, Java, Johan de Witt, Kertosono, Klipfontein, Kota Agoeng, Kota Baroe, Kota Inten, Leerdam, Mod- jokerto, Nieuw Holland, Ni- gerstroom, Nijkerk, Oranje, Randfontein, Ruys, Sloter- dyk, Socrates, Sommelsdyk, Stuyvesant, Sumatra, Tabian, Talisse, Tarakan, Tasman, Tawali, Tjibadak, Tjibesar, Tjikampek, Tjimanoek, Tji- pondolc, Tjisadane, Tjitja- lengka, van Heutsz, Veendam, Westerdam, Willem Barendsz. Woensdag 23 April. Verschillende koolsoorten kunnen nu op een bedje uit gezaaid worden, vooral sluit- koolsoorten, zooals; roode, gele en witte kool. Op een bedje van één vierkanten meter kan een pakje zaad uitgestrooid worden. Na het zaaien de zaden met een dun laagje aarde- afdekken. Moch ten er te veel planten opko men, dan verdient het aan beveling de overtollige weg te trekken, de resteerende groeien dan des te sneller.- Ze blijven op zoo'n zaalbed staan, totdat ze op de voor hen ba- stemde plaat».on Kunnen wor den uitgeplant. FINANCIEELE BERICHTEN medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. Go os Amsterdamscho effectenbeurs. Maandag was de beurs zeer vast gestemd voor cultuur waarden. Deze fondsen wer den waarschyniyk gezocht in de hoop, dat de besprekingen welke binnenkort in Indië tusschen de regeering aldaar en onze ministers worden ge houden, vruchten zullen af werpen. Voorts was de locale markt pryshoudend en hier en daar iets hooger. Wat de ac tiviteit ter beurze betreft, kon worden vastgesteld, dat deze weer aanmerkeiyk was toegenomen. Gedurende den vrijen handel werd de stem ming in het algemeen iets zwakker, zopdat het koerspeil iets afbrokkelde. Van de cultuurwaarden stonden vooral suikeraandee- len in het middelpunt der be langstelling en wel in het by- zonder aand. H.V.A. De hoofd koers bedroeg hier 229 (219%), terwyi vry gehandeld werd op 225—8. Aand. Java Cultuur golden 116 (113%) en 116, Nisu 119% (117) en 11819 en Vorstenlanden 60 (5S) en 60--%. By de tabakken bedroeg de hoofdkoers voor aand. Dell Bat. My 128% (126%), Deli My 144% (141) en 143—% en Senembah 137 (134) en 135 —6. In den rubberhoek wa3 het zeer rustig op hoogere pryzen Amst. Rubber 144 (140) en 143—4, Bandar 104% (98), Deli Bat. My 103 (98) en 101 3. Oost Java Rubber 81 (79%), Sum. Rubber 109% (108) en Vico 84% (81). Oliefondsen waren tegen de algemeene .tendenz in iets zwakker. Scheepvaarten waren hoo ger genoteerd. By de actieve industrieelen noteerden eert. Leverbros 274 (270%) en 272-3, idem Calvé 170% (171%), Philips 368 (369) en 367-8, Aku 174% (172%) en 173%-4%, Van Berkel 129% (130) en 129-%, Fokker 239% (240%) en Ned. Ford 350 (352). Van de minder courante in dustrieelen moesten gew. aand. v. d. Bergh 4% punt prysgeven by een noteering van 278%, Electro Zuur no teerde 138% (139), Holl. Meel 143 (141%), Holl. Beton 355 (356), oude Kon. Papier 174 (173), oude Ned. Kabel 264 (262), nwe Idem 259 (257) Wilton 193% (189%). Wyers 160 (157), Walvischvaart 103% (105) en Intern. Kunstst. -Ind. 140% (138). Aand. Rott. Dfoogdok en Werkspoor niet genoteerd. Claims Smit's Transf. brach ten op f345 (f350) en Werk spoor f72 by een theoretische waarde van ca f78. Bankaandeelen verdeeld. Amst. Bank 138% (142), In casso-Bank 144% (146), Ro- baver 148% (149%), eert. Twentsche Bank 160 ex. div. 6 pCt (166), Herstelbanken 103% (v. k.)'. Aand. èn ree. Holl. Disc. My. 129 (131) en 126 (127). HoU. Bank Unie 181% (v. k.) voor de aand. en 179% (v. k.) voor de certifi caten. Op de afd. der Amerlk. waarden brachten eert. Ana conda op 38% (v. k.), Bethl. Steel 88% (v. k.), Rep. Steel 26 (25-5/16), U.S. Steel 72 (70%), Shell 27% (v. k.) en Tide Water 19% (19%). Op de obligatiemarkt was de stemming voor de nieuwe staatsleening iets luier. Deze noteerde nl.-99-% (99-1/16— De »pCt Nederland 1937 gold 99% (99-1/16), de 3—8% pCt idem 1938 onveranderd 99% en de Spaarcertificaten 100% (100-13/16). By de Indische waarden was de 3 pCt Indië 1937 pCt lager by een koers van 94%, terwyi de 3 pCt idem '37A onveranderd 94% noteer de. Part. Bew. Bel. Nederland f 562 (f 559), Binneiïland f 240 (f238) en Overzee f174 (f172). Wat brengt de radio Donderdag 24 AprlL HILVERSUM I (301.5 M.): 8.00 Nieuws; 8.18 Vroobjke klanken; 9,15 Gram.; 10.00 Voordracht; 12.15 Orkest; 12.30 Orgelspel 13.00 Nieuws; 13.50 Koor; 14.40 Carmen; 16.00 Kamerorkest; 16.40 Voor de jeugd; 18.0,0 Nieuws; 18.30 Ned. Strüdkr.; 19.00 Lezing; 19.15 Piano; 20.00 Nieuws; 20.20 Orkest; 21.45 Amateürs; 22.15 Orgel 23.00 Nieuws; 23 15 Gram. HILVERSUM H (415 en 218 M.): 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk den dag; 9.05 Concert; 10.00 Leger des Heiig; 10.15 Morgendienst; 10.45 Stryk- orkest; 11.00 Zonnebloem; 12.03 Viool en piano; 12.30 Concert; 13.00 Nieuws 13.15 Concert; 14.00 Stafmuziek corps; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Non-stop; 15.30 Hobo-- recital; 16.00 Bybellezing; 17.15 Orkest; 18.00 Sextet; 18.45 N. C. R(eis) V.; 19.00 Nieuws; 19.15 Indië; 19.30 Or kest; 20.00 Nieuws; 20.05 Ont spanning; 22.00 Nieuws; 22.35 Koor; 22.45 Overdenking; 23.00 Ned. Muziek; 23.30 Or kest. Terry en Berry Spoedig waren de booten van den groot vizier zoo dicht genaderd, dat de krom zwaarden voor den dag kwamen, het Per zische wapen by uitnemendheid voor een gevecht van man tegen min. De welgemik te schoten van den Sirdar hadden kenneiyk verwarring teweeggebracht onder de volge lingen van den grootvizier, want er gingen Stemmen op om versterking aan te laten rukken. Maar toen ging de vizier zqö schie ten «n daarop keerden de kansen. De Sirdar de meest, geduchte vyand van den vizier, wae het eerste slachtoffer. Hy was zóó aan het schieten dat hy niet was voorbereid op wat er gebeurde. Plotseling lag hy te water. Nog twee schoten loste hij, toen ging hU kopje onder. Hassan probeerde in zijn op winding te dansen en verloor zijn even wicht. Terry en Berry werden van alle kan ten beschoten en zochten daarom dekking achter hun boomstammen. Daar dreven due de vrienden.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3