Minister Vos sprak in Middelburg. Credietwaardigheid van de gemeenten. Terry en Berry Aflevering sort on havermout. bovmknieu ÓM TsHUthwlcfe} 1 tenten weer geplaatst wor den. Ook zal een flinke over gang van betonnen blokken, die de Duitschers achterlie ten, naar het strand worden gemaakt. Vrouwenpolder heeft ook met de moeilijkheden van het onderdak brengen der bad gasten te kampen. De huisjes aan den Langcnweg worden permanent bewoond. Ver schillende bewoners hebben echter al een regeling getrof fen met logé's, die komen zullen. Er bestaan plannen voor den bouw van een groot fa miliepension in Vrouwenpol der, doch door allerlei ver klaarbare omstandigheden zal daarvan dit jaar nog wel niet veel terecht komen. Voor de toekomst beteekent bezit van dit pension echter een groote aanwinst voor deze plaats. Het ligt in de bedoeling dezen zomer een ringrijderjj te organiseeren tusschen de beste rijders van Vrouwen' polder en Veere. Daarmede zal een oude gewoonte in eere worden hersteld. Jaren geleden reeds werd hiervoor een wisselbeker door een trouwen pensiongast beschik baar gesteld. Zoo zijn we het eiland rond geweest en hebben de situa tie in de badplaatsen bespro ken. Walcheren zal dezen zomer gelukkig weer een fleurig beeld aan de kust te zien geven. De oude toestand is nog niet bereikt, maar ieder spant zich in, om het den va- cantiegangers zoo aangenaam mogelijk te maken. 'Een opmerking, die voor alle plaatsen aan de kust geldt, is deze: spaart u de jonge aanplant in de duinen, want daardoor werkt u nie.t alleen mede aan 't behoud van het natuurschoon, doch u voorkomt ook, dat straks ver bekende strandhuisjes weer verschijnen. Van het bieden van attrac ties aan de gasten zal dezen zomer nog weinig komen. Hoewel de bosschen op ern stige wijze door (je Duitschers zijn beschadigd, vormen zij toch altijd nog een attractie en een oase. De duinen en stranden van Oostkapelle zijn vrij toegankelijk, maar de betreding geschiedt op eigen risico. Er zijn reeds eenige overgangen naar het strand en nog enkele zullen er bijkomen. Hoewel hier het vorige jaar geen ongelukken plaats vonden, is het gevaar nog niet geheel afwezig; de uiterste voorzichtigheid, ook bij het betreden der bunkers, dient te worden betracht Strandhuisjes zullen niet worden geplaatst, doordat het strand zeer smal is, en bij vloed het water tegen de duinen staat. De duinen aan het eind van den Duinweg, die tot de gemeente Vrou wenpolder behooren, zijn nog afgesloten. Oostkapelle heeft een attrac tie voor 2en Pinksterdag op het programma staan in den vorm van een door de Middelburgsche motorclub „Scheldegouwen" te organi seeren terreinrit. Wellicht, dat verder in den zomer iets voor de kinderen der bad gasten kan worden gedaan. Ook voor Oostkapelle geldt': veel aanvraag om, maar groot gebrek aan pension ruimte. Tenslotte nog het een en ander over Vrouwenpolder. Hier hebben de duinen niet zoo ernstig geleden, al zijn er ook de noodige bunkers gebouwd. Verwacht wordt, dat eind Mei de duinen ge heel in orde zullen zijn. Be- freding blijft voor eigen ri sico. Op het breede strand, 1 stuivingen plaats hebben, die dat deze badplaats bezit, zul-1 funest vdor onze duinen kun- len de badhokjes en strand-1 nen zijn. VERLAGING VAN HET TABAKSRANT SOEN? VERGOEDING NAAR VER VANGINGSWAARDE NIET MOGELIJK. EENZIJDIGE AGRARISCHE ONTWIK KELING VOOR ZEELAND ONJUIST GEACHT. Voor de afd. Middelburg van i vaardige belastingpolitiek. De de Partij van den Arbeid hield i voorziening der ouden van de min. van Verkeer, Ir. H. dagen beteekent een verschui- Vos, een redevoering over do ving van hen, die meer heb- economische perspectieven ben naar hen, die minder be- van ons land. Hij gaf eerst een zitten. De vermogensheffing ineens beteekent (en dit in princi- pieele tegenstelling met da vermogensaanwasbelasting) dat van de groote vermogens een gedeelte wordt afgenomen tot delging dei> staatsschuld. In de wereld en ook in ons land zijn we het kapitalisme nog niet de baas, zoo betoogde minister Vos. We hebben ech ter wel de mogelijkheid het de baas te worden in dit deel van Europa. In antwoord op gestelde vragen deelde minister Vos mede, dat het ontwerp ver goeding materieele oorlogs schade bij nadere beschouwing beter zai zijn dan wordt verj- wacht, al zullen niet alle wen- schen zijn opgelost. Aan ver goeding op basis der vervan gingswaarde minus het ver schil nieuw voor oud denkt de de regeering echter niet. Verder kon hij over het ont werp nog niets naders mede- deelen. Als minister van Ver keer zal Ir. Vos al het moge lijke doen de. verbindingen met Zeeland zoo goed moge lijk te maken met hét oog op de industrialisatie. Eenzijdige ontwikkeling in agrarische richting achtte spr. voor Zee land niet juist. Minister Vos werd ingeleid en dank gebracht door Mr P. C. de Jonge, voorz. der Partij van den Arbeid te Middelburg. Te Jaffa heeft een zware explosie, veroorzaakt door een bom, het hoofdkwartier opge blazen van de Sutawa. De Sutawa is een semi-militaire Arabische organisatie. Te Helmond is de 15-jarige Maria Beniers, toen zij in de wegrijdende B.B.A.-bus wilde springen, zoodanig gevallen, dat zij enkele oogenblikken later tengevolge van zware verwondingen overleden is. Verbod ingetrokken. De regeering heeft, zooals bekend, enkele voorzorgs maatregelen getroffen, om, ingeval er zich moeilijkheden in de voedselvoorziening voordoen in den tijd, die ons nog van den nieuwen oogst scheidt, aanvulende versterk- kingen te kunnen doen. In dit verband werd aan de fabrikanten11' van haver mout en gortproducten op 17 Maart j.l. een tijdelijk verbod tot aflevering van de producten opgelegd. Er is thans een zekere voorraad gevormd, waaruit, zoo noo- dig, kan worden geput. Zon der nadeeligen invloed voor de getroffen voorzorgen kan, naar het ministerie van Landbouw mededeelt, de af levering van gortproducten en havermout aan den han del met ingang van heden dah ook .net normae hoe veelheden hervat worden. Binnenkort zijn deze artike len voor den consument dus weer op de gewone wijze bij de detaillisten verkrijgbaar, de detaillisten verkrijgbaar. Burgemeester van Den Haag. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente van Den Haag besloot een adres te richten aan H. M. de Konin gin met het verzoek, in de Haagsche burgemeestersvaca ture een Protestant te benoe men, Dit in verband met an dersluidende geruchten. Een afschrift zal aan minister Becl worden gezonden. De nieuwe tijd, „Geen bloemen, gaarne zeep", zette een origineel Venloosch vader in de ge boorte-annonce van zijn zoon. Teeken des tijds of een nieuwe stijl in de traditioneele feestgebruiken? breedvoerig overzicht van het economische herstel na de be vrijding en kwam tot de con clusie, dat wij voor een groot deel geleefd hebben op hulp van buiten. In 1946 voerden we voor ruim 2300 miilioen gulden in en voor circa 800 miJLlioen uit. .Het verschil, dat geheel in het herstel onzer nationale economie is gestoken, kwam voor de helft uit buitenland- sche leeningen en voor de an dere helft uit verdiensten tij dens den oorlog. De productie bedroeg in dit jaar 73 van die van 1938. De investeerin- gen voor 1946 worden ge raamd op 2 milliard. Wanneer onze nationale economie gezond is, zal het buitenland ons vlugger crediet geven. Het is thans echter niet alles economie, wat de klok slaat. Het is best moge lijk, dat Amerika uit politieke óverwegingen wel bereid is crediet aan Griekenland en Turkije te verstrekken, maar niet aan Nederland, misschien ook wel, omdat gedacht wordt, dat wij het wel redden. Het zou naar sprekers meening goed zijn, wanneer, wij de in Indië benoodigde artikelen daarheen konden leveren; dat Indië producten aan Amerika zou leveren en dat wij dan weer van Amerika de voor ons noodzakelijke goederen kon den betrekken, een sluitende driehoek dus. Mede in dat licht moet men ook de over eenkomst van Linggadjati zien, aldus Ir. Vos. De minister liet doorsche meren, dat spoedig bepaalde dingen wellicht niet meer zul len kunnen worden ingevoerd; tabak zal het eerst aan de beurt zijn, al staat de regee ring aan den anderen kant dan weer onmiddellijk voor het groeiende kwaad van den zwarten handel. De beoordee ling is niet gemakkelijk. Bij al ons werk zullen wij er een schepje bovenop moeten doen, opdat de leuze „Arbeid is de bron van alle welvaart" ook in dezen zin worde bewaar heid, dat welvaart alleen maar mogelijk is door arbeid. Naar sprekers overtuiging mag het volk echter alleen tot arbeiden worden opgeroepen, wanneer het nationale inko men op een behoorlijke wijze wordt verdeeld door een so ciale politiek en een recht- GROOTE PARTIJ EIEREN ACHTERHAALD. Bij de contröle op de schip brug te Deventer hielden ambtenaren van den C.C.D. een vrachtauto aan, die ruim 26.000 eieren en 19 kg boter clandestien bleek te vervoe ren. Deze goederen waren voor den zwarten handel be stemd. In de verzendformulie- ren, die het eierentransport moesten dekken, was ge knoeid teneinde deze zwarte transactie mogelijk te maken. STICHTING HERBOUW WALCHEREN. PASSAGIERSLIJSTEN Op onze kantoren te Goes, Middelburg, Vlissin- gen, Zierikzee, Tholen en Terneuzen, liggen ter in zage' de passagierslijsten van de „Kota Baroe", de „Tarakan" .en de „Celebes". rommel ergens neergooien Da Raad ondersteunde ten MIDDELBURG. Tentoonstelling f Zeeverkenners. Er was Vrijdagavond en Zaterdagmiddag een tentoon stelling van de „Vikings" Zee verkenners, groep N.P.V. afd. Middelburg, in het. clubge bouw aan den Zuidsingel. Aardige stands waren te bezichtigen, o.a. pionieren boeken, kampbenoodigdhe- den, schetskaarten enz. Op de bovenste zolder hadden de welpen van de „Vikings" een. tentoonstelling ingericht, waar ook allerlei padvinders- zaken te bewonderen vielen. Alles was keurig afge werkt en de jongens ver dienen een pluim voor de moeite die zij met zooveel succes aan de expositie heb ben gewijd. Een strijkje, samengesteld uit padvindsters, verkenners en voortrekkers o.l.v. den heer P. Bouwense bracht tijdens de tentoonstellings uren liedjes uit het padvin dersrepertoire ten gehoore. Vrijdagavond werd de ten toonstelling geopend door den J. J. Mejj- Met ingang van 1 Juni a.s. is de heer B. J. M. Abspoel'heer (oubaasl) benoemd tot plv. directeur boom. van <Je Volkshuisvesting in Gelderland met standplaats Arnhem. Wie zijn opvolger als directeur van de Stichting Herbouw Walcheren zal zijn, is nog niet bekend, doch de naam van jhr ir de Ranitz, inspecteur van de Volkshuis vesting voor Zeeland, wordt genoemd. iAls opbrengst der op 17 April gehouden collecte kon door het Emmabloemcomité. aan de Vereeniging tot bestrij ding der T.B.C. worden afge dragen een bedrag van f 1355.68. DOMBURG. ZAKDOEKEN VOOR ZEELAND. De Zwitsersche firma Fisch- backer te St. Gallen heeft gratis 1200 zakdoeken ter be schikking van de Stichting Herstel Zeeland 1945 gesteld. De Stichting was natuurlijk zeer dankbaar voor- dit ge- scjhenk, doch het is niet van dien omvang, dat aan alle getroffen gemeenten een deel kon worden verstrekt. Er moest een keuze gemaakt worden en het bestuur heeft besloten een drietal kleine, (gemeenten blij te maken. Het zijn Nieuwvliet, Ellewouts- dijk en Ritthem. Gemeenteraad. Donderdagavond vergader de de Raad van Domburg met één vacature, terwijl dhr Dourleijn bericht van verhin dering wegens ziekte had gezonden. De nieuwbenoem de raadsleden dhrn Jacob de Visser Lz. en Joh. de Visser Wz. werden toegelaten. Een voorstel van dhr P. Wisse tot afschaffing van de kermis werd afgewezen; dhrn Wisse en Warners stemden voor, N.a.v. een opmerking over ontoelaatbare storting van vuilnis deelde dhr Brand mede, dat de oude vuilnisbelt weer in gebruik is genomen, zoodat het niet meer noodig, ja streng is af te keuren, dat sommige menschen afval en DE TOTALE GEMEENTESCHULD GESTEGEN TOT CIRCA 8 MILLIARD. Friedrich Flick voor zijn rechters. Zaterdag is te Neurenberg het proces begonnen tegen Friedrich Flick, den Duit- schen ijzer en staalkoning, en vijf zijner medewerkers. Ook S.S.-Generaal Steinbrick, de verbindingsman tusschen Go ring en de Duitsche industrie, staat terecht. Flick c.s,, wordep er van beschuldigd hun concern te hebben gebruikt om Hitier aan de macht te brengen. Voorts van gebruikmaking van slavenarbeid, plundering van bezette gebieden en in beslagneming 'van Joodsch bezit. Dit is het eerste groote proces tegen Duitsche indus- trieelen. De achterstand in de uit- keeringen van het Rijk aan de gemeenten voor verschil lende doeleinden, was bij den aanvang van het jaar zeer groot Deze achterstand is nog niet geheel ingehaald, doch wel belangrijk vermin derd, hetgeen blijkt uit het feit, dat via de bank aan de gemeenten werd# uitgekeerd circa f 730 miilioen, tegen circa f 388 miilioen in het daaraan voorafgaande jaar. De kortloopende gemeente schuld heeft ais gevolg van de budgetaire stukken der voorafgaande jaren, welke voor kortloopend crediet werden gefinancierd een ab normaal grooten omvang ge kregen. Het is niet uit hoof de van een gedaalde crediet waardigheid van de gemeen ten, dat de consolidatie, waarvan het gunstige gevolg zou zijn, dat zij de zoo hoog opgeloopen kasgeldschuld .be langrijk zou reduceéren, Jich nog niet kon votrekken. De financiëele toestand der gemeenten biedt, de alge- meene achteruitgang, welke oprlog en bezetting met zich brachten in aanmerking ge nomen, geen grond om in verminderde credietwaardig heid de oorzaak hiervan te zien. De totale geroeente-achuld ia van 1939 tot 1945 gestegen van circa f2.7 milliard tot circa f3 milliard. Dat thans groote tekorten in de be grootingen van vele gemeen ten tot uitdrukking komen, is eveneens voor een groot deel te zien als een na-oor- logsch verschijnsel. Het id geenszins juist de credietwaardigheid der ge meenten te beoordeelen naar den financiëelen toestand van de eerste jaren na de bevrij ding, dus naar den toestand waarin de bezetter het land achterliet. In de plaats daar van moet het accent alleen op den herstel- en recon- structie-afbeid vallen, welke voor een belangrijk deel ook door de gemeentebesturen wordt verricht. Verwacht mag worden, dat een beteekenende consolida tie, waarvan het belang ook van regeeringszijde volkomen wordt ingezien, in het Ibo- pendp boekjaar haar beslag zal krijgen. Als gevolg van de beperk te consolidatie is de vlotten de schuld in '46 nog aanmer kelijk toegenomen. Wel had op vrij ruime schaal conversie van lang- loopende gemcenteleeningen plaats in die van lager rente type. Aan het verslag van de Bank voor Nederlandsche ge meenten over het boekjaar 1946, is het volgende ont leend: waar ze er het snelst van verlost zijn. Aan het slot van de zitting richtte de burgemeester een hartelijk afscheidswoord tot den heer P. Wisse, die daar voor in een wederwoord be dankte. ST. PHILimAND, Aanbesteding, Donderdag had de aanbe steding plaats van een woon huis met schuur voor de wed. C. Verwijs. Er waren 17 in schrijvers, waarvan de hoog ste was de Gebr. Hoppen- brouwers met f 59.400 en de laagste F. J. van Gils te Ul- venhout met f 52.000. THOLEN. De eehtgenoote van den heer K. J. Schot-Baay, kwam Donderdag bij het afgaan-van een trapje zoodanig te vallen dat de dakter te hulp moest worden geroepen, Deze con stateerde een gecompliceerde beenbreuik. De herstelwerkzaamhe den aan de brug vorderen momenteel goed. Deze week is weer een schip met ma teriaal aangevoerd, zoodat volgende week het grond vlak der brug geheel dicht kan worden gemaakt. De botvangsten waren verleden week zeer gering, terwijl de kwaliteit der visch nog niet best is. De vangsten van kreeft zijn ook van wei nig beteekenis. De prijs voor bot zal voor den consument waarschijnlijk op f 1.75 per kg. komen, die voor kreeft op f 15.- per kg. POORTVLIET. Huiseigenaar procedeerde tegen den burgemeester. De burgemeester had in overleg met de huurcommis- sie een leegstaande woning van W. Quaak aan den Rand gevorderd ten behoeve van een familie welke uit inter- neering zou worden ontsla gen. De eigenaar nam echter geen genoegen met dit be sluit en daagde den burge meester voor de Rechtbank. In verband met de ongesteld heid van den burgemeester werden de belangen der ge meente verdedigd door wet houder van der Slikke; voor Quaak trad op Mr van der Hoeven te Tholen. In kort geding heeft de Rechtbank beslist ten gunste ^.van den burgemeester, zoo dat de vordering doorgaat. RENESSE. Gemeenteraad. Donderdag vergaderde de gemeenteraad onder voorzit terschap van burgemeester W. H. Scholder. Ir de Komter, architect van het uitbreidingsplan voor de ze streek, die msde aanwezig was, schetste in grove trekken het uitbreidingsplan voor de gemeente. De heer De Komter stelt zich voor de dorpskern en het badcentrum (de duinen) Je scheiden, door de dorpskern te omzoqmen met gewas. Uit voerig werd een en ander be sproken, waarna de voorzit ter Ir de Komter dank bracht voor zijn uiteenzetting. Bij de ingekomen stukken bevond zich een dankbetui ging van H. M. de Koningin voor ontvangen felicitatie bij de geboorte van Prinses Ma rijke. Op verzoek van G. S. werd de verordening op de leges heffing eenigszins gewijzigd, terwijl op hun verzoek te vens een begrootingswijziging aangebracht werd. Een ver zoek van de V.V.V. Renesse om de subsidie tot f 150 per jaar te verhoogen werd met 61 stem aangenomen. Deconstructie voor den ge meentewerkman werd nader vastgesteld. De bespreking aankoop huis Zeerust, had tot uiteindelijk resultaat, dat de Raad van het aanbod der Domeinen om het huis aan te koopen, geen ge bruik zal maken. De achterweg bij dhr De Roo zal voortaan voor auto's niet meer toegankelijk zijn, er zullen 2 borden geplaatst worden. volle het verzoek van inwo ners van de Noordwelle wo nende aan de Hoogezoom en Kempe, om door middel van /grenswijziging inwoner van Renesse te worden. Bij de rondvraag besprak de heer de Roo de woning bouw aan. den Achterweg en vroeg of B, en W, een en ander wel goed bekeken heb ben. Is het hen bekend, dat een, gedeelte van de garage van Felius op grond staat van Boot en kennen ze de conse- Maandag 21 April. Uitgebloeide Hortensia's kunnen nu kort terug gesne den worden, enkele centime ters boven het oude hout. Het verschil tusschen oud en jong hout is gemakkelijk genoeg te zien, Men kan zo wel als kamerplant verder kweeken, doch gemakkelijk is dat niet. Meer succes bereikt men met haar. in den vollen grond van den tuin. Zoek een beschut, quenties welke dit met zich .zonnig hoekje voor haar uit. mee zal brengen. Hij betreurde de geringe zeggenschap die de gemeen teraad inzake woningbouw heeft, en vroeg zich af, waar voor een gemeenteraad eigen lijk nog* dient. Bij de rondvraag kwamen verder ter sprake, de hoek bij hotel Wapen v. Zeeland, en de dorpspomp. Een ander lid bracht het gooien van huisvuil etc. op achterwegen, sloten en dijk jes ter sprake. Het bleek, dat een en ander ergerlijke vor men heeft aangenomen. In de toekomst zal er scherper op gelet worden, en proces-ver baal zal niet achterwege blij ven. Het hoofd der O.L. school alhier heeft een kist met kleeren ontvangen van mej. J. van Slüijs uit Philadelphia (Amerika) ter uitreiking aan de schoolkinderen. De stra lende gezichten der kinderen na de uitreiking waren het beste bewijs van dankbaar heid. Binnenkort hoopt mej. v. Slujjs deze streek te be zoeken. Op den duur kan ze een be hoorlijken omvang bereiken, houdt daar rekening mee. TRIBUNAAL TE ZIERIKZEE. In tweede behandeling kwam op de zitting, van Woensdag 16 April j.L de zaak tegen A. C. de Oude te Noordwelle, die in 1942 lid werd van den N.V.'D. Hij gaf aan deze instelling en W.H.N. belangrijke bedragen. Desge vraagd verklaarde besch. steeds in de meening te heb ben verkeerd hier met zui ver Nederlandsche instellin gen te doen te hebben. De functie van boerenleider had 3 dagen geduurd.'Het omgaan met Duitschers werd door d. O. onjuist genoemd. Hij had zich beperkt tot zuiver zakelijke relaties, brief richtte hij zien tot den dir. van het Arbeidsbureau, die voor hem desnoods naar den ortscommandant moest gaan, om een woning los te krijgen voor een arbeider. De verdediger, Mr Rassers, hield een zeer lange pleitrede en schetste uitvoerig de posi- SCHEEPVAARTBERICHTEN tie en het karakter van zijn 18 April; Aangekomen teFdfnt- •';aD®s den weg van Vlissingen: m.s. Oriön van het verstand, die leidde tot Huil; m.s. Vaderland vanP.raten ™et. de Duitschers en Antwerpen. Vertrokken van ziel} wat „bereiken kunt, Vlissingen: m.s. Zwerver naar Probeerde hij zich nuttig te Harwich; Oriön naar Antwer-™aken v00r de gemeenschap. pen. Gepass. naar Antwer-j Pleiter vroeg pen: m.s. Oud-Bejjerland naar tribunaal de beschuldigingen Portsmouthslbt". Zwarte Zee i met Taronga van Kopenha- _.F:. K 1 gen; m.s. S andenburg van Esbjerg; m.s. uit zee naar tenslotte het Gent. Gepass. van Antwer- er te St.- Philipsland had twee dorps- genooten, J. R. en G. v. D. toegevoegd: „kijken jullie zuiger naar Bologne. Rechtszaken. pen: m.s. Mary naar Lon- maa*i uit, wanneer ik wil, den; m.s. Voorwaarts naar worden jullie binnen 2uur Dublin m.s. Rabenhaupt van °PSehaald d?°P, de °ult' Gent haar Avonmouth ?chSs Ooic had zlcd °P 19 AprilVan Vlissingen latdunkende wqze uitgelaten vertrokkenslbt. Goliath met °yer de Nederlandsche regee- ring m Londen. Getuige W. M. beweerde met glem, dat besch. zich op ongunstige manier over de uitgeweken regeering had uitgelaten. Aan den anderen kant was besch. hem een raadsel, daar hij ook Jood- sche families te Amsterdam hielp. Besch. ontkende alles met den meesten nadruk. De verdediger, Mr Dirven, was van meening, dat deze zaak een groote dosis „plaat selijke politiek" in zich heeft Uitspraken 30 April. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 18 April 1947. C. de B., koopman te Krui- ningen, thans ged., nam op 3 Maart 1947 te Krabbendijke een rijwiel weg, dat hij te gen een woning zag staan. Volgens verdachte was het alleen de bedoeling geweest die fiets te gebruiken om naar het station te rijden, omdat hij last had van pijnlijke voe ten., Aan diefstal van dit rij wiel had hjj heelemaal niet gedacht. De off. achtte dief stal, bewezen en eischte 1 j. gev. straf met aftrek voor arrest. Mr A. H. Kuipers vroeg clementie. Uitspraak 30 April. Wegens strooperij stond in hooger beroep terecht de koopman B. de B., woonwa genbewoner te Breda. Verd.. had te Kloetinge een hoe veelheid appelen weggeno men toebehoorende aan het fruitteeltbedrjjf „Testerrs". Eisch bevestiging van het vonnis. Th. W. H. B., varkenskoop man te Stavenisse, had zich in hooger beroep te verant woorden wegens het berijden van een motorrijwiel, terwijl hij verkeerde onder den in vloed van het gebruik van sterken drank. Eisch 7 d. h. en f25 b. of 15 d. h. J. S., chauffeur te Poort vliet, had zich te verantwoor den wegens het met een vier wielig motorrijtuig berijden van den openbaren weg, ter wijl hij onder invloed van alcoholische drank verkeerde en niet voldoende in staat bleek te zijn het motorrijtuig behoorlijk te. besturen. Eisch 7 d. h. en f 100 b. of 30 d. De kleine gemeente. „Ongevraagd advies" zet ds J. J. Timmer boven een stukje in „De Waarheids vriend", waarin hij jonge predikanten die bezigzijn met de studie voor doctor in de theologie adviseert geen beroep naar een groote ge meente aan te nemen. „De jonge predikant van Loenen aan de Vecht, ds Van Hensbergen, heeft het gO(*l bekeken. Deze heeft het be roep aangenomen naar de miniatuurgemeente Schalk wijk. Het is een gemeente van een paar honderd zielen, ais ik mij niet-vergis. Die ge meente kan in enkele dagen bearbeid worden. Maar dan schieten er ook eenige dagen over om voor een promotie te werken. Is het niet juist, wat ik schreef? De kleine gemeen ten worden ook nog eens ge holpen en er is tijd volop om te studeeren. Jonge collega's die aan de studie zjjjt, overweegt ernstig het beroep naar een kleine gemeente. We moeten ook doctoren in de theologie heb ben. Zoowel voor het oude „Daar komen ze, de honden", riep de Sirdar blij, toen hij zag dat de grootvizier er niet de voorkeur aan gaf op een invasie te wachten. „Met vplle kracht voorwaarts". Nu beteekende dat „met volle kracht" niet veel, want er waren niet meer krach ten om te roeien dan een paar tengere beeren en een aantal hovelingen. „Een klein beetje in de achterhoede blijveh", riep Sul tan Sar tegen Berry, „niet omdat ik bang ben, maar omdat mijn buik een te groot doelwit vormt". Nauwelijks had Sultan Sar deze woorden gesproken, of de eerste scho ten vielen. Het was natuurlijk de Sirdar die het eerst had geschoten. Men hoorde in het hout van een der vijandelijke booten de kogel inslaan. De anderen lieten het vuur natuurlijk niet onbeantwoord en de kogel* gonsden door de lucht

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3