De explosie op Helgoland. Dr Van Mook zal niet aftreden. PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Machtige versterkingen ten ondergang gedoemd. Catastrofe in Texas-City. De Veiligheidsraad Scherpe critiek van Churchil. Koning Christiaan van Denemarken Uitgave i Stichting „Zecuwsch Dagblad" Hoofdkantoor; Goes, L, Vorst- str. 70, Tel. 2438, Giro 274288 Kantoren; Vlissingen, Walstr. 83, Tel. 168 j Middelburg, Rou- aaniche Kaai 19, Tel. admini stratie .200») Tel. redactie 2347 j Ternouzen, Vlooswijk- straat, Telefoon 2052. ZEEUWSCH DAGBLAD Ou» en ondergang Zort er* Vaan. van 3e JAARGANG No. 623 Aborinsmsniiprlji i 3.30 par kwartaal Advertentieprijs 12' j cent per m.m, Rubriek Kabouters 5 cent per woord. Hoofdredacteur; R. ZUIDEMA Met vaste medewerking van: BARON Mr W. F, E, v Ds J, KARELSE te Goes, Ds R. SLOFSTRA te Maandag 21 April 1947 Directeur: !ACQ. DE SMIT d. FEITZ -te Middelburg, Dr K. HUIZENGA to Middelburg, Vlissingen en Ds W. VRQEGINDEWuY te Poortvliet Dinsdag, Zon op 8,81 u,; onder 19,48 u. Maan op 8.17 u., on der 21,47 u. (MJ5.T.) Hoog water te Vlieeingen Dinsdag 22 April: 2.84 u, 2,08 m,, 14.59 u, 2,22 m. (Van een specialen corres pondent van het A.N.P.) aan boord van een torpedojager. De Duitsche bocht voor Helgoland, zoo vaak in de historie een tooneel van strijd, bood in de uren die aan de explosie vooraf gin gen een levendig schouw spel. Op 16 tot 20 kilometer afstand van het eiland had den vijf bij de operatie be trokken Britsche oorlogsbo dems en een kleine vloot waarnemingsschepen strate gische posities ingenomen. Het laatst arriveerde de tor pedoboot „Dunkirk" aan boord waarvan zich de Brit-' sche bevelhebber in Duitsch- land met pen groot aantal autoriteiten bevond. In intense spanning verliep het laatste half uur voor de explosie. In twee booten kwamen de mannen, die den geheelen morgen op de met dynamiet gevulde rots waren bezig geweest mat de aan sluiting van leidingen terug. Zij waren de laatsten, die een blik hadden kunnen wer pen op de machtige verster kingen die in rotsen waren uitgehouwen. Na hen bleven als eenige levende wezens op het eiland drie katten en een konijn- achter, dit waren geen proefdieren zooals de varkens en geiten op Bikini. Men had tevergeefs getracht deze dieren te vangen en van een wissen dood te redden. Daarna lag Helgoland voor ons als een grjjsrood rots blok, waapop alle leven was verstorven. De zeespiegel bewoog nau welijks en de eenige rust verstoorders waren vliegtui gen, die af en toe om den spitsen driehoek van de rots vlogen. Kwart voor één rof felden de eerste salvo's over het water. Het waren met regelmatige tusschenpoozen geloste schoten, die de vogels van hét eiland moesten op schrikken. De spanning steeg ten top, toen 5 minuten voor één de vlag van de „Dunkirk" geheschen werd ten teeken dat alles klaar was voor de uitvoering der operatie. Toen werden de minuten en secon den afgeteld en tuurden alle oogen naar den schemerigen horizon. Het schouwspel der explo sie had men zich nauwelijks fantastischer kunnen voor stellen. Eerst nadat de rook zuil tot meer dan een mijl Nog geen vriendschappelijke sfeer in indië. Nederland zal nog meer moeten toegeven. Het bekende, te Batavia verschijnende republikeinsche dagblad „Merdeka" schreef de vorige week in een hoofd artikel over de buitenland- sche contacten der republiek, dat het niet kon toegeven, dat de republiek nog niet gerech tigd zou zijn, diplomatieke vertegenwoordigingen in het buitenland te vestigen. Het blad vond niet, dat deze kwes tie door de publicatie van de> desbetreffende corresponden tie opgehelderd wordt. Inte gendeel; het blad noemde de geheele houding van de Com- j missie-Generaal betreurens-1 waardig, omdat zij niet an ders dan het gevoel van mis noegen en wantrouwen kan versterken. Op deze wijze is het duide- i lijk meent het blad dat het niet de bedoeling der Nederlanders is om bepaalde kwesties in êen vriendschap- pelijke sfeer op te lossen, „doch 'tis een botvieren van hun zucht om bij de Indone siërs fouten te vinden". In een ander artikel, be treffende den aanvoer-, van troepen uit"*Nederland, zegt het blad, dat van Nederland- sche zijde wel het splintertje in een andermans oog gezien wordt, doch niet dé balk in eigen oog, Linggadjati is een vredes-overeenkomst, doch er is niet alleen nog geen over eenkomst betreffende vermin dering van de troepensterkte maar de Nederlanders heb ben zelfs de reeds aanwezige strijdkrachten nog versterkt door nieuwe troepenzendin- gen. „Hoe kan men spreken over vrede en wederopbouw, in dien de troepenzendingen doorgaan, Iedere Indonesiër hoogte was geklommen, knet terde het geluid van een lange reeks ontploffingen over het water om zich mi nutenlang als roffelende don der langs den geheelen ho rizon voort te zetten. Inmiddels deide de rook massa die het geheele eiland omvat had, steeds wijder en hooger uit. Het duurde on geveer 10 minuten voordat de westelijke rotspunt weer zichtbaar werd. Geleidelijk aan werd het rookscherm voor den geheelen steilen rotswand weggetrokken. Het silhouet van Helgoland verscheen weer in precies denzelfden vorm, waarin het verdwenen was. De zee rond om was even kalm en rim pelloos als een uur geleden. Onder de vliegtuigen, die laag over het water kwamen scheren om den inzittenden den eersten blik op het eiland te gunnen, mengde zich ook een K.L.M.-toesteL beseft ten volle, hoe hieruit blijkt, dat de Nederlanders slechts bedoelingen hebben in strijd met Linggadjati en dat zij de overeenkomst slechts als een dekmantel ge bruiken om zich te verster ken alvorens Indonesië kort en klein te sjaan." Gelukkig voor dit orgaan, dat het wat deze kwesties be treft op den steun van de Partij v.. d. Arbeid, die in ons land de leiding heeft, kan rekenen. Merkwaardig overigens, dat „Merdeka" niets vertelt van Modjokerto en de wijze waar op daar door de Nederlanders wordt huisgehouden. De bevolking, die op den dag van dc bezetting door de Nederlandsche troepen van 70.000 tot 30.000 teruggeloo- pen was, bedraagt thans weer 55.000 zielen en - de scholen zijn weer geopend. te hervatten van die goederen waaraan Engeland zoo drin gend behoefte heeft, daar de Sovjet Unie deze voor eigen herstel noodig heeft. Volgens onbevestigde pers berichten heeft men, in de smeulende ruïnes van de reusachtige Monsanto fabriek te Texas-City^ die bij de ont ploffingsramp in de lucht vloojg, nog levende personen aangetroffen, die 48 uur in het *puin gevangen hebben gezeten. Deze/berichten zijn echter niet bévéstigd. Het Fransche schip „Grand- Camp", dat in de lucht is ge vlogen, had op 4 Febr. j.l. de haven van Antwerpen verla ten met als bestemming Cu ba. Het schip was geladen met verscheidene goederen alsmede fosfaten. De Veiligheidsraad heeft de vorige week lang en breed gedebatèerd over het Ameri- kaansche voorstel, dat waar nemers der V. N. toezicht moeten blijven houder? op de Grieksche grens. De' Russen maakten hevig bezwaar en betoogden, dat dan ook de Amerikaansche hulpverleening aan Grieken land door een commissie der V. N. zal moeten worden ge controleerd. Tenslotte werd het Ameri kaansche voorstel goedge keurd met 9 stemmen, ter wijl de Sovjet-Unie en na tuurlijk ook Polen zich van stemming onthielden. ie Rijswijk is een 19-jarige wielrijdster bij het overste ken van den Hoofdweg door een auto overreden en ge dood. Dr van Mook heelt naar aanleiding van berichten in de Nederlandsche pers tegenover Journalisten verklaard dat, voor zoover h(j wist, van benoeming van een nieuwen gou verneur-generaal geen sprake was. „Van mijn kant is er geen sprake van, dat Ik ontslag neem en het verhaal, dat ik Nederlandsch ambassadeur te Washington wordt is nieuw voor mij", aldus Dr van Mook. Hij voegde er aan toe, dat men hem officieel, noch on officieel over een benoeming te Washington gesproken had. Het is echter mogelijk, dat hij met den Nederlandschen minister van Financiën een reis naar de Vereenlgde Staten zal maken, doch hij wist niet met zekerheid wanneer. „Dit zfln de feiten", aldus Dr van Mook. Economische moeilijk heden in Engeland. Verklaringen van minister Cripps. Minister Cripps heeft in een persconferentie verklaard, dat hij verwachtte, dat indien al les goed verloopt, Groot Brit- tannië binnen twee jaar de moeilijkheden zal hebben overwonnen, wat betreft de bestaande crisis der onder productie. De minister wees er op, dat het de regeering er vooral om te doen was de juiste feiten omtrent den économischen toestand van het land onder de oogen van de bevolking te brengen. De vraag of Enge land voldoende kolen kan pro- duceeren om zijn industrieën gaande te houden is nog niet beslist. In dit verband deelde hij nog mede, dat de kolenpro- ductie na in de laatste week/ van Maart j.L een hoeveelheid van ruim 4 millioen ton te hebben bereikt, in de twee eerste weken van April, een aanzienlijke daling te zien had gegeven, welke gedeeltelijk aan het absenteïsme was te wijten. Een bemoedigende fac tor is echter de voortdurende stijging van het aantal mijn werkers. Wat de door de vorst en overstroomingen aan den Britschen landbbuw toege brachte schade betreft, ver klaarde minister Cripps, dat de regeering verwacht, dat de voorjaarsaanplant van graan met 200.000 acres zal terug- loopen. Nog ernstiger zullen de ge volgen van het verlies aan vee zijn. De schapenfokkers ra men hun verlies aan ooien op ongeveer een derde. In verband met de hervat ting van handelsbesprekingen met de Sovjet Unie verklaar de de minister, dat hij geen reden zag, waarom de Brit sche handel met de Sovjet Unie niet aanzienlijk kon uit gebreid worden. Er kan een goede markt worden verwacht voor Britsche machines en in dustrieels installaties, terwijl de Sovjet Unie een belangrij ke leverancier kan zijn voor veel belangrijke grondstoffen, zooals b.v. hout, waarvoor niet in dollars behoeft te worden betaald. De minister wees er echter op, dat de enorme oorlogsver woestingen in de Sovjet Unie oorzaak waren, dat dit land niet in staat was den uitvoer Het land wordt naar den afgrond gedreven. Winston Churchill heeft tij dens een groote openbare vergadering de Britsche La- bourregeering heftig gecriti- seerd. „Ons land wordt naar den afgrond gedreven en ons im perium versnipperd en ver kwist. Wij dalen snel in de achting der wereld. Een ieder is zich bewust van de nade rende crisis in onze financi- eele en economische zaken. De Socialistische regeering leeft op den Amerikaanschen steun en verkwist met licht zinnige snelheid deze leening, hetgeen alleen zou kunnen worden gerechtvaardigd als middel om onze na-oorlog- sche industrie met nieuw materiaal üit te rusten." Churchill keerde zich te gen den ambtenarenlast, wel ke eerder een positieve be lemmering is dan bijdraagt tot het nationaal herstel. De politiek tegenover de Sow- jet-Unie moet er een zijn van eervolle vriendschap door kracht. Het mag er geen zijn van laf kalmeeren door zwak heid. Wat de buitenlandsche politiek betreft moet abso luut duideljjk worden ge maakt, dat niet zal worden toegestaan, dat er een wig wordt gedreven tusschen En geland en de V. S. Iedereen voelt, dat het hart der Brit sche natieterugkeert tot de conservatieve en liberale principes. Bij een voortduren van het huidige systeem zal het niet lang duren, of het Engelsche volk zal van hon ger omkomen of afhankelijk van de liefdadigheid van het kapitalistische Amerika voort leven. Churchill critiseerde ver volgens de begrooting. Deze is in evenwicht met 300 mil liard pd. st. aan buitenspori ge uitgaven en 300 milliard pond aan belastingen, die het land verlammen. EL M. DE KONINGIN VOOB DE BADIO. In het kader van den ationalen herdenkings avond op 3 Mei a.s. zal H. M. de Koningin zich te 18.45 uur over beide radio zenders met een toespraak tot het Nederlandsche volk richten. leden blijvend op twee te stellen," De zegsman zeide voorts, dat men van de zijde van de Commissie-Generaal de be noeming van iemand van een „de Boerskaliber" ten zeerste zou toejuichen. Omtrent de uitbreiding van de bevoegdheden van de com missie-generaal wordt nog medegedeeld, dat deze er op gericht was het de commissie- generaal mogelijk te maken snellere beslissingen te ne men, MEER BEZOEK UIT NEDERLAND. Het Dagblad te Batavia publiceert een artikel van de „verbonden politieke par tijen", waarin .wordt aange drongen op een bezoek van leidende figuren van Neder landsche politieke partijen aan Indië, terwijl tevens het belang bepleit wordt van persoonlijke oriënteering van hoofdredacteuren van Neder landsche bladen. REPUBLIEK ERKENT LEGER DES HEILS. De republikeinsche radio meldt uit Batavia, dat het Leger des Heils, dat thans zijn hoofdzetel te Solo heeft, bij besluit van den republi- keinschen minister van Jus titie wettelijk is erkend. militaire rangen wenschte te doorloopen. De nieuwe koning, kroon- prins Frederik, werd ln 1899 geboren. In 1935 huwde hij prinses Ingrid van Zweden. Uit dit huwelijk werd in '40 prinses Margrethe geboren. De nieuwe koning zal he denmorgen den eed op de con stitutie afleggen. Koning Christiaan is Zondagavond omstreeks 23.00 uur te Kopenhagen overleden. Ministers naar Indië. Verklaring van Dr van Mook. Indien het voornemen van de ministers Beel en Jonk man, om naar Batavia te gaan tot uitvoering komt (alleen wijziging in de omstandighe den zou verandering in dit voornemen kunnen brengen), zal het vertrek ongeveer 29 dezer plaats hebben. Het is de bedoeling dat beide minis ters in 14 dagen uit en thuis zijn, zoodat zij niet langer dan omstreeks een week in Indië zullen vertoeven. Tegenover een aantal jour nalisten heeft Dr van Mook o,a. medegedeeld, dat de be doeling vhn de komst van de ministers Beel en Jonkman naar Indië was, het noodza kelijk contact ditmaal te Ba tavia ihplaats van te Den Haag op te nemen. Hij had geen enkele aan duiding over de verschillen de speculaties, welke betref fende het programma vari de te voeren besprekingen naar voren zijn gebracht De opzet was zoo zeide Dr van Mook de bestaande vraagstukken vanuit alle mogelijke gezichts punten te bezien en te be spreken. Het bezoek geschiedt op' initiatief van de commis sie-generaal Het staat nog niet vast, of Dr van Mook samen met mi nister Lieftinck naar Amerika zal reizen of dat hij dézen in Amerika zal ontmoeten. Het is mogelijk, dat Dr van Mook op den terugweg een kort be zoek aan Nederland zal bren gen. TOEKOMSTIGE STATUS I VAN BORNEO. Met betrekking tot den toe- komstigen status van Neder- landsch-Borneo heeft Dr van Mook medegedeeld, dat reeds een ontwerp hiervoor ge maakt is, hetwelk aan den West-Borneoraad is overhan digd. In het overige deel van het eiland zullen spoedig ver kiezingen worden gehouden. SJAHRIR NAAR LINGGADJATI EN SUMATRA. Volgens mededeeling van radio-Djogja zal Sjahrir na afloop van de Kabinetszitting te. Djogja een observatiereis naar Oost-Java ondernemen, waarna hij zich naar Ling gadjati zal begeven. LüIT.-GEN. KRULS NAAR INDIE. Naar het A.N.P. verneemt zal luit.-gen. Mr H. J. Kruis op 26 April a.s. .van Schiphol naar Batavia vertrekken. De generaal zal ongeveer een maand in Indië blijven. DE POSITIE VAN DE COMMISSSIE-GENERAAL. Aneta verneemt van de zij de van de Commissie-Gene raal dat de Nederlandsche be richten, volgens welke in de vacature van Commissaris- Generaal na het vertrek van den heer De Boer niet zal worden voorzien, op geen en kele redelijke basis steunen. „Bij de wet is bepaald, dat de Commissie-Generaal uit drie personen bestaat. Het lijkt dus heel onwaarschijnlijk, dat men zal besluiten het aantal Provincienieuws Ring van Jongellngsvereenlglngen der Geref. Gemeenten. Zaterdag werd te Goes de 14e vergadering van den Ring van J. V. der Geref. Ge meenten gehouden. Nadat de voorzitter, dhr F. v. d. Vlis, de vergadering met een kort woord had geopend en enkele mededeelingen had gedaan, werd het jaarverslag voorge lezen, waaruit bleek, dat het vereenigingsleven zich in een toenemende belangstelling mag verheugen. Door D. Bakker werd een inleiding geleverd: „Het eeuwig ongeschapen Woord". Na de bespreking op dit on derwerp volgde declamatie door A. Hogerland. Op de pauze volgde een in leiding van M. A. v. d. Velde, getiteld: „Nederland en Oran je worden één", dat eveneens werd besproken. „Hoe de Bijbel tot ons kwam" werd voorgelezen door een lid van de K. V. te Krab- bendijke. Ds A. van Stuyvenberg, die het slotwoord zou spreken, was niet aanwezig, zoodat na de rondvraag de vergadering gesloten werd door den oud- voorz., dhr Lucasse. GOES. Uitvoering O.K.K. De Chr. Sportvereeniging „Oefening Kweekt Kunst" te Goes gaf Vrijdag en Zater dagavond met hetzelfde pro gramma uitvoeringen in de Prins van Oranje, welke wer den geopend door den voor zitter, den heer C. F. Simon- se. Oosterwolde (GW.). Bedankt voor Bemmel, N, Visser te Serooskerke (W.). Geref. Kerken. Beroepen te Leiden (Zie- kenhuispred.), J. Maaskant te BrusseL Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor Middelburg- Vlissingen, A. Vermeulen, Herst Evang. Luth. pred. te Hoorn. Bevestiging en Intrede ds J. v. d. Leek. Zondag vond in de Geref. Kerk te Kapelle-Biezelinge de bevestiging en intrede plaats van ds J. v. d. Leek, gekomen van Badhoevedorp, waar hij 16 jaar de gemeente diende. Ds van der Leek werd in den morgendienst bevestigd door ds J. Koolstra van Kruinin- gen, de consulent, die tot tekst had Matth. 13:53. In den avonddienst deed ds van der Leek zijn intrede. Als tekst had hij gekozen Exodus 40 33b—38. Na de predikatie richtte hij een persoonlijk woord tot de gemeente en de afgevaardigden, waarna da ouderling Boogaart hem na mens kerkeraad en gemeente verwelkomde en de gemeente verzocht haar nieuwen predi kant Ps. 1213 en 2b toe te zingen. Vervolgens voerde ds Kool stra namens de classis het woord, waarna een afgevaar digde van Badhoevedorp en burgemeester van Suylekom Z. Eerw. toespraken. Ds v. d. Leek dankte hierop voor het gesprokene. In de Chr. Geref. Kerk te Biezelinge deed ds Grappen, gekomen van El- burg, z(jn intrede." Wij ko men hierop nader terug. Bevestiging. Prof. J. W. Geels. Naar wij vernemen is prof. J. W. Geels, hoogleeraar aan de TheoL School der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn, reeds enkele maanden door ongesteldheid verhinderd col lege te geven. Hoewel de toe- I stand van den patiënt bevre- Niet minder dan 5 meisjes- digend is, kan er toch nog eh 3- jongensafdeelingen heb- geen sprake van zijn, dat hij ben naast de afdeelingen der zjjn arbeid zal mogen her- dames en dér heeren hun vatten, kiinnen getoond. Bijzonder J leuk was de ochtendgymna-Naar Amerika, stiek van de meisjes en de Namens de Ned. Herv. Kerk openbare les. Goed geslaagd is een delegatie naar de Ver mogen ook genoemd worden eenigde Staten van Noord- de vrije en rhythmische oefe- Amerika vertrokken op uit- 1 Koning Christiaan X van Denemarken stamde uit het sedert het einde van de 15de eeuw in Denemarken regee- rende huis Sleeswijk-Holstein- Sonderburg-Gluecksburg. Zijn vader was de in 1912 te Ham burg gestorven koning Frede rik VUL Zijn moeder, prinses Louise van Zweden, overleed in 1926. De overleden koning werd 26 September 1870 geboren. Op 14 Mei 1912 volgde hij zijn vader op. Op 26 April 1898 was hij in het huwelijk getre den met prinses Alexandrine van Mecklenburg-Schwerin. Hij had twee zoons: kroon prins Frederik en prins Knud. De koning was een broeder van koning Haakon van Noor wegen en een neef van koning Gustaaf van Zweden. De wijze, waarop de koning zijn taak beeft vervuld, heeft hem niet Mleen de sympathie,, doch ook een hooge persoon-, lijke autoriteit bij zijn volk" doen verwerven. Zijn waardi ge houding tijdens de Duitsche bezetting heeft hiertoe nog bijgedragen. Hij was toen practisch een gevangene van de Duitschers in zijn eigen hoofdstad, doch weigerde eenige persoonlijke concessie te doen. Toen men vermoedde dat de Duitschers van plan waren de koninklijke familie als gijzelaars naar Duitsch- land te brengen, werd een ge heime lijfwacht georganiseerd, die afdoendde beschermings maatregelen had getroffen. Koning Christiaan werd soms „de grootste koning van het kleinste koninkrijk" ge noemd. Hij was n.l. meer dan 1.92 m lang. Waarschijnlijk was hij de eenige koning, die voor zijn eigen paleis op schildwacht heeft gestaan, toen hij als kroonprins elle ningen. Verder werden de talrijke' aanwezigen vergast op paard- oefeningen en brugturnen. De „adspirant-dames" waag den zich aan 'n openbare les. De dames kwamen voor de pauze met een aardige hoe peloefening en sloten het pro gramma met lenigheidsoefe- ningen, terwijl de heeren aan brug en rek werkten. Het geheel stond onder lei ding van de heeren K. Kooy en J. Goedee. Aan mevrouw Kooy werden bloemen aange boden, waarop de voorzitter de uitvoeringen slóoti KLOETENGE. De jeugdring der Chr. meis- jesvereenigingen op de Beve- landen vierde Zaterdagmiddag haar 10-jarig bestaan te Kloe- tinge. Mej. v. Liere heette als pre sidente allen welkom, waarna de liturgische openir# volgde. Mej. Wandel van Wolfaarts- dijk hield vervolgens een toe spraak, waarna de secretares se iets vertelde over het werk in de afgeloopen tien jaar. Kattendijke en Kloetinge voerden een tweetal aardige schetsjes op, getiteld: „Groot moeder slaapt" en „Ontmoe ting". Door de Vereenigingen 's-Gravenpolder, Wilhelmina- dorp, Wolfaartsdijk en We- weldinge werd een samenzang gehouden. Mevr. Bakker, provinciaal presidente, sloot de goed ge slaagde middag. VEERE. Woensdagavond werd alhier voor de leden van de afdeejing der Z. L. M. de film: „100 jaar Z. L. M." vertoond. De film gaf een prachtig overzicht van de tentoonstel ling die in 1946 ter gelegen heid van het honderdjarig be staan der Zeeuwsche Land- bouwmaatschappij te Goes ge organiseerd werd. noodiging van den Raad der kerken teneinde aan de ker ken in Amerika een bezoek te brengen. De delegatie be staat uit de heeren dr E. Em- men, secr. der Gen. Synode, prol dr Th. L. Haitjema te Groningen, prol 4? S. F. H. J. Berkelbach v. d. Sprenkel te Utrecht en Mr J. F. L. F. Baron v. Tuyll van Seroos- kerken, gedelegeerde der Ned. Herv. Kerk bij de Overheid. Prol Berkelbach vertoeft reeds in de Ver. Staten. Kerk en politiek. De leden »van de Geref. Kerken onderhoudende arti kel 31 K.O. zijn voornemens in een landelijk congres bij een te komen teneinde zich nader te bezinnen op hun houding t.a.v. de Anti-Rev. partij. Dit congres, dat oor spronkelijk te Zwolle zou ge houden worden is thans na der bepaald op 6 en 7 Mei -a.'s. in K. en W. te Utrecht. In de avondvergadering van 6 Mei zal prof. C. Veenhof, hoogleeraar te Kampen, refe- reeren over: „Wat is heden onze politieke roeping?" In de vergadering van 7 Mei zal gelegenheid bestaan over het referaat van prof. Veenhof van gedachten te wisselen. KEKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Moerdijk, N. Visser te Serooskerke (W.) te Hierden,K. v. d. Pol te Ede; te Roswinkel, mr J, W. Koelman te Garrelsweer; te Huizen, J. v. Rootselaar te DE BILT >ZEGTi Minder zacht Weersverwachting, geldig tot Maandagavond: Wisselende bewolking met enkele verspreide buien. Tij delijk krachtige Zuid-Weste lijke wind. Minder hooge tem- peraturen dan gisteren. Nagek. Advertentie. J Zoo de Heexe •wil en zij t laven hopen mijn geliefde 1 Ouders J. J. VAN 'T HOF J f M. O. VAN1 'T HOF— i j POT APPEL, j op 21 April a.s. hun 25-jarige 1 Eohtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard j J mogen blijven is de wenseh van hun dankbaren Zoon t J. C. van 't Hof. I J Stavenisse, 19 April 1947.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 1