■fwnmmmu Terry en Berry t Inventarisatie vlas, oogst '47, Evenals voorgaande juren wordt er weer een ver plichte inventarisatie gehouden van de uitgezaaide oppervlakte vlas. Iedere vlasteler dit geldt óók voor huurders is verplicht om vóór 2 6 April a. s. bij zijn Plaat selijken Bureauhouder, waar onder hij ressorteert, op te geven, welke oppervlakte dit jaar met vlas wordt ver bouwd en verder de noodige gegevens te verstrekken. De telers, die op con tract telen moeten even wel zelf een opgave ver strekken aan hun P.B.H. Vergadering Polder Walcheren, Het Polderbestuur van Wal cheren komt Zaterdagmorgen 26' April a.s. in het Schutters- hof te Middelburg bijeen in algemeene vergadering. O.m. komt aan de orde de begrooting voor 1947. De ge wone inkomsten en de uit gaven worden voor dit jaar geraamd op f 901.830,20; de buitengewone onkosten en uitgaven der straat-'en zand wegen op f 311.018,92 en de buitengewone inkomsten en uitgaven voor dezen dienst op f 37.500de inkomsten en uitgaven der gebouwde eigen dommen worden resp. ge raamd op f 564.811,58 en f 532.090,21, alzoo een batig saldo van f 32.721,37. De uitgaven voor de uit te voeren gewone werken aan de oeververdediging aan het eiland worden als volgt be groot: voor de Noordwate ring f 115.000; voor de Oost watering f 20.000; voor de Zuidwatering f 20.000' en voor de Westwatering f 40.000. De gewone werken aan de wegen zullen een be drag van f 14.000 vorderen. Oever der Oostwatering wordt versterkt. In het onverdedigd oever vak tusschen de peilraaien 14b en 14d van de Oostwate ring moeten één of meer vaste punten worden aange bracht. Ir. Wiersma van den Pol der Walcheren heeft daar voor aan 'plan gemaakt tot het.bouwen van twee strand-' hoofden en tot het uitbreiden van de onderzeesche oever verdediging vóór den Ooster- Nieuwlandpolder. In totaal zullen 7500 vierk. M. zinkstuk moeten worden aangebracht, zal 2250 ton zinkisteen en 5250 ton stort- Bteen moeten worden ver werkt, 864 vierk. M. rijshoofd gemaakt en 185 palen inge heid. De kosten van dit alles worden geraamd op f 186.000. Do aanbesteding heeft reeds plaatsgevonden. J Oeververdediging Zuid- watering. Het in het Waterloopkun dig Laboratorium te Delft in gesteld onderzoek inzake de stroomaanval van da Wes- ter-Schclde op den oever van de- Zuidwatering heeft reeds verschillende belangwekken de resultaten opgeleverd. Eerst bij voltooiing der proe ven kan echter blijken, weljce maatregelen ter beteugeling van den aanval getroffen zul len moeten worden. Het blijkt thans, dat het ln 1942 verleende bedrag van f 10.000 voor het onderzoek met nog f 10.000 moet wor den verhoogd. Het Rijk zal van het totaal bedrag ten hoogste de helft voor zijn rekening nemen. Het bestuur van den Pol der Walcheren verzoekt nü aan de alg. vergadering een aanvullend crediet van f 10.000 waarvan dan f 5.000 voor re kening van den Polder komt. Kasradijs op Walcheren. In tegenstelling met de be wering van niet-deskundi- v gen, dat de Walchersche te lers niet in staat zouden zijn op de geïnundeerde gronden glasproducten te telen, werd doo; den heer A. Cornelisse te Oostkapelle de eerste ra dijs van onder glas aange voerd, op de veiling te Mid delburg. MIDDELBURG. 50jaar fotografie. Het is één dezer dagen 50 jaar geleden, dat de heer Corns Henning in de Korte Noordstraat een foto-atelier opende. Het was zeer beschei den en in dat jaar stond de fotografienog in de kinder schoenen. Maar die laatste ontwikkelde zich snel en met dien vooruitgang hield het foto-atelier van den heer Henning gelijken tred. Wie dan ook de tegenwoordige zaak op de Markt beziet, zeer modern ingericht en voorzien van de nieuwste vindingen op het gebied der fotografie, krijgt bewondering voor de energie en het zakelijk in zicht van den oprichter, die enkele jaren geleden is over leden en van de tegenwoor dige firmanten. Behoort het tot de hooge uitzonderingen, dat een fo tozaak een halve eeuw be staat, het zal nog minder vaak voorkomen, dat alle zoons van een fotograaf het vak van him. vader trouw blijven en allen eigenaar zijn van bloeiende fotozaken. Op 17 Mei 1940 ging de oude zaak in vlammen op. In Juni d.a.v. werd reeds een noodbedrijf in de Korte Delft geopend. Maart 1944 kon de nieuwe zaak op de Markt worden betrokken. Ook onzerzijds de geluk- wenschen aan de fa. Henning, die op dezen dag recepiëert. Zaterdagavond a.s. om 8 uur zal in de Oostkerk een muziek- en zangavond wor den belegd door het corps van het Leger des Heils te Middelburg. Dit staat in ver band met het 60-jarig be staan van het Heilsleger. De bekende br. den Ouden zal vibrophoon-soli ten ge- hoore brengen. Verder verleenen de plaat selijke muziek- en zangbri gades hun medewerking. BRUINISSE. In het Ned. Herv. Vereeni- glngsgebouw werd een lezing gehouden door den heer Cou- mou uit Zeist. De heer Coumou heeft een causerie gehouden over de mogelijkheden vén het Christendom, de kansen van het Evangelie in Indië en het werk dat daar op allerlei ge- bjed door het N.B.G. in nau we samenwerking met de Zen ding gedaan wordt. Tenslotte werd ter vervan ging^ van de oude die voor de evacuatie bestond, weer een nieuwe afdeeling opgericht. De heer J. A. van 't Le ven alhier, heeft nadat, hij eerst een winkel in het oude pand vgn zijn patroon had ge vestigd, sedert kort ook een drukkerij aan zijn zaak ver bonden. Dit beteekent dus, dat de gemeente weer een drukkerij rijk is, en het ver leden heeft wel bewezen, dat dit voor onze gemeente een felt van beteekenis is. Voor de derde maal werd thans aan de leerlingen der O.L.-school kleeding en schoeisel uitgereikt van een uit Amerika ontvangen zen ding. Naast de milde ge vers komt zeker een woord van lof toe aan het hoofd der school, den heer van Weele, door wiens bemoeienissen het contact met de Rumson Coun try school in New-Yersey tot stand kwam. In de haven arriveerde een motorscheepje met den voor een schip ongebruike- lijken naam „Diogenes". Het is aangekocht door den heer H. Schikker en bestemd om te worden omgebouwd tot motormosselvaartuig. De export van uien, die voor ons eiland altijd van zoo groote beteekenis is en die aan zooveel handen werk geeft, zal volgende week worden beëindigd. Vreesde men aanvankelijk, dat tenge volge van de vorst alle uien zouden zijn bevroren (er zijn inderdaad groote verliezen door het bevriezen der uien geleden), toch, leefde na den strengen winter de verzen ding nog eenige weken op en kon meer worden geëxpor teerd, dan men aanvankelijk had gedacht. HAAMSTEDE. Voor het Christelijk ont spanningscomité trad Don derdagavond dhr F. C- van Dorp, declamator te Rotter dam op, voor ëen klein aan tal bezoekers. Voor de pauze gaf dhr van Dorp een achttal ernstige nummers. Na de pauze een drietal hu moristische schetsen, zooals „De onverwachte ruil" van E. Eckstein, dat wel zeer mees terlijk werd vertolkt. POORTVLIET. Gemeenteraad. Onder voorzitterschap van den heer J. J. v. d. Slikke, vergaderde Vrijdag de ge meenteraad. Na de mededee- ling van den voorz., dat de burgemeester herstellende is, werden verschillende ingeko men stukken behandeld, waaronder een schrijven van Ged. Staten betreffende ver betering van de financieele positie van het gemeenteper- soneel. Geadviseerd werd een tijdelijke verhooging van 10 voor alle gem. personeel, met uitzondering van den gem. ontvanger. Hierover ontspon zich een discussie met als resultaat dat een adres aan G.S. zal worden gezonden. De raad keurde het voor stel van B. en W. om de ver bouwing van een lokaal van de O.L.-school voor openbare doeleinden, volgens het eer ste plan waarvan de uitvoe ring f 400 "kost, te doen plaats vinden, goed. Na de vaststelling van de rooilijnen voor da nieuw te bouwen woningen, kwam het bouwverbod ter sprake, dat werd goedgekeurd met 4 te gen 2 stemmen en 1 blanco. Voor de volkstelling die in het laatst van Mei gehouden wordt, moeten 17 tellers zijn. Onderscheidene personen verleenen hiervoor hun me dewerking. Geldelijke ver goeding zal niet gegeven worden, doch een tabaksbon is beschikbaar en voor dege nen die buiten de kom moe ten werken een fietsband. Bij de rondvraag kwam de rioleering in behandeling en deelde de voorz. mede, dat de V 1-schade aan de Chr. school f 636,90 bedraagt. Een voor stel, een vergoeding van max. f450 te verleenen werd aan-» genomen. Door den- heer Krijger werd nog gesproken over de verbreeding van den hoek bij de heer Jansen. Deze laatste is bereid zijn winkelpui 60 cm. terug te plaatsen. De kosten zullen nog worden bekend gemaakt. Nadat gesproken was over de waterloozing in de Molenstr. deelde de voorz. op een vraag van dhr van Houdt mede, dat 6 ton keibeslag van het wa terschap-is ontvangen en nog 19 Ms verwacht wordt, B. en W. adviseeren om nog 20 ton bij te koopen, waartoe de raad besluit. ST. PHILIPSLAND. Voor den b'ouw van 10 wo ningen en een winkelhuis schreven de volgende firma's in: Wijnman, Zierikzee, f'130.000; Gebr. Laroois, St.- Maartensdijk, f 126.000A. C. v. Loon, B. op Z„ f 129.850 Adr. de Jonge Stëenbérgen, f 120.260; P. A. Maat en Eve raars, St. - Philipsland, f 112.500; Firma Deurlo, Bruinisse, f 120.000; Firma Mergstein f 137.118; C. A. Capelle, St. Philipsland, f 126,500M. P. Patmos, Drei- schor, f 127.k40; A. de Jager Dreischor, f 123.300; J. Schil- fa, Enschede, f 137,415; Gebr. Kaffers, Enschede, f 126.400 J. Capelle, Bruinisse, f129.900; M. Geense, St. Phi lipsland, f 131.780; J. de Her der, Bruinisse, f 130,000; D. Commissaris, Dinteloord, f 118.320; J. Stouten, Ooster- land, f 115.000; J. H. Siebe- ga, Zierikzee, f 121.000; L. Vermaat, Rotterdam f 124.080; A. Noortvranke, St. Maartens dijk, f 125.000J. v. Horssele, Scherpenisse, f 149.640; Joh. Bos, Enschedé, f138.300; M. J. Bos, Enschedé, f 141.000 G. v. d. Valk, Utrecht, f 123.000; S. do Graaf, Brui nisse, f 125.500. Drieling geboren. Een zeer zelden voorko mende geboorte is wel die bij den landbouwer S. de Ronde plaats vond. Op den eersten "Paaschdag zagen van een zij ner koeien, namelijk een drietal kalveren het levens licht. Zoowel de kalveren als de moeder maken het uitste kend. Onderwijs, Voor het examen Tuin- bouwboekhouden, afgenomen door de vereen, voor Han-' delseïamens op Practischen Grondslag is geslaagd P. Geense te 's-Gravenpolder. TRIBUNAAL TE ZIERIKZEE In tweede behandeling kwam op de zitting van Woensdag j.L de zaak tegen P. A. G. van D Ij k te Zierikzee. Een der getuigen P. D. Verstrate, verklaarde gezien te hebben, dat besch. op den morgen van den 17en Mei 1940 met 'n D. wacht stond te praten. Even later kwam zijn echtgenoote met een dienblad, waarop een of meerdere ververschingen ston den. Verder verklaarde v. Dijk nooit filmvoorstellingen in „besloten Duitschen kring" bezocht te hebben. Besch. verkreeg hierna zelf het tvoord voor zijn uitvoe rige verdediging. Hij noemde het waanzin, te veronder stellen, dat hij zich ooit in negatieven zin over het Wa terschap had uitgelaten. J. G. K o o ij m a n te Zierikzee was lid der N.S.B. Bij den N.V.D. bekleedde hij de functie van .wjjkhoofd Verder was besch. begunsti gend lid van de Germaansche SS. Ook beging hij de verschil lende „zondetjes", die tijdens de bezetting een N.S.B.er tot een typische Moffenknecht maakte. In hoofdtrekken gaf hij de tenlastelegging toe. De verdediger, Mr Roelofs, noemde besch. eert idealist, zonder een fanaticus te zijn. Een zijnerzijds gedaan ver zoek om onmiddellijke in- vrijheidsstelling werd even wel afgewezen. In do zaak tegen W. van den Boogaard te St.- Annaland, die vrijwillig bij de „Landstorm Nederl." had gediend, bepaalde het Tribu naal de uitspraak evenals in de andere zaken op 22 April. De Zeeuwsche Damkampioenschappen. Verrassingen ln de tweede ronde. Na eenige stagnatie, ver oorzaakt door de slechte ver bindingen tijdens de vorstpe riode, is nu ook de tweede ronde van den wedstrijd om het pers. damkampioenschap van Zeeland geheel afge werkt. De uitslagen zijn: Strooband SrLente 02; Strooband Jrde Jonge 11; BoogaardDeurloo 11; Blomde Smet 20; Bran denburgv. Biemen 02; SinkeAnderson 02. Verrassend was de tweede nederlaag van Strooband Sr., thans tegen Lente, die door een fraaie, combinatie won. Strooband Jr. en de Jonge speelden een goede positie partij, die pas tegen het einde spannend werd, en waarin geen van beiden een fout maakten. De start van Deurloo is goed. Hij wist thans remise te maken tegen Boogaard, die geen aanvalskansen kreeg. Blom had deze maal weinig moeite met de Smet, die niet in vorm scheen te zijn en stellig veel beter kan. Dit laatste geldt ook voor Bran denburg, die nog de noodige routine moet opdoen in der gelijke wedstrijden. Verrassend was ook «de winst van Anderson, die mo menteel in een uitstekenden vorm verkeert, op zijn club genoot Sinke; hoewel Sinke 'aanvankelijk eenig positie voordeel had. SCHEEPVAARTBERICHTEN 12 April: Aangekomen te Vlissingen: m.s. Borneo van Falmouth; m.s. Maria van* Rotterdam; m.s. Zwerver vin Harwichm.s. Fortuna van Tegelen. Van Vlissingen ver trokken m.s. Borneo naar Rotterdamm.s. Fortuna naar Londen; m.s. Zwerver naar Harwich. Gepass. naar Ant werpen Zeeland van Lon den s.s. Amstelveen van Rotterdam; m.s. Pinguin van Boness. Gepass. van Antwer pen; m.s. Zuidland naar Lon donderry. 13 AprilGepass. naar Antwerpen: m.s. Virgo van Rotterdam; m.s. Sambre van Parijs; m.s. Eems van Go thenburg m.s. Mizar van Londenm.s. Presto van Amsterdam. Gepass. van Ant werpen: m.s. Quo Vadis naar Plymouths.s. Amstelkerk naar Southampton; m.s. Lim burg naar Middlesborough; m.s. Doggersbank naar Rot terdam; s.s. Prins Alexander naar St. John; s.s. Keizers gracht naar Rotterdam; s.s. Hilversum naar Rotterdam. 14 AprilAangekomente Vlissingensleepb. Schelde met 2 LCT's uit Engeland. Gepass. van Antwerpen: s.s. Oranjefontein naar Amster dam. De Oostzee weer ijsvrij. Het Amerikaansche s.s. John. P. Artfald, dat in ver band met het dichtvriezen van de Oostzeehavens eenige maanden op de reede te Vlis singen heeft liggen wachten, en tusschentijds enkele malen naar Antwerpen was opge- stoomd is Zaterdagavond van Vlissingen vertrokken om de reis met een lading kunst mest naar Gdynia voort te zetten. Het Engelsche s.s. Em pire Leech, dat Zondag met machineschade te Vlissingen werd binnengebracht, is naar Antwerpen opgesleept. NEDERL. PASSAGIERS SCHEPEN. Abbekerk, Rotterdam- Australië, 12/4 van Bombay. Amerskerk, Rotterdam- Australië, 11/4 te Colombo. Amstelkerk, 13/4 van Southampton rfaar Bordfeaux. Andijk, Rotterdam-New Orleans, 10/4 te Havanna. Kota Gede, 12/4 van Rot terdam te Batavia. Oranje, Amsterdam-Bata- via, 12/4 van Southampton. Oranjefontein, 14/4 van Beira te Amsterdam. Utrecht, 12/4 van New- York te Batavia. Westerdam, Rotterdam- New-York, passeerde 12/4 21 uur Scilly. op zij hun byrgerbetrekking hebben opgezegd on daarin niet dadelijk weder konden terugkeeren, noch terstond een gelijkwaardige betrek king konden verkrijgen, en in verband daarmede gelde lijk nadeel hebben ondervon den, Dlstribütieöienst Middelburg. De directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat in de week van 13—20 April detaillisten hun voorraad appel- en peren- stroop, welke op 6 April 1947 in natura in hun bedrijf aan wezig was, dienen op te ge ven. Deze voorraad, moet uit gedrukt in rantsoenen (1 rantsoen 500 gram) wor den vermeld op blz. 2 van een ontvangstbewijs MD 242-08. In de ruimte achter „AK- TIKEL" moet worden ver meld „Voorraad appelstroop". In de voor specificatie der bonnen bestemde ruimten dienen de facturen over ap pel- en perenstroop van 1 Maart tot erf met 5 April '47 te worden vermeld, terwijl het totaal aantal rantsoenen dezer facturen dient te wor den ingevuld achter „Totaal aantal rantsoenen". Het op 6 April 1947 in na tura aanwezige aantal rant soenen appel- en perenstroop wordt ingevuld achter „To taal aantal opplakvellen". Voor de juistheid der inge diende opgave dient de de taillist het ontvangstbewijs te teekenen. Tevens moeten alle factu ren uit het tijdvak 1 Maart 5 April 1947 worden overge legd. In eigen belang wordt dringend aangeraden aan bo venstaande gevolg te geven. Distributiekring 's-Heer Arendskerke. Te late irtlevering van bon nen door detaillisten. Met ingang van 21 April 1947 kunen te laat ingelever de bonnen van detaillisten niet meer worden ingenomen. Elke detaillist dient dus op de voor hem vastgestelden inleveringsdag te verschijnen Is hem dit niet mogelijk dan kan een gemachtigde de bon nen voor hem aanbieden. Zelfs als de bonnen een dag te laat worden aangeboden zullen er geen toewijzingen op vérstrekt worden. Tevens zij er de aandacht op gevestigd, dat alle bonnen op de juiste wijze moeten zijn opgeplakt en dat de op plakvellen en ontvangstbe wijzen op de juiste wijze moeten zijn ingevuld. Aan biedingen waar iets aan man keert zullen geweigerd wor den. Ket bovenstaande geldt voor alle artikelen, dus zoo wel voor bonnen voor voe- dings- en genotmiddelen als voor industrieele artikelen. Fabrikanten en producen ten zullen in het vervolg geen toewijdingen meer kun nen inleveren, waarvan den inleveringsterrhijn voor hen vervallen is. Distributledienst 's-IIeer Arendskerke. Aanvragen werkschoenen. In het tijdvak van 14 tot en met 30 April 1947 kunnen door bepaalde groepen ar beiders van 16 jaar en ouder wederom werkschoenen wor den aangevraagd. Nadere in lichtingen te verkrijgen op het kringkantoor en de agentschappen. progr.; 21.13 Klankbeeld; 21.45 Koor; 22,43 Orkestwer ken; 22.30 Lezing; 23.00" Nieuws; 23.15 Piano. HILVERSUM II, 415,3 en 218 M.: 8.00 Nieuws; 8.15 Koor; 8.30 Oo3tersche klan ken; 9,15 Voor jonge zieken; 9.50 Philh. orkest; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Viaolrecital; 11,30 Voorbijgangers; 12,00 Koor; 12.15 Trompet; 12.40 Koor; 13.00 Nieuws; 13,15 Sextet; 14.00 Kamermuziek; 15.00 Grém.; 16,00 Philatelie; 16.15 Koor; 16.45 Voor jon gens en meisjes; 17.45 Rijk over zee; 18.45 C.N.V.; 19.15 Nieuws uit Indië; 19.30 Eng. les; 20.05 Philh. orkest; 21.15 Verzet der kerken; 21.40 Or gel; 22.00 Nieuws; 22.30 Zang en orgelbeg.; 22.45 Overdenking; 23.00 Harmo- niemuziek. Burgerlijke Stand Wat brengt de radio Woensdag 16 April. HILVERSUM I, 301,5 M.: 8.00 Nieuws; 9.00 Orkestwer ken; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Lezing; 11.30 Pianoduo; 11.45 Fam. ber.; 13.00 Nieuws; 13.15 Platteland; 13.20 Or kest; 14.00 Voor de vrouw; 15.00 Voor de jeugd; 15.00 Hoorspel; 15.30 Koor; 15.45 Ziekenbezoek; 16.15 Voor de jeugd; 17.15 Accordeon; 18.00 Nieuws; 18.20 Zang koor; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.15 Gram.; 19.45 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.15 Verzoek- Dinsdag 15 April. Wanneer noodig kan een ka- merpalm nu verpot worden, doch het is niet noodzakelijk dat het elk voorjaar gedaan wordt. Palmen hebben niet zulke breede, doch wel diepe potten noodig, ze groeien na melijk met hun wortels meer in de diepte dan in de breed te, Ze verlangen een voed zaam grondmengsel, daarom is het zaak, dat wat ouden koemest en kiel door de blad- aarde gemengd wordt. Onder in 3en pot komt een pot scherf, m,et den bollen kant naar boven, dit om het ver stopt raken van het afvoer- gaatje te voorkomen. Door het afvoergaatje moet steeds het overtollige water kunnen wegvloeien. GOES. Geboren: Izaak B., z. v. J. Groenewegen en F. SchijfAnthonie, z. v. J, Duinkerke en J. van Stee; Maria J., Ch„ d. v. J. J. de Smidt en J. S. KoomanStof- felina, d. v. C. Schipper en H. de Vriend; Marijke, d. v. J. Elskamp en A Krooshof; Lena, d. v. C. Jobse en L. de Jager; Jean G„ z. v. P. van Wanroojj en H. Netten; Tan netje, d. v. J. 't Hooft en N. D. van Liere; Hubertus J. C„ z. v. Ch. C. M. van Damme enC. L. van Schoonacker Josepha F. M., d. v. L. A. van Bers en P. C. A. Goede- mondt. v Ondertrouwd: J. G. Kloos terman, 46 j. en M. A. van Gorp, 42 j.A. M. Bakker, 32 j. en J. W. Bos, 38 j.; M. C. M. Breugelmans, 24 j. en G. H. J. P. Dewulf, 31 j. te Brussel; H. Wondergem, 20 j. te Middelburg en W. J. J. Kopmels, 18 j. Getrouwd: W. M. Schmid, 23 j. en G. van de Kreeke, 19 j.; C, B, Kil, 26 j. en A. E. Rouw, 24 j.; J. de Weerdt, 30 j. en M. P. A. Rejack, 25 j.; J. F. van Oort, 28 j. en H. H. Engelmoer, 21 j.H. P. van Schaik, 24j. te 's-H. Arendskerke en J. de Dreu, 26 j. Overleden: P. de Nooijer, 39 j.; C. A. Clement, 72 j., echtgen. van C. P. van Brus- ket. VLISSINGEN. Geboren: Helena M., d. v. C. J. Polder man en W. H. Groenewoud; Catharine E. d. v. C. J, Pol derman en W. H. Groene woud; Leonardus, z. v. Lejj- dekker en A. Knopjes; Maria, d. v. A. J. Feij en B. de Nooijer; Juliana A., d. v. J. Ph. van Knect en A. Honig; Maria G., d. v. W. M. Koole en D. van Koeverlnge; Catha- rina J., d. v. I. van Bogte en J. van Belzen; Pleter, z. v. C. W. J. Cornelisse en C. Donk; Cornelia, d. v. A. Weggers en P. van Haveren; Theadore C. H. d, v. L. Gerrebrands en J. Simpelaar; Maria J., d> v. J. van Riet en P. Tramper; Willem J., z. v. W. Geleijn en J. Heijboer; Maria J. C. d. v. J. A. Smit en G. Schout; Adriaan J. z. v. J. J. Ver- meulo en A. Huibregtse; Ar thur, z. v. E. J. Schreij en M. Ph. Bos. Ondertrouwd: J. C. den Duik, 31 j. en S. Vermeule, 31 j.; A. A. Sohier, 24 j. en J. Mommaas, 31 j.; H. Meijers 25 j. en J. de Schipper, 24 j.; G. J. Manhave 33 j. en M. Huijsman, 31 j.; J. J. van Gorkom, 20 j. en T. de Wolff 19 j.; G. W. Barten, 28 j. en J. J. van Loon, 18 j.; J. Alewijn- se en I. J. van der Landen, 19 Getrouwd; H. R. Rodenhuis 25 j. en W. Stroo, 26 j.; A. F. van Luijk, 20 j. en M. Jasper- se, 19 A. Francois, 66 en J. Sanderse, 63. Overleden: M. C. van der Hoeven, 6 w.; P. J. Maas, 57 j. man van D. Jansen; J. P. Wielemaker, 71 j. wed. van J. Louws; K. Witte, 66 j. vrouw van J. de Nooijer. OOSTKAPELLE. Geboren: Pieternella M., d. v. G. Groe- nenberg en T. Geerse. Ondertrouwd: J. de Visser, 24 j. te Aagtekerke en W. Pattenier, 24 j.; W. Blom, 60 j. en D. de Schrijver, 56 j. Getrouwd: W. F. Hoogeste- ger, 27 j. te Krabbendijke en A. Boone, 23 j. Overleden: J. Hillebrand, 82 j.; W. van de Woestijne, 66 j, man van A. Lampers; C. Wondergem, 82 j. man van J. Theune; A. Schoe, 89 j. wed. van Joh. Wondergem; M. Verhage, 71 j. 's-HEER ARENDSKERKE. Geboren: Franciscus J. J., z. v. L. v. 't Westende en P. Verbart; Cornelis, z. v. J. Du- verkot erf G. Kramer; Hu- brecht M. M., z, v. M. de Baar en C. Grimminck; Lena P., d. v. P. Moerdijk en L. Veer- hoek; Nicolaas A., z. v. D. Janse en H. L. Heijstek; Wil lem, z. v.iJ. Kole en C. L. Weststrate; Elias J., z. v. P. Proost en M. de Jager; Jace- bina, d. v. M, Vermeulen en J. W. de Jonge; Jacobus A., z. v. L. M. Schrijver en J. Marijs; Cornelia M., d. v. J. A. v. d. Bulck en A. Huige; Getrouwd: J. Kole, 33 j. en J. v. d. Vreugde, 25 j.; C. Rijn 30 j. en H. Dobbelaar, 23 j.; C. v. Iwaarden, 33 j. en C. J. Kloosterman 30 j. Overleden: C. H. Schipper, 78 j. echtg. van S. Saaman. OUDELANDE. Geboren: Martinus L., z. v. C. C. Zan- dee en A. J. Smallegange; Marinus, z. v. P. van Hekken en L. de Smit. Overleden: M. MoL 91 j., wed. van Fr. Smit;C. Goet- heer, 36 j. BRESKENS. Geboren: Jan nis I., z. v. J. M. Ghijsels en M. E. v. d. Wege; Adriaan P., z. v. L. P. de Jager en M. J. M. Krocké. Ondertrouwd: M. I. Faas, 20 j. 'te Biervliet en J. de Vis ser, 19 j.; G. van Geck, 25 j. en H. A. van de Velde, 22 j. Getrouwd: J. B. IJsebaert, 25 j. te Terneuzen en M. J. Roest, 22 j.; F. E. van den Bekke, 41 j.; en S. J. Misilje, 45 j.; J. J. van Haneghem, 23 j. te Groede en P. M. Ga- zan, 26 j.; D. H. Meeusen, 29 j. en K. J. Schrier, 24 j.; J. van Hanegem, 42 j. en P. S. Mookhoek, 38 j. Overleden: A. van Male, 87 j.; J. J. Wisse, 60 j.; J. van Geijten, 77 j. TERNEUZEN. Geboren: Maria L. M. d. v. R. Verstoe ten en A. K. Jansen; Pieter nella C. N., d. v. J. de Kraker en J. van Doezelaar; Marie L. C. d. v. C. van der Veen en C. A. C. Wiskerke; Lidi S., d. v. J. de Geus en M. M. R. Mattelé; Cornelis, z. v. H. P. Wolfert en A. H. Ribbens; Alphonsus J., z. v. J. J. L. van den Bergen; en M. M. van Rijsbergen; Henk, z. v. H. E. J. Rijckhorst en L A. L te Sutter; Sonny E. M. d. v, M. A. S. Pluijm en A. Buysse; Willy E. B., z. v. M. Th. Weg man en M. M. Lammens; Lamtiertus C„ z. v. W. P. de Visser en C. J. Dommele; Cornelia E., d. v. A. Loof en G. A. Sche'ibner. Getrouwd: M. A. Hofman, 25 j. en P. A. A. Molegraaf, 17 j.; S. J. Dekker, 21 j. en T, N. Quelerij, 18 j. Overleden: C. J. van Doorn 4 d.; A. de Putter, 97 j. wed. van S. Riemens. ZONNEMAIRE. Geboren: Peter, z. v. D. L. van den Berge en C. M. v. d. Werve. Overleden Lu Evertse, 59 j. Offic. Publicaties Gemeente Middelburg. De burgemeester der ge meente Middelburg brengt ter openbare kennis, dat dienstplichtigen, wier inlij ving op 25 Februari en 3 Maart jongstleden Jiad moe ten plaats vinden, doch we gens kolengebrek in de mili taire logiesgebouwen tot na der order uitgesteld is moe ten worden, zich tot de af deeling militaire zaken ter secretarie (kamer 19) kun nen wenden ter verkrijging van inlichtingen inzake de uitkeering eener vergoeding gedurende het tijdvak waar Het duurde niet lang of de eenvoudige booten waren gereed voor den strijd. Kan men zich een steviger boot wenschen dan een stuk boomstam? Een massief stuk hout kan onmogelijk zinken en varen doet het altijd. Toen de vloot aldus gereed was ge komen, gaf de Sultan het teeken. om te ver trekken. Berry was tot kapitein van zijn boot benoemd, terwijl Terry het schip van den Sirdar bestuurde. „Nu zullen de heoren er van lusten!" riep de Sirdar. En hij zwaaide zoo verwoed met een formidabel kromzwaard dat Terry moeite had dén boom in evenwicht te hou den. Langzaam zette de vloot zich in bewe ging, „Wij moeten stil naderen, dan kunnen wij hen misschien verrassen", zei HaBsan, die voorstander was van een voorzichtige krijgskunst, „zij beschikken over een groote overmacht". 1

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3