Plaatsing Wat gebeurt er in Ijidië? Ernstige scheepsramp op de Schelde. Naar een nieuwen schoolstrijd. PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND S yan minder valide arbeids krachten. Wetsontwerp bij de Tweede Kamer Ingediend. De Italiaansche vloot Het bezoek van Minister Neher aan W.-Z.-Vlaanderen. Mr W. L. baron de Vos v. Steenwijk.*}* Engelsoh schip bi] Borsssls op een mijn geioopen. Van de dertien opvarenden negen gedood. Mj|eck^zentlin Uitgave Stichting „Zeeuws-h Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Yorat- itr. TO, Tel. 2438, Giro 2/4289 Kantoren: Vlissingen, Walatr. 83, Tel. 188; Middelburg, Reu- aaniche Kaai 19, Tel, adraini- it ra tie 2009; Tel. redactie 2347Terncuira, Vloosw^jk- etrast, Telefoon 2052, ■ia m li. ui mimi Onder dit kopje geeft de „Nederlander" een artikel over het vraagstuk van de onderwijzers aan de Christe lijke scholen, die „doorbraken" naar de Partij van den Arbeid.1 Na er op gewezen te heb- ben, dat deze onderwijzers voor een groot deel slacht-i offers zijn van leidslieden, die zelf in scherfvrije bunkers zit ten en intusschen dezer onder wijzers laten stormloopen, ver volgt het blad: „Voor ons is de vraag nu: wat met deze menschen te beginnen? Hun geval is min-| der gecompliceerd dan dat van de doorgebroken leeraren bij het M.O., in zooverre er op de Middelbare school veel meer kans op het ter sprake komen van deze dingen be- staat, dan op de lagere. Welnu, als er op school dan maar over gezwegen wordt, i dan Is dit ons voor het oogen- blik genoeg. Als meester dan maar geen aanvechting krijgt om met zijn dominé op 1 Mei onder het zingen van de Inter nationale op te marcheeren onder de rróde vlag waartoe wij hem in geen geval vacan- tie zouden willen geven, dan zouden wij voor ons hem ove rigens in politicis willen vrij laten, vooral nu het er den schijn van heeft, dat men hier en daar al doorbrekens- moede is. Laat ons aan deze verloren zonen den terugkeer als het even kan, niet te moeilijk maken. En laten wij in ieder geval nooit vergeten, dat de rechtspositie van onze onder- ZEEUWSCH DAGBLAD 3e JAARGANG No, 817 ¥?.«nt}?s 14 Aof'! ;!947 Abcnnemenltprtji 13,30 par Vwirtaal Advprtentleprlji 12' cant per m.m. Rubriek Kabouters 5 sent per woord. Hoofdredioteur: R, ZUIDEMA Directeur: MCQ. DE SMIT Met vsite medewerking ven: BARÖN Mr W. F. E. v. d. FELTZ te Middelburg, Dr IC HUIZENGA te Middelburg, Di J. KARELSE te Goei, Di R. SLOFSTRA te Vllnlngen en Dl W. VROEGINDEWEY te Poortvliet Qn- SR SRS^faRg r.*=- Qn Dinsdag. Zon op 5.46 u, oar •Ie? 19.36 v» Mass op 4J.7 tu, «ïd» n. (V.SX) Hw? watsr ss VüssiffaeR Diasdsg IS April 8.82 c. 118 el, 8314 z. ?.87 a. wijzers van dien aard Is, i dat men hen niet zoo maar aan den 'dijk kan zetten. Immers de grondslag van; onze scholen is naar haar oorsprong en wezen van gods- j dienstlgen aard: „Bouw scholen waar het Evangeliezout Uit on- en bijgeloof de dieribre jeugd behoudt", daarom is het begonnen, om niet meer maar ook om niet minder. „Youth for Christ", zoo kunnen wij het ook met een hedendaagsch slagwoord zeg gen; dat is het centrale, waar het steeds om ging en waar het ook nu nog om gaat, al thans behoort te gaan. „Buiten God is 't nergens veilig." Die veiligheid nu wordt ons deel niet als gevolg van eeni- ge ideologische beslissing, hoe belangrijk ook, maar enkel door den persoonlijken band met den Heer. Of die band er bij anderen is, kunnen wij niet uitmaken. Maar wel meenen wij met de Schrift in de hand te verstaan uit welken bodem die plant naar Gods orde opkomt. Daar om kiezen wij voor onze scho len een religieuzen grondslag. En de vraag, waarmede wij hier te maken hebben, is dan ook alleen, of de menscheir over wie het hier gaat, met dien grondslag instemmen. „Scheepke onder Jezus' [hoede, Met de Kruisvlag hoog in [top", dat moge onder hooger zegen onze vrije school zijn en blij ven. Niemand, die oprecht be geert onder deze vlag mee te varen, worde uit onze school geweerd. Als dat geschiedde, r Mb.i «si WZ&l'MÏÏmk f xvi- t -4 1 k*y Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot plaatsing van mfader-va- lide arbeidskrachten. Het ontwerp hoadt een regeling in, waarbij de werkgever c vetheid zoowel als particu lieren worden verplicht bij aanstelling van nieuw perso neel een zeker onntai m,nHpr valide arbeidskrachten in dienst te nemen. De achtergrond, waartegen dit ontwerp moet worden ge zien, is het doordringen van een nieuwere opvatting om trent de mogelijkheid en de wenschelijkheid van inscha keling in het arbeidsproces van personen met aangeboren of verworven lichamelijke of geestelijke gebreken, kwalen of afwijkingen, welke ont wikkeling is versneld door het feit, dat ook Nederland sinds jaren zijn oorlogsinvali den heeft. In vroegere jaren waren dezo minóer-validen, tot dus ver veelal „onvolwaardigen" genoemd, de non-valeurs op de arbeidsmarkt. Een van de grondfouten van de oude op vatting was, dat men de „on volwaardigheid" als arbeids kracht zag als een statisch gegeven. De ervaring heeft geleerd, dat er, veel meer dan tevoren bekend was, moge lijkheden bestaan tot ge- schiktmaking of wederge- schiktmaking voor opneming in het arbeidsproces. Gebleken is, dat niet alleen een belangrijk aantal gebre ken is te verhelpen of te compenseeren. Zelfs doet zich soms het verschijnsel van over-compensatie voor; een doove is voor bezigheden, die. geestesconcentratie ver- eischen en waarbij* weinig contact met andere personen «Sodig tó, soms geschikter dan een hoorende. De economische zijde van de zaak is echter allerminst de eenige. Ten aanzien van de minder-validen is men in breede kringen tot het inzicht gekomen, dat de maatschap pij op ethische gronden ge houden moet worden geacht, om hen in staat te stellen al thans zooveel mogelijk door eigen arbeid in hun levenson derhoud te voorzien en hen zoodoende evengoed als de valide arbeiders de arbeids vreugde,te doen kennen, en een gevóel van eigenwaarde en een zekere onafhankelijk heid te geven. Uiteraard spreken deze overwegingen in het bijzon zouden wfl echt-sectarisch worden, dan zouden wij, wat God verhoede, in plaats van het noodgedwongen Isolement een zeil gekozen isolement stellen; Christelijk-Historlsch zou dit zeker niet zijn. Wij wenschen daartegen dan ook ernstig te waarschuwen," Blijkens de fa de vergade ring van den Schoolraad ge voerde discussie, staat Prof. Dr J. Waterink op een ander standpunt. Wanneer, zoo betoogde hij, e«n onderwijzer fa politieken zin de P. v. A A. kiest, dan moet hij ook op schoolgebied de consequentie trekken cn heengaan. Hij stelle dan niet het dilemma, dat men hem moet wegzenden. Hit behoort op de openbare school. Het gaat er niet om of iemand een vroom christen is, maar of ouders een deel van hun amb telijke roeping in zake de op voeding mogen afstaan aan iemand, die fa politieken zin de scbriftuurli£-e norm ver werpt en in een partij met niet-christenen gaat werken. DE STEMMING IN BEPUBÜKEINSCHE KBINGEN. Op een vraag van Aneta, waarom sommige republikein- sche bladen weinig hoopvolle en geprikkelde commentaren geven na de onderteekening van Linggadjati, heeft een officieele republikeinsche zegsman het volgende antwoord aan dit persbureau gegeven. In breede republikeinsche kringen bestaat nog wan trouwen omtrent de uiteindelijke bedoelingen van de Ne derlanders, omdat men benauwd is „toch nog te worden bedot". In belangrijke mate heeft het incident van Modjo- kerto bijgedragen om. de sfeer ongunstig te beïnvloeden. Een ander punt, dat tot terughoudendheid stemt, is, dat de indruk bestaat, dat men aan Nederlandsche zijde bij de besprekingen met de republikeinsche autoriteiten soms te veel met centen rekent, terwijl het toch om milliarden gaat en om millioenen menschenlevens. De zegsman achtte het tenslotte belangrijk, dat Indone sische journalisten thans Nederlandsche gebieden kunnen bezoeken. Bepoblikefasche bureaux op Nederlandsch gebied? Bureaux van het republikeinsche ministerie van voor lichting, zoo meldt 't Fransche persbureau Agence France Presse, zullen binnenkort op Nederlandsch gebied kunnen worden gevestigd Dit is het resultaat van besprekingen, die zoo juist hebben plaats gehad tusschen Dr Soebrandio, secretaris-generaal van het republikeinsche ministerie van voorlichting en den Nederl andsch-Indischen regeerings- voorlichtfagsdienst Deze bureaux zullen nauw samenwer ken met den Nederlandsch-Indischen voorlichtingsdienst De besprekingen hebben tevens de herverschijning van de republikeinsche bladen, die thans in de Nederlandsche zones verboden zijn tot onderwerp gehad. I DISTEIBUTXE STROOP EN JAM. Op VTagen van den heer Manen fa verband met de dis tributie van stroop en Jam heeft de minister van Land- bouw oun. geantwoord, dat hij niet bereid is te bevorderen, dat stroop en jam weer be schikbaar worden gesteld op een aparten bon, les van den suikerbon. Het verkrijgbaar stellen van stroop en jam zonder bon is niet mogelijk met het oog op onze suikerpositie. Wel is de minister voornemens appel stroop zonder bon verkrijgbaar te stellen. Dit beteekent echter niet, dat dit product in onbeperkte mate zal kunnen worden be reid. der ten aanzien van de oor logsinvaliden. Op grond van verschillende overwegingen meent de mi nister, dat met een stelsel van algeheele vrijwilligheid thans niet kan worden vol staan. Intusschen is de regeling van verschillende waarbor gen voorzien, die er toe strekken dat bij de uitvoering zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden met de gerechtvaardigde belangen van het bedrijfsleven en van de valide arbeiders. Dat de voorziening van de lichamelijk gebrekkigen met kunstledematen de volle aan dacht van den minister heeft, moge blijken uit het feit, dat door de regeering fa Enge land orders zijn geplaatst voor kunstarmen en kunst- beencn, waarmede naar schatting ongeveer alle oor logsinvaliden van een pro these kunnen worden voor- i zien. Wanneer men er rekening mede houdt, dat van de per sonen met, verminkingen aan extremiteiten een groot deel automatisch zijn weg naar het bedrijfsleven: vindt, kan het totaal, op hetwelk dit ont werp het oog heeft, op rond 50.000 worden gesteld. Efe minister heeft na rijp beraad gemeend, onderne mingen met 20 of minder werknemers van de wettelij-) ke verplichting te moeten uitzonderen. Al is fa het wetsontwerp' de verplichting tot plaatsing; niet fa een percentage van het totaal by den werkgever in dienst zijnde werknemers uitgedrukt, de aangegeven verhouding berust fa feite op de aanneming van een per centage van 2. Teneinde ten aanzien van de personen, die hetzij fa mi litair verband, hetzij in de verzetsbeweging hun diens ten jegens het vaderland met hun validiteit hebben moeten betalen uit te sluiten, worden zij met name onder het be grip „minder-valide arbeids kracht" gebracht Aan de mfader-valide ar beidskracht is de bevoegd heid gegeven zich „als zoo danig" bij het gewesteiyk arbeidsbureau van zijn woon plaats te doen inschrijven. Een plicht tot inschrijving als mfader-valide arbeids kracht schept het ontwerp niet, 1 Naar het Fransche minis terie van Buitenlandsche Za ken heeft medegedeeld, heb ben de regeeringen der vier groote mogendheden in Febru ari een protocol onderteekend, waarin wordt voorzien fa de instelling van een commissie, ,die ingevolge het Italiaansche vredesverdrag het overschie tende deel van de Italiaansche vloot zal verdeden. Naar men verwacht zal de commissie binnenkort te Parijs bijeenko men. ZACHTE ZEEP VOOR BABY'S. Naar wij vernemen zal as. Donderdag voor kinderen van 0 tot, 1 jaar een dubbel rant soen (dj. 500 gram) zachte zeep ter beschikking worden gesteld. RA "OREDE PROF. GERBBANDY. Naar wjj vernemen, zal Prof. Mr P. S. Gerbrandy hedenavond om 20 u. 35 voor de N.CJS.V. over Hilversum H een rede houden met als onderwerp: „Linggadjati ge- teekend, wat nu?" DE STEENKOOL- PRODUCTIE IN HET BCHBGEBIED, Een week na de algemeene staking van een dag fa het Ruhrgebied is de steenkool productie per dag nog 20.000 ton minder dan het in het midden van Maart bereikte record. Aldus wordt van offi cieele zyd? medegedeeld. Geen vergeten uithoek. Inschakeling der gem. best. bij wederopbouw noodzakelijk. Omtrent het bezoek dat mi nister L. Neher Vrijdag j.L aan W.-Z.-Vlaanderen bracht, kunnen we nog het volgende melden: Na aankomst in Breskens bezocht de minister fa gezel schap van Ir. Z. IJ. v. Meer Ir. van Ameron, Jhr Ir. de Banitz en een hoofdambte naar, allereerst een blok noodwoningen. Hy infor meerde hier bjj de bewoners, hoe de woningen hen bevie len. In Breskens werden ook enkele fa aanbouw zijnde permanente woningen be zocht. Ook in Sluis werden Zwit- sersche noodwoningen en in aanbouw zijnde permanente woningwet-woningen bezich tigd, waarbij de minister zich langdurig en ongedwongen met de bewoners onderhield. In Oostburg werd een be zoek gebracht aan het kamp voor de wederopbouwarbei- ders, dat bijna gereed is en 250 man kan bergen. De mi nister toonde zich zeer vol daan over de inrichting van dit modelkamp. In het noodgemeentehuis van Oostburg vond des mid dags een bijeenkomst plaats, die werd bijgewoond door de in ons nr. van Zaterdag jJL reeds genoemde heeren. Ook het Zeeuwsche Tweede Ka merlid, Mr W. F. C. Baron v. d. Feliz; was hierbij aanwe zig. In een korte toespraak merkte min. Neher oan. pp, dat Z.-Vlaanderen voor hem geen vergeten uithoek is en dat de regeering voor dit ge bied doet, wat mogelijk is en begrip voor de moeilijkheden heeft Het was de Comm. der Ko ningin, die daarop den minis ter voor zijn bezoek en de wederopbouwinstanties voor het geléverde werk dankte. Hij wees op de vele klachten die bestaan, vooral ta.v. den nog steeds onzekeren finan- cieelen toestand en zei, dat het vaderland een eereschuld heeft tegenover de getroffen gebieden. Eenige burgemeesters uit W.-Z--Vlaanderen onder streepten dit betoog en voer den tal van bezwaren aan, zooals die tegen de traagheid in het verleenen der bouw vergunningen en het lang uitblijven van de goedkeu ring der herbouwplannen. Hierop kwam de minister weer aan het woord, die me dedeelde, dat zal worden na gegaan, of de herhouwproce dure kan worden versneld. De wenschen zullen moe ten worden beperkt tot het geen mogelijk is en bij den bouw van nieuwe, alsmede het herstel van beschadigde woningen zal naar verlaging der kosten worden gestreefd. Naar een betere financieele regeling wordt door de re geering gezocht. De wederopbouw van de getroffen gebieden en vooral die van W.-Z.-Vlaanderen wóïdt ernstig belemmerd door het gebrek aan bouw vakarbeiders en aan mate riaal; het zal noodig zijn, dat nog meer arbeiders naar Z. Vlaanderen komen werken. Van spr. kan de volle me dewerking voor dit gebied worden verwacht. Men zal echter minder op het buiten land en meer op eigen kracht moeten vertrouwen. Tenslotte deelde de minis ter mede, zeer welwillend .te staan tegenover een gr'oote- ren invloed der gemeentebe sturen op den wederopbouw. Een eenheidsregeling is hier niet mogelijk, daar de ver houdingen plaatselijk veel verschillen. In samenwerking PROF. BOMME GOUVERNEUR- GENERAAL f Naar „De Maasbode" tdt politieke kringen verneemt, is de benoeming van Prof. Mr C. P. M. Bomme, tot Gouverneur-Generaal thans zeer binnenkort te ver wachten. Het blad heeft vernomen, dat de wensch van Dr EL 3. van Mook, om van zjjn post te worden ontheven, nu op het pont staat te worden Ingewilligd. Op 87-jarigen leeftijd is overleden mr W. L. baron de Vos van Steenwijk, minis ter van Staat, oud-voorzitter van de Eerste Kamer der Sta ten-Generaal De heer de Vos van Steen- wijk, die juist hersteld was van een ernstige ziekte, maakte een wandeling over het Lange Voorhout Juist voor het paleis van H. 14. de Koningin is hij in elkaar ge zakt en overleden. De Kroon erkende de ver diensten van den overledene met de hoogste burgerlijke onderscheidinghet groot kruis van ae Orde van den Nederlandsch en Leeuw. met het prav. bestuur kan hier zeker iets worden be reikt Na deze openhartige en ook wel moedgevende be spreking heeft het ministe rieel gezelschap den terug tocht aanvaard. De Franschen komen. Aan het uitvoerige bericht onder bovenstaand hoofd in het nummer van Zaterdag j-L dient nog te worden toege voegd, dat de warme maai tijden voor de gasten zullen worden aangeboden door de gemeenten Goes en Kapelle in samenwerking met het Provinciaal bestuur. MlPDril iR L. ItG. Boerenschuur afgebrand. Zondagmiddag omstreeks kwart over twaalf, brak brand uit in een tegen de schuur van P. de Kam op den Ouden Veerschenweg staande klamp stroo. Binnen enkele seconden had het vuur zich aan de schuur, die achter het woonhuis stond, medegedeeld. De brandweer, die telefo nisch door een bewoner van den Veerschenweg werd ge waarschuwd, was zeer kort daarna met een groote motor spuit en ladderwagen ter plaatse. Hoewel bijna onmiddellyk met drie stralen water gege ven kon worden, brandde de schuur geheel af. Het in de schuur staande vee kon ge lukkig losgelaten worden. De verdere inhoud als hooi, stroo, graan en enkele landbouw werktuigen ging verloren. De geheele inboedel van het woonhuis, dat ernstige schade aan het dak opliep, kon in veiligheid worden ge bracht; het huis zelf bleef verder behouden, s De oorzaak van den brand moet naar alle waarschijn lijkheid gezocht worden in onvoorzichtigheid met vuur. De schade wordt gedeelte lijk door verzekering gedekt. De burgemeester van Mid delburg en de wethouder van openbare werken waren ge- ruimen tjjd op het terrein van den brand aanwezig. Een geluk was, dat de Zaterdagmorgen omstreeks half 7 is het Engelsche stoom schip „The Viccrory", komen de van Antwerpen bij Bors- sele op een mijn geioopen en gezonken. Volgens sommige berichten was het schip op weg naar Aberdeen, geladen met me taalslakken. Uit Brussel werf echter gemeld, dat het schip munitie vervoerde. De beschadiging van het schip was zoo ernstig, dat het binnen enkele seconden zonk. De brug bleef echter nog even boven water uitsteken en daardoor konden enkele opvarenden wrakhout grijpen om zich drijvende te houden. Van den wal af begaf zich inmiddels de landbouwers- knecht Zwemer met een schippersknecht per roeiboot naar de plaats des onheils. Zij slaagden er fa 4 'personen aan boord te brengen van het Zweedsche stoomschip Lem- gar. De namen der overleven den luiden: D. Jr Mac Reod, A. Mackay, Ph. GaHie en G. May. Het schip stond onder bevel van kapt. Joiüison uit Dynoon bij Glasgow. "Te BBITSCH VLIEGTUIG VERONGELIJKT. Dakar is gistermorgen een vliegtuig van de British South American Airways, op weg naar Rio de Janeiro, ver ongelukt. Twee personen wer den gedood en twee ernstig gewond. Nader worft gemeld, dat 7 personen by het ongeluk om het leven zijn gekomen. Drie overlevenden verkeeren in levensgevaar. Nader vernpmen wjj nog, dat de reddingsboot „Presi dent Wïertsma" uit Breskens zich naar Borssele heeft be geven en fa den namiddag 4 lijken van boord heeft ge haakt Bij laag water steekt voor- en achterschip en de brug boven water. Op het voor- cn achterschip werden twee lijken 'gevonden en twee op de brug, waaronder dat van den te Antwerpen wonen den Belgischen loods Danhieu. Verder worden nog 5 van de uit 13 koppen bestaande bemanning vermist, waaronder de kapitein, de eerste stuur man, de eerste machinist en de kok. De reddingsboot heeft de lijken in de Vlissingsche bui tenhaven aangebracht, waar ze door den G. Gen. Dienst naar de begraafplaats werden overgebracht. 3. Nawijn te een verkeersconferen tie wor den gehouden onder presi dium van den Commissaris der Koningin in Zeeland. Evenals voor de conferen tie van net vorige jaar zyn ook uitgenoodigd ver tegenwoordigers van de Spoorwegen en van de orga nisaties, die met het verkeer en vervoer te land en op het water in de provincie Zee land zyn belast Op deze wijze wil het pro vinciaal bestuur op de hoogte blijven van de verlangens en eventueele klachten, die be staan ta.v. het verkeer in onze provincie en indien noo dig stimuleerend werken. GOES. Vat sprong uit elkaar. Toen Zaterdagmorgen de smidsknecht D. Oppeneer in de smedereij van L. Vorst- str„ bezig was met 'tlasschen van een teervat, sprong het vat plotseling met een dave rende slag uit elkaar. Het deksel vloog door de ramen de straat op en de teerresten raakten in brand. Gelukkig had men de tegenwoordig heid van geest, het branden de vat direct de straat op te rollep, zoodat de smederij geen gevaar liep. De lasscher bekwam lichte verwondingen aan zyn hand en kwam er verder, evenals de anderen in de werkplaats met den schrik af. De oorzaak lpg in het feit, dat de verwarmde teer gas ontwikkelde 't welk in brand geraakte. I ill ui——itak r/TN Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Franeker (evang.), J. Herwaarden te Morrate Nichtevecht, F. Lochers, cand. te Zwolle. Aangenomen naar Beekber gen (2e pred.pL), J. Veen te Drumpt. Bedankt voor Dordrecht, K. Strijd te Hengelo (O.) voor Veenendaal, H. Kraai te Hardinxveld. Geref. Kerken. Beroepen te Oosterbeek, F. H. v. d. Bom te IJlst; te Ol- «"'t* waa' .u" debroek, H. v. d- Fiskamp te slooten in de omgeving juist F waren uitgebaggerd en zich daarin voldoende bluschwa- Oudshorn, Avereest Geref. Kerken (art 31 BLO.) Beroepen te UIrum, J. Keu ring, cand. te Baam. Oud-GereL Gemeenten. Beroepen te Scheveningen, B. Toes" te Kinderdyk. Bevestiging en intrede Ds C. Metselaar. GOES. Na bijna een jaar vacant te zyn geweest, mocht gisteren de Ned. Herv. Ge meente alhier, in Ds C. Met selaar, gekomen van Nigte- veeht, haar 3en predikant be groeten, die in de vacature- Dr Dankbaar het beroep naar Goe3 had aangenomen. In den morgendienst werf Ds Metselaar bevestigd door Ds Odé, die naar aanleiding van 1 Tc ess. 5:24 het Voord be diende en den nieuwen her der en leeraar namens ker- keraad en gemeente van harte welkom heette. fa den avonddienst, die nog meer en beter bezocht was dan des morgens, deed Ds Metselaar intrede met het woord uit Lukas 14:17. Na de prediking sprak hij ach tereenvolgens een woord tot de burgerlijke Overheid, dq pL collega's, organist, koster en onderkosters en ten slotte tot de gemeente, de jeugd en de catechisanten. Hierna werd Ds Metselaar toegesproken door Ds Odé namens den Hing, door dhr De Bart namens de Vrij EvangeL Gem., door burge meester Ten Caté namens het gemeentebestuur en door Ds Boerlyst namens kerke- raad en gemeente, waarna hem den zegenwensch uit Gezang 94 (laatste ged. en gew.) werd toegezongen. Ds Metselaar dankte hierna al len voor de vriendelykq woorden en dezen zegen wensch. Het kerkkoor verleende ki beide diensten zijn zeer ge waardeerde medewerking. Dés avonds om 8 uur had in het CJ.V -gebouw de ge meente gelegenheid Ds en Mevr. Metselaar de hand te drukken^ waarna om 9 uur een samenkomst plaats vond, waar de kerkeraad en verdér alle kerkelijke colle ges vertegenwoordigd waren en tot Ds en Mevr. Metselaar verschillende toespraken wer den gehouden. Uit een en ander bleek wel, boe de Ned. Herv. Ge meente te Goes het op prijs stelt thans ook haar derden predikant in haar midden te hebben. ter bevond. Verkeersconferentie te Middelburg. Naar wij vernemen zal op Woensdag 23 April a.s, in het Hilversum. Aangenomen naar Assen (miss. pred. op Soemba), F. N. M. v. Abcoude te Apel doorn. Bedankt voor Den Haag- Zuid, A. S. Timmer te Apel doorn; voor Oldekerk, S. G. DE BILT ZEGT: Nog vrQ warm weer. Weersverwachting, geldig va» Maandagochtend tot Maan dagavond. Plaats.elyk ochtendmist, overigens zonnig weer. Later van het Westen uit meer hoogere bewolking. Weinig verandering van temperatuur. Wat toenemende wind tus schen Oost en Zuid. Nagek. Advertentie. Schuttershof te Middelburg Bloem te Hoogkerk; voor Go de dankbaar berichten, rfj V hierby ds gaboorta van ons eerste kindje ELIZABETH CORNELIA. J. de Buck, J. öe BuckWondorgea. Gapiage, 3 81, 18 April 1947.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 1