TovmiMieu Om t V Gezworene. Benoemd tot gezworene van den Kreekrakpolder, J, E, Vogelaar te Billand-Bath, Eervol ontslag. Ged. Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 April 1947 eervol ontslag verleend aan T. L. Brugge, vaste arbeider bij de Pro vinciale wegen. Vlastrekmachines. Naar wij vernemen heeft de regeering de aankoop en import van een vrij groot aantal nieuwe vlastrekmachi nes voor 1947 goedgekeurd en de hiervoor behoodigde deviezen beschikbaar ge steld. Men verwacht, dat al die genen die indertijd bij de F.V.C. of een importeur heb ben opgegeven dat zij het voornemen hadden een vlas- trekmachine te koopen, zul len kuïinen worden voorzien Daar de arbeidsmoeilijk- heden bij het trekken de laatste jaren een rem ge weest zijn om vlas te ver bouwen, mag thans verwacht worden, dat deze moeilijk heden dit jaar weer belang rijk minder zullen zijn. In Dultsehland gestorven Nederlanders. Het Nederlandsch Verbond van Gerepatrieerden heeft de mogelijkheid geopend, om in Duitschland gestorven Ne derlanders naar ons land ever te brengen. Zij, die familieleden welke in Duitschland zijn begraven over wenschen te brqngen, kunnen zich in verbinding stellen met dit verbond, waarvan het secretariaat te Middelburg, Korte Geere 36, is gevestigd. VXISSPJGEN, Uitreiking diploma's A. v. N. O. Huldiging van oud-secretaris. Zaterdagmiddag had de di- ploma-ujtreiking plaats van de Avondschool voor Nijver heidsonderwijs. De heer B. B. Louis sprak als wnd. voorz. van de Comm. van Toezicht op het L.O. een' openingswoord en heette de aanwezigen, w.o. de directeu ren van de Kon. My. „De Sfchelde", de heeren A. Smit en H. C. Wesseling, welkom. De voorz. wees er op, dat door directeur en leeraren, maar ook door de leerlingen uitstekend was gewerkt. Aan enkelen kon het diplo ma „met lof" wordenuitge reikt, voor Wie een boek werd beschikbaar gesteld. Hierna werd tot uitreiking overgegaan; de namen der leerlingen publiceerden wij gisteren. De heer M. Vader lid der Comm., wenschte de gediplo meerden geluk, waarna de directeur de heer G. Wagen voorde dank bracht voor de waardeerende woorden. Hij hoonte dat de leerlingen zich verder zullen ontwikkelen. Door de leerlingen Hart- boorn en Monteny werden woorden van dank gespro ken. Na afloop van de uitreiking volgde in kleineren kring het afscheid van den heer J. A. Gijzeis, die zoovele jaren in den kring van de Commissie van Toezicht op het N.O. een actief medewerker is ge weest. De heer Louis bracht hem dank voor zijn 24-jari- gen arbeid en bood hem een door den leeraar D. Wage- maker ontworpen album aan waarin een deel van zijn werkzaam leven, op „De Schelde" en aan de school, was vastgelegd. In een brief van het ge meentebestuur werd met waardeering gesproken over de diensten aan het N.O. be toond. Verder werd nog het woord gevoerd door de heeren W. P. Edelman en D. Wagemaker. De heer Gij zeis dankte voor de gesproken woorden. Daar na werd nog afscheid geno men van den heer D. P. Meij- ler, die' 17 jaar als leeraar Wiskunde aan de school ver bonden was. Namens het lee- rarencorps werd den schei denden leeraar een boekwerk aangeboden. In welgekozen woorden dankte de heer Meljler voor de waardeering en prettige samenwerking. Blijkens een publicatie in dit nummer is er op 15 en 17 April a.s. gelegenheid voor kostelooze inenting van kleine kinderen tegen pokken. Botsing. Ter hoogte van de bornput aan de Vlisslngschestraat te Koudekerke had Woensdag middag een botsing tusschen een motorrijwiel en een vrachtauto geladen met puin plaats, die wondergoed is af- geloopen. De vrachtauto stond aan vankelijk rechts van den weg doch draaide langzaam ach teruit naar de put om daar in het puin te storten. Op hetzelfde moment kwam uit de richting Koudekerke de heer B. vertegenwoordiger te Goes met zijn motor, die de manoeuvre van de auto te laat bemerkte. Hij probeerde door links te sturen een aan rijding te voorkomen, doch dit bleek niet mogelijk en hij reed tegen het achterwiel van de auto, waardoor hij op den weg gesmakt werd. De verwondingen bleven geluk kig tot enkele vleeschwonden beperkt. De motor werd licht be schadigd. MIDDELBURG. Tuinbouwcursus. Donderdag 3 April werd de eindles gehouden van de Algemeene Tuinbouwcursus te Middelburg. De volgende leerlingen werden bevorderd van de le naar de 2e klasI. Goedbloed, C. P. Geldof, P. Riemens, A. Buis, allen te MiddelburgL. Adriaanse, W. Davidse, P. Dingemanse, allen te Grijps- kerke; J. Castel, St. Laurens; J. Flipse, J. Meliefste, Se- rooskerke; H. Kesteloo,'Kou dekerke; A. Kerkhove, Oost- kapelle; W. Warners, Dom burg; J. D. Gideonse, Veere; M. Dekker, Kleverskerke. Niet bevorderd 3. Aan de volgende leerlin gen werd door den Rijks Tuinbouwconsulent het eind diploma uitgereikt: R. Bos- schaart, P. Vader, P. Koole, W. de Buck te Middelburg; M. de Jager te Nieuwland; L. Dieleman te Arnemuiden; A. Francke, L. Marinusse en J. Gilde te St.Laurens; H. Sinke te Serooskerkevan Sluijs te Vlissingen en C. den Toonder te Zoutelande. Namens de Comm. van Toezicht wees dhr L. Joziasse op de noodzakelijkheid, om in het nieuwe Walcheren te beginnen met flinke jonge tuinders, die dienen te be schikken over een groots vakkennis. Spr. wekte de cursisten op hun vakstudie voort te zetten. De lessen werden gegeven door de heeren J. Weeda, A. de Jager en M. Wattel. GOES. Do C.B.T.B. vergaderde. Dinsdag vergaderde onder voorzitterschap van den heer S. A. van Oeveren het Ge west Zuid-Bëveland van de C.B.T.B. te Goes. In zijn ope ningswoord releveerde de voorzitter het afgeloopen jaar, dat met zooveel zegen is bekroond. Hij betreurde echter de maatregel van de regeering om de richtprijzen te verlagen. Na voorlezing der jaarverslagen deelde de secr. de heer Oele, mee, dat hij als zoodanig aftrad. In zijn plaats werd drs J. J. Knibbe benoemd. Tijdens de rondvraag werd de aandacht gevraagd voor verschillende zaken. Vooral werd geatten deerd op het feit, dat zoo weinig leden de vergaderingen bezoeken. Verschillende practische vragen kwamen aan de orde, terwijl een voor stel om den heer. Oele tot eère-lid te benoemen, met al gemeene stemmen aanvaard werd. Drs Knibbe besprak vervolgens in een kort be toog de scfciale belangen van boer en arbeider en zag den zeer deplorabelen toestand waarin ons land na de bevrij ding verkeerde, als achter grond van de vele economi sche moeilijkheden in ons land: incl. het platteland. Een van de moeilijkheden is het arbeiderstekort, dat o.m. een gevolg is van .de ar- beidsschuwheid, van het in de meening verkeeren dat landarbeid iets minderwaar digs is. Met nadruk wees de spreker er op, dat er eigen lijk niets mooiers is dan in Gods vrije natuur te mogen werken. De heer Knibbe besloot met de opwekking tot meer dere activiteit van de leden persoonlijk zoowel als in ver- eenigingsverband. Hierop volgde een geani meerde bespreking. Er waren zeer weinig leden aanwezig en het valt te betreuren, dat zoo weinigen het belang van een bloeiende en gezonde or ganisatie inzien. Per slot be rokkenen zij niet alleen de gemeenschap schade, maar evenzeer zichzelf; al denken zy ook op andere wyze beter hun belangen te kunnen be hartigen. Vergadering Gemeenteraad. De gemeenteraad zal a.s. Maandag c'<?3 nam. 2 uur ver gaderen. Aan da orde komt o.m. een voorstel tot conversie gener feldleening per resto groot 179.750,0*. met de H.A.V.- bank te Schiedam. De rente bedraagt thans 3H pet. en vanaf 1 Oct. a,s, 4 pet. B. en W. stellen voor dit bedrag af te lossen en een nieuwe leening te sluiten met de Stichting Fensioenfonds 1926 van de Rotterd. Bankvereen. naar een rentevoét van 3% pet. Voorts een verzoek van de Vereen, voor Chr. Buitengew. L.O, op Walcheren om een extra-bijdrage, B, en W, stellen voor om voor 1947 voor de 10 leerlingen uit deze gemeente een extra bydrage te verleenen van f 15 per leerling. B. en W. stellen verder voor het keurloon voor den Vleeschkeuringsdienst met 50 pet. te verhoogen. Ook wordt voorgesteld de slachthuis rechten te verhoogen doch met een lager gevarieerd per centage. Voorgesteld wordt het be drag per leerling art. 55bis le lid der L.O.-wet voor 1947 te stellen op f 20.06 voor ge woon l.o. en voor u.l.o. op f 28.47 per leerling. Tenslotte komt ook aan de orde de gem.-begrooting voor 1947. Emmabloemcollecte. De Emmabloemcollecte, welke gisteren in de Goesche straten werd gehouden heeft f 787,32 opgebracht. In Wilhelminadorp was de opbrengst f43,96, terwyi in Kattendyke f 30 werd gecol lecteerd. Houdt de deur dicht! Dat het zaak is 's avonds de deur te grendelen moge biyken uit het feit, _dat uit de gang van het huis van den heer /Z. op de Oostwal een 3-tal jassen werden ont vreemd. Een voor den heer Z. zeer gelukkige omstandig heid was, dat de dief, wiens signalement bekend is, om de een of andere reden de jassen in de Wijngaardstraat heeft neergegooid, waar ze door de politie werden gevonden en aan den ëigenaar teruggege ven wiens naam in een zak boekje stond. KLOETJNGE. Tot eerste ambtenaar ter gemeente-secretarie is be noemd dhr A. J. Blok, alhier. WEMELDINGE. De sluisknecht D. Vipr- schuure te Wemeldinge, t is benoemd tot brugwachter aan de Postbrug alhier. YERSEKE. De Ned. Herv. Kerk. De restauratie der Ned. Herv. Kerk gaat nu in de goede richting. De muren zyn nu byna alle volgebouwd, alleen aan de Zuidzyde is nog niet alles klaar. Ook de dakbedekking leien zal .eën dezer^ dagen arriveeren en men verwacht, dat eind dezer maand de leien zullen worden gelegd. Toch wordt er rekening mee gehouden, dat de kerk niet binnen het jaar klaar zal zyn. Dc gevolgen van winter 1947. Met de sterfte onder de oesters valt het niet mee. De vorst heeft te lang geduurd, alhoewel de temperatuur niet bepaald laag was vergeleken by noordelijk Nederland. De De heer van der Maas hield na de pauze een referaat over de opvoeding van kinderen. Vervolgens sprak de voor zitter van het Schoolbestuur de heer M. Kryger, die aan knoopte aan een citaat, dat in bet referaat van den heer van der Maas was aangehaald n-1. „De straf moet de ver geving in zich dragen", Door Ds Bremmer werd met een kort woord en dank zegging gesloten. Voor rekening van het Loodswezen ten behoeve van de Ryksbetonning wordt aan den kop van den Langen Dam aan het eind van de haven een materialenloods gebouwd. 2—0; percentages sterfte variee-'' Crocket 20; totaal 97. ren' van 3070 pet. al naar 'gelang van de grootte der oesters en de ligging der per- ceelen. Onder de grootste oesters is de sterfte ook het grootst; onder de zaaiers valt het meestal mee.. "Toch zal, zeer voorzichtig geraamd, op een sterfte van minstens 50 pet. moeten worden ge rekend. NOORD-BEVELAND. „World Friendship Association". Vrydagavond zyn hier een 25-tal jongens en meisjes van 14 tot 18 jaar uit Brigend (Zuid-Wales) met hun lei ders aangekomen. Ze werden verwelkomd met een korte speech door den burgemeester van Kortgene. Zaterdagmiddag zijn ze naar Yerseke geweest en ver schillende uitstapjes staan nog op het p/ogramma. Ze zullen hier biyven tot 18 April a.s. BRUINISSE. Vanwege de school met den Bijbel werd onder leiding van het hoofd der school, de heer M. v. d. Maas een ouder avond gehouden. Nadat ge zongen was Psalm 146 1 en 3 las het hoofd der school Matth. 6 25 tot het einde. Inplaats van de gebruike- ïyke „vragen §an leerlingen" werd thans door de leerlin gen der hoogste klassen een Paasch-declamatorium ten gehoore gebracht. Gezien de korte studietyd komt voor de goede uitvoering daarvan zeker een woord van lof toe aan de leerlingen, doch spe ciaal aan mej. M. Jumelet van Ree, onder wiens leiding een en ander was Ingestu deerd. In de pauze bestond gele genheid tot het stellen van vragen en het bezichtigen van het werk der leerlingen, waarvan druk gebruik werd gemaakt, Internationale Damwedstrijd Zeeland wint van Luik. De jaariyksche damwed- stryden tusschen Zeeland en het district Luik van den Bel gischen Dambond zyn in fraaie overwinningen voor de Zeeuwen geëindigd, met een totaal uitslag van 2111. De le wedstryd te Goes had een zeer spannend verloop en reeds aanstonds bleek, dat de Belgische dammers aanzien- ïyk waren vooruitgegaan. Hoewel de score dit niet doet vermoeden, was ook de uit slag van de 2e wedstryd,. die te Vlissingen gehouden werd, langen tyd onzeker en de Zeeuwen moesten aan ver schillende borden hun beste beentje voor zetten. Pas in het eindspel sloeg de balans in hun voordeel over. Vooral de eerste 5 spelers van de Belgen vertoonden uitste kend spel en de partyen stonden op hoog peil. In alle opzichten is dit driedaagsch bezoek van de Belgen aan Zeeland een waar succes ge worden. Zaterdag werden spelers en officials in het clubgebouw van de Goesche Damclub, by welke vereeni- ging de organisatie in goede handen was, aan elkaar voor gesteld, 'waarby verschillende sprekers het woord voerden. De avond werd verder op ge zellige wnze doorgebracht. Maandag werd een kykje genomen in verschillende plaatsen op Walcheren, waar by de Belgische vrienden on- dej: den indruk kwamen van dit zoo zwaar door den oor log getroffen gebied. De ont vangst te Vlissingen was bui tengewoon harteiyic. Na af loop van de wedstrijden werd de fraaie wisselbeker aan de Zeeuwsche spelers uitgereikt. De Zeeuwsche- Dambond kan op een zeer geslaagd toomooi terugzien en de Bel gische damvrienden waren vol lof over de organisatie. De gedetailleerde uitslagen luiden: le wedstryd Zeeland-Luik: J. J. Kaan—J. Demesmacker 11; W. BoogaardA. v. d. Berghe 02; J. de SmetP. Deguee 20; J. Strooband 'Sr R. Vaessen 11; Ij. Goed bloedF. Brings 02; F. den HertogM. Winters 11; M. J. JeremiasseA. v, Impe F. BrandenburgF. 2e wedstryd Luik-Zeeland: J. DemesmackerJ. Blom 11; A. v. d. Berghe^-M. F. de Jonge 11; P. DegueeL. Anderson 11;"R. Vaessen— J. Sinke 02; F. BrangsJ. Strooband Jr 11; M. Win tersC. v. Biemen 02; A. V. Impe—W.Lente 0—2; "F. CrocketA. M. Geluk 0-i-2; totaal 412. SCHEEPVAARTBERICHTEN 8 April: Van Vlissingen vertrokkenm.s. Depa naar Antwerpen; m.s. Leuvehaven naar Kopenhagen. In verband met het stormweer moest de loods- dienst te Vlissingen Dinsdag avond om 8 uur worden ge staakt. Woensdagmorgen was de dienst nog niet geheel hersteld. NED. PASSAGIERS SCHEPEN. Aalsdyk, New-York-Rot- terdam, 8/4 te St. John. Amsteldijk, 8/4 van New- York te Batavia. Delftdijk, 'Rotterdam-Paci- fickpst, 8/4 te Willemstad. Kota Gede, Rotterdam- Java, 8/4 te Singapore. Noordam,8/4 van New- York naar Rotterdam. Oranjefontein, Befe-a-Am- sterdam, 8/4 van Southamp ton. Veendam, 8/4 n.m. van Rotterdam te New-York. BIJZONDER GERECHTS HOF MIDDELBURG. Vr: vaan a.s. zyn gedag 5l. van der Have— Pypolink te Terneuzen: deel de in Sept. '44 aan Ortskom- mandant mede, dat zekere Wiskerke en Weijns, wapens in hun bezit hadden; M. J. Kievit te St. Maartensdyk: beleediging der Koningin; P. W. Wevers te Vlissingen: lid Landstorm Nederland; L. van der Kruisen te Clinge: lid der O.T. en bewaker in O.T.-1 strafkamp te Souburg; J. C. j Bril te Zuidzande: nam als landwachter deel aan huis zoeking naar onderduikers te Oostburg by zekeren de Wolf in Aug. '44; A- van der Weele te Hulst: vroeg in Oct.' 1942 aan de Sicherheitspolizei te Hulst, of de chef-veldwachter A- L, Nagelkerke melding had gemaakt van do ont vluchting van zekere A, Baert, aangehouden wegens illegale grensoverschrijding, waarop Nagelkerke is gear resteerd; C. P. L. Caniere te Sluis: lid Landstorm'Neder land; Joha.- Catha. Kaat, echtgen. v. E. de Letter te Axel: vroeg aan Ortskom- mandant in Aug. '43, om maatregelen te nemen tegen zekeren J. Verhelst, die by de O.T.'was weggeloopen; P. W. Krynen te Oostburg: lid Landstorm Nederland. leeftyd van 2 jaar op Dinsdag 15 April tusschen 14 en 15 uur in het St. Josephziekenhuis en op Donderdag 17 April tus schen 14 en 15 uur in het ge bouw Havendorp 609 gelegen heid bestaat tot kosteloos in enten en .herinenten tegen pokken, Men wordt verzocht het trouwboekje mede te brengen. Offic. Publicaties Drankwet. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat by hen is ingekomen een verzoek van P. Provoost te Middelburg om een verlof A ingevolge de Drankwet voor een barak, welke zal worden geplaatst op het terrein aan de Markt te Middelburg. Binnen twee weken na. he den kan ieder tegen het ver leenen van het verlof schrif- teiyk bezwaar by hen in brengen. Na-iiitreiking bonkaarten 5de cn 6de periode en textielkaarten. De Directeur van den Dis tributiekring Middelburg maakt bekend, dat de na- uitreiking van bovenstaande bonkaarten als volgt zal ge schieden in Lokaal 16 van het kantoor Zuidsingel, in gang Korte Heerengracht. Voor zelfverzorgers op 14 April 1947 Voor niet-zelfverzorgers op 15 April 1947. Inlevering door slagers. Dé Directeur van den Dis tributiekring Middelburg maakt bekend, dat metin gang van 14 April a.s. dé slagers de door hen ontvan gen bonnen steeds in veel- voudep van tien rantsoenen dienen in te leveren. Aanvulling tot een tiental rantsoenen dient te geschie den met op .het moment van inlevering geldige bonnen voor den consument. Detaillisten, welke vleesch- bonnen inleveren voor een tpewyzirig vleeschwaren mo- geen geen nieuwe bonnen byplakken. Aanvragen werksohpenen. De Directeur van den Dis- trifcutiekring Middelburg maakt bekend, dat manne- hjke personen van 16 jaar en (ouder, die een beroep uit oefenen voorkomende in «le beroepenlyst, en die na 30 April 1946 nog geen bon voor werkschoenen hebben ontvangen) in de periode van 1630 April a.s. in de gele genheid worden gesteld een aanvraagformulier af te ha len en in te dienen voor werkschoenen. .Bedreven met 10 meer arbeiders moeten collectief voor hun arbeiders aanvra gen. By het afhalen en indienen der formulieren moet de T.D. worden overgelegd. By collectieve aanvragen alleen by het indienen. Formulieren zyn verkrijg baar by het kantoor Zuidsin gel, Zaal 2, Loket 2 en by de agentschappen. Gemeente Vlissingen. B. eii W. der Gemeente Vlis singen brengen ter algemeene kennis dat vanaf 12 April a.s. de bureaux van alle openbare instellingen der Gemeente, met uitzondering van den Ge- meenteiyken Woningdienst, des Zaterdags wederom voor het publiek zyn geopend van des v.m. 9 uur tot des n.m. 12.15 uur. Kosteloos ineivten tegen pokken. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen beneden den TRIBUNAAL TE TERNEUZEN. Uitspraken van Zaterdag. H. Dieleman, voormalig N.S.B.-burgemeester Van Zaamslag, werd schuldig ver klaard aan lidmaatschap N.S.B. enz., blijk -geven van Nat. Soc. gezindheid en hulp verleening aan den vijand. Het advies luidde, verbeurd verkl. vermogen tot een be drag van f 10.000 en ontzet ting rechten.' Beschuldigde was reeds voer de uitspraak op vrye voeten gesteld. C. J. van der P y 1, voor malig N.S.B.-burgemeester van Hoek; Hontenisse en Mar- kelo, werd schuldig ver klaard aan lidmaatschap N.S.B. en daaraan verwante organisaties, het bekleeden van velerlei functies hierin, blijk geven' van Nat. Soc. ge zindheid en hulpverleening aan den vijand. Geadviseerd wefd tot 5 jaar interneering eindigende 5 April 1952, ver beurd verklaring radiotoestel en ontz. rechten. Voor de vroegere land- wachter J. J. H e y e, groen tehandelaar te Clinge, luidde het advies 1 jaar interneering eindigende 5 April 1948 en ontz. rechten. H. C. Machielsen, land bouwer te Terneuzen, hoorde als advies 6 maanden intern, tot 5 October 1947, verbeurd- verkl. vermogen tot f1500. 'en onti. rechten. TRIBUNAAL GOES. Uitspraken van Woensdag 9 April. A. de Bart, pakhuis knecht te Hoedekenskerke: 10 jaar intern, tot 13 Sept. 1955 en ontz. rechten. C, van Duyse, veehan delaar te Hulst; geen verdere intern.; verbeurdverkl. ver mogen tot f 10.000. .M. J. G o e r e e te Kloetin- ge: 5 jaar intern, tot 9 April 1952 en ontz. rechten. P. C. W e s t e r w e e 1 e, landbouwer te Kloetinge: 5 jaar intern, tot 9 April 1952 en ontz. rechten. H, Spruit," landarbeider te Goes: 10 jaar intern, tot 28 Mei 1950, en ontz. rechten. Donderdag 10 April. Uitgebloeide bloembollen behoeven nog niet als waar deloos weggegooid te wor den, Wanneer men ze met den potkiuit, direct in den vollen grond van den tuin uitpiant, kan met er volgend jaar nog een bloempje van verwachten. Natuuriyk is het beter den komenden herfst nieuwe bollen te koopen, die zullen beter bloeien. Uitge bloeide crocussen kunnen ook tusschen heesters wor den uitgeplant. Bloembollen die men op grind en water heeft vervroegd, kunnen ech ter als waardeloos beschouwd worden. Wat brenqt de radio 'Vrijdag 11 April. HILVERSUM I, 301,5 M.: 8.00 Nieuws; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Kamermuziek; 10.00 Morgenwyding; 10.20 De Regenboog; 11.15 Voor de vrouw; 12.00 Orgel; 12.35 Or kest; 13.00 Nieuws: 13.45 The Sky masters; 14.00 Kook kunst; 14.20 Concert; 15.20 Gram.; 16.00 Kamermuziek; 16.30 Tusschen 12 en 16; 17.00 Orgel en spel; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Cursus; 20.00 Nieuws; 20.08 Kwartet; 20.30 Cursus; 21.00 Men vraagt; 21.30 Buitenl. overzicht; 22.40 Avondwij- ding; 23.00 Nieuws; 23.00 Concert. HILVERSUM II, 415,5 en 218 M.: 8.00 Nieuws; 8.15 Kwartet; 8.30. Concert; 9.50 Bach; 10.30 Morgendienst; 11.00 Fluitrecital; 11.45 Koor; 12.00 Marinierskapel; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgelspel; 14.90 Orkest; 14.20 Schrijvers 14.40 Piano; 15.15 Zang; 15.30 Sextet; 16.00 Declamatie; 16.30 Ensemble; 17.15 Gram.; 17.30 Pianoduo; 18.00 Vrij en bhj; 18.45 Causerie; 19.00 Nieuws; 19.15 Reportage; 19.30 Geesteiyke liederen; 19.45 Middenstandsbond; 20.00 Nieuws; 20.05 Bijbel en muziek; 20.40 Causerie; 21.00 Philh. orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Vragen; 22.45 Overden king; 23.00 Concert. FINANCIEELE BERICHTEN ■medegedeeld door: Incasso-Bank N.V. te Goes. I Amsterdamsche effecten beurs. De nieuwe week werd ter beurze met een opgewekte stemming ingezet. Over de geheele linie werden hoogere koersen geadviseerd. In In dische waarden echter kwa men langzamerhand de ver- koopers in de meerderheid, waardoor de tendenz hier omsloeg en de hoofdkoersen dientengevolge beneden de noteeringen van Donderdag j.l. belandden. In dep oliehoek werden aand. Kon. Olie geadviseerd op 410 pCt., terwpl de hoofd- koers tot stand kwam op 413 pCt. Nadien werd gehandeld op 409-13%. Van de tabakken werden aand. Deli Bat. My. geadvi seerd op 124, teriyylde hoofdnoteering tot stand kwam op 120%, nadien werd gehandeld op 120 pCt. Suikers hadden een zelfde verloop als de tabakken en rubbers brachten het er niet beter af. Scheepvaarten waren eenigszins verdeeld. Bij de actieve industrieelen sprongen aand. Philips sterk uit den band. Het gerucht, dat circuleert omtrent een ophanden zynde emissie van het Philipsconcern deed weer opgeld. De advieskoers be droeg 370 zynde 10 pimten boven den hoofdkoers van Donderdag j.l. De hoofdkoers echter kwam op 385 pCt. tot stand, zoodat het fonds sinds vorige week Woensdag met bpna 50 punten in koers is gestegen. By het scheiden van de markt toerd 375 pCt geno teerd. Cert. Leverbros moch ten zich met een koerswinst van 7 punten verheugen by een noteering van 268 pCt, doch ook hier was de stem ming later wat matiger, hetgeen in een koersdaling tot 263 pCt tot uitdrukking kwam. Van de minder courante In dustrieelen waren aand. Kon. Zout 8 punten hooger by een noteering van 399, voorts wa ren nieuwe aand. Nederl. Ka bel 9 punten hooger bp een noteering van 240. Vervol gens konden aand. Intern. Kunststof Industrie, die kor telings op 100 pCt werden ge- emitteerd, verder stygen en wel van 141 tot 147 pCt. Gew. aand. v. d. Bergh 264% (263), Electro Zuur 199 (198), Hol land Meel 146 (140), Oude Kon. Papier 182 (181); nwe idem 175 (174); Ned. Gist 410 B (397%), Werkspoor 170% (167), Wilton 138 (182) Wéijers 160 (159), Vredestein 134 (132) en Walvisschen 103 (100). Bankaandeelen verdeeld. De stemming op de afdee- ling der Amerikaansche cer tificaten was eveneens zwak. Van de staatsobligaties was de nieuwe leening lager ge noteerd. De koersen beliepen n.I, 98 15/16-99 3/16 (99 1/16) De 3 pet. Nederland '37 als mede de 3-3% pCt idem '38 golden onveranderd 89 15/16 en 99% pet. Spaarcertifica- ten bleven eveneens onver anderd by een koers van 101% pet. Indische staats fondsen lagen zwaarder in de markt. De 3 pet. Indië 1937 noteerde nX* 641/16 (94%) en de 3 pet. idem 1947 A: 94 (94%). Voorts liep bij de ge meente-leeningen de koers der 3% pet. Amsterdam 1937 met 3/16 pet. tot 100 1/16 pet terug, terwijl de 3% pet. Rotterdam 1937 op den vori- gen koers van 100 1/16 wer den verhandeld. Part. Bew. Bel. Nederland f541.(539.Binnenland f220.(21-7.en Overzee f168.— (169.—). Hassan, die een noot op zyn neus had ge kregen, keek naar boven. Daar zag hy hoe zijn heer en meester, de Sultan boven in den boom was gebonden. Met een zwaren yzeren ketting was hy aairde takken ge smeed. „Ah", riep de Sirdar, „myn Sultan, dat is niet te verdragen". En met één sprong was hy in den boom. „Heb je een tang?" vroeg do Sultan. Maar een tang had de Sirdar niet. Daarom greep hy de ketting met twee handen vast cn met één enkele ruk trok hy hem stuk alsof hy een stukje papier- touw was. „Ziezoo, Majesteit", zei de Sirdar, „en nu zal ik eens even een hartig woord je spreken met de onverlaten". „Laten wij eerst liever uit dezen dekselsen boom klim men, Sirdar. En.kyk eens om ja heen".

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3