rooi mm Om Tuiftfotlcfo. Terry en Berry Beiglscha Marine* menschen bezoeken Vlissingen.. Burgerlijke Stand „Denken in guldens' «5SW(S»-'« mnsB Zooals wij reeds hebben gemeld bracht de Comman dant-directeur-bestuurder van de Ryks Marineschool te Oostende met leeraren en een vijftigtal leerlingen een tweedaagsch bezoek aan Vlissingen en wel voorname lijk aan de fabrieken en schepen der Kon. Mij. „De Schelde", Uit piëteit voor de gevallen Scheldemenschen werd bij de voorloopig opge richte gedenkplaten een krans in den vorm van een anker versierd met de Bel gische kleuren, neergelegd. Voordat de fabrieksterreinen werden betreden werd voor directie en commandant ge defileerd. Het was een Aller aardigst gezicht deze frissche groep in de paradepas uiterst correct voorbij te zien trek ken. De leerlingen voor het meerendeel gekleed in mari neblauw met baret, gecom mandeerd door den heer Alb, De Wever maakten bij hun marschen door de stad een uitstekend gedisciplineerden indruk. Na afloop van de kranslegging werden jonge lui en officieren met hun dames in de lunchroom van de Mij. aan de koffietafel ge- noodigd. Een der directeuren de heer A. Smit zeide het op hoogen prijs te stellen dat het hier een bezoek gold, dat in derdaad practisch nut zal af werpen. Hij memoreerde de goede betrekkingen met onze Zuider-buren en de relatie met de Antwerpsche werven, en bracht een driewerf hoe ra uit op de fiere Belgische vlag die waait op alle we reldzeeën. De Commandant-Directeur der Rijks Marine- en Zee- Ntderknd. d<s Koninklijks Familie eri zijn vriend Admi raal Fiirstner. In de niet officieele bezoek uren werden door de scho lieren en de leiders de stad en bezienswaardigheden be7 zocht. De jonge matroosjes, er waren er reeds van 14 jaar trokken bij de jeugd en de bevolking de aandacht. De algemeene leiding van de ex cursie berustte bij den oud- Vlissinger de heer Alb. De Wever, practijk leeraar- scheepsmachinist en zijn col lega Chr. de Rijcx. Bij de ontvangst ten stadhuize was mede aanwezig de dir. der de Ruyterschool te Vlissin gen, die zijn collega met de leeraren tot een bezoek aan zijn school uitnoodigde, waarvan een dankbaar ge bruik werd gemaakt. Hoewel de weersomstan digheden niet bijzonder gun stig waren, was de stemming bij de bezoekers uitstekend. Na dit korte bezoek aan de Scheldestad trok het gezel schap Zaterdagmiddag om half 6 weer huiswaarts. VLISSINGEN. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Zaterdag vond de diploma- en rapport-uitreiking plaats van de A. v. Nijverheidson derwijs. Bevorderd werden van de 1ste naar de 2de klasse: A. M. Bom, C. A. Bo mer, C. van der Burght, W. H. R. de la Cousine, A. v. Dijke, F. A. Lenaerts, D. A. Marckelbach, H. Marijs, P. J. M. de Vries, J. de Meulder, J. A. Nieuwland, J. de Ridder A. Roelse J. S. Stroo, C. Va der, D. Veen,' E. Weug allen te Vlissingen; A- Castel, J. de Hondt, J. B. Stok allen te Souburg; G. Bji Clowting en A. Maas te Koudekerke. Uit gesteld examen 1. Niet be vorderd 11. rr„„_j i Van de 2de naar de 3de vaartschool de heer Henri klasse; p H. Boogaard) j Coüteaux dankte den heer Bosse]aar F N M, corve- Smit voor zijn-zr endejijke j j Florusse, H. Jacobse, woorden, en uitte zijn groote j Joossei j. de Klerki j. M. bewondering voor'de Hol- den Hollander) c w. v. Loon, stee^ to/toXeew'sttu. IC' Marijs. G. Ch. Meeuse, VERANDERINGEN BIJ HET LANDBOUWCONSULAAT Combinatie van de Z.-H. en Zeeuwsohe eilanden, Rij het Zeeijwiche Uand- bouwconiulaat te Goes heeft een ingrijpende verandering plaats gehad; De landbouw- consulent, Ir H. de Groot, die in samenwerking met den landbouwconsulent, ir Droo- gendijk (tevens directeur van de Landbouwwinter- school te Goes), de belangen van de Zeeuwsche eilanden behartigde, is overgeplaatst naar Wageningen, waar hij consulent in algemeenen dienst, speciaal belast met de voorlichting, werd. In zijn plaats werd be noemd te Goes als landbouw consulent ir v, Beekum, die tot nu toe een gelijke functie voor de Z.-Hollandsche eilan den had en te Middelharnis woonde. Hoewel ir v. Beekum naar Z.-Beveland zal moeten ko men, blijft hij toch consulent voor de Z.-Hollandsche eilan den en krijgt dus een rayon dat alleen niet zeer uitge strekt, maar ook zeer lastig te bereizen is. Waar Zeeland op landbouw gebied door de inundaties, veel zorg eischt, is het, aldus „De Stem", onbegrijpelijk, dat zoó'n beslissing is geno men. Dit klemt te meer, om dat, zijn wij goed ingelicht, Ir Droogendijk zich voortaan alleen met de Rijksland- bouwwinterschool, wier leer lingengetal sterk is uitge breid, zal gaan bemoeien. Wij kunnen ons niet voor stellen, dat deze verandering met veel enthousiasme door de landbouwers zal worden ontvangen. Spr. toonde zicht zeer er- A* Nieuwenhuyse, A. C. M. kentelijk voor de ontvangst 5,.er ,s' - Sprong, F. C. en de medewerking bij deze Y' Steenhuysen, C. H. Uyien- excursie. Verdeeld over een ,,Q Sn A; A- Willemsen drietal groepen bracht het SI te Vlissingen; J. Cöstel, gezelschap des middags on- z: Klopmeijer, J. Melse en der leiding van eenige des- w Uyl allen te Souburg; A. kundigen der Mij. een bezoek Uqedegebure te Koqdekerke. aan de meest interessante af- Uitgesteld examen 1. Niet be deelingen. De dames bezoch- I vorderd 8. ten onder leiding van de so- van de - naar de 4de ciale werkster het 22.000 ton klasse; J. J Aerssens, R. de groote passagiersschip de 5rujTe'T,,. Engelse, „Willem Ruys". Ph. A. Kijmel, M. J. Koper, De heeren werden zooveel j V' de Mey, A. de Rijke, - -- IJ. B. van _der Schraaf, H. Het 1777 ton metende Brit- sche stoomschip „Willodale" is buiten den mond van de Garonne aan de kust van den Atlantischen Oceaan gezon ken. 12 opvarenden verdron ken. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse: Jac. Dingeman- se, J. Dingemanse, W. C. Eer- land. A, v, Eenennaam, J. de Koning, J. de Kuljper, P. J. de Krijger, L. C. M, Kunst, I, M, Man? en. A, v, d. Velde, sllen te Middelburg; M, Meulmeester te Arnemulden; C, Mirderheud te Nieuw- dorp; F. P- Baljeu en W. v. Maldegem te Souburg; W. Harpe te Veere; A. D. Mille- naar te Vlissingen. Niet be vorderd 3. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: T. Alofs, J. Boone, W. Buijs, W. J. den Engelsman, J. J. Francoys, Jac. Gabriëlse, R. Goedbloed, H. Huijbregtse, W. G. Koster, C. Lefèvre, P. Onderdijk, J. C. van Splunder, A. P. Vader' en M. Vinke, allen te Middel burg; W. Goedhart, P. Janse, C, Marijs en M. Marteijn te Arnemuiden; S. C. Coomans te Domburg; J. J. Flipse en J. Verhage te Koudekerke; W. Pouwelse te St. Laurens; L. Castel te Oostkapelle; J. A. Duine, A. J. J. v. Heze, F, H, J. Filius, J. N. Francke, A. Jobse, P. Suurmond en D. de Visser te" Souburg; J. h. Pas- senier te Serooskerké; J. Kodde te Veere; C. de Jonge te Vlissingen; M. A. J.Lense- link te Vrouwenpolder. Niet bevorderd 6. Het eind-diploma werd uit gereikt aan: L. Adrlaanse, F, J. Floresse, C. Hageman, L. Hoek, F. W. J. H. v. Hugten, J. de Klerk, F. de Lange, M. M. Segboer, J. Verhage, J. de Wijze en J. Westveer allen te Middelburg; B. P. Mulder en J. J. Schroevers te Arnemui den; L. Davidse te St. Lau rens; J. Cevaal, A. Klap, L. F. Tissink te Souburg; F. On derdijk te Nw en St. Joos- land; J. F. Dominicus, Nieuwdorp; J. A. de Ligny te Seróoskerke; J. S. Lenselink te Vrouwenpolder. Cursus V.L.N.O. bevorderd tot de 2e klasse; W. J. Cor- nelisse, Middelburg; J. Mesu, St. Laurens; J. Kaljouw, Souburg. vischmijngebouw en een lij kenhuis op de begraafplaats. tnogelijk onder verdeeld in machinekamer enz. Bijzondere belangstelling was er voor het smeedwerk met de hydraulische hamers en het gieten van witmetaal. Door den Commandant en de officieren werd aandacht ge schonken aan de leerschool, de opleiding der jonge arbei ders, omdat overwogen wordt om ook aan de scholen te Oostende een practische op leiding te verbinden. De be zoekers waren opgetogen over de groote verscheiden heid in de diverse fabrieken, waar de schepen in zijn ge heel worden gebouwd. Ontvangst ten stadhuize. Na het bezoek aan „De Schelde" werden de officie ren met hun dames door B. en W. op het stadhuis ont vangen. Hoewel dit geen of ficieel bezoek was werden toch over en weer hartelijke toespraken gehouden, die de vriendschap tusschen de ste den Oostende en Vlissingen opnieuw hebben verstevigd. De burgemeester de heer Mr B. Kolff zeide dat hier het goede voorbeeld van de beide rëgeeringen gevolgd werd die ook samen contact zoeken. Tusschen Oostende en Vlissingen hadden reeds eerder ontmoetingen plaats a.o. was het gemeentebestuur van Vlissingen tegenwoordig bij de jubileumfeesten te Oostende. Voorts zijn er nog de goede relaties tusschen het loods wezen in beide plaatsen. Ook de aanwezigheid van zeevaartscholen geeft ge meenschappelijke belangen. Burgemeester Kolff hoopte op bestendiging van de thans gelegde vriendschapsbanden. Commandant Coüteaux be dankte ^.voor de gesproken goed* woorden en de vrien delijke ontvangst. Het geldt hier een bezoek van groote vriendschap. Nederland is altijd het voorbeeld voor de Belgische Marine. Prins Karei van Bel gië spreekt ook altijd over Holland dat zijn tradities op zeevaartgebled heeft. Door het samengaan in den laatsten oorlog, zijn tusschen belde volken voor altijd vriendschapsbanden gelegd. Spreker eindigde met het uitbrengen van een dronk op Wildeboer, W. van der Hoek, M. G. Hokke, H. J. de Klerk, G. L. v. Belzen, H. Dik, J. J. Bömer, J. Buter, P. Buter, R. J. Kruit, N. J. Pluimgraaff, P. H. A. Proost allen te Vlis singen; J. J. Baas en J. D. Baljeu te Souburg. Niet be vorderd 9. Van 4de naar de 5de klasse: W. Bal, J. v. Dijke, Jan v. Dyke, J. C. van der Endt, L. Huibregtse, A. J. Kokelaar, C. de Leng, G. J. de Rooy, I. J. de Smit, P. Sohier, P. Burgers, L. David se, J. de Ridder, J. B. M. de Vries, J. Geestman, J. Castel, L. A. v. Driel, J. Gunter, J. Hekkebus, P. L. Stroo, en H. J. J. Schinkel allen te Vlis singen; J. Schreurs te Sou burg; D. v. Leuverden te Koudekerke. Niet bevorderd 10. Geslaagd voor het 'eind examen: R. Dik, Jac. Francke, J. C. Magielsen, M. Monteny, H. R. Schat (L), A. Steneker (L), C. Geervliet, L. Jonckheere (L), G. v. Schelven, H. J. Tax, J. Groot- jans (L), G- H. Kooger (L) allen te te Vlissingen. Her examen 1. Niet geslaagd 3. (L) is met lof geslaagd. Cursus Autotechniek (2 j.) C. Karelse, C. de Muynck en M. de Muynk te Borssele kwamen in het bezit van het eindgetuigschrift. Cursus her- en omscholing afd. Bankwerken (2 j.): Hiervan werd het eindgetuig schrift uitgereikt aan A. J. Bosselaar te Vlissingen; J. Harthoorn te Koudekerke en D. J. v. Splunder te Souburg, terwijl in deze afdeeling aan Th. de Greve en Johan de Vos te Vlissingen een verkla ring werd afgegeven, dat ze met vrucht da lessen in het Vaktéekenen hebben g< volgd. MIDDELBURG. Avondschool voor Nijver heidsonderwijs, overgang, diploma's, afscheid. Donderdag j.L heeft de overgang der leerlingen en uitreiking van einddiploma's plaats gehad. Het gemeente bestuur was vertegenwoor digd door den wethouder van onderwijs en de Comm. van de leerlingen op de hem eigen hartelijke, geestige wijze' toe en reikte de diplo ma's uit. Het bijzondere van dezen avond was het slot, n.l. het afscheid van den heer J. H. Klarenbeek, die langer dan 25 jaar de leiding der school in handen heeft gehad. Dhr Kögeler bracht den dank over van het gemeentebe stuur voor alles, wat dé heer Klarenbeek voor de school heeft gedaan. „Gij hebt met groote toewijding en liefde, ook onder zeer moeilijke omstandigheden, de school op voorbeeldige wijze geleid.- Er [was steeds een aangename "samenwerking". Als herinnering bood de wethouder namens het ge meentebestuur een boekwerk aan. y In zijn dankwoord wees de de directeur er op,dat hij zijn taak door de volledige medewerking van het ge meentebestuur zooveel ge makkelijker kon vervullen. De leerling Davidse bracht den dank der leerlingen over. Namens de leeraren sprak de heer Rozendaal. Ook deze wees op de prettige verhou ding aan de school. Spreker bood een geschenk aan, alsmede bloemen voor mevr. Klarenbeek. Namens de C. v. T. sprak de heer On derdijk den directeur toe. Deze dankte de leeraren en ook den concierge, den heer Kok, op wiens volle mede werking hy steeds kon reke nen. Aan het slot nam we derom de heer Kögeler het woord om nu afscheidswoor den te spreken tot den heer L. Heymans, die ook meer dan 25 jaar aan de1 school ge werkt heeft en tot den' heer Onderdijk, die als leerling onderwijs aan de school heeft genoten en tot hoogen ouder dom steeds de belangen van diezelfde school heeft behar tigd, maar in verband met drukke andere werkzaamhe den nu Joch afscheid wenscht te nemen. Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: P. L. Boone, J. Buys, F. J. Despinois, J. J. Janse, A. de Kam, C. Koppe- jan, M. Marys, J. Meliefste, N. de Munck, J. F. Nyssen, J. Peene, J. v. Schaick en C. J. Tilroe, allen te Middel burg; L. Wykhuis te Bigge- kerke; W. v. d. Heijden te Koudekerke; L. v. Waarde te Nw en St. Joosland; P. Wat- tel te Serooskerke; L. J. Her mes te Souburg; L. Adrlaan se te Meliskerke; C. de Buck te Veere. Niet bevorderd 6. Bevorderd van de 2de naar de 3e klasse: A. de Bart, C. Bostelaar, S. P. Janse, H. Koster, J. de Lange, H. Len stra, H. Lubig, J. Marinissen, M. J. de Nooijer, G. K. Reijers, A. Stake, P. M. Vis en C. Volmer, allen te Mid- delburg;J. v. Belzen en P. Th. v. Belzen te Arnemuiden; J. M. Pléyte te Nw en St. Joos land; P. Davidse te Melisker ke; K. Westra te Oostkapelle; J. v. Eykeren en J. de Wyzc MIDDELBURG. Geboren: Marinus C„ z. v. M, Kloos terman en H. C. J, de Graaf; Renée Y„ d, v. G. J, Fon- teijne en J. Biondina; Corne lia J., A. A. Dekker en J. Ridder; Berend G., z. v. E. J. Elissen en J. P. Meeuwse; Willem F., A., z. v. R. A. Vis ser en W. F. DiermansAdri- anus M. J., z. v. J. Meijers en L. E. M. van Laarschot; Abraham J., z. v. J. J. van de Sande en C. M. Goedhal; Maatje J., d. v. J. G. Dirven en E. J. Helder; Nellie, d. v. P. Roelse en E. Josiasse. Overleden: J. Willemse, 77 j., wedn. van H. van Hekke; A. Beekman, 77 j., wede. van A. Wisse; A. van Dyk, 98 j., wedn. van C, Beckers; J. Sanderse, 73 j., wede. van J. P. H. de Graaf; P. Maas, 74 j., wede. van C. A. Verton. Ondertrouwd: P. de Rijke, 33 j. en J. J. M. de Koning; A. A. Triou, 27 j. te Schoon- dyke en C. S. Sinke, 22 j. Gehuwd: M. de Wagter, H.- Dekker, 24 j. en L. Dom misse, 22 j.; P. Lefevre, 39 j. en W. A. van de Water, 31 j.; J. Sturm, 29 j. en J. C. van Oorschot, 27 j; D. Gi- deonse, 45 j. en A. E. Ale- wijnse, 43 j. STAVENISSE. Geboren: Jacobus I., z. v. P. J. Hage en P. J. Koeman; Adriana N., d. v. A. Hendrikse en N. A. Burgers; Jacobus, z. v. W. P. Neele en C. de Koning. Overleden: D. Neele, 76 j., man van M.-P. Stoutjesdijk; Ph. Bolier, 76 j., wed. van C. d. Braber. OndertrquwdJ. C. Eer- land, 34 j. en F. van den Broek, 23 j. te GoudaM. Kloet, 28 j. te Tilburg en M. P. Everaerts, 28 j. GehuwdA. de .Rijke, 21 j. en H. d. Braber, 21 j. van voedselbesteftonnen. Eisch f 750, uitspr. £000. C. M. B. te Tholen wegens verkoop van gerst aan on bevoegden. Eisch f 250, uitspr. f 75. M, J, M, en b, 3. M, te! Si Maartensdijk voor ver voor graan zonder geleidebil- jet. Eisch f 150, uitspr, £76. C. M. E.—v. I. te St. An- naland wegens het niet in orde zijn van administratie betreffende voorraden graan. Eisch en uitspr. f 200. A. S. te Scherpenisse we gens niet in orde houden van administratie melkverkoop en verkoop van 1200 L. zon der bon. Eisch f 200, uitspr. f 75. J. v. P. en M. K. v. N. we gens het niet vermelden op dorschbriefje van 2400 2670 kg. gerst. Eisch voor elk f 200, uitspr. f 125. J. N. te Oud-Vossemeer we gens slachten van een kalf. Eisch f 100, uitspr. f 40. M. M. O. te Tholen we gens houden van een varken zonder vergunning. Eisch f 60, uitspr. f 25. J. v. d. V. te Tholen we gens verkoopen mengvoeder zonder bon en 6000 kg. tarwe bloem zonder bon. Eisch Woensdag 9 April. Mocht er in den bloemen tuin nog niet gespit en be mest zijn, dan kan dat nu nog heel goed gedaan worden, Vooral de plaatsen, waarop u eenjarige zomerbloemen wilt uitzaaien, om straks in den zomer bloemen van te snijden, dienen nu in orde gebracht te worden. Natuur lijk moet de grond flink los gemaakt worden, en behoor lijk van stalmest worden voorzien. Ook kunstmest kan heel goede resultaten geven, doch eenjarige zomerbloe men gedyen over het alge meen beter op stalmest. nu toe te vaak gedaan heeft, alsof deze harde feiten haar niet voldoende bekend wa ren, althans geen indruk maakten. Er werd met geld gesmeten. De term is van Prof. Schermerhorn zelf, den vorigen Minister-president. De Regeering begint thans voorzichtiger te worden. Mi nister Lieftinck zit er op alle departementen achter heen. En al meer zegt de Regee- UAUCl JU ZiUllUCi UUll. XJlöUIl' VT - f 180 1 1500, Uitspr. 1100® XUi6®1^het gaat f 750. C. M. L. V. te St. Anna- land had 11.8 kg. in voor raad, wat niet mocht. Eisch f 50, uitspr. idem. C. M. L. V. te St. Philips- land wegens verkoop van 2450 kg. aardappelen buiten de voorschriften. Eisch f 10. Vrijspraak, M. K. R. te Scherpenisse, J. C. v. R. te Zonnemaire, J. A. R. te Scherpenisse en J, J. H. te St. Maartensdijk wegens verkoop mengvoedersoorten. Eisch M.K. R. f 300, uitspr. f ?50; J. C. de R. f 600, uitspr. f 500; bij verstek J. A. R. f 350, uitspr. f 300; bij ver stek J. J. H. f 250, uitspr. f 200. M. U. B. te Scherpenisse niet. Er is geen geld. Op dit pijnlijke moment, pijnlijk vooral voor de socia listen, die eindelijk de wer kelijkheid leeren zien, .komt de Party van den Arbeid met gen propaganda-actie, die be doelt de oude sentimenten opnieuw wakker te roepen. De reactie, zoo heet het, denkt in guldens. De socia listen denken in menschen. Deze tegenstelling is valsch. Zy is niets dan een stukje demagogie. Gevaarlyke de magogie. Want binnenskamers geeft de Regeering reeds alarmee- rende berichten uit over den financieekn toestand. De dollars zyn op. Wij kunnen in Amerika niets meer koopen, of wij moeten Toezicht door de heeren L. te Souburg; H. M. Roeting en Onderdyk en Ir. A. A. Bre-1 J. J. Wisse te Veere. Niet be- vet. De h*er Kögeler sprak 1 vorderd 1. HOEDEKENSKERKE. Woensdag hield de Zon- dagsschoolvereen. een ouder avond waarvoor vrij goede belangstelling bestond. In een afwisselend pro gramma werd, met mede werking van den leider en de leidsters, een idee gegeven van het Zondagsschoolwerk. WAARDE. In de vacatures ontstaan door het bedanken vande heeren J. Vogelaar te Krab- bendyke en A. H. Mol te Waarde, resp. voorzitter en vice-voorzitler van de L.J.G. afd. Krabbendyke en omge ving, zyn gekozen L. Ruisen en A. D. J. Dees, beiden te Waarde. THOLEN. Donderdag is het eerste schip aangekomen met nieuwe onderdeelen voor het te bouwen bruggedeelte. -Naar wy vernemen zal het oude voetpad uitgevoerd in beton, fietspad worden, ter wijl aan de andere zyde een voetpad zal worden gemon teerd. STAVENISSE. Op de gehouden vergade ring van den dijkraad van de waterkeering der calami- teuze polders Oud-Kemper hofstede en Moggershil, wer den op de aanbevelingslyst voor voorzitter geplaatst de heeren: H. Smits en B. M. Suurland te Stavenisse eft J. v. d. Putte te St. Annaland. Woensdag is op een sa menkomst van oud-leden der vroegere muziekvereeniging O.K.B., onder leiding van dhr C. van - Beveren, beslo ten tot wederoprichting der vereeniging. Tot voorzitter werd dhr v. Beveren geko zen, terwyl als directeur dhr van Halle te St. Annaland werd benoemd. OOSTBURG. A. A. L. d'Hondt. t Op 32-jarigen leeftyd is overleden de heer A. A. L. d'Hondt te Oostburg, districts bureauhouder van den voed- selcommissaris en secretaris van de Stichting Landbouw- Herstel Zeeland. Ook in de katholieke wereld genoot de heer d'Hondt groote achting. Raadsvacature. Door het overlyden van den heer A. A. L. d'Hondt (K.V.P.) is een vacature in den gemeenteraad ontstaan. Daar de eerste opvolger,- de heer Stallaert, naar Curacao is vertrokken, komt thans de heer A. Raes aan de beurt. VEERE. De eerste vischvangsten van dit jaar werden weer op de vischmyn aangevoerd en bedroegen over het tyd- vak 31 Maart t.m. 3 April 1947; 658 kg. visch en 3040 kg. garnalen. Op Donderdag 10 April a.s, hoopt de raad dezer ge meente in openbare vergade ring bijeen te komen. Enkele belangryke punten zullen in deze vergadering worden behandeld, o.a. den bouw van arbeiderswoningen, een VROUWENPOLDER. Ge- en verkoop zonder voeder- boren: Wilhelmina H.M., bonnen. Eisch f 750, uitspr. d. v. J. van Kuyl en C. de f 350. Visser; Christina, d. v. L. L. B. te Scherpenisse, J. P. Goedbloed en M. van den te St. Annaland en M. J. B. Bosse; Jacobus, z. v. J. van te Oud-Vossemeer, verkoop -J TT» wegens onjuiste administratie! opnieuw leenen. Het is de vraag, of dat lukt. En Ms het lukt, dan is de Regeering precies gebonden aan het door Amerika toegestane be drag. Dan denkt Lieftinck „in d. Bosse en S. Meijers. Gehuwd: G. de Feyter, 19 j. en P. Wisse, 18 j. SCHERPENISSE. Gebo- uien buiten de veiling. Ie tweede eisch f 50, 3e ver dacht f 30, uitspr. elk f 35. L. S. te St. Annaland we ren: Nicolette C. S., d. v. N.Eens verkoop van 2 varkens Kooreman en A Vroeeinde- 2onder m ontvangstneming wpii Corneliq M 7 v J van aankoopvergunningen. 1 zich niet realiseerde, dat er Kipo'óe en K A LarooiiEisch f 150» uitspr. f 100. pijnlijke maatregelen moeten Ondertrouwd A K Ver. A- M. H. te Oosterland, D. worden genomen en de waard, 41 T ia C. Houke, f' cS;„te_St. Annaland, J. H. grootste soberheid vereischt dollars". In het binnenland is het evenzoo. De Regeering zou misdadig optreden jegens het Neder- landsche volk, dat al zooveel offers heeft gebracht, als zy 37 j. Onderwijs. Aan de Ryks Universi teit te Utrecht slaagde voor tandarts, de heer Jac. A, de Korte Wzn. te Tholen. By de te Tilburg gehou den examens machineschryven behaalden de volgende candl- daten het practykdiploma: De dames: E. Blok, N. Dietvorst, A. Jalink, V. Klaas- sen, J. Schrauwen en R. Si mons, allen te Bergen op Zoom; C. van As en A. van Oosterbos te Woensdrecht. De heeren: A. v. d. Wate ring, Halsteren en A. de Jong te Bergen op-Zoom. Zij genoten hun opleiding by handelsinstituut „Mercu- rius" te Bergen op Zbom. Rechtszaken. TUCHTRECHTER THOLEN. Door den Tuchtrechter, welke zitting hield te Tho len, werd A. P. G. te St.- Maartensdijk verdacht van 170 rantsoenen melk tekort te hebben, na den eisch van f 100 vrijgesproken. A. M. te Poortvliet wegens niet registreeren van veesta pel. Eisch f 40, uitspr. f 30. Idem Wed. v. d. S.D. te Poortvliet f 25 boete. A. C. de L. te Tholen we gens een tekort van 223 melkrantsoenen. Eisch f 100, uitspr. f 60. L. A. V. te Poortvliet we gens afleveren zonder bon te Stavenisse en J, S. te Oost- Js. kapelle wegens verkoop" De regeeringspartyen moe- mengvoederbonnen. Eisch ten mee de verantwoordeiyk- f 600, f 300, f 300, f 125, heid dragen. De socialisten uitspr. f 500, f 150, f 125, staan aan den vooravond van f 125. een periode, waarin slag op P. de y. te Oud-Vosse- slag het tekort aan guldens meer wegens niet in orde en dollars voor consequenties zyn administratie melkver- zal stellefh. koop en niet verantwoording En daarom is het spelen van 874 L. melk. Eisch f 250, met vuur, de propaganda te uitspr. f 100. voeren, die we hier signaleer- D. L. te Poortvliet qn J. den". G. te St. Annaland wegens In verband hiermede merkt het niet registreeren van zy» het Fr. Da gb 1. waaraan veestapelEisch en uitspr. wy 't bovenstaande ontleenen f 60 en f 40. I o.m. nog op: Heele reeksen uitgaven, honderden millloenen zullen moeten vervallen, willen wij „De socialisten in Neder- ?iet Wijven werken met een land hebben het moeilyk. Zy begrooting., waarvoor voor zijn regeeringsparty. Hun vele honderden millloenen meest profetische figuur, !™oe,?X°'den ge'ccnd of de Prof. Schermerhorn, heeft bankbiljettenpers zou moeten verklaard, dat zy het mono- werken, waardoor do toe- polie hadden van de ver- staftd voor ieder ondraaglijk nieuwing. De andere regee- wordt. Ook als men op dit ge- ringsparty, die der R. Katlio- Wed veel zou bereiken, zou lieken, hebben zy op sleep- "et alleen dienen om de touw genomen. Er zouden Moeilijkheden iets geringer groote dingen gebeuren. De maken en niet om ons In socialisten waren niet aan f*,a®* 'e stellen op ander ge- het bewind gekomen, om als bied onbeperkt uitgaven te puinruimers op te treden. Zy j aoeM zouden bouwen. Grootscheep- sche plannen kwamen aan de orde. Nu is intusschen de finan- slechter geworden. Dat is ten principale niet de schuld van de Regeering. Ons land is leeggeroofd; wij hebben in Europa geen achterland meer in economischen zin. De han del met Indië ligt stil. De owederopbouw kost milliar- van tarwebloem. Eisch en den. De Regeering kan daar Dit ziet er leelyk uit. Het klinkt een beetje materialis tisch. Maar het is de nuchtere waarheid. Hoe eerder ons cieele positie van ons land al t volk het weet,, hoe beter. Wat hier boven vet gedrukt staat, is van Minister Drees, een van de bekwaamste mannen ¥an de Partij van den Ar- beid.Wij willen hem niet het verwijt maken, dat hij „in guldens denkt". Want hy doet niets anders, dan de harde feiten aanvaarden en boete f 150. niets aan doen. Men kan haar I hij probeert daaruit gevolg- Dezelfde wegens verkoopen alleen verwyten, dat zy tot trekkingen te maken. Onze vrienden liepen behoedzaam door het dichte woud, dat het eiland bedekte. Er was geen menscheiyk wezen te bekennen en de stilte was beklemmend. Maar toch had Hassan zich niet vergist: er klonken geluiden. Af en toe zuchtte iemand diep. Het was alsof er een vrouw huilde en als of twee mannen zachtjes spraken. „Ik zou wel eens willen weten waar die geluiden vandaan komen", zei Terry, „er moeten hier ergens menschen zyn, die in gevaar ver- keeren", en hij keek spiedend tusschen hoo rnen en struiken, maar er was niets te zien. „Er valt weinig te verpletteren of te Wor gen", zei de Sirdar bedroefd. „En een dans gelegenheid kan je het hier ook niet noe men", klaagde de Derwisj, „ik zie geen en kele slang". Maar nauwelijks had hij dit ge zegd of hy voelde een vinnige tik op zyn neus. Een noot rolde voor hem in het gras. „Die moet van boven komen", zei Hassan en hij keek .omhoog.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3