De Middenstand. Waarom de heer De Boer terugkeerde. Zal men het over Duitsch land eens worden? De Zeeuwsche jeugd vergadert Nederlandsche hulp by overstroomingen in Engeland zending PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZULAND Allemaal onzin, die kletspraat... voor-Roniie-iaiel-conierentie? Geen optimistische ver- waohtlngen. De vermiste Dakota bij Bandoeng gevonden? mror/nctpnim Het ongeluk op de „Oranje" Klinkende rede van Truman 1 Uitgave Stiohtlng „ZeeuwBch Dagblad" HoofdkantooT! Goes, L, Yorst- str, 70, Tel, 2438, Giro 274289 Kantoren: Vliesingon, Walstr. 33, Tel, 168 j Middelburg, Rou- aanache Kaai 19, Tel. admini stratie) 2009; Tel. redactie 2347Terneuzon, Vloosw(jk- etraat, Telefoon 2052, Meer dan eens is er, ook van de zijde van de Overheid, de aandacht op gevestigd, dat een gezonde middenstand voor ons volksleven van de grootste beteekenls is. Merkwaardig is echter, dat er over de belangen van den middenstand Indertijd ge noemd de ruggegraat van de maatschappij in het pu bliek betrekkelijk weinig ge sproken wordt. In het parlement b.v. wordt voortdurend groote aandacht geschonken aan de belangen van land- en tuinbouw. En met recht! Voor de be langen van de industrie wordt herhaaldelijk het pleit gevoerd. De arbeidersbelan gen zijn voortdurend aan de orde. En dat is goed! Maar over de midden- standsbelangen wordt naar verhouding weinig gespro ken. y Voor een deel is dat waar schijnlijk daaraan toe te schrijven, dat dit volksdeel dit nijvere volksdeel niet gewend is de groote trom te roeren, wat misschien weer hiermee verband houdt, dat van de werkkracht der mid denstanders zeer veel wordt gevraagd om hun zaken in stand te houden. Dit alles geeft aan „Elec tro Radio Mercuur" de vrij heid om op den midden stand een scherpen aanval te doen. De middenstand aldus dit orgaan is niet in staat zichzelf te organiseeren, en ZEEUWSCH DAGBLAD Op.) ep orréefgang Zon en Masn, vaH 3e JAARGANG No. 812 Dinsdag.8 April 1947 Aixjonementeprt)» f 3.30 per kwartaal Advertentieprijs 1 cent per m.tft. Rubriek Kabouter» 5 cent per woord Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA Qtroctow: fftCG, D6 SMS Met vaite medewerking van: BARON Mr W. F. E. y. d. FELTZ te Middelburg. Dr K, HUIZENGA tc Mkidolburg. D» J. KARELSE te Goe», D» R. SLOFSTRA te VlIiUngen en O» W, VROEGINDEWBY te (WtylM Woensdag, Zon op 5.59 onder 19.2é u. Maan op 0,12 u., onder 7.87 u. (M.E.T.) Hoog water te Vlissingen Woensdag 9 Aprils 4,07 n, 1,98-»., 16.81 p. 1.91 m. daarom zal hier verplich te organisatie moe ten worden voorgeschreven. Gebeurt dit niet, dan zal het ook niet mogelijk zijn do go- lelde economie, prljsbeheer- sching e.d, door te voeren. Men zal dit, aldus de schrijver, niet democratisch vinden, men zal in dit ver band spreken van Hitier- knechten, maar dit alles ver andert niets aan het feit, dat de Nederlandsche mid denstand niet in staat geble ken is zijn eigen zaken te behartigen en dat daarom gedwongen organisatie nood zakelijk is. Nu kan worden toegege ven, dat organisatie niet de kracht is van den midden stand. Toegegeven ook, dat velen zich gedurende de be zetting wel wat al te gemak kelijk vaak zelfs zonder hun medeweten in, de z.g. bedrijfsgroepen hebben laten inschakelen. 'Maar dit kan en mag zeker geen reden zijn om den middenstand nu maar zonder meer als onbekwaam en on mondig te beschouwen. Er wordt veel gesproken over opvoering van de pro ductie. Welnu, Wij wa'gen het te zeggenwanneer over heel de linie met zooveel ijver en krachtsinspanning was gear beid als door den nijveren middenstand, ondanks aller lei ambtelijke obstakels, dan zou de algemeene toestand minder zorgwekkend zijn, dan dat nu helaas het ge val is. Vrijdag is de heer de Boer, lid van de Commissie-Gene raal per vliegtuig uit Indië teruggekeerd. Zooals men zich herinnert, werd officieel meegedeeld, dat de heer de Boer, terug keerde, «omdat hij gedepri meerd was door de critiek van de oppositie op Linggad- jati. Even officieel bleek thans, dat ons volk officieel misleid werd. „Zie ik gr uit als een ge deprimeerd man?" Dit vroeg de heer de Boer, aan de jour nalisten, die naar Schiphol waren gekomen, om hem naar zijn bevindingen in Indië te vragen. Men kon niet anders constateeren, dan dat hij uiterlijk in uitsteken de conditie en in een best humeur was. „Dat is ook allemaal onzin, die kletspraat over gedepri meerd zijn en dergelijke", liet hij er op volgen. „De re den van mijn ontslag heb ik in Batavia aan Aneta mede-" gedeeld: de oorspronkelijke eisch van de regeering en de overeenkomst, zooals deze is onderteekend, liggen m.i. te ver uit elkaar, om daarmede accoord te kunnen gaan. Ik heb de consequenties daaruit dan ook getrokken, hoewel ik onmiddellijk^ moet opmer ken, dat het een heel moei lijke beslissing voor mij is geweest. Aan den anderen kant ge loof ik, dat u van mij niet anders hebt verwacht en ook voor minister Jonkman kwam mijn ontslagaanvrage zeker niet als een verras sing". De heer de Boer heeft wel TOCH EEN (Van onzen Haagschen redacteur), Aneta berichtte eenige da gen geleden, dat er in Neder land een ronde-tafel-confe- rentie gehouden zou worden ter voorbereiding van de ge- dachtenwisseling op de eigenlijke Rijksconferentie, die nog steeds op het pro gram staat. Van officieele Nederlandsche zijde werd dit bericht niet bevestigd. Naar wij vernemen wor den op het Departe ment van Overzeesche Ge- biedsdeelen op het oogenblik de technische en financieele mogelijkheden van een der gelijke voor-conferentie on derzocht. Komt men tot een positieve conclusie, dan zal overleg moeten worden ge pleegd met de verschillende gebledsdeelen. In ieder geval zal vooriooplg van deze con ferentie geen sprake kunnen eljn, ontslag gevraagd als lid van de C.G., „maar", zoo zeide hij „ik heb het nog niet gekre gen". „Herrie" zoo zeide de heer de Boer, „is er zeker niet ge weest in de Commissie-Gene raal. Daar was ook niet de minste aanleiding voor. Het was een zuiver zakelijk ver schil van inzicht". Het inci dent bij Soerabaja achtte hij kenschetsend voor de situatie en voor de houding van vele jonge republikeinen in het bijzonder. „En de toekomst?" „Ja, die zie ik als niet ge makkelijk, ja zelfs als moei lijk, vooral omdat het vele heen- en weer-geschrijf de overeenkomst niet heeft ver helderd. „Mijn meening is", aldus de heer de Boer, „dat niet afge weken had moeten worden van de oorspronkelijk door ons gestelde eischen. Er bleef j mij geen andere keuze dan heen te gaan. Ik ben te lang in Indië geweest en ken de toestanden". In bevoegde kringen heeft men van de conferentie te Moekou geen hoogo verwach tingen. Waurschynjyk zal men wel een zekere overeenstem ming over Oostenryk kunnen bereiken, maar dat men het over Dultschland eens zou kunnen worden, hjkt al te op timistisch. Over den politieken toestand van Duitschland heeft elk van de mogendheden een andere opvatting naar voren gebracht. Frankrijk is het radicaalste en wil nog steeds Duitschland uiteen scheuren, hoewel het het Ruhrgebied niet alleen meer voor zich verlangt, maar het onder het beheer van de Vereenigde Naties wil stellen. Aan de andere zijde staat Rus land, dat niet alleen een eco nomische eenheid van Duitsch land bepleit, maar ook poll- j tick het land weer tot een een- heid wil maken en daarbij zelfs de papieren grondwet van Weimar aanbeveelt. Er tusschen In staan de En- gelschen en Amerikanen, die wel een opbouw van Duitsch land in verscheidene eenheden wenschen (het z.g.n. federale stelsel), maar vooral op eco nomisch gebied toch ook weer een zekere centralisatie nood zakelijk achten. Achter dit alles staan In de eerste plaats de economische verlangens van de verschillen de mogendheden. Frankrijk verlangt de Ruhr, omdat het voor zijn econo misch leven invoer van steen kool broodnoodig heeft. Rus land verlangt thans niet meer alleen afbraak van Duitsch land, maar ook weer eenige economische activiteit, omdat het voor de geweldige opbouw- taak in het eigen land een zekeren steun vanuit Duitsch land dringend noodig heeft. Amerika en Engeland ten slotte yvlllen ln de eerste plaats met do kosten van hun bezetting uitkomen, en daarna zullen zij wel eens verder zien. Alle gepraat over de poli tieke structuur van Duitsch land is overigens ook in zoo verre gepraat in de ruimte, dat iedereen het er wel over ,eens is, dat een eigen Duitsch bestuur voorloopig niet zal kunnen optreden zonder toe stemming van de bezettende mogendheden, DOOR DE NAZI'S GESTOLEN KUNST SCHATTEN, In het nieuwe museum te Wiesbaden, dat als collecting point is ingericht, bevinden zich 480000 kunstvoorwerpen, die door de militaire regeering aan de rechtmatige eigenaars teruggegeven zullen worden. De gestolen voorwerpen zullen eerst voor het Duitsche pu bliek te bezichtigen zijn. VERVALSCHING REPUBLIKEJNSCHE BANKBILJETTEN. De Indonesische politie te Batavia heeft een Chineeschen dagbladredacteur gearresteerd, die republikeinsch bankpapier heeft vervalscht. Twintigdui zend roepiahs aan tiengulden- biljetten, papier, eliché's en andere benoodigheden zijn in beslag genomen. Antara deel de mede, dat de Nederlandsche autoriteiten de zaak wegens gebrek aan bewijsmateriaal niet in behandeling nemen, doch Aneta verneemt van wel ingelichte zijde, dat dit geens zins het geval is. De zaak wordt thans door de politie onderzocht. Zoodra dit onder zoek beëindigd is, zal zij in handen van de Nederlandsche justitie gegeven en op nor male wijze berecht worden. m Het geallieerde commando in het gebied van de Mld' dellandsche Zee is officieel te Livorno geïnstalleerd. Het wrak van de Nederland sche Dakota van den dienst Batavia-Bandoeng, die sinds 12 Maart vermist wordt, is Zaterdag vanuit de lucht door een ander vliegtuig van denzelfden dienst, 16 K.M. van Bandoeng waargenomen. Het toestel schijnt tegen den berg Boerangrang op gevlogen te zijn. Men zag, dat de romp intact was. De vleugels waren afgebroken. Geen spoor van vuur of le ven werd waargenomen. Een reddingspatrouille heeft Ban doeng voor een onderzoek verlaten. Een nader bericht is min der positief. Men heeft in derdaad de resten van een vliegtuig waargenomen en men acht het niet uit gesloten, dat dit het wrak van de vermiste Da kota is. Nader wordt nog uit Bata via gemeld: Zaterdagochtend om half twaalf heeft een Nederland sche'patrouille het wrak van de vermiste Dakota* bereikt. Het bevindt zich in een ravijn op de westelijke helling van de Boerang en is grootendeels uitgebrand, zoodat de hoop op overlevenden moet worden op gegeven. TORNADO IN ENGELAND. Gedurende een minuut heeft naar Agence France Presse meldt, nabij Solway Firth in het Noorden van Groot-Brlt- tannië een tornado gewoed, die groote vernielingen tot ge volg heeft gehad, BONDStfAG NED. JONG. VERBOND. Het Ned. Jongelïngs Ver bond hield op 2en Paaschdag zijn traditioneelen bondsdag. De openingsvergadering in de Groote Kerk te Goes stond onder leiding van den P. C.-voorzitter, dhr A. J. de Wit, die de. aanwezigen, sa mengestroomd uit alle dee- len van het gewest, welkom heette. Namens de regelings commissie sprak dhr S. Boo ne een kort begroetings woord, waarin hij memoreer de de afwezigheid van ver schillende leden, die hun plicht als soldaat elders heb ben te vervullen, en herin nerde aan den toogdag der Jonge Kerk te Amsterdam, waar duizenden uit het ge- heele land bijeen waren om van hun geloof te getuigen. Het pijpercorps „Julikna" uit Middelburg bracht ver volgens de deelnemers naar de vergaderzalen, de Prins van Oranje, en de zaal Krij ger, waar de mondaccordeon- culb „Apollo", de pijpercorp sen „Juliana" en „Excelsior" optraden, en leden der C. J. M. V. Vlissingen 't spel „Die niet sterk isopvoerden. 's Middags kwam men weer in de Groote JKerk bijeen. De bondsrede werd uitgespro ken door ds Drost van Ka- pelle. „Christus Heer van ons leven, Heer der wereld". Wat is de taak van den christen in deze wereld? zoo vroeg spr. Is het niet soldaat te zijn voor het Koninkrijk Gods. Een moeilijke taak, waarin we echter niet alleen staan, want Christus is niet alleen Heer van ons leven, doch ook Heer der wereld. De organist G. H. de Kok speelde werken van Bach en Franck. Deze zeer druk bezochte bondsdag bleek uitstekend geslaagd, wat zeker mede te danken is aan de goede or ganisatie van de regelings commissie. GEREFORMEERDE JEUGD IN MIDDELBURG BIJEEN. Cultuurvraagstuk in centrum der belangstelling. Op den tweeden Paaschdag hield de afd. Zeeland van den Ned. Bond van J. V, op G, G. haar 52e jaarvergade ring te Middelburg. De huishoudelijke morgen- vergadering in do Bogardzaal werd door den voorz., dhr Jacq. de Smit, geopend met een toespraak, getiteld: „In het licht van Zijn verrijze nis". Hij stelde Christus' op standing voor als een gave en een opgave. Door vele menschen wordt niet naar 't licht van Christus' verrijze nis gevraagd. De christen zegt: Christus is de eenige Koning over leven en dood, over wereld en hemel Hij moet dit uitdragen als zijn getuigenis op elk levenster rein, Ook op het terrein der cultuur. De christen-jongere moet zich afvragen, uit welk motief hij den cultuurwed strijd zal voeren. Dat mag nooit zijn alleen om de ont spanning en het spel maar hij moet het doen uit het ge loof in het licht van Chris tus' verrijzenis. Jaarverslagen werden uit gebracht door den secr., pen- ningm. en bibliothecaris. De aftredende bib! dhr J. J. Tevel werd herkozen. Als plaats voor het houden der jaarvergadering in 1948 werd Goes aangewezen. Ongeveer 1200 Geref. jon gens en meisjes vulden des namiddags de Noorderkerk, om te luisteren naar de rede van dr L. Schippers te Rot terdam óver: „De cultuur-op- dracht". Dr Schippers zei, dat het cultuurvraagstuk nauw samenhangt met de gehoor zaamheid aan Christus. On der cultuur wilde spr. ver staan hét door God gegevene in de natuur zoo te maken, dat een geschiedenis en een menschelijké samenleving mogelijk is. De cultuurgeschiedenis in de wereld begint in den hof en eindigt in de stad, het nieuwe Jeruzalem. Dit betee- kent de opdracht voor den tijd, die hiertusschen ligt. Tusschen tooneel en samen spraak is geen principieel ver schil. Geen flauwe blijspelie- tjes of misselijke kluchten. Met leekespelen zal een be gin moeten worden gemaakt, doch helaas bestaan er nog weinige die voldoen. De film, zooals die in de bioscoop wordt gegeven, is een massale poging om het kleine beetje leven in het kleurlooze bestaan der mas sa nog uit te buiten, Er zal op het breede ter rein der cultuur nog zeer vee) moeten gebeuren, Noo dig is, dat er een sterker ge voel komt voor hetgeen liefe lijk is en welluidt, Vele vragen, waarvan een groot aantal de praotischo zijde en uitwerking van het vraagstuk raakten, werden door dr Schippers beant woord. Het slotwoord op den mid dag sprak ds C. Gilhuis van Eindhoven en wel over: „De strijd bij het Profetengraf", zulks n.a.v. de geschiedenis, die zich na Eliza's dood bij zjjn graf afspeelde en met de opteekening waarvan God te kennen wilde geven, dat de profeten nog spreken nadat zij gestorven zijn, maar ook het bevel: blijf staan en ga niet op de vlucht voor een handjevol Moabieten, God stootte eens Christus in het leven terug uit het graf, opdat niemand meer aan den haal zou gaan en zou verstikken in de zonde. Dit is de boodschap van Paschen: blijf staan in Je zus' kracht. Dan lukt 't ook. Aan deze jeugdsamenkomst werd luister bijgezet door het Geref. „Contact-koor", dat o.l.v. dhr J. Fondse enkele liederen zong. CHR. GËEEF. JEUGDORGANISATIES. Te Biezelinge werd op Maandag, 2e Paaschdag, de algemeene vergadering ge houden van het Zeeuwsch Verband van de Chr. Geref. Jeugd. In de morgenbijeenkomst opende de voorzitter, ds Slof- stra van Vlissingen met ge bed, waarna hij een korte toespraak hield. Daarna volg de verslag van secretaris en penningmeester. - Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er ook met Tholen contact gezocht was. Door afgevaardigden van Zierikzee en Zaamslag wer den enkele toepasselijke stukjes voorgedragen. Een zangkoortje verleende medewerking. Door dhr Spaans werd een referaat gehouden over: „Het zaligmakend geloof"; hierop volgde een uitvoerige be spreking. In de middagvergadering werd door ds van Leeuwen van Tholen een referaat ge houden over: „Waarom Chr. Gereformeerd?", waarop we derom een bespreking volg de. Het verdere gedeelte van den middag werd gevuld met zang en recitatie. ORGANISTEN- VERGADERING. Het district Zeeland van de Ned. Organistenvereen. ver gaderde Zaterdagmiddag in de consistorie van de Groote Kerk te Goes onder voorzit terschap van dhr Adr. Kou semaker. Nadat de huishou delijke zaken waren afge handeld, sprak dhr G. A. de Kok over: „De plaats van den organist in de gemeente" waarbij de nadruk werd ge legd op de taak van den or ganist als gemeentelid. Op dit referaat volgde een levendige discussie. Voorts werd besloten de zen zbmer weer een congres te organiseeren, waarbij de Amsterdamsche organist Cor Kee, die het vorige congres door ziekte was verhinderd, zal worden uitgenoodigd. De vergadering werd dóór dhr Van Westenbrugge met dankzegging gesloten., PAASCH- DECLAMATORIUM. Op Stille Zaterdag kwam de Goessche jeugd in de Ge ref. kerk te Goes bijéén, om in den vorm van een Paasch- declamatorium het lijden en de opstanding van Christus te herdenken. Het declamatorium, dat "werd uitgevoerd door leden van verschillende Christ, jeugdorganisaties, was sa mengesteld uit Schriftgedeel ten, met invoeging van ge meente-, koor- en solozang en orgelspel. De avond werd geopend door ds Stam, Geref. predi kant, kapitein Lissenburg van het Leger des Heils, hield een toespraak en ds Karelse, Vrij Evang. pre dikant, eindigde met dankge- De Engelsche autoriteiten, belast met het nemen van maatregelen tegen de over stroomingen, die do laatste dagen vooral grooten omvang hebben aangenomen in het go- bied van de rivier de Trent en in Norfolk, hebben een be roep gedaan op Dr Ir J. H. Ringers, ex-minister van we deropbouw, om als deskundige de inundaties in oogenschouw te komen nemen. Oud-minister Ringers deelde het A.N.P. op een desbetref fende vraag nog mede, dat op het oogenblik alles in Neder land gedaan wordt om zoo spoedig mogelijk materieelo hulp te bieden bjj de over stromingsramp in Engeland. Zoo zullen deze week nog een drietal groote kranen en voorts drijvende pontonbrug gen naar den overkant van de Noordzee worden gesleept, om gebruikt te worden bij het droogleggen van de onderge- loopen landerijen. Het betreft hier materieel, dat reeds vroe ger bij de droogleggingen van Zuiderzee en Walcheren dienst heeft gedaan. Als door een wonder zijn een stewart en een brand wacht aan den dood ontsnapt toen de „Oranje" door een de fect aan öe automatische stuurinrichting onverwacht dwars op de golven kwam te liggen en daarbij 43 graden slagzij maakte. De hofmeesteres mej. J. Broer uit Blaricum, die haar eerste reis maakte, moest een schaaltje toast naar de derde klasse kinderkajuit brengen. Mej. Broer ging door de branddeur en gleed uit op het gladde dek en kwam met een voet onder een pijp geklemd te liggen. De toesnellende chef-hof meester G. W. Meyer en de stuurman S. A. Fris, konden haar daaronder niet uitkrij gen. De stewart S. N. vein der Poel uit Goes werd door den chef-hofmeester naar, den dok ter gezonden omdat mej. Broer veel pijn had. Hij snelde naar boven en vond zuster Schimmel, die onmiddellijk mee kwam en mej. Broer een morphine injectie gaf. Daarna kreeg Van der Poel order een brancard te gaan halen. Ter wijl hij met de brancard van de trap kwam, schijnt het de fect aan de stuurinrichting te ziin ontstaan. Het schip maakte 3 geweldige halen. Van der Poel viel van de trap en bleef beneden liggen. Toen hij na verloop van eenigen tijd in staat was zich weer naar het dek te begeven, vond hij daar niemand, dan den stervenden stuurman Fris en een brandwacht, die inmid dels ook te hulp gekomen was. De brandwacht had slechts een lichte verwonding aan zjjn been. Toen het schip de haal begon, wist hij een touw te grijpen. Hij werd bui ten boord geslingerd en greep met een hand zuster Schim mel. Het geweld der elemen ten dwong hem echter haar los te laten. De brandwacht was na eenige massage en een hartversterking weer in staat zijn werk te doen. AANKOMST REPATRIEERIN GS- SCHEPEN. Het motorschip „Foeloe- Laut" wordt hedenmiddag om 12 uur in IJmuiden verwacht. De passagiers debarkeering te Amsterdam heeft plaats te 17.17 uur. Het motorschip „Tosari" wordt in den nacht van Dins dag op Woensdag in Hoek van Holland verwacht. De passa giers van dit schip debarkee- ren in Rotterdam om 9 u. vm. het vrije volk den V.S. niet met gemakkelijke afzijdigheid toezien, met onverschilligheid ten opzichte van den afloop". De president besloot met den eed van Jefferson: „Ik zweer op het altaar van God eeuwige vijandschap tegen el- ken vorm van tyrannie over den geest van den mensch". TIJDIG HET SMEU LENDE VUUR UIT TRAPPEN. President Troman heeft ty- dens het jaarlijksche diner van de democratische party Waar schuwend verklaard, dat het niet meer voldoende is alleen maar te zeggen: „Wy wtUen geen oorlog". „Wy moeten op tyd, zelfs voordien, handelen om het smeulende begin, dat zich over de geheele wereld dreigt uit te breiden, alt te trappen." Hij vervolgde: „Wij weten, hoe het vuur ontstaat. Wij hebben het tevoren gezien agressie door den sterke te gen den zwakke, openlijk door het gebruik van gewapende macht of in het geheim door infiltratie. Wij weten, hoe het vuur zich uitbreidt en wij we ten, hoe het eindigt". Verklarend, dat de wereld naar de V. S. ziet om leider schap van hen te verkrijgen, zeide de president: „Terwijl de strijd voor de rechten van den mensch in andere-doelen van de wereld voortgaat, kan BLOED VOOR TRANS- FU SIEDOELEINDEN. Het bloed voor transfusie doeleinden, dat onlangs uit Amsterdam naar Batavia is getransporteerd, is in. uitste kenden toestand op de plaats van bestemming ge arriveerd. Het bloed is on middellijk na aankomst te Batavia toegediend. WAAR BLIJFT DE ZEEP? De afdeeling Amsterdam der Nederlandsche vrouwen beweging heeft bij den minis ter geprotesteerd over het uitblijven van eën zeep-aan- wijzing. In verhand met de onhy giënische, voor de gezondheid schadelijke, omstandigheden, die hierdoor ontstaan, verzoe ken zij alles in het werk te willen stellen om alsnog zoo spoedig mogelijk een zeepbon aan te wijzen, en de noodige maatregelen te nemen, opdat minstens eenmaal per maand een bon voor zeepproducten wordt aangewezen. Wij vestigen er de aandacht op, dat blijkbaar de winkeliers nog zeepvoorraden hebben, ge zien het feit, dat er potjes groene zeep voor f3.- door sommige winkeliers clande stien worden verkocht. Ned. Herv. 'Kerk. Beroepen te Bruchem- Kerkwijk, A. Klein Kranen burg te Hagestein. Aangenomen naar Aarlan- derveen, J. C. de Haan te Scherpenisse. Bedankt voor Etten-Leur, ds Hulsbergen te Hoedekens- kerke. Geref. Kerken. Beroepen te Zuid-Beijer- land, Joh. Booy te Heinkens- zand. Aangenomen naar Zaltbom- mel-Gameren, A. M. B. W. Kok te Zaamslag; naar Lei den (stud, pred), G. Toorn vliet te Groningen. Bedankt voor St. Laurens, W. C. P. den Boer te Den Bommel; voor Vreeswijk, EL Hempel te Schouwerzijl. Vrije Evang. Gem. Beroepen te Oldebroek, P. van Vliet te Amsterdam. Afscheid. Zondag in de namiddag godsdienstoefening pam Ds A. Scheele met een kort woord afscheid van zijn vroegere gemeente te Ka- pelle-Biezelinge, welke hij onafgebroken bijna 30 jaar diende. Ouderling W. Boo gaards sprak hem in harte lijke bewoordingen toe en liet zingen PS. 71: 6, 12 en 13. Van de gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen werd door velen gebruik ge maakt. Bevestiging en intrede. Op Zondag 20 April a.s. zal D.V. Ds J. v. d. Leek, ko mende van Badhoevedorp, worden bevestigd als predi kant bij de Geref. Kerk te Kapelle-Biezelinge door Ds J. Koolstra van Kruiningen. Des avonds hoopt Ds V. d. Leek zyn intrede te doen. DE BILT ZEGT: Minder wind. Weersverwachting, geldig tot Dinsdagavond: Annvankehjk zwaar bewolkt met tijdelijk regen. Later van het Westen uit weer breken de bewolking. Iets kouder. Veranderlijke wind.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 1