weu Verkeerstoestanden in Zeeland. Belastingontwerpen Geen geld meer en weinig crediet Zeeuwsch Dagblad LAATSTE BERICHTEN. By het Kruis door de Tweede Kamer aangenomen Verschillende amendementen verworpen Öh* jAUnhtoUlc.. Lange Vorststr. 70 Goes. I By de voorwetting var. di bó- handeling der belaoringontwerpe... door de Tweede Earner, kwamen verschillende amendementen aan de orde. Volgens het ontwerp bedraagt do Vennootschapsbelas ting ovor (hoek-)jaren, welke na 31 December eindigen: oan dorde van hot bolastbaro bedrag, of, zoo hot belastbare bedrag minder dan f45.000 beloopt, drio tienden van hot belastbare be drag benevens een vijfde van het bedrag, waarmede do belastbare som f 37.500 te boven gaat. De heer H o f s t r a (P. v. d. A.) had een amendement inge diend volgens hetwelk de woorden „31 December 1945" vervangen zullen worden door ,,30 Juni 1947". De minister verklaarde, dat van hem geen voorstel kan uit gaan, om don datum te wijzigen. Do heer Hofstra handhaaf de hot amendement, dat daarna werd vorworpon met 40 tegen 29 stemmen. Van den hoer Van der Feltz (O.H.) was er een amen dement, om in de tarieftabel van de Inkomstenbelasting het tarief voor tariefgroep I (de ongehuw- den)welk tarief z.i. onredelijk hoog is in vergdjijking met de andere tariefgroepen, te verlagen, door het to vervangen door het tarief voor tariefgroep I, zooalB dit in het door den minister aan vankelijk ingediende wetsvoorstel was voorgesteld. De commisie van voorbereiding had op het hoofdstuk Inkomsten belasting een amendement voor gesteld, beoogende in een ook voor niet-deskundigen begrijpe lijke redactie te bereiken, dat voor het jaar 1947 iedere belas tingplichtige naar hetzelfde ta riefsysteem wordt belast, en wel aldus, dat voor het jaar 1947 het belastingbedrag wordt gesteld op het gemiddelde van het volgens het oude en het nieuwe tarief verschuldigde bedrag. De heer Hoogearspel be pleitte alsnog de minima ta ver- hoogen, opdat de minstbetaalden onder de arbeiders ontlast wor den. De minister verklaarde het amendement-van der Feltz vol strekt onaannemelijk te achten. Het amèndement van de commis sie/ van voorbereiding kan hjj aanvaarden, indien gehandhaafd wordt de oorspronkelijke tekst van punt 4 van art. 7 waarin de tarieftabel 1947 is opgenomen. Do heer Van der Feltz trok zijn amondemont in. De heer Tpulings (K.V.P.) verklaarde dat do commissie van voorbereiding den tekst van haar amendement wenschte to handha- von, waarna het door den minis ter werd overgenomen. Op het hoofdstuk VU (verhoo ging van de rechten van successie, van overgang en schenking), had de heer Hot stra een amendement ingediend, beoogende een andere tabel in te voeren, welke tarief blijkena de toelichting meer rekening houdt met de algemeone stijging van de belastingtarieven, en daardoor boter den evenwichtigen opbouw van het belastingstelsel dan dat van het ontwerp be waart. De heer Van der Feltz had een amendement ingediend, waarvan do bedoeling is het niouw-voorgcstelde verhoogde ta rief dor successiebelasting wat betreft groep 1 echtgenoot) te verlagen doe.- voz» deze groep het thans geldende tarief met opcenten te handhaven. De minister ontwikkelde be zworen tegen het amendement- Van der Feltz en ovenzoo tegen dat van den heer Hofstra. De hoer Hofstra trok daar op zijn amondement in. Hot amendemont-van der Feltz werd verworpen met 37 tegen 29 stemmen. Het wetsontwerp werd daarna z.h.s. aangenomen. De leden der G.P.N. kregen als naar gewoonte aanteekening, dat zij geacht wil len worden te hebben tegen gestemd. Ondernemingsbelasting 1942 De Tweede Kamer heeft voorts nog ""behandeld het wetsontwerp tot wijziging van het beeiuit op de Ondememingsbelasting. De heer Van den Heuvel (A.B.) lichtte een amendement toe, booogende de door den mi nister bij het mondeling overleg toegezegde overweging, welke ge leid heeft tot het vrijstellen van f 3000 ondememersloon, werke lijke bsteekenis te geven, De hoer Hofstra verklaarde mode Damons zijn fractie, togon het amendement gekant te sijn. Het denatureert s,i. het wets ontwerp. Do nia'steï betoogde, dat een htóe reeks landbouwbedrijven de boinoüs»' sou werden ont- troikenj *1b het amendement, wordt aanvaard. Spr. verklaarde, dat de concessies, waartoe hij, blijkens de beide nota's van wij ziging, bereid was, 17 millioen kostten. Het amendemont-van dan Heu vel zal do opbrengst nogmaals met 20 millioen verminderen. Aanvaarding van dit amondo- mont oen flankaanval op de ondememingsbelasting is ruï neus voor de gevolgen. Spr. ver klaarde, dat het amendement volstrekt onaarmemelyk ia voor de regeering. De heer van den Heuvel was bereid het amendement in te trekken als hij van den minister de toezegging kreeg, dat de be trokken belasting op korten tor- mij n. zal verdwijnen. Op deze toezegging zeide de minister zich niet te kunnen vast leggen. Hjpt amendement werd ver worpen met 47 tegen 20 stemmen. Het wetsontwerp werd z.h.s. goedgekeurd. BIJ de Nederlandsche militairen in Indië. Dagelijks trekken de jongens er op uit, om te zien, of het bestand wordt nagekomen. Het is zwaar werk, dat hooge eischen stelt aan het physiek der soldaten. Een bord met de aanwijzing „demarca tielijn" is voor de Nederlandsche patrouille het teeken, dat men niet verder kan gaan. Anefo P. VLISSINGEN. Vier Jaar Japansche bezetting. Maandagavond sprak Da J. Carel Hamel voor een talrijk ge hoor in de Nieuwe Kerk over zijn leven in de krijgsgevangenkampen der Jappen. Da J. S, Hartjes leidde den spreker la Ds Carel Hamel, die 4 jaar onder de Japansche bezetting in een groot aantal kampen had ver toefd, had aan de Indische regee ring om een opdracht verzocht naar Nederland te gaan om de fa milies in te lichten over hun ver loren verwanten en over wat er in (kinderen en de kampen is gebeurd. DE MILITAIRE SITUATIE IN INDIË. De Nederlandsche militaire woordvoerder to Batavia heeft het vqlgende medegedeeld: Zooals gemeld zou Dinsdag een gemeenschappelijke Nederlandsch- ropublikeinsche patrouille de ber gen van de Preanger intrekken om naar de vermiste Dakota te zoeken. Helaas moest op het laat- Bte oogonblik dit plan verlaten worden, omdat het hoofdkwartier van de T.R.I. te Perwakarta ge heel andere denkbeelden over deze gezamenlijke patrouille had dan de Nederlanders. De T.R.I. wenschte de pa trouille samengesteld te zien uit een gewapende T.RX-afdee ling, aangovuld met eenig onge wapend Nedoriandsch Boode Kruis- e% radiopersoneel. Aan Nederlandsche zijde is men van meening, dat het uitzenden van een dergelijke patrouille wei nig nut heeft, daar men het nood zakelijk acht dat de patrouille aan beide kanton uit perzoneel met ervaring van moeilijk terrein en opsporingswerk bestaat. FRANSCHE TOERISTEN IN ONS LAND. Op 3 April arriveert in ons land een gezelschap van bijna 200 Fransche toeristen, leden van de Touringclub de France, welke onder auspiciën van de Neder landsche reisvoreeniging ons land zullen bezoeken in het kader van het uitwisselingsverkeer. Di verband mot do moeilijke situatie van do liotel-accomoda- tie hier to lande, zal het gezel schap In drie groepen worden ge splitst en verdeeld worden over Den Haag, Noordwjjlc en Am sterdam. HET VLISSINGSCHE VERKEERSHU1S GEOPEND. Gistermiddag ia op eenigszins placht ige w(jze het verkeershuis aan de Ooosje Buskenatraat te Vlissingcn geopend. In het Btrandhotel waren daartoe vele goncedigdon samengekomen. De voorzitter der VBssingsche V.V.V. dè heer J. L. Verhagen, heeft in zijn toespraak op het groote be lang van d't ioogonblik voor Vlis- singen gewezen. Hij deelde mede, dat Burgemeester Kolff benoemd was tot eero vcorzitter der V. V. V. te Vb'ssingen. Het woord word hierna gevoerd door Mr Moolen- burgh, voorzitter der Provinciale V. V. V-, door Burgemeester Kolff en door Mr J. A. Duman Tak namens de Middelburgsche V. V. V. Het gezelschap is daar op vertrokken naar de O. Busken- straat, waar de Burgemeester de sleutel van het Verkeershuis in ontvangBt heeft genomen van Suzy Mets, het dochtertje van denlijke tijd omdat hij met veel zegen secr. der V.V.V., en de deur heeft j kon getuigen van Gods genade en geopend. I nabijheid. In ons volgend nummer hopen Met een opwekking om, waar Heeds 23 Jaar vertoeft hij in Indië, als zendingsman en predi kant bij de Prot. Kerken. In Dec. 1941 werd hij res. Veldprediker en geraakte bij de invasie in Ja pansche krijgsgevangenschap, waarin hij ook in aanraking kwam met veel marinemenschen. Terwijl alles gemobiliseerd werd sloegen de Indonesiërs aan het muiten, en moest Semarang, waar spr. verbleef, brandend wor den achter gelaten. De politiek der verschroeide aarde werd ook daar toegepast. De stad was geplun derd en de bevolking vluchtte de bergen in. Op dat gedeelte van Java landden 30.000 Jappen, die de terugtrekkende bezetting inslo ten. Het slot was krijgsgevangen schap. De mannen moesten vrouwen en kinderen overlaten in Gods hand. Velen waren radeloos, men kende den Jap. Ook voor de toekomst zegt spr. „houdt ze in de gaten". In de kampen waren de gods dienstoefeningen verboden, doch met overleg werd tot kleine groe pen gesproken. Het was ontroe rend te zien hoe God genade schonk, om het alles bij Hem te zoeken. Zeer velen kwamen tot belijdenis des geloofs. Buiten de kampen werd gecollaboreerd door de Pa-Inda, die de deportatie van de Nederlanders uit Java bewerk ten. Groote transporten volgden nu naar Singapore, Siam en Bir ma en verdere afgelegen eilanden en streken. Onder de moeilijkste omstandigheden in veel te kleine kampen werden ze bijeen ge bracht. Velen werden door het al te zware werk aan auto- en spoor banen ziek en stierven, waarbij Gods nabijheid vaak op heerlijke wijze werd ervaren. Voor spreker was het een heer- we uitvoeriger op deze gebeurte nis terug te komen. DE BILT ZEGT: Vr(] koud. Weersverwachting, geldig tot Donderdagavond Zwaar bewolkt mot t(jdeiyk op klaringen. Enkele verspreide bui tjes. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tusschsn Noord en Oost, Vrty koud. de geestelijke nood zoo groot is, de uitzending van predikante^ te bevorderen, eindigde «preker. GOES, Gouden huwelijk. Ter gelegenheid van het feit, dat het echtpaar C. Nieuwenhuijze -Dinsdag 50 jaar gehuwd was, wenfhen een serenade gebracht door de muzlekvereen. „Eupho- nia". Te diep In 't glaasje gekeken. Een zekere van der B. uit Middelburg afkomstig, zag hier kans too diep In hst glatije tt kijken, dat hij later, op de Kleine Kade, met zijn hoofd door de ruiten sloeg, Omdat dit geen nette entree was werd v. d. B. ter ontnuchtering naar het po litiebureau gebracht. ST.-ANNALAND, Vrijdagavond hield de da mes lendingaktsn» «Indonesië" haar eerste jaarvergadering. Na de lezing der verslagen werden eenige liederen gezon gen, terwijl de avond besloten werd met het voordragen van een afscheidsgedicht op ds van Griethuijsen, onder wiens lei ding deze vergadering stond, die binnenkort naar Indië ver trekt POORTVLIET, Een wagen van dhr W. Heij- boer, bespannen met 2 paarden, stond voor de graanschuur van dhr Krijger, toen de paarden er plotseling vandoor gingen. In den Zuid-Achterweg, waar de paarden tot staan werden gebracht, moes ten een aantal betonnen paaltjes het ontgelden. THOLEN. Uitspraak aanvaring Th. 42. Zooals de lezers zich nog wel zullen herinneren werd op 3 Jan. j.L de Tholcn 42 nabij Ostende in den grond gevaren door een Kat- wijkerlogger, waarbij de uit 3 koppen bestaande bemanning ter nauwernood het leven wist te red den. Deze aanvaring is dezer dagen behandeld door den Internationalen Scheepsraad te Amsterdam. De Katwijker werd op zes pun ten veroordeeld en wel: 1. Het constateren van scherp licht vooruit en twee flauwe lichten zijwaars. 2. Onvoldoende navigatie. 3. Geen afscherming van eigen lichten aan dek. 4. Geen machinist in de machi nekamer, 3. Gein uitkijk voorop. 6. Geen eigen lichten overge schakeld (Carnavalslicht), De gezagvoerder van de Kat wijker werd door den Scheeps raad geheel in het ongelijk gestild zoodtt de Reeder'j alle tchid# tal moeten recccóita. Do Th. 42 treft ia dezen geen ecfeuid. Zaterdag werd van den land bouwer V. alhier een zoo goed als nieuw rijwiel, dat hij geplaatst had voor een hotel aan de haven, weggenomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Als het weer gunstig blijft, kullen naar wij vernemen, volgen- do week de Thoolsche visschers uitvaren ter bot- en kuitvisscherij. YERSEKE. Import var* zaai oesters niet toegestaan. Tienmaal hebben de importeurs van Fransche zaai-oesters verga derd, twee maal een commissie naar Frankrijk gezonden, duizen den guldens onkosten gemaakt en toen ten langen leste tot inkoop was overgegaan en de laatste 'loodjes gelegd waren, kregen de importeurs bericht, dat de invoer niet werd toegestaan of m.a.w. er waren voor deze oesters geen deviezen beschikbaar. Noch import uit Bretagne (van 15 kg per 1000), noch van Arca- chon (van 40—50 kg per 1000) is toegestaan. Dit bericht kwam 31 Maart, dut niet 1 April I De eerste kreeften zijn 1 April aan den wal gebracht. De le veiling zal nog deze week plaats hebben. Voorloopig is f 14.— per kg voor deze kreeften betaald. Tot Vrijdag zullen mosselen naar Frankrijk worijen gezonden Zfn dan wordt de verzending tot na de feestdagen stopgezet. Ver leden week zijn plm. 10.000 ton verzonden. Ingenieur den Hollander stelt zich op de hoogte. Bespreking met het Provinciaal bestuur. Gisteren heeft It. F. Q. den Hollander, President-Directeur der Ned. Spoorwegen een bezoek gebracht aan Zeeland, met het doel zich nauwkeurig te doen in lichten over de verkeerstoestan den in deze provincie, In de morgenuren arriveerde hij te Middelburg met de speciaal voor de Directie bestemde Diesel. Er had daarna een bespreking van ongeveer 2 uur plaats in het góbouw van de Prov. Griffie. Deze bespreking stond onder let ding van den Commissaris der Koningin. Aanwezig waren het volledige College van Gedep. Sta ten, de directeur van de Prov. Stoombootdiensten en de Hoofd ingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat in Zeeland Ir. Heyblom. Vele verkeersproblemen in onze provincie werden diep gaand en openhartig onder de loupe genomen. Bij deze bespreking, die een zuiver informatief karakter droeg, bleek de groote belangstelling van Ir. den Hollander die oud-Goese- naar is voor de verkeers-moeilijk- lijkheden waarmede Zeeland heeft te worstelen. Na de bespreking In Middelburg is Ir. den Hollander naar Vlis singcn gereden, waar hij een twee de bespreking heeft gevoerd met het Gemeentebestuur aldaar. Na afloop van deze bespreking ls Ir den Hollander per Diesel naar Utrecht teruggereden. Wij zullen de tering naar de nering moeten zetten. Wat we al wekenlang zagen aankomen, is thans werkelijk heid geworden. Nederland heeft geen geld meer en ook geen crediet, althans voor loopig niet. Minister Lieftinck zal bin nenkort het parlement inlich ten, maar de globale gegevens die reeds nu bekend geworden zijn, geven al een vrij duidelijk beeld van, den somberen toe stand. Volgens „Elsevijers jWJeek- blad" hebben we in 1946 voor 2200 millioen gulden ingevoerd en voor 800 mülioen uitgevoerd. Dat wil zeggen: we hebben voor 65 pet. op de pof geleefd. Minister Vos schijnt irt Leeu warden zelfs nóg ongunstiger cijfers te hebben genoemd. Bij Amerika staan we voor meer dan een milliard in 't krijt. Pogingen om nog meer los te krijgen, zijn niet ge slaagd. Nu hopen we nog op1 de Internationale Bank voor Herstelbetalingen, waar we om 400 millioen vroegen. Maar daar j staat al een heele rij arme lan- den op het matje te wachten en het is dus de groote vraag óf we wat krijgen, hoevéél we krijgen en op welke voorwaar den. Voor de 'tot nu toe verstrekte crcdieten hebben wc machine», werktuigen, grondstoffen e.d. gekocht, maar ook consumptie artikelen. Onze export begint nu weer wat te loopen, maar het zal nog lang duren voor j we onszelf ikunnen bedruipen. Men begrijpt, aldus de „N. j Pr, Gr, Crt." hoe ernstig in I zulke omstandigheden het stop-1 pen van alle credieten is. Onze! wederopbouw, ons naakte be staan komt in gevaar. We kunnen maar één ding dean: da taring aoovaal mo gelijk naar de nering zetten. Vroeger noemde men dat aanpassingspolitiek, maar dat wóórd is tegenwoordig In den ban. Aan de zéók zullen we echter niet ont komen. We moeten dó inkoop van allerlei artikelen stopzetten. Koffie, thee, cacao, rijst zullen vernHoedelijk wjeinig of niet meer worden geïmporteerd. We keeren terug tot surroga ten. Ook de aankoop van Ame- rikaansche auto's komt geheel te vervallen. We zullen al blij moeten zijn, als het daarbij blijft. Misschien staan nog veel meer ingrijpen de maatregelen te wachten. We klagen daarover niet. Het is noodig en we zullen terwille van onszelf en onzen naaste deze beperkingen aan vaarden. De zwarte handel krijgt nieuwe kansen: laat de Regeering hier zonder aanzien des persoons doortasten, niet met groote woorden, maar metterdaad. Nog eens: op onze gehoor zaamheid en onzen steun moet de Overheid kunnen rekenen. We erkennen, dat de om standigheden het onze Regee ring zeer moeilijk maken. We zuchten onder de gevolgen van een oorlog die onze welvaart vernietigde. Maar vrijuit gaat dit kabinet toch niet. Het streven naar een straf geleide economie en naar socialisatie heeft de Ameri- kaansche geldschieters on willig gemüakt. De bureau oratie heeft ons meermalen de verkregen oredleten onoor deelkundig doen besteden en heeft den wederopbouw ern stig belemmerd. Haaet nog erger Ie, dat Donderdag 3 April. Pruimen kunnen nu in den tuin worden aangeplant, se sijn niet zoo kieskeurig op den grond als onMs appels en peren, doch er d'ct toch voor ee« goede gresd- bewerking gezorgd 'e worden. Aan pruimen is niet veel te snoeien, daarom is het voor leeken een gemakkelijke boom. De hoofdzaak is dat de vorm van den boom behouden blijft. Even wel, het kan noodzakelijk zijn, dat van binnen een paar takken wor den weggenomen, geheel tot op de basis. Overigens maar niet te veel snoeien, anders heeft de boom spoedig last van de gomziekte. men ons volk niet tijdig de volle waarheid heeft gezegd. Men heeft ons van alles be loofd. Minister Vos was op dit punt do kampioen, maar hij had vele medestanders. Eieren, varkensvleesch, fiets banden, steenkool, het zou al les van de bon komen en volop te krijgen zijn. Dubbele rantsoenen tabak en wat niet al. Over den stand van onze credieten werd ons niets verteld. Maar de Regeering wist wel hoe het er voorstond 1 Waarom heeft ze ons dan zoo lang koeien met gouden horens beloofd? We willen, hoe hard het ook is, wel weer surrogaten gaan gebruiken en ons heel veel ontzeggen. We willen ook nog wel harder werken. Maar dan ook de volle waar heid over onzen financieelen noodtoestand I En aan de ver spilling van kostbare deviezen dioor helaas officieel .bevoegde maar totaal onbekwame instan- tes" moet een einde komen. An ders halen we het nooit I Onderwijs. Benoemd tot onderwijzer aan de school voor Gerefor meerd l.o. te Seroo-kerke (W.) de heer H. GrootNibbeiink te Grijpskerke. Adresseer uw brieven, voor ons blad bestemd, JU1ST1 Dit voorkomt misverstand en vertraging. Het Juiste adres ia: TE VEEL AUTO'S IN GEBRUIK? Het ministerie van Verkeer en Waterstaat deelt het volgende mede: „In de pers verschijnen regel matig artikelen over het oneven redig groote aantal auto's, dat bij dd civiele rijksdiensten in gebruik zou zijn, terwijl hier en daar de neiging zou bestaan dit aantal nog uit te breiden. In verband hiermede vestigt ge noemd ministerie er de aandacht op, dat door de Rijkshoofdinspec tie van het verkeer voor over heidsdiensten het aantal personen auto's in gebruik bfj do civiele rijksoverheid, dat op 1 Jan. 1946 ongeveer 7700 bedroeg,-is terugge bracht tot ongeveer 4600 per 1 Januari 1947. Door concenfrntie van materieel en door het doen gebruik maken van de openbare middelen van veio vóór zal worden getracht dit san- tal nog verder te verminderen. Ned. Herv. Kerk. Viertal te Vissingen: A. C. O. van den Bosch te Well en Ammerzoden, P. G. H. van Dijk te Wolfaartsdijk, A. J. Kromhout te Hoek en J. O. Norel te St eender en. Beroepen te Zand voort, E. Saraber te Emmercompas- cuutn; te Langer- en Korteraar, W. Bieshaar te Benthuizen; te Assen (buitengew. pred.) en Bennebroek, A. C D. van den Bosch te Well en Ammerzo den. Aangenomen naar Hauler- wijk, G. v. d. Ree, voorg, Ned. Herv. Evang te Kalium. Bedankt voor Ommelander- wijk, H. L. van Zijd Langhout te Engwierum. Geref. Kerken, Tweetal te Arnhem, F. Guil- laume te Sneek en J. H. Mul der te Vlaardingen; te Gronin gen, J, G. Adema te Delfiha- ven en J. F. H. v. d. Bom te Ijlst. Beroepen te Workum, W. de Graaf te Schiedam. Aangenomen naar Waterin gen, dr E. Smilde te Edam; naar Uithuizen, E. Jansen, hulppred, aid., die bedankte voor Baarle, Hornh.-Klooster buren, Schoonoord en Vijfhui zen; naar IJselmonde, A, L. Bos te Ooltgensplaat, die bedankte voor Gent. En omleiden ze met hysop". Dé natuurkundige F. J. Bruyel schreef in „Belijden en .Beleven"; „Wij moeten het ons als volgt voorstellen. Op den ïotsigen heu vel Golgotha groeit langs de hel lingen en in de scheuren en sple ten van den bodem eet; plant, die wel wat lijkt op onze muntsoorten, een heestertje, dus een plant met houtige stengels. Het is niet de HYSOP (Hyssopua officinalis), zooals wij die kennen, want dezq komt in Palestina niet voor, maar een verwante plant, de Marjolein (Origanum maru). Dit is een plant, waarvan de sterk vertakte stengels dicht bezet zijn met kleine grijsgroene, geurende blaadjes. Telkens worden er nieuwe sten gels gevormd, terwijl de oude geheel houtig geworden blij ven staan. De soldaat grijpt nu zoo'n sten gel beet, breekt die van de plant af, drukt de spons tusschen de korte takjes, loopt naar het kruis toe en brengt de spons aan den mond van Jezus. Het is dus beter om te lezen „....en zij legden (staken) die op een hysopstengel Dit is alles zeer goed mogelijk, omdat de stengels een lengte be reiken' van ongeveer een meter en het boveneinde met vele vertak kingen zich ar uitstekend voor leent, om er een spons op te leg gen, waarbij dan de takjes er zich omheen sluiten. Ook was het kruis lager dan men het zich ge woonlijk denkt. Geref. Kerken (art 31 K.O.) Beroepen te Murmerwoude, J. Keuning, cand. te Baarn. Bedankt voor Middetburg- Ylissingen, W. Scheele te Zwijndrechtvoor Zuidhorn, L. J. Goris te Emmererfschei- denveen. Kerk en politiek. In de buitengewone vergade ring van de classis 'i Graven- hage der Ned. Herv. Kerk stel de ds Hoekert van Voorburg een motie voor, waarin de po litieke verdeeldheid van het Ned. volk, in het bijzonder van het Hervormde deel daarvan, wordt betreurd, en tot de Gen. Synode het verzoek wordt ge richt zich te bezinnen op de vraag, wat van haar zijde in dezen kan en moet worden gedaan. De motie werd aange nomen met 63 stemmen voor en 2 tegen. Offic. Publicaties Kiezerslijst. B. en W. van Middelburg ma- kón bekend, dat de op 22 Febru ari j.l. vastgestelde kiezerslijst, zooals deze thans luidt, van 1 April 1947 tot 1 April van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens de wijzigingen daarin tert gevolge van rechterlijke uit spraken, welke wijziging der lijst bevelen, te brengen, Da Kiezerslijst blijft voor óea leder op de secretarie der gemeen te ter inzage nedergelegd en, tegen betaling der kosten, stemdistricts- gewijze, in uittreksel verkrijgbaar. Burgerlijke Stand WAAKDE. GeborenHen drik M., z. v. J. Waterman ed N. G Schrier, ELLEWOUTSDIJK. Geboren: Marinus J., z. v. A. Platschorre en C. C. Potter; Anton, z. v. G. Poelman en P, Hoogstratc; Ann* E, M. d. v. A. van Elsacker en J. E. Ufkes; Willem J., z. v. M. A. Platschorre en E. Paarde- kooper. Ondertrouwd: T. Pauw 23 I, en M. C. de Visser, 24 j. SEROOSKERKE (W.). Ge boren: Suzanna C. J., d. v. H. Koppejan en L. Jasperse; Jaco- mina M., d. v. P. Maljaars en M. de Visser; Willem C., z. v. J. Cevaal en S. P. Allaart. Ondertrouwd: J. Jakobsen, 22 j. en A. Thomann, 22 j. Getrouwd: B. Meijers, 42 j. en L. Francke, 38 J. Overleden: Leimtje Cijvat, 72 j. wed, van F. Boone; Elizabeth, 1 maand, d. v. P. de Jonge en Ei( C. Matfhijsse te Middelburg; Leintje de Visser, 44 j. ZOUTELANdE. Geboren: Alet, d. v. A. P. Schat en A. Al- bers; David, z. v. K. Francke en P. J. Stroo; Johanna A., d. v. P. Zachariasse en J. Kerkhove; Jo hanna A., d. v. J. C. Hamelink en A. E. van Hermon. Overleden: Margarietha, Louws, 94 j., wed van L. Jobsc. SCHEEPVAART- BERICHTEN. 1 April: Aangekomen te Vlis- singen: m.s. Maria van Lon den; m.s. Zeeland van Antwer pen. Vertrokken van Vlissin gcn m.s. Tubo naar Cowes. Gepass, naar Antwerpen: m.s. Presto van Esbjerg; s.s. Aar denburg van Oran; m.s. Oise van Parijs. Gepass. van Ant werpen: s.s. Duijvendijk en i.» Turnsum naar Rotterdam; m.s. Glory naar Oslo; s.s. Prins Maurits en s.s. Westplein naar Rotterdam; *.s. Euterpe naar zee, 2 April; Gepass. naar Antwer pen m.s. Leuvehaven van Esbjerg; Hast IV van Rotter- d&m*

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 2