Wat gebeurt er in Indië? Terry en Berry Oneenigheid in de Gommlssfe-Generssh .Provinciale Berichten. Installatla Burgemeester Vader van Krabbendijke. Uit Den Haag wordt gemeld, dat het ietwat onduidelijke be richt omtrent de adviseurs aan de Commisie-Generaal de heeren Verzijl en Posthuma, ten departe- mente van Overzeesche Gdbieds- deelen in zijn volstrektheid wordt ontkend. Men krijgt den indnik dat be doelde heeren die waren aange wezen om in de C.G. zitting te nemen voor de eer hebben be dankt. Dit wekt geen verwondering. Van een man als Prof. Verzijl, kan niet verwacht worden, dat hij in het gebied van Modjokerto uit militair oogpunt misschien als een succes, doch uit politiek oogpunt als een domheid -beschouwd kun nen worden. Sjahrir wees er op, dat tegelijk met de verbetering van de poli tieke situatie in Indonesië, de politieke toestand «n Nederland ongunstiger wordt en zeide voorts: „De Nederlandsche mili taire actie is slechts een uitvlucht, waarmede men het afnemen van het politieke prestige wil ontken nen. De Nederlanders bevinden zich in een verwarde situatie. Om- KANTONGERECHT TE MIDDELBURG. Den wagenmaker J. J. L. te Wemeldinge was ten laste gelegd dat hii de bij hem in reparatie gebrachte boerenwagens en onder- deeien daarvan, wciiswaar in de nabijheid van zijn werkplaats, maar op den open-barets weg had staan, terwijl hij aan de wagens geen rood licht had aangebracht. Hij werd veroordeeld tot een geldboete van f 3. L. P. te Vrouwenpolder werd wegens het fietsen zonder licht veroordeeld tot f 2 -plus f 1 boete. De wachteres bij de Ned. Spoorwegen E.V. te Kloetinge was -bij het naderen en passeeren van den trein niet op haar post. Zij kreeg twee geldboeten ieder van f IS subs. 10 d. voor elke boete. Verder werden als schuldig aan aan wat thans in Indië staat te dat zij nog een sterke militaire het veroorzaken van een aanrij- 1_- L' J1 tt.1-li A'.-nr* TXT \T i.- gebeuren zijn naam zou verbinden. j macht hebben, probeeren zij deze Omtrent de positie van bedoelde te gebruiken om hun prestige te heeren als adviseurs, zoo werd j redden alvorens deze legermacht gemeld, staat nog niets vast. alle waarde verliest". Gezien echter de verklaring van minister Jonkman, dat ambtenaren Overeenkomst betref die zich niet con amore achter de fende Modjokerto. 'egeering scharen dienen te ver- 1 Officieel is te Batavia mede- d-wijnen al weer een nieuwe vorm van democratie ligt het voor de hand, dat ontslag, al dan niet op verzoek, zal volgen. Ontslagaanvrage van den heer de Boer. Uit Batavia wordt gemeld, dat de ontslagaanvrage van den heer de Boer, officieel kan worden be vestigd. Welingelichte Nederlandsche kringen, die verwachten, dat de heeren Verzij! en Posthuma niet aan zullen blijven als adviseurs van de Commissie-Generaal leggen er den nadruk op, dat het ontslag vragen van den heer de Boer niet zoozeer beschouwd moet worden als een uiting van critiek op de ontwikkeling der onderhan- gedeeld, dat Dinsdag een overeen komst tusschen de Nederlanders en de Indonesiërs betreffende ïylodjokerto geteekend is. ding veroordeeld: W. V. te Vrouwenpolder tot f 20 subs. 20 d. h.J. N. te Goes, f 25 s. 10 h.; W. Ph te Kapelle, f40 boete Onderwijs. Voor Eet vakbekwaam heidsdiploma bakker slaagde dezer dagen te Arnhem, dhr M. A. de Regt te Waarde. Jubileum als doctor. Zondag a.s. zal het vijftig jaar beleden zijn dat Mr J. Smit, oud-directeur der N.V. Mij. „De Schelde" wonende te Den Haag aan de Leidsche universiteit pro moveerde tot doctor in de rechts wetenschap. Samenstelling Raad van Beroep (S.V.) Passagierslijst. Op onze kantoren te Goes, Middelburg, Vlissingen, Ter- nfluzeii, Tholen en Zierikzee, liggen ter, inzage de passagiers lijsten van het m.s. „Boisse- vain", die 1 Maart van Batavia vertrokken is en, vermoedelijk 25 Maart te Amsterdam zal aankomen; van bet m.s. „To- sari", die 8 Maart van Batavia vertrokken is en vermoedelijk Onlangs zijn benoemd de leden del ineen"1 me^de'*1 ndone s'iër's'"a' li van den Raad van Beroep (Sociale io'Apriftë RotïirdaST^T^ wel als een protest tegen de hou- Verzekering) te 's-Hertogenbosch komen en van het m.s, „Boe- ding, welke door „zekere politieke voor-het derde deel van het rechts- loe Uut", die eveneens op 8 kringen" in Nederland is aange- vj;rt™k nomen ten aanziëh van de Joor de Com.-Generaal gevoerde politiek. Door het uittreden van den heer de Boer, wordt de Commissie- Generaal onvoltallig. Het wette lijke aantal is dan niet meer aan wezig. Het gevolg zou naar men meent zijn, dat de basis-overeen komst vooralsnog niet kan worden geteekend. (Nadere berichten op de eerste pagina). Verklaring van Sjahrir. Het Fransche persbureau A.F.P. deelt mede, dat Sjahrir in een bij eenkomst van bestuursambtenaren te Dj omhang, 50 K.M. ten Zuid- Oosten van Modjokerto verklaard heeft, dat de Nederlandsche acties met als zittingplaats Middelburg. De leden hebben een kwartaal zitting. Voor het eerste kwartaal zfjn benoeind van werkgeverszijde B. A. Hesselink on van werk- nemerszijde Chr. Bank. Plaats vervangers zijn Ir A. A. Brevet en A. Mondeel. Voor het tweede kwartaal werden aangewezen L. Smit (werkg.) en W. Klopmeijer (werkn.) en als plaatsvervangers van 'n bloeiend kring, en vereen. A. A. Groenouwe en D. Ooms; leven, werd door de M.V. van voor het derde kwartaal J. Don- Arnemuiden een inleiding gele- ner (werkg.)^n J. Tevel (werkn.)verd over „Feest". De M.V. van plaatsvervangers zijn S. A. Ver- Veere voerde ap verdienstelijke sluijs en I. Bakker. In het vierde wijze het stuk „Fantasie en wer- kwartaal hebben zitting M. W. v. kelijkheid" op. Verder werd dé vermoedelijk 6 April a.s. te Amsterdam zal aankomen. De Kring Walcheren-Zuid van Meisjesvereen. op Geref. Grond slag hield Dinsdagavond, haar 14de jaarvergadering in de Bo- gardzaal onder leiding van de Presidente Mej. D. Huser. Naast de jaarverslagen, welke getuigden Arenthals (werkg.) en J. J. Kapel (werkn.)plaatsvervangers A. Geschiere en L. J. Geers. gewisseld tegen een eenzelfde aantal Nederlanders zitten voor Zeeland groote mogelijkheden. Daarbij laat het zich aanzien, dat straks Engelsohen en Franschen. 'die hun vacantia in de Belgische badplaatsen door brengen, naar (Zeeland, .even Overwippen. Het zal grootendeels van de activiteit der plaatselijke V, V. vereenigingen afhangen, of de bestaande mogelij lcheden zullen worden uitgebuit. Er zijn momenteel 22 V.V.-vereeni- gingen in Zeeland, die aange sloten zijn bij de Prov. Ver. voor Vreemdelingenverkeer. Eenigen tijd geleden is tot di recteur van d-eze Prov. Vier. benoemd de heer E. Smit te Veere, die o.m. tot taak heeft de plaatselijke vereenigingen te activeeren en d-e bij deze ver eenigingen bestaande plannen en wenschen te coördieeren tot een provinciaal plan. Helaas moet worden geconstateerd, dat de activiteit van vele ver eenigingen nog heel wat te wenschen overlaat. Het maken van een attractief zomerprogram is geen eenvou dig werk. Ongedachte moeilijk heden van allerlei aard doen zich voor, maar aan den ande ren kant ikomt men soms ook voor verrassende mogelijkhe den te staan. Voor dezen zomer staat al het een en ander op het pro gramma; het zal bij verwezen lijking niet slechts de belang- terdam wil n.l. van Veere een zedlcentrum maiken en reeds met Pinksteren wordt hier een aantal jachten verwacht. U zaet; Zeeland biedt moge lijkheden voor de eertijds zoo gesmade „vreemdelingen-indus trie". Wanneer allen, die op dit terrein werkzaam zijn, de han- avond gevuld met samenzang en enkele zangnummers van de M.V. te Koudekerke. De drukbezochte vergadering werd gesloten door den heer P. Boon Jr. secretaris van Ring Middel-burg. MIDDELBURG. Filmvoorstelling Z.V.U. De Zeeuwche Volksuniver siteit en Nederlands Volksher stel brengen in 22. plaatsen in Zeeland een bijzonder filmpro- d-elingenverkeer hier tot meer deren bloei kunnen komen en is dat tenslotte ook niet het -be lang van onze provincie? "i TRIBUNAAL TE GOES. Uitspraken van 6 Maart 1947. J- J. -D. van den B r a n d e, aannemer te Hulstgeen verdere intern. verbeurdverkl. vermogen tot 300; ont<p rechten alsmede het recht om als aannemer werkzaam te zijn met uitzon dering van het z.g. klanten- werk. Zaterdag 22 Maart. HILVERSUM I, 301,5 M. stelling doch ook de waardee- 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk den dag; ring van de vreemdelingen ze ker trekken. Deels zullen het bekende dingen zijn zooals de ringrijderij te Middelburg, die weer in eere zal worden her steld, de Boulevardloop en de Schelde-zwemwedstrijd te Vlis singen, doch ook de mogelij k- den ineenslaan, zal het vreem-1 gramma, bestaande uit de twee - - Nederlandsche filmpjes „Het begin" en „Op drift" en als hoofdfilm „Man of Aran" van Robert Flakerty, een dramati sche speelfilm met prachtige natuuropnamen. Woensdagavond werd de eerste voorstelling te Middel burg gegeven in de Concert en Gehoorzaal. Aan het begin'van den avond heeft dhr D. F. P, Hoegen het een en ander verteld over het wepk van Volksherstel in Zee land, waarna hij de aanwezigen opwekte tot het verle-enen van financieelen en tnoreelen steun. „Het begin" en „Op drift" waren nog niet gearriveerd en inplaats daarvan werd een film over de Tennessee, Valled van den Amerikaanschen Voorlich tingsdienst vertoond. Jaarvergadering Geref. Jongens- en Meisjesclubs. Do Geref. Jongensclub „Samuël" en de Meisjesclub „Nunia" hielden Donderdagavond een gecombineer de jaarvergadering in het Schut tershof, welke onder leiding stond van dhr G.. Mandemaker. Na de opening bracht de secr. der Ouder ver., dhr A. Verspoor, verslag uit van de werkzaamheden in het af- geloopen jaar. Henk Kruijshe hield een inlei ding Bijbelsche Geschiedenis; Dr Oussoren feliciteerde namens den kerkeraad en Ds Veldkamp na- Korfbal. De afd. Waarde van de korf- balvereeniging C.V.W. heeft op gehouden te bestaan. De enkele nog overgebleven leden, zullen nu lid worden van de Krabbendijk- sche afdeeling van C.V.W., die weer onder den Vroegeren naam V.I.O.S. zal gaan spelen. Wat brengt de radio 9.08 Concert; 10.00 Orkest; 11.00 Zonnebloem; 11.45 Fam. berich ten; 12.03 Orkest; 13.00 Ned. Strijdkr.13.30 Ensemble; 14.00 Ensemble; 14.15 Eng. les; 14.45 Ensemble; 15.00 Zang en piano; T 16.00 Gram.; 16.20 Causerie "T g 3 16-30 18.30 Zang met I heid van nieuwe aantrekkelijk- beg.; 18.15 Overzicht; 18.30 Ned. Jt -a ®aU Strijdkr.; 19.00 Nifeiws; 19.45 werd Y^Sf3 do°r d® 30ne®na Wederopbouwrubriëk; 20.30 "3, f Lichtbaken; 21.00 Pop. program-.5T "J. ,F TT de ""ei33es van ma; 22.00 Orkest; 22.30 Kwar- "Nunla 11 viel 111 den smaak' tet; 23.00 Nieuws. - HILVERSUM II, 415,5 en 218 M.: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.50 Piano; 10.00 Mor genwijding; 10.20 Feuilleton; 10.30 Viool en piarijp; 11.00 Con- vorgadering van do afd. Middel vervoervraagstulc de menschen tinvfbedrijvcn12.00 Gram.; 12.35 burg van den Ned. Chr. Bouw- van buiten de provincie voor Zang; 13.00 Nieuws; 13.15 Or- j arbeidersbond gehouden, een groot gedeelte is opgelost, kest; 14.00 Beroemde zangers; Hot ledental heeft, blijkens het dank zij de medewerking van 14.15 Sportpraatje; 14.00 Zang jaarverslag van den secr., dhr de vervoersondernemingen in met orkest; 15.50 Sextet; 16.20 E. H.. du Bols, weor bijna het Zeeland. Uiteraard zal een Lezing; 17.05 Koorzang; 17.30 vooroorlogsohe, peil bereikt, zelfs flink aantal vacantlegangers Om en nabij de 20; 18.00 nadat 13. en 7 leden moesten wor- met eigen autobussen komen. Nieuws; 18.45 Lezing; 19,00 don afgestaan voor oprichting van Veere zal dit jaar flinke be- Viool en piano; 19.15 Zang metzelfstandige afdeelingen irt Veere djjjvigheid te zien geven door orkest; 19.30 Voor de^ rijpere I en Grljpakerke. Het bedraagt heden zooals een openluchtspel te Veere (waaraan echter niet geringe moeilijkheden zijn ver bonden), duinraces te Oostka- pelle, een stertocht van de K.N.A.C., wandeltochten, zang demonstraties enz. wordt ern stig overwogen, Een gelukkige omstandigheid mag worden genoemd, dat het 1 In de pauze was er een verloting. Jaarvergadering N.C.B. Onder voorzitterschap van dhr W. Boono werd Donderdagavond in zaal den Boer de 32e janr- Dinsdag vond de installatie plaats van Krabbendljke's nieuwen bur gemeester de heer J Vader, die al-s gemeente-secretaris reeds veie jaren in het belang van Krabben dijke werkzaam was. Aan den rand der gemeente werd de nieuwe burgervader door het feestcomité, afgevaardigden van de plaatselijke vereenigingen en de schooljeugd opgewacht. Na dat door kleuters van de bewaar school bloemen waren aangeboden en de jeugd hem had toegezongen, maakte hij inet zijn gezin en het feestcomité een rondgang door de gemeente, begeleid door het mu ziekcorps. Hierna begaf de stoet zich naar de lagere school, waar in de ver sierde gymnastiekzaal vele genoo- digden, waaronder de vroegere burgemeester van Krabbendijke, Jhr Mr van Sandberg tot Essen- burg, vertegenwoordigers van ver eenigingen en notabelen, zich had den verzameld. De installatie vond plaats in een bijzondere raadszitting, welke werd geopend door den waarn. burgemeester, den heer Gebraad, die dank bracht aan het gemeente- personeel, secretaricpersoneel, Rijkspolitie en vele anderen, waarmede hij in de 'afgeloöpen tijd zoo aangenaam heeft mogen samenwerken. Hij richtte zich hierna in harte- I lijke bewoordingen tot den heer Vader. „U wacht een schoone, maar tevens een zware taak. Met Gods hulp zult U haar kunnen volbrengen". Vervolgens hing de wnd burge- 1 meester den heer Vader den ambtsketen om en bood hij na mens den raad, Mevr. Vader bloemen aan. In zijn installatierede bracht de heer Vader dank aan allen, die aan rijn benoeming hebben medege werkt, „Ik heb mij voorgenomen", soo zeide hij, „alle in mij 'beschik bare krachten aan te wenden in het belang der gemeente. Ik weet mij daarbij gedragen door het vertrouwen van wethouders en raadsleden". Hij belichtte tenslot te eenige belangrijke gemeente- problemen, zooals de ontwikkeling van de fruitteelt, de plannen tot stichting van een nieuwe Veiling, de groei en financieele toestand van Krabbendijke en het woning tekort. Namens het college van wet houders en van den raad spraken de heeren Van Velzen .en Voge laar woorden van welkom. Nadat de raadszitting was gesloten werd nog gesproken door den oud burgemeester, Jhr Mr Sandberg tot Essenburg en burgemeester Van Burg van Waarde namens de collega's der omliggende gemeen ten. Door talrijke sprekers, zooals de heeren Kuyt, van Wijk en Seip namens het onderwijs, de waarn. secretaris, de heer Bos, de leider van den Distributiedienst, de heer de Looff en vele anderen; werd de burgemeester hartelijk toegespro ken en werden vele goede wen schen tot hem geridht. Na afloop van dit officieele ge deelte werd de burgerij in de ge legenheid gesteld den nieuwen burgemeester te feliciteeren. Des avonds werd in de Conservenfa- briek deze dag besloten met een feestelijke samenkomst. tweetal op Zaterdagmiddag en één die den geheelen dag vraagt. Verder werd de oontributiebeta- ling geregeld. Na de pauze kreeg de heer C. Zuijd.wegt het woord, die een in leiding hieW over Grondopder-,- seek. B'trgefseests? tö Ses, •-!? tssdt etmveslg w»i, jjï-k tot slot aeg enkele woorden, POORTVLIET. Stormschade aan zeedijk. Door den storm is aan den zeedijk, nabij de directiekcct, die aap den zeedijk staat, plm. 200 M. steebglooiïng weggeslagen. SCHEEPVAART- BERICHTEN. 19 Maart: Vertrokken van Vlissingen: m.s. Zwerver naar Harwich; m.s. Arak naar Las Pamals. Gepass. naar Antwer pen: m.s. Lekhaven naar Ma deira; m.s. Zeeland naar Lon den; m.s. Duurs wold naar Londen. Gepass. -van Antwer pen: m.s. Reiger naar Goole; m.s. Oise naar Esbjerg; m.s. Stad Maastricht naar Amster dam m.s. Quo Vadis naar Sho- reham; m.s. Mary naar New port; m.s. Van Ostade naar zee; sleepboot Hudson naar Maassluis. inlegvel TD en inlegvel mee brengen. Offic. Publicaties <fe aanwezigheid van Engelsche jeugd; 19.45 Bijbelvertelling en Ameriikaansche jachten, die 20,00 Nieuws; 20.15 Metropole bij de sluizen ligplaats zullen orkest; 21.20 Koor; 21.30 Hoor- kiezen. Dé Kon. Roei- en- Zeil- spel; 22.00 Gev. programma; vereeniging De Maaa te Rot- 23.15 Hobby-hoek. thans -72. Aan het jeugdwerk wordt ook weer begonnep on als proef wordt nq een blaadje uit gegeven. De hoop werd uitgespro ken, dat het nieuwe contract spoe dig tot stand zal komen. De aftredende bestuursleden W Boone, M. Boone en E. H. dA Bois werden herkozen; in do plaats van dhr J. Maas werd tot ulg. adj. gekozen dhr J. Willeboordse. De districtsbestuurder, de heer Hamming, hield hierna een pro- pagandarede. Besloten werd tot oprichting van een jubileumfonds over te gaan. Paard op hol. Woensdagmorgen sloeg in de Noordstraat een paard op hol, dat gespannen was voor een sleeperswagen, die .voor een bak kerswinkel stond en waarvan de voornjan E. F. zich in de bakkerij bevond. Het paard moet geschrok ken zijn en hot holde doe Noord straat in, waarbij het een 80-ja- rigen man, die rustig liep te wandelen en zich. niet meer uit do voeteii kon maken, omver wierp. De.man moest mot ernstige vor- wondlngen naar het ziekenhuis worden overgebracht. Hat paard kon spoedig tot staan worden gebracht, echter niet nadat lrot nog een spiegelruit had vernield. VLISSINGEN. Het Zaterdagavond gebed. Ons werd plaatsing gevraagd voor het volgende: lederen Zaterdagavond vindt ge een groepje menscheü bij elkaar in de Luth. Kerk, Wal- straat. Het is geen. groo-te groep. Maar ze komen daar om zich voor te bereiden op de Zondagsviering. En ze behoo- ren ook niet allen tot dezelfde kerk. De voorganger is Her vormd, Gereformeerd, Doops gezind, Christelijik-Gerefor- meerd of Luthersch. Men weet dat van te voren niet en het doet er ook niet toe. Men zingt samen, luistert samen, bidt samen. 't Duurt maar een half Uur, maar men draagt er uit mee het besef der gemeenschap met en verantwoordelijkheid voor elkaar. Daar het aanvangsuur wat laat bleek te zijn, is het ver vroegd en is de dienst nu- ge steld op 7.30 uur. Laten velen van verschillende kerkfprmaties door hun aanwezigheid deze jtaterkfeiioelijke sam|enkoms|ten steunen en er den zegen van uitdragen in hun omgeving. Schoolfilms. Dat het Gemeentebestuur met de Onderwijsvernieuwing ernst maakt blijkt o.m. hieruit, dat het in contact is getreden met de Stjchting Ned. Onderwijsfilm. Gedurende een 3-tal weken zijn eenige heeren van de Stichting bezig het onderwijzend perso neel met projectie-apparaten en films vertrouwd te maken, welke actie 12 scholen, zoowel van het Openbaar als Bijzon der Onderwijs-omvat, en waar aan alle leerkrachten enthou siast deelnemen, met het ge volg, dat aan alle deelnemers een bewijs van vaardigheid kan worden uitgereikt. De films die thans beschik baar zijn, en waarmede soms langen tijd werd geëxperimen teerd, alvorens de geschiktheid vaststond, kunnen reeds vanaf het vierde leerjaar worden ge bruikt. Er zijn films voor het 46, het 78ste, leerjaar en Mulo en Middelbare scho-len. Uit tal van films ikan een keus worden gedaan, al naar gelang het lesrooster dit vor dert. Voorloopig zal eenmaal per maand aan elke klas-een film worden vertoond; m-en vindt -er onder de thans needs beschikbare, op het gebied van land-, tuinbouw- en zuivelpro ducten, industrie en dierenwe reld, aardrijkskundige en biolo gische films. Op de verschillende scholen zal één lokaal zoodanig wor den ingericht, dat het voor vcr- toonen van films te gebrui ken is. Als filmcommissie treden in Vlissingen op de heeren Poppe, als weth, van Onderwijs en twee schoolhoofden de heeren van Soelen en Leeflang. goes. Het Indische Vraagstuk. Over dit hoogst belangrijke on derwerp spreekt hedenavond in de „Prins van Oranje" de.heer H. W. Tilanus lid van de Tweede Kamer. kloetinge. gouden tientjes onder de pannen. Als je naar Goes gaat en je ziet -kans in, een café op de Markt .van een „volkomen onbekende"- een 46-tal gouden tientjes op den kop, te tikken, dan verwacht je 'tocih zeker niet, dat veertien dar gen later de een of andere be ambte van de P-T-T-, die naar een storing op zoek is en onder de dakpannen gaat wroeten, daar je zorgvuldig verstopte tientjes zal vinden. En mocht P daar nog aan ge dacht hebben, het viel hem toch niet mee, dat de Rijkspolitie ter plaatse zijn „schat" opeischte en hem om opheldering vroeg. Het bleek, dat P. een voorzichtig man was, want hij -had de tientjes ou den de dakpannen verstopt om te wachten tot -betere tijden voor eem vexdere transactie zouden aanbre ken. Erg jammer Voor P., dat er nu net een storing hem kwam storen in zijn „zwarte" plannen. - krabbendijke. Dinsdag slaagden in Goes 38 personen voor het examen voor den. inpakkerscursus van fruit, die dezen winter in ons dorp is gehouden. Wemeldinge. Een dezer dagen werd alhier de derde bijeenkomst -van hen die Interesse hebben voor fruitteelt, gehouden onder voorzitterschap van dhr J. Paauwe. Deze -bijeen komst was speciaal belegd om te komen tot oprichting van een stu dieclub. Nadat d-oel en strekking van een op te richten studieclub duidelijk uiteen waren gezet, werd tot -op richting besloten en traden staan de 'de vergadering 25 leden toe. Als bestuursleden werden gekozen de heeren J. Paauwe, C. de Schip per, M. Glerum en N. van Klink. Verder werd een commissie be noemd welke zoo spoedig mogelijk een ontwerp van een eenvoudig reglement zal voorleggen. Ge tracht zal worden om in den loop van den zomer enkele excursies te onganiseeren, zoo mogelijk een VLISSINGEN. Burgemeester en Wethoji- ders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door hen is vastgesteld een verorde ning tot wijziging der „Veror dening op het sluiten van we gen voor het verkeer met mo torrijtuigen, rijwielen, bespan nen wagens en handwagens", vastgesteld door den Burge meester van Vlissiitgen, d.d. 19 December 1941 (Gemeenteblad no. 17), welke verordening ge durende drie maanden voor een ieder ter gemjeente-seoretarie (2e afdeeling) ter inzage .is ne- dergelegd. Distributiedienst Goes. De uitreiking van schoenenbon- nen aan hen wier nummer van de distributiestamkaart eindigt op een der cijfers 1, 8, 4 of 0 en bij de eerste serie cij feraanwijzingen geen schoenenbon ontvingen en overigens aan alle geldende voor schriften voldoen, alsmede aan kinderen die zijn geboren in de maand Maart van een der jaren 1932 tot en met 1946, en aan de kinderen, die zijn geboren in de maand Mei van het jaar 1946 zal plaats hebben ten distributiekan- tore Ravelijn de Groene Jager no. 2a, volgens nummering van de stamkaart van het gezinshoofd en wel: Maandag 24 Maartv.m. de nos 12000, n.m>.de nos, 2001—4000. Dinsdag 25 Maart: v.m. de nos. 40016000, n.m. de nos. 6001— 8000. Woensdag 26 Maart: v.m. de nos. 800110000, n.m. de pos. 10001 en hooger. Distributiedienst' Krdbbendijké. Uitreiking Schoenenbonnen Maart 1947. Personen wier TD- nummer eindigt op 1, 8, 4 of 0 en. die na 1 April 1946 nog geen schoenenbon of cij f eraar, wij zing ontvingen, komen thans in aan merking voor een bon. Kinde ren. beneden den leeftijd van 10 maanden ontvangen geen bon. Zij, die in Mei 1946 geboren zijn, alsmede de kinderen ge boren in de maand Maart van de jaren 1932 t.m. 1945 ontvan gen thans ?en bon ongeacht hun TD nummer. De bonnen moete afgehaald worden Te Kruiningen op Woensdag 26 Afaart van 912 en 13.30 uur; te Hansweert op Woens-; dag 26 Maart van 9.3012 en 2—4 uur; te Waarde op Don- 'derdag 27 Maart van 9.3011.30 uur; te' Rilland op Donderdag 27 Maart van 2—4 uur; te Yer- seke op Vrijdag 28 Maart van 9.3012; en 1—3.30 uurte Krab- bendijkfe op Vrijdag 28 Maart- van 9—12 en 2—4 uur. Na deze uitreikingen kunnen de bonnen nog alleen afgehaald worden op het kringkantoor te Krabbendijke, uiterlijk op 15 April a.s. De schoenenbonnen kunnen alleen uitgereikt wor den tegen inname van de bon nen 614 en 612 van het inleg vel. De bonnen voor de in Maart jarige lcind(eren (tegen inname van bon 604 van het FINANC. BERICHTEN, medegedeeld door; Inoasao-Bank N.V, Goe». Amaterdamsche Effaoten- beurs, Het belicht omtrent de machti ging onzer regeering aan de Oom missie-Generaal om onverwijld over te gaan tot onderteekening van do ontwerp-overeenkomet van Linggadjatd, was in de eerste plaats van gnnstigen invloed op de aan onze beurs genoteerde cul tuurwaarden, al waren de koer»- verbeteringen dan ook niet van groote beteekeni», Van de overige afdeelingen waren de meeste door het hiervoren gememoreerde, even eens vast van toon. De vriende lijker aanblik, die het Damrak vertoonde, ging van een lichte uitbreiding van den handel ge paard. Volledigheidshalve voegen wij hier aan nog toe, dat gedu- rendo den vrijen handel het koers- peil der verhandelde tape-fondsen iets terugliep. Van de oliewaarden heiiep de hoofdkoers van aand. Kon, Olie 370 (368), terwijl nadien gehan- I ddld werd op 369370JL Ree. idem noteerden 369% (367%) en gew. aand. Dordtsche Olie 338% (336) en de prefs idem 363% (360%). Claims Dordtsche Olie brachten op f 340.(f338. terwijl in claims Kon. Olie niets omging. Tabakken waren opnieuw hoo ger: Deli Batavia Mij. 113)4 (111) en 114, Deli Mij. 132y, (130J4) en 1334 en Senemban 125 (121%) en 126. Suikers hadden eenzelfde ver loop als de tabakken. H.V.A. 205)4 (202) en 204)^—5, Java Cultuur 103% (99) en 102%—8, Nisu 108 (104J4) en 107 en Vor stenlanden 53)4 (49%) en 53-%. Bij de rubbers kon de hoofd koers van aand. Amsterdam Rub ber met 6 punten tot 140 pCt stijgen; terwijl de noteering nadien eveneens 140 pCt beliep. Bandar Rubber waren 5 punten hooger bij een noteering van 91 pCt, Deli Batavia Rubber gold 88 (84%), Sorbadjadi 67 (62 B), Silau Sum. 48 (44%) en Vico 77 (73 B). Scheepvaarten konden zioh eveneens in koersverbeteringen verheugen. Holl.-Am. Lijn 163% I (162), 162, Kon. Boot 183% (182) en 1823, Kon. Paket 135% (132), Scheepvaart Unie 143% (142) en 142)^—3, Rott. Lloyd 138 <136)4) en Stoomv. Nederland 153% (150%). Aandeelen Indische Gas- sn Eleetrieiteitsbedrijven. werden op hoogere prijzen uit de markt ge ntenen. Aniem noteerde 110% (106) en Ned.-Ind. Gas 112 (107%). Ook voor waarden van Indische Handelsondernemingen bestond eenige vraag. Borneo Sumatra Handel-Mij. 93% (92%), Cuts. Handel 262% (260), Intern. Ore- diet- en Handelsver. 133% (130) en Linde Toves 120 (117). Van de actieve induatriëelen gol den: Aku 147% (147%) en 147% Van Borkól 118% (119) en 118—1%, Philips 329 (331%), eert. Leverbros 235% (234) en 235—%, idem Oalvé 152 (151), Ned. Fora 340 (336), Fokker 219 (214%). Nagek. Advertentie. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Janna Barendregt, Weduwe van den heer A, C. J. Noteboom, op den leeftijd van 75 jaar en 5 maanden. Wolfaartsdijk: L. M. Noteboom. Nieuw- en Sint-Joosland: J. A. MesuNoteboom. J. Mesu. Nieuw-Beerta: H. Noteboom. I, H. Noteboomv. Delden. 's-Heer ArendskeTke: J. Noteboom. .1. H. I. NoteboomMol. Wolfaartsdijk P. S. Noteboom. A. O. NoteboomBlok. En Kleinkinderen. Wolfaartsdijk, 19 Maart 1947. De begrafenis zal plaats hebben op Maandag 24 Maart a.s. te Wolfaartsdijk. Vertrek sterfhuis 1 uur. De grootvizier was een goed muzelman, die spoken niet licht opneemt. Hij hecht echter ook niet veel waarde aan de verhalen van een dwaas. „Ja, het is onguur in de minaret, groote heer", zei de tweede helper van den vizier, „er moet iets gedaan worden, want het is te erg om het gewoon te vinden". „Onzin", zei de grootvizier, maar hij sloeg t°eh voor de zekerheid maar even het oude spoken- boek op. Daarin stond raad voor iedtr geval. Spoedig vond hij wat hij zocht: „Spoken in mi narets" stond daar en toen de raad.: „Wanneer een minaret door spoken is bezocht, zijn ze op geen enkele wijze meer te verjagen. Het eenige middel is de minaret om te hakken". „Ziezoo", zei dc grootvizier, „dat is duidelijke taal. Zaag de minaret om", beval hij, „en snell" „Onrust onder mijn mannen zou schadelijk zijn", mompelde hij nog. v

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3