De barre winter van 1946-47 Overstrooming Achterhoek. Het wordt steede raadselachtiger. PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Verblijdend. AMERIKA RUSLAND. Bevoorrading winkels noodgebieden. De Kabinetscrisis in België. Russische reactie op Truman's rede. Uitgave Stichting „Zeeuwech Dagblad" Hoofdkantoor! Goes, L, Voret- str. 70, Tel, 2438, Giro 274289 Kantoren: Vliseingen, Walstr. 83, Tel. 168; Middelburg, Boo- aaneche Kaai 10, Tel, 2009; Neuzen Vlooew(jc!«tr, Tel, 20S2 In „Vrij Nederland" rchrljft H. M. van Randwijk vanuit Djocja een artikel waarin de re publiek verheerlijkt wordt en waarin hij er de nadruiki op legt, dat er evenals in Neder land (Schermerhorn c.s.) ook in Indië zijn, die de zaak waar. om het gaat objectief en met zelfkennis kunnen bezien. „Li nggadjati, zegt hij, i s een product vj a n deze wederzijd- e c h matiging en vCrantwoorde- lijkheisbes ef. Dat het aan Indonesische zijde na maandenlang onderhandelen werd' verworpen is. een Neder landsche schuld! Niet zij, wij hebben er iets bijgemaakt; niet Sjahrir maar Schermerhorn is door zijn volk in, de steek ge laten. I>e Indonesische regee ring is het (na veel moeite) ge- Jukt het irrationeele, driftma tige nationalisnïe te beteugelen; Eeel en Jonkman en Romme zijn in Nederland voor dit ge voelsmatige, enghartige pa triotisme bezweken en toeft hun concessie hier niet geac cepteerd werd, schold men: „Sjahrir heeft zijn menschea niet meer in de hand." Het wordt steeds raadsel achtiger. Immers de Commissie-Gene raal heeft verkregen wat zij verlangde. Op grond van de door Scher merhorn c.s. verstrekte inlich tingen is, wat door hen mede, op grond van de geheime notu len het werkelijke Linggadjati werd ge noemd, door de Tweede Kamer geaccepteerd. En nu heet het plotseling, dat Schermerhorn door de mi nisters Bee? en Jonkman en prof. Romme, dat w; i 1 dus zeggen door 'de P. t. d. A. en de R.K-Y. in dei steek ja gelaten Hier ia slechts eén conclu sie mogelijk, n.l. dat het werkelijke Linggadjati du» toch iets andera is, dan aan het Nederlandsche volk werd meegedeeld. ZEEUWSCH DAGBLAD 2e JAARGANG No. 595 Abonnementsprijs f 3.30 per kwartaal Advertentieprijs 12b, sant per m.m. Rubriek Kabouters 5 sent per woord. Maandag 17 Maart 1940 Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA Directeur: JACQ. DE SMIT Met veste medewerking ven: BARON Mr W. F E. v. d. FELfZ te Middelburg, Dr K. HUIZENGA te Middelburg, Ds J. KARELSE te Goes, Os R. SLOFSTRA te Vllsilngen en Da W. VROEGINDEWEY te Poortvliet Op» a» ondergang yam len en Maan. Dinsdag. Zon op 0.5b u,, on der 18.48 u. Maan op 6.47 u., onder 18,38 u. Hoog water te Vllsaingen Dinsdag 18 Maart: 11,88 ti. 1,84 m. TURK8CHE STAFCHEF NAAR AMERIKA7 Dc speciale corresponded van do „Washington Star" meldt, dat1 generaal Salih Omurtap chef van den Turkschen generalen staf een uitnoodiging verwacht tot een be zoek aan de V.S. om de metho den tot het ten uitvoer brengen van president Truman's voorge stelden steun aan Turkije te be spreken. Generaal Omurtap zou voorne mens zijn onmiddellijk wanneer de uitnoodiging hem bereikt ver gezeld van talrijke specialisten te vertrekken, teneinde zich op de hoogte te stellen van de door den Amerikaanschen' generalen staf voor het legor gebruikte metho den. Het is een verblijdend Ver schijnsel, dat er in dezen tijd nu de vraag wat zullen wij éten en waarmede zullen wij Sons kleeden zoo sterk de aan dacht vraagt, toch ook voor dingen van hoogeren aard be langstelling blijkt te bestaan. De vorige week bracht „Trouw" het bericht, dat te Heerlen een stichting in het leven is geroepen om te ko men tot de oprichting van een Protestantsch-Christelijke H. B. S. en Gymnasium in de cen trumstad van de mijnstreek. Dat in de mijnstreek be hoefte wordt gevoeld aan een Protestantsche inrichting voor middelbaar en voorbereidend H.O. is verklaarbaar, maar ver blijdend hierbij is, dat de nood zaak, wordt gevoeld van. een Protestantsch - Christe- 1 ij k e inrichting, die dan ook den officieelen steun heeft van het classikaal bestuur der Ned. Herv. Kerk. Wat betreft het Christelijk middelbaar en 1 voorbereidend H.O. kwam het Zuiden achter aan. Maar men is bezig dê Schade in te halen. Aan de oprichting van een Christelijk Lyceum voor Zee land wordt krachtig en aanvan kelijk met hoogst verblijdende resultaten gewerkt. Het feit. dat. hiér interker kelijke samenwerking is ver kregen waarborgt het Welsla gen van het pogen, wat mede Wijkt uit het groote aantal leerlingen, dat naar wij verna men reeds kon worden inge schreven. En na Z Hl a nd Volgt Alt Limburg. Verblijdende en moedgevende Verschijnselen in een veelszins donkeren tijd. contra De strijd om den Balkan. Nog altijd de Panelavi- sehe gedachte. De Amerikaans dhe président heeft met zijn voorstellen inzake hulp aan Griekenland een knuppel in het hoenderhok geworpen, maar het ziet er niet naar uit dat hij de plannen van de Sovjet- Unie meteen heeft verijdeld. De •taak, die minister Marshall in 'Moskou te vervullen heeft ea die I voor Truman's uitlatingen duide lijk werd onderstreept, zal volgens Washington in de eerste plaats zijni Stalin tot de overtuiging te brengen, dat het voortzetten van de Russische politiek van inslui ping en ondermijning, die wordt toegepast in de aan de Sovjet- ■Ume grenzende staten, door de /V.S. zal worden tegengewerkt met alle beschikbare middelen. Dat is inderdaad krasse taall Zal deze straffe houding van de Amerikanen op den duur la den tot een botsing met de Sovjet- Unie? De democratische senator Pat Maccaran heeft al gezegd; Bemoeienis met Griekenland en Turkije beteekent uiteindelijk oor. log. Zijn republikcinsche coliega Taft was iets voorzichtiger: Het hangt van do omstandigheden af, of de Amerikaansdie tuwchen- komst in Griekenland oen oorlog met Rusland min of meer waar schijnlijk zal maken. Hoe men het ook bekijkt de gedachte aan •oorlog is weer op den voorgrond gekomen. Intusschen, Taft heeft gelijk: Het hangt van de omstandigheden af. Indien de Russen toegeven en zich terugtrekken, zal een oorlog zeker vermeden worden. Maar zullen «ij inbinden? Zullen zij zich laten afschrikken door de harde waarheden, die van Ameri- kaansche zijde werden gezegd? (Dit is de groote vraag. Het lijkt er integendeel op, dat zij al even zeer van plan zijn het been stijf te houden. Een bewijs daarvan zijn de geruchten, dat de Sovjet- rUnie van plan zou zijn, weldra de .stichting van een Slavische fede ratie af te kondigen. Binnen die federatie zouden lig- gen Joego-Slavië, Albanië en Bulgarije en hrt is ieder duidelijk, in welke verhouding dit statenblok j tot de Sovjet-Unie zou staan. In 1 feite zou iets dergelijks verwezen- lijking inleidon van de Panslavi- sche gedachte, die reeds de Rus sische tsaren leidde bij hun stre ven naar machtsuitbreiding. Maar het valt niet te betwijfe len, dat het ontstaan van zulk een federatie voor de Amerikanen een klap in het gezicht zou beteeke- nen, want het zou regelrecht in gaan tegen hun streven om den •Rassischen invloed op den Balkan te verminderen. Het groote pro bleem van de Moskou-conferentie ■wordt dus: Wie van de Groote ;Vier zal uiteindelijk buigen of moet het "komen tot een uitbar sting? Heel de wereld wacht in angstige spanning op het resul taat van de felle botsing dej mee- mingen. Het ministerie van Economi sche Zaken heeft een aansporing doen uitgaan aan industrie en handel om detaillisten in de zgn. noodgebieden bij de bevoorrading eenigen voorrang te geven. Al werd veel hersteld, en in de ergste nooden op allerlei wijze voorzien, toch blijft men hier de naweeën van den oorlog scherper voelen dan elders iti het land. Het aantal winkels in de geteisterde gebieden is veel kleiner dan vroeger. Ver schillende winkelbedrijven, die verwoest werden, zijn niet her opend. De bestaande winkels moe ten thans derhalve voorzien in de behoeften van meer klanten dan voorheen, terwijl deze laatsten in belangrijk mindere mate dan die in de overige deelen van het land een beroep kunnen doen op hulp van familieleden, kennissen on anderen. DE VERMISTE DAKOTA GEVONDEN. Van offlcieele zijde wordt ver nomen, dat de vermiste Dakota in de omgeving van Tjiandoer op republlkeinsch gebied gevonden is. Details ontbreken nog. HET PRINSELIJK PAAR NAAR ZWITSERLAND. Het Zwitsersche Telegraaf- agentschap deelt mede, dat het Prinselijk paar op 18 Maart a.s. in Zermatt wordt verwacht. Het Prinselijk paar zal zjjn intrek nemen in hotel Zermatterhof, een van de oudste hotels van Zermatt. i— De Argentijnsche kamer van afgevaardigden heeft met 86 fa- geri 41 stemmed eed wetsontwerp aangenomen, volgens hetwelk godsdienstonderwijs bij alle on derwijsinstellingen verplicht wordt gesteld. VLIEGTUIGONGELUK IN CHINA, Een vliegtuig, vermoedelijk een Chineesch militair toestel, is tijdens mist bij Sjanghai neer gestort. Nader wordt gemeld, dat het bij Sjanghai neergestorte vlieg tuig een B 24 was. Het toestel stortte op een boerderij, toen het op het in mist gehulde vlieg veld Kiangwan even buiten Sjang hai wilde landen. Een boer en zijn zoon werden gedood. Alle 7 inzittenden kwaaien om hét leven. Het Nederlandsche antwoord, Vaa Bevoegde zijde wordt ge meld, dat het antwoord van de Nederlandsche regeering op de mondelinge en schriftelijke ver- toogen, die door de Amerikaan- sche regeering tot het ministerie van Buitenlandsche Zaken werden gericht tegen de in- en uitvoer regelingen, die op 28 Januari j.l door de Nederlandsch-Indische autoriteiten werden afgekondigd en het aanhouden van het Ameri- kaansche koopvaardijschip „Mar tin Behrman", aan den Ameri kaanschen zaakgelastigde over handigd werd. Het antwoord van de Neder landsche regeering beperkt zich in afwachting van volledige gege vens over de „Martin Behrman" •tot een uiteenzetting over de uit gevaardigde in- en uitvoerbepa- lingen. Daaruit blijkt, dat ingevolge 3é in- en uitvoer- en scheepvaartre gelingen van 28 Januari 1947: a. Voor allen uitvoer uit het Nederl.-Indische douanegebied, dat de jure en de facto staat on der het gezag van de Neder landsch-Indische regeering, een vergunning van de directie van Economische Zaken is vereischt. b. Alle uitvoer van bevolkings- j producten uit het Nederlandsch- Indische douanegebied, dat de jure doch niet de facto onder het ge zag staat van de Nederl.-Indische regeering, is toegestaan. c. Alleen de invoer van mili taire en semi-militaire goederen is verboden, waarbij de reeds be staande wettelijke beperkingen van kracht blijven. Paul Henri Spaak, de Belgi sche kabinetsformateur heeft aan persvertegenwoordigers verklaard, dat zijn taak thans is afgeloopen en dat de partijen nu moeten be slissen. De portefeuilles Zijn dóór 3e drie partijen verdeeld, het gaat thans nog slechts om 't aanwijzen van de ministers. Spaak deelde mede, dat de Communisten vooral wegens de kolenkwestie hun goed keuring niet hebben gehecht aan het regeeringsprogramma. Zij kunnen zich evenwel nog beden ken. De ervaring heeft bewezen, dat men soms op het laatste oogenblik nóg een verandering moet aanbrengen, aldus Spaak. Hoewel nog niemand officieel zich met de kabinetsformatie eens heeft verklaard en ieder eerst ver slag wil uitbrengen aan zijn par tij, is Spaak van meening, dat er geen onoverkomelijke moelijkhe- den zijn. Hij verwacht vandaae de antwoorden der partijen. De Piavda, liet officieel or gaan van de Russische com munistische partij, verklaart in een hoofdartikel, dat president Truman's dringend beroep op het congres voor financieelen steun aan Griekenland en Tur kije „in feite de liquidatie van de Grieksche souvereiniteit en de brute vestiging van de Ame- rikaansche heerschappij betee kent". „Truman's voorstel", aldus de Provda, „spruit niet voort uit zijn verlangen het Grieksche volk te helpen. Integendeel, het werd gedaan om hetzelfde reactionnaire regiem, te steu nen, dat het land naar den af grond heeft gevoerd en zich in dienst heeft gesteld van bui tenlandsche belangen. Waarom hebben de V.S. deze kwestie niet voor de organisa tie der V.N. gebracht, indien Griekenland en Turkije werke lijk bedreigd werden? De Ame- rikaansche president heeft de Amerikaansche verplichtingen jegens de V,N. niet in acht ge nomen en heeft met minachting voor deze organisatie gehan deld. De Pravda besluit met de opmerking, dat de boodschap van Truman en de door hem in het licht gestelde politiek niet zijn in het belang van den vrede en veiligheid der wereld. „De Amerikaansche politieke leiders moeten bedenken,- dat pogin gen om de plannen voor een wereld-dominatie onder de hui wezenlijken tot mislukking ge doemd zijn. Uit Truman's rede blijkt, dat de huidige Ameri kaansche leiders uit de geschie denis geen kering getrokken hebben". 'Ondanks alls optimisme, zoo wordt uit Lochem ge meld, is nu toch een gevrees de cverstrooming een feit geworden. Zaterdagmiddag om drie uur is namelijk de Zuidwestelijke kade van den Berkel een 100-tal meters boVen het verdeelwerk van den Berkel en Bolksbeek, even ten Noorden van het dorpje Haarlo, tusschen Bor- culo en Eibergen, onder den druk van het water bezwe ken. Haarlo staat al grooten- deeia onder water. Menschen en vee worden ïfi al lerijl geëvacueerd. Duizenden kubieke meters wa ter zoeken hun weg over lande rijen en wegen via Borcuio naar Lochem, waar het weer in den -Berkel' of het Twenthékanaal te recht moet komen. De omvang van dé ramp |s nog niet te overzien, maar het be gin is vast niet minder dan vorig jaar. Het dorpje Haarlo biedt een treurig beeld. Met paard en wagen worden ouden van dagen en kinderen ver plaatst Politie en Roode Kruis zijn voor hulp aanwezig. Vele huizen worden ontruimd. Andere worden met zandzakken beveiligd. Volgens latere berichten is doordat het water begint te 'aak ken, de toestand verbeterd, Zondagavond "is de toestand bj den Bolksbeekmond ernstiger ge worden. Vier factoren werken uw In een dorp 'bij Stettin zijn twee Poolsche grenswachters ver moord. Men vermoedt, dat een Duitsche ondergrondsché Organi satie verantwoordelijk is. m Met ingang van 24 Maart zui len in Frankrijk alle beperkingen van stroomgebruik Worden opge heven. m De Argentijnsche regeering heeft bij de regeering vani Para guay haar beklag ingediend we gens het bombardement van een Argentijnsch schip. Algerië (Nóord-Afrika) wordt geteisterd door een sprinkhanen plaag. Met ingang van 3 Mei zal het Japansche Hoogerhuis, waarin de leden krachtens hun geboorte zit ting hebben, worden vervangen door een door het volk gekozen „Huis van raadihaartn" hieraan mede. Ten eerste hl de ijsdam Bij het verdeelwerk ten Noorden ran Haarlo los gescho ten. Het ij» gaat nu in snelle vaart door den Bolksdijk in de richting van het Twenthekanaal, waarbij hg de Bolksbeekmonding nog een ijsdam zit van ben kleine honderd meter lang. Het ijs zit hier tot op den bodem. IJsbre kers, die Zondagmiddag vanuit Zntphen het Twentekanaal tot voorbij de Bolksbeekmonding heb ben opengebroken konden even min beweging in het ijs krijgen. Behalve de linker Bolksbeekkade is nu de Noordelijke kade, die aan de gemeente Markelo grenst, beschadigd. Voorloopig heeft men met zandzakken een dijk val kun nen voorkomen. Een tweede ge vaar is het snél stijgende water. Van hoven het verdeelwerk komt nu als derde tegenvaller het ijs van den Mallemschen stuw. Ook dit ijs komt uiteindelijk bij den ijsdam in de Bolksbeek terecht. Tot slot komt daarbij de regen, die momenteel valt. Inmiddels is meer hulp ingeroepen. Zondag zijn de mannen van de TJB.N.- pionierseompagnie uit Soesterberg aangekomen, die Zondagavond twee pogingen hebben gedaan om met springstoffen richt in het ijs te brengén. Ook van Lochem, Karen en Markel uit zijn werk krachten opgeroepen, die probee- ren met zandzakken, waarvan er 10.000 zjjn aangevoerd, de be dreigde plaatsen te versterken. Provincienieuws Betonning Wester-Schelde. Het Loodswezen is druk in de weer met het uitzetten van de be- tonmng op de Wester-Schelde, welke eenige weken geleden moest worden weggenomen wegens den sterken ijsgang. Niet minder dan 32 boeien moeten weer op hun plaats gebracht worden en ver schillende reparaties dienen te worden verricht! MIDDELBURG. - Jaarvergadering Chr. Kan toor- en Handelsbedienden. In de Bogardzaal hield de afd. van de Ned. Ver. van Chr. Kan toor- enf Handelsbedienden op Vrijdagavond haar feestelijke jaarvergadering. De leiding was itï handen van den Voorz. dhr A. Maas. Uit het jaarverslag van den secretaris (dat ongewijzigd werd goedgekeurd), bleek, dat het le denaantal regelmatig stijgt Ook deze avond bracht Weer enkele nieuwe leden voor de af- deeling, want na de propaganda- toespraak van het hoofdbestuurs lid, dhr Z. Bras Jr te Rotter dam, gaven ziqh vijf personen als lid op. De dit jaar voor aftreding in aan merking komende bestuursleden werden herkozen, met uitzonde ring van dhr L. Suurmond, die 18 jaar een bestuursfunctie be kleedde, dooh thans om gezond heidsredenen bedankte. De voorz. dankte hem hartelijk voor al het geen hij voor de afd. deed. In zijn plaatswerd gekozen tnëj. G. Schets. Een uitgebreid programma werd afgewerkt, Er was een strijkorkest bestaande uit leden der afd., dat zich op lofwaardige wijze deed hooren. Voorts werkte mede de Chr. Zangver. „Soli Deo Gloria", Mej. G. Schets de clameerde eenige malen. De avond werd gesloten door den oud-voorz. dhr C. Boucherie. POORTVLIET. Ouderavond Chr. school. In de Chr. ichool werd een ou deravond gehouden, die «»r druk bssoebs wte- Na gebed efl Schriftlezing sprak de voorz. dhr, H. Over- beeke een openingswoord, waarin hij o.a. constateerde, dat de be langstelling voor het Chr. onder wijs groeit. Verder wees hij op de noodzakelijkheid om het Chr. onderwijs zooveel mogelijk te be vorderen. Daarna sprak het hoor3 3er school, de heer Looijenga over verschillende onderwijsvraagstuk ken, de verkeerde beoordeeling ,der menschen en de bestrijding van het Chr. onderwijs. Spr. her innerde, dat er in ons land 3900 onderwijskrachten te weinig zijn, waarvan ruim 2200 voor de Chr. school. De regeering tracht/nu de lust tot de studie aan te wakke ren door een subsidie van f 300 beschikbaar te stellen maar de hoofdzaak is dat men roeping en liefde voor het onderwijs heeft. Betreffende de achterstand bij de leerlingen, o.a. als gevolg van de evacuatie 'kan worden medege deeld, dat reeds veel daarvan is ingeloopen. Alleen is er nog groot gebrék aan materiaal. Na de pauze hield' do heer J. Uiji Jz. een inleiding getiteld „Dreigend gevaar"/ waarbij ge wezen werd op dé verschillende gevaren, die het Chr. onderwijs bedreigen. Na bespreking was er gelegenheid het weik der leerlin gen te bezichtigen. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door Ds Vroegindewey. Spr. schetste de zorgen van de predikanten en onderwijzers over de aan hun toe vertrouwde kinderen, wat soms slapelooze nachten kan geven als mén denkt aan het heil van dê zie len- In verband hiermede wees Spr. op de geschiedenis, verhaald in Marcus 9, waar een vader zijn ziek kind bij Jezus brengt. Eerst handelt hij verkeerd, want hij brengt het tot menschen. Zoo doen wij ook vaak, wij gaan naar de verkeerde plaats en komen slecht uit. Dat kind had een stom men mond, en onze kinderen zijn ook geestelijk stom door de zon den want ze worden voortgedre ven door de overste der wereld. Maar als de vader bij Jezus komt vindt hij hulp. Zoo moeten ook ww hsndoliR w mtkm w. Do ontwikkelingen in de al- gemeesio luchtdrukverdeeüng hebben zich in gunstigen zin ontwikkeld. De depressies ne men nu een meet noordelijke baan, waardoor de koude lucht verder van onze grenzen ge drongen wordt en dus ook de koude lucht bij een eventueel terugkeerende ongunstigejr si tuatie ons niet zoo gemakkelijk opnieuw kan bereiken. Vooral de ontwikkeling van de depres- "sië över de Iersche zee heeft in dit opzicht een gunstige uit werking. Warme lucht wordt nu met groote snelheid de Noordzee opgeblazen. In Mid den- en Zuid-Frankrijk stegen de temperaturen Zondagmiddag tot boven 20 graden Celsius. In het Zuiden van ons land liep de temperatuur op tót bo ven 10 graden Celsius. De krachtige wind en de vrij hooge temperaturen doen. de resten van den winter snel ver dwijnen. De barre winter vaa 1946—1947 kan au als geëta» digd worden beschouwd. eigen kracht, welke gedachte nog nader ontwikkeld werd. De vergadering werd daarna door Ds Vroegindewey met, dank zegging gesloten. OOK IN BRABANT OVERSTROOMINGEN. In Noord-Oost Brabant onder vindt men thans ook zeer veel overlast van het water. Doordat de Offeltsche Raam buiten haar oevers is getreden, werden een tiental woningen in Vortum-Mul- lum ontruimd en is practisch Jiet geheele dorp geïsoleerd. In Vier lingsbeek staan alle binnenwegen onder water. - PIJPLEIDING NABIJ 1HAIFA OPGEBLAZEN. Officieel wordt meegedeeld, dat Joodsche verzetslieden de pijplei ding van de „Iraq Petroleum Cy" nabij Haifa hebben opgeblazen. ONTPLOFFING IN OE DUINEN BIJ WESTERVELD. Mht een daverende ontploffing, die tot in Amsterdam waarneem baar was, is gisterenmiddag even na half zes in de duinen achter Westerveld, door tot dusverre on bekende oorzaak een bunker van 20 bij 4 Meter in de lncht ge vlogen. Groote brokstukken, beton werden over een afstond van 500 M. weggeslingerd. Tallooze ruiten van huizen uit de omgeving van Westerveld en zelfs ook in Ümni- den, sneuvelden. Leden van de E.HB.O. hebben, in samenwerking met miKtairen en leden der politie onmiddellijk na de ontploffing de omgeving afgezocht naar eVentueele slacht offers. Het staat n.l. vast, dat het bier geen officiëele opblazing van een bunker betrof, zoodat het sterke vermoeden is gerezen, dat kinderen of misschien bur- gere den bunker zjjn binnen gegaan. Deskundigen verklaren, dat de in den bunker aanwezige aimrai- tie onmogelijk door broeiing tot ontploffing kan zjjn. gekomen, gezien de weersgesteldheid. Ook het ontsteken van de ammunitie met een lont, lijkt hun zeer on waarschijnlijk. De ontploffing is echter van zoo groote kracht geweest, dat een eventueel slachtoffer moeilijk terug te vinden zal zijn. Na lang durig zoeken is men er tot dus verre nog steeds niet in geslaagd iets te vinden. Men waeht nu af of er opgaven van vermiste per sonen bij de politie binnenkomen. Kerk en Zending. Ds J. P. C, Poldervaart-, ff Vrijdagavond is in het aca demisch ziekenhuis te Lei-des geheel onverwachts op 55-jari- gen leeftijd overleden ds J. Vy C. Poldervaart, predikant def Ned. Herv. Kerk te Naarden. Ds Poldervaart had een ver gadering van theologen te Lei den bijgewoond en wilde zich' na afloop per 'auto naar huis begeven. Hij moet evenwel reeds spoedig bemerkt hebben, dat hij onwel was, want de auto was op korten afstand van de plaats waar ds P. even te voren vergaderd had, tot stil stand gebracht. Voorbijgangers vonden hem daar, waarop hij naar het academisch ziekenhuis werd vervoerd, alwaar hij kort na aankomst, zonder tot be wustzijn te zijn gekomen is overleden. Geref. Zondagsschoolvereen, „Jachin", Naar wij vernemen pi 3q jaarlijfcjsche" aigemeenè Verga dering van de Geref. Zondags- sdraolvereeniging „Jachin" on der leiding van prof. dr F. W. Grosheide dezen zomer te Gro ningen gehouden worden. DE BILT ZEGT: Hoogere temperaturen. Weersverwachting, geldig van Maandagochtend tot Maandag avond. Krachtige tot stormachtige riind tusschen Zuidwest en West. Zwaarbewolkt met tijdelijke op klaringen. Nu en dan regen. Ai- gezien van den wind, vrij zacht weer. Offic. Publicaties Distributiedienst 's-Heer Arendskerke. Uitreiking schoenenbonnen. In 't tijdvak van 17—31 Maart 1947 kunnen personen, wier T.D. nummer eindigt op een der cij fers 1, 8, 4 of 0 en die nog in het bezit zijn van een inlegvel, waar aan zich de bonnen 614 en 612 bevinden, een schoenenbon naar keuze afhalen. In hetzelfde tijdvak kan een schoenenbon worden afgehaald voor kinderen, die geboren zijn in de maand Maart van een der ja ren 1932 tot en met 1946 en in de maand Mei van het jaar 1946. De T.D. met inlegvel moet worden overgelegd. Nadere in lichtingen zijn verkrijgbaar bij de agenten en op het kringkantoor. Nagek. Advertentie. Ned. Herv. Kerk. Drietal te 'sGravenhage (vac. Terlaak Poot), D. v. d. Pias te Utrecht, J. P. v. d. Waal te Haarlem en J E W. Warners te Apeldoorn, Tweede drietal: J. Bromsgeest te Vels-en, F. D. Bmous te Badhoevedorp en M, C. Koole te Gouda. Beroepen te Gameren^ P. J. Dorsman te Schellmnen to Marlandervêen, C. J. de Haan te Wans werd-; te Schraard, J. Th. Klamer te Ter Aa (U.)te Losdorp, Chr. J. Schweitzer te Balk; te Leur, S. J. H. Hulsbergen te Hoede- 'kenskerke, Aangenomen naar Winsu», M. L. Onnes te Akkrum; naar Putten, J. van Dijk te Mon ster. Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Uithuizermiée- den, D. v. Houdt tö Rotter dam-Zuid. Aangenomen naar Zwijn- drecht-Groote Lindt, K. J. D'ij- kema, cand. te Ten Boer, die bedankte voor Bruchterveld, Driebergen-Dooirni, Eer-wlerd- Hallum, Kornhorn, Mildam, Murmlerwoucfe, Noord'bergum'; Pieterburen en Valthermiond. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Ede, A. Zwiep te IJmuiden; te Hilversum, J, M. Ybm 4e NEDERLANDS VOLKSHERSTEL. BIJZONDER FILMPROGRAMMA! Man of Aran Het begin Op drift. MIDDELBURG: Woensdag 19 Maart, 8 uur, Concert- en Ge hoorzaal. VLISSINGEN: Donderdag 20 Maart, 8 uur, Concordia, Pa lingstraat. Kaartverkoop: 'e avonds aan de zaal. Voor bjzonderheden zie aanplak biljetten. RIJKSDIENST VOOR LANDBOUWHERSTEL. District Walcheren. Bonnen voor GRAS- EN KLAVERZADEN kunnen vanaf HEDEN worden afge haald bij de plaatselijke bureauhouders. Districtshoofd, A, a GANGSMAN. V

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 1