Export van toinbouw-producten. Middelburg: Herstelen Toekomst. Terry en Berry Ons Modehoekje Dam-Labyrinth. Alleen het Duitsohe afzetgebied kan uitkomst brengen» Evangelisatiewerk Leger des Heils. T)«. hm W. ras. lid ra» kot fcoofébetv.'.ur vm de aid. tuinbeuw, besprak te Am- Bterdf.ro, op een vergadering van de afd, tuinbouw van het Kon. Nederi. Landbouweomité, de voor uitzichten van den export en in het bij ronder dia naar Duitsch land, ona natuurlijke achterland. De export naar dit land is na don oorlog weggevallen. Men heeft weliswaar getracht een ander behoorlijk afzetgebied te vinden en ia in IMS tot export naar andere Europeeache landen ge komen, maar de vooruitzichten voor 1047 ejjn op het oogenblik nog zesr bedroavand, b.v. meit Tajeoho-Slowakije, waarheen in 1948 een belangrijk gedeelte van onze groontenproductie ging, is nu oen verdrag tot stand ge komen, dat weliswaar oen over eenkomst inhoudt voor het expor- teeron van tuinbouwproducten ten bedrage van f 1000.000 naar dat land, maar eon verdrag, dat op teer onoordeelkundige wijze is samengesteld. Voer ons bestaat gesn andere mogelijkheid, dan ax- portoeren naar ons natuur lijke achterland: Duitschland. Dat dit niet alleen de wensch van de Nederlandsehe tuinders, maar ook van da rogeering is, blijkt uit de rede, die Mr van Kleffens onlangs gahouden heeft en waarin hij er op aandrong, dat ook de kleine landen, die gedurende don oorlog zooveel ge leden hebben, stem krijgen in het groote koor, dat over het econo misch bestel van Duitschland zal beslissen, en dan vooral ons land, dat róór den oorlog gijn grootste afzetgebied vond in Duitschland en toch eeker wel mag meeprofi- teeren van de economische voor dooien, die in de toekomst uit dat land zullen voortkomen. De heer Van Kampen ver volgde: „Indien in 1947 Duitsch land niet als afzetgebied voor het tuinbouwbedrijf vrijkomt en voordat het is zullen nog vele zoover is zullen nog Immera de bepalingen ^hou- moeilijkheden overwonnen moeten worden zal er ook in 1947 een chaotische toe stand op tuinbouwgebied heersohen. Liever sturen vrij de producten in don vorm van regeeriugscrodie- ton naar Duitschland en vormen zoo onzen afzet, dan dat wij woor op do veilingen ouzo producten laten doordraaien on ze hier laten verrotten. Mogelijk zal deze ex port plaats moeten vindon met groote offers van do zijde der tuinbouwers, mogelijk zal het met compensatie-transacties afgedaan kunnon worden. In ieder geval zullon wij or naar streven, ook' in het belang van den opbouw van Europa op de juisto manior den export van onze groenten naar het buitenland en vooral naar Duitschland te vergemakke lijken om op deze wijze onzen stoun aan den wederopbouw van Europa to geven." den In, dat wij voor dat be drag kunnen uitvoeren aan kasbloemkool vóór 1 Mei en aan stooktomaten vóór 1 Juni a.s. Iedere tuinder weet. dat dit een onmogelijkheid Is en, hoe goed bedoeld ook, biedt deze handelsovereen komst den tuinders voor Tsjecho-Slowaklje geen voor uitzichten. Mot Polen, waarheen wij vóór den oorlog voor circa f 600.000 aan druiven exporteerdon, is in het handelsverdrag, dat nu mot dit land gesloten is, geen plaats je ingeruimd voor do tuinbouw producten. De handelsovereen komsten met België en Frankrijk, dia in 1946 een export ter waarde van tientallen millioenen inhiel- don, zyn, zoo ging spreker voort, door die landen dusdanig gesa- boteord, dat de export geen be hoorlijke bedragen bereikte. Voorgestelde verlaging Vennootschapsbelasting Ingetrokken. Nieuw tarief 33Va pet. Het nadere overleg tusschen cc commissie van voorbereiding uit da Tweede Kamer met den «luister van financiën inzake het voorstel tot belastingher- triemng 1947 heeft enkele wij ziging-Ja in dit voor stol ten ge volge gehad. Aanvankelijk was een veria- tóng van de venaootschapsbe- astmg tot 08 pet. voorgesteld. Stede omdat een meerderheid ia do ISawer blijkens het voor- loopig verslag van meeaing Was, dat dene verlaging wel wat ter ging, heeft de minis- ter areh toes opnieuw beraden i oi ee» dergelijks verlaging fi- eaacieai wol verantwoord was. DasiddelS werd het wets ontwerp aoodregelirig ouder domsvoorziening ingediend, dat zeer urgent is, doch dat, bij verwezenlijking van da daarin voorgestelde voorziening, 150 «iiliqen aas uitgaven zal ver- ge*. Ten einde ondanks deze extra uitgave den gewonen dien-st der begrooting slui tend te houden, is daarom het aanvankelijk voorgestel de tarief wederom verhoogd, n.l. tot 33Va pet, en het voorstel tot verzwaring der omzetbelasting ondanks de daaraan verbonden bezwaren gehandhaafd. Bi} du genoemde verhoogiag van het tarief der vennoot schapsbelasting is de minister dv van uitgegaan, dat de oader- •csjingsbelasting en de ven nootschapsbelasting tezamen Siet meer dan 4Q i 41 pet. van de wifust mogen opeis chen, uooala ook in de meeste andere lauden het geval is. Wat de ondernemingsbelas- Appelmoe voor suikerzieken Op vertoon van do lidmaat- schapkaart kunnen leden van dc Nederlandsehe Verecnigbg tot Behartiging van de Belangen van Suikerzieken, op Zaterdag 23 Maart a.s., tusschen 2 en 3 uur, aas het adres: Latijnschcschool- straat 12, Middelburg, de blikken appelmoes zonder suiker tegen den prijs van f 0.90 per literblik komen afhalen. DE GEHUWDE VROUWELIJKE NOTARIS. Da minister van Justitie heeft een commisaio geïnstalleerd, welke tot taak heeft bestudeering van dc vraagstukken betreffende do gehuwde vrouwelyke notaris en invoering van een laeftijdsgicac voor notarissen. Voorzitter der commissie is Prof. Mr A Pitlo, hoogleeraar aan de gemeente-universiteit te Am sterdam. Leden zijn do heeren F. "W. Swane, notaris te Utrecht en Mr F. Kleyn, candidaat-nota- ris te Apeldoorn. De nieuwe prijzen voor kippeneieren gaan op 17 Maart in. De nieuwe, verlaagde prjjzen voor kippeneieren, welke onlang» aangekondigd zyn, gaan Maan dag 17 Maart a.a. in. Onder geen enkele voorwaarde mogen dan nog de oude prijzen worden berekend, ook al betreft het aflevering van eieren op den loopenden bon. Hot publiek wordt in zijn eigen belang aangeraden, na te gaan, of de prijs berekend wordt, wol- ke overeenkomt met de gewichts- klasse, waarin het ei is inge deeld. Op het ei moet het num mer van de klasse gestempeld zijn. Maximaal mogen de nieu we prijzen zijn: voor een ei van klasse 1: 16 cent, klasse 2: 15 cent, klasse S14 cent, klasse 4: 13 cent, klasse 5: 12 cent en klasse 6: 11 cent. WAARSCHUWING AAN DE BRITSCHE REGEERING. Tijdens een conferentie van de Nationale Unie van Conservatieve verecnigingest in Engeland, waar aan duizend afgevaardigden deel namen, beeft een lid het bestuur aanbevolen aan de» leider der op positie, Vv'itistoa Churchill, te ver zoeken Att'lee te waarschuwen, dat, tenzij de Labourregeering de verzekering geeft, dat zij consti tutioneel zal regeeren en de mi nisters rechtmatig zullen hande len, het de plicht der oppositie zal zijn de feiten aan het volk voor te leggen en het zal aanbe velen by den Koning een petitie in te dienen met het verzoek om het parlement, dat een sterke Lo~ bourtneerderheidi heeft, te ont binden. Op- en ondergang van Zon en Maan. Maandag. Zon op 6.52 u., onder 38.46 u. Maan op 5.12 u., onder 12.30 u. Hoog water te Vlissingen Maandag 17 Maart: 10.19 u. 1.14 m., 23.02 u. 1.11 m. Offic. Publicaties Door de Russen In Duitschland verboden. Aas het Leger dos Heils is toestemming geweigerd om zijn evangelisatiewerk in Duitschland voort te zetten. Do weigering is een gevolg van klachten van Sov jet-Russische z.ijde, dat het Legor quasi-militair is en dat zijn leden een militair uniform dragen. Karasef, de Russische afge vaardigde, heeft deze klacht bij het juridisch directoraat van den geallieerden bestuursraad inge diend'. Volgens Karasef draagt deze organisatie bij tot do ont wikkeling van militaire eigen schappen en tradities. Ook nam hij stelling tegen het bekende mot to van het Leger des Heils „bloed en vuur". Volgons Karasef is do regee ring der Sovjet-Unie van meening dat het Leger t.a.v. zijn organi satie aanzienlijk afwijkt, van zijn religieuze taak en meer weg heeft van sociale organisatie van lee- kon. Daarom is de Sovjet-Unie Van meening, dat aan het Leger voortzetting van zijn werkzaam heden op Duitsöh grondgebied moet worden verboden. I. GROOTE TOEKOMSTPLANNEN- WAT VER- WOEST WERD. ER KOMEN NIEUWE WOON- WIJKEN. WEDEROPBOUW BINNENSTAD ZAL NOG VIJF JAAR VERGEN. Er Is een Interessant werkje door het Midüélburgsche gemeen tebestuur uitgegeven, daj een overzicht geeft van hetgeen fn de komende Jaren ondernomen zal worden tot herstel van de geschonden stad. Het is gebaseerd op een rapport van den Directeur van gemeentewerken en het biedt zooals in het voorwoord staat, voor het gemeentebestuur een werkprogram, voor den belang stellende een afgerond geheel van wat in de komende Jaren (het strekt tóch n-1. uit tot I960) te doen valt en verricht zal worden. Geschonden stad. Het begin van dit werkje ver plaatst ons naar dien catastro- phalen 17en Met 1840, toen „het Juweel uit lang vervlogen tijden" ten offer viel aan niets-onteiende geweldenarij. 253 woonhuizen in puin, 197 winkelpanden verwoest, 25 hotels en café's vernield, 22 banken en kantoorgebouwen ver dwenen, 76 Industrieele bedrijven weggevaagd. Doch dit was niet de grootste ramp: de onvolprezen schoonheid van eeuwen viel' ten offer aan het geweld: het be roemde Stadhuis, de twee mach- betreft heeft de minister1 tage Abdijkerken, de unieke Ab- Vae financiën toegezegd, het denkbeeld van een aftrek voor onderaemersloa» voor natuur lijke persons* bij het bereke nen van de bedrijfsopbrengst ernstig te zullen overwegen. dügebouwen, de trotsehe Lange Jan, het Oost-Indische Huis, de Botermarkt, de Provinciale Biblio theek, de Bank van Leening, de Waalsche KerkEn deze op somming is niet volledig. Een reeks van eerbiedwaardige patri ciërshuizen werd eveneens met den grond gelijk gemaakt. En nog was het niet genoeg; de bevrijding van ons vaderland moest vier en een half jaar la ter gekocht worden met nieuwe rampen voor het eiland en voor Middelburg. Weer werden door het water en een dagenlange ar tilleriebeschieting enorme ver woestingen aangericht: 100 wonin gen verwoest, 300 zwaar en 1000 minder zwaar beschadigd, 2800 woningen blootgesteld aan da ver nielende werking van wind, en water. Slechts 710 van de 5500 woningen waren onbeschadigd gebleven. Maar do InwonexB en het ge meentebestuur zaten niet bij de pakken neer. Zonder zich te la ten overmeesteren door de schijn baar hopelooze perspectieven, be raadde men zich op plannen voor de toekomst. Het ge meentebestuur stelde zich dit devies: Middelburg weer te doen zijn het centrum van het cultu reel en geestelijk leven der pro vincie en daarbij de stad te ma ken tot een rustpunt voor den vreemdeling, doch ook een stad met industrieele ontwikkeling en een belangrijke marktplaats. Hiermede voor oogen werd een plan voor herstel en wederopbouw in het leven geroepen, waarvan gehoopt wordt, dat het in een tijdsverloop van circa 15 jaren uitvoerbaar zal zijn. Over dit plan HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Vliasingen brengen ingevolge de artikelen 0 en 7 der Hinder wet ter openbare kennis, dat by hen is ingekomen oen verzoek van Gebroeders J. on M. Weijennans om vergunning tot do oprichting van een inrichting voor machi nale houtbowerking waarin zal worden geplaatst oen electromo tor van 3 P.K. voor hot dryvon van een cirkelzaagmachine en een electromotor van 2 P.K. voor het drijven van een langgatboor- machine, in het perceel kar dastraal bekend Gemeente Vlis singen, Socti® E, No. 2137 plaat-, solijk gomerkt Kolvenierstraat No. 43; Dat dit vorzoek met de bij lagen, vanaf heden op do Ge meentesecretarie (2e afdeeling) ter visie zal worden gelegd en dat schriftelijk bezwaren by hun college kunnen worden ingediend. Op don veertienden dag na hoden, zijnde den 25sten Maart 1947, zal ten Gemeentehuize, des voormiddags gelegenheid worden gogoveu om bezwaren tegen het oprichten dier inrichting in to brengen, terwijl daarbij zoowel de verzoekers, als zy, die bezwa ren indienen, in do gelegenheid worden, gestold deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Dien avond, toen dc nuaa een vreemd licht wierp op da oude minaret, sjokten drie manner., met hun armen vol geweren «war dwi ouden toren. „Zou het waar zijn, Halef?" zei één hunner wat, bc- rlrukt. „Afwachten", zei de tweede. Toen hij bij den wentel trap was gekomen, zei Halef: „Ik kan a»> togen *potj*o op, als ik ze zie 1" Op dat oogen- plilt kr«s hij zijn «in. Ke» wit monster daalde langzaam langs den wenteltrap tiaar beneden en op de mannen toe. „Gelukkig, daar zijn ze", zei Halef. „Ik vind het nog griezeliger als het ergens bijna, spookt, dan wanneer je het ziot". Halef was namelijk een vreemd mannetje. „Dat gaat scheef", zei z'n ka meraad «enigszins bibberend, „ik wil terug". willen wij het één en ander mee- deelen. De stedebouwkundigo grondslag. Middelburg, centrum van één der mooiste eilanden van ons land, was als woonstad ideaal ge legen. Wil de stad dit groote voordeel uit kunnen -buiten, dan zal rekening gehouden moeten worden met da eisohen des tyde. Hej doorgaand snelverkeer aal zijn weg niet meer door de nauwe straten der binnenstad moeten banen; een ringweg zal de bui tenwijken moeten verbinden en zoo de verkeersader voor de toe komst moeten worden als kloeke, dooli allerminst dwingende om grenzing van den Overeenkomstig het aloude karakter van Middel burg concentrisohen stadsaanleg. Rondom -het oude centrum wor den nieuwe woonwijken gedacht, waarvan de voornaamste gepro jecteerd is tusschen den Nieuwen Vlissingschen en den Breeweg voor arbeiders- en middenstands- woningen. Met zorg aal worden gestreefd naar nieuwe prettige woonwijken, hormonieerond met het landschap en zich aansluitend b(j de bewaard gebleven schoon heid. Cultureel- en woon- centrum, Voorloopig is de woningnood nog niet opgeheven. Wel werden reeds gedurende den oorlog een honderdtal woningen in de bin nenstad en een 160-tal op 't Zand herbouwd, verrezen er negentig noodwoningen, is het noodherstel praetisch geëindigd, doch ds huis- vestingsmoeilijkheden zijn nog niet overwonnen. Er werd voor bereid de bouw van 63 arbeiders woningen voor rekening der ge meente, van Sl arbeiderswonin gen en 116 middenstandswonin gen voor rekening van particulie ren. Voort» zijn er plannen om in aansluiting op het nieuwe com plex op 't Zand 500 woningen te bouwen tusschen den Nieuwen Vlissingschen en den Lageweg, waarvan een groot deel hopelijk in 1960 gereed zal zijn. In aansluiting op het complex dubbele middenstandswoningen bij „De Griffioen" zijn plannen uit gewerkt voor den bouw van nog 180 woningen, waarvan de bouw over ongeveer 10 jaar verdeeld zal moeten worden. Tenslotte be staan er plannen voor woning bouw tusschen Nadorstweg en den Veerschenweg voor 160 arbeiders woningen, waarvan gehoopt wordt, dat ze in den loop van 1950 gereed zullen zijn. De wederopbouw der binnen stad zal vermoedelijk rijt jaar vergen. Vrijwel alle opengevallen terreinen hebben reeds een be stemming ea do bouwplannen liggen klaar. Zoowel de verzoekers, als z(j, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór don 25sten Maart 1947 ter Gemeen tesecretarie (2e afdeeling) van de ter zake ingekomen schrift uren kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat volgens de bestaan de jurisprudentie «let tot- beroep zijn gerechtigd zH, die niet over eenkomstig artikel 7 der Hinder wet voor het gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn ver schenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Distributiekring Middelburg. Uitreiking bonkaarten 5de en 6de periode. De Directeur va» dea Distri butiekring Middelburg maakt be kend, dat da uitreiking van bon kaarten 5de «ai 6de periode 1947 in d« onder den kring Middel burg rossortoarorcde dorpen als volgt aal geschieden: St. Laurens: 17 'Maart 1947 zelfverzorgers; 18 Maart 1947 niet-zelfverzorgers. Oostkapelie: 19 en 20 Maart 1947 zelfverzorgers; 21 Maart 1947 niet-zelfverzorgers. N.. en St. Joosland: 19 en 20 Maart 1947 zelfverzorgers; 21 Maart niet-zelfverzorgers. Vrouwenpolder: 24 Maart '47 zelfverzorgers; 25 Maart 1947 niet-zelfverzorgers. Veere: 24 en 25 Maart 1947 zelfverzorgers; 24 Maart 1947 niet-izélfverzorgers, letter A t-m. L; 23 Maart 1947 u-iet-eelfvör- zorges letter M tos. Z. Domburg: 36 cu 27 Maart '47 zelfverzorgers; 38 Maart 1947 nict-zelfvcrzorgors. Arnetnuiden: 26 Maart 1947 zelfverzorgers; 27 Maart 1947 niet-zelfverzorgers's morgens wijk A, 's middags wijk B; 2-8 Maart 1947 niet-zelfverzorgers; 's morgens wijk C, 's middags wijk D en en E. Aagtefcerke: 31 Maart ca 1 April 1947, zelf verzorgers en niet-izeifvorzorgers. Gapingc: 2 April 1947 nel f ver zorgers en niet-zelfverzorgers. Seroosfcerke: 31 Maart en 1 April 1947 zelfverzorgers; 2 Ap ril 1947 niet-zelfvenzorgers. ICleverskerke3 April 1947 zelfverzorgers en ciet-zalfsver- zorgers. Grijpskerke: 3 en 4 April 1947 zelfverzorgers en niet-®e!fverzor gers. Zelfverzorgers worden zooveel mogelijk persoonlijk opgeroepen. Mede te brengen de stamkaart zonder inlegvel doch met de loo- pendo bonkaart. Uren van uit reiking zullen plaatselijk worden bekendgemaakt. Na-uitreiking zal alleen te Mid delburg geschieden. Uitreiking schoenenbonnen. De Directeur van den Distribu tiekring Middelburg maakt be kend, dat: le. personen, wier stamkaart- nummer eindigt op het cijfer 1, 8, 4 of 0, en in het bezit zijn van een bijbehoorend inlegvel waarop de bonnen 614 co 612 nog aan wezig zijn, in aanmerking komen eea schoenenibon naar keuze. 2o. kinderen geboren in de maand Maart van één der jaren 1932 t.m. 1946 en die in hot -bezit zijn van een inlegvel GC., GD of GE, waarop bon 604 nog aanwezig is, in aanmerking komen voor can schoenenJbon saot naar keuze. 3e. kinderen, geboren in de maand Mei van het jaar 1946 tegen inlevering van boa 604 van het inlegvel GE in aanmerking komen- voor een schoenertbon, niet naar keuze. Do uitreiking zal geschieden onder medebrenging van de stam kaart met inlegvel op het kantoor Zuidsingel, Lokaal 4 Loket 4 vol gens onderstaand schema, waar aan streng de hand aal worden gehouden: Letter A en C Maandag 17 Maart; B Dinsdag 18 Maart; D ea E Woensdag 19 Maart-; F an G Donderdag 20 Maart; H t.«. J Vrijdag 31 Maart; K Zaterdag 22 Maart; L en M Maandag 24 Maart; N ea O Dinsdag 25 Maart; P tm. R Woensdag 26 Maart; S Donder dag 27 Maart; T Vrijdag 28 Maart; U Zaterdag 29 Maart; V Maandag 31 Maart; W Dins dag 1 April; X t.m. Z Woensdag 2 April; Na-uitreiking Donder dag 3 April 1947. Voor de ingezetenen der tot den kring Middelburg behoorende dor pen zal do uitreiking geschieden op de dagen en uren dat de rei zende ambtenaren aanwezig zijn. BorgerUjke Stand VLISSINGEN. Geboren: Jan, z. v. J. A. du Pon en C. A. de DreuMarianne, d. v. W. A. Goedhart en J. M. de Waal; Ca- tharina, d. v. J. de Wijze en! J, W. van Huizen; Wilhelmina L., d. v. P. Götzen en D. J. Treur; Nelly, d. v. H. A. Imanse en M. Joziasse; Elizabeth C., dl v. P. Janse en C. A. Hendrikse; Frie- drich A., z. H. van der Velde en A. de Kaart; Peter, z. v. A. P. A, Minneboo; Catharina M., d. v. J. A. Dillesso en F. van der Gaag. Ondertrouwd-: A. Hendrikse, 23 j. en W. Catsman, 18 j.; A. C. Slough, 33 j. en B. A. P. Braat; J. A. Trimpe Burger, 25 j. en G. C. J. Ponte, 20 j.; F. G. Goethals, 21 j. en C. Nagel- ketke, 20 j.; H. var, Schaik, 36 j. en G. M. Wam, lilde, 18 j. Gehuwd: J. P. S. Snaaijer, 26 j. en A. J. Markus, 23 j.; P. le Roi, 27 j. en E. J. Daane, 24 j. 1188. Ben aardig slobpakje met een recht schouderstuk}#, van waaruit ruimte komt. Het geheel kan gegarneerd worden met bont ponpons. Als U een stukje bont over heeft, vergeet dan niet er mofje bij te maken, 1139. Een vtot Jasje voor het schoolmeisje. De breede, dubbel gestikte naden vormen een aardige garneering. Do kraag moet hoog kunnen sluiten. Het I# niet altUd mooi weer als ons medako naar schóól gaat- Van onderstaande modellen zjjn normaal patronen leverbaar, In do gangbare maten. Prjjs voor mantals an japonnen 1.kinder- kleeding ƒ0.75. Bij vooruitbetaling te voldoen aan A. H. Bmil, Doetinchom, por postwissel aan postbus 20, Doetinehem of op gironummer 230842, onder opgave van maat en nummer va* het model. MELISKERKE. Gehuwd: P. de Putter, 23 j. en M. Debber, 20 j. Overleden: J. do Korte, 37 j., eehtg. van O. de Voogd. TERNEUZEN. Geboren: Neeltje, d. v. W. Koster en J. M. Dekker; Marijke J„ d. v. M. C Sol en M. A. van den Broeik; Maria Chr., d- v. A. C. Frederi'ksen en J. J. P. Bedot; Jacob, z. v. B. den Hartigh on M Mecusen; Edmond P. M„ z. v. S. M. van der Willigen en P. M. Bielen; Krijn L., z. v. J. de Kraker en L. Diele- man; Neel-tj-o M., d. v. L. Aar- sioutse en J. N. van Doorn; Jenny L., d. v. C. J. van Hecke eo J. J. de Back; Ronald E. C-, a. v. Th. Engels cn R. R. Pol let; Tannic O. J„ z. v. P. de Waele on L. J. Mattelé; Irene J. A., d. v. Th. J. Cretol en A. van den Bos-; Johannes P„ a. v. A. P. Remoria en M. A. Ferket; Johannes J-, z. r. J. E. Meijer en M. Polderman. Gehuwd: R. A. Bootsgezel, 58 j„ wednr. en M. S. Stroo, 51 j. OverledenA. J. Geers, 86 j., wednr. van C. Dobbelaer; M. Kiciman, 54 j„ «chtgen. van J- Smies. Rtdaetsuri W. M. Slabhafcoorn, Oostsingd 60 o# Goes. Kampioenschap van Zeeland. W. Boogaard, Middelburg (wit) J. Strooband Sr Middelburg. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 32-28 34—29 S7X-. 41—37 37—32 4237 ..X.. 46-41 47-42 4034 43—40 S0-4S 18-23 ..;X33 20—25 14—20 13-18 19-23 ..X24 9—13 4-0 7—12 1—7 10-14 Door 1014 fe spelen verhin dert men dat wit opdringt naar veld 23. Hekstelling is niet zuiver met schijven op 10 an 5 bazet. 13. 32—28 17—22 14. ...X.. |X23 15. 37—32 22-27 Naar 21 mocht niet geslagen worden door 3530, 2429, 22—27 is gespeeld ons tempo te verkrijgen. 16. 17. 18. 19. 20. ..x.. ..X.. 42—37 38-33 33X.. ..X.. .X27 7—11 ..X.. ..X.. Wit ontdoet zich van dc Hók- stelling. 31. .X28 14-19 22. 44—39 13—18 23. 43—38 9—13 Wit moet rekening houden «net 25—30. 24. 49-43 11—16 25. 37—32 16—21 26. 41—37 21—26 Hierbij geef ik de voorkeur aan 5-10. 27. 32-27 2-7 28. 38-33 7-11 Na 27 had wit 3722, 28—23, 37—31 kunnen spelen maar dat brengt geen voordeel dat uit te buiten valt. 29. 43—38 5—10 30. 39—33 10-14 31. 34—29 19-24 In plaats vaa 3420 vind ik 37—31 sterker I 32. 40-34 14—19 33. 45-40 11-16 37—31 kan nu niet. 34. 29-23 ,JX.. 35. 30X9 36. 40-34 13—19 37. 37-31 ..,X.. 38. 42X-. 9—13 39. 48-42 24—30 1217 kwam ook hier ia aan merking. 40. ..X.. ..X.. 41. ..X44 13—19 42. 38—33 8-13 43. 42-38 15—20 2530 verdiend voorkeur. 44. 33-29 19-24 45. 38-33 24-30 46. 27—22 13—19 47. 31-26 13—17? Dhr S. geeft aan 3034 (..X..). 19-23 (..X..), 20-24 (..X..), 25X45 (44—40) (3329) ca 23—18 ea daarom speel ik 12—17. Echter m.i. is ook mogelijk 30—34, 19-423, 13-181 20—24. No gaat (4440) (3329) niet, maar remise wordt bereikt, door dat niet te doen. 48. ..X.. 16X7?? Naar 17 was vaat beterder. Wit moet siu wel 2923 spelen. Das speel ik 30—34 zegt S. maar wat denken de lozers van 30—24, 8—0, 30-34? Hot wordt critiefc voor wit 49. 28—22 30—35 50. 36-31 35—30 51. 26—31 1903?? Zwart had hier remise door: 20-34, 33-30, 3-8. 52. ..X.. 30—34 S3. 31—2611 34—40??? 54. 21-16 ..X.. 55. 32-27 ..x.. 36. 36x. '3540 57. 17—13 40—44 58. ..X.. 4449 59. 18-13 4S-35 Door 611 (..X6 verplicht) 38, 4944 was remise bereikt 1 60. 32-17 35-3 61. 33—29 3—24 62. 39-23 24—33 63. 13—27 30-34 64. 33—18 5-8 Waarom niet 6—11 (..X..) 3-8 (16—11) 24—39 (7—3 zou zelf nog verliezen) 812. 65. 18-ia 6-11?? Door 913 te spelen volgt (7—2) 35-30 (..(X..), 34X13 (1611a) 30-19 (12—7) 19-35 reraise. a(12—7) 30-19 (17—12) 195 remise. 17 baat niet door 3019 ae. 66. 12X.11X23 11X2 is ook verloren. 67. 3-21 35—49 68. 1611 wint De moeite waard oe» na te spelen. Zwakspel vaa zwart na 42ste zet doet verliezen. Stand na 42ste zet van wit. Denkt U er aas, de oplossingen in te zenden van do onderstaande problemen voor 22 Maart. Auteur E. A. Schuitema. No. 1. Zw. 8, 18, 23, 36, 28 Wit 29, (36-39). No. 2. Zw. (7—10), 14, 17, 10, 3°w1t' ia' 29, 30, (35-35), 41, 43, 45. Geplaatst in ons blad vaa 1 Maart, 20 rookortjes worden be schikbaar gesteld. Volgende week komt da prijs vraag voor Maart. Tot do volgende week. S.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 6