Prins Bernhard voor de radio. Vredesbesprekingen te Moskou. De onderhandelingen in Indië. Het vraagstuk van hit gezag. PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Het Prinsesje maakt het uitstekend. Rumoerige Fransche nationale vergadering. Uitgave Stichting „Zeeuwach Dagblad" Hoofdkantoor: Goea, L. Voret- atr. 70, Tel. 2438, Giro 274289 Kantoren: Vliaeingen, Waiatr. 33, Tel. 168Middelburg, Kou- aanache Kaai 19, Tel. 2009; Neuzen Vlooawijckstr. Tel. 2Q62 Mede door de betchouwin- gcn van den heer Stufkens in de Eerate Kamer, waarvan wij in on» nummer van j.l. Woens dag mdlding maakten is het vraagstuk van het gezag, op nieuw in het middelpunt van de belangstelling geplaatst. Door den heer Stufkens Was het revolutionnaire drij ven in Xndië en de slappe hou ding van onze regeering ver dedigd, met te bctoogen, dat het niet zóó is, dat in de we reld van den Bijbel de gezags- gedachte onttrokken wordt aan de betrekkelijkheid van alle dingen. Het gezag komt tot ons in de gebrokenheid en is onder worpen aan de vergankelijk heid, die alle menachelijk le ven begeleidt. Er is een schoks gewijze ontwikkeling in de ge schiedenis, waarbij op een be paalde breuklijn, het beroep op het wettig gezag niet meer ge rechtvaardigd is. Dat komt kortweg hierop neer, dat niet onder alle om standigheden het gebod Gods geldigheid bezit, maar dat al dan niet erkenning van het ge zag afhankelijk is van de om standigheden. De zaak is belangrijk genoeg er in enkele artikelen afzon derlijk bij stil te staan. Aan de dwaze beschuldiging van den heer Stufkeus, dat over bepaalde kringen van ons volk een gezagsafgo- d e r ij is vaardig geworden, gaan wij hierbij stilzwijgend voorbij. V Wanneer wij aan dit vraag stuk nader aandacht schenken, dan gaan wij daarbij uit van de ook door den heer Stufkens niet bestreden stelling, dat het ge zag van God afdaalt. Dat God de Heere, de Schep per van hemel en aarde de eenige. werkelijke souverein is voor wiens gezag alles zich heeft te buigen. Dat, o.a. blijkens Romeinen XIII, het gezag van goddelij- ken oorsprong is. Wat Paulus daaromtrent zegt is niet voor twee/erlei uitlegging vatbaar. Trouwens de Heiland zelf beeft tot Pilatus gezegd: Gij zoudt geen macht over mij hebben, indien ze u niet van boven gegeven ware. Onomstootelijk staat vast, dat de Overheid het zwaard hanteert wijl ze hiertoe van Godswege geroepen is. De handhaving van orde en rust, het bestellen en het handhaven van bet recht is haar taak. Niet uit vrees voor mogelijke strafgevolgen moeten de on derdanen zich qaar haar wil voegen, maar dit moet voort vloeien uit het innerlijk besef, dat men dus heeft te handelen, om Gods «ril „Daarom is het noodig zich te onder werpen niet slechts om den toorn, doch ook om des gewe tens wiL" Hiermede overeenstem ming is wat de apostel Petrus ZEEUWSCH DAGBLAD Op en ondergang Zon en Maan, van Ze JAARGANG No. 594 Zaterdag 15 Maart 1847 Abonnementsprijs f 3.30 per kwartaal Advertentieprijs 12' 3 cent per m.m. Rubriek Kabouters 5 cent per woord. Hoofdrodaeteur: R. ZUIDEftA Directeur: JACQ. DE SbflT Met vaste medewerking van: BARON Mr W. F E. v. d. FELTZ te Middelburg, Dr K. HUIZENGA te Middelburg, Ds J. KARELSE te Goes. Ds R. SLOFSTRA te Vlitsingen en Ds W. VROEGINDEWEY to Poortvliet Zondag. Zon op 6.56 u7 onder 18.44 u. Maan op 4.27 u., on der 11.32 u. s Hoog water te Vlissingen Zondag 16 Maart: 8.52 n. 1.17 m,, 21.31 u. 1,01 m. zegt: „Zijt dan aller mensche- lijke ordening onderdanig o m des Heeren wil, hetzij den Koning, als de opperste machthebbende, hetzij den stad- houderen, als die van hem ge zonden worden tot straf wel der kwaaddoener», maar tot prijs dergenen die goed doen". De groot e vraag die zich hierbij voordoet en die tot veel verschil van meening aanlei ding heeft gegeven is, of hier ook gehoorzaamheid aan deii gekroonden roover wordt voor geschreven, dan of hier slechts gedacht wordt aan de in den geordenden weg aan de macht gekomen overheid. Gezaghebbende exegeten zijn van oordeel, dat de Grieksche tekst .bij Romeinen XIII tot de veronderstelling noopt, dat eenige gebondenheid aan het stellige recht aanwezig behoort te zijn, dat het hier dus gaat om de wettige Over heid. Een stellig antwoord is hier niet te geven. We dienen er rekening mee te houden, dat in de aangehaalde teksten niet een uiteenzetting wordt gege ven omtrent de vraag of bij volslagen goddeloosheid en rechtsverkrachting van het be wind, de gewone gehoorzaam heidsplicht ophoudt, in dez«5n zin, dat men zich desnoods met geweld verzetten mag. Ook moeten we hierbij niet uit het oog verliezen, dat Gods Woord nu eenmaal niet een wetboek is, waarin we maar even een bepaald artikel na kunnen slaan om te weten hoe in een bepaalde situatie moet worden gehandeld. Dit zou voor ons wel gemak kelijk zijn, maar God heeft het zoo niet gewild. V De Apostolische vaders heb ben zich over deze kwestie wei nig uitgelaten. Wel wordt voortdurend herhaald de ver maning om de Overheid voor zoover zij niet tegen het ge openbaarde Schriftwoord ingaat om Gods wil te gehoorzamen en te bidden voor hen die in hoogheid zijn gezeten. Van belang is hierbij mis schien, dat het leven. der geloo- vigen toen in hoofdzaak op de hemersche dingen gericht was en dat zij, waar een vijandige wereld hen buitensloot, minder belangstelling koesterden voor het aardsche leven en de aard- ache verhoudingen. Augustinus stelde zich zeer beslist op het standpunt, dat verzet ongeoorloofd is, want zoo zegt hijGod beschikt over de heerschappijen. Hij roept de vorsten tot de macht en indien deze TcwaKjk hande len, geeft dit nochtans aan de onderdanen geen recht tot op stand, maar hebben zij gedul dig te dragen wat hen over komt. Tyrannie wordt niet wet tig door zachtmoedigheid; ko ningschap niet onwettig door wreed en willekeurig bewind. Calvijn oordeelde hieromtrent anders. Daarover in een vol gend artikel. Z. K. H. Prins Bernhard hesft Donderdagavond over beide zen- dere de volgende toespraak ge houden „Gaarne wil ik, mede namens mijn vrouw, een woord van harte- lfjken dank spreken tot allen, die bfj de geboorte van onze dochter blijk hebben gegeven van hun medeleven en sympathie. Wij ontvingen zoovele brieven en telegrammen met gelukwen- sehen, dat het helaas ten eenen- male onmogelijk was dezp alle schriftelijk te beantwoorden, Daarom maak ik gaarne van deze gelegenheid gebruik, om u te zeggen, hoe zeer wij getroffen waren door de vele blijken van belangstelling en de hartelijke gelukwenschen, welke ons van zoovele zijden bereikten. Men heeft blijkbaar begrepen, wat het ook voor ons beteekende, dat na zoovele jaren scheiding thans wederom een dochtertje op va- derlandschen bodem het levens licht aanschouwde. Een bijzonder woord van dank wil ii richten tot de estafette- loopers on motorrijders, die zich de moeite hebben getroost, om, ondanks de felle koude, de ge lukwenschen van dikwijls zeer ver afgelegen plaatsen aaa ons over to brengen. Meer dan 5000 telegrammen werden gedurende de eerste dagen na de geboorte op Soestdfjk be zorgd en het aantal brieven is nog grooter. Daaronder bevinden zich brieven en telegrammen van autoriteiten, vereenigingen, instel lingen, kerkelijke autoriteiten, particulieren, vrienden en ken nissen en vele anderen, zoowel hier te lande als in de Overzee- sche Gebiedsdeelen in Oost en West, ook van Nederlanders in het buitenland en op zee. De in houd van al deze brieven en tele grammen geeft een treffend beeld van de wyze, waarop zoovelen hebben willen deelen in onze groote vreugde. Bekenden en onbekenden, jong en oud, hebben ons dit zonder onderscheid, ieder op de hen eigen wijze, willen toonen. Hun allen moge ik hier nit ons beider naam onzen zeer harte- lijken dank betuigen. Indien alle goede wenschen, welke door, de schrijvers werden geuit, in ver vulling mochten gaan, dan is onze jongste dochter zeker een prach tige toekomst weggelegd. U kunt er van verzekerd zijn, dat alle sympathiebetuigingen en alle geschenken en bloemen, waar mede ons op dezen dag hebt willen verblijden, voor ons een blijvende en kostbare herinnering zuilen zijn aan den geboortedag van onze jongste dochter, die het uitstekend maakt en een blij middelpunt in ons gezin vormt." BESCHULDIGINGEN OVER EN WEER. In dè voortgezette vergadering van de „Groote Vier" te Moskou hebben de heeren elkaar over en weer verweten, dat in hun resp. zones nog nazi's vooraanstaande betrekkingen ibekleeden. Als eerste spreker, gaf de Ame. rikaansohe minister van Buitett- landsche Zaken, Marshall, eed overzicht van de zuivering in de Amerikaansche zóne en verklaar de, dat er reeds Ongeveer 2.000.00G personen, wier zaak in gevolge de zuiveringswetten in behandeling is, zijn geregistreerd. Hij verklaarde verder, dat in de Sovjet-zóne „actieve nazi's" vrij spraak kunnen bekomen, indien zij toetreden tot de Socialistische Duitsche eenheidspartij". "Ten slotte stelde Marshall in een resolutie voor, dat er in het plan en de procedure voor de zui vering in geheel Duitschland naar uniformiteit zal worden gestreefd en dat den geallieerden bestuurs raad zal worden opgedragen er voor te zorgen, dat voor geheel Duitschland een uniforme zuive- ringswet zal worden opgesteld. Molotof daarentegen critiseerde het zuiveringssysteem in de Ame rikaansche zóne en verklaarde, dat in Beieren van de 575 geval len 400 nazi's slechts als (sym pathiseerenden werden geken schetst en er met een boete van 2000 mark af kwam. Hij verwierp de Amerikaansche beschuldiging, dat nazi's in de Sovjet-zóne, die lid zijn van de Socialistische eenheidspartij, wor den vrijgesproken. 1 Vervolgens stelde Molotof drie maatregelen inzake de zuivering voor: 1. Onmiddellijke verwijdering Van vroegere actieve nazi's uit alle officieele en semi-officieele functies. 2. Bespoediging van het werk der Duitsche zuiveringsrechban- ken. 3. Spoedigeberechting van nazi's en prominente oorlogsmis dadigers, doch geen vervolging op groote schaal van de kleine partij- menschen. Molotof verklaarde de voorstel len van Marshall, welke hij in principe aanvaardbaar achtte, te nullen bestudeeren. De Fransche minister, Bidault, die verklaarde, dat de Hitleriaan- schv geest in Duitschland nog niet is verdwenen, legde den nadruk op de nauwe betrekkingen, welke bestaan tussohen de economische kwestie en de democratiseering. Hij achtte opheffing van de kar tels en agrarische hervormingen noodzakelijk. Over de Amerikaansche ont- werp-resolutie reide Bidault, dat, hoewel hij met het principe van Geen onderhandelingen met landverraders. In de Fransdie nationale ver gadering zijn rumoerige tooneelen ontstaan tijdens de voortzetting van het debat over Indo-China. De voormalige premier Paul Reynaud, citeerde uit een offi cieel rapport, verklaarde, dat de Vietnameesche leider Bac Mai verantwoordelijk was voor den moord op Franschen in Indo- China. Rechtsche afgevaardigden schreeuwden„Hij is daar op de tribune. Sluit de deuren en arres teert hem". „Communistische afgevaardig den riepen daarop, zich naar de tribune wendend: „Blijf, waar u bent". De Vietnameesche leider stond op, glimlachte, boog en ging weer zitten. Er heerschte eenige minuten verwarring, totdat de voorzitter, Herriot, de vergade ring onderbrak. Toen het debat werd voortgezet en Reynaud opstond om zijn rede te vervolgen, verlieten de Com munisten de zaal, maar keerden terug, nadat hij zijn rede beëin digd had. In deze rede had Rey naud verklaard, dat de Fransche regeering in geen geval met den president van Vietnam, Ho Tsji Minh, kan onderhandelen, daar deze, aldus spreker, door de Japanneezen aan de macht is gebracht. Dat is dus anders dan bij ons. De Nederlandsche regeering heeft niet het minste bezwaar met den Jappenknecht te onderhandelen, zooals Schermerfiorn geen be zwaar heeft met hem aan een feestmaaltijd aan te zitten. AMERIKA EN DE PHILIPP1JNEN. Te Manilla zijn vier afzonder lijke verdragen tusscher. de V.S. en de Philippijnen geteekend. Zij betreffen militaire bases, militai ren bijstand, uitleveren en den consulairen dienst. Naar verluidt krijgt Amerika 23 van de 70 ge vraagde bases. Rijstinveer in Batavia. Op een persconferentie heeft een Ed van de controle-commissie op de rijstdistributle. »->kend ge maakt, dat sedert 22 Fébr. dage lijks veertig ton rijst uit het bin nenland in Batavia wordt inge voerd. Twintig ton voor de ar beiders, vijftien ton voor de be volking en vijf ton voor zieken huizen en sociale instellingen. ONTMANTELING JAPANSCHE OORLOGSSCHEPEN. Volgens een communique van de Amerikaansche marine in het Verre Oosten is meer dan de helft van de 350.000 ton bedragende vloot van Japansche vEegtuig- moederschepen, kruisers en slag schepen ontmanteld- Slechts een vEegtuigmoederschip, aldus het communique, doet momenteel nog, dienst als repatrieeringsschip. Er is geen tijdsEmiet gesteld voor het sloopen van zwaar beschadig de schepen, daar deze voor oor logvoering niet meer geschikt zijn. uniforme zuiveringsmaatregelen accoord gaat, hij bezwaar heeft tegen uniforme zuiveringswetten van den bestuursraad. In antwoord op Molotof's be schuldiging, dat er in de Britsche zóne vele prominente nazi's op verantwoordelijke officieele en «ami-ofifcieel» posten worden ge- Hongersnood in Joego-Slavië. Volgens berichten uit Belgrado, heeft een hongersnood van on voorziene afmeting Joego-Slavië getroffen. Indien dit land niet binnen 3 weken minimaal 100.000 ton graan zal ontvangen, zou de hongersnood aan duizenden men- sdhen het leven kosten. Met span ning wordt het antwoord afge- wadit op een verzoek om 100.000 ton graan, dat via de Amerikaan sche ambassade tot de V.S. is gericht. VOOR DEN ZONDAG: de. VdendscUap dec foddeUazet*. Sn op dim Sa ff werden Pilatus m Berodes vrieft- Sm met elkander. Lucas es:lt. Vit verlegenheid met Jezus heeft Pilatus, toen hij hoorde, dat Jeeus uit Oalilea, uit het gebied van Berodes, kwam, Bern naar Berodes gezonden. \Deee was daar zeer mee in genomen, want hij was erg nieuws,gierig naar Jezus en hoopte een teeken van Jezus te zien. Boewei Pilatus' opzet niet gelukte had deze heen en weer zending van Jezus toch tengevolge, dat Eerodes en Pilatus vrienden werden. Zij werden vrienden niet van Jezus, maar met elkander, samen tegen Jezus. Dat komt telkens voor in Jezus' reohtsgeding. Pilatus staat straks voor de. vraag: Jezus loslaten of des keizers vriend- niet zijn. Dan kiest Pilatus de vriendschap met den keizer l En Pilatus wil liever den hatelijken Joden ter wille zijn dan om Jezus zijn stadhouderlijke positie ver spelen. Dus: Pilatus en de Joden samen tegen Jezus. Sterker nog: de Joden hiel den niet veel van den keizer. Maar als ze hun gesmaden Koning gekruisigd willen heb ben m Pilatus' laatste pijl op z{jn boog is de spottende vraag: Wat moet ik dan met uw Koning doen dan zeg gen ze: We hebben geen Koning, dan den keizer. Dus, de Joden en de keizer samen, tegen Jezus. Om Jezus heen, maakt alles tioh van Bern los; Jezus blijft alleen en wat zich van Bern losmaakt, sluit rich onderling aaneen. Eerodes met Pilatus; Pila tus met den keizer, Pilatus met de Joden; de Joden mei den keizer. Eén bond. van ver werpers van Jezus. Dat is de eenheid der elkander hatende zondaren, de haat tegen Christus. Staan wij mit Christust Of maken wij ons ook van Bern los, als het er op aan komtt Boe gaat het in den disci- pelenkrmgt Judas verraadt Bern. De elven verlaten Bern. Petrus verlooohent Bern. Jezus staat alleen. En tooh we zijn mst Bern! Niet omdat wij aan Jezus vasthouden, maar om dat Bij ons vasthoudt. Zelf* Petrus, die Jezus verloochent, houdt Bij vast1 Als allen Bern verlaten, staat Jezus alleen en met Bern Zijn volk, dat Bij meeneemt door vernedering en lijden en vloek en dood heen. Wij zijn niet beter dan Petrus. Maar Jezus houdt Zijn kud de bijeen. Tegenover de vriendschap der goddeloozen zijn wij het niet, die een andere eenheid vormen, van vrienden en met gezellen, die Zijn Naam eeren, maar maakt Jezus zelf een eenheid, de mystieke eenheid der geloovigen, uitwerkende het plan der verkiezing in Bern, vergaderende wat uit eengeslagen was door de zonde. Aan het Kruis straks trekt Bij ze allen tot Zich. L. T. D. NIET GEGRONDE BERICHTEN. Van gezaghebbende zijde werd aAn Aneta meegedeeld: JTe Batavia ia niets bekend van eenigen grond voor de juistheid van het bericht van den correspondent van Benter, als zon de Nederlandsche regeering haar standpunt, dat de regeeringsverkla- ringen van minister Jonkman onverbrekelijk met de ontwerp-over- eenkomst verbonden moeten worden, opgeven. Wanneer de regeering tot een dergelfjken stap zou willen besluiten, dan zon zij zoo werd verklaard hierover in overleg moeten treden met de Tweede Kamer. Dezelfde zegsman deelde mede, dat Nederland niet tot miHtair optreden zal overgaan om een poEtiek doel te verwezen lijken. Als uiterste middel om een plaatselijk^, toestand op te .helderen kan tot plaatselijk militair optreden worden overgegaan. De zegsman wees er op, dat van zulk optreden thans echter geen sprake was, daar tot het uiterste getracht wordt met de republi- keinsehe autoriteiten langg vreedzamen weg tot een oplossing te geraken. Het is te verwachten, dat als Sjahrir te Batavia ie teruggekeerd, het contact met da Indonesische delegatie spoedig weer zal worden opgenomen. Tenslotte deelde de zegsman mede, dat de commissie-generaal nog geen antwoord heeft ontvangen op het verzoek het Indone sische standpunt inzake de interpretatie van Iinggadjati uiteen te zetten. Niet bepaald prettig voor de 0.-0, dat ze zoo ongeveer al» Jacht" wordt beschouwd. Luitenant-kolonel Alexander Pat terson van het Britsche Army Intelligence Corps, die zooals on langs onthuld werd, gedurende den oorlog in het Duitsche leger heeft gediend1 voor het verkrijgen van inlichtingen omtrent de orga nisatie van dit leger, welke infor maties via geheime kanalen ter kennis van het Britsche War Office gebracht werden. handhaafd, verklaarde B e v i n, dat hij uit een lijst van 40 namen willekeurig vijf kon noemen van prominente nazi's die in de .Sovjet-zóne in hooge functies ge handhaafd wórden- Kabinetscrisis in België. Nog geen oplossing in zicht. Met betrekking tot den poli tieker: toestand ta België schrijft „De Nleuwb Standaard" het vol gende: „Donderdagavond was er in dienzin klaarheid ta den toe stand gekomen, dat de formateur was aangeduid en dat hij zijn wil had te kennen gegeven om een regeering van nationale unie te vormen. Deze formule bleek niemand zeer geestdriftig te stemmen, noch onder de regeertagspartijen van gisteren en nog veel minder bfj de C. V. P. Tot nog toe werden geen uit drukkelijke voorstellen gedaan- De socialisten en de liberalen zijn echter niet geneigd aan de O. V. P, eenlg voorstel te doen. tenzij deze zich vooraf accoord verklaart met een communistische deelne ming. Deze w% van Eberalen en socialisten om ta elk geval de communis ten ta de regeer tag op te nemen is de eerste en zal wel licht niet de laatste verrassing zijn van deze crisis. In goed ingelichte kringen Is men meer en meer de meening toegedaan, dat de crisis lang zal kunnen duren. De persoon van den formateur wekt weinig en thousiasme en men betwijfelt zeer of hij ta zijn opdracht zal sla gen. Ook meent men dat de crisis nog verrassender wendingen kan nemen en dat diegenen onder de socialisten en Eberalen, die de voortzetting van de linksche re- geertag wenschen, ten slotte nog hun doel zouden kunnen'berei ken. De rede van Truman. Communistisch commentaar. Van Grieksch-communistische zijde is commentaar geleverd op de rede van Truman en de door hem ta uitzicht gestelde hulp aan Griekenland, Daarin beet het o.m.: Truman's plannen zouden nieuwe puinhoopen doen ont staan en het aantal kerkhoven ta Griekenland vermeerderen en tenslotte nog een anti-liberale smet op Amerika's eer werpen. op dezelfde ivoorwaarden perso neel moeten aannemen als irt an dere anfbachten, vakken en be drijven. TOEWIJZINGEN GEDISTILLEERD. Eenigen tijd geleden bestond de mogelijkheid, dat de toewijzing Van (melasse, welke grondstof voor de distiEeerbedrijven onmis baar is, niet op het huidige peil gehandhaafd zou kunnen blijven. In verband daarmede deed het gerucht de ronde, dat de toe wijzing aan de handelaren in'ge- (fistilleerd met 40 pet. verminderd zou worden. Thans vernemen wij van de zijde van de vakorganisa tie ta gedistilleerde dranken dat de productie van melasse achter af is meegevallen en derhalve het huidige peil gehandhaafd zal kunnen hUjven. m Uit het kamp Oude Molen te Naaiden, zijn Woensdag twee gedetineerde Hilversum mers H. N. Rienstra en M. van Goederen ontsnapt. Het Amerikaansche departe ment van handel heeft mede- gedeeld, dat de export maar i Hongarije van- -niet-schaarsclie i goederen thans zal worden toe gestaan. PROTESTEERENDE SCHOENHERSTELLERS. De federatie van schoenmakers- patroonsvereenigingen voor Den Haag en omstreken, heeft een open brief gezonden aan de mi nisters van Sociale Zaken en Economische Zaken, waarin ge zegd wordt, dat het schoenher- stellersambacht ernstig gedupeerd is door den loonstop, welke voor alle bedrijven op een basis -van voor den oorlog geldende loonen werd vastgesteld met een verr- hooging van 25 pet. Door deze basis ook voor het schoenherstellersambacht aan té nemen, is dit vak, aldus 't schrij ven, zoo ernstig achteruit gesteld dat dit ten ondergang gedoemd is. Verder wordt er op gewezen, dat de jchoenherstellers dezelfde •ocllls ltltOV moeten dragen, en Kinderbijslag. Heel veel menschen worden ta deze dure tfjden eenigszins ge holpen door de Kinderbijslagwet. Het blijkt echter, dat niet allen voldoende van deze hulp weten., of achteloos de papieren laten shngeren, want op het oogen- blik, waarop de uitkeertagen van 1946 al bijna beëindigd behooren te zijn, hebben ruim 12,000 ar beiders hun ktaderbijslaglijsten nog niet ingestuurd. Deze arbei ders krijgen een herinnering toe gezonden om dat alsnog te doen. VERZINKTE HUISHOUDE LIJKE ARTIKELEN. De stijging der grondstoffen- prijzen is er oorzaak van geweest, dat de winkelprijs voor een aantal verzinkte huishoudelijke artikelen eenigszins moest worden ver hoogd. Het meest courante arti kel op dit gebied, de emmer van 30 Ï.M. doorsnee bleef echter ge handhaafd op f 1.90. Provincienieuws Zondagsdienst doktoren. Zondag IS Maart 1947: Voor Goes: Dr H. Snoek. Apotheken. In de week van 15 t.m. 21 Maart 1947 zijn voor avond- en nachtrecepten geopend de volgen de apotheken: Vlissingen: Engering. MiddelburgPienbroek. Goai; L* Port». Kanaal door Zuid-Beveland open. De scheepvaart op het kanaal door Zuid-Beveland, de belang rijke verbinding tusschen Antwer pen en Rotterdam, die gedurende de afgeloopen vorstperiode geheel was gestremd, is Donderdag weer hervat, nadat ijsbrekers een vaar geul hadden gemaakt. Benoemingen. Benoemd tot plaatsvervanger van eten dijkgraaf van den Mos selpolder, F- L. Koole te Hoek; gezworene van den Van Al- steinpolder, A J. M, Verdunnen te Graauw en Langendam; dijkgraaf van den calamiteuzeta, Burgh en Westlandpdlder, iï. Blom te Haamstede. Afloop verkooping. Notaris J. L. Hertogs heeft Donderdagavond in het Notaris huis te Middelburg publiek ver kocht. Woonhuis met tuin W Middel burg, Noordweg 74, aan G- 3i Rijke, aldaar, voor f5200. Het beschadigde perceel (woon huis en werkplaats) met tuin te Middelburg, Noordweg 13-15, aaa C. A FEpse, aldaar, voor f3200. Pakhuis te Middelburg, Krom- meweele 9, aan F. Wisse, aldaar voor f2150. MIDDELBURG. Interkerkelijke evangelisaties, samenkomst. Donderdagavond werd in 3<j Hofpleinkerk een groote inter kerkelijke samenkomst gehouden, die zeer goed was bezocht De bijeenkomst wertJ geopend door kapiteins Bakkenes van het Leger des Heils. Eerste spreker was Ds F. Don, Ned. Herv. pred., over het on derwerp: „Jezus of de moorde naar". Ds R. Slofstra, Chr. Geref. pred. te Vlissingen hield een toe? spraak over „Jezus vóór den moordenaar", en Ds H. Veld kamp, Geref. .pred., over „Jezus mèt den moordenaar". In allé toespraken werd gewezen op de groote genade, ook voor den erg- sten zondaar en werd dringend opgeroepen tot geloof en bekee ring. Het slotwoord werd gesproken door kapitein Bakkenes, die nog mededeelde, dat allen, die moei lijkheden van geestelijken aard hebben, zich tot de predikanten en tot hem kunnen wenden. Er werd door de aanwezigen veel gezongen met begeleiding van het muziekcorps van het Le ger des Heils. Voorts werd medewerking ver leend door het Gereformeerd Evangelisatiezangkoor, dat o.l.v. dhr J. Fondse op keurige wijze een aantal liederen ten gehopte bracht. Propaganda-avond Chr. Landarbeiders. Het district Walcheren van den Ned. Chr. Landarbeidersbond hield onder voorzitterschap van dhr P. Vreeke op Donderdag avond j.l. «en propagandaverga- étrisg. .Er tateql gréste festas

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 1