Terry en Berry Vllsslngen krijgt, een nieuw Bellamypark. Internationale tarwe-conferentle. Rusland geeft loon naar prestatie. Oe strenge winter 1890-91. boeiende wijze toegelicht door een serie gekleurde lantaarnplaatjes, vertelde hij van het leven der mijnwerkers en van de bedrijven die aan de mijnindustrie verwant zijn. Aan het eind werd op verzoek 'van den voorzitter van het Dep., Jhr R, Rocll een applaus uitge bracht, zoowel op de mijnwerkers als op het spoorwegpersoneel, dat in deze tijden zeker alle waardee ring verdient. Getracht zal worden nog een Nutsavond te organiseeren met als spreker dhr Jac. v. Elsacker. ST.-MAARTENSDIJK. Voor het examen costumière slaagden de dames: D. Wilde, M. Bevelander, B. van Dettem, J. Bolier en J. Lindhout en voor het examen Lingerie de dames: P. Bil, G. Bos en J. Franke allen te St. Maartensdijk. STAVENbSSE. Woensdag werd door de Dorps- vereen. een feestmiddag georgani seerd voor de kinderen, ter vie ring van de blijde gebeurtenis. Er werden eenige films vertoond en ook de poppenkast ontbrak niet. Des avonds werd een gezellige avond voor de ouderen gegeven, waar eveneens een filmvertooning plaats vond. Verschillende liede ren werden gezongen, terwijl Lou Spier met zijn „sprekende pop" optrad. KAMPERLAND. Woensdagavond hield de Chr. Landarb. Bond, afd. Kamper land, in het gemeentegebouw, haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secr. bleek, dat er in den loop van htet jaar 35 leden gewonnen waren, terwijl 15 leden de af- deeling verlieten. De heer P. de Moor droeg een stuk proza voor getiteld „In beide handpalmen gegra veerd". Een bestuursvenkiezing re sulteerde in herverkiezing van dhr J. Filius en tot verkiezing van de heeren L. Reijnhout en P. de Moor. In een onderwerp van den vice-voorzitter, dhr J. Jille, onder bet motto „Christelijke roeping in het maatschappelijk leven", werden o.m; de oordaken en gevolgen van arbeidschuwheid belicht Ds Scholing wees in een korte toespraak op het zondige in contractbreuk zoowel van werkgevers als van werkne merszijde. Ook de burgemees ter spraik een kort woord. Deze zeer geanimeerde vergadering werd. gesloten door ds Postma. De leiding van den avond be ruste bij den vice-voorz. dhr J. Jille. THOLEN. Vrijdag overleed alhier in den ouderdom van 89 jaar, de heer Johs. Jansen. De overledene was in zijn goe de jaren, een vooraanstaand man op kerkelijk:, politiek en school gebied. Vele Jaren fungeerde hij als voorzitter der Chr. Nat. school als ouderling der Geref. Kerk en ais raadslid voor de A.R. party- In de plaats van dhr J. Melse, Is tot kassier van den dis- trlbutledlenst alhier benoemd de heer J. P. Blaas, Dit najaar wordt met beplanting begonnen. Belangrijk feit in her stel der Scheldestad. Het Vlissingsche Bellamypark is tijdens den oorlog in hooge mate ontsierd en vernield door den aanleg van schuilkelders en een 'brandput en door het verdwijnen van de beplanting. Nu herstel ter hand moet worden genomen, wil len B. en W. dit met een moderni seering gepaard doen gaan. In het nieuwe plan is de thans bestaande middelstraat vervallen, terwijl dwars over het plan een verbindingsstraat tusschen de Hel- lebardierstraat en het Groenewoud is geprojecteerd. In de aan weers zijden van het Bellamypark, loo- pende straten zal éénrichtingsver keer worden ingevoerd. De kosten van het grond- en straatwerk alsmede der rioleering j worden, Wanneer het straatwerk in eigen beheer wordt uitgevoerd, be. groot op f 27.000.—. Op een bij drage van het Rijk wegens herstel van oorlogsschade kan worden ge rekend. Behalve de wijziging in indee ling en bestrating zal tot beplan ting en gedeeltelijke herbeplanting worden overgegaan. De aan de Stichting Nieuw Walcheren ver bonden landschapsarchitect dhr C P. Broerse is bereid gevonden als adviseur op te treden; daar dit werk door het aanbod der Stich ting gratis geschiedt 'brengt het voor de gemeente geen kosten me de. Een onderdeel dezer herbe planting wordt gevormd door een massale boomengroep, die de Spui straat zal afsluiten, waardoor de weinig fraaie doorkijk in de toekomst zal worden gemaskeerd. De kosten der beplanting van het Bellamypark worden geraamd op f 5400.—. Een subsidie is te verwachten van de Comm. van Overleg inzake Landsbhapsherstel en de kosten van aankoop van plantmateriaal kunnen worden bestreden uit het door Nieuw Walcheren beschik baar gestelde bedrag van f 1. per inwoner. B. en W. vroegen den Raad een crediet te verleenen van resp. f27.000.— en f 5400.—. In de raadsvergadering van Vrijdagmiddag bleek, dat alle le den het plan toejuichten. Er waren nog enkele wenschen, zooals het weer spoedig in werking stellen van de fontein, waarom dhr Ma- i rijs (A.R.) vroeg. Dhr Schille- I mans (C.P.N.) wilde graag hier j een nieuwe muziektent, Weth. v. Pnperiug dankte .voor 1 de waardeerende woorden aan het adres van B. cn W. en moest me dedeelen, dat heiaas dit voorjaar met de beplanting als gevolg van den strengen winter nog niet be gonnen kan worden. Alle hoop is op het najaar gevestigd, en dan kan volledig beplant worden. De voorbereidftide werkzaamheden i (bestrating e.d.) zullen zoo vlug mogelijk worden verricht. Wegens gebrek aan hout zal van een nieu- j we muziektent voorloopig wel I niets kunnen komen; de fontein heeft de volle aandaoht van B. en W. Een woord van dank werd gericht tot de Stichting Nieuw Walcheren en de medewerking der raadsleden werd ingeroepen, hun invloed bij de burgerij aan te wen. den, opdat dit nieuwe park keurig wordt behandeld en mogelijk vanda lisme der jeugd wordt tegen ge gaan. Het plan vormt een belang rijk onderdeel in het geheel, dat Vlissingen tot een gezochte bad plaats moet maken. De burgemeester wenschte ten slotte de Raad geluk met het aan- 'nemen van dit voorstel en dankte speciaal Dr Knoop, den vrocge- 1 ren weth. van Openbare Werken, van wieit het plan afkomstig is. gever over diverse onderwer pen hebben gesproken. Ons bleek echter bij navraag, dat andere Raadsleden als oppo nenten van deze onderwerpen moesten worden genoemd, M. de R.i het publiek stelt het op prijs een Kaadsverslag van lum gemeente in Uw krant te lezen, maai vraagt U voortaan een objectief verslag te geven, Waar we samen moeten op bouwen, moeten alle krachten gebundeld worden en men niet probeeren elkander vliegen af te vangen. Met dank voor de verleende plaatsruimte. Meliskeijke. H. JANSEN. GEMEENTERADEN. Ingez. Stukken. Ouderavond Chr. Nat. school Na opening door den voorzit ter, den heer M. Roggeband, sprak Ds v. Leeuwen, Chr. Geref, predi kant alhier, die dankbaar was, dat meer' samenwerking merk baar is op schoolgebied tus schen de verschillende kerkgroe- pen. Hierna refereerde het hoofd der .school over het onderwerp „De leugen by de kinderen". Nadat nog door enkele aanwe zigen het woord gevoerd was sprak Ds v- Leeuwen een slot woord. By den brand ontstaan ln de fruitschuur van den heer A. v. d. Berg, ls niet alleen de schuur verbrand, doch ook de aanwezige voorraad landbouw werktuigen, granen enz. Het vee kon gered worden. Vermoedeiyk ls een kachel de oorzaak geweest. WONDERLIJKE RAADSVERGADERING. Geachte Redactie, Volgens het verslag van de Raadsvergadering van Melisker- ke, voorkomende in Uw blad van 26 dezer is deze ver gadering een „wonderlijke" vergadering geweest. Uw ver slaggever laat behoudens een enkel woord van Burgemees ter, Secretaris en eerste Wet houder, uitsluitend het woord voeren door het A.R. raadslid De B. Alweer volgens Uw ver slaggever heeft genoemde heer De B. een begrootingsrede ge houden, welke in de Tweede Kamer geen slecht figuur zou gemaakt hebben. Waartoe toch deze woordverspilling. Laat men toch de eenvoudigheid niet uit het oog verliezen. Maar overigens sprak niemand. Al thans volgens genoemden ver slaggever. Hoogstens is hier toch alle objectiviteit zoek, een objectiviteit, welke toch als eerste eisch van een Raadsver slag mag gesteld worden. Voorts wil ik gaarne verkla ren, dat in Mellskerke t.o.v. de verkiezing van Wethouders een reeds jaren bestaande toestand is bestendigd. De groep dor S.G.P. vereenigde zich met de C.H. tot een wethouderskeuze. Het verschil van inzicht in art. 36 der N.G.B. gaf hier den doorslag. Nooit is met de A.R. daarover van gedachten gewis seld, zooals de heer De B. dén Raad trachtte te doen g-eloo- ven. Ten slotte zou de heer De B., alweer volgejnis Uw verslag- 101 SALUUTSCHOTEN TE BRUSSEL, GENT, ANT WERPENIN BELGIË WERD IMMER? 18 FE BRUARI 1817 KONING WILLEM III GEBOREN Ook thans hebben de Belgische bladen regelmatig berichten ge bracht over de blijde gebeurtenis irt het gezin van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Maar weet ge wel, dat héél Brussel een maal in feestroes was, toen aldaar, in het Koninklijk Paleis, een Prins van Oranje werd geboren, die later als Koning Willem III re- geeren zou? Dat was in 1817, toen de Neder landen vereenigd waren onder Willem I. Diens zoon, de Erf prins, „de Held van Waterloo", woonde ieder jaar enkele maan den- in de Belgische hoofdstad, met zijn gemalin, groot-vorstin Anna Paulowna van Rusland, met wie hij in 1816 was gehuwd. „Den 19den Februarius", zoo schreef „De Nieuwe Gazette van Brugge", avends ten 11 neren, is haere Koninglyke Hoag- heyd de Princes van Oranje, van tenen Prins bevallen". Overal in België werden de klokken geluid, te Brussel zoowel als te Antwer pen en te Gent werden 101 ka nonschoten gelost, en te Brugge speelde, na het luiden van de groo- te Zegeklok, de beiaard. Berichten van de dagen en weken die volg den, tot in April toe, maakten mel ding van den gezondheidstoestand van „Mevrouw de Princes" en het Prinsenkind. Op 23 Februari werd uit Brussel medegedeeld dat „den jong-gebooren Prins is toebe 'ttouiüd aen eene boerin van uyt- neinemk goede gezondheyd" Voorts werd gemeld, dat generaal De Perponeher cn goneraal-ma- joor Tripp naar Sint Peters burg (I) waren afgereisd om de blijde tijding te gaan brengen aan het hof van den Czaar, den broer van Prinses'Anna Paulowna. De Prins-gemaal had intusschen den Brusselschen Schouwburg 'be zocht, en hij werd er door de toe schouwers onthaald „met eene verrukking die alle uytdrukkingen te boven gaet". De geheele stad was geïllumineerd, en„Zyne Koninglyke Hoogheyd is zeer aengedaen geweest", schrijft de journalist van dien tijd. De direc teur-generaal „gelast met de zae- ken van den Roomsch-Catholyken Godsdienst", verzocht allen geeste lijken, een plechtig Te Deum in de kerken des lands te laten zingen. V Te 's-Granvenhage was de vreugde natuurlijk even groot, en in een apart bericht uit de Hol- landsche Residentie wordt mede gedeeld, dat het de eerste maal was, dat een Prinses van Oranje het had beleefd dat haar achter kleinzoon werd geboren I Dit was inderdaad nu het geval. De we duwe van Willem V, Wilhelmina van Pruisen, leefde toen nog. Zij "woonde later te' Brussel zelfs den doop van den jongen Prins bij. Onder het meer algemeene nieuws rond de geboorte komt voor dat „de luywer-korf, door Zyne Majesteit den Keyzer van Rusland aen zyne doorlugte zuster geschonken, in schoonheyd al het gene overtreft dat men van dat slach oyt heeft gezien". Prins Frederlk schonk een wieg, vcr- I beeldend „een schip hetwelk zig van eygen beweegt'De Bel- 1 gische steden lieten zich evenmin onbetuigd; zoo schonk de „muni- cipaliteit van Antwerpen" aan Prinses Anna Paulowna een kostbaar kanten kleed voor haar kind. Te Brussel werd intusschen de Augustyne-kerk in gereedheid ge bracht voor den doop. De moeder van Koning Willem I vertrok naar de Belgische hoofdstad, evenals dominee Krieger, hof prediker in Den Haag. Z. M. de Koning verleende „al gemeene vergiffenis" aan de de serteurs der Nederlandsche troe pen; in België werden „giften en uytdeelingen gedaen". Te Brussel arriveerden o.a. nog Grootvorst Nicolaas van Rusland, en Graaf de Modine, geheim raadsheer van Czaar Alexander. Op 26 Maart stapten de Jagers van het 27ste en 36ste bataljon door de straten van Brussel, als- taede twee „escadrons hotissaren". „De ghezeyde krygslieden zyn (werden) in de herbergen ghelo- geerd". Den 27sten Maart vond de doopplechtigheid plaats in de (Ne- ■derduytsch-Hervormde) Augusty- ne-kerk. Elf koetsen, met zes en acht paarden bespannen, brachten het vorstelijk gezelschap naar het bedehuis,'onder het gebulder der kanonnen, die 51 saluutschoten vuurden. De jonge Prins kreeg dc namen: Willem Alexander Paul Frederik Lodewijk. Dit Prinsenkind regeerde meer dan veertig jaren het Koninkrijk der Nederlanden; Willem III, de vader van onze Vorstin. Hij over leed in 1890; Prinses Anna Pau lowna stierf in 1865. EMILE BUYSSE. OUDELANDE. Maandag kwam de raad in openbare vergadering bijeen. Aan het Wit-Gele Kruis .te Ovezaude werd een bijdrage verleend van f 1,50 per aange sloten gezin per jaar. Naar aanleiding van een schrijven van het gemeentebe stuur van Kapelle, werd beslo ten bij de Nederl. Spoorwegen te protesteeren tegen de ophef fing van enkele stations op de Zeeuwsche lijn. Ged. Staten vroegen het ge voelen van den raad met be trekking tot de combinatie van de betrekking Van ontvanger voor de gemeenten Driewegen, 's Heer Abtskerke, Kloetinge, Nisse en üudelande. De raad kwam tot de conclusie, dat in dezen meer voor de hand ligt de combinatie secretaris-ont vanger van Driewegen dan de thanq voorgestelde combina tie. Algemeen stond men dan ook afwijzend tegenover de plannen van Ged. Staten, te meer daar hier van art. 3 der Gemeentewet een verkeerd ge bruik gemaakt wordt en ook niet van een samenhangend dis trict gesproken kan worden. In liet kader van bouwplan 1947 zullen enkele woningen gebouwd worden aan den Ach terweg op grond van de N. H. Kerk en dhr A. J. Mol. Wegens ziekte kon echtev nog niet tot nadere besprekingen met laatst genoemden eigenaar gekomen worden. Het eerstbedoelde per ceel zal worden aangekocht. Besloten werd in 1947 kas„ geldleeiiiingen aan te gaan tot een maximum van f 25.0(H) op te nemen naar behoefte. Besproken 'werd een plan tot grondig herstel van de O.L. school. Het herstel zal open baar worden aanbesteed, zoo mogelijk gelijk met den1 bouw van een lijkenhuis eit het vischhok. De geementerekening 1945 werd voorloopig als volgt vast gesteld: Gewone dienst: in ontvang op f 91.755,64; in uit gaaf op f 94.156,83; met een nadeelig slot van f 2.401,19. Kapitaaldienstin ontvang op f 22.214,77; in uitgaaf op f 21.915 en een batig saldo van f 299,77. Zonder hoofdelijke stemming werden dfe pensioensgrondsla gen van enkele ambtenaren vastgesteld. Tot schoonhoudster der O.L. school werd benoemd mej. A. Monteau-den Haan. BURGH. Vrijdag kwam voor de eerste maal dit jaar, de gemeenteraad bij een. In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter, burgemeester Jhr A. van Citters het afgéloopen jaar, waarbij hij vooral noemde de woningbouw. Voor de toekomst hoopt hij dat deze verder voort gang zal hebben, terwijl de her bouw van kerk en toren ook krachtig aangepakt zal worden, zoodat deze in 1947 hopelijk tot stand komt. Van kerk en toren is een maquette gemaakt, die ten toongesteld zal worden. De raad besloot de kasgeldlee- ning van f 25.000 te verlengen. Als lid van het B. A. werd benoemd de heer C. M. Moolenburgh. In ver band met de spoedige indiensttre ding van den nieuwen schoolarts werd den tijdelijken arts, de heer G. A. Strenger met ingang van 1 April a.s., eervol ontslag verleend. De heer Bouwman informeerde waarom niet 8 inplaats van 7 ge meentewoningen gebouwd worden en er ook geen te Burghsluis ge bouwd wordt. De voorzitter ant woordde, dat er geen plaats is voor 8 woningen en dat het beter is alle woningen bij elkaar te helbben, met het ook op het on derhoud. De heer v. d. Klooster vroeg of het niet mogelijk was enkele verbeteringen aan te brengen in de reeds gebouwde woning. ROYALISTISCHE BETOOGINGEN TE MADRID EN PARIJS. Ongeveer 400 personen zijn in optocht door de straten van Ma drid getrokken. Zij riepen „wij willet) den koning" en „lang leve Juan II" (de Spaansche troon pretendent). Vertegenwoordigers van de Spaansche regeering, in balling schap levende republikeinen en Spaansche royalisten hebben een massa-bijeenkomst te Parijs bij gewoond ter gelegenheid van den .zesden verjaardag van den dood van' Koning Alfonso XIII. Voor het eerst hebben ook of- ficieele afgevaardigden van de re geering Franco de plechtigheid bijgewoond. De landen, die als exporteur of importeur van tarwe belang heb ben 'bij den wereldhandel in dit product, zijn reeds 'eenigen tijd bezig tot een overeenkomst te ko men, waarin de maximum- en mi nimumprijzen geregeld worden en die tevens een quota-regeling zal vaststellen voor het geval er pro ductieoverschotten optreden. Op 18 Maart a.s. zullen ver tegenwoordigers van de landen, die in principe bereid zijn' aan een dergelijke overeenkomst deel te nemen; waaronder Nederland, te Londen bijeenkomen. Als gevolg van een door een voltallige vergadering van het cen trale comité van de Sovjet-Russi sche communistische partij geno men besluit zullen 'boeren van col lectieve bedrijven, naar prestaties betaald worden". Door deze maatregel wil men de productie opvoeren en .den landbouw „een noodzakelijke uit breiding" geven, aldus wordt be kend gemaakt. De''boeren zullen niet langer alleen hetzelfde loon uitbetaald krijgen voor gelijk- waardigen arbeid. Voor het eerst zal rekening gehouden worden met het initiatief en den werklust der boeren, die op basis van hun pro ductieve prestaties betaald zullen worden. Franke, Bouwen Ewout straat 14; 'kinderwant bij Poppe, Scheldestraat 70; étui met zak- kam bij Buter, Bacmuisstraa-t 102; kinderportemonnaie bij C. de Nooijer, Vrouwenstraat 27; speldje, bolèrótje, grijze das en baret bij B. Contant, paar kmderwait.ten bij Crucq, Oude Markt 31sjaal bij J. Wattel, Aagje Dekenstraat 3 boven; witte want bij A. Kuijers, van Nispenplein 4; roode want bij A. Wassink, Kasteelstraat 93; handschoen bij van Oorschot, Schuitvaartgracht 59; grijze kin derhandschoen bij Tlieune, P. Krugertraat 98; heerenJiand- scheen bij F. v. d. Star, Glacis- straat 42; rozenkrans bij...., Noordstraat 55kinderporte- monnaie bij Elands, Singel 18c; blauw met groene want bij Meijer, Lambrechtsenstraat 25; bajk van weegschaal bij v. d. Berg, Bellamypark 52; horloge bij Boode, Singel 154; porte- monnaie bij Bommeljé, Schel destraat 70; paar grijze wan ten, bij G. Schouten, Badhuis straat 47 ben.zilverbon bij L. van Geese, Kasteelstraat 57; bril bij Stroo, Ravensteynplein 44; Zeeuwsche knoop bij Lo- rier, Nieuwstraat 24; muziek boek bij Boekhout, Verkuyl Quakkelaarstraat 70; paar kin derwantjes bij M. Imanse, Kasteelstraat 81. Offic. Publicaties VERDERE HERVATTING S fROOMLEVER ING IN ENGELAND. Het verbod van verbruik van electrische stroom door niet-essen- tieele industrie in Londen en Zuid- Oostelijk Engeland zal per drie Maart aanstaande worden opge heven. De beperkingen voor huis houdelijk en ander niet-industrieel verbruik zullen van kracht 'blijven. Deze hervatting van stroomleve- ring zal samenvallen met die in Noordwest Engeland. In de mid lands is de levering reeds op 24 Februari j.l. hervat. Distributiedienst Krabbendijke. Aanvragen toerrijwielbanden Alle aanvragen voor toerrijwiel- banden welke vóór 1 Februari '47 zijn ingediend zijn vervallen.'Van 1 tot en met 10 Maart kunnen wederom aanvragen voor tourrij wielbanden worden ingediend. Be drijven met 10 of meer arbeiders kunnen desgewenscht oen collec tieve aanvrage indienen. Inlidhtin- i gen hierover en formulieren hier voor zijn te verkrijgen op het kringkantoor en do plaatselijke agentschappen. De heer L. Valkier te .Wol- faartsdijk zendt ons enkele aan- teekeningen van zijn vader om trent den strengen winter 1890/91. Wij laten ze 'hier volgen; Het begon te vriezen den 25 Nov. 1890, zóó streng de eerste twee dagen, dat het bijna voor mensch en beest onhoudbaar was. Door dien vroegen en tevens har den winter is zeer veel bevroren, als aardappelen, suikerpeen, paar- denpeen en mangelwortels, die meest nog niet voor de vorst be veiligd waren. Het leverde veel schade aan vele menschen op. De laatste Dinsdag van 1890 was de ergste strenge koude dag, zijnde den 30sten Dec. De vorst duurde tot 23 Januari 1891. De meeste rivieren waren dicht gevroren. Van de Zandkreek is veel gebruik gemaakt om over te loopen naar Cortgene en omge keerd. Het was jammer, dat er zoo groot misbruik gemaakt werd van sterken drank. Het leek wel op een boerenkermis inplaats van fatsoenlijk heen en terug te gaan. Daar zijn wel duizend menschen over geweest van heinde en verre, met rijtuigen uit Goes en omstre-- ken. De veerman, Jan v. d. Voor de, tevens 'huurkoetsier, heeft met de meeste zijner huisgenooten met paard en arreslede over de Zand kreek geard". De barre winter van 1890, we hebben er veel over hooren spre ken. Maar de barre winter van 1946 '47 is niet minder streng. 1 Maart en nog steeds blijft de wintervorst regeeren. KRUIMELTJES -• In de buurt van Baarle Nas sau is door eeri grenscommies 1000 kg. kaas en 58 kg. boter aangehouden. De smokkelaar, een Belg, werd gearresteerd. Vele Belgische auto's, die op Nederland reizen, zyn voorzien van extra-benzinetanks, omdat deze automobilisten 'met zwarte guldens hier te lande goedkoop benzine kunnen koopen. Het departement van Buiten- landsehe Zaken te Ottawa heeft beicend gemaakt, dat Canada een legatie te Oslo zal vestigen. De bootdienst OstendeDover die wegens weersomstandigheden was stilgelegd, is hervat. Gevonden Voorwerpen. De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevon den is gedeponeerdkinder want; eenige sleutels; kinder armbandje; wanten met ..das; bruimwitte wantbruine hand schoen; eenige distributiekaar ten; grijs kinderwantje; pols horloge; zwarte handschoen; gekleurde kinderhandschoen; heerenhandschoengrijs met groene want; grijsblauwe want. En dat inlichtingen zijn te bekomen omtrent: Zwarte her dershond bij Mos, van Dis- hoeckstraat 81alpinomuts bij W. de Rooy, P. Krugerstraat 28; ikinderportemonnaie bij J. van Meerendonk, Singel 318; jonge herdershond bij H. Wij- gergangs, Kasteelstraat 7stel overgordijnen bij van Poelje, Dr Ottestraat 6; oranjespeldje bij Maliepaard, Singel 94; por- temonnaie met inhoud bij Pie- rens, Molenstraat 37; motorkap bij J. van Leeuwen, Singel 28; rood met bruine kinderwant bij Weug, Schuitvaartgracht 91huissleutel bij C. de Jonge, Anjelierlaan 131bankbiljet bij Brosens, Singel 347melkbus bij Klaasse, Groenewoud 26; kinderwanten, beige met rood bij van Pamelen, Onderstraat 15 boven; ring bij Braat, Schel destraat 34; lederen handschoen bij Post, Kromme Elleboog 6; breukband bij Rubé, Nieuwstr. 8; armbandje bij A. dé Graaf, Koudekerkscheweg O 22; pa trijs bij F. Frenks, Bad-' huisstraat 46; grijze want bij Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Geboren: Jo hanna, d. v. D. A. Moouse en M. J. Labruyëre; Pieter, z. v. J. Poelman en G. W; de .Tonge; Hans, G. z. v. J. A, (V. Hilbors en M. R. Noyt; Brechtje, d. v. R. Znppey on K. I1. Gillissen; Maria II., d. v. W. Kruit en L. Momnmas; Cornelia C., d, v. K. van Bclzen on A. Klaver; Jo hannes .T„ z. v. A. O. van Dijke en A. M. Romeijnsen; Adrinnn, z. v. J. Wondergem on J. Boo gaard; Carla M., d. v. P. Buys en V. S. van Schooto; Keeltje, d. v. P. A. la Grand en N. de Kok; Maatje, d. v, L. Sturm en P. S. Boono; Cornelia, d. v. A. Remynse en 0. Breel. Overleden: A. Janso, 84 j., wodn. v. E. Molse; J, Jobso, 85 j., wedn. van J. Tlieune; W. J. Vader, 2 d.; J. Florisso, 83 j., wedn. v. N. Jobse; J. v. Sehijndel, 70 j., goh. met Ch. Alewijnso. Ondortrouwd: D. J. Nicstliovon, 28 j. on J. M. Beaufort, 27 j.; C. Totonburg, 29 j. on S. J. Sul, 24 j.j E. H. v. d. Weide, 23 j. en E. Huybrogtse, 27 j.; M. de Wagter, 22 j. en J. de Graaf, 20 j. Gehuwd: K. v. Hoorn, 26 j. en J. I-Iuysman, 23 j.; F. v. Eenen- naam, 23 j. en J. S. den Hol lander, 22 j.: D. M. Geuze, 60 j. en G. C. Kryger, 55 j.; J. van Wezel, 31 j. en J. de Vries, 18 j.; A. P. de Kok, 34 j. en M. P. Rooso, 35 j. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. Coppoolse, 38 j. en H. J. Touburg, 37 j.; S. Cisinslri, 36 j. en I. Szmagala, 22 j.J. van der Struijs, 34 j. en E. J. D. Bakx, 21 j.; J. B. Doorns, 34 j. en W. M. L. Heijdens, 41 j. A. Geernaert, 32 j. en H. Schil de, 20 j.; J. Geldof, 56 j, en M. A. Meijer, 51 j. Geboren: Rudolf, z. v. A. van Sehijndel en J. F. Kuijs; Maria C., d. v. W. C. van der Hoeven en M. S van Hoorn; Jacob J., z. v. B. G. de Ridder en C. M. Warman; Lucas J. M. en Ale xis H. jif., zoons v. J. L. R. Maes en M. G. M'eurs; Abra ham M., z. v. A. C. Maquelin en C. de Smit; Johan W., z.v. W. J. Mouthaan en R. Bur ger; Gerrit, z. v. A. van den Brink en J. Daane; Judith, d. v. G. van Oorschot en P. Stroo; Izak, z. v. A. A. van Ham en1 L. Bosselaar; Job W. P., z. v. R. W. de Ruijter en M. Si ere veldAdrianus J. C., z v. A. L. A, Tax en J. P. W. Acda. Gehuwd: J. M. Deurwaar der, 57 j. en W. Tan dar Maat, 53 j.; J. M. Baker, 32 j. en M. W. Lacor, 23 j.D. J. Heijns- dijk, 26 j. en J. P. Kolp, 25 j.; F van de Dood, 24 j. en G. A. Gommans, 25 j. Overleden: J. N. D. Bijl, 70 j., echtg. van H. van der Weel; J. Walraven, 71 j., echtg. van E. E. Puijpe; J. Langedijk, 69 j., wednr. van M. Noorder- vliet. TERNEUZEN. Geboorten: Janna C. M., d. v. M. C. Corne- lissen en M. Florussen; Floretv- tinus A. J., z. v. A. Dieleman en L. M. F. Engels; Paul C. Ph., z. v. R. Pollet en J. M. Auden- aarde; Ronnie J„ z. v. A. M. Vroegop en J. M. P. Eijke; Bar nardus J., z. v. P. A. H. Braekea en H W. J. van der Vorst; Ja cobus A., z. v. P. Meertens ea H. J. de Klerk; Marcus A. L,, z. v. G. J. Dehulsters en I. M. van de Vijver; Janna A., d. r. A J. Roose en C. J. Overdulve; Elbrina, d. v. W. F. d« Putter ea J. Jonkers. Huwelijksvoltrekkingen: C. va« der Est, 21 j. en A. W. Klaassea 22 j. Overleden: C. M. van Nieulan- de, 65 j„ te Koewacht, echtg. van S. M. van Damme; P. van den Ouden, 87 j.D. van Wijck, 67 j„ echtg. van A. C, Deij; B. J, Braeken, 3 d. Wat brengt de radio Dinsdag 4 Maart. HILVERSUM I, 301,5 M. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk den dag; 9.45 Licht baken; 10.15 Strijkkwartet; 10.50 Tsjaikofsky; 11.45 Fam. berich ten; 12.03 Concert; 12.30 Metro- tpole orkest13.00 Nieuws13.30 Orkest; 15.30 Concert; 16.00 De j /Zonnebloem; 17.00 Kwintet; 17.45 Rijk over zee; 18.00 Dinermuz. 18.30 Ned. Strijdkr.19.00 Nieuws; 19.45 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.08 De gewone man; 21.45 Gala-concert; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.20 Gram. HILVERSUM II, .415,5 en 218 M.: 7.00 Nieuws; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 9.15 Morgenwij ding; 9.50 Arb. vitaminen; 10.35 Gram.; 11.00 Concert; 11.45 Or kest; 12.00 Zang en piano; 12.30 Ons Platteland; 12.40 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Sextet; 14.00 Met naald en schaar; 14.20 In strumentale solisten; 15.15 Radio matinee; 16.40 Schoolbel; 17.00 Dat kun jij ook; 17.30 Concert; 18.00 Nieuws; 18.15 Potpourri; 19.05 Zang met piano; 19.15 Ma ry Pos; 19.30 Kamermuziek; 20.00 Nieuws; 20.15 Dinsdag- avondtrein; 22.15 Buitenl. over zicht; 23.00 Nieuws; 23.15 Repor tage. Het is een vreemde ervaring om naar een schil derij te kijken, waar alleen maar een bril op staat. Het wordt ecKter 'nog wonderlijker, wanneer je meteen daarop door een valluik valt. Als dit vallen .eindigt boven -op een dansenden derwisj, kun je werkelijk van een avontuur spreken. Maar dat was nog niet alles. Nauwelijks was Terry, onder het stamelen van «en verontschuldiging, van den der wisj afgekropen, of de man begon te dansen. Hij was namelijk een dansende deswisj. Berry dacht eerst, dat hij wat versuft was door den val, maar meen: de derwisj maakte een keurige dans volgens dc regelen der kunst. Toen deze uit was, glimlachte hij innemend en maakte een buiging voor de broers. „Ik ben Hassan", zei hij.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3