Amerika en Engeland De „wapenstilstand" in Indië. De Eerste Kamer over Linggadjati. PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELANP Minister Jonkman aan het woord. contra Rusland Scherpe en weer. aanvallen over Provincienieuws. De Republikeinen vertoonen weinig medewerking., Dr. P. K. DE HAAS, LEGER DES HEILS üitgsvs Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorst- str. 70, Tel. 2438, Giro 274289 Kantoren: Vlissingen, "Walstr. 33, Tel. 168Middelburg, Eou- aansehe Kaal 19, Tel. 2009; Neuzen Vlooawijckstr. Tel. 2052 ZEEUWSCH DAGBLAD Qp sn pnd-rgansj Zon en Maan. van 2e JAARGANG No. 583 Maandag 3 Meert 1847 Abonnementsprijs f 3,30 per kwartaal Advertentieprijs 12'/2 eent per m.m. Rubriek Kabouters 5 cent per woord, Hoofdredacteur: R, ZUIDEMA Dlrssteur; JACQ, OU SMIT Met vaste medewerking van: BARON Mr W, F 8, i. d, FELTZ ts Middelburg, Dr K. HUIZENGA ta Middelburg, Ds 1 KARELSE te Goes. D> R. SLOFSTRA to Vlissingen en Do V/, VROSGINDEWEY ts Poortvliet Minister Jonkman heeft Vrijdag geantwoord op de in de Eerste Kamer gemaakte opmerkingen over 'het Indische vraagstuk, Hij beklaagde zich, dat er weinig waardeering was voor wat de re geering deed en ontkende dat door haar partij-politiek zou worden •gevoerd. Spr. wees er voorts op, dat de revolutie niet wenscht te wachten op parlementair overleg wat een der grootste moeilijkheden is voor de regeering. De minister 'betoogde, dat de regeering slechts één Linggadjati kent met 17 artikelen die een toe lichting behoeven, die zij aan de Staten-Generaal heeft gegeven. Beide partijen zijn bereid Ling gadjati te onderteekenen, maar ten aanzien van de interpretatie (bestaat er versohil van meening. Mocht de interpretatie geen ver schil van beteekenis opleveren, dan zal de regeering zelf beslissen; mocht de interpretatie afwijkend zijn dan zal zij de Staten-Generaal de inlichtingen verschaffen waar op zij recht hebben. Aan het hoofd der Unie zal staan het Oranje-Huis. Er staat niet in de overeenkomst, dat de Kroon zal worden aangeboden aan den Koning der Nederlanden. Ons staatsrecht geeft duidelijk aan wat te verstaan is onder „in naam des iKonings". De nadere uitwerking der Unie zal overigens nader licht moeten brengen. De Kroon en het hoofd der Unie zullen onschendbaar zijn. Het bestand op 14 October ge sloten is, naar onze begrippen, zeer matig nageleefd. Aan de C.G. is opgedragen niet tot onderteekening over te gaan, voordat het bevel om 'het vuren te De keuze van den nieuwen minister. De P. v d. A. versterkt. Een parlementaire medewerker van het A.N.P. schrijft: De nieuwe minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting be- hoorj tot de P. v. d. A., zij het ook, dat de politieke kant van zijn figuur tot heden niet sterk naar voren kwam. De verhouding in het Kabinet is desondanks door zijn toetreden thans gewijzigd. In het Kabinet van 13 bewinds lieden bevinden zich nu 6 ministers behoorende tot de P. v. d. A. en .5, die zijn aangesloten bij de K. V.P. Men mag aannemen, dat de kabinetsformateur die tot die ver breking van het evenwicht niet zoo maar is overgegaan, maar met zooveel interne moeilijkheden te kampen had, dat men kan zeggen, dat deze uiteindelijke keuze die moeilijkheden demonstreeren. staken door de Indonesische leger leiding is uitgegeven. Het politiek accoord wenscht men niet door geweld te verwezenlijken en de re geering is niet bereid, om den le gercommandant te doen schijnen een directeur van een schiettent. De verantwoordelijkheid der Nederlandsche regeering ligt nog steeds vast in de Grondwet en is ook ingedragen bij de Ver. Naties. Maafrdat neemt niet weg, dat zij rekening te houden heeft met een daarnaast groeiende andere ver antwoordelijkheid, die men om schreven vindt in Linggadjati en de staatsregeling van Oost-Indone. sië. Spr. erkent, dat de republiek formeel van Japansch maaksel is, maar in deze organisatie heeft zich een belangrijk deel van het 'Indonesisch nationalisme be lichaamd. Spr. geeft te kennen, dat voor de leidende functies de hooge ambtenaren inderdaad moeten vol doen aan de doelstelling der re- gecringspolitiek. Of dit uitgebreid zal worden tot het geheele ambte narencorps is een vraag, welke de regeering nog bezighoudt. De heer Stikker heeft gewezen op het dreigen van een algeheele economische ineenstorting en op de noodzakelijkheid van verbetering der levensomstandigheden. Alleen door samenwerking op basis van 'het accoord zal, naar 's ministers inzicht, daaraan tegemoet gekomen kunnen worden en zal men een dreigende ineenstorting kunnen voorkomen. Ten aanzien van de vraag, hoe de democratische procedure vol gens art. 3 zal zijn, opdat de be volking den wensch te kennen kan geven naar een bijzonderen status, verklaart de minister, dat uitdruk kelijk aan de C.G. is opgedragen in overleg met de Indonesische de legatie in een regeling te voorzien. Het is zeer wel mogelijk, dat •Sumatra en andere deelen van In donesië in de nieuwe orde liever een zelfstandige plaats naast Java of Midden-Java, zouden verlangen dan' op te gaan in een eenheids staat. Dat kan zijn ontplooiing pas vinden nadat het accoord is getroffen. Tenslotte betoogde de minister nog, dat het gaat om het oplossen van een vertrouwenscrisis, welke in de geheele wereld valt te aan schouwen. Een vertrouwenscrisis is nimmer door wantrouwen op te lossen. Wie vertrouwen geeft, zal vertrouwen ontvangen. Een vernieuwde samenwerking met de bevolkingen van Indonesië, Suri name en de Nederl. Antillen zal een kracht kunnen opbrengen, die van groot belang zal zijn. Dinsdag wordt het debat voort gezet. De Russische opperbevelhebber in Duitschland heeft zidh dezer dagen in scherpe bewoordingen uitgelaten over de fusie van de Engelsche en Amerikaansche zóne te Berlijn. En van de andere zijde is men het antwoord niet schuldig geble ven. De Amerikaansche gouverneur in Berlijn, generaal Clay heeft in een perconferentie verklaard, dat het „een eenvoudige weg tot den vrede" voor de Sovjet-Unie zou zijn, indien zij de nog geldige uit- noodiging tot samensmelting van alle zónes aanvaardde. Clay verklaarde, dat het Sowjet-Russische militair bestuur er niet over spreekt, dat de middelen van Oost- Duitsohland niet voor Duitschland als geheel be schikbaar zijn gesteld of dat een groot deel van de loo- pende productie aldaar zon der vergoeding aan Duitsch land wordt onttrokken, In antwoord op Sokolofsky's beschuldiging, dat de Engelsch- Amerikaansche fusie een inbreuk op de overeenkomst van Potsdam beteekent, zeide Clay, dat deze overeenkomst kennelijk de econo mische eenwording van Duitsch land beoogt en dat de vereeniging van de beide zónes tot een ondeel bare economische eenheid overeen, komstig den geest van Potsdam ii. Naar aanleiding van het feit, dat Sokolofsky de door Engeland en Amerika besteede gelden om honger en ziekte te voorkomen, „slaafsche credieten" heeft ge noemd, -zei generaal Clay dat het Russische miiitair 'bestuur er niet over spreekt, dat de te gelde ma king van de loopende productie, die bij wijze van herstelbetalingen uit 'Oost-Duitschland wordt weg gehaald, best gebruikt zou kunnen worden om fondsen te vormen voor het bekostigen van den meest noodzakelijken import. Ciey herinerde Sokolofsky er aan, dat het Engelsche en Ame rikaansche bestuur de producten van de Duitsch industrie alleen tot zich trekt om den meest nood zakelijken import te bekostigen en dat zij daarenboven groote som men van zichzelf besteed voor voedsel en andere landbouwpro ducten voor Duitschland. Verder verklaarde Clay, dat de ■beleggingen van de V.S. in Duitschland tijdens de bezetting geen pfcnny zijn toegenomen en dat de V.S. juist voor alle buiten- landsche beleggingen een morato- riumhebben voorgesteld, dat niet is aangenomen. Alleen 'het Brit- sche militaire bestuur aanvaardde het voorstel. Naar aanleiding van Sokolofs ky's critiek op de economische fusie verklaarde Douglas, de En gelsche gouverneur, dat een even tueel toetreden van de Sovjet- Unie, hetwelk nog steeds moge- Vllssingen's Bestuur vooraan bij de onderwijs vernieuwing. Lofwaardig initiatief van weth. van Onder wijs. Cursussen en een conferentie voor dit doel. J.l. Vrijdag werd, zooals reeds is gemeld, een belangrijke vergadering over onderwijs vernieuwing gehouden in het stadhuis te Vlissingen, zoowel des voor- als des namiddags. Op initiatief van den Wet houder van Onderwijs, den heer W. Poppe, was de samenkomst belegd van het gemeentebe stuur met genoodigden. Geko men waren de personeelen van alle Vlissingsche lagere- en ulo-scholen, bestuursleden van de bijzondere lagere- en ulo scholen, de Inspecteur van het Lager Onderwijs dhr A. A. Leenhouts en de directeuren der beide Zeeuwsche kweek scholen, dr K. Huizenga en dhr A. de Jonge. Als spreekster trad op Mej. E. Schaap, gem. inspectrice van het L.O. te Rotterdam, terwijl haar collega, de heer Noote- boom, zoover noodig, haar rede aanvulde. Zij beiden toch zijn de leiders der onderwijsvernieu wing te Rotterdam. De Burgemeester opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de Wethouder- van Onderwijs de motiveering der samenkomst gaf. Hij vond het noodig, dat de gemeente raad zoo alzijdig mogelijk werd ingelicht over de vernieu wing, om t.o.v. het Vlissing sche onderwijs een beslissing te kunnen nemen. (Er werd ook nog een besloten vergade ring van dien gemeenteraad met de sprekers gehouden.) Mej. Schaap hield een vlotte, heldere, instructieve, overtui gende rede, waarin zij in hoofd zaak dé praktijk der Rotter- damsche vernieuwing (in. z.g. proefiklassen) in de eerste drie leerjaren der lagere school be handelde, en ook wees op het belang van goed kleuteronder wijs als basis van het lager onderwijs. Zij sprak over het bevorderen van het expressie vermogen van de leerlingen (in spreken, schrijven, teekenen), over het materiaal dat bij de vernieuwing behoort, over be- langstellingscentra, over het be lang van een vernieuwde onder wijzersopleiding, waarop men echter niet moet wachten. Hoofdzaak ispersoneel, dat zich geheel geeft en daarom zijn onderwijs wil doen aan sluiten bij het zieleleven en de behoeften van z ij n kinde ren, dat niet Rotterdam wil naapen. De heer Nboteboom wees o.m. nog op de wettelijke mo gelijkheden voor vernieuwing, en op eischen, die gesteld wor den aan de kinderen, want ver nieuwing wil geen kinderlijke willekeur. Bij de bespreking bleek, dat niemand bezwaar had tegen het in 't midden gebrachte. Er werden naar aanleiding van vragen nog enkele- ophelderen de toelichtingen gegeven: het blokschrift voldoet ook in de hoogere klassen niet minder dan het schuinschrift; 'n be- langstellingscentTum kan des noods de kinderen ook gesug gereerd worden; over de ver nieuwing in de hoogere klassen (aardrijkskunde, geschiedenis, etc.) zal D.V. later nog eens gesproken worden, als daar vol doende proeven mee genomen zijn. De beide kWeekschooldirec- teuren spraken over applicatie cursussen. De heer Van Goud oever, hoofd van een "Christe lijke school, deelde mede/dat zijn schoolbestuur het initiatief heeft genomen voor een cursus in psychologie, te leiden door Drs Fokkema, dir. van de Chr. kweekschool te Bloemendaal. De mogelijkheid van gemeen schappelijke cursussen voor openbaar en christelijk onder wijs werd eenerzijds mogelijk, anderzijds, wat het principieel-e betreft, n-iet mogelijk geacht. Van rijkswege zal zeer spoedig een bijdrage van SO pet. wor den gegeven in de kosten, ver bonden aan cursussen voor leerkrachten ter stimuleering van de onderwijsvernieuwing. _De Inspecteur L.O. betuigde zijn sympathie voor de ver nieuwing. Zeeland heeft nog we! zeer droevige materieel® toestanden op schoolgebied, vooral in Zeeuwsch-Vlaande- ren, die remmend wenken. Maar vernieuwing moet er ko men. Hij ziet ze in Vlissingen reeds beginnen. Een meerdaag- sche conferentie voor Zeeland in September a.s. is in voorbe reiding. Weth. Poppe zei, dat in Vlis singen na deze samenkomst ze ker wel iets tot stand zou ko men. - De Burgemeester bracht aan 't slot grooten dank aan Mej. Schaap en den heer Nooteboom en sloot zich aan bij den Wet houder van Onderwijs in zijn verwachting, dat de vernieu wing zou aanvangen. FRANKRIJKS BUITEN. LANDSCHE POLITIEK. Economische aanhech ting aan het Saar- gebied? In verband met de conferentie van Moskou, die op 10 Maart zal aanvangen, heeft ln het Fransche parlement een belangrijke bespre king plaats gehad over <je bulten- lar.dsehe politiek. Daarbij bleek, dat de verschil lende partijen het hierover eens zyn, dat de afscheiding van het Ruhrgebied van Duitschland niet langer als absolute voorwaarde wordt gesteld om met Duitschland tot een accoord te komen. "Wel werd als eisch gesteld de economische aanhechting aan het Saargebied, wat beteekent 'dat alle steenkool uit dit gebied aan Frankrijk ten goede komt. Hierbij kan, naar het schijnt, op den steun van Rusland worden gerekend, terwijl Rusland dan weer op andere punten den steun van Frankrijk hoopt te krijgen. Met intense belangstelling wordt de Moskousche conferentie tegemoet gezien. Besluiten van wereldhistorische beteekenis zullen daar genomen worden. AMERIKAANSCH VLIEGTUIG* NEERGESTORT. Naar radio New York meldt, is een Amerikaansche B-29 (su perfort) in de Bristol baai (Alaska) neergestort. De beman ning bestond uit 15 man, die allen in veiligheid zijn. Nader werd gemeld, dat het vliegtuig in de lucht in brand is geraakt. De bemanning kon zich door middel van parachutes in veiligheid stellen. Het is het derde Amerikaansche vliegtuig van het Alaska, commando, dat binnen een week verongelukt is. PROF. ROMME TERUG IN NEDERLAND. Het Indië-vliegtuig van de K.L.M. is Zaterdagmiddag om streeks vier uur op Schiphol ge land. Aan boord 'bevond zich o.m. Prof. Mr C. P. M. Romme, die een oriëntatiereis naar Indië heeft gemaakt. Prof. Romme verklaarde aan aanwezige journalisten, dat de overeenkomst van Linggadjati een duurzaam samengaan tussohen de twee gebiedsdeelen zal kunnen waarborgen en een onvoorwaar delijk element zal kunnen zijn ten behoeve van het algemeen wel zijn der Indonesische volken. Over Soekarno's positie wist Prof. Romme te zeggen, dat de meeningen in de kringen der ci viele macht vaak aanmerkelijk af wijken van die van de militaire macht, maar ten aanzien van Soe- karno Ioopen ze parallel. VERLIEZEN NEDERLANDSCHE STRIJDKRACHTEN. De regeering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in de week van 21 t-m. 27 Februari 1947 de na volgende verliezen zijn gerappor teerd Gesneuveld of overleden tenge volge van oorlogshandelingen: Soldaat J. van Erven, afkomstig uit Zwollerkarspelofficier van gezondheid Ie klasse A. Cornelius, afkomstig uit 's-Gravenhage marechaussee 2e klasse T. van Dijk, afkomstig uit Kampen; sol daat J. Hoving, afkomstig uit Borger. GROOTE INBRAAK TE AMSTERDAM. Vrijdagavond hebben inbrekers zich door opensluiting toegang verschaft tot een groote bontzaak aan de Keizersgracht te Amster dam. Hun buit bestaat uit plm. 70 'bontmantels ter waarde van f 100.000.50.000 textielpunten, eenige coupons wollenstof, alsmede een bedrag van ongeveer f 4000. De buit is vermoedelijk met een 3-tons vrachtauto vervoerd. VERHOOGING EXPORTCONTINGENT BLOEMBOLLEN. In kringen van vaklieden neemt men aan, dat het exportcontingent bloembollen voor Engeiand dit jaar aanzienlijk zal worden ver hoogd. Hoewel er nog geen offi- cieele cijfers te vermelden zijn, wordt aangenomen, dat de uitbrei ding ongeveer vier millioen kilo gram omvat. Dit beteekent een vermeerdering met ruim 50 pCt. Prulsan heeft opge houden te bestaan. De geallieerde bestuursraad in Duitschland heeft een wet gepu bliceerd, waarin wordt bepaald, dat „de Pruisische staat, die steeds een promotor is geweest van mili tairisme en reactie in Duitschland, de facto heeft opgehouden te De- staan". De wet zegt: „Gedrongen door het verlangen vrede en veiligheid voor de volkeren te waarborgen en het verdere herstel van het po litieke leven in Duitschland op een democratische basis veilig te stel len, vaardigt de 'bestuursraad het volgende decreet uii~ 1. De Pruisische staat met zijn centrale regeering en al zijn bu reaux heeft opgehouden te be staan. 2. De gebieden die deel uit maakten van den Pruisischen staat en die thans onder gezag staan van den bestuursraad, zullen den status van „Laender" krijgen of worden opgenomen in andere staten. 3. Functies en eigendommen van den Pruisischen staat zullen naar bovengenoemde staten over gaan. lijk is, juist de eerlijke verdeeling van de prodücfte en middelen zou verzekeren. In antwoord op een klacht van Skolofsky, dat de handel van beide zónes zich naar het Westen richt, zeide Douglas, dat het graan dat voorheen uit Oost-Duitsch land Itwam, en nu van overzee moet komen, met dollars moet worden betaald. De Nederlandsche militaire woordvoerder te Batavia heeft over den militairen- toestand -het volgende medegedeeld: De inundaties in de om geving van Soerabaja nemen een steeds grooteren omvang aan. Een dijk in de nabijheid van Krian, die door de republikeinen is ondergra ven, staat op doorbreken. Van republikeinsche zijde is nog geen enkele medewer king verleend om aan den critieken toestand een einde te maken. In de kampong Wedani wist een, deel van de bevolking tij dens een gewelddadige evacua tie door de T.R.I. naar Neder- landsch gebied te ontsnappen. In den sector van M e d a n openden republikeinsche troe pen vanuit hun stellingen het vuur op de Nederlandsche troe pen. Het vuur werd beantwoord en in stormloop werden, de re publikeinen verdreven met ach terlating van 15 dooden, waar onder een Japannees. Op Zuid- Celebes werd wederom last on dervonden van rampokbenden. De marinevoorlichtingsdienst heeft medegedeeld, dat aan de kust van Oost-Sumatra een sloep van het 'korvet „Ceram" onder vuur is genomn. Hierbij werd één man gedood en één ljcht gewond. De „Ceram" heeft het vuur beantwoord. Het Indonesische parle ment vergadert. De speciale correspondent van het A.N.P.-Ane-ta seint uit Malang: Op 27 Februari heeft de vice-president Mohammed Hatta, de bijeenkomst van het K.N.I.P. in zijn nieuwe uitge breide samenstelling geopend. Hierbij verklaarde Hatta o.m. het volgende: Wij zijn er van overtuigd, dat onze diploma tieke strijd voor het herstel van de eenheid van ons vader land succes zal hebben. Het Indonesische volk is hiervoor krachtig genoeg gebleken. Dit feit kan niet door de Neder landers genegeerd worden. Daarom willen zij met ons overleggen, niet slechts met be trekking tot de erkenning van ■het defacto-gezag van de repu bliek over Java en Sumatra, maar ook over de vorming van de vrije en souvereine Ver- eenigde Staten van Indonesië. Hij verklaarde verder, dat de ligging van -het vaderland in de internationale wereld noopt tot een actieve vredespolitiek zelfs tegenover Nederland. Sjahrir verdedigt zijn beleid. Sjahrir heeft het K.N.I.P. een overzicht gegeven van de poli tiek van- zijn regeering, waar in hij ten aanzien van de on derhandelingen met de Neder landers o.m. het volgende ver klaarde: De heftige reacties in Nederland werden door niets anders veroorzaakt dan door de vrees van de Nederlanders, dat zij hun bezittingen zouden verliezen. De Nederlanders wenschten niet te begrijpen en te aanvaarden, dat, wat hier te lande is geschied, niets an ders is dan een natuurlijke po litieke ontwikkeling. Volgens de -reactionnairen zouden de Indonesiërs niet gelukkig kun nen zijn zonder dat Neder landsche troepen door het land patrouilleeren en zonder dat al les, wat voor de Indonesiërs van het hoogste belang is, door Nederlanders wordt beslist. Dat dit onlogisch is, is reeds door 'hot 18 maanden lange be staan van de republiek bewe zen. De republiek kan aan- de buitenwereld toonen, dat de eigen bevolking en de buiten landers hier vreedzaam kun- nen leven en hun bezittingen behouden. Waarom zouden dan buitenlandsche troepen in dit land verblijven? Linggadjati toonde onzen wil om het pro bleem op een vreedzame wijze op te lonen. Planologische dienst. Gedeputeerde Btaten van Zee land hebben benoemd tot lid te vens vice-voorzitter van de vaste commissie van den provincialen planologischen dienst ln plaats van den heer J. M. van Bommel van Vloten te Goes, het lid van hun college den heer C. Hame link te Axel. MIDDELBURG. De gevolgen van gladde wegen. De gladde straten hebben ge lukkig nog geen slachtoffers ge maakt. Wel waren er enkele ont sporingen van auto's, doch de gevolgen beperkten zich tot mate- rieele schade- Eenige, hoewel niet ernstige, valpartijen kwamen voor. Vrijdag morgen gleed een bus van de stoomtram Walcheren van den weg en vernielde het hek van de woning van tandarts Tichelman op de Turfkade. In de Lange Delft reden een militaire en een personenauto op elkaar en werden 'beide min of meer ernstig beschadigd. Een eenigszins vermakelijke schuif- partij deed zich voor op den Nieuwen Vlissingschen weg. Een bestelauto geraakte ter hoogte van het watergemaal aan het glij den en kwam op 't ijs van den watérgang tot staan. De wagen draaide een 'halve slag, doch hield zich op de wielen. Een takelwa gen moest er aan te pas komen om het slachtoffer weer op den weg te helpen. VLISSINGEN. Filmapparaat voor de scholen. De gemeente Vlissingen heeft van de Stichting Nederlandsche Onderwjjsfilm een filmapparaat toegewezen gekregen Op de Vlissingsche lagere en Ulo-scholen voor het openbaar en bijzonder onderwijs zullen in het vervolg nu op geregelde tijden films worden vertoond, <fie door genoemde Stichting worden toe gezonden. Vanavond vindt ten gemeente huize een bijeenkomst plaats met het voltallig onderwijzend perso neel, waarin enkele heeren van de Stichting Ned. Onderwijsfilm een demonstratie zullen geven met enkele films. Dinsdag. Zon op 7.23 u,, on der 18,23 o. Maan op 14,40 u,, onder 6.39 u. Hoofl water te Vllwlngen Geen opgave ontvangen. wolde; voor Midwokle-Leek, G. Ch. van Royen te Aarden burg. Geref. Kerken. Beroepen te Breda (vac. M. v. d. Bosch) (als evang.pred.), F. J. Jonkhof te Malang, met verlof te Groningen. Aangenomen naar Pultters- hosk, J. G. W. Terhaak te Bergambacht. Bedankt voor Bergum, Ren- kum-Heelsum en- Zwagerveen, J. Nawijn te Avereestvoor Nieuweroord, K'. Bokma te Waarder. Promotie L. Geschiere. De promotie van den heer L. Geschiere, leeraar aan een Chr. H.B.S. te Amsterdam tot doctor in Ietteren en wijsbegeerte aan de Sorbonne te Parijs waarvan wij dezer dagen melding maakten, ge schiedde cum laude. DE BILT ZEGT: Zonnig en weinig wind. Weersverwachting geldig tot Maandagavond. Koude ochtend met op vele plaatsen mist, die vrij snel na zonsopkomst oplost. Overdag zon nig weer en temperatuur oploo pend tot enkele graden boven nul. Zwakke naar Oost omloopende wind. Nagek. Advertentie. Eenige en algemeens kennis geving. Heden overleed, zacht en kalm, na een kortstondig lijden, onze geliefde Tante en Zuster, Jannetje Hoogesteger, Wed. van Fooxt Vleugel, in den ouderdom van ruim 84 jaar. Namens de familib: C. Hoogesteger Fz. Wemeldinge, 28 Febr. 1947. Kerk en Zending. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bergen op Zoom (2e pred.pt), A, Faber te Kam pen. Aangenomen naar Bolsward, G. Ch. van Royen te Aarden- burg. Bedankt voor Soest, P. P. J. Monster te Dmteloord; voor Schore en Vlake, W. Moerman te Nieuwkoop; voor Scheem- da, O. J. Rynders te Zuid- I Heden nam de Heere tot Zich, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Janna Louwerse, Wed. van J. de Visser, in den ouderdom van 82 jaar. Middelburg: M. Boonsde Visser. P. Boone. Elspeet: J. de Visser. M. de Visservan de Hove. Middelburg, 1 Maart 1947. Klein Vlaanderen F 46. Heden overleed te Utrecht in de hope des eeuwigen levens onze lieve Zuster en Tante Mevr. Chr. van Dis Duvekot, in den ouderdom van 73 jaar. Hit aller naam: Fam. D. de Jonge-Duvekot. Goes, 1 Mrt. 1947, West singel 43a. KINDERARTS. Spreekuur tot nader aan kondiging alleen in het St.- Joannaziekenhuis, Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's mid dags van 1.30 tot 3 uur. MIDDELBURG. Jonge Meisjes, denkt U er aan, morgenavond om 8 uur spreekt Dr W. K. SCHULING van Middelburg en Da W. OOSTHOEK van Zoutelande. Het Bureau Ruilverkaveling roept de eigenaren en de gebruikers van gronden, gelegen in de Gemeente Oost kapel Ie op, zich ter controleering van hun eigendom en gebruik, tevens met het oog op de schaderegeling van den dienst voor Landbouwherstel, te vervoegen in het café Wattel te Oostkapelle. En wel zij, wier namen beginnen met de letters: A en B, op Dinsdag 4 Maart, van 9.3012 uur. C en D, op Dinsdag 4 Maart, van 14.30 uur. E, F en G, op Woensdag 5 Maart, van 9.3012 uur. H, I en J, op Woensdag 5 Maart, van 14.30 uur. K, op Donderdag 6 Maart, van 9.3012 uur. L, op Donderdag 6 Maart, van 14.30 uur. M en N op Vrijdag 7 Maart, van 9.3012 uur. O, P, Q en R, op Vrijdag 7 Maart, .van 14.30 uur. S, T, U en V, op Maandag 10 Maart, van 9..3012 uur. W, X, Y en Z, op Maandag 10 Maart, van 14.30 uur. De Landmeter van het Kadaster. Hoofd van het Bureau Ruilverkaveling-

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 1