De weersgesteldheid in Europa. Terry en Berry Linggadjatt In de Eerste Kamer. De Finsche badkuip. 4/ NIEUWE RAMPEN DOOR DE DOOI. De eerste dooi op groote schaal heerscht in Silezië (Westelijk Polen), waar 67 steden met overstrooming worden bedreigd en «en halt millioen menschen zich op evacuatie voorbereiden. De havens aan de Oostzee worden echter nog door groots ijsvelden versperd. Vliegtuigen hebben getracht door middel van bommen het Isolement te verbreken, In Berlijn zijn opnieuw 9 personen van. koude gestorven, terwij! 330.000 ton goederen, waaronder 200.000 ton graan, door de vorst in de haven van Bremen Is opgehouden. Zes bruggen over den Rijn zijn bezweken en verscheidene andere worden door ijsgang bedreigd. Pioniers treffen voorbereidingen tot het opblazen van ijsmassa's in de Weser, teneinde de twee bruggen in Bremen te sparen. In Noorwegen zal de electriciteit met ingang van 1 Maart worden gerantsoeneerd. .Voorloopig zal de beperking alleen voor de nachte- lijke uren gelden. De kusten van Noorwegen zijn nog steeds ia den greep van het ijs. Aanhoudende vorst wordt voorspeld in Zwitserland, Tsjecho- Slowakije, Nederland, België en Frankrijk. van f 260.000.'s jaars. De verliespost in deze jaren kan dus worden gedrukt door een ma tiging van het tempo der uitvoe ring. Prof. v. Staveren las hierna een brief van den Dir.-Gen. v. d. Energievoorziening voor, waarin werd medegedeeld, dat de Ned. Spoorwegen vóór 1 Mei 1951 de Zeeuwsche spoorlijn zullen hebben geëlectrificeerd. Deze* beslissing zal officieel aah het prov. bestuur worden medegedeeld'onder opgave van de benoodigde electriciteit Voor dit baanvak. In het project moet hiermede dus rekening wor den gehouden. De inkomsten (die niet in het fin. sfhema zijn ver werkt) worden dan heel wat hoo- ger. Na de rede van Prof. v. Stave ren heeft eén groot aantal staten leden vele vragen van technischen en financieelen aard gesteld. Zeer beknopt geven wij hieronder de vragen en de antwoorden van Prof. v. Staveren. Op- de vraag van Mr F. W. E. Baron v. d. F e 11 z werd ge antwoord, dat men zich bij de plannen mag baseeren op een jaar lijks toenemend debiet van 6 pCt. Sterk neemt het eiectriciteits. verbruik in industrie, huishouding en landbouw toe. Dhr L. P. v. Oorschot zag in deze plannen een bevesti ging van zijn onwr kbaar geloof in den vooruitgang der. techniek. Hij heeft om dfeze reden geen en kel bezwaa^ tegen het voorstel, doch wel wilde hij gaarne weten, hoe groot het tijdsverschil zou zijn wanneer de onderdeelen in lang zamer tempo zouden worden uitge voerd. Hij kreeg ten antwoord, dat dit niet te zeggen is, omdat dit in de eerste plaats een beleids kwestie is en dat naar bevind van zaken zal worden gehandeld. Dhr A. H. S. Sterner- d i n g vroeg, of nog een bespa ring gevonden kon worden, wan neer de voorziening der Noord- groep voorloopig zoo zou blijven als thans het geval is. Wanneer zoo werd hem gezegd, thans de verbinding met Bratfhnt daar zou worden versterkt, zou dit eigen lijk weggegooid geld zijn, omdat straks de voorziening toch via Goes zal geschieden. Een grootere voorziening is daar reeds thans dringend noodig. Prof. v. Staveren had berekend, dat de kosten per K.M. f 90.000. hooger zouden zijn, wanneer in- plaats van een bovengrondsche een ondergrondsche lijn tusschen Goes en Roosendaal zou worden aange bracht. Bovendien is het transport vermogen over de bovengrondsche leiding nog grooter. Het was'dhr D. Kodde, die de voorziening, der z.g. onrenda bele gebieden ter sprake bracht. Hij was bevreesd, dat de provin cie Zooveel kapitaallasten op zich zal nemen, dat bedoelde voorzie ning achteruitgesteld zal worden. Want behalve de nu gevraagde ruim 25 millioen zal voor de on rendabele gebieden nog een bedrag van 14 a 15 millioen noodig zijn. De landbouw vraagt electriciteit, maar dan zal toch allereerst noo dig zijn, dat de kabels naar de landbouwgebieden .worden gelegd. Het langzamere tempo van uit voering beschouwde hij min of meer als uitstel van executie, om dat de winsten dan pas vele jaren later zuilen volgen. Voorts in formeerde hij, of de koelwater- voorziening in Vlissingen wel vol doende is. Op zijn eerste vraag werd ge- TRIBUNAAL TE GOES. Met Franciscus de Bot landarbeider te Terneuzen ving de morgenzitting van Woensdag aan. Zooals besch. zeide, was hij door financieele nood toegetreden tot de N.S.B. en vandaar automatisch overgeschreven naar de W.A. Om in zijn levensbehoeften te kunnen voorzien ging hij voor de Duit- schers werken in het buitenland. Mr Kuypers uit Bergen op Zoom, wees er op, dat besch. door invloed van de ouders lid is ge worden en thans reeds 2)4 jaar geïnterneerd is. Hij vroeg directe invrijheidstelling, hetgeen het Tri bunaal toestond. Echtgenoote wist niet waarvoor ze geïnter neerd was. Cijrillus J. van Troost antwoord, dat er eerst een behoor lijke centrale moet zijn wil men de* onrendabele gebieden kunnen voorzien. Die voorziening lean ge schieden met de winst, die uit de rendabele gebieden wordt verkre gen en door andere regelingen. Wanneer „en gros" de onrendabele gebieden zonden worden voorzien, zou dat een strop om den hals-be- teekenen. Het is anderzijds geheel niet wenschelijk, om een winstbe- drijf te maken; wanneer een goe de electriciteitsvoorziening is ge waarborgd, is dat voldoende. Het langzamer tempo van uit voering in geen uitstel van exe cutie; door een verstandige rege ling der werkzaamheden kunnen reëele winsten worden gemaakt. De koelwatervoorziening te Vlissingen zal goed geregeld wor den; zelfs als de centrale door eenigerlei oorzaak mocht uitvallen, zal Brabant de voorziening auto matisch en volledig kuiinen over nemen. Op een vraag van dhr P. M e- liefste word geantwoord, dat de voorziening der Noordgroep voordeeliger is dan uit Brabant, omdat b.v. de transportkosten der kolen naar Vlissingen lager zijn. Rijkszaak zal de elctriciteits- voorziening zeker niet worden, zoo kreeg dhr v. Oorschot ten antwoord, want er is geen enkele reden, waarom de staat moet in grijpen. Jhr Mr Schorer vroeg, of Vlissingen inderdaad de beste plaats van vestiging der nieuwe centrale is. Kan het zwaartepunt b.v. niet in Terneuzen komen te liggen? Dit laaste is zeker moge lijk, maar een zwaardere belasting kan middels de kabel door de W.- Schelde door de centrale Vlissin gen rustig worden afgewacht. Zullen de Spoorwegen straks geen stroom van Brabant gaan koopen was de volgende vraag van dhr Stemerding. Hiervoor hoeft geen vrees'te bestaan, want als de Spoorwegen dat zouden doen, zou het duurder uitkomen, daar ze dan de stroom van Bra bant naar Zeeland nog zullen moe ten transporteeren. Tenslotte vestigde Prof. v. Sta veren er de aandacht op, dat reeds dit jaar de voor 1951 ibenoodigde machines enz. moeten worden be steld. daar de levertijden zeer lang zijn. Voor machines geldt b.v. een levertijd van ca. 4 jaar, voor tur bines van 3 jaar en voor trans formatoren van 35 jaar. Nadat de voorz. Prof. v. Sta veren had dank gezegd voor de aangename wijze, waarop hij de Staten van voorlichting had ge diend, sloot hij deze niet-officieele vergadering. groenteboer te Westdorpa, w4» lid geweest van de N.S.B., de W.A., N.V.D. en Econ. Front. Voorts was hij aangesloten ge weest 'bij de Landwacht en had gewapend diensten verricht Bij de palenzetterij was hij voorman ge weest en met „VoVa" en de „Zeeuwsche Stroom'j had hij ge colporteerd, Dit alles wss uit oor- zake vais zijn slechte" maatschap- pelijketi toestand, naar hij zeide. De echtgenoot^ van besch., die als getuige werd gehoord, was eveneens geïnterneerd. Zij ver klaarde niet te weten waarvoor ze in het kamp moest zitten. Lid van de N.S.B. was ze niet ge weest, vertelde ze. Daar ook het Tribunaal hiervan de .oplossing niet voorhanden had, zal dit on derzocht worden. De verdediger Mr Kuypers uit B. op Zoom vroeg de interneering van besch. niet langer te laten duren. Slachtoffer van de finantiën. Met de waarschuwing van den wachtmeester, dat hij geen klep- permarsch mocht houden, kloste Honors van H'eese trans portarbeider te Graauw binnen. Zijn beschuldiging hieid in, dat hij lid is geweest van de N.S.B. en voor de Duitschers in Frankrijk heeft gewerkt. De dagvaarding werd besloten"met een fraai epistel geadresseerd aan Kameraad Mün- zer. Mr Bolle de verdedigster, voer de aan dat besch. uit financieele overwegingen in 1940 lid is ge worden en om dezelfde reden in '42 afscheid van de partij heeft genomen. Zij vroeg directe invrij heidstelling, waartoe het Tribunaal besloot. Uitspraak 12 Maart. Uitspraken van 12 Febr. Willem C. Bom, mossel- visscher te Yerseke: lyi jaar intern, tot 12 Aug. 1948 on ontz. rechten. Jan C. van Sprundel, oesterkweeker te Yerseke: onder zoek zal buiten de zitting hervat wordén. Jacob Poelman, oester kweeker te Yersekegeen verdere intern.ontz. rechten. Provincienieuws Herdenking van Februari-staking. Deze authentieke foto werd ge maakt door een moedig Amsterdammer op 22 Februari 1941. Zij toont ons, hoe op dien datum Joodsche Nederlanders als vee door de gehate „Groene" werd bijeengedreven en mishandeld. Fata Morgana. Dezer dagen werd in de bla den melding gemaakt, dat de ijsberg die in de Noordzee rond dreef, zich onder de Walcher- sche kust bevond en vanuit Domburg met den kijker was waar te nemen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen blijkt dit bericht on juist te zijn. De ijsmassa bleiek niets anders te zijn dan het wrak van de „Meerkerk", waar van de masten boven whter uitsteken. Hierrond 'hadden zich ijsschotsen vastgezet, die het aanzicht van een ijsberg gaven. MIDDELBURG. Paarden mishandeld. Twee Middelburgers, n.l. E. F. en P. v. H. werden door de politie bekeurd, omdat zij hun paarden, die als trekdieren worden gebruikt hadden mishandeld door deze te gen den buik te schoppen eo op den kop te slaan. Ernstige val. Mevr. M. te Middelburg kwam Dinsdag, door de gladheid, zoo erristig te vallen, dat zij haar en kel brak en naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Twee aanrijdingen. Bij een aanrijding tusschen een bestel- en personenauto op den hoek SeisdamSeisstraat werden beide voertuigen min of meer ern stig beschadigd. Dinsdag had ook een aanrij ding plaats op den overweg aan den Nieuwlandschenweg tusschen een bus van de Stoomtram Wal cheren en een groote. verhuisauto van de fa. Vroegop. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor; de materieele schade was aanzien lijk. Het treinverkeer ondervond eenige minuten vertraging, daar de auto's juist op de rails ston den. De zaak is nog in onderzoek oij de politie; VLISSINGEN. Eere wien eere toekomt. Zonder iets af te doen op het kranig werk van de brand weer -bij het blusschingswerk van de noodwoning aan de Singel wordt ons toch verzocht melding te maken van het doortastend optreden van een viertal leden der Biewakings- troepen te Middelburg. Deze stonden op het tijdstip van den brand nabij de Keersluis te wachten, op de bus. Toen zij "de vammen uit het dak zagen slaan, snelden zij naar de on- heilsplek en sloegen alarm. De bewoners van de naastgelegen woningen werden door hen tuit bed getrommeld en in groote haast de meubelen buiten ge bracht. Toén de bewoonster van het aangrenzende huis, dat reeds vol rook stond, zich her innerde, dat zich nog de baby in de slaapkamer bevond, bond de bewaker de V. zich een zak doek voor den mond en bracht de kleine in veiligheid. De in middels gearriveerde brandweer kon door nathouden de overige huizen sparen. Als dank voor hun gewaardeerde hulp werden de bewakers door de bewoners den volgenden dag getracteerd ®B sigaren. De republiek gaat rood gekleed, ook vanwege het bloed.... De Eerste Kamer heeft gisteren eert aanvang gemaakt met de be handeling van de begrooting Over- xeescho Gebiedsdeelen. De heer P o 11 e m a (C.H.) merkt op dat de basis-overeen komst van Linggadjati in breeden kring do gemoederen beroerd heeft. De basis-overeenkomst, de toe lichting der C.G. en de beide re- geeringsverklaringen hebben als het ware een nevelgordijn geves tigd, waardoor het 'bezwaarlijk is een helder inzicht in de kern kwestie te krijgen. De Tweede Kamer heeft de zaak behandeld zonder schrifte lijke voorbereiding. Het ware an ders geweest als er een behoor lijk respijt was geweest. Na al die haast van de regeering en in de Tweede -Kamer hebben wij ver nomen, dat Ir. Soekarno het stand punt der regeering althansvoor loopig verwerpt. Na de vernede ring van Cheribon thans nog deze vernedering dat wij het tempo der af- of goedkeuring niet aan ons zelf hebben beltouden maar heb ben laten bepalen door de revolu tie. De -C.H. gaan uit van bepaalde beginselen en krachtens die be ginselen verwerpen zij de repu bliek van Ir Soekarno, welke een product is van Japan. De repu bliek gaat rood gekleed, ook van wege het bloed, dat bij onderdruk king en terreur is gevloeid. De re-publiek heeft niets te ma ken met de openbaring van den 'democratischen volkswil. Te dezen hebben de Indische onderhande laars van den beginne af gefaald. In het voorl. Verslag is er op gewezen, dat het Nederlandsche gezag steeds meer wijkt en de re volutie steeds meer wint. Wij eischen, zegt de heer Pol- lema, dat elk ambtenaar en zeker de hoogste, nauwgezet alle voor bereidingen test aan de bepalingen der Grondwet. Dr van Mook schijnt niet in te zien de beteeke- nis van de Grondwet, die ongerept dient te worden gehandhaafd. De motieRomme Leeft de kern niet naar voren gebracht. Deze ligt in Art. 8. Welke be- teekenis heeft daarin „de Koning der Nederlanden" en „in naam des Konings"? De minister dient te zeggen, wat de beteekenis van de Kroon zal zijn. Spr. betoogt, dat de fout wordt gemaakt dat de terreur-republiek wordt beschouwd als een demo cratische uiting van de bewoners van den Indischen Archipel. Hij wenscht overkoepeling onder Nc- derlandsch gezag onder -Oranje Z.i. is het behoud van het Ko ninkrijk nog mogelijk bij een vastberaden Commissie-Generaal. De heer Pollema pleit verder voor het voeren eener nationale politiek. De regeering neme in 'haar midden op eenige ministers zonder portefeuille, gekozen uit Nederlandsgezinde inheemschen. Hij verwacht van de regeering, dat zij ieder met wie onderhandeld wordt duidelijk maakt dat thans geldttot hier en niet verder. De heer Stikker (P, v. d. V.), die pas uit Indië is terugge keerd, zet uiteen, waarom zijn fractie voorshands het beleid dér regeering niet als jjiist kan aan vaarden. Vrijwel zonder uitzondering hoort men z.i. thans, dat het niet meer gaat over voor of tegen Linggadjati, maar om de vraag of nu getracht zal wordeiï de al- geheele economische ineenstorting te voorkomen. Van vertrouwen kan z.i. nauwelijks, méér gesproken worden. Spr. vraagt of de regeering in den lt. gouverneur-generaal zoo'n vertrouwen stelt, dat zij hem wenscht te handhaven? Het is in Indië van algemeene bekendheid, dat de lt. g.-g. zich in bittere bewoordingen erover be klaagt, dat nooit duidelijk is uit gesproken wat zijn positie is. Dat ondermijnt het gezag in Indië. Over de Commissie-Generaal •wordt nooit met waardeering ge sproken. Hij kan het niet anders zien, dan dat het beleid der regeering naar den ondergang der volkeren in Indië en in Nederland voert. Aan de hand van een rapport van Dr Koets schetst Spr. den toestand, waarin land en bevol king rond Soerabaja zich thans bevinden. Hij roemt het voorbeel dig gédrag onzer militairen, dat voorbeeldig blijft ondanks het feit, dat bij de T.R.I. dum-dum- kogels zijn aangetroffen. Van zijn bezoek heeft hij mede gebracht de herinnering aan de schrijnende tegenstelling tusschen den rijkdom van den bodem en den honger der bevolking. Wat doet de regeering thans, nu de schendingen van het bestand voortduren en de tegenpartij groote gebieden droog legt om hongersnood te doen ontstaan? De heer K e r s t e n s (K.V. P.) betoogt, dat de eenzijdige staatsrechtelijke behandeling van de kwestie overwegend het sta tisch element naar voren heeft ge bracht. Het Is z.i. de hoogste tijd, dat de dynamische, de historisch- poiitieke factoren tot hun recht komen. Hij wijst er voorts op, dat- alle revolteerende -bewegingen gestuwd zijn door een bewuste minderheid, die de meerderheid mee sleept. In Indonesië is dat eveneens het ge val. De republiek mag z.i. niet be schouwd worden als een maaksel van Japan. Kerk en Zending. Ned. Herv, Kerk. Beroepen te Wartena, R. J. H. Brink te Ruinerwold; te Noorddijk, W. E. M. Eggink, cm. pred. te Nijega-Opeinde. Aangenomen naar Spaarndam en Spaarnwoude, J. Kroon te Koudekenke. Geref. Kerken. Beroepen te Alteveer, Th. P. Potma te Meerkerk; -te Ro den, J. Wiepkema te Tiel; te SmSlde, J. Nawijn te Avereest. Aangenomen naar Scheemda, G. Schrovenwever te Wilsum. Bedankt voor Melissant en voor Stellendam, A. L. Bos te Ooltgensplaat; voor Workum, G. Brouwer te Harlinge-n. Herst. Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor Enkhuizen, W. J. F. Meiners te Amsterdam. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rilland-Bath, Ff. Ligten-beig t« Vlaardingen, die bedankte voor Mclissant. Bedankt voor Apeldoorn, P. Honkoop teDen Haag. Intrede. Op Zondag 20 April hoopt Ds Gruppen van El-burg zijn intrede te doen in de Chr. Geref. Kerk te Biezelinge. Gen. Synode Ned. Herv. Kerk Tijdens de zitting van Dins-' dag werden o.a. benoemd; prof. mr F. M. -baron van Asbeck en ds A. A. v. Ruler als voorz, en vice-voorz. van de werkgroep „Keik en Overheid" ds P. Fa- gel en de heer J. ten Havo als lid en sec, lid van den Oecu- menischen Raad. Naar aanleiding van vragen over de inzegening van een hu welijk, waarbij een der partijen, gescheiden is, bepaalde de Sy-1 node haar standpunt. Zij is van oordeel. dat naar bijbelsch be sef het huwelijk slechts door den dood ontbindbaar is. Zij heeft oog voor den huldigen huwelijksnood en wil juist daarom dit uitgangspunt on verkort handhaven. Daarom verklaart zij, dat een tweede huwelijk na echtscheiding niet kerkelijk ingezegend dient -te worden. Dit besluit viel met jjroote meerderheid van stem men na ampele -bespreking. Over de vraag of een moge lijkheid tot dispensatie -moet worden geschapen zal later worden-beslist. De Synode aanvaardde met algemeene stemmen een nood- reglement o!ver het -bij-zonder hulppredikantschap voor va cante gemeenten niet groefter dan 2000 zielen, In dit r-egle- mejit wordt bepaald, dat het bijzonder hulppredikajntschap met behoud van alle ambtsbe voegdheden wordt verleend aan emeriti. Tevens werd een ver plicht hulpprcdikerschap gedu rende den tijd van 1 jaar voor de candidaten tot d'en heiligen dienst aanvaard. Zendelingen, oud-zendelingen en Indische predikanten kun- neA, indien zij aan de Zen dingsschool zijn opgeleid en 10 jaar dienst hebben, de bevoegd heid krijgen zich als predikant beroepbaar te stellen. Dit noodreglement zal geldig zijn tot 1 Januari 1953. Taalarbeid op Celebes. De taalgeleerde in dienst van het Bijbelgenootschap, Dr H. van der Veen, is van zijn verlof in Ne derland teruggekeerd. Hij hoopt de conferentie te Ma kassar in Maart bij te wonen, een tijdlang wederom in de Toradja- landen door te frreagttt, at zich daarna te Malino rustig aag zijn taalwerk te kunnen wijden. Een dee! van Zijn manuscripten waren toevertrouwd aan de Oos- terkerk te Bandoeng, dit is ge heel verloren gegaan. Een ander deel was op het Bijbelhuis aldaar bewaard en ii gespaard gebleven het Nieuwe Testament sn de Han delingen. De grammatica is weg en moet" geheel opnieuw worden op gezet het woordenboek was ge lukkig voor den oorlog reeds in Holland gedrukt. Dr van der Veen heeft zich voornamelijk toegelegd op het Sa'dan Toradja's, dat geheel ver schilt van het Bare'e Toradja, waaraan Dr Adriani zich tvijdde. Het sluit zich meer aan bij- het Boeginees. Men moet nog afwachten, hoe in de naaste toekomst de verhou- l ding van al deze landstalen tot de „Bahasa Indonesia", het maleisch, zal worden, Reeds vroeger werd op de Zen dingsscholen in Toradj aland ook maleisch onderwezen. Zullen al deze talen zich hand haven, of verdrongen worden door de eenheidstaal? Onderwijs. Geslaagd voor Radio Tele grafist 2e klas de heer H. G. M. Kerkhof leerling aan de „De Ruyterschool" ts Vlissingen, Geslaagd voor het politie- diploma, dhr C. Brand te Arne- muiden. KRUIMELTJES In de automobielfabriek van Renault heeft een zwaren brand gewoed. De schade wordt op meer dan 70 millioen francs geschat. In Tokio is een hevige aard schok waargenomen,«KÜe het aar dewerk van de ontbijttafels- slin gerde. Van aanzienlijke schade ia nog geen melding gemaakt. SCHEEPVAART- BERICHTEN. 25 Febr.; Te Vlissingen aan gekomen: m.s. Strijpe van Oostende; m.s. Jans van Rot terdam. Van Vlissingen ver trokken: m.s. Springwave naar Antwerpen. Gepass. naar Ant werpen: m.s. Rolf van Esbjcrg; m.r. Edina uit zee; m.s. Alkaid van Rotterdam; m.s. Bredero van Rotterdam. Gepass. van Antwerpen: m.s. Noordwijk naar zee; m.s. Zaan naar zee. De Letten, Russen en vooral de Finnen zullen hun sauna's niet graag willen missen. Het is een klein uit hout opgetrokken bad huis, geheel anders dan bij ons. Binnen staat een vierkanten stec- nen kachel met een ingebouwde waterketel, Op deze kachel liggen groote kelen. Aan den muur han gen takken wet bladeren. Boven dien treft men er trapsgewijze zit banken aan; het heeft veel wtg van een stuk uit een tribune op een voetbalveld. Als het water heet is, wordt het over de ver hitte keien gegoten, waardoor het in damp overgaat, Het lichaam gaat er erg door transpireeren. Men krijgt weldra een loom ge voel over zich. Dan wordt het tijd om'zich met lauw water en zeep af te wasschen. Door de groots transpiratie hebben de poriën zich geopend) en al het vuil onder do huid is verdwenen. Daarna ko men de takken aan de beurt. Hier mee slaat men zich op de armen en beenen „om de spieren los' te «aken", zooals de Finnen zeggen. Het Finsche leger voerde een Sauna met zich mede. Het was een heele treint Men stapt in de laatste wagon en ontvangt daar een groote ring en een nummer. De ring dient om er de kleeding aan( op te hangen, die intusschcn naar de ontluizing gaat. De ent- luizing geschied in «en sterk ver hitte kamer. Ondertusscheif krijgt een ieder een kuip. De kranen worden opengedraaid en de hee- te damp komt 'binnen. Het gaat verder net als in de sauna. De volgende wagon is voorzien van douches. Daarna komt men in de kleedkamer, waar de kleeding gezuiverd van ongenood? gasten weer in ontvangst geno men wordt na afgifte van het nummer. Practisch doet de Saus» zeker niet voor onze moderne badhui zen onder: de onze aien or alleen wat aantrekkelijker uit ea zijn wellicht geriefelijker, Vr. Ned. Offic. Publicaties WAARDE. Maandagavond vergaderde de afd. van het Groene Kruis on der voorzitterschap van dhr M. Waterman. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de kas sloot met een batig saldo. Herkozen werd tot lid van het bestuur dhr C. v. Zande. Voor de wijkverpleging en t.b.c.-bestrijding werd herbe noemd J. J. Pieper. Uit het verslag van den bode-magazijnmeester bleek, dat 166 artikelen in bruikleen waren gegeven aan 83 perso nen. De contributie werd vast gesteld pjf i 2,50 per lid. Vaststelling der kiezerslijst. B. en W. van Middelburg ma ken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 19471948 van 23 Fe bruari tot en met 16 Maart a.s. op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt neder- gelegd. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebe stuur verbetering van de door dat bestuur vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of eert ander,- in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt, of ai dan niet voor eenige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij vol macht te stemmen; Het verzoekschrift kan op on gezegeld papier worden gesteld. Distributiekring Middelburg. Aanvragen voor rijwiel banden. De Directeur van den Distribur tiekring Middelburg maakt be kend, dat: lste. Alle in 1946 of vroeger ingediende aanvraagformulieren voor rijwielbanden waarop eind Februari 1947 nog geen beslissing is vernomen, als vervallen moeten- worden beschouwd. 2e. Zij, die aan de gestelde nor men voldoen, tusschen 1 en 11 Maart 1947 een nieuwe aanvraag kunnen indienen bij het kantoor Zuidsingel of de agentschappen. Burgerlijke Stand TERNEUZEN. Geboren: Ko, z. v. J. J. de Zeeuw en M. R. Meertens; Johannis, z. v. P. C. Dieleman en K. Keus; Andrea W. d. v. K. A. Riemens en P. A. DungIzaak, z. v, J. J, Lindhout en J. L. Buijze; Jacobus, z. v. J. de Bruijne en M. van Stralen; Jacobus G. z. v. C. J. D. van Damme en M. Nebbeling; Cor nells E., z. v. G. C. v. d. Velde en R. M. Ysebaert; Elisabeth S., d. v. I, Dierx en P, Verduin Jeanette Z. M., d. v. A. D. Ly- baert en R. E. Dhuyvetter; Jo hannes L. H. z. v. H. P. Aar- noudse en I. A. Dulleart; Suzanna J., d. v. C. J. den Engelsman en A. C. van Langevelde; Catharina D., d. v. A. C. de Rijke en A. C de BlaeijCelestina S. C., d. v. E, E. I. Notschaele en C. M. van Dixhoorn; Maria I. R., d. v. O. R. M. de Jaeger en M. E. van Hoecke; Jan, z. v. G. Boeije en J. Pladdet; Maria S. C., d. Y, R. A. Rammeloo en P. E. va# das Bulck. Huwelijken: H. G. van den .Berg, 24 j., te Tiel en J. C. Kos ter, 21 j.j D. W. F. Kaijser, 25 j. en S. M. de Puijt, 22 j.; M. C. Leunis, 28 en F. M. do Zaegher, 21 j, Overleden: B. Friestei, J» wed. van C. -P. de Regt; D. Knol 12 j., te Hoek; H. M. Kaptein, 2 mnd.K. Verhelst, 74 j., echt- gen. van J. Jansen. Wat brenqt de radio T Vrijdag 28 Februari. HILVERSUM I, 301.5 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 8.00 Nieuws. 8.30 Concert. 9.00 Kwartet. 9.30 Pianoduo. 10.00 Strijkkwartet. 11.45 Fam. berichten. 12.00 Man- dolinata. 13.00 Nieuws. 13.15 Or- 10.30 Morgendienst. 11.00 Koor. kest. 14.00 Gram. 14.40 Zangre cital. 15.10 Strijkkwartet. 16.00 Declamatie. 17.10 Zangver. 17.30 Marinierskapel. 18.30 Ned. strijd krachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Le zing. 19.30 Vocaal ensemble. 19.45 Huisvesting. 20.00 Nieuws. 20.08 Bijbel en muziek. 20.40 De slag in de Javazee. 21.00 Orkest. 22.00 Nieuws. 22.45 Overdenking, 23.00 Jehudi Menuhin. 23.15 Non-stop. HILVERSUM II, 415.5 en 2.18 M. 7.00 Nieuws. 8.00 Nieuws 9 00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.20 De regenboog 10.45 Verhaal. 11.00 Orkest. 11.15 Voor de vrouw. 11.30 Attentia. 12.35 The skymas- ters. 13,00 Nieuws. 13.13 Pierre Palla. 14.00 Kookkunst. 14.20 Sextet. 15.20. Spel van >Shaw. 15.50 Orgel. 16.00 Zang met pia no. 16.30 Tusschen 12 en 16. 17.00 Orgel. 18.00 Nieuws. 18.20 The Ramblers. 18.50 Koor. 19.15 Le zing. 20.00 Nieuws. 20.05 Sonate. 20.30 Lezing. 21.00 Agrarisch con gres. 21.30 Men vraagt. 22.00 Bui- tenl. overzicht. 22.15 Kwartet. 22.40 Avondwijding. 23.00 Nieuws 23.15 Concert. Terry zag, hoe de grootvizier een teeken gaf aan de mannen. Deze verspreidden zich als op com mando hv allerlei richtingen, oogenschijnlijk zonder veel aandacht aan de gebroeders te schenken. „Het behoort tot de hoffelijkheid van het Oos ten", legde de grootvizier welwillend uit, „zich ge heel en in alle opzichten bij het tempo van de gas ten aan te passen". „Buitengewoon vriendelijk", zei Tejr-y in een pe- giüC om zijn stem minzaam te late» Winken. „Gij zijt zeker kunstliefhebbers!" nel de groot vizier plotseling, „Mag ik U dan Opmerkzaam maken Op dit bij zondere schilderij, waarin de Perzische kunstenaar Zijn verbeeldingen weeft om een eenvoudigen bril". Dat was toch wel merkwaardig. Misschien be doelde de man het werkelijk niet kwaad. Terry be gon zich al iets geruster te voelen. IJij bekeek het schilderij nauwkeurig en was dichtbij.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3