Het Weenen van thans en morgen Terry en Berry Als ambtenaren zaken gaan doen. algemeen en dat van den humorist in het bijzonder op de juiste waar de worc|jf geschat. HEINKENSZAND. Donderdag vergaderde het district W. Z.-Beveland van de Stichting voor den Landbouw onder leiding van den heer Klomp, die in zijn openings woord het doel van de verga dering uiteenzette, Spr, merkte op, dat voor een goede samen werking en verdceling van den arbeid een krachtige organisa tie noodzakelijk is, Vervolgens sprak mr Kruizen, commissie lid van het bureau oogstvoor- ziening, die het doel en de werkzaamheden hiervan onder de aandacht bracht. Verschillende vragen werden nog door den spreker beant woord. Vrijdag vierde de J.V. op G.G. „Waakt en Bidt" haar 40- jarig jubileum. Na opening door den voorzitter werd een welkomsttableau opgevoerd. Vervolgens gaf de secretaris een overzicht van de voorbij gegane jaren. De avond werd verder gevuld met een tweetal inleidingen, voordrachten en zang. Ds v. Anken, em.-predi- kant te Delft, de oprichter van de vereeniging sloot deze wel geslaagde vergadering. Zaterdagmiddag vonden alhier onder groote belangstelling ijs- wedstrijden plaats, georganiseerd door de ijsclub H.J.V. Nadat de burgemeester een openingswoord had gesproken werden de wed strijden verreden, waarbij de vol gende uitslagen genoteerd werden DamesN. Meulblok Kam pioen; K. van Iwaarden 2e pr; A. Ponse 3e pr. Paren: mej. L. BooneW. Nijsse Kampioen; mej. N. Meul blok—Jac. Nijsse 2e pr.mej. IC. v. Iwaarden—J. C. de Roo 3e pr. Heeren: J. v. Leeuwen Kam pioen;. J. van der Dees, 2e pr.; J. Meeuwse 3e pr. zz Bij de onderlinge wedstrijd hard rijden werd de le prijs behaald door J. Blommaert, WEMELDINGE. Vrijdagavond hield de Vereen, voor Onderwijs aan Schipperskin deren haar jaarvergadering. Na 't openingswoord van dsn voorzitter, dhr J, VVabeke, bracht de secreta ris verslag uit over 1946. Pu pen ningmeester rapporteerde een ba tig slot van f 756.37, Tot commissielid werd aange wezen de heer J. Knook en als plv. dhr J. de Kraker. De heer Jac. van den Berge, Hoofd der school, leverde een bijdrage be treffende de school en alles wat daarmee samenhangt. De heer Lambregtsen over „Humor in de school" en tot slot sprak de heer P. Swart nog eenige woorden over den groei van de school. KRABBENDIJKE. Vrijdagavond kwamen een aan tal ijsliefhebbers bijeen met het doel een ijsclub op te richten. Na bespreking werd tot definitieve op richting overgegaan. Een bestuur werd gekozen met als voorzitter dhr D. Waverijn. De vereeniging kreeg den naam van „IJsclub Krabbendijke" en heeft reeds een 100-tal leden. Vrijdagavond hield-de Staat kundig Geref. Partij, afd. Krab bendijke een openbare vergadering in de consistorie van de Geref. Gemeente alhier. Spreker was Ds G. A. Zijderveld, Chr. Geref. pred. van Zwijndrecht, die een tijd woord sprak in verband met de tijdsomstandigheden. De heer-Th. C. Benou alhier •is geslaagd voor het diploma Ned. Handelscorrespondentie. BAARLAND. Dezer dagen hield de Kolen- vereen. O.M.B. zijn jaarvergade ring. De vereen, telt 14/ leden. Ongeveer 201)0 H.L. werd om gezet plus 20 ton bruinkoolbriket ten. De rekening van den penn. sloot met een batig saldo. De aftr. bestuursleden B.- Tramper on H. (Van onzen specialeft correspondent.) De gevoelens, die iemand be stormen, bij het weerzien van Weenen lijken op die, welke men heeft bij het weerzien van een bemind familielid of vriend, dien men jaren geleden in de kracht van zijn leven verliet en dien men nu terugvindt als iemand, die langzaam van een zeer ernstige ziekte,herstellend is, In de vreugde, hem nog le vend aan te treffen, meng.t zich de weemoed om de ver woestingen, het leed en de be proeving, welke op zijn gelaat staan gegriit, doch tevens een vleugje van 'dankbaarheid, dat zijn organisme in de kern ge zand is gebleven en de wil tot leven nog aanwezig is. 53 zware luchtaanvallen had de stad in de laatste phaze van den oorlog te verduren en Wee-- nen moest den bitteren beker 1 van het leed tot op den bodem ledigen, voordat het leger van den Sovjet-maarschalk Mati- novs'ky in verwoede gevechten in April 1945 de laatste SS- troepen versloeg. Ongeveer 1UÜ.O00 huizen wer den door oorlogsschaden onbe woonbaar. In totaal zijn 20.951 woningen 21 pet. van het totaal weer op te bouiwen of te herstellen; een werk, dat ja ren zal duren, als men bedenkt, dat alleen 300 millioen metsel- steenen, 80 millioen idakpain- nen en ongeveer 8 millioen vier kante meter vensterglas hier voor noodig zijn. Bemoeilijkt en vertraagd wordt dit opbouwwerk door het gebrek aan grondstoffen, voor al aan kolen. Hoe paradoxaal het moge klinken, toch betee- kent de goede wil der bezet tende mogendheden een .ware last. Want een elk van hen tracht haar zóne tot een voor beeld te maken, waarin .zoo vlug mogelijk alle' oorlogsscha den tot. het Verleden zouden moeten oehooren. Dat leidt er toe, dat het materiaal, hetwelk in één zóne in zoo ruime mate voorradig is, dat er bok nog genoeg over zou zijn voor an dere zönes, als 'het ware af gunstig vastgehouden wordt en hierdoor vaak daar ontbreekt, waar het misschien dringender noodig zou zijn. Desondanks dienen de pogingen van iedere bezettende mogendheid op zich zelf, om hulp te verleenen, te worden erkend. De Russen b.v. hebben in verbazingwekkend korten tijd over het Donau- kanaai 10 bruggen, welke door de Duitschers waren opgebla zen, weer hersteld, waarvoor zij 20.000 Russische arbeiders inschakelden. De Amerikanen op hun beurt stelden grootmoe dig en royaal vrachtauto's ter beschikking, om het puin op te ruimen. De schade aan de Weensche scholen vormde een ware cata strophe. Van de 411 scholen bleven slechts 46 elke 11c school dus onbeschadigd, zoodat het onderwijs thans slechts met moeite kan wor den gegeven. Hoezeer de enkeling door de verwoesting van zijn tehuis werd getroffen, hoe groot lieha- lijjce nood «n ontbering tenge volge van oorlogsschade ook mogen zijn, de zwaarste slag trof den We ener, toen twee van zijn .lievelingen monu menten der stad zwaar door den oorlog werden geteisterd. De Opera, de trots der muziefc- minnende Donaustad, is geheel uitgebrand; de Stefansdom, de goeie ouwe „Steffi", het sym bool van Weenen, is zwaar be schadigd. Doch niemand is .ver loren te noemen, die zichzelf nog niet opgeeft. Dit geldt in het bijzonder voor Weenen. Nauwelijks zijn de ergste scha den hersteld en de schade in het geheele district Weenen bedraagt 48 pet. van alle oor logsschaden in Oostenrijk of de Weensche bevolking be gon offervaardig aan het her stel van den ouden „Steffi". De giften der bevolking voor de financiering van den wederop bouw beloopen in het millioen. De werkzaamheden in het in térieur waren al zoover gevor derd, dat met Kerstmis 1946 de nachtmis in den Dom. kon wor den gehouden. Teneinde ge makkelijker aan de geweldige sommen, noodig voor dén we deropbouw, te geraken, gaven de Oostenrijksche posterijen een postzégelserie uit in 10 waarden tot een totaalbedrag van 24 schilling, met de afdeel- ding erop van den stichter van den Dom en détails van dit kleinood in Gothischen stijl. Ook aan den wederopbouw van de Opera, waarvan alleen de voorgevel is blijven staan, wordt reeds gewerkt. Dit ge bouw is echter zoodanig ver woest, dat het herstel ver scheidene jaren zal duren. En hoewel Weenen thans met zijn door bommen en branden beschadigde straten, met zijn kartonnen en planken raamsluitingen, in plaats van vensterruiten, met zijn uit de puinhoopen uitgezochte en keu rig opgestapelde steenen, oók nog maar weinig van zijn vroe gere monumentale schoonheid kan gewagen, één ding staat vast: het zal in nieuwe schoon heid herrijzen. Het stadsbe stuur, dat al vóór den oorlog groote daden op sociaal gebied presteerde, heeft nu reeds om vangrijke plannen voor den wederopbouw uitgewerkt nieuwe woningcomplexen, uit breiding der parken in de stad, overbrenging der nog in de binnenstad aanwezige fabrie ken naar den buitenkant der stad, vernieuwing van den Ste- fansplatz, van hel plein bij de Karls-Kirche, moderniseering der kaden aan liet Donau-ka- naai, enz. enz. Dankbaar ge- denkt Weenen in zijn huldi gen nood de helpende hand, I welke vrienden in het buiten land de stad reiken. En wanneer eens de tijd zal aanbreken, dat de Oostenrijker weer baas in eigen huis is (mo- mlcntecl bedragen de kosten voor de bezetting 1/3 der staatsuitgaven), dan' zal ook Weenen weer datgene kunnen worden, waartoe het is voorbe stemd: de cultuurstad in hort en nieren aan het Donanstrand. (Nadruk verboden.) (Schout Hz, werden herbenoemd. ■Het entreegeld werd vastgesteld op f 3.50. De bode C. Riemens was 30 jaar in dienst der vereen. Hem werd uit erkentelijkheid een en veloppe met inhoud aangeboden, Daar dit jaar de vereen, 40 jaar bestaat werd besloten de volgende jaafverg. feestelijk te houden. Q'p de Jaarvergadering van de buürlverccn. ,.'t Groentje" werd de aftredende Voorzitter dhr H. Schout als zoodanig herkozen. De kas sloot met een batig saldo. Er zal getracht worden een reis- vereen. op te richten. WOLFAARTSDIJK. Vrijdag j.l. werd alhier door „De Stichting yoor den Land bouw", in café Ossewaarde een verg. belegd waartoe alle werk gevers en werknemers waren Uit- genoodigd. Bij afwezigheid van den .burgemeester berustte de lei ding bij den heer J. M. Klompe. Dhr Nieuwgiihuijze kwam na het openingswoord van den voorz. aan het woord, welke voorn. I stii stond 'bij liet tekort aan ar beidskrachten over een groot ge- deelte van het jaar, de hieruit voortvloeiende uitwassen der loo- nen en de gebrekkige naleving der loonovereenkomsten, alsmede de daartegen genomen overheidsmaat regelen. Ook behandelde Spr. het wer ken met z.g.n. „oogstcolonne's". Op deze practische uiteenzetting van deze en meerdere punten volg de een geanimeerde bespreking. VROUWENPOLDER. Donderdag 1.1. hield de A.R.- Kiesvereeniging alhier haar laatste vergadering in deze wintercam- pagne. Na een openingswoord door den voorzitter dhr W. Maas volgden jaarverslagen van Secr. en Penningm. Als bestuurslid werd herkozen dhr A. v. Dis. Door den secr. dhr S. Maas werd een breedvoerige inleiding geleverd over Art. 21 van het Pr. v. Be ginselen, waarop een drukke be spreking volgde. De opkomst was zeer goed. AAGTEKERKE. Vrijdagavond vond in de Diaconieschool alhier de ver tooning plaats van een tweetal films door den Rijksdienst voor Landbouwherstel en den Rijks voorlichtingsdienst. Na een in leidend woord van Ir de Groot, Rijkslandbouwconsuljent, wjerd vertoond de film „Boeren vech ten voor hun toekomst". Als tweede film werd vertoond^ „De grond wordt weer goed". Hierna was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waar van door enkelen gebruik werd gemaakt. Het geheel stond; on- def leiding van, den burgemees ter. OOSTKAPELLE. Vrijdagavond hield onder lei ding van dhr K. Melis de Kna- penvereen. „Weest getrouw", zijn jaarvergadering. Op een .Bijbelinleiding volgden samen spraken en een opstellenwed strijd. Na de opvoering van het stuk „Als de poorten open gaan", werd dour ds lticliard deze vergadering gesloten. ZAAMSLAG. Donderdag kwamen de Geref. Knapenvereen. „Timotheus" en de Geref. Mèisjesvereen, „Van Knop tot Bloem" in jaarverga dering bueen. De vergadering stond onder leiding van Ds Kok, voorzitter der G.J.L.O. Uit het jaarverslag van den secr. der Geref. Jeugd Leid Org., dhr W. Paas, bleek, dat de organisaties zich in bloei mogen verheugen. Het pro gramma van deze feestavond werd vlot afgewerkt. Zang, sa menspraken en varia wisselden elkander af. Door Betsy de Kraker werd een onderwerp over Nicodemus geleverd en door H. de Rogt een over De Ruyter.' POORTVLIET. Donderdagmiddag werd ih de Chr. school alhier het feest ter eere van de blijde gebeurtenis door de kinderen gevierd. Dank zij de voorbereidingen van het schoolbe stuur en de onderwijzers. werd 't een goede feestdag voor de blade ren, Nadat bet hoofd der school ge-, sproken had over het Oranjehuls werd met gulle hand getracteerd. Ter afwisseling werden Ncder- landsché liederen gezongen. KAMPERLAND. Vrijdag- en Zaterdagavond hield de muziekvereen. „Ons Ge noegen" zijn jaarlijksche uitvoe ring in de Hervormde Scliool. Na de uitvoering van een aantal mu ziekstukken, werd de samenspraak „De houten Ham" opgevoerd, waarin op humoristische wijze.de gevaren van hoogmoed en voor gewende rijkdom door goed spel vertolkt werden. Een korte schets aan het einde van den avond toonde ons een epi sode uit het oud-Hollandsche sol datenleven. Door ziekte van den voorzitter dhr Schippers, stond deze avond onder leiding van dhr H. Meulenberg. bouw; in den raad der nationali teiten medegedeeld, dat in alle streken van de Sowjet-Unie om standigheden aanwezig zijn voor een goeden oogst. GEMEENTERADEN. DOMBURG. Vrijdagavond vergaderde de ge meenteraad. Richtlijnen werden vastgesteld voor de toewijzing van 8 nieuwe volkswoningen. Gezinnen van 5 of mqpr personen komen in aanmerking, waarbij het begrip gezin in het oog zal worden ge houden. Voor één gezin is op advies van zr Traas een woning open gehouden. Dhrn Dourieijn en Geldof dron gen er op aan, dat bouwplichtigen zouden worden aangespoord tot het stichten van een eigen huis, doch dhr Brand verklaarde zich tegen dwang in dezen aangezien het bouwen voor particulieren nog te duur is. Hierna kwam de gemeentébe- grooting 1947 aan de orde. De ooflogsjaren hebben een tekort veroorzaakt van f 64.462,op 1 Mei 1940 was er practisch geen tekort. De kapitaaidienst werd in uitgaven en inkomsten geraamd op f 511.119.de gew. dienst op f 125.483.de laatste met een te kort van f 20.488.Dhr Geldof wilde ook de arbeiders in het B.A. vertegenwoordigd zien en de'pro ductiviteit van hét gemeenteperso- neel vo-hoogen, waarvoor hij een oplossing aan de hand deed. Spre ker had bezwaar tegen de post van f 15.000 voor een brandspuit, wanneer volgens deskundig advies met een uitgave van f 4 5000 kan worden voistSam N.a.v. de geneeskundige behandeling ter plaatse verklaarde hij, dat het beste toch nog maar goed genoeg is en hierover t.z.t. nog uitvoeriger te zullen spreken. De wethouders- salarissen vond hij te laag: M"idL del'burg betaalt 45 c., Domburg 18 c. per inwoner. Voorts kwam de toestand en de bediening van het torenuurwerk ter sprake en kwam de wensch naar voren om spoedig een klok aan te schaffen. Dhrn Brand, Dourieijn en Geldof achtten de stopzetting van Het la ger onderwijs in deze gemeente niet noodig, omdat er wel hout is om te stoken. De heer P. Wisse verklaarde zich tegen de kermis. Voor de inning van het achterstal lige schoolgeld zal een voorloopige aanslag worden ogelégd. Na de mededeeling, dat dit jaar minstens 10 nieuwe woningen zul len worden aanbesteed, waar schuwden de heeren Dourieijn en Geldof ervoor, dat het gemeente bestuur niet zalgedoogen, dat de hand wordt gelicht met de bepa lingen van het bestek. Dhr Dour ieijn beval de vervaardiging aan van een rijdende begraafbaar. De begrooting werd aangenomen. VERBITTERDE GEVECHTEN IN INDO-CH1NA. Ia Indo-China ie de sjbrjjd wca< opgelaaid. Te Navndmh, 100 K.M, ten Zuiden van Hanoi, waar het Fransche garnizoen reeds gedu- rendo zoven weken omsingeld is, 'ontstonden verbitterde gevechten van man tegen man, die voort durend in liovighoid toenamen. In hot Nourden bestormden Fransche troepen üfot succes oen post van do tegenstanders, aan wie zware vorliezen worden toe gebracht. In de omgeving van Hanoi blijven de Vietnameeschen do tactiek der verschroeide aarde volgen. Een inheemsch dorp werd platgebrand. Vragen aan den minister van Financiën. De heer Mol heeit aan den minister van Financiën de volgen de vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat door het Rijksinkoopbureajt een aanzienlijke restvoorraad me dicamenten te koop worden aange boden, o.a. bij ziekenhuizen en in richtingen, welke afkomstig is uit de dump van de Canadian Medical j Stores (Alvcrna-Wychen) f 2. Acht de minister het juist, dat het Rijksinkoopbureau op treedt als verkoopende overheids- I instantie, terwijl bovendien als I distributie-apparaat voor deze ar- tikelen het Rijksbureau voor ge neesmiddelen beschikbaar is f I 3. Is 'de minister niet van Bieo- Bing, dat het bij de huidige niodi- j camentenschaarschta beter is, de iit deze dump aangetroffen medi camenten langs den bovenbedoel den normalen distributieweg ter beschikking te doen komen van de lichamen en personen, die hieraan behoefte hebben, dan deze te koop ,aan te bieden tegen verlaagde prij zen, volgens een prijscourant, wel ke bovendien aandringt op „geen al te kleine bestellingen"? 4. Heeft de minister zich ge realiseerd, dat in deze voordeelige „offerte" ook zijn begrepen 560.000 enveloppen, benevens 1275 doozen a 100 stuks „capsules pre ventives", tezamen inhoudende 687.500 stuks? 5. Is de minister niet van oor deel, dat deze offerte zeer te be treuren is, en, zoo ja, dat onmid dellijk maatregelen genomen moe ten worden om deze „offerte" in te trekken om te voorkomen, dal) de Rijksoverheid deze „erfe nis" ter beschikking stek van het Nederlandsche volk? NIRUWE UNIFORMEN VOOR DE POLITIE. De politie heeft reeds verschil lende soorten van uniformen ge dragen. Er komen weer nieuwe, nli een zwarte service-dress naar Engelsch model met een zwarte pet naar het model der Nederland sche marine, bericht „De Tijd". De oude uniformen moeten ech ter eerst worden opgedragen. Dez« uitzendingen zijn nooit officieel toegestaan, maar waren mogelijk geworden door de mede werking van het Geallieerde Op perbevel. Maar al heel spoedig de- der. zich allerlei moeilijkheden voor. Reeds in Mei 1945 werd ge tracht de uitzendingen uit Rome geheel te doen ophouden. Voorts werden de tijden van de uizendin gen voortdurend gewijzigd zonder dat hiervan tevoren melding wordt gemaakt. Met Kerstmis bijvoorbeeld ging de Moderator van de Waidcnzer Kerk in Italië naar de studio in Rome voor het uitzenden van den dienst, die, zooals afgesproken was opi 8.45 's morgens gehou den zou worden. Doch de dienst doende reporters hadden de op dracht gekregen om de Protestant- sche dienst niet uit te zenden en de studio om 8.30 te sluiten. Er werd geen enkele verklaring of officieele mededeeling gegeven. Maar het feit, dat de dienst niet doorging deed zulk een storm van verontwaardiging ontstaan door de telefoon, dat men wei genoodzaakt was de dienst om 3.30 's middags toch uit te zenden. In, het genoemde rondschrijven wordt tot slot opgemerkt, dat deze feiten, die wel heel duidelijk blijk geven van een inperking van de vrijheid van,geweten, beneden de waardigheid moesten zijn van een openbaar lichaam zooals de radio is. Dit tocli behoorde onbevooroor deeld te zijn en alle meeningen te respecteeren. „De B.B.C.", zoo besluit de Federatieve Raad „heeft de Kerstboodschap "van den Paus verscheidene malen uitgezonden. Engeland heeft ook zijn Staats kerk, maar niettegenstaande dat eerbiedigt de B.B.C. alio opvat tingen en godsdiensten". Onderwijs. Geslaagd voor machinis- tendiploma C theor, ged. dhr H. de Haas, leerling van de „Da Ruyterachool" te Viissingan. Burgerlijke Stand Kerk en Zending. GOES. Geboren: N eelt je M., d. v. E. Verrijzer en J. Maat; Hermina B., d. v. J- Teerds en J. Noorhoi; Jan M,., z. v. J. Dekker en M. KoleJacobus J., z. v. J. de Schipper en A. C. d'e Vlieger; Jacoïms F. J., z. v. F. Temmerman en J. M. J. KorstanjeAdriaan C., z. v. A. Schouwenaar en D. F. C. Bruël; Johannes L., z. v. J. F", van Anrooij en C. R. Trimpe; Martin L., z. v. H. J. Weeze- poel en J. H. Ploeg; Johannes J., z v. J. J. Hendrikx en M. A. Schell; Albertina C., d. v. L. M. Roozendaal' en D. van Zweden. Ondertrouwd; P. A, Trimpe, 26 j. te Kloetinge en'J. M. van Zweeden, 24 j. Gehuwd: G. P. van der Loo, 3.2 j. en J. H. Valk, 26 j.P. J. Kauffmann, 30 j en J. M. van Riet, 23 j.; C. Raas, 30 j. en G. J. W. van de Poel, 30 j.; J. Nootcboom, 23 j. en J. J. Pan- tus, 25 j. Overleden: M. Meijer, 73 j., echtg. van J. Poortvliet; D. J. Mol, 74 j., echtg. van J. Zan- dee; A. Kuzee, 81 j., te Krab bendijke, wednr. van E. Sinke; J. W. du Bois, 87 j., wed. van J. de Keijzer; H. de Vlieger, 89 j., wedn. van H. C. van Zet ten. GELDIGHEIDSDUUR VAN DE BONNEN T 72, V 72 EN X 72. Het C.D.K. deelt mede, dat de ter gelegenheid van de blijde ge beurtenis in het Prinselijk gezin aangewezen bonnen T 72 voor een rantsoen tabaksartikelen en V 72 X 72 voor 100 gram versnaperin gen geldig blijven t.m. 8 Maart. MINDER MARGARINE, MAAR MEER BOTER. De grondstoffen-aanvoer in het binnenland voor de margarine- industrie. is op het oogenbhk door de weersomstandigheden moeilijk, aangezien dit vervoer in hoofd zaak per binnenschip-, geschiedt. Daarom ligt het in de bedoeling in het totale vetrantsoen voor de periode van 215 Maart 125 gr. margarine te vervangen door een zelfde hoeveelheid boter.' Het rant soen van 500 gram bestaat dan voor de helft uit boter en voor de helft uit margarine. Voor de houders van een A-, B- of C-kaart. De kinderen met een Dj of E-kaart behouden liet ge bruikelijke rantsoen van 125 gram margarine en 250 gram boter. De voor genoemde periode meer verstrekte boter zal later worden ingehaald door tijdelijke vergroo ting van het deel margarine. wich. Aangekomen te Viissin- gen: m.s, Cascade van Antwer pen. Van Vlissingen vertrok ken: m.s. In orde naar zee; m.s. Atlantic naar Antwerpen; m.s. Prestus naar Antwerpen; m.s. Leuvehaven naar Antwer pen. 24 Febr.m.s. Varl Vlissingen vertrokken: m.s. Cascade naar Lissabon. DE „VAN GALEN" WOENSDAG THUIS. Hr. Ms. „Van Galen" wordt Woensdag 26 Februari, tussehen 2 en 3 uur, aau het Steenen- hoofd te Amsterdam verwacht. KRUIMELTJES Ned, Herv. Kerk. Beroepen te Tuil eni 'tWaal, H. W. J. C. Hanselaar te Jut- phaas-Barneveld. Bedankt voor Wommels, H. Stolk te Scheveningen. Benoemd tot hulppr. te Am sterdam, W. Reus, a.s. em.- em.-pred. te Westkapelle. Geref. Kerken. Beroepen te Godlinze, E. J. Duursema, cand. te Nieuw-Am- sterdam; te Katwijk (2e pred.- pi.), W. A. Krijger te Ogfct- wold (Old). Chr. Gertf. Kerk. Beroepen te Baarn, K. G. v. Smeden te Groningen. Bedankt voor Arnhem. W. F. Laman te Rotterdam-West. Protestantsche radio-uitzendingen in Italië. De Federatieve Raad van Evan gelische Kerken in Italië heeft in een rondschrijven aan de Italiaan- sche en buitènlandsche pers gewe zen op de steeds toenemende moei lijkheden, die zich voordoen bij het uitzenden van Protestantsche dien sten in Italië. Offic. Publicaties HINDERWET. Burgemeester en Wethou ders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van N.V. The Texas Company, 2e Adelheidstraat 300, 's Gra- venhage, om vergunning tot het oprichten 'van een electri- sche benzinepompinstallatie op perceel Bodenplaats, kadastraal bekend sectie L, Nr. 100. Op Dinsdag 4 Maart 1947 a-s., des voormiddags 11 uur, zal gelegenheid bestaan om be zwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake inge komen schrifturen. Burgemeester en Wethou ders van Middelburg brengen t«r openbare kennii, dat ter Gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J; de Keyser, Klein Vlaan deren 7 te Middelburg om ver gunning tot het plaatsen van een cirkelzaagmachine op per ceel Lange Giststraat 32, ka dastraal bekend sectie B. Nr, 1202. Op tllnsdag 4 1947 •des voormiddegï 11 Ml uur, zal gelegenheid bestaan om be zwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze momicling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake inge komen schrifturen. Distributiedienst Vlissingen. Uitreiking Schoenenbonnen. Dë Diatribuitiedijletist Kring Vlissingen maakt bekend, dat aan personen, wier Stamkaart- nummer eindigt op 3, 9 óf 6 en die bii de eerste serie cij- féraanwijzingen niet in aanmer king zijn gekomen voor een schoenenbon en ook nog in het bezit zijn van een inlegvel, waaraan zich bon 614 bevindt, kunnen in aanmerking komen voor een sclioenenboa naar keuze. Kinderen, geboren in de maand Februari van de jaren 1932 t.m. 194Ó, die in het bezit zijn van een inlegvel GC, GD of GE komen in aanmerking voor een kinderschoenenbon. De uitreiking zal geschiede» volgens onderstaand schema l Vlissingen Dinsdag 25 Febr. 1947 van 8.4512 en van 24.30 uur voor Stamkaartnummera eiadigsad op 3. Woensdag 89 Fobr. 1947 vaa 8.4512 en van 3—4.30 uur voor sta in kaartnummer» eindi gend op 9. Donderdag 27 Febr. 1947 van 8.4512 en van 24.30 uur voor stamkaartuummers eindigend op 6. Vrijdag 28 Ffebr. 1947 van 8.4512 en van 24.30 uur voor kinderen geboren ia de maand Februari. Havendorp Dinsdag 25 Febr. 1947 van 912 en van 24.30 uur voor de nummers 3, 9 en 6 plus de kinderen geboren itt Februari. Ritthem Donderdag 27 Febr. 1947 van 912 uur voor de nummers 3, 9, 6 plus de kinderen geboren in Februari. Souburg; Woensdag 26 Febr. 1947 va* 912 en van 24.30, wier stamkaart eindigt op 3 er. 9. Donderdag 27 F'ebr. 1947 van 9—12 en van 24.30, wier stam kaart eindigt op 6 en de kinde ren geboren in Februari. De uitreiking van schoenen bonnen. voor de gemeenten Koudekerke, Biggekerke, Zou- telande, Meliskcrke en West kapelle zal plaatselijk worde* bekend gemaakt. A.s. en jonge moeders ont vangen een persoonlijken op roep. Wat brenyt de radio Woensdag 26 Februari. HILVERSUM I, 301,5 M.t 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.8.00 Nieuws; 9.00 Voor jonge zieken-; 9,30 Zangrecital10.00 Orkest 10.30 Morgendienst; 11.45 Fam, berichten; 12.00 Orgelconcert; 13.00 Nieuws; 13.15 Stafmuziek corps; 14.50 Trio; 15.20 Orkest; 15.50 Non stop; 16.20 Koor; 16.45 Voor jongens en meisjes; 17.45 Piano; 18.30 Ned. Strijdkr.19.00 Nieuws; 19.15 Landbouwrubriek 19,30 Eng. les; 20.00 Nieuws: 20.08 Lezing; 20.20 Concert; 21.20 Meditatie; 21.35 Concert; 23.00 Nieuws; 23.15 Gew. muziek. HILVERSUM II, 415,5 en 218 M.: 7.00 Nieuws; 8.00 Nieuws; 8.15 Orgel; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Pop. programma; 12.00 Attentia; 12.35 Metropole orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor 't platteland; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Trio; 15.00 Voor de jeugd; 15.45 Ziekenbe zoek; 16.T5 Voor de jeugd; 17.15 Accordeonorkest; 18.00 Nieuws; 18.30 Dichters; 19.30 Lezing; 20.00 Nieuws; 20.05 Barbier van Sevilla; 21.50 Hoorspel; 23.00 Niéuws; 23.15 Gitaarsoli; 23.25 Dieren. SCHEEPVAART- BERICHTEN. 23 Febr.: Gepass. naar Ant werpen: m.s. Quo Vadis van Shoreham; Ary Schcffer va:n Amsterdam Gepass. van Ant werpen: m.s. Zeeland naar Dundee; m.s. Olwe naar Ypa- m Harold Stassen, republikeinsch candidaat voor het Amerikaansche presidantscbap, zal een reis door Europa maken om den economi- .schen toestand te bestudeeren. De Britscjjfe Koninklijke fa milie heeft per trein Kaapstad ver laten voor een .tournee door Zuid- j Afrika. De Britsche bezettingstroepen in Japan zijn met tweeduizend man verminderd tot tweeduizend, slachtoffer van een sneeuwstorm, Zeventien personen werden het die gedurende 24 uur te New York heeft gewoed. Bij liet te pletter vallen van een militair Heinkel-vliegtuig bij San Sebastian in Spanje kwamen vier personen om het leven. Volgens radio Moskou heeft de Russische minister van Land- Dat het niet zoo héél atil was in het paleis, bléek spoedig. In de volgende ruimte zag Berry een on deelbaar oogenblik, hoe een paar oogen hem door een spleet in het gordijn aanstaarden. Het waren loerende oogen, die weinig goeds voorspelden. Zij verdwenen dadelijk, toen Berry die kant op keek, Berry wiide hier echter het zijne van weten en stapte moedig op het gordijn toe. Hij keek ook loerend maar in de andere richting. Wat hij daar .zag, stelde hem allerminst gerusti Het aangren zende vertrek was letterlijk gevuld met mannen, die in uiterlijk sterk uiteen liepen. Maar één ding hadden ze gemeen: ze maakten allen een erg on gunstige* indruk. Roerloos zaten ze in een cirkel om een waterpijp en zwegen. „Dat ziet er hoopvol uit", dacht Berry. ,(Wij moeten zien, dat we hier heelhuids uitkome*, Terry", zei hij tegen zijn broer.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3