De gebeurtenissen in Indo-China. De ontploffingsramp te Muiden. Amerikaansche defensieplannen. Verschrikkelijke scheepsramp Ook voor ons land van groote beteekenis* De gave gulden. KRUIMELTJES OPROER LICHTING 1944. Uitgav* Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorst- str, 70, Tel. 2438, Giro 274289 Kantoren: Vliseingen, Waletr. 33, Tel. 108; Middelburg, Rou- aanscho Kaai 39, Tel. 2009; Neuzen Vlouswijckstr. Tol. 2002 ZEEUWSCH DAGBLAD 2a JAARGANG No, 549 PRO i ESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Dinldag 21 Januari 1947 Abonnementsprijs ƒ3,30 por kwartaal. Hoofdrodactour: R. ZUIDEMA Directeur: JACQ. DE SMIT. Advertentieprijs 12% cent per m.m, De vroegere 'gouverneur van de Bank van Engeland, Sir Jo- •iah Stamp schreef in de „Ti- net" van 8 September 1928: „De gelijkblijvende koop kracht van het geld is het be langrijkste vraagstuk van on zen tijd! Voor mij wordit de grondslag van Engeland'# economische toekomst gevormd door de sta bilisatie van het prijspeil. Wan neer dit probleem niet binnen 10 jaren opgelosit is, zal Enge land nog slechts een macht van den tweeden rang zijn. Binnen de volgende 20 jaren zal het geldvraagstuk blijken te zijn het probleem da:t sterker dan eenig ander achter alle vraagstukken van werkloosheid, staking en internationale betrek kingen schuilt." Dat is, de datum wijst het trouwens uit, een geluid uit den ouden tijd, een geluid dat herinnert aan „de politiek van den gaven gulden", waarvan naar velen meenen nooit genoeg kwaad gezegd kan worden. De gave gulden. Dat was im mers een politiek die bedoelde het kapitaal te beveiligen, een politiek die anti-sociaal was, een reactionnaire politiek, waarvan men niet dan met af schuw kan spreken. Nu kan men wat dit betreft onder de nieuwe verhoudingen tevreden zijn. De gave gulden behoort tot het verleden. Hoeveel er zoo langzamerhand op den gulden besnoeid is valt moeilijk te zeg gen, maar dat het heel erg ;s weet zelfs de meest eenvoudige huismoeder te vertellen. Wij willen aannemen, dat door de Regeering het uiterste wordt gedaan, voor wat zij noemt de beheersching van de prijzen, maar dat het resultaat uiterst mager is, kan ieder con- Stateeren. Het eenige lichtpunt voor vele huismoeders is, dat er nog zoo weinig gekocht kan worden, al beteekent dit aan den ande ren kant, dat de slijtage meer dan onrustbarend is. De kacht over de duurte is algemeen. Daarvan spreekt ook de stroom van adressen om ver hooging van salarissen en pen sioenen en de telkens weer voorkomende arbeidsconflicten. Enkend moet worden, dat de Regeering die heusch van plan was te bezuinigen het geld met milde hand uitgeeft. We kregen het consumenten- crediet, de verhooging van den kinderbijslag, de verhooging van de ouderdomsrenten, de wijziging van de Ziektewet, de belangrijke verhoogingen van salarissen van ambtenaren en onderwijzers enz. Het gevolg is, dat straks ook' particuliere instellingen verdere stappen in deze richtng moeten doen. En weer een ander gevolg is nieuwe en hoogere belastingen, nieuwe prijsverhooglijngen, nieuwe ellende ook. i In de „Christelijke Landar beider" vonden wij een klacht van een landarbeider, die klaagt over de ellende die daar heerscht, omdat het inkomen voor een gezin van vier perso nen slechts f 37 per week be draagt. Voor een landarbeider in Drenthe een tot voor kort on gekend hoog bedrag, veel hoo- ger b.v. dan tal van predikants- tractememten. Maar de menschen zijn er niet mee geholpen. Want het zijn geen gave guldens die zij ontvangen, maar gedevalueerde guldens, die, al» niet alle voor» iteekenen bedriegen, strak# nog vee! meer in waarde zullen dalen, En zoo gaan wij financieel naar den kelder. Er zal wel niemand zijn die geen voorstander is van een zooveel mogelijk ociale poli tiek. Maar eerste voorwaarde om daartoe te komen is, hoe para doxaal die voor velen ook moge schijnen: de gave gulden. AMBULANCEWAGENS NAAR INDIË. Omstreeks half 11 stonden gisterochtend 21 wit geschilder de ambulancewagens opgesteld voor het hoofdbureau van het Nederlandsche Roode Kruis te 's Gravetihage. Nadat de direc teur-generaal van het Roode Kruis, de heer H. P, J. van Ketwich Verschuur, de wagens en de chauffeurs geïnspecteerd had reden de auto's langs het., hoofdbureau, waar talrijke Roode Kruisfunctionarissen de stoet gadesloegen, naar Rotter- 4pm waar ze werden inge scheept voor Indië. Prof. S. POSTHUMA NAAR BATAVIA. Hedenmorgen is prof. S. Pos- thuma met zijn echtgenoote per Skymaster naar Batavia ver trokken. Hij zal de functie van finantieel en economisch advi seur van de commissie-generaal vervullen. DE VEESMOKKEL NAAR BELGIË. Het aantal stuks vee, dat per maand frauduleus over de Ne derlandsche grens naar België wordt gesmokkeld, wordt op minstens 1000 geschat. Deze smokkel vindt vooral plaats in de grensstreek ten zuiden van Breda. De politie heeft kortge leden negen veesmokkelaars achter slot en grendel gezet. GRIEKSCHE MINISTERS AFGETREDEN. Zes ministers van het Grieksche Kabinet van Tsaldaris hebben hun ontslag aangeboden, nadat de leider der Grieksche Liberalen, Sofoelis, aan het kabinet den eisch gesteld had, af te treden. De reden tot het ontslag van de 6 ministers is gelegen in de weige ring van Tsaldaris om den Ko ning te. verzoeken, den Raad des Konings bijeen te roepen om een oplossing te vinden voor de kabi netscrisis. Zelfs wanneer de verhouding tusschen Indië en Neder land in de toekomst niet nauwer zou zijn dan de relaties, welke men tijdens de besprekingen van Linggadjati heeft vastgehouden als „Unie onder de Kroon" zelfs dan nog blijft Nederland rechtstreeks betrokken bij al hetgeen in Azië voorvalt. Wat gebeurt in Japan, in China, in de Filippijnen, in Britsch-lndië, in Burma, in Indo-China, in Malakka en in Siam, kortom alles wat voorvalt in die bonte en on rustige wereld van Azië GAAT ONS AAN. Het is daarom dat „Oost en West" een overzicht geeft van wat thans in Indo-China plaats grijpt. Wij ontleenen daaraan het volgende Tot goed begrip: de nieuwe status van Indo-China sinds den wereldoorlog en sinds de Japan ners er verdreven werden be halve de achterblijvers, die juist als in Ned. Indië felle agitators zijn in de felst-revolutionnaire kringen verdeelde het land in vier deelenCambodja, een protectoraat, Laos, eveneens een protectoraat, Viet Nam een republiek en Cochin-China een voorloopige republiek. Van die vier deeien hebben Cambodja en Laos, de twee groo te landen, die aan Siam grenzen, en het geheele binnenland omvat ten, zich trouw verklaard aan de verhouding tot Frankrijk. Even eens geschiedde dit door Cochin- China, hoewel dit meer-ontwik- kelde land reeds den status eener yoorloopige republiek verwierf. Zij wil echter den band met Frankrijk behouden. Viet Nam echter, het lange, smalle gebied met de grootste kustlijn en de langste grens met China, werd republiek. Hierin hebben de Fran- schen toegestemd. Deze republiek zou dan deel blijven uitmaken van een Indo-Chineesche Unie en die Unie zou'weer verbonden blijven met Frankrijk zelf. Dit voorbeeld heeft in Neder- landsch-Indië enkelen kringen en figuren zoo fraai toegeschenen, dat een hooggeplaatst ambtenaar ter bestudeering derwaarts werd gezonden. Zijn rapport berust nu op het Plein.... Metterdaad is deze ontwikke ling in Indo-China uiterst leer zaam, zij het dat de lessen een andere leering bieden, dan men zich in Batavia voorstelde. Want nauwelijks was van Fransche zijde toegestemd in de creatie der republiek Viet Nam, of deze repu bliek eischte in jeugdige onstui migheid ook het grondgebied op van het naburige Cochin- China.... Deze annexatiezucht is de oor zaak van den strijd, die thans in Indo-China woedt. Te Parijs werd verleden jaar met de leiders van de republiek Viet Nam onder handeld. Men kwam tenslotte tot een soort accoord. Men is van. Fransche zijde bereid get'eken aan vele wenschen der Viet Nam- leiders tegemoet gekomen. Aiieen niet aan dien éénen wensch: dat men geheel Cochin-China, dwars tegen den wensch van de groote meerderheid der bevolking zelve in, zou uitleveren aan de Repu bliek Viet Nam..'.. Midden December brak de opstand uit. De leiders van Viet Nam wilden met geweld een oplossing forceeren. Men is toen van Fransche zijde krachtig opgetreden. Krach tiger, dan men in Viet Nam en in de buitenwereld ver wachtte. Krachtiger ook, dan in een niet zoo héél ver van Viet Nam gelegen Oostersch land in een vergelijkbare situatie geschiedde Admiraal Thierry d' Argenlïeu, de Fransche Hooge Commissaris, liet Fransche troepen Hanoi be zetten, de hoofdstad -an Viet Nam, en hij riep tegelijk den staat van beleg uit in Saigon, de hoofd stad van Cochin-China. Men had de 15.000 man troepen van Viet Nam spoedig uit Hanoi vedreven; men krijgt nu den weg schoon ?aar Haiphong, de havenstad die 00 km van Hanoi vewijderd ligt. Ho Chi Minh, de president van Viet Nam is met zijn regeering uit Hanoi gevlucht, men neemt aan, dat in zijn tegeering nu de minister van Defensie, Vo Nguyen Giap, een virulente ex tremist, den toon aangeeft. Men ziet ook op Java, hoe in een be paalde situatie beslissingen geno men worden door Inheemsche ge neraals, die tevens virulente ex tremisten zijn.... Majoor-generaal Jacques-Phi lippe Leclerc, de jonge Fransche tankgeneraal, die in Zuid-Indo- China den opstand at lang be dwongen had, maar die toen naar F'rankrijk werd teruggeroepen, liet men haastig per vliegtuig naar Indo-China terugkeeren, waar hij 28 December aankwam om het commando te aanvaarden over de 80.000 man Fransche troepen. Die zuilen nu versterkt worden met 75.000 man, waarvan reeds een flink deel onderweg is in troe penschepen, onder andere het uit stekende regiment luchtlandings troepen, dat uit Bone, Algiers, vertrok en dezer dagen wordt ver. wacht. „Met eenige versterking onzer troepen zoo verklaarde Leclerk zullen wij in staat zijn binnen enkele weken orde en rust in de voornaamste streken van Viet Nam te herstellen en in ieder an der deel van Indo-China, waar dit noodig zou zijn". Opmerkelijk en leerzaam in deze ontwikkeling is voor al het feit, dat dit beleid: het niet- zwichten voor ge weld en gewapend verzet, ge voerd wordt door een Fran sche Regeering, die geheel uit socialisten bestaat, terwijl zelfs de Fransche communis ten zich er niet tegen verzet ten Zoo wint in Frank- r ij k de zin voor realiteit het, als de nood het hoogst schijnt, van ill usies van het personeel, dat ter plaatse aanwezig was, de nood (ge inlich tingen vrschaffen. Hij kon nog niet worden gehoord, Het stoffelijk •nrcrydwt vac. 12 «d'ttalrcu Tvwdt Dinsdttg e» Woensdag 1« hun woonplaatsen ter aarde besteld. Het stoffelijk overschot van 1 korporaal en van een soldaat le klasse is nog niet teruggevonden. OPROEPING VAN TANDARTSEN. Voor Nederland en Indië. Men deelt van officieele zijde het volgende mede: „De tandheelkundige verzor ging van de troepen, zoowel in Nederland als in Indië eischt een zoodanige bezetting van den tand heelkundigen dienst der Konink lijke landmacht, dat het getal ge wone dienstplichtigen, die tand arts zijn, verre van toereikend is. Bovendien heerscht als gevolg van den bezettingstijd een groote achterstand in de opleiding van tandartsen, waardoor het nog ja ren zou duren indien men om in de behoeften van het leger te voorzien uitsluitend met inschake ling van jonge pas afgestudeerde tandartsen zou volstaan. Tenslotte moet de mogelijkheid open blijven voor het verleeneri van uitstel van opkomst aan de genen, die in de burgerpractijk absoluut onmisbaar zijn, terwijl er naar moet worden gestreefd de tandartsen niet dermate lang onder de wapenen te houden, dat gevaar ontstaat voor het vcrloo- pen van de burgerpraktijk met alle gevolgen van dien voor de opgeroeper.cn. In verband met het vorenstaan de worden thans ook buitenge wone dienstplichtigen, die tand arts zijn, in militairen dienst ge roepen. Het doel van deze maat regel is dus niet een steeds grooter getal tandartseji in mili tairen dienst te roepen, doch men beoogt het dragen van de lasten over een zoo groot mogelijk getal j tandartsen te verdeden, zoodat I een aflossingssysteem kan worden toegepast en de diensttijd tot een redelijken duur kan warden terug, gebracht". Van de 15 lossende militairen slechts één gered. Twee lijken nog niet gevonden. De commandant van de mijn en munitieopruimingsdienst deelt ons al resultaat van zijn onder zoek het volgende mede: „Vrijdag j.l. kwam een munitie transport des middags vóór één uur op het terrein aan van de springstoffenfabriek te Muiden. Het transport bestond uit drie met granaten van 17 cM. geladen vrachtauto's en een vrachtauto met personeel.® De 196 Duitsche granaten, wegende 79 kg. elk, waren afkomstig uit de munitie magazijnen van de kustbatterij Heerenduin, die wordt gesloopt. De geleider van het transport, een adjudant-onderofficier der artillerie, 'begaf zich met het ge- leidebiljet naar het bureau der directie, teneinde de munitie over te geven. De fabriek ledigt de aangevoerde projectielen ter ver werking van de vrijkomende springstof. Het overige personeel onder commando van een sergeant-ma joor ving met het lossen van één der drie op de lossingsplaats op gestelde wagens aan. Tijdens het ontladen omstreeks tien minu ten over één, vonden drie ontplof fingen plaats. Een of meer grana ten van 17 cM. detoneerden. In een nabij gelegen munitiemagazijn explodeerde de daarin geborgen munitie en springmiddelen. Het magazijn sloeg uiteen. Buiten, doch bij het magazijn lag een stapel projectiel1" van licht kaliber, Een deel van deze projectielen detoneerde. De rest werd weggeslingerd. Van de 15 lossende militairen werd een sergeant-majoor, een sergeant en 12 korporaals en man. schappen gedood. Slechts één sol daat bleef in leven. Hij werd, zwaar gewond, opgenomen in het Diaconessenhuis te Naarden. Zes man van het personeel der spring stoffenfabriek, die niet aan het werk deelnamen, doch in de na bijheid waren, werden getroffen. Drie hunner werden gedood. De overigen zwaar gewond. De in lossingzijnde wagen werd met een deel der granaten in de Muidertrekvaart geworpen. De overige granaten van 17 cM. kwamen terecht op den Muider- straatweg en in het terrein. De beide andere geladen wagens wer den licht beschadigd. Alle daarop geladen granaten bleven gaaf. Tengevolge van de explosie- knallen, den luchtdruk de wegslin gerende projectielen, waarvan enkele van licht kaliber bij het neerkomen op den bodem spron gen en de scherven, ontstond schade in den omtrek, in het bij zonder te Muiden. Voorts werd de Muider-straatweg en het ter rein daarnaast onveilig, wegens de daar ligende ongesprongen pro jectielen en munitiedeelen. Een militair detachement ving Zaterdag met het opruimingswerk en het verwijderen der gevaarlijke voorwerpen aan. De Muider- straatweg kon in den loop van den Zondag weder voor het verkeer worden opengesteld. Omtrent de oorzaak van de ramp bestaat nog geen zekerheid. Het onderzoek is gaande. Wel licht kan de eenige overlevende Van ontwapening nog geen sprake. dat een beroep zal worden gedaan op een burger, aange'zien het een Amerikaansche traditie is om geen militair minister van Oorlog te maken. Volgens het plan zou het een overwicht van, het land leger in de^ecoördineerde strijd krachten blijven bestaan. In krin gen van de drie strijdkrachten, leger, marine en luchtmacht, zou men graag generaal Eisenhower als minister van Defensie zien op treden. Hij zal in elk geval deel uitmaken van een militaire com missie, die advies over het plan moet uitbrengen. Verder zitten in deze commissie Forrestal, mi nister van Marine, admiraal Ni- mitz en Kenneth Royal, vertegen woordiger van den minister van Oorlog, Patterson. Uit het feit, dat dergelijks in grijpende plannen worden gepu bliceerd, blijkt zonneklaar, dat men in leidende kringen in Ame rika nog geen spoedige ontwape ning verwacht. Geruststellend hierbij is, dat Amerika de bewapening alleen voor vredesdoeleinden benut, wat helaas niet van alle mogendheden kan worden gezegd. Minder om redenen van bezui niging, maar veeleer om coördina tie tot stand te brengen, heeft president Truman besloten goed keuring te hechten aan het plan om de Amerikaansche strijd krachten samen te smelten en de departementen van Oorlog en Marine te vervangen door een van Defensie. Het plan bevat de stichting van •en raad van nationale defensie, het organiseeren van alle strijd krachten in één hand, de stichting van een oorlogsraad, een geza menlijk college van stafchefs en een permanente generale staf. De oorlogsraad zou de groote poli tieke lijnen moeten aangeven, ter wijl de gezamenlijke stafchefs de strategische richtlijnen moeten uitgeven. Het opmerkelijke Is, dat het Plan voorziet in het stellen van een onafhankelijke lucht macht terwijl tot nu toe leger en marine hun eigen afdeclingen hadden. Onder-minister Symington zou volgens Washington veel kans hebben om minister van Defensie te worden, Hij is een persoonlijke vriend van Truman, Men meent, De ernstige ontploffingsramp te Muiden. De Commissaris der Koningin in de provincie .Noord- Holland (links) en kolonel M. M. Odé van den mijnen opruimingsdienst nemen de verwoestingen in oocensehouw. Een functionaris van den Britschen IJzer- en Staalbond heeft medegedeeld, dat de steenkolentoewijzingen voor de industrie met ingang van heden met 25 procent zuilen worden verlaagd. Het Fransche verbanningsoord, dat onder den naam „Duivels eiland" berucht is geworden, zal als strafoord worden opgeheven. Zaterdag is te Balikpapan het doodvonnis, uitgesproken over den Japanschen oorlogsmisdadiger Yomura, met den kogel voltrok ken. Tevens zijn vier Indonesiërs, die wegens moord op Nederlan ders, ter dood veroordeeld waren, terechtgesteld. In verband met een staking in de eenige steenkolenmijn van het Op, 67v eKC&fSSSSPJI TOTO Zor* en Mrsm, Woasft&g. Zo?, op 8,38 u., onder 17.08 u, Miuc, op 8,73 n., o»de~ 16.SP u, Kosfi v/fAe? te Vli£sSi«aasi Woensdag S3 Januari: 2.04 u, L86 m.v 14.28 u. 1.93 m. Inlijving omstreek» midden Juni. Van officieel* zijde deelt men ons mede „De jongemannen, geboren in 1924, zijn voor den dienstplicht ingeschreven en worden thans aan een geneeskundig en psychotech- gisch onderzoek onderworpen. Slechts een beperkt aantal van hen het 1/5 gedeelte van het totaal aantal ingeschrevenen niet te boven gaande zal worden be stemd tot gewoon dienstplichtige en omstreeks midden 1947 worden ingelijfd voor het volbrengen van de eerste oefening. Wie daartoe zullen behooren, valt thans nog niet te zeggen, daar de resultaten van de keuring en verder in te stellen onderzoeken van invloed zullen zijn. De overigen zullen worden bestemd tot buitengewoon dienstplichtige bij de landmacht of bij de zeemacht Zij zullen voorshands niet in militairen dienst worden geroepen. Zij, die bij de keuring geschikt worden bevonden voor den mili tairen dienst én die meenen in aanmerking te komen voor vrij stelling van den dienstplicht, dan wel voor uitstel van eerste oefe ning, moeten onmiddellijk na de keuring een daartoe strekkend verzoek indienen bij den burge meester van de gemeente van in schrijving. De daarvoor te be zigen formulieren zijn kosteloos verkrijgbaar ter gemeente-secre tarie. De verzoeken van hen, die tot buitengewoon dienstplichtige worden bestemd, blijven buiten behandeling. Aan degenen, die tot gewoon dienstplichtige worden be. stemd, zal door het ministerie van Oorlog tijdig vóór de inlijving de beslissing op verzoek worden toegezonden. Het brengen van bezoeken aan het ministerie van Oorlog, in verband hiermede is nutteloost district Kaula Loempoer (Malak ka) hebben Britsche militairen order gekregen om de voornaam ste diensten op gang te houden. De belasting op de speelzalen in België heeft in 1945 een be drag van ruim 57 piillioen francs opgeleverd. De productie van do Belgi sche steenkolenmijnen, dié een stijgende lijn vertoont, be draagt thans 85.000 ton per dag Ruim 400 havenarbeiders heb ben Zondagavond en Maandag morgen de brandweercentrale van de haven van Singapore met steenen, flesschen en stuk. ken hout aangevallen. Acht per sonen werden gewond. Een zwerm van duizenden bijen heeft een ontijdig einde gemaakt aan een voetbalmatch tusschen een elftalj va)n het Britsche schip „Malabar" en de Saint Georges club op de Ber muda-eilanden. In de Britsche sector van Berlijn zal van 6 tot 10 uur 's avonds geen electrische stroom meer worden verstrekt. Vermoedelijk meer dan 400 dooden. Een ontzettende scheepsramp heeft zich Zondagmorgen vroeg voorgedaan aan de Oostkust van Griekenland, in het Euripos- kanaal, waar het Grieksche schip Chimarra, dat tusschen de vrjf- en zevenhonderd passagiers ver voerde van Saloniki naar Athene, op een mijn geloopen is en na twintig minuten is gezonken. Vele passagiers sprongen in het don ker overboord, toen het schip de diepte inging. Er zouden tusschen de drie- en vijfhonderd passagiers zijn omgekomen. Het schip kon geen S.O.S.-sig- nalen uitzenden, omdat de radio- installatie door de ontploffing buiten werking was gesteld. Pas na den middag bereikte het eer ste bericht van de ramp Athene, toen hier een vaartuigje binnen liep, dat enkele overlevenden had opgepikt. Onmiddellijk zijn daar op oorlogsschepen en vliegtuigen uitgezonden om de plaats van de ramp af te zoeken, doch men vreest, dat overlevenden, die zich nog in zee mochten bevin'Vm, spoedig zouden omkomen tenge volge van de hevige koude. De Chimarra. die 1500 ton mat, was een gewezen Duitscn bosui- taalëchip, dat aan Griekenland was toegewezen en als een der boste schepen van de nieuwe Grieksche koopvaardijvloot werd beschouwd. Onder de passagiers bevonden zich vele vrouwen en kin deren, alsmede regeeringsauto- riteiten, officieren en parlements leden, die Kroonprins Paul op een tocht door Noord-Griekenland hadden vergezeld. Ook waren er honderd vjjftig soldaten aan boord, die met verlof naar huis gingen. De ramp deed zich voor op ongeveer 40 km ten N.O. van Athenej het Euripos-kanaal ligt tusschen het Grieksche vasteland (Attica) en hét eiland Euboea. Het schip voer hier door een vroe ger Duitsch mijnenveld, waardoor een vaargeul geveegd was; de mijn is waarschijnlijk losgeslagen door de hevige stormen, die hier onlangs hebben gewoed. Nadat het schip was gezonken, dreven er ontelbare lijken en stukken wrak hout aan de oppervlakte van het water. Vele schepen in de buurt hebben, nadat zij kennis hadden gekregen van de ramp, zich radio grafisch gemeld voor assistentie. Echter bemoeilijkte de hooge golf slag de reddingspogingen der toe gesnelde Bchepeif. Visschersbooten, die niet op de hoogte waren van den omvang van het mijnenveld, hadden moeite de plaats van de ramp te bereiken. In een regeeringcommuniqué wordt gezegd, dat de Chimarra met 500 personen aan boord, na bij het eiland Kavaliani op een mijn is geloopen en binnen een half uur is gezonken. 'Het aantal verongelukten in dit communiqué wordt niet genoemd, doch gezegd wordt, dat de meeste dooden het gevolg zqn van de koude. Een vliegtuig, aldus het communiqué, vloog laag over de plaats van de ramp en meldde, dat vjjf red dingsbooten overlevenden oppik ken. In Attica z\jn 120 over levenden aan land gezet en op weg naar Athene. Bjj duisternis en hooge zee waren een kleine vloot van viBschersvaartuigen, het korvet „Patras", drie landings vaartuigen en een torpedojager nog altijd met het reddingswerk bezig. Volgens de laatste berich ten zou het aantal vermiste passagiert 415 bedragen.

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 1