HET DRAMA VAN PUTTEN. Extra - bevoorrading met tabak. V eilingsberichten. ZUIGSTANG nette Bediende Spoedig hooger rantsoen? In den loop van deze week zullen de sigarenwinkelier» een extra-bevoorrading ontvangen, Jtn grossier», en detaillisten- kringen knoopt men hieraan het vermoeden vast, dat binnen enkele weken het tabaksrant- soen zal worden verhoogd, of schoon het Rijksbureau hier over nog geen enkele mededee- ling aan den handel heeft ge daan. Men verwacht, dat op de eerste extrabonnen, die even tueel zullen worden aangewe zen, uitsluitend sigaren beschik baar worden gesteld, om de groota voorraden hiervan op te ruimen. Van de zijde van de vakgroep deelde men mede, dat het geenszins uitgesloten Is, dat de extra-bevoorrading wijst op tan rantsoenverhooging. Het ia echter ook mogelijk, dat deze maatregel het gevolg is van een verzoek, om een ruimere be voorrading. dat de winkeliers eenigen tijd geleden tot het Rijksbureau voor Tabak hebben gericht, thans weerover oen moderne familielid van den overledene ter badinrichting met 24 douchecellen wijl Jhr van Vrcdenburgh als en 4 kuipcabines. Voorts is er een vertegenwoordiger der K.N.A.C. kantoortje voor kaartverkoop, een en als vriend sprak, behoorlijke wachtkamer en een Namens de Veilingsvereen. „Z.- personeelsverblljf, enz. Een twee tal groote reservoirs zorgen voor voldoende water; het verwarmen van cellen en gangen geschiedt door middel van centrale verwar ming. Door middel van ventila toren ls er voldoende afvoer van warme lucht en kwade dampen, i waarna de heer J. C. E. Massee Door de hooge prijzen van j in herinnering bracht het vele brandstoffen en hoogere perso- werk dat de overledene heeft neelsuitgaven zijn de tarieven der gedaan voor het sanatorium ,Zon- lnrichting aanmerkelijk verhoogd, neveld" te Oostkapelle. Vervol Beveland" te Goes, waarvan den heer v. d, Have voorzitter was, voerde de heer J. Q. C, Lenshoek het woord. Dan sprak natnens het personeel van de firma v. d, Have de procu ratiehouder de heer M. Glas, voor de leden liggen die Iets la ger dan voor particulieren. Het bestuur heeft hiertoe besloten om -haar sluitende begrooting, waar toe zij voorheen ln staat was, te kunnen behouden. Het is niet de bedoeling de Inrichting thans weer officieel te openen, aange-groote aantal bloemen sprak van zien dit is geschied. Naar wij ver nemen zal door de aanwinst van deze uitstekende badgelegenheid ds tijdelijk van de Marine in ge bruik ontvangen gemeentelijke badinrichting aan de Verl. Paul Krugerstraat, bulten gebruik wor den gesteld. GOES. Zaterdagmiddag vergaderde in Hotel Centraal" de afdeeling Zitting Provinciale Staten. De tweede vergadering van de tweede zitting der provinciale sta ten zal aanvangen op Dinsdag 28 Januari a.s. om 10 I uur v.m. ln een der zalen van het Schutters hof te Middelburg. MIDDELBURG. Past op de jassen. Het is gedurende dan laatsten tijd meerdere malen voorgekomen dat overjassen uit de gangen van woningen werden ontvreemd. Het publiek wordt daarom aan geraden in het bijzonder geduren de do avonduren de voordeuren gesloten te houden en «eventueeie touwtjes waarmede het slot van buitenaf kan worden geopend uit de brievenbussen te verwijderen. Verkooping. Door Notaris J. L. van der Harst werden Donderdagavond publiek venkocht het huis met tuin, Nieuwe Haven 33, voor f 6000.het huis met tuin aan de Lange Noordstraat 54, voor f3250 en het winkelhuis' met erf, Kortedelft 49, voor de som van f 2100.—. Ernstig ongeluk. In de dichte mist en door de gladheid van den weg ls Vrijdag morgen J.l. een vrachtauto be stuurd door I, K. uit Arnemul. den, komend van de richting Nw. en St. Joosland, even voorbij de begraafplaats in botsing gekomen met een militaire roode kruisauto, komende van Middelburg. De rna- terieele schade aan belde voertui gen was aanzienlijk aah de voor zijden. I. K. moest met een ge broken been naar het ziekenhuis te Middelburg worden vervoerd, terwijl de bestuurder van de mil. wagen ernstige snljwonden aan de banden opliep. Tegen laatst genoemde ls proces-verbaal op gemaakt. Diefstal van suiker. Ia den aacht van Donderdag op Vrijdag J.l. zag een politie patrouille bi) de Stadsschuur een man met een pak onder den arm loopen. Toen deze persoon de agenten ontdekte, liet hij het pak vallen en zette het op een loo pen. Hy kon worden Ingehaald en het bleek P. de G. uit Middel burg te zyn. In het pak zaten 20 kilopakken suiker. Aanvanke- ïyk wilde hy de herkomst van de suiker niet mededeelen, doch tenslotte gaf hy toe, de suiker dienzelfden nacht int een levens- middelenpakhuis aan den Koren- dyk, todbehoorend aan den heer P. alhier, te hebben ontvreemd, tezamen met zekeren G. K., die aangehouden werd en bekende, Belden zitten op het politie bureau nu over hun streek nog eens ernstig na -te denken. Tegen den bakker L. A. V. alhier werd proces-verbaal opge maakt wegens overtreding van de Arbeidswet. P. N. te Middelburg kreeg een bekeuring ter zake van het niet gebruik maken van het fiets pad langs den Kanaalweg, terwül J. D. te Nw. en St. Joosland een proces-vefbaal kreeg wegens het per fiets ryden zonder licht op denzelfden weg. VLISSINGEN. Spreekuur Burgemeester. Het gewone spreekuur van'den burgemeester van Vlisslngen zal deze week niet worden gehouden, Opening Badhuis aan de Bonedijkstraat. Het Badhuis aan de Bonedyke- straat dat ln exploitatie Is by de Wonlngbouwvereenlglng „Goed Wonen" zal vandaag weer voor bet publiek en de leden dier ver- eeniging worden opengesteld. In den oorlog heeft het bestuur het maar ternauwernood uit han den van den bezetter kunnen houden en het alzoo voor groote besohadlging gevrywaardi By de bevi-ydlng ls het echter door een vyftal granaten getroffen en be liep het vry ernstige schade aan het dak, terwyi het ruim een jaar onder water heeft gestaan, waar door de bulsleldlngen onder den grond alle moesten worden ver nieuwd, Ook enkele cabines wer den wegens gebrek aan vervan- Goes van de Christelijke Jongeren jjen instanties is m-en overeenge- Boercn- en Tuindersorganisatie komen een nieuw wijkgebouw van oJ-v-dhr M. W. v. d. Vreede van -het Groene Kruis te stichten. In VVolfaartsdijk. <jjt gebouw zullen een consultatie- ,lr Wisse van Kapelle bureau, een badinrichting, een ver sprak over „Natuurlijke meststof fen". Een flinke bespreking volg de. Dhr J. Buizer bracht verslag uit van een door hem bezochte studieconferentie op Birkhoven te Amersfoort, en wekte op zoo veel mogelijk deze conference's zelf te bezoeken. Tot slot hield dhr J. A. v. d. Guchte een causerie over „Austra lië" als inleiding op de lezing, welke hij een volgende vergade ring hoopt te houden over „Emi gratie". Hierna sloot de voorzitter deze goed geslaagde vergadering. KAPELLE. Teraardebestelling den heer A. v. d. Have. Maandagmiddag vond de ter aardebestelling plaats van den heer A. v. d. Have te Kapelle. Voorafgegaan door den lijk wagen trok een groote stoet naar de nieuwe begraafplaats aldaar. Nadat de kist met het stoffelijk overschot van den in leven zoo bekenden en geachten persoon in de groeve was neergelaten, waar bij een groot aantal bekende per soonlijkheden en 't personeel van de firma tegenwoordig waren en waarvoor ook van de zijde van het publiek veel belangstelling be- stond, voerden verschillende spre kers het woord. Ir W. A. Ochtman sprak als gens voerden nog (het woord de heer J. Balkenende cn burgemees ter van Suylékom, terwijl Ds Drost een gebed uitsprak. De oudste zoon van iden over ledene bracht dank voor de vele blijken van belangstelling. Het de plaats, die de heer v. d. Have innam in het leven. ELLEWOUTSD1JK. De afdeeling Schoonhoven van Volksherstel, zooals wij reeds meldden, heeft het intiatief ge nomen om Ellewoutsdijk, dat tij dens de landing der Engelschen vanuit Zecuwsch Vlaanderen zeer heeft geleden bij den herbouw te helpen. Na overleg met betrok- gaderlokaal en een woning voor een wijkzuster worden onderge bracht. Het ontwerp hiervoor wordt opgemaakt door den gemeente architect van Schoonhoven, den heer Visser. Tevcn3 heeft do af deeling Schoonhoven op zich ge nomen de noodkerk der Ned. Herv, gemeente te voorzien van d« nog ontbrekende stoelen. YERSEKE. Engelsch bezoek. Do eerstvolgende maanden zullen Engelsche sportmen- schen een bezoek brengen aan de Yerseksche oesterbanken en werkplaatsen. Het comité dat vorig maal, onder voorzitter schap van den burgemeester, zoo ijverig werkzaam was zal wederom de gasten op.de Ban ken rondleiden. Twee groepen hebben reeds definitief hun komst gemeld. De heer K. Verheule, on derwijzer aan de Chr. school (Kakeldans) te Yerseke, is be noemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Ouderkerk a. d. Amstel. Ds A. Stuyvenberg, pred. bij de Geref. Gemeente alhier had Zaterdagavond toen hij uit de auto stapte het ongeluk, door Éhristiansen en Rauter voor hun rechters. Een lange, magere man, met van de gebeurtenis van 6 Maart een spichtig gezicht en lange, 1945, toen bij Woestenhoeve uit sluike zwarte haren gekleed in een illegale strijdgroep een golf bruine lederen jas en daaronder van kogels zijn lichaam binnen dofzwarte Duitsche soldaten laarzen en een klein, bleek manne ke, in een versleten zwart lede ren jas en met een blauw-grijze ski-pet op, arriveeren samen op het landgoed de „Rennenenk" aan den Velperweg te Arnhem, -waar in het Bijzondere Gerechtshof zetelt. Het kleine manneke: de voor malige Duitsche legerbevelhebber in Nederland, generaal der vlie gers Friedrich Christiansen, komt hier al maandenlang, vertelt de corr. van de N. R. Crt. Hij is een goede bekende geworden langzamerhand in dit gebouw, waar hij' nu ter verantwoording wordt geroepen voor de oorlogs misdaden welke in ons land zijn gepleegd, al dan niet onder zijn drong. Deze ondergrondsche strij ders hadden bij hun jacht naar een Duitsohen legerauto, dien zij noodig hadden om Engelsche pa rachutisten te vervoeren naar vei liger oorden, .toevallig den wagen van Rauter te pakken gekregen. Een jaar geleden hebben de ge allieerde legerautoriteiten hem aan Nederland uitgeleverd. Thans wordt hij door den raadsheer commissaris in het Bijz. Hof te Arnlhem, Mr H. R. de Zaayer, gehoord; in de zaak tegen Christi ansen en nog een anderen hoogen Duitschen officier Oberst Full- nede, tegen wie een instructie gevoerd wordt in verband met het drama van Putten. Reeds maandenlang loopt deze instructie tegen Christiansen en directe verantwoordelijkheid, metOberst Fullriede, welke laatste name voor de schanddaad Putten. commandant was van de Hermann De lange man in zijn gezel schap was speciaal in Arnhem in de latere oorlogsjaren een gewoon verschijnsel. Hij is Hens Albin Rauter, naast Seyss Inquart één der meest gehate figuren uit den Duitschen bezettingtijd. Een reus van bijna twee meter lengte, Goeringdivisie, .waarvan bij den aanslag te Putten een -officier werd gedood cn een andere zwaar gewond. Het is de Wehrmacht geweest, welke een buitgewoon strenge straf heeft gecisdht: plat branden van het geheele dorp en de gevankelijk» wegvoering van plomp bovenlijf, gedragen door 1 de gansche mannelijke bevolking, een paar lange boenen een door Maar de Wehrmacht was niet al- een lidteeken geschonden dikke, ccht-Teutoonsche kop met bruta len mond en harde felle 'donkere oogen. Hij is sterk vermagerd en behalve zijn gelaat is ook een gend materiaal provisorisch her- zijner handen mismaakt. Van twee 1 heitsdienst in Nederland, den ge steld. De vereenlgtng beschikt vingers mist hij «en lid, gevolg I ncraal der politie dr Schongarth. leen gerechtigd tot de bestraffing. De uiteindelijke; straf moest de goedkeuring hebben van Rauter als S.S.. en politiechef cn van den commandant van den Sidher- de duisternis misleid in een sloot voor de pastorie te val len, met het gevolg, dat hij een zijner armen brak. Z.Ëerw, was daardoor verhinderd Zon dag voor te gaan in den dienst des Woords. ARNEMUIDEN. Gedurende de bietencampag ne 1946 werden op de weeg brug van de C.S.M, 2.288.806 kg. voor de Coöp. Suikerfabriek Dinteloord 3.Ö22.972 kg. bieten gewogen. ST.-LAURENS. Tot ouderling der Ncd. Herv. Gemeente is herbenoemd de heer J. Mesu en tot diaken de heer P. A. de Kam. In de vacature ontstaan door het bedanken van de heeren J. W. Davidse ouderling en W. de Voogd diaken zijn benoemd de heeren A. Buijs, ouderling en C. Geldof diaken. In de vacature van kerkvoogd door het bedanken van de heeren M. Francke en M. Kwekkcbooin zijn benoemd J. W. Davidse en P. Mesu. VROUWENPOLDER. Moordlustig. Toen Vrijdagmorgen dhr v. d. P. opstond, bleek het dat een hond 4 schapen zoo goed als dood gebeten had. Voorwaar een schadepost. POORTVLIET. Tijdens een begrafenis alhier deed zich een incident voor, dat gelukkig nog goed afliep. Bij de begraafplaats moest d e koets voor een auto uitwijken en kwam op een hellende kant van den weg waardoor Üe koets kan telde cn omsloeg. De paarden konden staande gehouden worden, maar de wagen was flink bescha digd. De vervoersmoeilijkheden. In de zaal van dhr Kesteloo werd door de autobezitters van het eiland Tholen een bijeenkomst ge houden, in verband met het bezoek van een deputatie aan den Com missaris der Koningin te Middel burg, waarvan wij reeds melding maakten, inzake de stagnceriug aan het Thoolsche veer. De heer J. Krijger opende de bijeenkomst waarna bij monde van burgemeester Schüller van St. Maartensdijk verslag werd uit gebracht over het bezoek aan den Commissaris der Koningin. Hij deelde mede, dat de hoofd ingenieur van de Waterstaat de heer Swaters met wie eerst werd gesproken als zijn meening te kennen had gegeven, dat een ijs- breker de beste oplossing zou zijn. De Commissaris was bereid, inge val Tholen' mocht weigeren de ijsbreker te laten komen, persoon lijk naar Tholen te gaan, teneinde deze kwestie te bespreken. Na deze uiteenzetting werd de toestand der veerdammen bespro ken, die zoolang ze niet schoon zijn, het vervoer belemmeren. Instemming vond om als het veer een paar uur open is, het dringende vervoer voorrang te verleenen. Voorop werd gesteld, dat deze actie'niet is tegen de ge meente Tholen, doch alleen om te kunnen rijden. Mocht het de eerstvolgende da gen weer gaan vriezen, dan zal burgem. Schüller zich met den Comm. in verbinding stellen. Door dokter Poortvliet werd gevraagd wanneer de brug klaar zou -zijn. Medegedeeld werd, dat de ijzer constructie 30 April klaar is, ter wijl nog zes weken wordt gere kend voor het betonnen wegdek. SCHERPENISSE. De arbeider J. E- Noshol, werkzaam bij gebr. Hage, in den Schoonüorpscheweg, geraakte tij dens het werk aan de dorschma- chine onder een vallend pak ge perst stroo met 't gevolg, dat hij op den betonvloer terechtkwam en een groote -wonde aan het hoofd bekwam. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. KAMPERLAND. Vrijdag j.l. werd des avonds in de lokalen van de Geref. school een voorstelling gegeven van de film „Op de Bres". In een inleidend woord deel de Dr Metselaar mede, dat deze film gemaakt is in opdracht van het Hoofdbestuur van het Ned Roode Kruis, om het Neder- landsche volk een beeld te ge ven van het veel omvattende werk dat door hen verricht wordt. Een groot gedeelte van de film is gewijd aan het werk van het Roode Kruis in Ned.- Incüë. Vooral dit stuk heef. grootcn indruk gemaakt. De collecte aan den uitgang bracht f 128 op. ZIERIKZEE. Bij de Donderdag gehouden verkiezing voor een Hoofd-In geland voor den ongebouwde» eigendom in het Waterschap Schouwen, ter voorziening in de vacature van dhr H. J. Gast verkregen de heeren C. Pad mos 30 stemmen, J. van der Bijl 8, R. J. van der Wekken 4, J L. Vis 3, L, Hanse, J. A. van der Bijl, I. W. Padmos en N L. de Oude ieder 2, en J. der Weduwen, L. R. Blom, J. M Dalebout, C. O. J. Hendnksc P. L. Vis, P. J. Hanse, M M Hanse en J. J. van der Wek ken ieder één sten. DAMMEN. De zeer belangrijke damwed- s&yd tusschen Goes I en Mid delburg I eindigde in een ver diende overwinning voor Mid delburg. De uitslag is: 1. J. Sinke—Ml. P, de Jonge I—1, 2. L. Ander son—-W, Boogaard 1—1, 8. 0, v, BiomenJ. ötrooband afgebro ken, 4. A. W. Beukoma—W. Lento 11, 5, F. P. den HertogJ. Roelans 02, 6. O. de Klerk P. de Ruyter 02, J. Bchage— E. Montenari 02, 8. J. Mange P. van Hemert 02, 9. J. A. NoordenneerJ. Bliek 11. 10. J. UrucqL. Vink 02. Totaal 414. Do wedstrijd Goes EC togen Yorsoke III eindigde in pen zoer grooto overwinning voor Goes. 1. M. QuakkelaarJ. Ridder hof 11, 2. E. EkkelonkampI. van Boven 20, 3. P. W. Biiek— niet opgokomon 20, 4. H. H. Btoinmoieruiot opgekomen 20, 5. D. van HeseII. Bom 20, (i. P. ToinmormanA. Bidderkof 20, 7. P. van öclrnikniot op gokomon 20, 8. K. SinkoJ. de Rooy 20, 9. W. van Dalen H. Murre 20, 10. H. v. d. VreugdeJ. van den Pas 20. Totaal 191. wijs van een transportrijwiel of carries gebruik moet worden ge maakt, de gelegenheid openge steld aanvragen voor transport bandenbonnen ton distributiokan- tore, Ravelijn 2a, in te dienen. Ds E. Schouten. Voor het tribunaal te Amers foort had zich o.m. ook te ver antwoorden ds E. Schouten, em.-predikant der Gerei. Kerk aldaar, auteur van de beruchte brochure „De roep tot bezin ning", waarin hij tegen het ver zet der illegale beweging ageer de, instellingen als Winternulp en den Arbeidsdienst verdedig de en den overweldiger in ver dediging nam. Het tribunaal stelde ds Schouten, die altijd gevangen had gezeten in vrijheid, ont zette hem uit de beide kies rechten alsmede -het recht tot het bcklecden van openbare ambten en verklaarde van zijn vermogen groot f 1400 f 500 verbeurd. Burgerlijke Stand Axel; F. A. Koulen, 34 j. 4e Aas- sterdam en V. M. Bruele 25 j. Overleden: M. Kaboord, 86 j., weduwn. van A. Eggebeen. MIDDELBURG. Velling van 10 Jan. Roode Kool 14—36 ct. Savoijt kool 4—26; Boere kool 32—38; Witte kool 6—7; Spruit- kool 60—89; Lof I 4775, idem 11 41—52; Prei 23-38; Uien I 8—12, idem II 24 ct; Koolraap 46 ct; Spruiten afw. 3558 ct, alles per kg. TRIBUNAAL TE 2IERIKZEE. P. van der Meer te Zonnemaire sloot zich als syin- pathiseerend lid aan hij de N.S.B., de N.S.V.O. en ontving Duitsche militairen bij zich aan huis. Ook behield zij haar ra dio. Ëesck. verklaarde het N.V.D.-werk op aandringen van den burgemeester te heb ben verricht. Het lidmaatschap van de N.S.V.O. werd door haar ontkend, terwijl Duitschers bij haar vader in de slagerij, maat niet bij haar op bezoek kwa men. De radio had ze verkocht. De verdediger, Mr van Has selt, wees op het burgemees tersadvies haar krachten te ge ven aan N.V.D. en W.H.N. Hij vroeg onmiddellijke invrijheids- stclling, welk verzoek het tribu naal afwees J. Akkerdaas te Noord- gouwe had zich in 1940 aange sloten bij de N. S. B., de N. C. V. O. en -was begunstiger van de Germaansche S.S. Haar dochter was lid van den Jeugd storm, terwijl foto's van Mus- sert en Hitler in de kamer hin- gen. Ook had ze de „Zeeuwschc Stroom" helpen verspreiden. Tot het bittere einde was besch, lid van de beweging ge bleven. De N.S.V.O. ontpopte zich ook hier als een onschul dig naaikransje. Zij geloofde in de geest van haar overleden man te handelen. Da verdediger, Mr van Has selt vroeg onmiddellijke invrij- heidssteling, welk verzoek werd afgewezen. Uitspraak in beide zaken 21 Jqnuari a.s. SCHEEPVAART- BERICHTEN. Op 11 Jan. gepasseerd van Ant werpen im.s. Union naar Ports mouth. Op 12 Jan. m.s. Beta van West Hartepool. Op 10 Jan. van Vlisslngen ver trokken ms. Kontio naar Stettin, m.s. Zeus naar Londen. Op 12 Jan. ms, Nyenburgh naar Harwich. Op 12 Jan. te Vlisslngen aan gekomen m.s. Beta van OosteDde. Op 12 Jan. gepasseerd naar Antwerpen m.s. Venus van Tan- ger, m.s. Algenib van Antwerpen, m.s. Njoerd van Oostende. PASSAGIERSLIJST „NIEUW HOLLAND". Op onze bureaux te Goes, Middelburg, Vlis- singen, Terneuzen, Tholen en Zierikzee, ligt ter in zage de passagierslijst van het s.s. „Nieuw-Hol- land", dat met 1023 pas sagiers vermoedelijk 17 Januari a.s. te Amsterdam zal aankomen. Offic. Publicaties Distributiedienst Goes. T ransportbanden. In het tijdvak van 15 Januari tot 15 Februari 1947 wordt voor hen, die een beroep of bedrijf uitoefenen, waarin noodzakeiyker- N.-.en ST. JOOSLAND. Ge. boren; Adrianus C. J„ z. v. J. ïiesu en J. A. Notcboom; Cas- I per, z. v. W. Janse en N. Jas- I perse; Sara C., d. r. H. Lou- i werse en A. Rotte. - Gehuwd: P. J. Klompë, 37 j.. en W. C Reijnoudt, 32 j. BAARLAND. Geboren: Pie- ternella, d. v. W. Harinck en J. S. Rernijnse; Jozina M., d. v. M. J. Allemekinders en J. Rijk. Overleden: Pieternella, 4 da gen, d. v. W. Harinck. ST. PHILIPSLAND. Gebo ren: Helena A., d. v. A. Moer land en D. M Kunst; Abraham, z v. J. Verwijs en C. J. Kos ten; Willem, z. v. W. van de Sluis en A. J. v. d. Klooster; Cornells A., a. v. A. M. Evc- raer3 en G. M. Stormezand. Gehuwd: J. C. Moerland, 24 j. en A. M. Beurkens, 23 j.; P. van Dijke, 26 j. en M. van den Berg, 20 j.; C. Verkerke, 22 j. cn C. J. Quaak, 20 j. Overleden: M. J. Geense, 61 j. WOLFAARTSDIJK. Gebo ren: Neeltje J., d. v. C. Kloet eh P. C. Meeuwse; Izaak, z. v. J. Dekker en M. C. Bolle; Ma rianne B., d. v. A. J. Schuit en T. van de Kreeke; Elizabeth J. M., d. v. C. van den Berge en N. Boone; Adriaan, z. v. C. M. Nijsse en M. Korstanje; Marinus J., a. v. M. J. van liee en M. Israël; Thona N., d. v. C. Sandee en J. C. Louwerse; He lena J., d. v. J. Melissen en C. Iiamelink. Overleden: J. J. van Liere, 2 j.A. Sinke, 75 j., wed. van J. de Jonge. Getrouwd: M Proost, 26 j. en L. Bakker, 20 j. HAAMSTEDE. Geboren: Marinus, a. v. C. Dijkman en J. W. Hanse; Elizabeth A C., d. v. M. T. Klaassen en M. M. Saman; Marius, z. v. M. Evert, se en C. Verton; Anthonie A., a. v. M. L. Jonker en A. Aal- brech't; Josias A,, z. v. C. Ver ton en J. Kouwenberg; Frank, a. v. J. Slager en J. A, van Klooster. Huwelijken: H. Oostdijk, 22 j. en L. Kooman, 20 j. Levenloos aangegeven: een kind van P. M. v. Dalsen en E. C. v. d. Graaf. Overleden: J. P. Zijta, te Noordgouwe, echtg. van N. Fokker; C. v. d. Berge, wed. v. E. Geleijnse; Jan H. Lao- degent, echtg. van S. M. van Waver en. TERNEUZEN. Geboren: Ma rinus, a. v. D. Oppeneer en M. Overdulve; Johanna G., d. v. H. F. ten Hoor en L. Kroegman; Maria J. F., d. v. C. P. Kuijk en F. S. van Minnen; Maria L. S., d. v. A. J. P. Pieters en M. Strijdonck; Elza M., d. v. P. E. Obrie en L. de LesinePieter z. v. J. Wesseling en A. van der KooijMaria J. E., d. v. C. Au- denaerd en R. M. Casteels; Jo- han P. F., z. v. J. L. Destombes en S. J. Risseeuw; Janna M. d. v. P. C. de Feijter en C. Koster Johannes G. C. z. v. W. Ver- helst en T. Kaijser; Cor A. z. v. A. M. Hofman en H. P. Drabbe. Getrouwd: A. Klaassen, 40 j. en J. M. Baaij, 30 j.G. Dooms, 23 en J. van Drongelen 22 j. te Gewestelijk Arbeidsbureau, Middelburg. Op 4 Januari 1947 stonden in geschreven 1517 (31) personen, waarvan er 691 in den D.U.W. waren tewerkgesteld. Bovendien stonden nog ingeschreven 1654 vorstwerkloozen. Over de week eeidigen 4 Januari 1947 werden 241 (8) personen geplaatst. Het aantal overgebleven aanvragen bedroeg 266 (270). De tusschen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op vrouwen. Gevraagd worden o.a. Walcheren: Leerling drukker, leerling fotograaf, meubelmaker, kleermakers, schoenmaker, auto monteurs, leerling koperslager, smeden, diesclmonteurs, radio monteurs, metaalbewerkers, leer ling bodebinders, slagersknecht, filiaalhouder, lompensorteerders, loopknechten, dekknecht, jeugd, magazijnbed., jeugd, pakhuis knecht, kantoorbed., conducteurs, kapsters, mach. stikstera en naai sters, winkeljuffrouw, typistes, huish. personeel. Zuid-Beveland: Schoenmaker, automonteurs, smeden, loodgieter, arb. conservenfabriek, kantoor- bed., bouwk. opzichter; Kapsters, wasscherij personeel, winkeljuf frouw, kantoorpers., huish. per soneel. Tholen: Kleermaker, automon teurs, fitter, stoker, bakkers knecht, petroleumventcr. Schouwen- en Duivcland Schoenmaker, automonteurs, wa genmaker, fitter, hotelbediende, huish. personeel. Zeeuwsch-Vlaanderen: meubel maker, stoffeerder, kleermaker, tankwerkers, smeden, electriciëns, automonteurs, lasscher, loodgie ters, textielarbeiders, bakkers knechts, loopknecht, kantoorper soneel; Apoth. assistente, kapster, naaister, textielarbeidsters, kan toorpersoneel, huish. personeel. Aanbiedingen bij het Geweste lijk Arbeidsbureau te Middelburg of haar Bijkantoren te Vlissin- gen, Goes, Kruiningen, Tholen, Zierikzee, Terneuzen, Hulst, Oostburg en Saa van Gent Wat brengt de radio Woensdag 15 Januari, HILVERSUM I; 301,5 m.: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 730 Orgel; 8.00 Nieuws; 9.0Q Voor jonge zieken; 9.30 Zangrecital; 10.30 Morgendienst; 11.45 Fam. ber. uit Indië; 12.30 Koor; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.50 Kwartet; 16.15 Kinderkoor; 16.45 Voor jongens en meisjes; 17.35 Concert; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.30 Eng. les; 20.00 Nieuws; 20.08 Orkest; 21.20 Koor; 22.00 Nieuws; 22,30 Zang; 22.45 Overdenking; 23.10 Vrij en blij; 23.35 Orkest HILVERSUM II, 415,5 en 218 m.7.0Q Nieuws; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 9.00 Kwartet; 10.00 Morgenwijding; 11.00 Populair pogr.12.00 Piano; 13.00 Nieuws; 13.20 Stafmuziekcorps; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Trio; 15.00 Uitz. 'uit Davos; 15.30 Voor de jeugd; 17.15 Orgelspel; 17.45 Rijk over zee; 18.00 Nieuws; 19.15, Bijz. rechtspleging; 20.00 Nieuws; 20.15 Sextet; 20.45 Hoorspel; 21.30 „Paljas"; 23.00 Nieuws; 23.15 Muziek. ADVERT ENT I N. TE KOOP: Een z.g.a.n lang 5 M., met koppeling, zuigw. 7 c.M. J. ÓVERBEEKE, Schaker- loopolder 19, Tholen. Gevraagd voor direct voor magazqn en andere werk zaamheden. Drogistery-GrossieTde- rjj Ea PAUL VAN SLTJIJS ZN, "Vlasmarkt 17, Middelburg. 186. AVONTUREN VAN SJAKIE EN SIENTJE SNATER, WERELDREIZIGERS. Dan wordt de auto van Jimmy en Willy in Kaap- 'stad in een vrachtboot geladen, die nog dezelfde morgen zal vertrekken naar Amsterdam. Eerst nu voelen de wereldreizigers, dat zij aan het einde staan van hun reis. Lange tijd kijken ze de vracht boot na, die aan de horizon verdwijnt. Nu gaan wij ook weer naar Sem Slobber, zegt Jimmy tegen Willy Jammer, ik bsgoa net aan het vrije le ventje aardig gewend te raken. Maar Sientje wil nu wel weer eens terug om te zien, hoe het thuis staat. En natuurlijk ook om op te scheppen over haar avontuurlijke reis. Al haar vriendinnen zul len geslagen staan, want verder dan Zandvoort is er zeker nooit een geweest. En vergelijk dat maar eens met Modderrivier, helemaal ia Zuid- Af rikal

Zeeuwsch Dagblad | 1947 | | pagina 3