Wat het jaar 1946 ons te zien gaf. De laatste triomf op wind en golven! Het Slotaccoord van Neurenberg. De Nederlandsche Walvischvaarder „Willem Barendsz" vertrekt uit Amsterdam "voor de walvischvangst in het Zuidpoolgebied. De familie van Winston Churchill is te gast bij het Prinselijk gezin. In den tuin van „Soestdijk" werd deze aardige kiek genomen. Churchill in Holland. Een enthousiaste menigte wuifde den grooten Staats man toe. Het gat in! ,den dijk nabij Fort]"Rammekens gaat dicht. Het was het laatste der vier groote gaten in Walcheren's dijken. Éénmaal mislukte de poging bij Rammekens. De tweede klap was raakl Het vonnis ls geveld 1 De Dultsche oorlogsmisdadigers luisteren te Neurenberg naar de uitspraak van huo vonnis. De Groote Sluis te IJmuiden weer in dienst gesteld. De. „Oranje" was het eerste schip, dat geschut werd. Een Bom barst De atoombom-proeven bij Bikini. Hieronder een foto van de ramp te Apeldoorn, toen een vlieg tuig op een school stortte. De Moerdijk-brug hersteld 1 Dat beteekende: Weer een vaste verbinding tusschen Noord en Zuid. Hieronder Nederlandsche ge delegeerden be spreken d terug gave van aan Ne derland ontstolen schepen, welke door de Jappen tij dens]^ den oorlog werden gestolen. Wat er van het Gymnastiek lokaal over bleef. Een groot aantalleerlingen kwam jammer lijk om het leven De elf Nazileiders werden in den nacht van 15 op 16 Octo ber in tegenwoor digheid van 33 per sonen geëxecu teerd. Goering had tevo ren kans gezien een hoeveelheid cyaan kali in te nemen ten gevolge waarvan hij practisch onmid dellijk is overleden. Het stoffelijk over schot van Goering en de geëxecuteer den is gecremeerd en de a-ch ver spreid.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 8