Financiering herstel boerderijen. Offic. Publicaties schermen. Het dient daartoe over de noodige machtsmiddelen te be schikken. Aangestuurd dient te worden op het spoedig bijeen komen der Rijkseonferentie. Ter voorbereiding van de Rijksconferentie behooren bespre kingen te worden gevoerd met vertegenwoordigers van alle be volkingsgroepen". Het bestuur wordt gevormd door de hceren: Prof. Mr P. S. Gcrbrandy, Mr J. H. M. v. An- geren, It. gen. M. L. F. Bajetto, Mr Th. M. Rautz, Prof. Mr R. P. Cleveringa, lt. admiraal J. Th. Furster, Prof. Mr E. G. Gim- brere, Prof. Mr J. A. van Hamel, Prof. Mr. A. C. Josephus Jitta, Prof. V. Koningsberger, Dr J. W. Meyer Ranneft, Mr P. J. Oud. gen. I. H. Reynders, J. Schouten, H. W. Tilanus, Mr G. Vonck, Ch. J. I. M. Welter, Mr J. A. de Wilde, gen. H. C. Win kelman, Drs W. Reyseger, secre taris. Provincienieuws AUTOBUSDIENSTEN. Uit een schrijven, dat wij ontvingen van de Auto-Mij. Zeeland, blijkt, dat de klachten in sommige vakbladen over de diensten in Z.-Beveland sterk overdreven zijn, gezien ook de slechte wegen. Er is geen enkel geval be kend, dat te Hoedekenskerke passagiers moesten blijven staan. Ook is het onjuist, dat soms abonné's onderweg over moesten stappen om op een an dere bussen te wachten. Wel is het onlangs voorgekomen dat te Heinkenszand drie abonné's wegens baldadigheid uit de bus moesten worden gezet. Ook is het voorgekomen, dat door stoeien of baldadigheid ruiten werden vernield, wat groot on gerief met zich brengt. Alles wat mogelijk is wordt gedaan om het publiek zoo goed mogelijk te bedienen. Als eerst de bestelde wagens gele verd zijn, zal een groote stap in de goede richting zijn ge daan, wanneer dan althans ook de toestand van de wegen ver beterd is. Landbouw-Onderlinge. Vrijdag j.l. werd te Goes in „De Prins van Oranje" onder voorzitterschap van den heer D. Tiggelaar te Goes, de jaar- lijksche algemecne ledenverga dering gehouden van de afd. Zeeland van De Centrale Land bouw-Onderlinge, bedrijfsver- eeniging ingevolge de Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922. Daar als gevolg van de bij zondere tijdsomstandigheden het verslag over het boekjaar 1944 nog niet eerder kon wor den vastgesteld zijn thans de verslagen en financieele over zichten over de boekjaren 1944 en 1945 tegelijk behandeld. Het aantal leden was op 31 Dec. 1945 gestegen tot 3404. Het verzekerde loon heeft over deze jaren resp. f 6.928.047 en f 7.596.230 bedragen. Bij de behandeling van de jaarvei slagen merkte de Direc teur van de De Centrale Land bouw-Onderlinge, de heer Hol- the tot Echten, op, dat de da lende lijn van het aantal onge vallen (in 1943 1737) zich ook in 1945 nog voorzette. Dit in tegenstelling met het jaar 1946, waarin een lichte stijging van het aantal ongeval len verwacht wordt. De verslagen en financieele overzichten werden door de ver gadering goedgekeurd. Tot leden van het bestuur werden herkozen de heeren M. C. Lindenbergh, P. de Regt, P. Scheele en C. M. Zeyler en be noemd de heeren M. H. Noord- hoek en Ir W. Kakebecke. Tot plaatsvervangende leden wer den herkozen de heeren J. Bur ger Fz., Adr. Dees, J. D. Haak, W. A. Mol en C. J. v. Schelven en benoemd de heeren J. J. v. d. Maas en C. v. Dalen. Ter vergadering werd de heer J. J. Stols te Capelle bij Zie- rikzee die gedurende 25 jaar in een Plaatselijke Ongevallen- Commissie zijn medewerking heeft verleend, gehuldigd. Hij ontving als blijk van waardee ring een oorkonde met herinne- ringsmedaiile VLISSINGEN. Geslaagd voor 3de stuurman de heeren F. A. de Kaart en G. J Spijker, beiden le Hingen var. de „De Ruyterschool' te Viirsingen. Wij vestigen de aandacht op een in dit nr. voorkomende publicatie betreffende aangif'e verhuizingen binnen de ge meente. Feestavond „Oranje en Vlissingen". Door den Bond van Buurtver enigingen werd Vrijdagavond in de Scheldehal een Feest avond georganiseerd voor de medewerkenden aan het Open luchtspel „Ontworsteld", dat dit jaar op Koninginnedag met zooveel succes werd opgevoerd. Dank zij de goede zorgen van de Kon. Mij. De Schelde was de feestelijk versierde zaal dit maal heerlijk verwarmd. Vroo- lijke gramophoonmuziek bracht reeds direct een feestelijke stemming. De voorz., dhr A. Schout, heette de aanwezigen welkom, wees op het groote sucte» van het openluchtspel en bracht nogmaals dank voor de medewerking. In het bijzonder noemde spr. de heer en me vrouw Abeleven en adj. Swicrts met zijn manschappen speciaal voor dezen avond overgekomen. Als tegenprestatie wordt aan allen nu een feestavond aange boden, want velen en met name koor en orkst hebben helaas weinig aan de uitvoering ge had. Spr twijfelt er niet aan, dat allen dezen avond volop zul len genieten, waartoe de rat lc- werking was verkregen van het gezelschap „De Zuidwes ters" onder leiding van dhr John den Hollander. Op aange- name wijze heeft dit gezelschap de aanwezigen enkele kostelijke uurtjes geboden. Een z :er gevarieerd program ma werd vlot afgewerkt. Ji. nmy Spake met zeer geestige teeke- ningen had al direct het publiek voor zich gewonnen. Nelly Kunst zong aardige en ernstige liedjes, op de piano door Willem den Hollander begeleid. Ook de conferencier Wim den Hartog deed meermalen het publiek schudden van het lachen. De pianist begeleidde de samen zang van popi laire liederen. Met een achttal dames en hee ren werd op het tooneel een vraaggesprek gevoerd. Enkele refreinliedjes u :rden hartelijk meegezongen. l.n de komische rijwielnuminers deed Jimmy zich kennen als beroepsacrobaat en oogstte een enorm succes. Voor de pauze sprak dht J. L. Verhagen het echtpaar Abele venLabberton op hartelijke wijze toe en bood namens alle nee' twerkenden van het Open luchtspel een blijvende herin nering aan in den vorm van een oorkonde l irwijl Mevrouw Abeleven bloemen in de Vlis- singsche kleuren kreeg. De heer Schout deelde mede, dat de heer Jan Boots van de A.V.R.O. niet aanwezig kon zijn, maar dat hot bestuur van den Bond besloten had hem een legpenning van de Droog making Walcheren aan te bie den. Aan. Mej. C. Groen, de Ste demaagd, werd een aandenken aangebodende heer Verhagen kreeg een boek. Als uitzonde ring op de vele anderen, die ook hard hebben gewerkt, werd, hoewel ongewild aa i den heer C. Plasse, die zijn huis en zijn zaak, ja zijn geheele persoon had ingezet, een boekwerk aangeboden. De lieer Abeleven betuigde zijn dank voor het in hem ge stelde vertrouwen en voor de gewaardeerde m idewerking. De oorkonde, die lIIc namen van schenkers beva wordt in de etalage van Bo kh. D huij ten toongesteld. Viering Wereld Kerst- V riendschapsfeest. Door plm. 800 kinderen van de hoogste klassen der lagere séchool en leerlingen van U.L.O. en M.O. werd Zaterdagmiddag in de Scheldehal, waarin een verlich te Kerstboom was aangebracht, het eerste Kerst-vriendschapsfeest gevierd. Het voltallige Gemeente bestuur was aanwezig. Als voorz. van het voorbereidingscomité, opende de heer Jo Maes de sa menkomst. Het programma werd geopend met het tableau voorstellend alle landen die het Wcrcldkcrstfeest vieren, waarbij gezongen werd „Komt allen tezamen". Burge meester Kolff wees in zijn inlei dend woord op de goede samen werking tusschen alle gezindten, waardoor dit feest mogelijk werd en wees de jeugd er op, dat juist bij hen het streven van de vredes- gedachte kan doorwerken. De ouderen hebben vele pogingen daartoe zien mislukken Door de komst van Christus, om wiens kribbe Koningen en Herders en iedereen zich schaart, is aan de viering -van het vredesfeest een hoogere beteekenis gegeven. Spr. wees op de beteekenis van Chris tus' woorden „Hebt uw vijanden lief", deze moeten ook door de jeugd in practijk worden ge bracht. Door mevr. Jansen-Klenke uit Bilthoven werden onder groote aandacht enkele gedichten van Van Oosten en Leopold en een tweetal verhalen van Selma La- gerhöf gedeclameerd. Na de pauze werd door Da. M. den Boer het Kerstverhaal uit Lucas 2 met toepasselijke gedich ten voorgedragen, terwijl door eenige jeugdige kinderen het Kerstverhaal aanschouwelijk werd voorgesteld. Afwisselend werden door een meisjeskoortje en ook gemeen schappelijk, Kerstliederen gezon gen, gedirigeerd door den heer K. de Rooij en op de piano begeleid door den heer Ditmar. Met het gezamenlijk zingen van „Kinderen van één Vader" werd deze ge slaagde middag beëindigd. C.-H. Jongeren. Donderdag hield de Chr. Hist. Jongerengroep haar oficieele op richtingsvergadering. Na opening door den wnd. voorzitter, den heer W. Sanderse Jr., werd overgegaan tot vaststel ling en goedkeuring van de Statu ten en het Huishoudelijke Regle ment. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren W. Sanderse Jr., voorzitter; J. Gillissen, secre taris en W. Kruizinga, penning meester. Het doel van de Groep is, bij de jeugd meer belangstelling te wekker, voor de Christelijk Histo risch* beginselen en hear leden te ontwikkelen op politiek, econo misch en sociaal gebied. Besloten werd, elke maand een vergadering te houden. Aan de uitbreiding van het le dental zal bijzondere zorg worden besteed- Feestavond Roode Kruis. !n het gebouw Concordia in de Palingstraat werd Zaterdag avond een feestavond gegeven voor de leden en genoodigden van de Transportcolonne van het Roode Kruis. Na het ope ningswoord van den voorz. kreeg Dr Jens het woord om aan Mej. Jobse het diploma voor 30-jarigen trouwen dienst aan te bieden. Spr. wees op de unieke prestaties van Mej. job- se als helpster bij het Roode Kruis. Het verdere van den avond stond onder leiding van den heer C. Kapteijn, die als confe rencier optrad; met eigen krachten werden een aantal schetsjes opgevoerd, die door de aanwezigen zeer werden ge waardeerd. In de pauze werd een verlöting gehouden ten bate van de afd. van de Transport colonne. GOES. Prov. vergadering C.P.M.B. en C.J.B.T.O. In de Prins van Oranje werd Zaterdag een provinciale verga dering belegd door den Chr. Plattelanders Meisjes Bond en de Chr. Jonge Boeren- en Tuinders-Organisatie, die goed bezocht was. Na een inleidend woord van den voorzitter, dhr J. Ton, hield dhr J. A. v. d Guchte een inleiding over het onderwerp„Wat weet U van fruit en fruitteelt", waarin hij den groei van de fruitteelt in het algemeen, in vogelvlucht behandelde. Na de bespreking, die hierop volgde en een decla matie vertelde J. de Putter over zijn kennismaking met het Engelsche boerenbedrijf zooals hij het in dat land had gezien. Na de pauze sprak de bonds- secretaris over het onderwerp „Wie de stormkap ontwijkt'. Spreker teekendc in zijn inlei ding de vervlakking van den huidigen tijd en waarschuwde tegen een toegevende houding aan deze verwereldlijking. Verschillende aardige schetsjes, declamaties en zangnummertjes werden vervolgens ten gehoore gebracht, waarna drs Knibbe, de afd.-secr. van den C.B.T.B. een slotwoord uitsprak, waarin hij de aandacht vestigde op de vele problemen van thans, waartegen de jeugd te strijden heeft. De jeugd kan hier tegen vechten, aldus dhr ICnibbe, maar alleen met het oog gericht op God. Vervolgens sloot drs Knibbe de samenkomst met gebed. Ontwikkelingsdag L.J.G. en Z.P.M. Zaterdag hielden de Land bouw Jongeren Gemeenschap en de Zeeuwsche Plattelands- meisjes een ontwikkelingsmid- dag in het Schuttershof. in zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer A. v. Nieuwenhuijze, zijn waardee ring uit over de medewerking die van beide organisaties on dervonden wordt en hoopte, dat dit een begin zal zijn van nieu wen groei. Spr. zette verder het doel der vereen, uiteen, n.l. het kweeken van gemeenschaps zin op het platteland, zonder aanzien van stand of overtui ging. Een der jongeren ver telde daarna van zijn reis naar Engeland waar hij zich ou de hoogte heeft kunnen stellen van het boerenbedrijf aldaar De bedoeling is, dat volgende zomer een uitwisseling van jon gens en meisjes met Engeland zal plaats vinden. Hierna volgde de vroolijke noot in het programma die zang, declamatie, rytlutiische oefeningen, een lintenspel en een tooneelstukje omvatte. Tot slot sprak de heer Cap- pon een manend woora over de T.B.C.-bestrijding van het vee, waarna de goed bezochte vergadering besloten werd met het zingen van het Zeeuwsche volkslied. Konijnententoonstelling. Op de te Utrecht door „Orni- thophilia" georganiseerde tentoon stelling werden door leden van „Zeelandia", Goes, de onder staande prijzen behaald. M. A. Stroosnijdermet wit Vlaamsche Reus, voedster jong G. Mej. F. A. C. van den Bosch met witte Rex, voedster jong 1ZG en ecreprijs en met zwarte gladha- rige Cavia, beer oud G. In de Zaterdag j.l. gehouden buitengewone algemeenc vergade ring van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging in Zuid- en Noord-Beveland werd met alge- meene stemmen besloten de con tributie te bepalen voor de A-vcr- zekering op 7 cent per week, waarbij dan komt 1 cent voor de collectieve sanatorium-verzeke ring; b. voor de B-verzekering op 21 cent per week (plus 1 cent voor de Sanatorium-verzekering). De uitkeeringen werden vast gesteld als volgt: A-verzekering, a. Aan verpleegkosten maximaal f 3.75 per dag, tot een maximum van f 225 per jaar. b. Aan bijkomende ziekenhuis kosten maximum bedrag van f 60. Voor Zenuwpatiënten, voor kinderen beneden 10 jaer en voor t.b.c-patiénten werd een speciale regeling vastgesteld. Voor de B-verzekering is het maximumbedrag per dag f 5.75 (in totaal f 345) en dat onder b. 1100. VOORZICHTIG MET GAS. De directeur van de gasfabriek vestigt er onze aandacht op, dat de mogelijkheid bestaat, dat tengevolge van oorlogshandelin gen, hier of daar con guspijp is beschadigd, en dat nu tengevolge van de vorst, gas vrjj komt on een uitweg zoekt. Men doet daarom verstandig, om wanneer men gaslucht waar neemt, onmiddellijk de gasfabriek te waarschuwen. Opbrengst bazar. De door de padvinders gehou den bazar voor aanschaffing ma teriaal, enz., heeft opgebracht f 1839.49. KAPELLE. 40-jarig jubileum Varkens- vereeniging. Donderdagavond werd het 40-jarig bestaan van de Kapel- sche Varkensvereen „Steunt elkander" op feestelijke wijze herdacht. In zijn feestrede gaf de voorzitter, dhr A. de Schip per, een overzicht van de ver eeniging vanaf den oprichtings datum. In 1906 werd de ver eeniging opgericht, ze besto ld toen uit 8 leden plus het be stuur. Thans telt de bloeiende vereeniging 55 leden. Van de oprichters zijn thans nog 3 in leven. Eén oprichter, dhr H. P. Ganseman, heeft nog steeds zit ting in het bestuur; 40 jaar is hij belangeloos secrearis ge- weost. De voorzitter bracht ook dezen jubilaris een warme hulde, voor al het werk wat hij in al die jaren voor de vereeni ging heeft gedaan. Als blijk van waardeering werd aan hem een aandenken gegeven in den vorm van een portefeuille. Het verdere gedeelte van den avond werd op zoer gezellige wijze doorgebracht. Vrijdagavond werd in het Hotel de Zwaan door den Ned. Bond van Arbeiders in het Land-, Tuinbouw- en Zuivelbe drijf een jaarvergadering ge houden. Nu de vereeniging bijna 100 leden telt werden als be stuursleden gekozen de heeren W. Oele en P. de Jager. NIEUWDORP. In de Vrijdagavond door het Comité „Nederland-Indië" in de Gercf. Kerk alhier belegde sa menkomst werd allereerst de film „Sprookjesachtig Indië Vertoond en toegelicht door dhr Adolf, oud-Inspecteur bij het onderwijs in Nedert.-Inde. Daarna sprak dhr J. Hommes een slotwoord, waarin hij ach tereenvolgens stilstond bij de houding der Engelschen, den collaborateur Soekarno en het zonderlinge optreden van Re- gecring en Commissie-Generaal Er was voor deze samenkomst veel belangstelling. KATTENDIJKE. Zaterdagmiddag hield de var- kcnsverccniging, Helpt Elkander" haar jaarvergadering, die zeer slecht was bezocht. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat de vereeni ging thans 141 leden telt. De ont vangsten waren f 1688.85de uit gaven f 1183,69; goed slot was van 505.16. In het bestuur werden herkozen dhrn G. de Jonge, J. v. Hof. Aan zes leden werd uitge keerd voor geleden verlies aan varkens f 308.Tot bode werd herbenoemd dhr Jan Wisse Fz. Zaterdagavond had in de zaal van dhr Spruit het vierde jaarfeest plaats van de C-J.M.V. „Waakt en Bidt" uit het jaar verslag bleek, dat het ledental 27 bedraagt. Verschillende voor drachten vonden eeri aandachtig gehoor. Na de pauze werd een stuk opgevoerd, getiteld„Als het Lente wordt" een historisch stuk uit het tijdperk 1939 tot de bevrij ding, welk stuk bij de vele aan wezigen zeer in den smaak viel. KAPELLE. Benoeming. Bencemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Kapelle-Bieze- linge en Eversdijke Mejuffr. J, Cornelisse, in gelijke betrekking aan do Chr. School te Krabben- djjke. Sproeidemonstraties. Zaterdagmiddag werd alhier door de Firma S. P. Groenleer een sproeidemonstratie gehouden, die veel belangstelling trok. Er werd gedemonstreerd met allerlei modellen, geschikt voor ieder be drijf, vanaf do kleine vatpomp tot do groote „Vietory-Sprayer". Ook was er een moderne aard- appelsproeimachine aanwezig. Vooral de Victory sproeimachi- nc, waarvan eenige machines van verschillende types aanwezig wa ren, trokken zeer veel belang stelling. OOSTKAPELLE. Vrijdagavond had de algem. vergadering plaats van de land- bouwvereeniging Algemeen Be lang onderafd. der Z.L.M., onder leiding van dhr Z. Maljaars. Meegedeeld werd, dat pogingen worden gedaan de film van de landbouwtentoonstelling te Goes hier te vertoonen. De heer W. N. van Liere werd als bestuurslid herkozen en ge kozen tot leden van de controle commissie dhrn G. de Visser Pz. en J. v. d. Meule. Tot afgev. star de Z.L.M.-verg. dhrn W. N. van i Liere en J Maljaars Jr. GAPINGE. Zaterdag kwam do Afdeeling C.B.T.B. in vergadering bijeen. Nn opening donr dhr Louwerso verkreeg Drs Knibbe het woord over liet onderwerp; „De toekomst van den Ned. Landbouw en de noodzaak van organieeoren", Op dezo lezing volgde een drukke bespreking, waarbij ook de aetucolo moeilijkheden van Walcheren naar voren kwamen. DOMBURG. Te 's Gravenhage slaagde da heer H. J. H. v. d. Bel, alhier, voor het examen hand- en voet- kunde en massage. VEERE. Donderdagavond hield de Meis- jesvereen. op Gereformeerden Grondslag „Tabitha" alhier in j de Gereformeerde Kerk haar jaarvergadering. De laatste i jaarvergadering was in 1938 ge houden, terwijl de vereeniging tijdens de bezetting werd ont bonden, doch in 1945 opnieuw werd opgericht. Door een aantal dames wer den o.a. enkele tableaux opge voerd, o.a. „Fantasie en wer kelijkheid", „Het Beeld" en „Oranje boven", die zeer in den smaak vielen. Óok het jaarver slag, dat op rijm werd voorge dragen, bewees, dat al het mo gelijke was gedaan om dezen avond te doen slz<*en, wat dan ook zeer zeker geiuikt is. BRUINISSE. De voordracht voor gemeen tesecretaris door B. en W. op gemaakt ludt als volgt; 1. P. Hakman te Oldebroek2. G. H. Krol te Nieuwleusen. Bij de Ncd. Herv. Kerk werd als kerkvoogd herkozen dhr S. C. de Graaft. Donderdag werd de afd. Bruinisse van den Kon, Ned. Middenstandsbond opnieuw op gericht. Voorzitter werd dhr l. Stoel, secretaris dhr J. Huibers, terwijl verder deel uitmaken van het bestuur de heeren D. van den Berge M., J. C. Ver flage en M. van den Berge. In de gehouden jaarverga dering van de Virkcnshouders- vereeniging „On lerlinge Hulp" waren 52 leden aanwezig. De voorzitter, dhr F. D. van Ves- scu, memoreerde de moeilijk heden die door ile miuisferieele maatregelen in het afgeloopen jaar de varkenshouders bedreig den, doch die dank zij het ener giek optreden van de gezamen lijke varkenshouders vereenigin- gen konden worden afgewend. De rekening van den pen ningmeester sloot met een batig saldo van f 139.77, Met algemeene stemmen wer den de aftrederde bestuursleden de heeren L. Stoel en D. van den Berge Mz. herkozen. Ge kozen werden de heeren A. J. Schipper en Joh. Bal Az. Als veearts werd benoemd dhr J. A. Hoogstra uit Zicrik- zcc. Besloten werd toe te tre den tot de federate Zeeland van Varkenshouders vercenigin- gcn. De kerkvoogdij der Ncd. Herv. Kerk alhier werd ver blijd me ern gift van f 975 af komstig van de Ver. van Jong Hervormden te Wemeldinge voor de wed' ropbouw der kerk. Wegens uitgebroken sta*. king in de haven van Antwer pen liggen 6 groote schepen op de reede van Vlissingen in af wachting op nadere instructies. De technische verzorging van het herstel van door oorlogsge weld beschadigde boerderijen be rust by de bureaux voor den We deropbouw. Thans ls ln overleg met het ministerie van Financiën beslo ten dat ook de financiering van het herstel op dezelfde wijze zal geschieden als voor het herstel van woningen. Dit beteekent: 1. dat schade beneden f 3000 (huidige pryzen en -.geldend voor de boerdery als geheel) voor 100 procent of 75 procent door het ryk wordt ver goed. De herstelrekeningen moe ten, betaald on onbetaald, door den betrokkene by het bevoegde wederopbouwbureau worden inge diend, 2. Schade boven f3000 ln ieder geval, al naar gelang van de financieele draagkracht van den betrokkene, tot dit bedrag ol tot f 2250 door het Ryk wordt be taald. Herstelkosten boven f3000 kunnen worden getinancierd door middel van overbruggingscredie- ten. Inlichtingen hierover verstrekt het bevoegde wederopbouwbureau. GOES. Veiling van 16 Dec.: Mispels f 65 per 100 kg. Groen ten Gr. Savoyekool f 13f 16, Roodekool 1617, Wittekooi f 3.50. Spruiten f 88—f 90, Peen f 4.50— f 6 50, Koolrapen f 6. al les per 100 «g. Kerk en Zending. SCHEEPVAART- BERICHTEN. 14 Dec.Gepass. naar Ant werpen m.s. Ponto van Rot terdam; Gruno van Rotterdam. Gepass. van Antwerpen; m.s. Vlietstroom naar Shoreham; m.s. Kemphaan naar Oporto; m.s. Spica naar Gotheburg. 15 Dec.Gepass. naar Ant- pen: m.s. Friso uit zee; m.s. Brem van RotterdamAmstel- •kerk van Rotterdam; m.s. Blommersdijk van Rotterdam; m.s. Atlantic van Shoreham Andulant van Rotterdamm.s Annie van Expila. Gepass. van Antwerpen: m.s. Zuidland naar Leithm.s. Fort Orange naar Rosario. Aangekomen te Vlis singen m.s. Mulas van Londen bestemd voor Breskensm.s. Hondsrug van. Hansweert. Ver trokken van Vlissingen: m.s. Lark naar Groningen; m.s. Hondsrug naar Londen. 16 Dec.Gepass. naar Ant werpenm.s. Andijk van New- York. Nod. Herv. Kerk. Beroepen te Middelliarnis, R. W. Steur te Oldebroek; te Huizen, S. P. Nij dam to Raamsrlonk; to Overdinkel, J, van Doorn te Maasbommel; tot pred. 111 alg. dienst voor Israël, J. A. Grolle te Utrecht. Geref. Kerken. Tweetal te Voorburg, I. M. de Graaf te Rinsumageest en P. v. Strien te Groningen. Beroepen te Baarland, IJ. J. Tiemersma, cand. te Bleiswijk; te Mijdrecht, J. B. v. Mcchclen te Roosendaal. Bedankt voor Zwijndrecht, E. Nawijn te Bergum, Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Gouda, G. A. Zij- dorveld te Zwijndrecht; ie Bos koop, P. J. de Bruin te Veonen- dnalj te 's-Gravenzande, M. W. Nieuwenhuize to 's-Gravenhago. Nieuwe Kerkorde Ned. Herv. Kerk. In een vergadering van de provinciale commissie Z.-Hol- land der Confessioaeele Ver eeniging heeft Ds A. A. van Ruler, N. H. pred. te Hilversum verklaard, dat in de synodale commissie voor de vaststelling van een nieuwe kerkorde in art. 9, met instemming van de Vrij zinnige zoowel als van de Or- thoxe leden van deze commis sie is. opgenomen, dat dc drie Formulieren van Eenigheid ge rekend moeten worden tot den belijdenisschat der Kerk. In deze commissie hebben van vrijzinnige zijde zitting prof. De Vos en Ds Boonstra. Ook over bet vraagstuk van de ker kelijke leertucht zijn Vrijzinni gen cn Orthodoxen tot overeen stemming gekomen. JJb V au Ruler deelde voorts mede, dat de discussie over een nieuwe kerkorde dreigt te ver starren in een bespreking van formeele gezichtspunten. Zon der nieuwe wonderen Gods zul len wij door deze woestijn, niet heenkomen. Wanneer de reor ganisatie over de geheele linie is voltrokken, zullen wij nog niet uit de moeilijkheden zijn, dan komen zij juist. Vóór 1940 waren er geen moeilijkheden in de N. H. Kerk, er was alleen richtingsstrijd waar de Kerk buiten bleef. Na de reorganisa tie wordt deze richtingsstrijd kerkstrijd en dat juichte Ds Van Ruler toe. Alleen kerkelijk moeten de groote cultuur-con- fessioneele vragen aangevat worden in. gesprekken, conflic ten en de tuchtoefening. Bij de Geref. Kerk alhier werden tot ouderling gekozen de heeren J. D. Fregeres, C. Geervliet, li van Kampen, F. D. G. Prins en M. C. Steketee en tot diakenen de heeren J. Aarnoutse, M. P. Brouwer, J Fröberg en M. Vader Mz. Verhuizingen binnen de gemeente Vlissingen. Tengevolge van het oorlogs geweld waren vele inwoners der gemeente Vlissingen genood zaakt hun woningen te verlaten teneinde in een ander stadsge deelte hun verblijf te houden. Thans echter zijn vele wonin gen hersteld en keert de bevol king naar hun oorspronkelijke woning terug. Het blijkt ech ter, dat dikwijls wordt verge ten van verhuizingen binnen de gemeente aangifte te doen ter gemeente-secretarie, 3e afdeeling. Dit is een verplichting cn in verband met een goeden gang van zaken, zoowel in Uw per soonlijk belang als in dat der administratie, is het noodzake lijk hiervan goede nota te ne men en dus steeds Uw verhui- zi*g op te geven. Inkwartieringslijst. B. cn W. van Goes maken be kend, dat de lijst van inkwartie ring, aanduidende de inwoners, die voor het verleenen van inkwartie ring en onderhoud van krijgsvolk in aanmerking komen, en de mate, waarin ieder hunner geacht wordt te kunnen voorzien, voor 1947, is herzien en vastgesteld en geduren de veertien dagen ter secretarie voor een ieder ter inzage zal lig gen. B. en W. van Middelburg bren gen ter openbare kennis, dat dc Vereeniging „Zeeuwsche Hulp" gevestigd te Middelburg bij hun besluit van 13 December 1946 no. 9229 op de lijst van instellingen van weldadigheid, bedoeld in ar tikel 3 der Armenwet, is inge schreven en wel onder de instel lingen vermeld in artikel 2 eerste lid letter c der Armenwet. Distributiedienst 's-Heer Arendskerke. Uitreiking toeslagkaarten aan a.s. en jonge moeders. Ingaande 21 Dcc. 1946 zullen dc toeslagkaarten voor a.s. cn jonge moeders éénmaal in dc acht we ken worden uitgereikt. In verband met deze veranderde werkwijze zullen aan alle a.s. en jonge moeders, waarvan een dok tersattest bij den distributiedienst berust, tusschen 16 Dcc. cn 4 Jan. a.s. toeslagkaarten MD 701 wor den uitgereikt. Doktersattesten, die na 20 De cember binnenkomen, worden pas op 15 Fcbr. 1947 in behandeling genomen. Verzoeken om tusschentijdsche uitreiking kunnen niet in behan deling worden genomen. De maxi male verstrekking is terugge bracht tot een tijdvak van 48 we ken (3 kaarten voor en 3 na den geboortedatum). Te late indiening van het attest kan tengevolge heb ben, dat een of meer kaarten min der worden verstrekt. Wat brengt de radio Woensdag 18 December. HILVERSUM I, 301,5 m.: 7.00 Nieuws; 8.00 Nieuws; 10.00 Morgenwijding; 11.00 Non stop; 11.5 Fam. ber. uit Indië; 13.00 Nieuws; 13.15 The Ramblers; 1.00 Voor de vrouw; 14.15 Joodscb progr.15.00 Voor de jeugd; 15.45 Ziekenbezoek; 16.15 Voor dc jeugd; 17.15 Musette; 17.35 Orgel; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Stvijdkr.; 19.00 Joh. Strauss; 19.15 Causerie; 20.00 Nieuws20.08 Dingen van den dag; 20.20 Operette; 21.20 Hoor spel; 21.55 Cbanocka-uitz.22.30 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Orgel23.30 Ork.24.00 Sluiting. HILVERSUM II, 415,5 m. cn 218 m.7.00 Nieuws; 7.45 Woord voor den dag; 8.00 Nieuws; 9.00 Ziekenbezoek10.30 Morgen dienst; 12.15 Koor; 12.40 Ad- ventsdienst13.00 Nieuws; 14.00 Viool; 15.00 Kamerorkest; 16.00 Kerstcantate; 16.45 Voor jongens cn meisjes; 17.45 Rijk overzee; 18.00 Canad. muz.18.15 Orgel; 19.00 Nieuws; 19.15 Nieuws uit Indië; 19.30 Eng. les; 20.00 Nieuws; 20.05 Reformatorisch appél; 22 00 Nieuws; 22.15 Re portage 22.35 Clavecimbel22.45 Avondoverd.23.00 Concert; 24.00 Sluiting. 169. AVONTUREN VAN SJAKIE EN SIENTJE SNATER, WERELDREIZIGERS. tm £9 Dokter John Smith te Boelowaya heeft een verre patiënt bezocht cn keert in zijn jeep naar huis terug. Tot zijn verbazing ziet hij midden in de woestijn twee auto's geparkeerd en hij tuft er met een naar toe om er haring of kuit van te hebben. Als redder in de nood wordt de brave dokter fees telijk begroet. Natuurlijk is hij onmiddellijk bereid, de expeditie uit of liever i» de bruid te helpen. Hij heeft benzin* genoeg bij zieh voor de twee verzande auto's en de tocht naar Boclo- wayo kan dus worden voortgezet. De dame wou zeker eens proberen, hoe lang een eend zonder water kan leven, veronderstelt dokter Smith. De dame, antwoordt Sientje, heeft meer verstand in de veer van haar hoed dan de drie mannen bij elkaar Sim uitgezonderd anders hadden ze Het nooit zo ver gesehopt. Zettn e* vwt onderweg is de baje».

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3