De in beslag genomen sigaretten. De Rijkskanselier M -- kan niets voor li doen 1 Een briefje lag in bet puin van Berlijn. Hulsmoeders opgepast! Elastiek, Mevrouw? Behulpzame menscher* zoeken de huisvrouwen thuis op om haar dit begeerde artikel aan te bieden. Elastiek is goed rekbaar, ook de prijs waarvoor het verkocht wordt heeft, «roote elasticiteit. Verschillende lieden zijp reeds bekeurd door de 'Qivtröle, omdat lij i 0,6(1 f 0,75 j»r Mi vrcifgsa, Thans hebbc." sii «ve andere methode o!ttde.kt.. Ket alastiek wordt nu verkocht voor f 0,25 per M. plus 1 textielpunt. Deze pun ten worden weer zwart verkocht, waardoor de verkoopers toch weer „behoorlijk" aan hun trek komen. Elastiek is echter puntenvrij. Verschillende „handigs" koop lieden zijn reeds geverbaliseerd voor deze nieuwe oplichters methode. Zweedsch-Hollandsche Oudervereeniging. Door de ouders, wier kinde ren een viertal maanden in het gastvrije prachtige Zweden zijn geweest en die nog vele ban den met dit schoone land on derhouden, is Zaterdagmiddag een samenkomst gehouden. Daar werd besloten een Hol- landsch-Zweedsche Ouderver eeniging op te richten, die ten doel stelt de kinderen de taal te doen onderhouden en later hen iets van de litteratuur bij te brengen van het land hunner pleegouders. Een Zweedscbe leerares in Den Haag, die zelf Zwcedsche is, beeft zich in beginsel be reid verklaard de kinderen de lessen te geven. Deze zullen des Zaterdag- mddags gehouden worden. Secretaris dezer vereeniging is Dr A. H. Oussoren, Hof plein 11, Middelburg en Pen1 zingmeester dhr Ch. P. Olijsla- ger, Eigenhaardstr, 2, Middel burg. Tot het welslagen van deze vergadering heeft veel bijge dragen de bereidwillige mede-, werking verleend door Sociale Zaken te Middelburg. Benoemingen. Benoemd totgezworene van den Karelpolder, A. Buteijn te Krabbendijkelid van het bestuur der waterkeering- van het caiami- teuze waterschap Scherpenisse, C van Dalen Pz. te Scherpenisse. lid van den Dijkraad voor de wa terkeering van het calamiteuze' waterschap H. I. Cijsouw te Cad- zand. GOES. A.-R. Studieclub, Vrijdagavond j.l. werd in een goed bezochte vergadering een A.R. Studieclub opgericht met aanvankelijk 24 leden. Besloten werd eenmaal in de 4 weken te vergaderen, waarop als regel een inleiding over een door de vergadering voorgesteld onder werp zal worden gehouden, ter wijl het verdere van deze ver gaderingen zal worden gevuld met het geven van een politiek overzicht over de periode tus- schen twee opeenvolgende ver gaderingen. Als eerste onderwerp werd door dhr D. J. Rouw ingeleid „Het karakter van het kabinet- Becl". Het gekozen bestuur bestaat uit de heeren D. J, Rouw, A. Looy, J. F. Laport en de da mes K. Berrevoetsde Jonge, J. v. d. Stél en N. Verstrenge. „Ruiten Ons wordt plaatsmg gevraagd van het volgende: Ook onze stad gaat zich plaat sen in de lange rij van steden, die reeds met succes deze actie zijn begonnen. De een volgde op de ander, het is een ware wedloop geworden. Goes mag niet achterblijven, nu zooveel steden voorgaan. De stad, die zoo snel is bevrijd en vrijwel niets geleden heeft, moet zijn plicht kennen tegenover zwaar- getroffen landgenooten. Weet U wel, dat relatief het grootste gedeelte van de totale opbrengst der geheele glas-actie voor Zeeland is? In bijna alle provincies is men reeds lang be zig: Groningen, Friesland, Over ijssel, Utrecht, Noord- en Zuid- Holland, Noord-Brabant.... Kan Zeeland dan achterblijven? Duizenden en nog eens duizen den ruiten zijn reeds gratis ingc- 150*000 ruiten zijn naar Wal cheren vertransporteerd en wor den daar ingezet.... Gratis 1 Mag Goes, een van de weinige Zeeuwsche steden, die niets te lij den hebben gehad, dan maar lij delijk toezien hoe anderen spon taan helpen? Er wordt een groote actie op touw gezet, waaraan alles en iedereen gratis zijn medewerking verleent. Zaterdag gaan muziekcorpsen door de stad, om ieder op te wek ken deze actie te doen slagen. Auto's bemand met padvinders en podvindsters uit Goes, komen huis aan huis om glas als U dit werkelijk niet hebt om geld om op te halen. Deze actie moet slagen, er hangt teveel vanaf. De auto's moeten te klein zijn om al het glas te kunnen bevatten. Stadgenooteu, weest niet glas hard, blijft niet aan den kant staan, maar zoek, speur, kijk in alle hoeken en gaten, kasten zol ders en kelders naar glas, glas, glas, U hoeft ongetwijfeld iets te missen, GEBRUIKT VOOR „REPRESENTATIEVE" DOELEINDEN? Waar blijven zoo vraüfrt de N, Lcidsche Crt. de inbrslag- genomen sigaretten? 13e ervaring leerde ons, dat het vele honderd- dulzendei! doosjes waren, waarvan we nimmer iets hoorden. Goede Amerjkaanscbe («nport-sigaretten, waarvoor zwarte handelaren graag vijf gulden en meer neertelden. Waar bleven ze? De resultaten van ons onderzoek naar dese kwestie waren niet bemoedigend. We zijn bij de instanties, die het weten konden, op onwetendheid gestuit, die verbijsterend mag heeten. Men wist niet hoeveel sigaretten in beslag genomen werden (zelfs niet op het centraal kantoor; den Dienst van Inbeslaggenomen Goederen) en nog minder waar de sigaretten heengingen. In verband met de ophanden zijnde actie, om, ten bate van „Volksherstel", import-sigaretten met een toeslag op den prijs, ten bate van de geteisterde gebieden te verkoopen, lijkt ons een beant woording van de vraag waar de in beslag genomen sigaretten bleven, thans zeer gewenscht. We hebben n.l. aanwijzingen gekregen, dat er bepaalde groepen ambtenaren zijn, die men gelegenheid gegeven heeft deze rook artikelen tegen een zeer lagen prijs te koopen. Z.g. voor „represen tatieve doeleinden". Het moge waar zijn, dat ook een kwantum sigaretten beschikbaar gesteld is aan het Rijksbureau voor Tabak, ten behoeve van het Nederlandsche leger (i.e. de 7 December-divisie) en dat de weder opbouw eveneens extra sigaretten vergt voor de arbeiders, die er in bezig zijn, het komt ons voor, dat er dan „nog een groot kwantum" zoek is, dat „Volksherstel", als deze sigaretten eens waren ver kocht op dezelfde manier als de import nu, reeds een belangrijk bedrag in kas zou hebben. een ware ravage aan. Een geluk schoolartsendienrt, worden ver was, dat er geen persoonlijke on gelukken bij gebeurde. GEMEENTERADEN. Houdt het groote doel voor pogenvoor den winter moet alles dicht. Want, ruiten is troef 1 HEINKENSZAND. Jubileum, afscheid en installatie. Het was voor de Chr. Nat. school alhier Zaterdag j.l. wel een zeer bijzondere dag, daar mej. S. E. T. Dikkenberg op dien dag 25 jaar aan de school verbonden was, de heer Westveer wegens het bereiken van den 60- jarigen leeftijd afscheid nam als hoofd en de heer J. v. Belle, het nieuwe hoofd der school werd ge ïnstalleerd. Des morgens was mej. Dikken berg gehuldigd en de kinderen ge- tracteerd. Haar werd namens de leerlingen een mooie ets aange boden. Vervolgens nam de heer Westveer, die eveneens een mooie herinnering van de kinderen ont ving, afscheid, waarna de heer van Belle zijn nieuwe taak aan vaardde. 's Avonds kwamen het bestuur der school, de leden der school- vereeniging, de ouders der kinde ren, de oud-leerlingen en eenige genoodigden in een feestelijke vergadering bijeen. Nadat de voorzitter, de heer P. v. d. Guchte de vergadering had geopend, deelde hij mede, dat de Inspecteur bericht van verhinde ring had gezonden, daar hij bij een 75-jarig jubileum aanwezig moest zijn. Van Dr K. Huizinga inspecteur van C.N.S. was even eens bericht ontvangen, dat hij tot zijn groote spijt verhinderd was. Daarna werden de heer West veer en mej. Dikkenberg toege sproken door den heer C. Paauwe namens de oud-leerlingen, door Ds Booij namens de ouders, door mevr. Booij namens de moeders, door den Voorzitter namens het schoolbestuur, door den heer v. d. Berge als oud-bestuurslid cn door den Heer A. Slabbekoorn als oud-Voorzitter. Beiden wer den namens het schoolbestuur en oud-leerlingen cadeaux aangebo den. Vervolgens verwelkomde de Voorzitter het nieuwe hoofd den heer van Belle. Nadat ook door Ds Booij nog het woord was gevoerd werd de vergadering met dankzegging ge sloten. Zondagavond werden de be woners van het Clarissepad door een geweldige ontploffing opge schrikt. Wat was er gebeurd? Bij dhr D. had men de onvoorzichtig heid begaan om petroleum in de kachel te gooien, met het gevolg, dat de schoorsteen met een ge weldigen siag naar beneden kwam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. WEMELD1NGE. Afscheid mej. v. d. Putte. Vrijdagmiddag vond het af scheid plaats van mej. A. C. v. de Putte, onderwijzeres aan de O.E-school alhier. De wnd. bur gemeester voerde hierbij als eer ste het woord en meende, dat er met dankbaarheid terug 'gezien kan worden op het werk dat mej. v. d. Putte hier 40 jaar lang heeft verricht. Hij zegde haar harte lijk dank voor wat ze in dezen langen tijd voor de jeugd deed. Hierna bracht Dr Gnirrep zijn dank over aan mej. v. d. Put te voor het muzikaal onderwijs. Namens de oudercommissie sprak de heer B. W. Alink, waarna en kele liedren gezongen werden en het hoofd der school zich tot de scheidende onderwijzeres richtte met de woorden van lof voor haar werk. Als voorzitter van Volks onderwijs sprak de heer P. J. J. Dekker, die als oud-leerling ge tuigen kon van haar liefde voor de jeugd. De dames Pieterse en Linden- bergh oud-leerlingen boden mej. v. d. Putte een album aan. Verder voerden nog het woord de heeren A. C. Willemsen,J. Wabelce en oud collega's Bakker en Zwitselaar. Mej. v. d. Putte dankte de sprekers hartelijk voor hun woor den en de door hen aangeboden geschenken. VEERE. Bij het omspitten van den tuin van den Burgemeester alhier, werden door den heer G. een tweetal, nog niet ontplofte gra naten opgegraven, die daar waar schijnlijk tijdens de beschieting in November 1944 zijn terecht ge komen. Gelukkig ontploften de gevaar lijke dingen niet en zijn ze door een deskundige van de mijnenop- ruimingsdienst te Middelburg weggehaald. Het carillonfonds. De carilloncommissie van de Stichting Veere heeft in de afge- loopen week een verloting op touw gezet, waarvan de opbrengst ten goede komt aaa het zgn. ca rillonfonds. Een tweetal gravures vormdea de prijzen. Vrijdagavond had de trekking plaats en als prijswinnaars kwa men uit de bus de heeren G. M. Poppe en A. E. Boddaert, beiden alhier. De opbrengst van de verloting bedroeg f 382, welk bedrag mede zal worden aangewend ten bate van de restauratie van het caril lon, waarmede, zooals bekend, reeds een aanvang is gemaakt. De klokken zijn alle reeds uit den toren verwijderd op de groote luidklok na. Door den Nederland- schen Klokkenraad zullen de klokken worden gekeurd en zal worden vastgesteld, welke moeten worden overgegoten. In de week van 28 October t.m. 2 November 1946 werd door de te Veere gestationeerde vis- schersvloot een hoeve'elheid van 16.245 kg garnalen en 614 kg zeevisch aangevoerd. WESTKAPELLE. Herstelraad voor textiel distributie. In verband met de textieldistri butie voor de noodgebieden is al hier een herstelraad opgericht, waarin de volgende personen zit ting hebben: A. F. C. de Casem- broot, voorz.L. ICaland, secr.; Dr Huigens, zuster Hollestelle, W. Flipse, M. Gabriëlse, H. Cij souw Lz., H. Huibregtse Az. KAMPERLAND, Filmvoorstelling. Ter gelegenheid van de her denking der bevrijding op 2 No vember 1944 werd op Vrijdag avond in een tweetal voorstellin gen de reeds eerder aangekondig de film „Western Approaches" (Redding uit het Westen) voor de leden van de Oranjevereeniging vertoond, 't Openingswoord werd uitgesproken door dhr I. Ligt- hart Schenk, die, wegens het be danken van den onlangs gekozen voorzitter, zijn vroegere functie nog eenigen tijd zal blijven ver vullen. De aanwezigheid van het burgemeestersechtpaar gaf weer blijk van een oprecht medeleven. In een korte toespraak wees Dr Metselaar in de functie van voorzitter van de Ver. tot Stich ting en Expl. van een Vereeni- gingsgebouw op de noodzakelijk heid van een vereenigingsgebouw en lichtte enkele gerezen bezwa ren toe. Hij wekte ieder lid der Oranjevereeniging op, ook lid van deze vereeniging te worden. Hierna werd de film afgedraaid die inderdaad door haar spanning en schitterende kleurenpracht de belangstelling van het publiek op dezen herdenkingsavond van de bevrijding heeft weggedragen. THOLEN. De heer L. W. Blaas, opzichter bij den woningbouw district Zee land-Noord alhier, is met ingang van 1 Jan. bevorderd tot opzichter le klasse. De Thoolsche brug. Naar wij vernemen zal er meer spoed betracht worden met het afbouwen der Thoolsche brug. Volgens de laatste gegevens hoopt men, indien er geen tegenslag komt, in het voorjaar van 1947 klaar te komen. BRUINISSE. Opgepast I Toen de heer W. Bal zijn kachel wilde stoken met puf, wat ergens achtergebleven was, bleek dit een klein kaliber granaat te bevatten, wat tengevolge had, dat de kachel ontzet werd en drie ruiten stuk vlogen. Ia de kamer richtten stof, asch, en wat er meer uit een kachel kan komen, BURGH. Dinsdagmorgen kwam de ge meenteraad biieen onder voorzit terschap yan burgenwestsr jfer A-. v, ClitïU. De Qvtoijwtodage YDor 1946- ■1947 voo"r gemeentcpersouee! werd goedgekeurd hoewel door de hee ren Beije en v. d. Klooster ge wezen werd op de h'ooge kosten van de administratie der gemeen te. De wethouderssalarissen wer den overeenkomstig het voorstel van G.S. verhoogd tot f 100. De commissie voor grindwegen werd opgeheven, doch de bijdrage voor de grindwegen van Schouwen werd verhoogd van f 45 op f 50. Een vermakelijkheidsbelasting op 20 procent van de bruto-op- brengst werd aangenomen. Vastgesteld werd een verorde ning voor het gebruik van de school. Deze bedraagt voor het gebruik van eenmaal f 0,50 per keer. Bij gebruik van I x in de 2 weken f 5.1 x in de week f 10.3 x in de 2 weken f 15.2x in de week f20. per jaar. Het bouwplan voor 1947 werd vastgesteld waarbij de gemeente 6 wöningen krijgt toegewezen, zoo dat in 1946-'47 in totaal 10 wo ningen gebouwd zullen worden. Van het bestuur der Domeinen zal het gedeelte strand, gelegen in de gemeente, gehuurd worden voor f 60.per jaar. Het weer invoeren van de schoolartsen- dienst keurde de raad goed, met de bepaling dat de door de ge goed en dat de te benoemen arts vrijgelaten wordt ia het kiezen van zijn woonplaats, mits binnen het ambtsgebied. Aan de Ver. van Burgemeesters en Secretaris sen op Schouwen-Duiveland zal een subsidie van f 4 pet jaar wor den verleend. Bij de rondvraag gaat de heer v. d. Klooster met de samenstel ling van den Dtstrlctsraad voorj het consumentcncredlet niet ac- coord, waarop de voorzitter mee deelde, dat de raad wellicht nog uitgebreid wordt Kerk en Zending» Ncd. Herv. Kerk. Beroepen te Brielle, S. P. Nijdam te Raamsdonk; te Schoondijke, M. J. W. Scho penhauer, cand. te Utrecht Geref. Kerken. Tweetal te Terneuzen, K. Bakma te Waarder en Dr A. H. Oussoren te Middelburg. Beroepen te Terneuzen, Dr A, H, Oussoren te Middelburg. Bedankt voor Kampen,, C. B. Bavinck te Voorburg. Geref. Kerken (art, 31 K.O.) Bedankt voor Eindhoven, W. de Graaff te Giessendam. Geref. Gemeenten. Tweetal te Tholen, H. Lag- tenberg te Vlaardingen en A. v. Stuijvenberg te Yerseke. Afscheid. In den middagdienst van Zon dag 24 Nov. hoopt ds F. G. H. Nicilaï afscheid te nemen van zijn gemeente te Domburg i.v.m. zijn meente gemaakte kosten voor de vertrek naar Vleuten. „Der Herr Reichskanzler 1st tion, een peilinrichting en een leider nicht in der Lage, in Ihrer luisterapparaat voor vliegtuigen Angelegenheit etwas zu veran- lassen". Deze woorden stonden op een briefje, dat ik tusschea de puinen van de Rijkskanselarij vond: De Rijkskanselier is tot zijn spijt niet in de gelegenheid in Uw zaak iets te ondernemen. Met deze briefjes het was geen toevallige vondst, maar ze lagen er in stapels werden de P.G.'s, die speculee- rend op des Führer's genegen heid voor zijn volgelingen, hem lastig vielen met hun ditjes en datjes, afgescheept. Natuurlijk Werden ze afgescheept met een gedrukt briefje. Maar vandaag is dit briefje met een vriendelijk gedrukte afwijzing van een si nistere ironie. Ik zal dit gedeukte papier bewaren, tezamen met een stukje marmer, dat ik uit de Rijkskanselarij heb meegenomen. Marmer. Marmer de enorme zuilen, de muren van de eindelooze gan gen de zalen, de omlijsting van de metershooge vensters. Her innert ge u nog de plaatjes van een kleine figuur in een venster omlijsting? De oorlog is over de Rijkskanselarij heengegaan, er is een bom dwars doorheen ge slagen, het is er vuil van afge slagen marmer, het is er stoffig en hier en daar lekt het van tus- schen de plafonds. Het is er naar geestig en doodsch. En toch wanneer je door die gangen dwaalt, eindeloos, eindeloos, dan onderga je er toch nog iets van. Het marmer is koud en pom peus ja, op 't oogenblik is Hitler's werkkamer een grotesk geval de groote spiegel, waarifl zich de geïncarneerde grootheids waan steeds weer kon bewonderen is weg, de kostbare meubelen en de glinstering van de paarlen lichtkroon zijn verdwenen. De lichtkroon ligt op den grond zonder de paarlen en het lekt er. Koud en pompeus ook nu nog in dit monstergewrocht heeft de ijdele waangestalte ge kregen. En om dit alles te onder- streepen liggen de papieren, de verordeningen, de opdrachten en de betaalde en onbetaalde rekenin gen op hoopen, links en rechts in deze eindeloosheid van zalen, van vensters en deuren en zuilen. Marmer.... De aankleeding zal het wellicht mooi hebben gemaakt, maar de aankleeding is naar het Oosten vertrokken. Slechts het naakte marmer is gebleven als een obsessie. De vijver is vuil. De Rijkskanselarij heeft een tuin. Door een zuilengaanderij kom je op een bordes van een 50 meter lengte, wat lager een terras, nog lager een vijver. Het water in den vijver is vuil, de boomen in den tuin tot aan de orangerie zijn grootendeels stuk geschoten, de gazons en de paden gaan in elkaar over, er staat een verroest stuk afweer. Een paar Russische officieren staan bij den vijver en in de gaanderij zijn Amerikanen met éen fototoestel. En in een hoek van den tuin: de bunker. Hier ging een Rijk onder tien meter onder den grond Der Herr Reichskanzler ist leider nicht in der Lage. Een Schupo op zijn rondgang door den tuin, om ongewenschte bezoekers weg te jagen, houdt me aan. De bunker. Dertien vertrekken, beschermd door een meter gewa pend beton, met eigen radiosta- Hitler's werkkamer het bou doir van Eva Braun, de kamer voor de lijfwacht, een hok voor rijn hond, een laboratorium. En een sofa. Alle meubelen pijn weg, de sofa is gebleven. Dus hier? De Schupo haalt de schou ders op. Ja, hU Is dood. „Tot 1st er sicher" maar of het zich alles heeft toegedragen zooals men thans aanneemt. In schouderophalen ligt eerder on verschilligheid dan twijfel. Waar om zal hij er zich in verdiepen? De Russen zijn nu de baas in de Rijkskanselarij. Het is misschien minder elegant, maar de eerlijk heid gebied te bekennen, dat (k jacht heb gemaakt op souvenirs. Geen stukje marmer of een ge drukt briefje. Ik was zelfs niet tevreden met een stuk van een brief, waarin een opdracht werd gegeven voor het „aankoopen" van Nederlandsche kunstschatten. Ik zocht een ridderorde en ik vond er geen. Maar buiten op het plein voor de Rijkskanselarij stond een jochie van een jaar of 12. Een hongergezichtje, afzakkende klee- ren, geen kousen of schoenen. Ik ving een glimp van hem op de onuitgesproken vraag, een heime lijk, veelzeggend gebaar, de hand kwam van onder zijn jas te voor schijn. Hij had nog een ridder orde over voor den meestbieden de- Dan schaam je je toch voor je jacht naar souvenirs. Voor het gebouw staan Russi sche schildwachten. Temidden van de puinen in de Welhelm- strasse een jochie met een „zwart" ridderkruis. Dat maakt het briefje van een bijtende cn wreede ironie. „Der Herr Reichskanzler ist leider nicht in der Lage". Oranje" vaat Montreal; ja.». „Borneo" van Rotterdam; m.s. „Sparta" van Delfzijl; m.s. „Albatros" van Londlen, |m|et bestemming naar Brussel; m.s. „Mary" van Londen. Gepass, van Antwerpen; m.s. „Honds rug" naar Londen; m,s. „West plein" tiaar Rotterdam; m,s. „Ifast IV" aaar Kopenhagen; m.s, .,Mr Linthorst Homan" naar Lissabon; m.s, „Hebe No bel" naar Shoreham, Aangeko men te Vlissingenm.s. „Mudo" van Antwerpen; m.s. „Alk" van Antwerpen; Va* Vlissingen vertrokken: m.s, „Alk" naar Londen. 4 Nov.; Gepass. naar Ant werpen: m,s. „Libra" van Li verpool. BURGEMEESTERS. B(j K.B. is met ingang van 10 November benoemd tot burgemees ter der gemeenten 's-Graven polder 'a-Heer Abts- kerke en Nisse, de heer J. D. Jansen, comm. der le kL ter secre tarie te 's-Gravenzande. WILHELMINADORP. Demonstratie Fordson Tractoren. Op het bedrijf van den heer Buteijn vond onder auspiciën van de Dreu en Co, Forddealers te Goes, een demonstratie plaats van Fordsontractoren, waarvoor veel belangstelling bestond. Allereerst was er het oudere type tractor, dat door het aan brengen van een speciaal soort rupsbanden, men zou het een vier. kant wiel kunnen noemen, 'n nieu we mogelijkheid gekregen heeft, waar deze tractor vroeger slechts op het land gebruikt kon worden kan men er nu zelfs mee ploegen zij het dan ook niet al te diep. Algemeen was echter de gedachte, dat aan dit type rupswielen veel slijtage zou zijn. Door de experts werd evenwel 't tegendeel verze- "kerd, zoodat dit type voor het lichtere land-werk zeker wel doelmatig is te achten. De Fordson Major Tractor type 1946 werd gedemonstreerd voor de zwaardere werkzaamheden. Deze tractor heeft 2 mogelijk heden, de eerste is, dat men er den weg mee op kan, daar men met een snelheid van 18 K.M. kan rijden. Men kan voor dit doel de achterwielen voorzien van lucht banden. Met deze luchtbanden is de tractor op het land vooral in de zware klei echter zeer onprac- tisch. De tweede mogelijkheid van dezen tractor die hierin tegemoet komt is, dat men de luchtbanden af kan nemen en rupswielen op de as kan zetten. Tijdens de de monstratie hiermede bleek, dat de ploeg die gemakkelijk voortge trokken werd een diepte van plm. 26 cm. bereikte. Deze twee moge lijkheden gecombineerd in een practisch werktuig openen voor de landbouwbedrijven dan ook perspectieven. De kosten van deze tractor bedragen compleet f 7440, waartegen een landtractor van hetzelfde type staat die Op plm. f 10,000 komt. Wat de import betreft kan ge zegd worden, dat de Fordfabriek een 100-tal machines over het ge heele land in een maand kan dis- tribueeren. De tractoren worden betrokken uit de Engelsche Ford fabriek. De demonstratie van deze ma chines toegerust met de nieuwe snufjes kan zeer zeker als ge slaagd worden beschouwd. Offic. Publicaties Burgerlijke Stand SCHEEPVAART- BERICHTEN. 2 Nov.Gepass. naar Ant- weipen: m.s. „Frans van Mie ris" van Londen. Aangekomen BORSSELE. Ondertrouwd: A. v. d. Ende, 26 j. jm. en A. Nieuwenhuize, 24 j. jd. Gehuwd: W. Neels, 23 j. im. te 's.H. Abtskerke en J. C. Maas, 23 j. jd.; J. Witte, 23 j. jm. en M. G. F. de Vilder, 33 j. jd. te Goes. Geboren: Adriaan, a v. J. Krijger en F. Walhout; RÖ- chus, a v. A. Boone en S. Schelling; Jacobus J. H., z. v. J. Nijsten en J. E. Goense; Ce- rellus A. W., a v. S. Wagenaar te Vlissingen: de sleep'booten en A. F. Berthram; Jozina ..Ebro" en „Blankenburgh" van Walsoorden, Van Vlissingen vertrokkensleepboot „Ebro" met „Kraan 6" naar IJmuiden. 3 Nov.: Gepass. naar Ant werpen: „Cottica" van Amster dam m.s. „Aktjo" van Am sterdam; m.s. „Tempo" vanuit zee met bestemming naar Gent; m.s. „Prins Willem van M., d. v. D. Geschiere en E. v. Liere; Maria A., d. v. A. de Muynck en S. Dingemanse Pieter S., z. v. Chr. Baayens en E. de Visser; Coraelis J., z. v. C. J. Westerweele en E. Wal raven. Overleden: te Goes, J. Paar- dekooper, 37 j., eohtgenoote v. P. Vereizer. Distributiedienst Vlissingen, Uitreiking Petroleum- kaarten. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat de na-uitreiking van petroleumkaar- ten voor kookdoelelnden UA 611, UB 611, UC 611, alsmede de pe- troleumkaart voor verlichting ÜD 611, aan hen, die meencn daar voor in aanmerking te komen ea reeds het daarvoor bestemde aan vraagformulier MD 323-14 heb ben ingeleverd, zal plaats hebben te: Vlissingen: Maandag 11 No vember a.s. van 913 en van 2— 4 uur, loket 12; Souburg:, Vrijdag 8 Nov. a.«. van 912 en van 2—4 uur. Medegebracht moeten worden de tweede distributiestamkaart.au van alle gezinsleden. Huisslachtingen te Goea. De Burgemeester van Goes vestigt er de aandacht op, dat hoewel ontheffing voor het keu ren van huisslachtingen voor dit jaar is verleend voor de kring gemeenten, behoorende tot den keuringskring Goes, deze huis slachtingen voor de gemeente Goes -zelf gekeurd moeten wor den en bovendien, ingevolgd de Hinderwet, tevens verricht moe ten worden aan het Openbaar Slachthuis in deze gemeente. Gelegenheid tot verrichten van deze huisslachtingen aan het Openbaar Slachthuis bestaat alle dagen van de week behalve Za terdag, gedurende de openings uren van het Slachthuis. Districtsraad Consumenten- crediet te Westkapelle. In de districtsraad voor het consumentencrediet hebben alhier de volgende personen rittiag: A, F. C. de Casembroot, voorz.H. Cijsouw Le., 2e voor*.; W. Ga- briclse Az., St. Lous Aa, L. Ka- land Aa. Prinses Juliana op het Loo, Prinses Juliana is dezer dagen met Haar drie dochtertjes voor een kort verblijf op het Paleis Het'Loo aangekomen. Wat brengt de ra dia 7 Woensdag 6 November, HILVERSUM I, 301,5 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Symph. orkest; 9.30 Pianoconc. 10.00 Morgenwijding10.10 Voor de vrouw; 11.15 Gram.; 11.45 Fam. ber.; 12.00 Gram.; 12.35 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 13.45 Vrouwen uit het heele land; 14.18 Strijkkwartet; 15.00 Voor de jeugd; 15.45 Zie kenbezoek; 16.15 Vragen staat vrij; 17.35 Accordeon-ork.18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.20 The- Ramblers; 20.50 Hoorspel; 21.20 Orgel; 21.55 Radio-philh.-orkest22.30 Cause rie; 23.00 Nieuws; 23.15 Piano. HILVERSUM II, 415,5 7.00 Nieuws; 7.30 Orgel; 7.45 Woord voor den dag; 8.0Q Nieuws; 8.15 Jo Vincent; 9.00 Verzoekprogramma; 9.15 Zieken bezoek; 9.50 Symph. orkest; 10.30 Morgendienst; 11.00 Klass. muziek; 12.30 Kamerkoor; 13.00 Nieuws; 13.15 Quintet; 14.00 Gram.; 14.30 Causerie; 15.00 Kamerorkest; 15.35 Piano; 16.00 Radio-philh.-orkest; 16.45 Voor jongens en meisjes; 17.30 Cariol- lon; 17.45 Rijk overzee; 18.00 Marinierskapel19.00 Nieuws 19.30 Eng. les; 20.05 Dankdienst; 21.30 Orgel; 22.00 Nieuws; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Zang- retical; 23.30 Viool. Nagek. Advertentie, Na een langdurig lijden is heden, kalm en rustig, ont slapen, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Adriana Vermaire, Wed. van O. van Damme, in den ouderdom van ruim 74 jaar. Namens da familie: O. Vermaire. Goes, 3 November 1946. 145. AVONTUREN VAN SJAKIE EN SIENTJE SNATER, WERELDREIZIGERS. Dagenlang gaat de tocht zoo verder door het tro pische oerwoud, waar het zelfs midden op de dag schemerdonker is. Plotseling zien Sjakie en Sien- tje oogverblindend zonlicht. Zou het woud daar ophouden? Neen, het is een brede, snelstromende rivier, die hun weg verspert. Wel hebben de inboor lingen een mooie hangbrug gebouwd, maar die is enkel voor voetgangers. En de auto van Jimmy en Willy kan nog altijd niet zwemmen. Er zit dus niets anders op dan een vlot te boüwen, sterk genoeg om de kar van de cineasten te dragen. Dfl alligator zal dan dienst doen als sleepboot. Ee* hele dag moet er hard gewerkt worden om ge noeg boomstammetjes aan te dragen en Sientje moppert geducht op de auto, een veel te ouderwets vervoermiddel om er een wereldreis mee te maken. Je kon nog beter een rolwagen nemen. Behoefde je tenminste geen vlot te bouwen, als je voor een rivier kwam!

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3