—THEE— Wires. Partij Hl Tabaks-Amateurs BAKKERSLEERLING GEVRAAGD. zes Konijnen Hoefsmid. Cursus In Landbouw- boekhouden, Hulp in de Huishouding. Hulp op de linnenkamer. 2óthds Ihóecek fooFw. builen vervolging stelling. l HA III iX J1PSP HALF TWEE. Dr. M. SCHREUDER een JEUGDMIDDAG flink net Meisje Leerling-Monteur Aanbesteding. M0T0R-RÜWIEL LAATSTE INLEVERINGSDAG net Meisje Brood- en Banketbakkerij DEN HERDER y. a. e. n, voor Amstefdam-z KORTE KERKSTRAAT 11, GOES. k> 4 soorten Zilver-Rood 50 ct In metaal-verpakking Blauwmerk46 ct Oranjemerk 42 ct Zwartmerk38 ct Prijzen per 100 gram Belangrijke besparing door (Ingez. Med.) Provincienieuws Amerikaansch bezoek aan Zeeland. De vice-presidente van de American Relief for Holland, mrs. A. Leonard, heeft een 'twecdaagsch bezoek aan de provincie Zeeland gebracht, ten einde zich op de hoogte te stel len van hetgeen er na wat door deze organisatie reeds voor Ne derland en met name ook voor Zeeland in het verleden reeds werd gedaan, in de toekomst verder verricht kan worden. Maandagmiddag werd de Zuid Oosthoek van Walcheren, die nog een groote woestenij is, bezocht, terwijl voorts de j ruines van het stadhuis en de j abdij van Middelburg en het verwoeste Tuindorp van Vlis singen werden bekeken Ten slotte werd een bezoek ge bracht aan de resten van Westkapelle. Dinsdag begaf de Amerikaansche gaste zich naar Zeeuwsch-V laanderen. Mevr. Leonard verklaarde groote bewondering te hebben voor de Nederlandsche weder- opbouwprestaties, maar toch doordrongen 'te zijn van het het feit, dat niet alleen de be volking der getroffen gebieden sterk verarmd is, maar dat er ook nog veel zal moeten ge schieden eer de oude levens- voorwaarden zijn hersteld. Maandagavond voerden de burgemeesters van Westkapelle en Vlissingen, alsmede verte genwoordigers van Ned Volks Herstel en de Prov. Hark te Vlissingen besprekingen met mrs. Leonard. Britsche boomen voor Walcheren. De Stichting Nieuw Walche ren te Middelburg heeft van de Britsche ambassade te Den Haag de mededeeling ontvan gen, dat door deze Ambassade en het Britsche ministerie van Luchtvaart 556 boomen zullen worden geschonken ten behoeve van de actie Plant een Boom op Walcheren. Tevens werd medegedeeld, dat de Britsche ambassadeur, sir Nevil Bland, het op prijs zal stellen, per- soomlijik, de eerste van deze boo men op Walcheren te planten. Zuster Anna de Jonge. Op 68-jarigen leeftijd is te Hilversum plotseling overleden Zuster Anna E. N. de Jonge. De overledene was ook in Zee land een bekende figuur op het gebied der zuigelingenzorg. Wsterschaps-beneemingen. Bij K.B. zijn benoemd tot dijkgraaf van het waterschap De Vereenigde Polders van Osse- nisse, P. J. Perdaen te Vogel waarde dijkgraaf van den Westerland- polder, M. Janse te Wolfaarts- dijk; dijkgraaf van den Kleine Mo lenpolder, J. A. van Damme te Graauw en Langendam; gezworene van den Karelpolder, Jhr Mr W. O. Sandberg tot Es- senburg te Krabbendijke gezworene van het waterschap .Poortvliet, M. N. Kloet te Scher- penisse gezwornene van het waterschap Stavenisse, L. C. Potappel te Sta- venisse, uiterlijk tot het einde van zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden. Aan E. P. M. Verdurmen te Vogelwaarde is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als dijk graaf van het waterschap De Vereenigde Polders van Osseniss. De sleutel van het brandweerhuisje Te Eede (Z.-Vlaanderen) brak brand uit in de vlasscherij van C. Lattoor. Aan blusschen viel niet te denken, omdat de man, die den sleutel van het brandweerhuisje had, afwezig was. 135.000 kg vlas en de geheele vlasscherij-inventaris ter waarde van f 35.000 gingen verloren. Burgemeester Zuidzande. Bij K. B. van 12 Oct. is met ingang van 1 November benoemd tot burgemeester der gemeente Zuidzande de heer D. M. Vermet te Goudswaard. De heer Vermet geboren te Oud-Vossemeer op 23 Oct. 1906, was als ambtenaar ter Secretarie achtereenvolgens werkzaam te Rijnsburg, Kampen en Aalsmeer. Sinds 1 Mei 1931 is hij gemeente secretaris der gemeente Gouds waard. Hij is Ned. Herv. en is de Chr. Hist, beginselen toegedaan. VLISSINGEN. Kerkdiensten Havendorp. Met ingang van Zondag 20 Oc tober a.s. worden kerkdiensten ge houden in de cantine van het Zwitsersche Barakkenkamp. De Zondag morgendiensten zijn bestemd voor de Ned. Herv. Gem. terwijl de middag- of avond-dien sten bestemd zijn voor de Geref. Kerk. Zondagmorgen 10 uur treedt op Ds Aalbers. De Geref. Kerkdiensten begin nen op Zondag 27 October, waar voorgaat Ds Hindriks, aanvang 3 uur. GOES. Bond van Plattelands vrouwen en meisjes. Dinsdag hield deze bond onder presidentschap van Mevr. Kos- tonse-Kraak zyn najaarsvergade ring in het Schuttershof. Na de opening en de voorlezing der no tulen volgden verschillende mode- deelingen en de bespreking van het winterprogram, waaruit blijkt dat de Bond groote plannen heeft. Zoo zal op 12 November a.s. een kaderdag voor de afd. besturen worden gehouden, cursussen wor den georganiseerd en verschil lende sprekers zullen optreden. In een schrijven aan de regeering dat de Bond verzond, drong hij er op aan dat de boter meer gezouten moet worden daar ze thans te vlug aan bederf onderhevig is. Ook werd gesproken over de wederop bouw van de boerderijen. Hierna volgden verschillende interne aan- Bjj de rondvraag kwam naar voren of er ook iets gedaan kon worden voor de jeugd, b.v. het stichten van een dorpshuis. Aan het eind van de vergadering hield Mevr. A, C. Knijpervan der Meij uit Middelburg een voor dracht ovev het leven c werken Van. Guido Gezeün. 'e Morgens voor den aanvang der vergadering was een kleine expositie to bezichtigen, die de aanleg van tuinen op het platte land uitbeeldde. Deze tentoonstel ling was samengesteld door Mevr. v. d. Berg, tuin-architecten te Goes. YERSEKE. Maandagavond ontstond door het vlamvatten der lampversiering in de woning van den heer B. K. in de Varkensstraat een begin van brand. De juist aanwezige mej. v. d. Have wist, geholpen door de huisvrouw, de brand te blusschen, maar liep toch nog zulke brandwonden op, dat dok tershulp moest worden ingeroepen. ARNEMUIDEN. Eenigen tijd geleden hebben wij een verslagje opgenomen van een vergadering der C.H. Kiesvereen. Waar dit verslag niet volledig was en een ver keerden indruk zou kunnen wekken werd ons verzocht als nog het volgende op te nemen; Onder de ingekomen stukken was ook een schrijven van de S.G.P. Kiesvereen. alhier, het welk werd bespraken en door den secr. zal worden beant woord. Drie nieuwe bestuursle den werden gekozen J. Polder dijk, A. Poortvliet en C. Joosse. SOUBURG. E.H.B.O.-cursussen. Door de Transport- en Ver- plccgcolonne van het Ned. Roode K uis afd. Souburg-Ritthem, zal V.ijdag 18 October in gebouw „Concordia" aan de Paspoortstr. een cursus E.H.B.O. begonnen worden. De verband-lessen staan onder leiding van dhr A. Wal raven en Ph. v. d. Velde. De me dische lessen onder leiding van Dr Bloos. Te Ritthem wordt eveneens een cursus gehouden. Hiervoor staan de medische les sen onder leiding van Dr Huys- man, en de verbandlessen worden gegeven door een Souburgsche ploegcommandant. Hoewel te N. en St. Joosland de animo vöor het volgen van een dergelijke cursus niet groot is, zal er ook daar onder leiding van Dr de Weert die het medische ge- i deelte verzorgen zal en de Sou burgsche ploegcom.de verbandles sen, een cursus gehouden worden. A. Vogel te Ouderkerk a. d. IJsel. Bedankt voor Delft (vac. K. v. Aaken), F, Guillaume te Sneek; voor Stiens, E. Zijlstra te Halle (Gld.)voor Noord- wijk-Binnen. I. M. de Graaf te Rinsujjiagee.st. Get ei, Kerken (art. 31 ICO.) tiproepen te fli'versum, D. Zemel te Axel. Chr, Geref. Kerk, Bedankt voor Midwolda (Old), J. Tijmes te Nunspeet; voor Utrecht, W. F. Laman te Rotterdam; voor Zaandam, P, H. Seggelink te Rotterdarn- Charlois. Vrije Evang. Gem. Beroepen te Nijverdal (2e pred.pLJ, D. Rijkhoek, zende ling met verlof, die bedankte voor Dordrecht (nadere beslis sing). Generale Synode der Ned. Herv. Kerk. De Generale Synode der Ned. Herv. Kerk zal de laatste Oct.- vveek te Utrecht bijeenkomen. De zittingen vangen aan met een avondmaalsviering in de Domkerk aldaar met de ge meente op Maandagavond 28 Oct, a.s. Voetbal. De Zaterdagmiddag-compeitii- tie voor junioren neemt ook weer een aanvang. Voor Zater dag a.s. luidt het programma als volgt: Juniores v A; Middelburg-— patrijzen A: VhssingEn.—-Pa trijzen BRobur---troes. Juniores B, Groep iR.C.S.---- De Zeeuwen A; Goes—De Zeeuwen B Biervliet—Zeclan- dia; MiddelburgVlissingen. Groep 2: RapenburgHulst HontenisseVogelwaarde. Voetbal. In een op niet hoog peil staande wedstrijd wist Zaterdagmiddag Nieuwdorp een overwinning .van 41 op Wemeldinge te behalen. Er werd zeer slordig wegge werkt, zoodat er geen bal behour- Jijk werd geplaatst. Nieuwdorp was iets in de meerderheid, de rust ging in met een 31 voor sprong- voor Nieuwdorp. Na de rust wist Nieuwdorp nog een maal te scoren (41), waar mede het einde kwam. A. J. S. van Eerdenburg, beiden HontenisseGermeine C. Bock- stael, Philippine; Leuntje Diele- j man, AxelLouisa D. de Neijs, Hulst; Martina J. Blok, Zierik- I zeeBartha J, .Briejj, 's Heer Hendrikskinderen, allen onder 1 tögzichtstc'liïig, verplichting tot arbeiden ep ontzetting ree.hien. Jan tien C. Ge eisen, J. Hof man, Jensr.fc* M. Harms, alien Terneuzen, verplichting tot arbei den. H. L. Hamers, Dieren; onder toezichtstelling, verplichting tot arbeiden, verbod politieke vereeni- gingen te bezoeken en ontzetting rechten. Onderwijs. Geslaagd voor Machinisten- diploma B scheepswerktuigkun- dige dhr W. R. Brugmeijer, leer ling der „De Ruyterschool" te Vlissingen. Sportnieuws. ZE KRUIPEN TEGEN UW BEENEN OP, die sluipende gniepige rheumati- sche pijnen. Het zijn do onzuiver heden in het bloed, die U belagen. Wapen U daartegen. Volg de weldadige Kruschenkuur. Met Kruschen Salts de heilzame Engelsche samenstelling van de zes minerale zouten die Uw gestel noodig heeft. In dit kli maat en in dit jaargetijde des te méér. Fabr. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland) (Ingez. Med.) Kerk en Zending. Ned, Herv. Kerk. Beroepen te Heer Hugo- waard, C. A. Schenk te 's Hee- renberg; te Dorkwerd, H. de Zwart te Wirdum. Aangenomen naar Sloten (N.H.), N. H. Kuiperi te Over- dinkel (Ov.). Bedankt voor Sbaldeburen Lutjegast, A. iter Steege te Lobith. Geref. Kerken. Beroepen te Hardinxveld, D. Korfbal. Swift I en Swift II kampioen Door een. verdiende overwin ning op haar voornaamste ri vale, T.O.G.O. uit Goes, be haalde Swift I voor de vijfde maal in successie het kam pioenschap van den Zeeuws,chen Korfbalbond. Het 2e (twaalftal had reeds een week tevoren het kampioenschap van haar afdee- ling verworven. Beide twaalf tallen behaalden dit resultaat ongeslagen en mét nog enkele wedstrijden te spelen. Ook het 3e twaalftal heeft in haar af- deeling goede kansen op dit eere-resultaat. Al deze resulta ten zijn, gezien de moeilijke omstandigheden waaronder deze vereeniging de laatste jaren heeft verkeerd, bizonder fraai te noemen. Gedurende den be zettingstijd kon Swift niet on der eigen kleuren spelen, daar aan de vereeniging een N.S.B.- coimmissaris werd toegewezen, die natuurlijk niet werd geduld. Zij dook toen in haar geheel onder bij haar zustervereni ging „Madjoe" te Vlissingen. Het kleedlokaal op de Nadorst werd door de bezetters opge- eischt en is later door het wa ter verdwenen. Het tweede kleedlokaal op het M.O.-terrein verdween met de terreinen ten gevolge van de inundatie. Hier door moest de vereeniging om zien naar een ander speelterrein en werd dit verkregen op het marktterrein. Uiteraard is dit geen ideale oplossing. De vereeniging kan voorts bogen op een goede adspiran- tenafdeeling, waaruit reeds vele goede spelers resp. speelsters voor de hoogere twaalftallen zijn voortgekomen. Deze Middelburgsche Korf balvereniging, geboren uit een sportvereniging van .de N.V. P.Z.E.M. te Middelburg werd opgericht op 1 Juli 1934 en zal dus op 1 Januari a.s. 12% jaar bestaan. De herdenking hiervan kan dus wel op bijzondere wijze herdacht worden. Wij wenschen. de oranjehem den geluk met haar behaalde prestaties. Door do officieren-fiscaal bij het bijz. gerechtshof te Don Bosch voor Zeeland zijn de volgende personen voorwaardelijk buiten vervolging gesteld: Wed. A. 't Gilde,geb. Geldof, Middelburg; Jannetje Rcynoudt, N.- en St.-Joosland; Wilhelmina M. v. d. Burg en G. J. Cornelis, beiden Oostburg; Maria H. T. Corthals, IJzendijke; Cathalina Wage, gob. v. Laere en Elsabetli Ilamelink, beiden Sluis; O. F. Belaert en Maria Belaert, geb. Korsbuleck, Zuiddorpe; Janna M. Schieman en Cornelia C. de Jonge, geb. Heijnsdijk, beiden Axel; Si bylla F. G. Stiller, M. L. Hame- linck, Sara J. Leusen, Maria A. Masselink, M. M. H. Tieleman, allen Terneuzen; A. Davekart, Hontenisse; A. J. Hagens, Sas van Gent; H. A. van Breuck, Hulst; Adriana Hage, St.-Philips- land; Ida J. Ratelband, Rotter dam; B. W. den Haan, Dordrecht en Johanna J. Vierlo, geb. Van Vlaanderen, Enschedé, allen onder toezichtstelling S.T.P.D. en ont zetting rechten. Mary H. Pihl, Middelburg, Jo hanna M. E. Wevers, Jacoba Traas, Petronella Stroo en Del- phina J. Stroo, alleq Vlissingen; M. Hibels en Elisabeth C. M. van Luyk, beiden Goes; Dina Grol, Breskens; H. S. van Hal en Margaretha J. C. van Hal, beiden Sluis; Maria S. de Kubber, Cor nelia Stoffels, Jacomina J. Gaan- derse, J. Harte, Adriana C. v. Langeviele, Paulina C. Lauret, Maria W. Lauret, Janneke C. Leunis, Sara J. Loof, D. J. Schipper en Saartje van der Have allen Terneuzen; D. C. Scharren- burg, Sluiskil; Ivonne Theye en SCHEEPVAART- BERICHTEN. 15 Oct; Gepass. naar Ant werpen.: m.s. „Jura" van Huil; m.s. „Meyenburg" van Boston; m.s. Madoera" van St. Elisa beth; m.s. „Cchambre" van Pa^ rijs. Gepass. van Antwerpen: m.s. „Oranjefonitein" naar Kaapstad. 16 Oct.: Gepass. naar Ant werpen: m.s. „Phoenix" van Rotterdam; m.s. „Monica" uit zee bestemd voor Gent. Aange komen te Vlissingen: Sleepboot „Honelia" m°t LCT. 7088 en sleepboot „Kenia" met LCT. 7079. Vertrokken van Vlissin gen: Sleepboot „Honelia" en „Kenia" naar Southampton; de de beide LCT.'s naar Antwer pen opgesleept De kerkelijke ban is uitgespro ken over allen, die een actief aandeel hebben gehad in de ver oordeeling van mgr. Stepanic, den aartsbisschop van Zagreb, die on langs tot 16 jaar dwangarbeid veroordeeld is, aldus heeft radio- Vaticaan gemeld. FINANCIEELE BERICHTEN medegedeeld door Incasso-Bank N.V. Goes. Amsterdamsche Effectenbeurs. De beurs had een onbelangrijk ver loop. Van een bepaalde tendenz kon moeilijk worden gesproken. Over het algemeen verkeerden de fondsen, die gisteren in koers konden stijgen, van daag eenigszins in reactie. Voorts was de lust om iets in de een of andere richting te ondernemen mini maal, zoodat de markt in haar geheel een stil voorkomen ten toon spreidde. Van de oliefondscn, waren aand". Kon. Olie nauwelijks lager. De koers bedroeg n.l. 352 (354). Gew. aand. Dordtsche echter moesten 5 punten prijsgeven bij een noteering van 316% pet. De prefs idem golden 335 (337%). Claims Kon. Olie noteerden f 680 (f 688) en idem Dordtsche f 309 (f 310). Rubbers waren weinig veranderd. Amst. Rubber en Vico onveranderd 171 en 110B, Bandar Rubber 121 (120), Deli Bat. Rubber 121% (121) en. Su matra Rubber 137 (139). Van de suikers konden aand. H. V. ■A. hun stijging verder, zij het op bescheiden voet, voortzetten. De no teering bedroeg n.l. 267% (265). Voorts waren, aand. Java Cultuur 4 punten beter bij een koers van 134. Nisu daarentegen moesten 4 punten prijs geven 131 (135). Tabakken vaster voor: Deli Bat. Mij. 135 (134) en Senembah 139 (138). Deli Mij. echter 2 punten lager bij een noteering van 147. Scheepvaarten meerendeels iets lager. Holl. Am. Lijn 136% (138%), Kon. Boot 162% (163), Pakketten 12o% (129%) en, Rott. Lloyd 128 (129), Iets beter voor: Scheepv. Unie 136% (136%) en Stoomv. Nederland 143 (142%). De toonaangevende industrieelen waren lager genoteerd. Aku 128% (130), Philips 292 (29M, Ned. Ford 331 (336), I.everbro- 259 (262) cn Caivé 145% (146), v, Berkcl onver anderd 101%, Dg overige («neigen de* zer afdcebi-.sr warcr, <:ee!* hrogtr d>eU lage» Lage» v»rw? (ï«v. v, d- Bergk 240 (246), Ileitiekfctt 238 (239), Keft. Beton 263 (26*) en Vredestcin 121% (122%). Hooger genoteerd waren: Electro zuur 185 (184), Kon. Papier 180 (177), Ned. Gist 353% (351) en Wilton 140 (138%). Kon. Zout onver anderd 358 pet. Bankaandeelen verdeeld. Hooger voor: Amst. Bank 122% (121) en In casso-Bank 134% (132%). Holl. Disc. Bank 109% (109%), Robaver 133% (133%). Lager voor: Holl. Bank Unie oud 171% (172), nieuw 162 (162%) en Herstelbanken 102% (102%.) De beleggingsmarkt was iets zwak ker voor de volgende staatsleeningen. 4 pet. Ned. 1940 I 101 (101%), 4 pet. idem 1941 101 (101%) en 3-3% pet. idem 1938 101 (101-1/16). Onveranderd voor de 3% pet. idem 1941 t.m. 1943 101% en voor de 3 pet. idem 1937 100-7/16. De gemeenteleeningen wa ren beter voor de 3% pet. Amster dam 1937 101% (101%) en de 3% pet. Rotterdam" 1937 101% (101-9/16). Part- Bew. Bel. Nederland f 494 (f 490) Binnenland f 184 (f 183) en Overzee f 157 (f 155). Spaarcertificaten 101-1/16 (101%). Offic. Publicaties Distributiedlenst Vlissingen. De Distributiedienst Kring Vlissin gen maakt bekend aan de handela ren in Brandstoffen Textiel Petroleum, Serviesgoed en Keukengerei uit de gemeenten Koudekerke, Biggekerke, Zoutelande, Meliskerke en Westka pelle, dat met ingang van 21 Oct. 1946 de zittingsdag voor het inleveren van distributiebescheiden op Maan dag wordt opgeheven. Met ingang van dien datum kun nen bovengenoemde handelaren hun bescheiden inleveren op de normale zittingsdagen van de reizende ambte naren t.w. voor^Zoutelande en Meliskerke op Woensdag van 10—12 u. te Zoute lande voor Koudekerke en Bigge- kerke op Donderdag van 9—12 u. te Koudekerke; voor Westkapelle op Vrijdag van 10 12 u. te Westkapelle. Wat brengt de radio Vrijdag 18 October. HILVERSUM I (301.5 M.)7.03 Nieuws; 7.15 Gytnn.8.00 Nieuws; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Kamermuz. 10.00 Morgenwijding; 10.20 De Regen boog; 10.45 Pianorecital; 11.30 Eddy Walis; 12.35 Orgel; 13.00 Nieuws; 14.00 Kookkunst; 14.20 Concert; 15.20 Hoor spel; 16.00 Orgel; 16.30 De school is uit; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijd krachten; 19.30 Dr Bruggemans; 20.00 Nieuws; 20.08 Bariton en piano; 21.00 Metropole-orkest21.30 Men vraagt; 22.40 Avondwijding; 23.00 Nieuws; 23.15 Strijkorkest; 24.00 Sluiting. HILVERSUM H (415.5 M.): 7.00 Nieuws; 7.30 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk den dag; 10.00 Klankbeeld; 10.30 Kwartet; 11.00 Jo Vincent; 11.30 Als de ziele luistert; 12.03 Z.-Afri- kaans progr.12.30 Lunchconcert 13.00 Nieuws;; 14.00 Kwintet; 15.00 Voor de vrcfuw; 16.00 Pianorecital; 16.30 De huurduivel17.30 Meer hu mor! 18.00 Dinermuziek; 19.00 Nieuws; 19.30 Zang; 20.00 Nieuws; 20.15 Phil- harmonisch orkest; 21.45 Opera Aria's; 22.00 Nieuws; 22.35 Gebed; 22.50 Or kestwerken 23.30 Gram. muz.24.00 Sluiting. 134. AVONTUREN VAN SJAK E EN SIENTJE SNATER, WERELDREIZIGERS. Een diep gegrom komt uit de duisternis. Ieder ogenblik kan het machtige roofdier boven op het kamp neerploffen. Plotseling schrikken de Soedan- eendjes zó hevig, dat zij zich achterover op de grond laten vallen. Een verblindend felle licht bundel wordt ploseling door Jimmy uitgeworpen... en een ontzaglijk grote leeuw staat er midden inl Vlak achter Jimmy is Willy bezig aan 't maken van opnamen, zo rustig of hij' den burgemeester van Broek in Waterland fotografeerde inplaats van een verscheurend roofdier. Maar de leeuw vindt het helemaal niet prettig, zo plotseling met twee duizend kaarsen te worden bijgelicht. Hij schrikt nog veel heviger dan de zebra's en de Soedan- eendjes, draait zich prompt om en verdwijnt met grote sprongen in het bos. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in het Zieken huis te Bergen op Zoom, onze innig geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Janna Maria van Geet, Weduwe van Corns. Opree, in den ouderdom van bijna 71 jaar. Namens de Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen. Seherpenisse, 14 October 1946 Vergadering Prov. Com. met Afgevaardigden (op 26 Oct.) bogint niet om 12 nar, maar om HET BESTUUR. Heden overleed, zeer onver wachts, onze lieve Broeder, Zwager en Oom, Marinus van Velzen, in den ouderdom van 66 jaar en negen maanden. Namens de diepbedroefde familie: P. van Velzen. Krabbendijke, 15 October 1946 Wilhelminastraat 303. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op Vrijdag 18 October a.s., des middags om 1 uur. Zeeuwsche Coöperatieve Kunstmestfabriek GROEP VEERE. ALGEMEENE LEDENVERGADERING der groep Veere, op Maandag 21 October 1946 *s avonds 7 uur, in Café „De Vriendschap" van dhr Huibrechtse te Veere. Namens het Bestuur, De Secretaris, F. J. CASTEL. Door het Academisch Zieken huis te Leiden TE KOOP GE VRAAGD: grijs of bruin. Ouder dan 3 maanden. Bestemd voor oogheel kundige onderzoekingen. Aan te bieden bij L. TISSINK, Londen- sche Kade 46, Middelburg. OOGARTS, VLISSINGEN. A.s. Vrijdag en Maandag GEEN SPREEKUUR. Voor dringende gevallen wen de men zich tot Gasthuis Middelburg. De Hervormde Jeugdraad organiseert op Zaterdag 19 October a.s., in do groote zaal van het „Schut tershof" te Middelburg. Aanvang 2 uur. Ds WILDSCHUT van Rotterdam zal een korte toespraak houden, terwijl het Pgpereorps en de Pad- vindsters hun medewerking ver- leenen. Jongens en meisjes vanaf 16 jaar hebben vrijen toegang. Terstond gevraagd: Hoog loon plus premie. Fa Wed. F. DE BRUTJN ZOON, Sme derij, Teerpakhuizenstraat 27, Tel. 2714, Middelburg. Gevraagd in klein gezin te Oegstgeest (Leiden) ƒ60,,p. m. Tijdelijk adres: Mevr. Dr BRAAT, Hotel „De Korenbeurs" te Goes. Jongeman, kunnende chauffee- r zag zich gaarne geplaatst als Liefst intern. Brieven onder letter A, aan den Agent van dit blad te Kamperland. Het Architecten Bureau Irs A. ROTHUIZEN P. J. 'T HOOFT te Middelburg, zal namens het Gemeentebestuur van Oudelande trachten aan te besteden: het bouwen van twee Ar beiderswoningen, in de Gemeente Oudelande, op een perceel kadastraal bekend sectie D nr 868. Bestek en teekening is verkrijg baar, zoolang de voorraad strekt, ten kantore van de directie, Bier kade 5, Goes, Tel. K 1100 2147, tegen betaling van ƒ4,50 per stel. Voor ongeschonden exemplaren zal tot uiterlijk twee dagen na de aanbesteding 2,50 worden torugbetaald. Inlichtingen ten kantore van de directie Bierkade 5, Goes, eiken werkdag, behalve Zaterdags, van 1012 uur. De besteding zal worden gehou den overeenkomstig het aanbeste dingsreglement W.B. op WOENS DAG 30 OCTOBER 1946, op het raadhuis te Oudelande te 14 uur. Architecten-Bureau Irs A. ROTHUIZEN P. J. 'T HOOFT b.i. TE KOOP GEVRAAGD: in goeden staat verkeerend j (niet zwaarder dan 300 c.e.) Aan- i biedingen onder motto „Motor", 1 aan „Zeeuwsch Dagblad" te Goes. In ieder Christelijk gezin het Prot. Christelijk Dagblad! Zij, die wenschen deel te nemen aan den te MIDDELBURG te houden uitgaande van de L.J.G. Streek Walcheren, gelieve zich vóór 1 November a.s. op te geven bij den Secretaris, Nadorstweg 43, Mid delburg, of Dorpsstraat A 123, Serooskerke. Leeraar is do Heer J. K. VOOGD. A.s. Zaterdag 19 October is het de voor ruwe tabaksbladeren om te worden bewerkt tot shag-, pruim en rooktabak door de Fa Wed. VAN NELLE te Rotterdam, bij den Verzamelaar: W. J« DE PUNDER, B 91, Kwadendamme. Wie komt bij ons werken als Prettige werkkring. W. VERBURG, Zuidvlietstr. 99, Goes. Gevraagd EXTERN BIJ Mevrouw JOOSTEN, Watteau- straat 6 III, Het Chr. Ziekenhuie „Bethesda" te Vlissingen vraagt voor spoedige indiensttreding een Brieven aan de Adj.-Directrice.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3