GraanbeursMiddelburg Laat nu de natte moesson maar komen. Voorzichtig met zuurstofeylinders Tandarts E. Klinkert Huishoudster Net kosthuis Paardenknecht. GOES. Uitvoering „Samson". Vrijdag a.s. geeft de Goessche Oratoriumvereeniging een uit voering van „Samsoneen. der beroemde meesterwerken van Handel. Dit Oratorium dagteekent van bet jaar 174! en wordt' be schouwd alt cea der voortref felijkste werken van den groo- ten meester. Staat rijn „Mes sias" bovenaan in de rij der 26 oratoria, welke door hein zijn gecomponeerd, toch had Han del zelf voor zijn Samson de grootste voorliefde. Dit is te verklaren. Zooals Beethoven in zijn laatste levensjaren het zin tuig van het gehoor moe6t der ven zoo miste Handel dat van het gezicht. Aantrekkelijk was derhalve voor hem de figuur van den blinden held, wien hij zijn kunstwerk wijdde. De Engel- sche muzikale geschiedschrijver, Dr Birney verhaalt„dat de componist in latere jaren, toen hij blind geworden was, de aria„Nacht ist 's umher 1nooit kon aanhooren, zonder tot tra nen bewogen te worden". Het spreekt wel vanzelf, dat er voor deze uitvoering onder leiding van den heer Kousema ker groote belangstelling zal zijn. Consumentencrediet. Vrijdagavond werd op het stadhuis de Districtsraad. voor het consumentencrediet geïn stalleerd door den voorzitter dhr A. Buijs. Led.ea van de commissie zijn de dames Zr. T. Ouwehand, Zr, D. de Weert en de heeren W. van Strien, A. C. Burger, M. Zwartepoorte en A. de Jager. Het Bureau is voorshands gevestigd: Wijngaardstraat 41 (Ingez. Med.) en Raden", waarop een geani meerde bespreking volgde. De voorz. sprak in hartelijke be woording Ds Koning toe, die voor het laatst de vergadering bij woonde. Ds Koning eindigde op verzoek met dankgebed. ARNEMUIDEN. OndeT groote belangstelling vierde de Gereform. J.V. „Imma- nuël" haar 20-jarig bestaan. De voorzitter, vr. C. Dekker Cz., sprak een openingswoord. M. van Belzen behandelde „Jozef door lydcn tot heerlijk heid". De secretaris, vr. J. Tramper Az., gaf een kort overzicht over de afgeloopen twintig jaar. Daarna volgde een inleiding van den secretaris over „Het laat ste oordeel". Verschillende afge- "Besïotën werd°~hen," dievaë vaardigden brachten de jubilee- het consumentencrediet gebruik rende J.V. gelukwensehen over, willen maken te adviseeren teney1 ouderling K. J. Steketee voor het invullen van het iormu-1 j*e gevoelens vertolkte van den Her gebruik te maken van de kerkeraad der Geref. Kerk en de hulp die op het Bureau wordt GeJ,ef' Marmenvereeniging. verstrekt De inlevering van B« een daarna gehouden voor bet aanvraagformulier moet draohten-wedstryd[verkregenle ook daar geschieden en inlich- Pr«9 BP.onf; ?f prys O. Dek- tingen worden gaarne ver-^r>'_3e P?Ja M' Dekker; 4e prys strekt. Schilderijententoonstelling. M. van Belzen. De opvoering van een tweede „Episode uit den bezettingstijd". Donderdag 3 October, tien over half tien, veegde een vuile sliert ketel itoom laag walmern! over bet staties van Alien. N«a? den hori zon waar de spoorrails in één punt schenken over te gaan, ver dween het zwarte vlak van de i laatste treinwagon, die de mannen van de 7 Decemberdivisie naar Amsterdam zou brengen, waar de „Tegelberg" hen wachtte voor de groote reis: Amsterdam-Batavia. De stationschef had zijn rood vertrekbord nog maar nauwelijks laten zakken en de goën-dag zwaaiende armen der drie V.H.K.- sters, die den jongens thee en cake geserveerd hadden, hingen nog half omhoog, toen een zeer opgewonden dame het perron op rende, en den trein aan den hori zon ziende verdwijnen, met half open mond bleef staan, een ang- stig-jainmere trek op haar ge zicht, en een regenjas in den arm. Het was een mooie regenjas, licht khaki met wollen voering, en drie zilveren sterren op iedere kraag- i punt. „Maar juffrouw", hijgde ze tot een der V.H.K.-meisjes, „Nu moet u toch weten wat er voor vreeselijks gebeurd is. M'n man ziet u, hij is veldprediker, heeft z'n regenjas vergetenen in Indië begint net de natte moesson. Ik ben zoo vlug als ik kon van Buitenpost hierheen gekomen om ze hem nog mee te geven, en nu is de trein juist weg.Wat moet ik in hemelsnaam doen? Hij zal doodziek worden 1" Op het perron van Assen speel de zich in de ketelmalm van den verdwenen trein een ware trage die af, tot een der V.H.K.-meis jes het goede idee kreeg om zoo snel mogelijk naar Amsterdam te gaan met 's dominees regenjas, van het Centraal station naar de kade te rennen en den gelukkigen veldprediker het kleedingstuk over de loopplank van de „Tegel berg" aan te reiken. Assen-Amsterdam is 'n heele afstand, en om zes uur zoo ver telde mevrouw haar, zou de boot afvaren. En zoo stormden, om half vijf, dienzelfden middag, de drie V.H.K.-sters de kade op om daar tot haar overgroote ont steltenis te bemerken, dat de grijze „Tegelberg" juist van den wal los WÏS, met overal over de reeling dichte trossen loldstea els groots bouguetten herfstbloemen. Rond he.t schip zwermden tal- looze kleine politie-bootjes er tufte een sleep aken langszij, en een kleine motorboot vol kolonels golfde torenhoog tegen de golving van het boegwater op. Dit beeld bracht haar op een lumineus idee. Ze klampten den schipper van een drie meter lang motorvaartuigje aan, legden hem het vreeselijke van de situatie uit en wisten den man inderdaad te vermurwen de trossen los te gooien en achter de „Tegelberg" aan te jagen. Langszij gekomen, verhinderde de havenpolitie haar echter de touwladder, die buitenboord hing, vast te grijpen. „Er mag niemand meer bij het schip komen". Het mislukken der missie dreigde on afwendbaar. De 2600 man aan boord hadden er inmiddels lucht van gekregen, dat er iets gaande was. Luid juichend richtten allen hun aandacht op het bootje. 2600 paar oogen staarden geamuseerd naar de drie drijfnatte meisjes en de regenjas; zelfs het motorbootje met de kolonels scheen een oogen- blik naar het tweede plan te wor den verdrongen. Een van de poli tiemannen kreeg op het laatste moment echter medelijden, nam de jas over en heesch ze langs de touwladder naar boven, waar ze onder luid gejoel arriveerde. Den volgenden morgen slaakte een kapiteinsvrouw in Buitenpost (Fr.) een zucht van verlichting, toen ze het bericht las, dat de jas veilig was gearriveerd, en terzelf- dertijd hing een opgewekte veld prediker zijn regenjas op het tus- schendek te drogen. „Laat nu de natte moesson maar komen 1zei hij, glim lachend, in het klapperen van den zeewind BRAM VAN ECHT. den bezettingstijd is hierin veran dering gekomen. Zuurstofcylin- ders werden o.a. gebruikt voor het bevatten van koolzaadolie, ge perste lucht, methaan, methyleen en niet te vergeten lichtgas, 'het laatste het meerendeel ten behoeve van autortactie. Weliswaar was voor bet ge bruik van ïuuritafcyliéden voor autotraetie een vergunning noodig van het stoomwezen, doch evenals in vele andere gevallen in den be zettingstijd werd hieraan niet al tijd de hand gehouden. Het gevolg hiervan is, dat vele cylinders thans terugkomen zonder dat hieraan te zien is, dat zij niet voor zuurstof zijn gebruikt. Het behoeft nau welijks betoog, dat dit de ernstig ste gevolgen kan hebben. De Arbeidsinspectie doet derhalve een dringend be roep op een ieder, die zuur stofeylinders voor andere doeleinden gebruikt heeft, dit bij teruggave uitdrukkelijk aan hun leverancier of depot houder te vermelden, zelfs, indien deze zijn gebruikt voor het bevatten van samen geperste lucht. In Sturm s Kunsthandel is ig zeer goed geslaagd. Zaterdag een tentoonstelling Een vragen-wedstryd had tot geopend van werken van W.resultaat, dat aan enkele deel- van Dort Jr. te Rotterdam. nemers een mooien prijs, een tul- Bij het bezichtigen van deze band, kon worden uitgereikt. Het werken valt onmiddellijk op de was reeds middernacht toen Ds rustige sfeer die van Dort weet Veldhuizen het slotwoord sprak te scheppen. Naast de stil- en vervolgens met dankgebed levens, w.o. ware juweeltjes en eindigde, de Brabantsche landschappen met hun levendige kleurscha- wnno keering, ontmoeten we hier de GLAS VOOR beelden uit bet Rotterdamsche GETEISTERDE GEBIEDEN leven, vol spanning en actie. Zaterdag heeft in Voorschoten Zijn liefde voor de zee, die een inzameling van glas plaats van Dort reeds in zijn jonge gehad voor de geteisterde gebie- jaren bezat, komt ook in de den. hier tentoongestelde werken Herst. Evang. Luth. Kerk. Teneinde te voorzien in den grooten predikantennood in de Herst. Evang. Lu'th. Kerk zal de heer Schenkman als predi kant in algemeenen dienst wor den geordend, waarna hem de vacante gemeente van Harlin- gen als terrein van zijn arbeid, zal worden aangewezen. Rechtszaken. tot uiting. Deze expositie zijn eerste na den oorlog is aandachtige beschouwing ten volle waard. Wie dezer dagen een wan- derling maakte door de Voor stad langs den Ouden Kloetin- schen Weg heeft zich kunnen verlustigen in den aanblik van een tuintje, waar de aardbeien volop stonden te bloeien. Het zachte weer van de laatste week heeft daar zeker toe me degewerkt. alhoewel we niet gedacht hadden dit najaar nog versche aardbeien uit den tuin te zullen eten. 's-HEER ARENDSKERKE. De heer P. van Heusden, districts-opzichter Dienst Open bare Werken, is benoemd tot gemeente-architect te Klundert. O.- EN W.-SOUBURG. Zendingsavond. Zaterdagavond werd in de Geref. Kerk een samenkomst ge houden met de zendingsarbeiders en -arbeidsters van het zendings terrein Magelang van de Geref. Kerken in Zeeland, N.-Brabant en Limburg. De vergadering stond onder leiding van Ds J. v. d. Berg, die voorging in gebed en Ps. 150 las naar aanleiding waarvan hij een kort maar krachtig openings- woordsprak, waarin hij tevens Ds van Nes, zuster IJkel en mej. Baarbé een hartelijk woord van welkom toeriep. Hierna sprak Ds van Nes over de kracht van het gebed en de verhooring ervan door de zen dingsarbeiders ondervonden. On danks de tegenwerking der bezet ters is het zendingswerk kennelijk gezegend. Zuster IJkel vertelde van den rijken zegen des Heeren op het ziekenhuiswerk. Mej. Baarbé maakte door ver schillende voorbeelden duidelijk „hoe Gods zegen ook op het een- vougdige werk der vrouwen rust en van hoe grooten invloed het is wanneer het werk met liefde wordt verricht. Ds van Nes be sloot de druk bezochte samen komst met dankzegging. ST. LAURENS, Donderdag vergaderde de A.R.- Kiesvereen. De voorzitter weer in zijn openingswoord op het ver heugende feit, dat het stemmen- aantal in onze gemeente voor de Tweede Kamer en de Prov. Sta ten, voor onze Partij zeer bevre digend was en dat ze voor den gemeenteraad elke verwachting overtrof, waardoor de A.R. van twee zetels op vier kwam. Het ledental van de vereen, be draagt thans 95. De voorz. hield een inleiding Bijzondere Politierechter. De 41-jarige F. L. J. te Hoek, thans gedetineerd, vervoerde op In enkele uren tijds werd in1 verschillende tijdstippen in Juli, deze dorpsgemeente een voorraad Augustus en September 1946 tel- glas van ongev. 600 vierk. meters kens runderen binnen de Belgische verzameld, waaronder zeer vele grensstrook, groote ruiten vensterglas. Nadat Eisch en uitspraak 1 maand ge- het glas gesorteerd en verpakt is, vangenisstraf met aftrek preven- zal de voorraad belangeloos door tief een paar autobezitters naar de De 19-jarige G. L. van N. te aangewezen gemeente worden ver. Beveren-Waes (B.), thans gede- voerd. Bovendien er.T'ing de com- tineerd, vervoerde op 22 Augustus missie ook nog glasroeden en een 1946 een rund in de strook langs bedrag aan geld. i de grens. Gevaarlijke eendeneieren. Een 30-tal bewoners van den spraak 2 maanden gevangenisstraf Stationsweg te Alkmaar, die op met aftrek preventief, een buurtfeest soezen hadden ge- 1 De 23-jarige P. L. en de 24- geten, waarin zeer waarschijnlijk 1 jarige N. P. L. te Boschkapelle, eendeneieren waren verwerkt, lig- thans beiden gedetineerd, slacht- gen thans met hooge koortsen te bed. Er hebben zich reeds ver schijnselen van paratyphus voor gedaan. „Karei Doorman" te Batavia. Het Nederlandsche vliegtuig moederschip de „Karei Doorman" is Maandag 'de haven van Tandjong Priok binnengeloopen. Doodelijk ongeluk. Te Noord Scharwoude is Maan dag een zeer tragisch ongeluk ge beurd met doodelijken afloop. Hierbij werd de 10-jarige P. Koorn gedood. Een vrachtauto reed achteruit de Oosterstraat af terwijl op den achterklep van den wagen kinderen zaten. Kort voor de brug zijn er eenige kinderen afgesprongen en is naar alle waarschijnlijkheid de jongen ge vallen en met zijn hoofd onder de wielen terecht gekomen. Hij was onmiddellijk dood. Kerk en Zending. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Waalwijk, W. C. v. Burgeier te Ovezande; te 'tWaal, S. P. Nijdam te Raamsdonk; te Weesp, G. J. v. d. Poll te Vollenhove; 'te Heus den, J. Groeneveld, cand. te Al- blasserdam; te Kampen, Th. A. Vos te Meppel; te Sluipwijk (toez.), P. M. v. Galen te Eist. Aangenomen naar Amsterdam, J. W. v. Kooten te Hengelo; naar Lemele, H. Onstein, cand. te Zeis't. Bedankt voor Loosduinen, H. v. 't Hof te Tiel. ten op 4 September 1946 in Vo gelwaarde clandestien een rund. Eisch 3 maanden gevangenis straf met aftrek voorarrest en verbeurd verklaring. Uitspraak resp. 6 weken gevangenisstraf en 2 maanden gevangenisstraf, beiden met aftrek en verbeurdverklaring. De 24-jarige G. M. J. a. b. sleepschip „AD", thans gedeti neerd, voerde op 24 Augustus 1946 rechtstreeks uit het buiten land in: 20.000 boekjes sigaretten papier, 418 kg. tabak, 130 kg. kof fie, 7 kg. vitragegordijnen, 7,5 1. gedistilleerd, hoeden, elastiek een koffer inhoudende stropdassen, japonstof, eau de cologne, sok ken, en een pak dameskousen, re genmantels, overhemden, enz. enz. Al deze begeerenswaardige goede ren werden zonder geldige docu menten ingevoerd. Eisch 6 maanden gevangenis straf met verbeurdverklaring. Uitspraak 5 maanden gevangenis straf met aftrek en verbeurdver klaring. De 25-jarige A. A. S. te Hon- tenisse, thans gedetineerd is ten lastegelegd, dat hij zijn vee boekje had aangeteekend op 29 Juli 1946 een rund te hebben af geleverd naar de veemarkt te Rot terdam, terwijl dit dier zich op 10 Augustus 1946 nog op zijn be drijf in de grensstrook bevond. Verder wordt hij ervan beschul digd koeien voorhanden te hebben gehad in de grensstrook en dat hij koeien heeft vervoerd in de rich ting van België. Bovendien had hij zijn vee- boekje toen dit ter controle werd opgevraagd door de controleurs, nog niet willen geven. De Officier van Justitie eisch- DE MINI MUM-PRIJS VOOR BROOD. De Bedrijfsunie in het bakkers bedrijf heeft in haar vergadering op li October de volgende beslis sing genomen: Kennis genomen hebbende van de verklaring van de regeering van Vrijdag 4 October j.l. inzake het regeeringsbeleid ten aanzien van de loonen en prijzen, waarbij verklaard werd, dat de minimum prijs voor brood zal verdwijnen Gezien het groote gevaar voor het bakkersbedrij f, dat hiervan het gevolg kan zijn, namelijk brood prijzenoorlog, die ontwrichtend op het bedrijf zal werken, hetgeen de practijk heeft bewezen en waaruit vooral voor de arbeiders zeer nadeelige gevolgen kunnen voortvloeien, heeft zij zich tot de werkgeversorganisaties gewend met het verzoek, om een informa- torische bespreking, ten einde ge zamenlijk te overwegen of stap pen ondernomen dienen te worden om te bewerkstelligen, dat deze voorgenomen maatregel niet tot uitvoering zal worden gebracht. REIZEN NAAR DUITSCHLAND. Naar aanleiding van een recent bericht over het reizen naar Duitschland, wordt ons medege deeld, dat de toewijzing van reis vergunningen aan zakenlieden ge schiedt door het commissariaat- generaal voor Nederlandsche be langen in Duitschland, te Amster dam. In verband met een tweetal re cente ongevallen bij het gebruik van zuurstofeylinders, die eenige menschenlevens hebben geëischt en waarbij anderen zwaar gewond werden, heeft het A.N.P. een on- herhoud gehad met de Arbeids inspectie. Het komt de Arbeidsinspectie wenschelijk voor nogmaals met al len nadruk te wijzen op de geva ren, welke schuilen in het gebruik van zuurstofeylinders, welke voor andere doeleinden zijn gebruikt dan voor het inhouden van zuur stof. Kwam dit voor den oorlog prac- tisch in het geheel niet voor, in SCHEEPVAART- BERICHTEN. Gepasseerd naar Antwerpen 12 Oct.: m.s. „Jacoba", m.s. „Kwiek" beide van Rotterdam. 13 Oct.: m.s. „Noordkaap" van Colchester" m.s. „Tubo" van Londen; 6.s. „Loppersum" van Londen. 14 Oct.: m.s. „Heerengracht" van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen 12 Oct.: m.s. „Dordrecht' naar Curagao; m.s. „Margreca" naar Rotterdam; m.s. „Delftdijk" naar New York; m.s. „Zeus" naar Londen; m.s. „Iris" naar Oporto; m.s. „Glashaven" naar Rotter dam. 13 Oct.: m.s. „Zuidland" naar Shoreham; m.s. „Helvetia" naar Shoreham. Aangekomen te Vlissingen: 13 Oct.Eng. sleepboot „Java" met LCT. 432 van Southampton. 14 Oct.: m.s. „Udo" van Skog- by op doorvaart naar Hansweert. Vertrokken van Vlissingen: 12 Oct.: m.s. „Frean" naar Newport. 13 Oct.: m.s. „Alpheus" naar Londen; Eng. sleepboot „Java" naar Southampton, LCT. 432 op gesleept naar Antwerpen. Het Eng. s.s. „Hubert, metende 4224 brt. dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag bij de Braakman aan den grond was ge- loopen, is Zaterdagmiddag bij hoogwater met assistentie van 5 sleepbooten vlotgekomen en heeft de reis naar Antwerpen voortge zet. Burgerlijke Stand GOES. Getrouwd: A. Rottier, 21 j. en J. T. Jobse, 17 j.H. van de Vliet, 24 j. en N. J. Coppoolse, 23 j.C. A. Tholenaar, 35 j. te 's-H. Arends- I kerke en M. de Doelder, 29 j.L. Meijers, 39 j. te 's-H. Arendskerke j en C. J. A. M. Lindenberg, 34 j.W. J. Bonnewei, 31 j. te Ellewoutsdijk en j G. J. Gelok, 23 j.; P. J. de Dreu, 27 i j. en M. Huijsse, 26 j.Johan Groe- I newegen, 19 j. te Middelburg en G. F. Schijf, 17 j.K. Schijf, 20 j. en J. j W. Faasse, 22 j. I GeborenMaatje C., d. v. J. P. van Hekke en E. C. Commelin te Yersekej Johannes C. H., z. v. J. C. H. Hollraann en A. D. van der Graaff; Dina J., d. v. F. van Dalen en M. F. de Witte; Karei, z. v. A. G. Verhulst en M. van Loo; Frans, z. v. J. J. Brusket en D. A. Ver burg; Petrus J., z. v. J. F. Janssens en C. E. de Willigen; Johanna M., d. v. E. Fijnaut en J. van Koten; Adriana G., d. v. Jan Meijling en S. C. Schuilwerve; Cornelis G., z. v. A. Janse en C. Schrieks te Hein- kenszand; Jacob F., z. v. E. Boo gaard en L. Meijer; Francois, z. v. J. Burger en P. F. van Kerkvoort; Paula, d. v. J. Paauwe en P. Fer- dinandusse te Wemeldinge; Egbertus W. J., z. v. F. A. J. Houdenhoven en T. Kamphuis; Harmen T., z. v. H. Driessen en L. J. van Houdt. Ondertrouwd: C. A. Mijnsbergen, 34 j. en A. M. Noordhoek, 28 j.J. M. Maas, 29 j. en A. P. van Ameijden, 32 j.P. Leemeyer, 20 j. te Amster dam en J. F. Luijks, 20 j.A. Bruël, 25 j. en C. Stroo, 21 j.P. Verboom, 29 j. en D. G. Wolf, 1 9j. Overleden: H. Jansen, 79 j. te Oudelande, weduwnaar van M. R. Geluk ;G. Bijleveld, 67 jaar echtgen. van P. J. Quaars; P. Besuijen, 67 j. te Ritthem, echtgen. van C. Dekker; G. M. Sistermans, 52 j. echtgen. van Th. J. v. Went; T. Schrijver, 46 j. echtgen. van I. Willeboer; A. M. de Wlitte, 62 j. echtgen. van C. J. den Boer. voorschrift zal ten scherpste worden toegezien. Distributiedienst Vlissingen. De Distributiedienst Kring Vlissin gen xnaakt bekend, dat de uitreiking van schoenenbonnen volgens het nieuwe systeem voor de inwoners der gemeente Vlissingen zal geschieden aan alle personen rogt een stamkaart nummer, eindigend np cyfer Of wier familienaam aanvangt met; A en C eg Woe&èdsg 1C> Qqc, van 9—12 es pur: B op Donderdag 17 Oct. van 9—12 cn 2~^ uur; D en E op Vrijdag 18 Oct. van 9—12 en 2uur; F op Zaterdag 19 Oct. van 912 uur. Schoenenbonnen kunnen slechts worden uitgereikt aan personen, die sinds 1 Jan. 1945 geen schoenenbon voor gewone schoenen hebben ont vangen, werkschoenen uitgezonderd. Rechthebbenden boven de 15 jaar moeten persoonlijk met hun tweede distributiestamkaart verschijnen. Mede gebracht moeten worden de tweede distributiestamkaart en het nieuwe inlegvel. De Distributiedienst Kring Vlissin gen maakt bekend, dat de uitreiking van schoenenbonnen volgens het nieu we systeem voor de inwoners der gemeenten Biggekerke, Kouderkeke, Havendorp, Ritthem, Meliskerke, Sou burg en Zoutelande zal geschieden aan alle personen met een stamkaart nummer, eindigend op een cijfer O: Woensdag 16 Oct. Zoutelande van 9—12 uur. Donderdag 17 Oct.: Ritthem. van 9—12 uur; Havendorp van 1.304 u. Souburg van 912 uur. Vrijdag 18 Oct.: Meliskerke van 9 12 uur; Souburg van 9—12 uur. Maandag 21 Oct.: Koudekerke van 9—12 uur. Dinsdag 22 Oct.Koudekerke van 912 uur; Biggekerke van 1.30—4 u. Voor Westkapelle volgt nog een na dere publicatie. Schoenenbonnen kunnen slechts worden uitgereikt aan personen, die sinds 1 Jan. 1945 geen schoenenbon yoor gewone schoenen hebben ontvan gen, werkschoenen uitgezonderd. Rechthebbenden boven de 15 jaar moeten persoonlijk met hun tweede distributiestamkaart verschijnen. Medegebracht moeten worden, de tweede distributiestamkaarten en het nieuwe inlegvel. Consumentencrediet voor opvarenden van binnenschepen. Voor opvarenden van binnenschepen zal een bijzondere regeling ten aan zien van het aanvragen van consu- mentencredieten worden getroffen. De indiening van aanvraagformulie ren ten behoeve van opvarenden van de binnenscheepvaart (met uitzonde- j I ring van de binnenbeurtvaart en zoo- j genaamde eigen vervoersbedrijven) dient niet bij de plaatselijke dis- trictsraden te geschieden. Nadere bijzonderheden over deze regeling zullen zoo spoedig mogelijk j bekend gemaakt worden. Wel kan 1 reeds thans worden medegedeeld, dat voor deze groep van personen de in- dienings termijn der aanvragen ver- moedelijk niet op 9 Nov. a.s. zal sluiten, doch zal worden verlengd. Distributiedienst Goes. Aanvragen extra-rantsoenexi wegens Zwaren Arbeid voor de 12e per. 1946. De aanvraagformulieren MD 223-81 j en de naamlijsten voor voortgezette aanvragen MD 223-83 moeten uiter lijk 18 October ten distributiekantore, Ravelijn 2a, worden ingeleverd. For mulieren die na dien datum worden ingediend, zullen niet meer in behan deling worden genomen. Heden werd plotseling van ons weggerukt, onze lieve Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Catharina Johanna, op den bloeienden leaftyd Tan 15 jaar en 6 maanden, De diepbedroefde familie: Rilland: J. Oostdyk. M. J. OostdykSmke. Goes: M. I. Oostdyk. J. J. OostdykRynberg. Marjo. Rilland: I. M. Oostdyk. L. M. Oostdykde Bel. J. O. Oostdyk en Verloofde. Rilland-Batk, 13 October 1946 Kfeekrakpolder E 29a. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op Woensdag 10 Oct. a.s., om 1 uur. Wat brengt de radio Op Vrydag 18 Oct. a.s. J hopen onze geliefde Onders, j Behuwd- en Grootouders, PHXLTPPUK JOHANNES WOLTERING en GEERTRÜTDA JOHANNA j WOLTERING—TROOST, hun 45-jarige Echtvoreeniging te herdenken. God geve hun nog menig i voorspoedig jaar on sehenke hun een gezegenden levens avond. Hun dankbare Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen. Vlissingen, 18 October 1946. Hobeinstraat 53. Gelegenheid tot feliciteercn 4.306 uur, in het Jeugd- gebouw, Dr Ottestraat. Heden (15 October) hei» denken onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgroot ouders, CORNELIS DE PUTTER en MARIA DE PUTTER DE BART, hun 50-jarige Echtvereeniging. Dat ze nog lang gespaard mogen blyven is de wensch van hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Uit aller naam: Familie de Putter. Hoedekenskerke, Kaaistraat A 153. Woensdag 16 October. HILVERSUM I (301.5 M.): 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.50 Voor de vrouw; 9.30 Exotische klanken; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 10.35 Sopraan duet- I ten; 11.45 Fam. ber. uit Indië; 12.00] Eddy Walis; 12.35 Gram. muz.; 13.00 Nieuws; 14.15 Orkest; 15.00 Voor de jeugd; 17.15 Mil. kapel; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.19.00 Kwartet; 19.30 Geestelijk leven; 20.00 Nieuws; 20.20 Operette; 21.20 Hoorspel; 22.45 Geestelijk leven; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. muz.; 24.00 Sluiting". HILVERSUM H (415.5 M.): 7.00 Nieuws; 7.30 Gew. muz,; 8.00 Nieuws; 8.30 Gram. muz.; 9.15 Voor jonge zie ken 10.30 Morgendienst11.45 Or kest; 12.00 Koor; 12.20 Orgel; 13.00 Nieuws; 14.00 Kamerkoor; 14.30 Strijk kwartet; 15.00 The Travellers; 16.15 Jeugdkoor; 16.45 Voor jongens en meisjes; 17.30 Ensemble; 17.45 Rijk over zee18.00 Ensemble19.00 Nieuws; 19.30 Engelsche les; 20.00 Nieuws; 20.05 Padvindersrevue; 21.30 Met baud eu plaat; 22,00 Nieuws; 22.30 Cello; 22.45 Overdenking; 23.00 Orkest; 24.00 Sluiting. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder, Zwager en Oom, den heer WILLEM LOEIER, betuigen wij onzen hartelyken dank. Inzonderheid aan het verple gend personeel van het Sanato rium „Heuvel" te Vaals en de vrienden van het lager „Am Entenweiher". De Wed. S. LorierIzeboud en Kinderen. Middelburg, Arm. Schuitvlot 8. ADVERTENTIE N. Offic. Publicaties Bekendmaking. De Burgemeester vau Goes herin nert de ingezetenen aan het voor schrift dat de zich in een perceel bevindende schoorsteenen minstens eenmaal per jaar moeten worden ge veegd. Op de nakoming van dit GROOTE MARKT 34, GOES, heeft persoonlijk de praktijk hervat en zal weer iederen avond, behalve des Zaterdags, SPREEKUUR HOUDEN van 78 uur. Terstond gevraagd: of INWONEND ECHTPAAR by juffrouw op leeftijd. Adres: Noordweg B 10, St.-Laurens. gevraagd te Middelburg. (Geen beroeps.) A. DINGEMANSE, Klein-Vlaanderen 53, Middelburg. 133. AVONTUREN VAN SJAK E SI ENTJE SNATER, WERELDREIZIGERS. over: „Het ambtsgebed in Staten Haringvliet. Geref. Kerken. Tweetal te Zwartsluis, G. J.1 te 2 maanden gevangenisstraf, ge' Hoytema te Smilde en T. v. d. zien het slechts administratieve Meulen te Daarle. nalatigheden bleken te zijn, maar Beroepen te Schermerhorn, met verbeurdverklaring van 9 J. S. Visser te Domburg; te paarden en 22 koeien. Uitspraak Eindhoven (als Evang.pred.), 7 weken gevangenisstraf met af- D. van Swigchem te 's Graven- trek voorarrest en verbeurdver- hage; te Goes, J. J. Ritsema te klaring als vorenbedoeld. Genderen. Dit beteekende voor S., daar Bedankt vor Medemblik, A. deze reeds de tijd als in de uit- A. v. d. Hoorn te Stad a. h. spraak bedoeld had uitgezeten, de J. DE WOLF en J. DE WOLF—BEEKMAN zeggen, mede namens wederzyd- sche Ouders, hartelyk dank voor de zeer vele blyken van belang stelling vóór en by hun huwelijk ondervonden, Meliskerke, October 1946. Mede namens wederzijdsche Ouders zeggen wij hartelijk dank voor de zeer vele gelukwensehen vóór en by ons huwelijk ont vangen. D. Versluys. J. W. VersluysSonius. Souburg, 15 October 1946. Weststraat 6. Voor de vele blyken van deel neming, betoond na het overlijden van onze zeer geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder, JANNETJE SANDERSE, betuigen wy onzen hartelyken dank. Namens de familie: J. Huysman. Koudekerke, October 1946. GEREFORM. GEMEENTE MIDDELBURG, Kerk Segeerstraat. D.V. Woensdag 16 October, 7.30 uur: Ds VAN STUIJVENBERG. vrijheid. De volgende nacht kampeert het hele gezelschap op een open plek in het woud, Jimmy en Willy leggen een groot vuur aan en zullen de eerste uren de wacht houden. De anderen slapen onrustig want telkens weergalmt door de stilte van de nacht het geluid van roofdieren, die op prooi uit zijn. Tegen middernacht schrikken Sjakie en Sientje met een schok wakker. Het machtig gebrul van een leeuw komt zo nabij, dat broer en zus nog in de zelfde seconde naar het kampvuur gevlucht zijn. Daar vinden ze ook de andere reisgenooten be halve een paar Soedaeendjes, die bezig zijn, de zebra's bij het kampvuur in veiligheid te brengen. Het hele gezelschap trilt van angst behalve Jimmy en Willy, die rustig hun opname-apparaat gereed maken. Vanaf 17 October a.s. z 1 de Graanbeurs op markt dagen geopend zijn van 13 tot 15 uur. Gevraag d Tevens STALMEST TE KOOP. GEBRS ROUW, 's-Heer Hendriks- kinderendijk, Goes. In ieder Christelijk gezin het Prot. Christelijk Dagblad!

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3