De Nederlandsche bodemschatten. BOEKHOUDER een Onderwijzeres, Burgerwoning Kamers te huur een Werkvrouw of een Meisje woord de jongens en meisjes op, zich met bezielende kracht op het jeugdwerk te werpen. De heer Jac. de Smit, prov. Bondsvoorz., sprak hierna een bezielend woord tot de jeugd en merate o.m. op, dat men van alle kanten probeert om de jeugd te winnen Met name noemde hij d; ÜJ.G als nijnila bet instituut, dat zich toelegt op het opvoeden van een krach, tige en gezonde jeugd. Wanneer er thans zooveel belangstelling voor de jeugd is moeten de jon geren altijd beseffen, dat er iemand achter hen staat die recht op hen heeft Jezus Chris tus. Spr. wekte de jongens en meisjes op naar de vereenigin- gen te gaan om zich te bekwa men in het werk Gods. Na een orgelsolo door Wim Evertsen en een declamatie door M. C. Verburg was het Rie van Riet, die appèl blies voor de meisjes. Ook zij wees er op, dat men van alle kanten beslag op de jeugd legt. Na een uiteenzetting over het werk op de M.V. volgde een opwekking voor de meisjes, opdat oojc zij zich in dienst van God mogen stellen. C. Tisslnk wekte als J.V.er de jongens op zooveel'mogelijk de vereen, te versterken met hun capaciteiten. Na de pauze was er de vroo- lijke noot in het programma. De kleine M.V. maakte op origincele wijze propaganda evenals Mevr. Rouw, die het Vereenigings A.B.C. ten ge- hoore bracht. Verder werd de avond gevuld met samenzang, declamatie en een liederenpotpourri, waarna Ds Stam de medewerkenden dank bracht en de heer Jac. de Smit den avond met dankgebed besloot. RETRANCHEMENT. Bazar. Het muziekgezelschap „Ons Genoegen" heelt een co mité gevormd om een bazar te organiseeren, teneinde de be rooide financiën op peil te brengen. Kerk en Zending- Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam (wijk 1), B. van Ginkel te Sloterdijk, J. G. Panhuise te Druten en Leeuwen en G. W. L. Vunde- rink, Ind. pred. met verlof te Hilversum, Beroepen te Wehl, R. Bosch- loo te Eikerzee; te Den Ham, (2e pr.pl.), W. Anker te Her- kingen; te Biggekerke, M. H. F. Witteveen, cand. te 's Gra- venhage. Aangenomen naar Eyerland (Texel), T. W. Dekker, cand. te Oldemarkt. Geref. Kerken. Viertal te Kampen (2 vac.), C. B. Bavinck te Voorburg (voor heen te Kampen), W. de Graaf te Schiedam, T. E. Hoekstra te Sassenheim en A. v. d. Weg te Bussum. Drietal te Naaldwijk, F. J. Jonkhoff te Malang (met ver lof hier te lande), A. A. v. d. Hoorn te Stad a. h. Haring vliet en H. J. Spier te Help man (Gr.). Beroepen te Naaldwijk, H. J. Spier te Helpman; të Donder- broek, Dr Ph. J. Huyser te Westerleete Rotterdam- Fe ij enoord, D. Krijger te Moerdijk; te Hoogeveen, A. Adema te Ten Boer. Aangenomen naar Bruinisse, D. Bremmer te Rijssen; naar Doetinchem, E. J. Wassink, le- gerpredikant te Chaam; naar Rotterdam (C.) voor de geestel. verz. der opv. van de koopvaar dij, K. G. S. Zijlstra te Hemrik- Lippenhuizen. Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Aangenomen naar Harlingen, J. Hettin'ga te Hasselt, die be dankte voor Zalk en Vecaten. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Gouda, P. H. Seg- gelink te Rotterdam-Charlois en P. J. de Bruin te Veenendaal. Beroepen te Gouda, P. H. Seggelink te Rotterdam-Char lois. Bedankt voor Enschedé, J. M. Visser te Hoogeveen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Moercapelle T. Dorrestein te Opheusden en L. Rijksen te Leiden. Beroepen te Terneuzen, M. Blok te Zeist. Voorts werd besloten aan het personeel in dienst dezer gemeen te, op grond van een circulaire van Ged. Staten van Zeeland, een „opbouw-toelage" toe te kennen van 20 procent van de grondjaar- wedde met een tniniinum van f 100 eu een majdmum van f 400 per jaar over ds jaren 1P45 en 1946. Tenslotte werd besloten over to gaan tot den aankoop van een per ceeltje gruud nabij de Achterweg Nicuwdorp ten behoeve van een beerput. Dhr Pik werd beëedigd als ge meente-ontvanger. TRIBUNAAL TE' GOES. Woensdag werden de volgen de uitspraken gedaan: Dingenis Me ij aard te> Yerseke: 6 mnd. intern., verb, verklaring vermogen lot f 200 en radiotoestel, ontz. Techten. Christiaan Evcrse te Yerseke1 jaar intern., ontz. rechten. Adriaantje Jo hanna van Klooster te Yerseke; invrijheidstelling, ontz. rechten. Dina Vermast te Goesverb, verklaring inboe del voorzoover in gebruik bij anderen, ontz. rechten. Willem H e ij b o e r te Wissenkerkegeen verdere maatregelen. Hendrik a Lena Nieuwkamer te Goes ontz. rechten, invrijheidstelling. Hjerna kwamen de volgende zaken aan de orde; Marinus Zuidweg, smid te Heinkenszand, thans in het kamp Vught. Hij was blok- leider bij de N.S.B. geweest, plaatselijk leider van het N.A.F. Verder werd hij beschuldigd van colportage met Vova en de Zeeuwsche Stroom, voordeel uit door den vijand genomen maat regelen te hebben getrokken en dat hij een zoo had in dienst van de Waffen S.S. Beschuldigde verklaarde huilend veel spijt te hebben en veel tegen over z'n kinderen goed te maken te hebben. Mr A. H. Kuipers verklaarde, dat beschuldigde een idealist was en oprecht berouw had. Hy riep clementie in. Samuel van Koeve rin g e, landbouwer te Waarde thans in kamp Rilland-Bath, Werd er van beschuld'gd lid van ds N.S.B, te zijn geweest vanaf 1935 en werkzaam als gruepsad- minlstrateur. Heeft gecolporteerd met Vova en de Zeeuwsche Stroom. Lid van de W.A. is ge weest, landwachtcr is geweest, een jachtgeweer heeft gedragen en agent van de vrijwillige hulp politie is geweest. Beschuldigde verklaarde geen jachtgeweer in z'n bezit gehad te hebben. Beschuldigde was zijn N.S.B.- loopbaan schijnbaar totaal ver geten, hij verklaarde van ver schillende dingen niets meer te weten. De heer de Roo merkte op dat besch. den indruk maakte, dat wanneer morgen de N.S.B. weer opgericht zou worden, hij als lid zou toetreden. De verdediger Mr Kuipers ver- I klaarde, dat hij het nooit andere I menschen lastig gemaakt heeft, f Besch. had zich de verschillende functies aan laten leunen. Naar de meening van verdediger had hij geen geweer gehad. Franciscus Dirkse, loodgieter te Goes, thans in kamp Ellewoutsdijk. Werd er van be schuldigd bij de N.S.B. aange sloten te zijn geweest, bij de land wacht is geweest en een jachtge weer droeg, werkzaam in dienst van den Duitschen Dienstpost, propaganda voor de beweging heeft gemaakt en verklaard heeft dat een zekere van Dalen voor stander was van een Bijltjesdag. De heer Buys merkte op, dat hij wel een zeer vertrouwd per soon was bij de N.S.B. daar hij anders geen huisknecht bij Dek ker kon worden. Ook z'n echtgen. werd gehoord. De verdediger Mr Kuipers zag in besch. een persoon die voor de gevolgen van zijn daden blind ge bleven is. Hij riep uiterste clemen tie in. Jacob C. G. Jansen Verplank e, hoofdonderwijzer te Kruiningen. Hij werd beschul digd zich aangesloten te hebben bij den N.V.D. Verder dat hij op verschillende wijzen blijk gegeven heeft va» Nationaal Socialistische gezindheid o.a. schreef hij in een brief dat bij „den landstand wel door de moeilijke jaren heen zal helpen". Beschuldigde verweerde zich fel. Hij meende, dat hij er nie mand kwaad mee gedaan had, wat Mr Vlaming hem echter uit het hoofd probeerde te praten. Beschuldigde heeft indirect de Duitschers steun verleend, hij kon dit echter niet inzien. Zijn verdediger Mr Kuipers, merkte op, dat hij bij zijn onder wijs nooit verkeerd geweest is. Goed beschouwd moest hij niet eens voor een tribunaal moeten verschijnen. In een intermezzo verklaarde de heer Buys dat hij het niet eens was met den verde diger. Mr Kuipers zag hem als slachtoffer van z'n eigen rancune gevoelens. Grootendeels ligt de grondoor zaak in den strijd tusschen het Openbaar en Bijzonder L.O. Petronella Wilhel- m i n a Bode, zonder beroep te Hilversum. Zij werd er van be schuldigd lid van de N.S.B., de N.V.D. en de Jeugdstorm te zijn geweest en vrijwillig in een Duit- sche vliegtuigfabriek te hebben gewerkt. Beschuldigde maakte een vrij zieligen indruk. Ze vertelde dat ze uit Hilversum naar haar zuster (Noom) in Goes was gegaan, waar ze haar bepraat hadden om lid te worden. Besch. had geen verdediger maar had toch vrij moedigheid direct uitspraak te vragen. Het Tribunaal voldeed hieraan en sprak haar vrij van verdere interneering. De definitieve, uitspraak zal echter evenals van de andere za ken plaats vinden op 23 October Bi) de hierna volgende perso nen zijn de bedragen in geld de som die betaald moet worden A. v. d. Voo, Zierikzee f 10.000; Leuntje J. Broeksma geb. Roth, Middelburg f 500; Maria E. Loo- ten geb. Vricnds, Middelburg f 175; J. Boons, Middelburg f 200, verder onder toezichtstellipg en ontzetting rechten, H. P, Ganscman, Kapelle f 5000; C. v. d. Weel, St. Amu- land f 1500; J. J. Scherbeijn, Vlissingen, f 250; verder onder toezichtstelling, verplichting om te arbeiden en ontzetting rechten. J. Wondergem, Goes alleen f 500 betalen. Voorts zijn de navolgende per sonen onvoorwaardelijk buiten vervolging gesteld: C. Robesin, Waterlandkerkje; J. J. van Laere, Sluis; Gabriëlle L. Vermeulen, Zuiddorpe; A. B. Wutack, Hulst; Melania Block, Janneke Brakman, J. Booman, allen Axel, overwe gende dat gerezen verdenkingen ongegrond zijn gebleken. Th. Snijders, Glaudia C. Weste ring, J. D. de Winde, allen Mid delburg; J. Weststrate, Vlissin gen; C. de Block, Axel; A. de Bruijne, Cadzand; R. C L. Clafijnsens, Sas van Gent; Au gusta M. Staelens geb. Debaere, G. van Hal en W. P. Pleijs, allen Aardenburg; Roza A. Lauret, Philippine; A. Nortier en J. H. Haerens, Oostburg; Henriette S. J. Stroecken, Hulst; Magdalena Stollaert en Anna de Schokker, beiden Vogelwaarde, overwegende dat de gerezen verdenkingen niet ongegrond zijn gebleken, doch dat de schuld van betrokkene van zoo- danigen aard is, dat oplegging van straf of maatregel niet gerecht vaardigd is te achten. Sportnieuws. Op de Nijmeegsche kermis werd een man uit de z.g. „rups- baan" geslingerd. Hij werd in ernstigen toestand opgenomen en naar het ziekenhuis ver voerd. Een laatste groet. Op het gealliëorde kerkhof te Kanchanaburi in Siam werden door een delegatie van 50 Nederlanders, die uit Bangkok waron gekomen, in tegenwoordigheid van velo autoriteiten kransen golegd op do graven van de in krijgsgevangenschap ge storven Nederlanders. Loden van de Nederlandsche delegatie en de gouverneur van Kanchanaburi tijdens de sobere plechtigheid. Verwerking van de ruwe olie. Groote plannen voor de toekomst. GEMEENTERADEN. 's-HEER ARENDSKERKE. In de Maandag gehóuden raads vergadering werd aan den heer J. Brouwer eervol ontslag verleend als onderwijzer van de O.L.- school van 's-Heer Arendskerke i.v.m. zijn benoeming tot onder wijzer aan de Herv. lagere school te Katwijk aan Zee. Met alg. st. werd benoemd tot onderwijzer aan de O.L.-school te Nieuwdorp dhr P. A. van Wij nen te Winterswijk. Aan de orde kwam wederom het voorstel Zonneveld om in het vervolg toestemming te verleenen tot het plaatsen van een draai molen op gemeentegrond. Met 3 stemmen voor (R.K. en P. v. d. A.), 5 tegen en 1 blanco werd het voorstel afgewezen. Dhr de Kooning vroeg aan den voorzitter om een prijzencommis- sie in te stellen, hetgeen werd toe gezegd. Zooals wij hebben vermeld, heeft de verwerking tot eindpro ducten van de ruwe olie, welke in Oud-Schoonebeek wordt ge wonnen, in de installaties van de „Bataafsche" te Pernis plaats. Tal van producten kunnen door de verwerking van ruwe olie wor den vervaardigd. Verschillende soorten benzine, petroleum, zoo wel voor verwarmings en verlich tingsdoeleinden, alsmede brand stoffen voor motoren. Stook-, smeer-, diesel- en gas- olieën kunnen door middel van distillatie, onder hoogen druk en -temperatuur, uit ruwe olie wor den verkregen. Het zeer uitgebreide complex van gebouwen en technische in stallaties van de „Bataafsche" meer dan 100 H.A. omvattende, heeft tijdens den oorlog, vooral na de stelselmatige vernielingen, die na September 1944 in Rotter dam en omstreken door de Duit schers werden uitgevoerd, dus danig geleden, dat na de bevrij ding niet veel meer dan een groote ruïne overbleef. Van de ruim 300 tanks met een opslagcapaciteit van 765.000 ku bieke meter, welke in Mei 1940 ter beschikking stonden, bleek slechts 14.000 kubieke meter te zijn overgebleven. Naast de ver nielingen werden door de Duit schers 125 pompen, 280 electro- motoren, 206 regelinstrumentcn, vele kilometers pijpleiding en alle magazijnvoorraden weggcroofd en naar Duitschland getransporteerd. Men constateerde echter, nadat de distilleerderijen en de „kraak installaties" niet onherstelbaar waren beschadigd. Na aanvoer van gedeelten der zeer groote materiaalvoorraden van de „Bataafsche" in Curasao, Amerika en Engeland, was het spoedig mogelijk het bedrijf in werking te stellen. Reeds na drie maanden konden 24 tanks weer in bedrijf worden genomen. Na een half jaar waren er 98 tanks, terwijl een jaar later i reeds 182 tanks aanwezig waren. I Op 1 September j.l. had men weer de beschikking over meer dan 200 tanks met een opslagcapaciteit van 600.000 kubieke meter. Op 15 Juni 1945 kon het eerste tankschip, de „Ondina" de haven binnenvaren, met een lading van 5.340 ton gas- olie en 3.047 ton petroleum. Tal van schepen volgden. De groote beteekenis van de installaties der „Bataaf sche" te Pernis blijkt uit den aanvoer van olie-producten. Van 10 Mei 1945 tot 1 Aug. 1946 werden bijna 2,4 milli- oen ton aardolieproducten en ruwe olie aangevoerd. Afge leverd werd tijdens de voor noemde periode 1.903.000 ton. Wanneer men bedenkt, dat de totale afgeleverde hoe veelheid in 1938 3000 ton minder was, dan is het be reikte resultaat, dat door inspanning van alle krach ten werd verkregen, opmer kelijk. Met het huidige herstel is de „Bataafsche" evenwel nog niet tevreden. Omvangrijke plannen zijn voor uitbreiding en vernieu wing van bestaande installaties gemaakt. In de voorziening van de groote behoefte aan machines en materiaal kan de Nederland sche industrie in de toekomst een belangrijk aandeel hebben. De „Bataafsche" hoopt zooveel mo gelijk bestellingen in eigen land te kunnen plaatsen. De ruwe olie, afkomstig uit Oud-Schoonebeek is van een ge heel ander type dan de olie, die tot dusverre in Pernis werd ver werkt. Bij de plannen voor de toekomstige verwerking van de ruwe olie uit eigen bodem zal hiermede rekening worden gehou den. De beteekenis van de in Schoo- nebeek gewonnen olie mag met niet onderschatten. Er bestaat aanleiding, om aan te nemen, dat de winning van olie uit eigen bo dem zeer krachtig zal worden be vorderd. De officieren-fiscaal bij het Bijz. Gerechtshof voor Zeeland te 's-Hertogenbosch hebben de volgende personen voorwaardelijk buiten vervolginggesteld J. A. Bliek, Johanna M. Spruit geb. van Gemert, beiden Middel burg; Rosalia E. A. Schroevers geb. Perwez, Vlissingen; Elisa beth J. Geene, Catharina Schet sen, beiden Tholen; Lena M. Pot- appel, Regina A. M. Verbeke, beiden St. Annaland; Margaretha H. J. van Raamdonk, Lucia de Roeck, G. A. v. d. Velde, allen Hulst; Anna H. Baert, E. J. Dorsselaer, C. J. v. d. Casteele, Janna van Espen, allen Axel; Adriana Chr. Fremouw, Cad zand I. C. Tierssen, Elvira M. T. Hoogerwerf geb. de Croock, bei den Aardenburg; Johanna C. in 't Hol geb. Gerritsen, Rotterdam, allen onder toezichtstelling van de S.T.P.D. en ontzetting rechten. C. Sinke, N. I. Verhulst, J. Wondergem, allen Middelburg H. J. v. d. Schouw en G. Schroe vers, beiden Vlissingen; C. J. Knuist, St. Maartensdijk; Janne tje H. Roukeman, Tholen; J. Tholcnaar, Oud-VossemeerMar tha Hoonderd, Sluis; Jeanna Chr. Maes, Petronella H. Savoy, G. M. J. Wauter, H. de Witte, allen Hulst; L. E. Baert, M. J. But ler, beiden AxelNelly A. A. Schrier, Terneuzen; Roza J. de Wit, Philippine; Elinie M. v. d. Steen, Sas van Gent; C. H. Jan sen, Waterlandkerkje; H. R. Vleeschouwer, AardenburgA. Hendrikse, Ouwerkerk, allen on der toezichtstelling, verplichting tot arbeiden en ontzetting rechten. Johanna Goudswaard, St. An naland en Adriana C. Sonius, Middelbure. onder toezichtstelling verplichting om te arbeiden, af stand doen van haar radio en ont zetting rechten. Clazina de Rijke, Arnemuiden, hetzelfde doch zon der verplichting om te arbeiden. A. Steijn, Arnemuiden, alleen onder toezichtstelling; Karl H. A. Wohler en Heinricha W. C. J. Wohler, beiden Middelburg onder toezichtstelling en verplichting zich te melden bij den Commis saris van Politie. Voetbal, Arnemuiden 2 heeft Zater dagmiddag laten ziien wat doel punten maken is. In den wed strijd 'tegen Kruiningen 4 werd niet minder dan 10 maal ge doeld. De strijd werd grooten deels op de Kruiningen-helft ge speeld en ondanks het feit, dat Kruiningen met succes de bui- tenspelval toepaste, ging de rust in met een 6—1 voorsprong voor Arnemuiden. Na de rust wist Arnemuiden nog 4 maal te scoren (10—1) met welken stand het einde kwam. Om den Zeeuwschen schaaktitel. Ondanks alle moeilijkheden van een geïmproviseerd tour- nooi verloopen de wedstrijden om den Zeeuwschen schaaktitel langzaam, maar gestaag. In de laatste vergadering van den Zeeuwschen Schaakbond Za terdag j.l. is dan ook van de kampioenschappen van dit, jaar profijt getrokken en heeft men distir.ictsgewijze voorwedstrij- den gecombineerd met evenre digheid van kansen van eiken deelnemer. Het eindtournooi zal dan 7 deelnemers tellen, een getal, waarop men ook dit jaar uiteindelijk is gekomen door het zich terugtrekken van de heeren J. J. van den Ende, Zie- rikzee en J, B. van der Staal, Terneuzen. Sinds onze laatste publicatie kwamen de volgende uitslagen binnen, VoorhansReusen 10; Quak- kelaarVerburg 01Ver burgQuakkelaar 10; Quak- kelaar Voorhan9 HVol- merMaartense 01Maar- tenseVolmer 10; Volmer Verburg 01; Verburg—Voor hans 0—1; VoorhansVerburg 01MaartenseVoorhans 1 0; VoorhansMaartense 10. De stand met een getaxeerde partij luidt 1 en 2 M. C. Verburg, Mid delburg en A. C. Reusen, Goes, 6 uit 9; 3. H. Voorhans, Sluiskil, 6 uit 114. M. J. Quakkelaar, Goes, 4H uit 9; 5. K. Maarten se, Middelburg, 4 uit 6; 6. J. M. Mullié, Colijnsplaat, 2H uit 4; 7. Dr G. Volmer, Wolfaarts- dijk, 1 uit 12 (uitgespeeld). Nagek. Advertentie. Chr. Bewaarschool „Samuël" te Kapelle vraagt per 15 October a.s. HELPSTER van beslist Chr. beginselen. Sol licitaties tot 12 October, 12 uur n.m., bij den Secretaris L. C. RIBBENS, Biezelingschestraat A 234, Kapelle. V eilingsberichten. MIDDELBURG. Veiling van 7 Oct. Andijvie 3.518 Dubb. Princesseboo- nen 6388 Snqboonen 6369; Saxa 62 —66; Pronkboonen 33; Uien 6--9; Peen 11—13; Spinazie 422; Roode kool 10--J7; Sa voye kool 6—15Boe re kool 2-H>| Witte kpol 4^-5; Prei 24? Spruit 47~=-50, alies per kif. Eos* peen 11—28 et, per bas) Sla T idem II 1«5; Bloemkool IA 28—29; idem I 21—41; idem II 11—22; idem III 7—21; Komkommers IA 14; idem I 13-16; idem II 11-14; idem UI 7—11 ct. alles per stuk; Tomaten 12 —33 ct. per kg.; Meloenen; Ananas 16; Net 2324 per stuk; Blauwe drui ven 121144 ct. per kg. Burgerlijke Stand NISSE. Geboren: Jacob M., z. v. D. Jansen en L. Weststrate. 'b-H. ARENDSKERKE. Overleden: L. P. de Kooning, 8 j., d. v. A. C de Kooning en P. Koens; A. Snoep, 74 j., weduwn. van J. Florjjn. Getrouwd: K. Mulder, 36 j. en J. M. de Jager, 26 j.P. Louwa, 25 j. en F. Koeijers, 28 j.A van Strien, 26 j. en A. P. Meijers, 2 7j. GeborenMarines P. F., z. v. A. N. Koens en C. M. van Zijl; Tan netje E. J. Goedegebure, d. v. A. Goedegebure en E. M. TavenierC. Wdskerke, d. v. M. Wiskerke en J. A. Schipper; Sara M.f d. v. H. Moer man en J. Verijzer; Jacob D., z. v. J. Schipper en J. M. van Dixhoorn; Francesca X. M., d. v. M. J. Koens en C. M. van den Dries; Cornelia A. G., d. v. C. Remijn en C. Simonse; Jacobus Nieuwenhuijse, z. v. A. Nieu- wenhuijse cn J. Moerdijk; Adriaan G., z. v. P. Gcetheer en J. de Boot; Elisabeth H., d. v. M. Pt Schipper en C. van der Meer. ST. PHILIPSLAND. Geboren: Jana- je d. v. M. A. Stola en N. Faasse; Mariene E. d. v. A Leautaud en A. M. van Lien. Getrouwd: P. J. Bruijnzeel, 29 j. en M. D. A. van Nieuwenhuijzen, 24 j. W. C. Oppeneer, 38. j. te Axel en J. L. de Later, 30 j.J. J. van Moort, 32 j. te Maastricht en J. C. Rein- hout, 29 j. AXEL. Geboren: Francois, z. v. F. de Caluwé en M. van Meurs; Rudi, z. v. F. C. P. Audenaerd en L. Hamelink; Abraham J. F., z. v. J. Naeije en S. M. van de Velde; Mar tha P., d. v. H. Stoelinga en M. BeersmaAdriaan J., z. v, A. L. Scheele en S. Dieleman; Martina, d. A. J. de Feijter cn N. de Jonge. Overleden: G. Agterhuis, 55 j., echt genoot van C. KotriaW. A. de Jonge, 52 j. echtg. van T. Meesen; G. Dieleman, 4 m., d. v. A. Diele man en A. Pladdet; S. Dieleman, 74 j., echtgen. van A. M. Blansaart; J. J. Michielsen, 70 j. weduwn. van M. L. de Rechter; J. A. Breepoel, 55 j., echtgen. van S. Barbier; M. Scheele, 65 j., wed. van J. de Jongs; M. M. L. de Neve, 2 j., d. v. P. de Neve en M. L. de Booij. Ondertrouwd: J. Hofman te Zaam slag, 31 j. en M. S. van Bendegem, 23 j.A. de Pooter, 55 j. en A. Ver- strate te Goes, 55 j,; C. J. Naeije te Terneuzen, 20 j. en P. Verstraten, 22 j.J. F. Lensen, 45 j. en S. den Engelsman, 42 j.C. P. Melieste te Roozendaal, 26 j. en N. Verpoorten, 24 j.J. L van der Hagen te Ter neuzen en A. C. van den Berge, 24 j.G. J. Kas te Vlissingen, 39 j. en M. S. Casteels, 32 j. Getrouwd: L. G. A. van Hese te Vlissingen, 21 j. en P. C. L. de Soomer, 25 j.J. J. van de Velde, 25 j. en P. Faas, 24 j.F. van Cadsand, 28 j. en A. J. Dieleman, 24 j.; T. Buys te Winkel 40 j. en M. N. de Booij, 41 j.L. van Dixhoorn, 25 j. en P. Smies, 24 j. RENESSE. Geboren: Job S., z. v. H. de Feyter en J. Dorreman; Jo hanna S., d. v. J. C. Stolte en E. E. Kloosterman; André S., z. v. S. Hart en S. E. Speliers; Johanna M., d. v. A. M. Verjaal en A. J. Boot. Getrouwd: H. de Feyter, 33 j. en P. v. Klooster, 32 j. THOLEN. Geboren: Lena J., d. v. A. E. H. BaaySchot; Machiel M., z. v. A. A. J. F. Guérand—Conelisse. Adriana J., d. v. W. v. d. Linde— v. d. Ende. Overleden: E. C. Bierens, 82 j., wed. van C. M. Bldk. Offic. Publicaties Kostelooze inenting en herinenting tegen pokken. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennisdat op Dinsdag 15 October des voormiddags van 9.00— 10.00 uur, gelegenheid bestaat tot kos telooze inenting en. herinenting tegen i pokken in het voormalige consultatie- bureau, Noordbolwerk 37. Er wordt in het bijzonder de aan dacht op gevestigd, dat de leeftijd be neden de 2 jaar als de meest geschikte voor inenting moet wcfrden beschouwd. I Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en ge- I boortedatums der kinderen is het ge- wenscht dat bij de aanmelding wor den medegebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinde- FINANCIEELE BERICHTEN medegedeeld door Incaaso-Bank N.V., Goes. Ameterdamsche Effectenbeura. Over het geheel genomen moest de stemming ter beurze nog ongeani meerd worden genoemd. Middenbeurs werden aand. Kon. Olie 345 350 pet. geadviseerd, hetgeen op de geheele markt een zekere druk uitoefende. Gedurende de tweede helft van het beursuur echter werd de tendenz vriendelijker met het gevolg, dat ten slotte aand. Kon. Olie 360 pet. no teerden tegen gisteren 356 pet. Hoe wel van de gewijzigde stemming 'n gun- stigen invloed op de overige fondsen uitging, kon toch niet worden voor komen, dat hier en daar nadeelige verschillen van gemiddeld 5 punten moesten, worden geïncasseerd. Het 130. AVONTUREN VAN SJAK E EN SIENTJE SNATER, WERELDREIZIGERS. Gelukkig halen de auto's nog juist het nogerdorp Oempelapadjoe. Suleika heeft het ontdekt, terwijl Jimmy, Willy en Sjakie ruzie hadden gekregen over de kaart van Afrika. Mannen zijn altijd onpractisch, meent de jonge dame, ze gaan op een stuk papier zitten turen, terwijl je veel beter es goed om je heen kunt kijken. In elk geval maken de wereldreizigers na een uurtje al kennis met de zwarte Soedan-eendjes. De huizen van hun dorp zijn gevlochten van takken en stroo en de eendjes zelf hebben als enige kleding een krans van palm bladen. Ze komen van alle kanten toesnellen om de zonderlinge witte eenden en hun nog merkwaar diger voertuigen aan te staren. Ze menen dat Sjakie en Sientje^ eerst zwart geweest, maar in de zon verschoten zijn. UW PIJNEN VERDWIJNEN met de schadelijke ruien, als ge met de beroemde dageljjksche (kleine) dosis Kruschen de zuren verwijdert, die de pijnen verwek ken, Dan smoort ge Uw rheuma- tiek als het ware in do kiem. Niet zonder xeden zweren ti^idnizendep. oiid-rheumaviekiyder* <?ve? de ge heele wmeld by Kyasehect Salts, Zij weten, ondervinding wat Kruscken voor hen deed. Volg hun goede voorbeeld, begin ook een bloedzuiverende kuur met Kruschen. Fabr. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). (Ingoz. Med.) aantal orders, dat werd uitgevoerd moest minimaal worden genoemd. Van de oliewaarden konden gew. aand. Dordtsche Olie per saldo een avana van 1 punt behalen bij een koers van 314 pet. De prefs, idem werden niet genoteerd. Claims Kon. Olie golden f 701 (f 692) en idfim Dordtsche Olie f303 (f298). Rubbers waren flauw gestemd voor het hoofdfond9, Amsterdam Rubber; het verlies bedroeg 6 punten bij een koers van 164 pet. Aand. Bandar Rub ber golden 119 (120 L.), Diie Bat. Rubber 117 (118 L.), Sum. Rubber 137 L. (137) en Vico 105 B.-107 L. (105 B108 L). Bij suikers was het eveneens het hoofdfonds, dat getroffen werd- De noteering beliep 255# (260). Nisu gold 130# (131#) en Vorstenlanden 59 (60). Tabakken pveneens lager. Deli Mij. 146# (150) en Senembah 139# (141). Aand. Deli Bat. Mij. niet verhan deld. Bij de scheepvaarten was de stem ming verdeeld. Holl. Am. Lyn 137 (138#), Kon. Boot 163 (164#), Rott. Lloyd 126 (124#) en Stoomv. Neder land 141 (140). Scheepv. Unie onver anderd 136# pet. Industrieelen waren meerendeela la ger genoteerd. Hooger noteerden: Hei- neken 238# (236) Holl. Beton 267 (265) Kon. Papier 181 (180) Lager waren aand. Aku 127# (128#) v. Berkel 99 (102), Philips 289 (291#), eert. Leverbros 260# (261#), Fokker 251# (255), Ned. Ford 326 (330), Gew. v. d. Bergh 244 (246), Electro Zuur 180 (182#), Holl. Meel 129 (130), Kon. Zout 337 (341), Ned. Gist 355# (355), Ned. Kabel 249 (255) en Vredesteia 123 (123#(, Cert, Calvé en Wij era on veranderd 146 en 137. Bankaandeelen lager genoteerd, Am- aterd. Bank 123# (123#). Incasso- Bank 132# (133), Rott. Bankver. 134 L. (134), Holl. Bank Unie oud 173# (175) en nieuw 165 (166#) en HoU. Disc. Bank 107# (110#). Herstelban- ken echter 1/16 pet. hooger bij eren koera van 101-15/16 pet. Op de beleggingsmarkt waren de staatsfondsen prijshoudend. 4 pet. Ne derland 1940 I onveranderd 101#, 3# pet. idem 1941 t.m. 1943 101# (101- 9/16) en de 3—3# pet. idem 1938 on veranderd 101# pet. Gemeeuteleenin- gen vaster voor de 3# pet. Amster dam 1937 n.l. 101# (101#) en 3# pet. Rotterdam 1937 eveneens 101# (101#). Part. Bew. Bel. Nederland onver anderd f 498, Binnenland f 183 (f 181 B.) en Overzee f157 (f158 B.). Spaarcertif. onveranderd 101-1/16 Wat brengt de radio 7 Vrydag 11 October. HILVERSUM I (301.5 M.)j 7.00 Nieuw9 7.15 Gymn.7.30 Gram. muz. 8.00 Nieuws; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Kamermuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.20 De Regenboog10.45 Fluit en piano; 11.30 Eddy Walis; 11.45 Fam. ber. uit Indië; 12.30 Sportagenda; 13.00 Nieuws; 14.00 Kookkunst; 15.1S Or gelspel; 16.00 Accordeon-orkest; 16.30 De school is uit; 18.00 Nieuws; 18.3 3 Ned. Strijdkr.; 19.30 Ned. T-jod*» Kruis; 20.00 Nieuws; 20.08 Kamermu ziek; 21.00 Metropole-orkest21.30 Men vraagt22.40 Overdenking; 33.15 Concert; 24.00 Sluiting. HILVERSUM H (415.5 M.): 7.00 Nieuws; 7.30 Gew. muziek; 8.00 Nieuws8.15 Gram. muz.9.50 Mo zart; 10.30 Morgendienst; 11.15 Trio; 12.00 Salonorkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Sextet; 14.00 Clarinet en viool; 14.40 Gram. muz.; 15.00 Kamerorkest; 16.00 Declamatie; 17.00 Meisjeskoor; 17.30 Vrij en blij 5 18.30 Kapel19.00 Nieuws 19.30 Kapel; 20.00 Nieuws; 20.05 Jeugdavond; 21.30 Bijbel in muziek; 22.00 Nieuws; 22.45 Overdenking; 23.00 Nieuwe vaderlandsche muz.; 23.00 Gram. muz.24.00 Sluiting. ADVERTENTIËN. Gevraagd door de Auto-Mij. Zeeland te Goes. (Auto-Mij. Zeeland omvat alle Autobusdienstlijnen in Zuid-Beve- land behalve de lijn GoesMid delburg). Aanmeldingen schrifte lijk aan het voorloopige kantoor te Borssele, Oostsingel 28. Het Bestuur van de Chr. school te Anna Jacobapolder vraagt Herv. of Ger.Toeslag van 500, 's jaars gedurende 4 jaren. Brie ven aan het Hoofd der school J. P. VAN DIJK. TE KOOP GEVRAAGD: in Goes of omgeving. Brieven onder No. A 1250, Bureau van dit blad te Goes. Echtpaar met baby vraagt in Goes of omgeving. Brieven onder No. A 1251, Bureau voa dit blad te Goes. Gevraagd voor 2 halve dagen voor halve dagen. Adres: Lange- viele 26, Middelburg. TE KOOP: 30 geb. Boeken, Chr. R., en Kachelpot met rooster, passend in Etna Kolenf ornuis 75 X 50. HOUTEKAMER, B 89, Ovezande Uw Handschrift is de sleutel tot de kennis van Uw karakter. Zend 10 regels schrift, en 3 gulden aan ervaren graphologe en U ont vangt uitvoorige karakterbeschrij ving, alsmede een psycho-advies van belang voor Uw verdere leven. Postbus 6047 - Amsterdam.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3