HUISSLACHTING. A. Wilking - Goes ATA Kerk en Zending, Wat brengt de radio Radiotoestel. MUZIEK en FOTOHANDEL. 20 nieuwe punten geldig van alle kaarten Dan VLUG naar: voor Confectie, Mantels en Jurken Manufacturen Woninginrichting Hofleveranciers van H. M. de Koningin MET 'Yvx&J- f/ AT/V' geleden uit Magelang repa trieerde, zal dan vertellen over Indië, ook in de oorlogsjaren, over het leven in de 'kampen, over het sociale leven aldaar enz. Ook zal gelegenheid gege ven worden vragen te stellen, Getracht zal worden een en an der af te wisselen door muziek en zang, Het belooft ee« inte ressante avond te worden, (Wij merken hierbij op, dit in antwoord op een ons gedane vraag, dat een vorig communi qué van den C.B.B. alleen aan de z.g. neutrale pers werd ver strekt.) VLISSINGEN. Brand in de Zeevaartschool. Zaterdagavond 7 uur werd de brandweer gealarmeerd door een der omwonenden van de Zeevaart school, waarin brand uitgebroken was. In precies 2 minuten na het alarm was de brandweer op den boulevard present en bleek 't vuur te woeden op de buitenplaats v^n de school waar een partij balken en werkhout was opgeslagen. De brand liet zich aanvankelijk ern stig aanzien, de vlammen laaiden vrij hoog op terwijl door den krachtigen Noordwesten wind de vonkenregen een gevaar voor de school beteekende, waarvan aan die zijde dc ramen nog niet her steld en daarom met zeildoek waren afgesloten. Door het snel optreden van de brandweer is de school voor een nieuwe ramp ge spaard. Met 2 stralen op de waterlei ding was het vuur snel bedwongen. Loocfsieerling verongelukt. Tijdens het beloodsen van een schip op de reede, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een ern stig ongeluk gebeurd. De loodsleerling R. Etienne af komstig uit Brussel is van de touwladder op de loodsboot ge vallen. Hoewel zijn val gebroken werd doordat hij terecht kwam op een persoon die beneden stond, werd hij toch zoodanig inwendig gekneusd dat opname in het zie kenhuis noodzakelijk bleek. Reeds Zaterdagmorgen is hij aan de be komen verwondingen 'bezweken. Conducteur uit de bus gevallen. Het was Zaterdag in verband met het bezoek van lady Baden jPowell aan Middelburg bijzonder druk op de lijn Vlissingen-Mid- delburg. De groote treiler die om half zes uit Middelburg vertiok was meer dan afgeladen waardoor de conducteur ternauwernood mee kon. De deur was blijkbaar met voldoende gesloten want even voorbij de halte Roelendale ging deze plotseling open en viel de conducteur er uit. Met een bloe dende hoofdwonde werd hij op genomen. Per auto werd hij tiaar Dr Peck te Middelburg vervoerd. De verwondingen bleken van dien J aard dat conducteur Louws kort daarop naar zijn woning te Sou- bufg kon terug keeren. Feestavond E.H.B.O. Zaterdagavond werd door de vereeniging E.H.B.O. aan haar donateurs in het gebouw Paling straat een feestavond aangeboden. De voorz. de heer C. Vader, heet te de vele aanwezigen welkom en deelde mede dat na het afgeloo- pen seizoen de diploma's waren uitgereikt en weet met het win terwerk zal worden aangevangen. Hij deed een beroep op de aan wezigen om dit menschiievend werk te steunen, aangezien de vereeniging geen enkele subsidie ontvangt en alles Uit eigen mid delen moet financieren. Daartoe was een verloting georganiseerd. Ook konden nog enkele leden worden aangenomen. Het verdere van den avond werd onder leidng van den heer C. van Oijen, die met enkele leden een zeer afwisselend programma bracht. Muziek zang en vlotte schetsjes wisselden elkaar op aan gename wijze af. 's-GRA VENPOLDER. Ontsporing. Zaterdagmorgen vond bij het station 's Gravenpolder's Heer Abtskerke een ontsporing plaats. Vermoedelijk door het niet wer ken van de automatische wissel onspoorde de locomotief met de tender. Daar er eerst uit Goes een werktrein moest komen duurde de vertraging op de lijn ongeveer een uur. Nadat de machine weer in het goede spoor was gezet kon de reis vervolgd worden. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. WAARDE. Tot volontair op het gemeen tehuis alhier is met ingang van 1 Oct. benoemd M. Alewijn alhier. O- EN W.-SOUBURG. De plaatselijke commissie van het T.B.C. Fonds „Draagt Elkanders Lasten" (C.N.V.) is voornemens a.s. Zaterdag 12 October een speldjesdag te houden ten, bate van het fonds. In de vacature ontstaan door het vertrek van den heer C. Sol, hoofd van de Marnix- school, naar Arnhem, is in diens paats benoemd dhr J. Gideonse van Oud-Beij erland. Deze is per 1 October in dienst getre den van de Marnixschool, welke momenteel nog wordt gehouden in de lokalen van de Juliana- school, daar de Marnixschool op West-Souburg door oor logsschade zwaar beschadigd is. DOMBURG. Bibliotheek hersteld. De bibliotheek van den „Volksbond', vereen. tegen drankmisbruik, heeft door ver schillende oorlogshandelingen aanzienlijke schade geleden aan het gebouw en veel boeken ver loren. Niettemin bleef zij, be houdens een onderbreking, lec tuur uitleeuen en hoopt in haar thans hersteld gebouwtje daar toe nog beter in de gelegenheid te zijn. ZOUTELANDE, 25-jarig ambtsjubileum Burgemeester Kodde. In de noodkerk te' Zoute- iande vond Zaterdag in aanwe zigheid van verschillende auto riteiten en een groot aantal in woners van Zoutelande de hul diging plaats van burgemeester C. Kodde, die op dezen dag zijn 25-jang ambtsjubileum mocht vieren. De huldiging stond onder lei ding van dhr Cijvat, die als eerste dan ook den burgemees ter feliciteerde. Vervolgens bracht mej. Dommisse—Kodde de felicitatie van de heele ge meente over en overhandigde een stoffelijk blijk van waar deering namens de gemeente- naren. Verschillende sprekers voer den hierna nog het woord, o.a. sprakenBurgemeester Kolff van Vlissingen over de samen werking op het gebied van de distributie, burgemeester Dreg- mans, voorzitter van den Bond van Plattelandsburgemeesters en seretarissen, memoreerde de flinke houding van burge meester Kodde tegenover de bezetters. Hij herinnerde aan de woorden van den burge meester tegen de Winterhulp; dat hij alléén kans zou zien geld van de menschen los te krijgen wanneer de Engelsche vloot voor de kust lag. Wethouder J. Verhagen feli citeerde namens de Oranjever- eeniging en Muziekvereeniging. De heer Verlaren deed dit na mens het bestuur vau de Chr. Lagere Landbouwschool te Middelburg aan welker oprich ting de jubileerende burgemees ter zoo'n groot aandeel heeft gehad. De heer J. Stroo, raads lid en oud-wethouder memo reerde de nieuwe wegen die in Zoutelande onder het bestuur van den burgemeester tot stand gekomen waren. De heer C. de Wolf, secretaris van de S.G.P., sprak over het aandeel van den burgemeester in den bouw van de nieuwe kerk van de Geref. Gemeente, Namens de vrijwil lige brandweer feliciteerde de commandant, A. Jobse, den burgemeester. Ds Vreugdenhil, Geref. predikant te Meliskerke, voerde het woord namens de Geref. Kerk. Verder sprak nog J. Wisse namens de bijzondere L.O. school. Vele materieele blijken van hulde en waardeering werden den jubileerenden burgervader aangeboden. Burgemeester Kocjde voerde na de verschillende sprekers het woord en dankte allen voor hun waardeering. Alles wat hij gedaan heeft, goed of kwaad, heeft hij ge daan onder bestuur van God. Alles wat er tot stand gekomen is tijdens zijn ambtsperiode is met Gods kracht gebeurd, alléén had hij niets kunnen doen. De burgemeester bracht allen en vooral dc gemeente-ambte naren dank voor hun prettige samenwerking. Voorts dankte hij den Commissaris der Ko ningin, die niet aanwezig kon zijn, voor alles wat deze voor hem gedaan heeft' om hem in zijn ambt te sterken. Spreker had moeilijke tijden meege maakt, maar met Gods hulp waren ook deze tijden door worsteld. Hij wees tenslotte op God, die de cenige weg en waarborg is voor ons wisselval lig leven Het muziekcorps „Luctor et Emergö" onder leiding van den heer Hollaers bracht enkele nummers ten gehoore, waarna de aanwezigen burgemeester en mevr. Kodde konden felicitee- ren. WESTKAPELLE. In de avondgodsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk werd Zondag herdacht, hoe dit dorp twee jaar geleden door het bom bardement op den Westkapelschen zeedijk werd verwoest. Ds W. Reus sprak een aangrijpend woord naar aanleiding van Mattheus 2 vers 18: „Rachel beweende hare kinderen". KOUDEKERKE. Vergadering Boerenleenbank. Woensdagavond vergaderde de Boerenleenbank te Koudekerke onder voorzitterschap van den heer W. Verhage. Uit het jaarver slag van den kassier bleek, dat de omzet f2412375,05 bedroeg. De balans ,gaf f 1489450.85 aan, de winst bedroeg f2652.02. Het aftredend bestuurslid J. Jasperse werd herkozen, evenals het aftredend lid van den Raad van Toezicht P. Aamoutse. In de vacature van M. A. Alewijnse als lid van den Raad van Toezicht werd gekozen W. Ova Mz. Tot plaatsvervangend lid van den Raad van Toezicht werd gekozen W. P. Roose. Medegedeeld werd dat getracht wordt een huis aan te koopen foor kantoor en kassierswoning. GROEDE. I Zaterdagmiddag werd op het terrein van den heer R. van de Water aan den Noordweg te Groede een Concours-Hippiqué gehouden dat wegens het zeer kemde weer slechts matig was bezocht. Het concours was ge organiseerd door de Ringrij- tlcrs vereeniging „In Galop" te Urocele, De nieuwe dienstregeling. Bij het raadplegen van de nieu we dienstregeling van de Spoor wegen blijkt, dat er toch een ver andering op de Zeeuwschê lijn is aangebracht, die aan de eene zijde een verbetering, aan den anderen kant een verslechting be- teekent. De laatste gelegenheid om vanuit Vlissingen de plaat sen tusschen Goes en Roosendaal te bereiken is nu vervroegd tot 19.17. Maar daar staat tegenover dat deze trein nog doorverbinding geeft naar Amsterdam, aankomst 0.40 uur. De trein Vlissingen-Goes ver trekt nu om 22.15. Wederopbouw-kampen. Woensdag wordt voor de vertegenwoordigers der provin ciale en landelijke pers een trip georganiseerd langs de weder- opbouwkampeu in Zeeland. Des morgens zal een' bezoek aan Z. Vlaanderen worden gebracht en des middags aan Walcheren. Deze trip wordt georganiseerd door de „Provinciale Comm. van Arbeiders bij den wederop bouw in Zeeland". De journalis ten van buiten Zeeland verblij ven in het kamp van den we deropbouw te Souburg. In de sinds 1939 ontstane vaca tures werden gekozen de heeren J. Leenstra, P. Loeve, P. L. Som- meyer en j. W. Willenstijn. Bij de behandeling der voorstel len werden eenige wijzigingen in de contributieregeling aanvaard. Bus tweemaal door trein gegrepen. Op den oubewaakten over weg bij Zauné op den weg ZwolleAlmelo, is Zaterdag een tot autobus verbouwde Ca- nadeesche vrachtauto, die uit de richting Heino kwam door een naar het Noorden gaanden goe derentrein gegrepen. De bus werd ongeveer 500 M. meege sleurd. Wonder boven wonder bleken de beide inzittenden, de chauffeur en een jongeman uit Zwolle, slechts lichte verwon dingen te hebben opgeloopen. Zij waren nog maar nauwelijks uitgestapt, toen de bus ten tweeden male door een trein werd gegrepen, nu door een goederentreu uit het Noorden. Daarna waren er alleen nog maar spaanders van over. Het treinverkeer ondervond vertra ging. TRIBUNAAL MIDDELBURG. Uitspraken '7 October jX Marinus J. N eels, kantoor bediende te Goes: intern, bepaald op tjjd, reeds in bewaring door gebracht en ontz. rechten. Do be schuldiging luidde: lid N.A.F., eere-ambtolijk medewerker N.A.F., workzaamlioid bij de Holl.-Duit- sche Aann.-Mij; optreden als tolk bjj do evacuatie in Sept. '44. Marinus Volkers, melk- siyter te Middelburg: intern, be paald op tijd, reeds in bewaring doorgebracht; verb, verkl. van ƒ100,en ontz. rechten. Hij werd beschuldigd van symp. lid maatschap der N.S.B. van vóór 1940 tot 1942. Maria S, v. Belzen v. Hoorn, zonder beroep te Sou burg: ontz. rechten. Haar werd ten lasto gelegdvrijw. werkzaam-1 heid bij de O.T., aanbrengen van I haar man bij D. Stormführer, die haar man liet arresteeren en het bewaren van radiotoestel en klee- ren voor D. militair, toen de D. i wegtrokken. Jan A. de Bakker, winke lier te Vlissingenintern., be- paald op tijd, reeds in bewaring doorgebracht en ontz. rechten. De dagvaarding hield in: symp. lid maatschap N.S.B. sinds 1941; lid N.V.D. en Pront van Nering en Ambachtcollectant W.H.N.om gang met leden D.W. Pieter Hoogstrate, tim merman-aannemer te Vlissingen drie maanden intem. en ontz. rechten. De beschuldiging was voorman of uitvoerder bij Weer- machtswerken en bij de O.T. op vliegveld Souburg; vrfjw. sloopen van 2 woningen in Zoutelande v. de D.; chauffeur bjj N.S.K.K. in België en Duitschland; veel zwarte handel met leden der D. bezettende macht. Ned, Herv, Kerk. Drietal te Kampen, A. J. Jörg te Heino, H. O. Molenaar te Halfweg en Th. A. Vos te Meppel. Beroepen te Bussum, G. W. Kant te Sliedrecht en (4e pred.- ph), M. L. W. Schoch te Vlissingen; te Eierland op Texel, cand. T. W. Dekker te Oldemarkt; te Oude Tonge en Oud-Beij erland, H. Harkema te Wijk bij Heusden. Aangenomen naar 's Graven- hage, 3e pred.pl., A. J. Bronlc- horst te Willemstad; naar IJs- brechtum, J. P. J. Palmboom te Geesteren. Bedankt voorfloten (N.-H.), J. Germans te Wieringermeer; voor Welsrijp, R. J. IJbema te Nieuw Weerdinge; voor Hans- weert, J. J. Stoutjesdijk te Tuil. Geref. Kerken. Beroepen te Yerseke, J. E. Booy te Surhuisterveen; te Oosterwolde (Fr.), T. H. Hoek- sema te Zwartemeer; te Baam, J. Kremer te Leeuwarden. Aangenomen naar Harderwijk (vac. H. J. Riphagen), Jac. An dree te Delfzijl. Vrij Evang. Gemeenten. Broepen te Goes, J. Karelse te Rotterdam (zendel. met ver lof). GOES. De in de vacature- Ds Korevaar beroepen predi kant Ds Boerlijst van Achlum, hoopt Zondag 17 Nov. a.s. al hier intrede te doen. Bevesti ger zal zijn Ds Odé, alhier. Ds A. C. v. Uohelen. Zondag is te Amsterdam plot seling, in den leeftijd van 46 jaar, overleden Ds A'. C. van Uchelen, predikant en predi kant-directeur van het diaco- nessenhuis te Amsterdam. Bevestiging en intrede. Na des voormiddags bevestigd te zijn door Ds H. A. van Loon van Grijpskerke, deed in de mid daggodsdienstoefening Ds E. R. O. Richard van Zundert, zijn in trede bij de Ned. Herv. gemeente van Oostkapelle, met den tekst: Lucas 5 5, „En simon antwoord- de en zeide tot hem, Meester, wij I hebben den geheelen nacht gear beid en niets gevangen, doch op Uw woord, zal 'ik het net uit werpen". Na de predicatie volgden toe spraken tot kerkeraad, kerkvoog den en notabelen, gemeente enz. en tot den bevestiger. Toespraken volgden van Ds Ni- colai namens de Ring Veere en van ouderling Kweklceboom na mens kerkeraad en gemeente. Op zijn verzoek werd den nieuwen leeraar staande toegezongen Gcz. 269 2. Na des morgens bevestigd te zijn door Ds Werges van We- meldinge met een, predicatie over Jozua 9 deed Ds Timmermans gekomen van Velg, Zondagmiddag zijn intrede t?ij de Vrije Ëvang. Gemeente te l'eraeke. Ala tekst was gekozen Ps. 27 4. De nieuwe predikant werd toe gesproken door den consulent Ds Werges, ouderling L. Stevenink, den heer C. Duvekot namens den Bond van Vrije Evang. Gemeen ten en wethouder de ICoeijer. Dr W. ten Boom ziek. Naar gemeld wordt, is de toe stand van Dr W. ten Boom, pred. in alg. dienst voor den Raad van Kerk en Israël, die een zware operatie heeft ondergaan, zeer ernstig. Bedankt. Ds H. A. Wiersinga pred. der Geref. Kerk te Leiden heeft be dankt voor zijn 'benoeming als secretaris van den Ned. Zeödings- raad. Predikant ter walvischvaart. Ds J. Wristers, Geref. predi kant voor de geestelijke verzor ging van opvarenden ter koop vaardij zal als geestelijk verzorger de eerste reis van de „Willem Barentsz" die half October ter walvischvaart vertrekt, mede ma ken. terwijl hierbij ook niet bere kend is de schade aan kerkor gels en gestolen 'klokken. Hier mee rekening houdend en "met het feit. dat vele kerken die reeds lang aas algebeele restau ratie toe waren, die nu tegelijk »et het herstel der oorlogs schade moet werden aangepakt, kan gezegd worden, dat de totale schade, berekend «aar het huidige prijspeil de f 50 rnil- lioen wellicht overtreft. In het gunstigste geval komt de helft van dit bedrag voor rekening van het Rijk, zoodat een bedrag van f 25 millioen door de kerk zelf zal moeten worden opgebracht. Er wordt nu een groote actie op touw gezet, om dit bedrag bij elkaar te brengen. WEDEROPBOUW. HET KERKBOUW- VRAAGSTUK. De schade voor de Ned. Herv. Kerken gezamen lijk wordt geraamd op 50 millioen. Het jongste nummer van „De Hervormde Kerk" is geheel ge wijd aan het kerkbouwvraag- stuk. De secretaris van de Bouw- en Restauratiecommissie, Mr G. A. J. ter Linden, deelt mede, dat blijkens door het Wederop- bouwbureau verzamelde gegevens, naar het prijspeil van 9 Mei 1910 de totale schade aan Her vormde Kerken bedraagt f 13.340.344. Maar daarbij ont breken -nog de gegevens van 17 gemeenten w.o. Rotterdam en Arnhem met haar prachtige Laurens- en Eusebiuskerken, Zij, die belang hebben by spoe dige uitbetaling van geleden oor logsschade om tot herbouw of herstel te geraken en geen resul taten mochten bereiken by Rjjks- of Gemeente-instanties, kunnen, zich schriftelijk wenden tot het Alg. Bemiddelingsbureau voor Wederopbouw, Henegouwerlaan 29 B te Rotterdam, welk Bureau met den meesten spoed voor af wikkeling zorg draagt.' (Adv.) 1. te Xmmingen en F. loos je, 27 j.; A. Boogaard, 25 i. en 11. P. Geldot, 23 j.; J. Stoke, 24 j. en J. Hol, 23 j. te Ovezanüe; S. Francke 25 j. te Oostkapelle en N. Boone, 23 j. Getrouwd: L, Francke 25 i. en M. J, de Pagter, 23 j. te Oostkapelle i J. I.ouwerse, 25 j. te Otiddnrp en A. Metiers, 24 j. Overledcr?: X de Yiesp^ j. crlit- feneorc WH Y'j, Jeagcpier, d„ d. v. L joasepisr e« Mevr,-, OOSTKAPELLE, Geboren: Herma nns, t. r. J. Wondergcm en M. v. Sorge; Fioris C., z. v. J. Pattenier en D. C. Wisse; Cornelia, d. v. A Joziasse en M. Jacobse; Willem F., z. .v. M. Jakobsen en J. Boone. Getrouwd: W. Snoep 26 i. te Rot terdam en C. de Rijke, 22 j.l A Flikweert, 26 j. te' Zierikzee en A. Melse, 23 j.J. Riemens, 38 j. en 1L Overwuk, 30 J. te Wymbritseradeel. V dlingsberichten. Burgerlijke Stand HEINKENSZAND. Geboren: Lau- rus A., z. y. C, J. Moelkcr en A. Smallegange; Pieter G., z. v. P. J. de Jonge en T. Wieckhardt; Pietera. C. M,, d. v. C. Moison en K. Rijk. Getrouwd: I. Slabbekoom, 55 j. en M. Versluijs, 48 j.Af. Huissoon, 29 j. en P. J. Almekinders, 25 j. L. Hoondert, 28 j. te Ovezande en A. Pompernolle, 27 j. Overleden: Jobbina de Winter, 74 j., echtgen. van M. Courtin. BAARLAND. GeborenCatharina C., d. v. L. van 't Westende en J. C. Boudens; Peter J., z. v. M. Rie mens en L. van Oosten. Getrouwd: C. F. Helmers, 26 j. en A. Riemens, 22 j.A. de Jonge, 21 j. en E. van den Broeke, 19 j. SEROOSK.ERKE. Geboren: Adriaaü, z. v. A. Tissink en L. van den Broeke; Klaais, z. v. J. Dekker env M. de Visser; Suzanna M., d. v, J. de Visser en P. Koppejan; Janny, d. v. L. Jongepier en N. Meijers; Hen„- drik P., z. v. W. Louwerse en M. Schoe; Jdhan A., z. v. J. Spruijt en J. Dekker; Geertrnida F., d. v. J. de Keijzer en J. S. SwartJohannes, z. v. A. J. Geschigre en M. van Keulen. Ondertrouwd: C. P. Willeboer, 05 MIDDELBURG. Veiling van 4 Oct. Andijvie 12—22; Dubb. Princesseboo- boonen 70—76; Wagenaars 70—75; Pronkboonen 41—48; Postelein glas 39—45; Pootuien 5—8; Peen 1423; Spinazie 2—20; Roode kool 13—20; Savoye kool S—23; Witte kool 2.8—4; Prei 23—28; Spruiten vuil 6565, alles per kg.; Bospeen 2430; Radijs 11, beide per bos; Sla I 4—8; idem II I—6; Bloemkool IA 18—31; idem I II33; idem U 219; idem LLL 211; Komkommers I 1014; idem II 713; idem III 511, alles per stuk; Drui ven: 142—162 ct. per kg.; Tomaten (kas) 3342; Tomaten (natuur) 22 32, beide per kg.; Meloenen: Net 15 —54; Ananas 19—57beide per stuk. Sportnieuws. RENESSE. De zomeravond Korfbal-compe titie op het eiland js practisch ten einde. De stand in de le Masse luidt: Vitesse I 14 13 1 0 P7 54—11 Rapide I 13 11 1 1 23 87—20 Roda I 14 7 2 S 16 41-42 Zwaluwen I 14 3 4 7 10 27-33 Strandvogels I 14 3 3 8 9 35—57 O. W. K. I 14 4 1 9 9 33-65 Velocitas I 23 2 4 7 8 32—58 Die Gouwe I 12 3 0 9 6 1648 Eindstand 2e Masse, afd. Schouwen: Rapide H 0 7 1 0 15 36-17 Strandvogels II 7 5 0 2 10 28—12 Roda H 7 3 0 4 6 18-23 Stormvogels Z 8 0 0 6 4 17—19 Dosko I 8 116 3 6-26 Eindstand @0 klasse, afX Schouwen Zwaluwen II 8 4 3 1 11 11—7 Strandvogels UI 8 4 2 2 10 11—8 Rapide IEL 8 3 1 5 7 19-12 Die Gouwe Ut 8 2 3 3 7 812 Stormvogels II 8 1 3 4 5 414 Offic. Publicaties Aanschaffing van leermiddelen. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen brengen, ter openbare ken nis, dat door den Raad dezer ge meente in zijne vergadering van 1 October 1946 is besloten aan de Ver eeniging voor bijzonder lager onder wijs op Gereformeerden grondslag al hier, ten behoeve-van de onder haar beheer staande school aan de Kasteel straat de benoodigde gelden beschik baar te stellen voor het aanschaffen van nieuwe reken- en taalmethoden. NAGEK. ADVERTENTIES. Heden, 7 October 1946, over leed zacht on kalm onze go- liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer Jakobus Konraad, wedn. van Johanna van Vlaanderen, in den ouderdom van ruim 80 jaar. F. F. Konraad. F. J. KonraadSchuyt. Joke. F. J. Konraad. D. KonraadNijsen. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Vrijdag. Vertrek sterfhuis 14 uur. Liever geen rouwbezoek. Middelburg, 7 October 1946. Domb. Schuitvlot 29. Dr E. J. Beumer. t In den ouderdom van 68 jaar is te Utrecht overleden de heer Dr E. J. Beumer, lid van de Eerste Kamer voor de A.R.-partij, in welke partij hij een leidende plaats innam. «Van 1913 tot 1933 maakte hij deel uit van de Tweede Kamer. Hij was voorts onder-voorzitter van den Centralen Raad van Be roep te Utrecht, voorzitter van het Centraal Bureau van Bijstand inzake het toezicht op de boekhou ding van notarissen, voorzitter van de generale commissie der Zuiderzeesteunwet en voorzitter van de eerste kamer van het Tri bunaal te Utrecht. Heden overleed onze lieve Groot- en Overgrootvader, de heer Jakobus Konraad, in den ouderdom van ruim 80 jaar. J. HoogenboomBakker. Ad je. Tommy. Leendert. Middelburg, 7 October &46. Seisdam 26. Christelijke Technici. In de te Utrecht gehouden ver gadering van de Ned. Ver. van Chr. Technici werden de versla gen van secretaris en penning meester en liet beleid van het be stuur goedgekeurd. De heeren C. Baars, C. Boer, H. Jansma en A. de Vries wer den als hoofdbestuurslid herkozen. Heden overleed onze lieve Groot- en Overgrootvader, de heer Jakobus Konraad, in den ouderdom van ruim 80 jaar. J. F. F. Hoogenboom. L. O. M. Hoogenboom Frederiks. Addie. André. Middelburg^ 7 October 1946. Beigerstraat la. Heden, 7 October 1946, over leed zacht en kalm in den ouderdom van ruim 80 jaar, de heer Jakobus Konraad, mede-oprichter van den Ijzer handel Firma J. Konraad en Zoon. Fa. J. Konraad Zoon.; Middelburg, 7 October 1946. Woensdag 9 October. HILVERSUM I (301.5 M.): 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.8.00 Nieuws; 8.50 Voor de vrc/uw; 9.00 Gram. mtiz. 10.00 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Vroolijke platen; 11.45 Fam, ber. uit Indië; 12.00 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.50 Koorzang; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Kamermuziek; 15.00 Voor de Jeugd; 17.45 „The Min strels"; 18.30 Ned. S.trijdkr.19.15 Musette-klanken; 20.00 Nieuws; 20.20 Philharm. orkest VI; 21.20 Hoorspel; 21.50 Jan Corduwener; 22.15 Mil. Ka pel; 22.45 Geestelijk leven; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. muz.24.00 Slui ting. HILVERSUM U (415.5 M.): 7.00 Nieuws; 7.30 Gew. muziek; 8.00 Nieuws; 8.15 Concert; 9.15 Voor jonge zieken; 9.50 Orkest; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Pianorecital; 12.15 Man- dc/linata13.00 Nieuws; 13.15 Orgel concert; 13.45 Fhiitrecital; 14.50 Gram. muz.; 15.00 Oude Ned. muziek; 15.30 Piano16.00 Zangrecital16.45 Voor jongens en meisjes17.45 Rijk over zee; 18.00 Ensemble; 19.00 Nieuws; 19.30 Engelsche les; 20.00 Nieuws; 20.05 Chr. Mannenkoor; 20.50 Hist. Verbondenheid; 21.10 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.30 Kwartet; 22.45 Over denking; 23.00 Schubert; 24.00 Slui- ting. ADVERTENTIËN. Gevraagd FLINKE DIENSTBODE. op buitenhuis bij Voorschoten. Klein gezin. Hulp van werkster en juffrouw voor de huish. Gun stige voorwaarden. Br. aan Mevr. KLINK, „Vliet en Wegen", Voor- 'schoten. TE KOOP: een prima spelend modern Zach. Jansenstraat 17, Middelburg lVmUWENDHK'33. vuss/Ncm Voor Filmavonden en Lichtbeelden diverse apparaten voorhanden. Eveneens MICROFOON-GELUIDSINSTALLATIES, zoo wel voor zaalgebruik als in de openlucht. TE KOOP GEVRAAGD: eenige 16 m.m. FILMTOESTEL* LEN voor stomme of geluidsfilms, eventueel defect geen bezwaar. NIEUWENDIJK 35 TELEFOON 97 VLISSINGEN. Personen, die een aanvrage hebben ingediend voor het verkrijgen van een huisslachtingsvergunning en daarop een afwijzend antwoord ontvingen, worden, onder bepaal de voorwaarden, alsnog in de gelegenheid gesteld him varken te slachten vóór 1 November 1946. Een aanvrage hiervoor moet uiterlijk 19 October a.s. worden ingevuld bij den Plaatselijk Bureauhouder. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland. TELEFOON 2687 Zeerus rJ ou-ctsn/ w-^y^dÜL^>) vru>e^- aJlxj cLz. ^CHUIMENÜE ^CHUUt^MiODEi. f

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3