Vergadering van kruideniers. lias an auto's in Zealand en Holland. Hand-Naaimachine Trap-Naaimachine Singer Kleer- makersmachinQ I Goed, goedkoop en wninig TTclit voor ledereen. Qoed goedkoop en zuinig licht voor ledereen. Goed, goedkoop en zuinig licht voor ledereemGoed. goedkoop en zuiff^aaSJEfeSaS^Tr ledereen. goedkoop en zuinig licht vooi ledereen. Goed, goedkoop en zuinig licht voor ledereen. Goed, goed koop en zuinig licht voor ledereen (Ingez. Med.) raad gaat met het voorstel ac- coord, de wethouders onthou den aich van bespreking en stemming. Het bestuur van de Chr. school heeft de tusschenkomst van Ged. St. ingeroepen, nadat zijn verzoek om terugbetaling van de huur van het lokaal „Rehoboth" door den raad was afgewezen vermits hem dfie huurprijs te hoog leek. Om uit de impasse te geraken verzoe ken G. St. aan den raad zich in principe te willen vereenigen met de uitspraak van een door G. St. aan te wijzen deskundige om den huurprijs vast te stel len. Een dergelijk verzoek is ook gericht aan de kerkvoogdij der N. H, Kerk. £>e raad gaat hiermede accoord. Bij de rondvraag wijst dhr Tichelaar op het gevaarlijk snelle rijden van vrachtauto's in de kom. B. en W. zullen maatregelen treffen. Dhr Geil- dof heeft vernomen, dat soih- mige pachters van gemeente grond, ofschoon zij nog geen voorschot hebben ontvangen, toch om de pacht gemaand worden. Het blijkt, dat dezuA ken zich tot> Landbouwher^P kunnen wenden. Spreker en <S? Dourleijn hebben er bezwaar tegen, dat nu reeds aannemers opmetdngen doen urn begroo ting te maken van de bouwkos ten van een nieuw gemeente huis. Zij achten dat het werk van den architect. Dhr Brand antwoordt, dat de architect op dracht heeft gegeven aan en kele aannemers ten einde te komen tot een berekening en een 'bestek; de gemeentetim- merman heeft er voor bedankt. Dhr Dourleijn heeft geconsta teerd, dat bij den bouw der volkswoningen wordt afgewe ken van de voorwaarden, in het bestek vermeld. Hij noemt 3 frappante voorbeelden. Des wege dringt de raad aan op toezicht door den gemeente opzichter, waarna dhr Dour leijn nog wijst op de urgentie van dat toezicht1. Hij informeert naar den aanleg van een sport veld, daar de voetbalclub in de competitie wil gaan spelen. Dhr Brand deelt mede, dat er aan gewerkt' wordt. 8700 EIEREN IN BESLAG GENOMEN. Op de provinciale boot, die van Perkpolder naar Kruicingen den veerdienst onderhoudt, werd een auto met ongeveer 8700 eieren aangeslagen. Twee personen wer den daarbij aangehouden en een van deze bleek in het bezit te zijn van een vlas-geleidebiljet. Reeds langen tijd hadden de ambtenaren van den C.C.D. vermoedens, dat er groote partijen eieren fraudu leus uit Z.-Vlaanderen werden weggevoerd, doch men kon niets ontdekken. Nu de eieren schaars worden en men met zekerheid wist, dat noch de eiervereeniging te Hulst, noch de V.P.Z. eieren konden afleveren, was men be nieuwd waar een volle auto met deze kippenproducten, die Vrijdag op de boot stond, wel vandaan kwam. Bij controle der papieren kwam alles uit en werden de be trokkenen op transport gesteld om nog meer bijzonderheden te kun nen achterhalen. WATERSCHAP „SCHOUWEN". In de Maandag gehouden ver gadering van het Waterschapsbe stuur van Schouwen werd o.a. meegedeeld, dat aan de ambtena ren van het Waterschap een maand invasietoeslag wordt toege kend, berekend naar de maand September 1944. Daar een deel van de werken aan Schalwijksnol, tengevolge van den oorlog, niet kon worden uit gevoerd werd f 52828.uit de be grooting genomen. f 53000. wordt nu afgelost van de leening ad f 143.000.Met deze aflos sing wordt 3 pet. verdiend. De rekening over 1944 met een ontvangst van f 3 gü A33,62°, en een uitgaaf van f 240.901,93, alzoo sluitend met een goed slot van f 119.581,69° werd goedgekeurd, evenals de rekening voor het Re- Voor een ia Goes op Woens dagmiddag gehouden samen komst van kruideniers uit alle deelen van Zeeland sprak de j heer H. Post, secr. v. d. Vakgroep Detailhandel in Krui denierswaren, over het doel en de werkwijze van de vakgroep, alsmede over de mogelijk- en moeilijkheden van de kruide niersbranche. Naar zijn meening zullen de kruideniersbedrijven, ia de toe komst een geheel ander aspect gaan vertoornen, nu de gedachte van concurrent steeds meer vervangen wordt door die van collega. Er moet steeds meer een commercieële binding ko men als uiting van den vast beraden geest onder de krui deniers, om hun vak (waarvoor een goede ontwikkeling noodig is) omhoog te brengen. De strijd tusschen groot- en klein bedrijf is, mede als gevolg van het optreden der kruideniers, ten gunste veranderd, waarvan spr. als voorbeeld noemde het overdragen der Uniewinkels aan zelfstandige kruideniers. Ook is zeer kort geleden een opleiding voor het kruideniers vak geopend, terwijl op het terrein, der moderne reclame, verkoopkunst etc. groote moge lijkheden liggen. Door de vak beweging is onlangs een voor stel tot een collectieve arbeids overeenkomst voor de kruide- niersbrancha ingediend, 't welk door het bestuur van de vak groep nader wordt bestudeerd. In de hierna volgende bespre king werd op een betreffende vraag omtrent het tijdens de bezetting tot stand komen van de vakgroep op een ondemocra tische wijze medegedeeld, dat de vrije standsorganisaties op dit terrein absoluut van groot belang zijn, doch dat volgens spr.'s meening deze een cultu reel doel hebben en de vak groep de meer technische zijde voor haar rekening neemt. Reeds heeft de vakgroep door haar vele contacten bij de mi nisteries en de rij lcsbureaux vele dingen bereikt, o.m., dat de kruideniers, die tevens ta baksproducten verkoopen (plm. 16.000 in het geheele land) hier mede kunnen doorgaan. Breedvoerig werd stilgestaan bij eenige gemaakte opmerkin gen over de te kleine winst marge van diverse producten voor den kruidenier. Geant- woord werd, dat deze opmer kingen niet altijd steek houden, daar het algemeen belang (het zoo laag mogelijk houden van de kosten van het distributie pakket e.d.) hier preavaleert en dat bij een economisch ver antwoorde bedrijfsvoering de kruidenier momenteel een be hoorlijk bestaan kan hebben. Door den heer M a e n e n wer den nog eenige mededeelingen gedaan over de Hulpactie ge troffen kruideniers, die in Arn hem reeds veel heeft bereikt en thans in de Betuwe de getrof fen kruideniers helpt. In het geheele land zijn 3000 getrof fen kruidenierszaken, waarvan ong. 150 in Zeeland. Ook hier zal een hulpactie worden ont wikkeld, waarbij de niet-getrof- fen kruideniers hun getroffen collega's zullen hfclpen. Deze hulp zal bestaan in het ver strekken van winkelinventaris. De gedupeerde kruideniers kon den zich aan het slot van de vergadering opgeven. Het districtsbestuur bestaat thans uit de volgende heeren: M. Siervogel, Goes, voorz.F. J. Thiery, insp. en J. Chris- tiaanse, Koudekerke, J. Baan, Middelburg en J. Seymour, Middelburg, servefonds, vermeldend est nadee- lig saldo van f 11504,83. Bij de rondvraag reide de heer Moolenburgh dat hij, niet verder zou willen gaan met het aanbeste den van nieuwe werken, voordat de minister zich duidelijk heeft uitgesproken over de plannen ter verbetering van den waterafvoer e.d. De voorzitter merkte op, dat het Dag. Bestuur overtuigd is, dat deze zaak in orde komt. Wanneer Schouwen niet verder door zou gaan met het uitvoeren van wer ken, dan zou Landbouwherstel misschien gelden gaan besteden voor andere werken. Dit jaar is 1 ton besteed en daardoor is het Osse-gebied klaar. Na eenige discussie werd beslo ten zich eens met den directeur van den Cultuur Technischen Dienst te verstaan. Op een vraag van den heer Moolenburgh over de kwestie „in genieur of hoofdopzichter" ant woordde de voorzitter dat in de December-vergadering een voor stel van het Dag. Bestuur over deze kwestie aan de orde komt. De heer Smallegange wenschte thans reeds een uitspraak in de kwestie „ingenieur of hoofdop zichter". De voorzitter ontraadde zulks. De heer Verbeek wees er op, dat, nu een besparing van f 53000 is verkregen door bestor- tingswerken niet verder uit te voeren, men de oeververdediging toch van den royalen kant moet bekijken; de gordel van kustwer- ken moet prima zijn om calamitei ten te overkomen. In dit verband zeide de heer v. d. Sluis, dat I de peilingen zullen uitwijzen of er in werkelijkheid bezuinigd kan worden. De heer Moolenburgh infor meerde of de vroegere voorzitter nu nog salaris toucheert, waarop de voorzitter antwoordde, dat hem nog niets uitbetaald is. De heer H. J. Gast herinnerde er aan, dat dit de laatste verga dering is dat de heer J. Patmos in hun midden is, wegens het be reiken van den bij de wet gestel den leeftijd. Sedert 1918 was dhr Padmos hoofdingeland, van 1921 heemraad en sedert; kort voorz. Voor hetgeen hij in deze drie functies heeft verricht, dankte hij hem, zich de tolk wetend van de gansche vergadering. Dat de re geering zijn verdiensten op prijs stelde, blijkt wel uit de hem kort geleden verleende Kon. onder scheiding. (Applaus). Da voorzitter dankte den heer Gast voor de woorden tot hem ge richt. Hij heeft met ambitie steeds de zaken van het Waterschap be hartigd. Nu groote werken op til zijn, had hij nog wel een tijdje wilien blijven. Hij hoopt dat hij getuige mag zijn van den goeden gang van zaken in het Water schap. (Applaus). In de daarna gehouden verga dering van hoofdingelanden, wer den twee aanbevelingen opge maakt voor heemraad. In de vaca ture J. Patmos werden aanbevo len; H. J. Gast, C. J. v. Schel ven en J. Vriesendorp; in de va cature J. Klompe (aftr.)J. Klompe, P. L. Vis en J. der We duwen. MIDDELBURG. Pijpers naar Middelburg. Het Tamboer- en Pijperscorps „Juliana" te Middelburg heeft 'n actie op touw gezet tot het aan schaffen van instrumenten (o.a. parade-troms). Behalve een verlo ting voor dit doel zal nu op Zater dagmiddag a.s. een propaganda- marsch worden gehouden, waar aan behalve „Juliana" het bekende Goessche corps „Excelsior" en „Jonge Kracht" van Kapelle zul len medewerken. Om half vier zal op de Lockade het groot saluut worden gebracht aan het corps, dat kortgeleden zijn parade-troms reeds ontving. Daarna worden „Excelsior" en „Jonge Kracht" verwelkomd onder het spelen van de herkenningsmelodie van „Juli ana", waarop volgt het uitvoeren van de parademarsch door de ge zamenlijke corpsen. Tijdens een marsch door de stad zal op drie punten worden stil gestaan, n.l. bij het ziekenhuis, op den Dam en de Markt. VLISSINGEN. Aan den heer P .Matzinger, die op 6 Dec. 1945 bij vonnis van den Pol. rechter te Middelburg, we gens overtreding van de Distribu- tiewet werd veroordeeld tot f 25 boete, is bij K.B. van 23 Aug. j.l. kwijtschelding verleend. Voorstellen gemeenteraad. Ia de Dinsdag te houden ge meenteraadsvergadering komt behalve de benoeming van een gem.-secretaris, o.m. aan de orde een voorstel van B. en W. om over te gaan tot het hu ren van het gebouwencomplex „De Meiboom'' met bijbehoo- rend terrein aan de Hendrik straat. Dit complex zal worden bestemd voor huisvesting van den technischen dienst en het waterleidingbedrijf, terwijl een gedeelte in gebruik zal blijven bij de brandweer, Sociale Za ken en Roode Kruis. Men moet tot dezen maatregel overgaan, omdat het reeds in 1940 aange nomen voorstel tot het bouwen van een nieuw kantoorgebouw met werkplaatsen en magazij nen op een terrein aan de van Dishoeckstraat voorloopig nog geen uitvoering zal kunnen vin den en omdat het, perceel in de Paid Krugerstraat, waarin thans het kantoor is onderge bracht, ongeschikt is voor het doel en er voorts een nijpend gebrek aan magazijn- en op slagruimte is. Het gebouwencomplex heeft nogal oorlogsschade opgeloo- pen. Do kosten van herstel wor den geraamd op f 45000, w.o. een bedrag van, f 10.000 voor centrale verwarming. De eige nares van de gebouwen!, de „Amstel", neemt van dit be drag f 30.000 voor haar reke ning, zoodat voor de gemeente een bedrag van f 15.000 over blijft. B. en W. stellen voor hun een crediet tot dit bedrag te verleenen. Een der andere voorstellen is het aanbrengen van eenige ac cessoires in de garage van den Reinigingsdienst, voor welk doel een 'bedrag van f 1600 noo dig is. B. en W. deelen vervolgens mede, dat het rollend materiaal van den Reinigingsdienst' niet meer in goeden staat verkeert en, hoewel nog bruikbaar, noodzakelijk moet worden, aan gevuld. Mitsdien wordt voor gesteld, één der uit de Dump Deelen ter beschikking van den handel gestelde trucks aan te schaffen. Van de Rijksver keersinspectie is reeds vergun ning tot aanschaf van een truck van f 3000 ontvangen. Na het aanbrengen van eenige veran deringen, waarvan de kosten op f 1000 worden geraamd, zal deze truck dienst kunnen doen als reserve van de beide ben- zinewagens. Voorts wordt de goedkeuring van den Raad gevraagd, om aan één der straten ten westen van den noodwoningbouw van den Koudek.weg den naam Presi dent Rooseveltlaan te geven. Het is noodzakelijk, dat aan de straten in het Havendorp namen worden gegeven. 'Tijdens de inundatie zijn vele lijken op het kerkhof van de Ned. Herv. Gem. aan de Bran derijstraat en ook eenige in den tuin van het perceel Emma- straat begraven. Nu de Noor derbegraafplaats weer zoover gereed is, wordt voorgesteld de op de tijdelijke begraafplaatsen hegraven lijken ia de maand October naar de Neorderber graafplaats over te brengen- De hieraan verbonden ko3ten ko men voor rekening van de ge meente en worden geschat op f 3000, waarbij zijn inbegrepen de kosten voor het weer in orde brengen van den tuin. De goedkeuring van den Raad wordt tevens verzocht op het voorstel tot toekenning van de z.g. „opbouwtoelage" aan het gemeentepersoneel voor 1946 en 1947, bedragende 20 pet. van de grondjaarwedde met een minimum van f 100 en een ma ximum van 400 per jaar. De Ver. voor Bijz. L.O. op Geref. Grondslag heeft ge vraagd de noodige gelden be schikbaar te stellen voor het aanschaffen van nieuwe reken en taalmethoden. Voorgesteld wordt de gevraagde f 550,65 te verleenen. GOES. De collecte gehouden bij het uitdeelen van Baby-voedsel door het Ned. Roode Kruis op 25 Sep tember te Goes heeft opgebracht f 69.09. BORSSELE. Terwijl men met een steek vlam in de garage aan het werk was trof de vlam een jongen van M. zoodanig in het gelaat, dat ernstige brandwonden ont stonden. Toen het zoontje van v. W. van de trap vied had het daarbij het ongeluk een beentje te breken. Het knaapje werd voor verdere behandeling naar het ziekenhuis gebracht, ARNEMUIDEN. Een zekere S„ werkzaam op de fabriek van Philips en Van Houten, alhier, bezig zijnde met het helpen laden van een wa gon ijzeren balken had bet on geluk, dat van een vinger van de linkerhand een top werd af- gekneld. ST.-PH1LIPSLAND. De Postduivenvereeniging hield Zaterdag haar laatste wedvlucht van Vilvoorde. Ie W. Neele, 2e J. Bakker, 3e Adr. de Braben, j 4e L. Verweij, 5e G. van Nieu- wenhuize. Wij ontvingen het volgende schrijven Hooggeachte Redactie 1 In de „West-Zeeuwsch-Vlaam- sche brieven" in Uw blad van 24 dezer komen eenige onjuistheden voor, die ik gaarne zou willen rechtzetten. De briefschrijver spreekt over een zeer ruime glas toewijzing aan het Kurhaus te Scheveningen. Ik moet hier echter opmerkeen, dat het Kurhaus gedu rende den oorlog practisch (uit wendig althans) onbeschadigd is bleven. Zoowel vóór als na de bevrijding werd het door militai ren bewoond, zoodat glastoewij zing niet noodig was en dan ook wel niet zal hebben plaatsgevon den. De (overigens niet groote) windschermen aan de zeezijde waren er vóór den oorlog ook al, sinds vele jaren I Reparaties bij de hotels enz. van de Maatschappij Scheveningen hebben vrijwel uit sluitend plaats gevonden met.... puin (hout, steenen enz.), afkom stig uit zeer zwaar beschadigde, voorloopig niet te herstellen hotels en villa's der Mij. Scheveningen. Da dienst v. d. Wederopbouw heeft, behoudens een weinig hout, gcén materiaal toegewezen. Ia do omgeving van het Kurhaus zijn tallooze woningen, pensions en hotels (o.a. Palace Hotel, Oranje hotel, Hotel de Galeries) nog steeds onbewoonbaar door gebrek aan materiaal en glas. Zooals trouwens in gehéél Den Haag nog duizenden woningen (vooral in Bezuidenhout, Stadhouderslaan e.o., v. Stolkpark, Harstenhoelc- plein e.o.) onbewoonbaar zijn, om dat glas en materiaal ontbreken. De gemeente Den Haag verloor 8319 woningen, geheel door oor logshandelingen verwoest, verder werden 1400 woningen zwaar en 10800 matig beschadigd, ongeveer 40.000 personen werden dakloos. Zelfs de puinruiming is nog lang niet voltooid; behoudens één noodkerk is nog niet één nieuw bouw, zelfs geen noodwoning sinds de bevrijding tot stand ge komen. De provincie Zuid-Hol land verloor 9 procent van haar woningen (het hoogste percentage van gehéél Nederland wat de ge héél vernielde huizen betreft). Er zijn maar weinig menschen, die dit weten en daarom schijnt het me goed dit eens naar voren te bren gen. Onnoodige misverstanden, die verbittering en afgunst veroorza ken, kunnen daardoor worden weggenomen. Hoewel Den Haag dus zelf tot de allerzwaarst getroffen gemeen ten van Nederland behoort en er zeer grxite woningnood heerscht, o.a. door gebrek aan glas is er nu toch sinds eenige dagen hier een comité jpgeric'it (secretariaat v. Speykstraat 107) om Zeeland met glas te helpen. Ik hoop van harte, dat dit comité succes zal hebben. Zijn taak zal echter zwaar zijn; tweemaal is er n.l. reeds een glas inzameling gehouden (glas van schilderijen), aanbevolen door den Burgemeester onder het motto: „Helpt Uw getroffen stadgeuoo- ten met glasl" Dat er in het „Westen" geen onbewoonbare krotten, bunkers e.d. bewoond worden, vindt zijn oorzaak ip het feit, dat dit ver boden is. Ik ben er van overtuigd^ dat als hier dit werd toegestaan, ook vele Haagsche „dakloozen" in „glaslooze" huizen, bunkers e.d. zouden trekken, liever dan maar steeds ingekwartierd of geëvacu eerd te bjijven. Wat de „mooie auto's" betreft, waarover de Zeeuwsch-Vlaamsche briefschrijver klaagde, deze vor men in werkelijkheid slechts een klein percentage behooren veelal tot de gezantschappen e.d. (Corps Diplomatique heet het of ficieel). Het is jammer, dat do brief schrijver niet in Brussel' is ge weest, dan had hij een véél groo- tere, voor den doorsnee-burger onbereikbare (schijn) luxe kunnen waarnemen dan in „Holland". Met de meeste hoogachting, NEDERLANDER. P.S. Meer dan duizend Scheve- ningsche arbeiders- en visschers- gezinnen kunnen nog maar steeds niet naar hun woningen in „Duin dorp" terugkeeren, omdat die wijk na de bevrijding werd „gevorderd" voor een in.ïrneering skamp 1 üf er werkelijk Rijksgebouwen zijn met „dubbele ramen" zal ik zien te weten te komen. Ik heb bovenstaand comité hierop gewe zen. R. 1 kini nog sporen van raiio-aoti- I viteit zijn aangetroffen. Voetbal. Wedstrijdprogramma Zaterdag middag-competitie 28 Sept. 1946. lc klasse. Kattendijke 1Nieuwdorp 1. Krabbendijke 1Wemeldinge 1. Rilland Bath 1—De Bevelanders 1 Araemuiden 1Kloetinge 1. 2e klasse. 'a-Heer Arendskerke 2Kapel le 1. Kruiningen 4Rilland Batli 2. Nieuwdorp 3—Yerseke 3. Co- lijnspl. Boys 1Arneinuiden 2. Wemeldinge 2Krabbendijke 2. KRUIMELTJES Rechtszaken. Uitspraken Rechtbankzitting van 13 September 1946. J. S. bewaker uit Ellewoutsdijk, die een gejetetneerde bad' dpod- gescjiot®. De eiseh was 3 jaar gevaagws,. straf. Uitspraak I jaar gev. straf. J. de R.8 maanden gevange nisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en bijzondere voorwaar den. D. v. B.8 maanden gevange nisstraf niet aftrek voorarrest. J. H. W. K.: 1 jaar gevange nisstraf met aftrek voorarrest Qfiïc. Publicaties Distributiepersoneel zal 4 en 5 October te Amsterdam een bijeenkomst houden om de rechtspositie van het distribu tiepersoneel te bezien. Gedurende de laatste drie dagen zijn 7 Italiaansche alpi nisten verongelukt. In België doen geruchten de ronde aangaande een ver loving van Prins-Regent Karei met Miss Mary Chur chill. De rest van de Britsche troepen in Algiers zal tusschen 2 en 4 October het land ver laten. De Argentijnsche delegatie, die in Spanje vertoeft voor den aankoop van schepen voor de Argentijnsche koopvaardij, zal ook een bezoek aan Nederland brengen. Het Grieksdie regeerings- orgaan heeft besluiten gepubli ceerd, volgens welke aan colla borateurs gratie of verminde ring van straf zal worden ver leend. Uit South-Port in Noord-Ca- rolina wordt gemeld, dat er aan boord van het tankschip een ontploffing heeft plaats gehad, waarbij vijf personen om het leven zijn gekomen; één wordt vermist en één is zwaar ge wond. De voorloopige president der Bulgaarsche republiek heeft een decreet onderteekend, waarbij de invrijheidstelling van 2462 gevangenen waaronder 1622 politieke delinquenten gelast wordt. s- Uit Washington wordt ge meld, dat men de prijsbeheer- sching ten aanzien van automo bielen van buitenlandsch fabri kaat wil opheffen. Het personeel verbonden aan de telefoonmaatschappijen in Italië ging Donderdag in sta king wegens het uitblijven van loonsverhooging. Plaatselijke netten werden voorloopig nog bediend. Ongeveer 3000 soldaten van het leger van den Poolschen generaal Anders zijn (uit Ita lië) in Engeland aangekomen en zullen naar de herscholings kampen' worden overgebracht. In Washington wordt offi cieel beleend gemaakt, dat aan boord van 75 schepen van Bi- Distributiekring Zierlkr.ee. ScLeerzeep voor Kappers. Dq Leider van den Distributiedienet Zierikzee maakt bekend, dat Heeren- kappersbedry ven voor de 10e, 11e, 12e en 13e periode 1945 wederom in aan merking komen voor scheerzeep. De aanvragen dienen op de gebrui kelijke wijze per formulier MD 233-41 te worden ingediend, waarbij het lid- maatschapsbev/ijs 1946 van de Vak groep kappsrfibedrü'ven moet worden overgelegd. Wanneer één of meer bedienden in een bedrijf werkzaam zijn moet ook de loonstaat worden getoond. Aanvraagformulieren Rijwielbanden. Gedurende de eerste tien dagen van de maand Octc/ber 1946 kunnen aan vraagformulieren voor rijwielbanden tem behoeve van scholieren worden af gehaald en ingediend, voor zoover deze personen aan de gestelde normen voldoen. Dit beteekend dus dat niet aange vraagd kan worden door scholieren die van tram of bus gebruik kunnen maken. Het Hoofd van de onderwijsinstel ling dient op de plaats van de werk- gevcrsvcrklaring tc verklaren, dat de betrokkene dagelijksch de onderwij 3- instelling bezoekt cn het opgegeven aantal kilometers per rijwiel aflegt. Het is nog niet bekend, wanneer op deze aanvragen bonnen voor rijwiel banden kunnen worden toegewezen. Uitreiking bonkaarten 12® en 119 period® 1946. De Leider van den Distributiedien at Zierikzte maakt Lakend, dat de uit reiking van bonkaarten l?c en 13c periode 1946, benevens tabak3-, ver snaperingen- en gecombineerde kaar ten zal plaats hebben op onderstaande dagen cn uren tc: Eikerzee (Gemeen) ehuis)Maandag 30 Sept. van 9.30—11 u., 1 isnos. 1— 80, zelfverzorgers; van 111 u. huis- nos. 81 en hooger, zelfverzorgers; van 23 u. normaal verbruikers. Duivendijke (Schoolgebouw)Maan dag 30 Sept. van 9.30—11 u. wijk L voor zelfverzorgersvan 1112.30 u. andere nos. voor zelfverzorgersvan 23 u. normaal verbruikers. Brouwershaven (Distributiekantoor) Dinsdag 1 Oct. van 9.3012 u. wijk A, B en C zelfverzorgers; van 1-^-3 u. wijk D en E zelfverzorgers; Vrij dag 4 Oct. van 9.30—12 u. wijk A, B en C normaal verbruikers; van 13 u. wijk D en E normaal verbruikers. Kerkwcrve (Gemeentehuis): Woens dag 2 Oct. van 911 u. wijk K voor zelfverzorgers; van 111 u. wijk N en R zelfverzorgers; va» 2—3 u. voor normaal verbruikers. Zonnemaire (Café Flohil)Donder dag 3 Oct. van 9.30—11 u. wijk A voor zelfverzorgers; van 11—12.30 wijk B voor zelfverzorgers; van 1.30—3 u. normaal verbruikers. Schuddebeurs (Café Cannoo): Vrij dag 4 Oct. van 9—12 tt. zelfverzorgers; van 1.303 u. normaal verbruikers. Zout 341 (543), Ned, Gist 367 (361), Rott. Droogdok 274# (277), Wyers 144 (143) en Vredestein 1J3# (124#). Aand- Fokker niet genoteerd. Bankaandeel^n nauwelijks veran derd. Amst. Bank 126# (126). Inbasso- Bank 134# (134), Hgrstolbanken 101# (101-1/16) cn .Rott. Bankver. en Holl. Disc. Bank onveranderd 135# cn 110)4. ^ert. Xwcntsche Bank 141# (111#). Oiicwoardcn ÏLcro. Oilc (383), claims ;dcm f734 (f74C\ gtw. Dordtschci Olie 431 (433) en prei", idew, 443 (449). Tabakken daarentegen, waren guns tig gedisponeerd. DeU Batavia Mtf» 146 (140), Deli Mij. 157 (152) cn Sg- nembah 146# (143). Van de suikers waren H.V.A. 2# punt hooger by een noteering van 284# pet., Java Cultuur golden 135 B (135), Nisu 136 (135#) cn Vorsten landen 63 (63#). Rubbers nauwelijks veranderd be halve voor aand. Amst. Rubber, die bij een koers van 179 pet. 5 punten hooger dan gisteren noteerden. Ban dar Rubber onveranderd 125, Deli Bat. Rubber 125 L (124#) en Vico 108 (108#). Sumatra Rubber niet ge noteerd. Bij dq scheepvaartwaarden daalde de koers, van Holl. Amerika Lijn tot 142 (144). Daarentegen noteerden Kon. Boot 172 (170), Scheepvaart Unie 141# (140) en Stoomv. Nederland 139 (138). Aand. Rott. Lloyd golden or.vcra. - derd 128 pet. Pakketten waitii punt lager bij een koers van 13/ pet. Van de mijnbouwwaarden brachten alleen aand. Biiliton II liet tot natte ring. De daling bedroeg hier 8 punten by een koers van 352 pet. De beleggingsmarlct was goed prijs houdend voor de staatsleeningen. 4 pet. Ned. 1940 onveranderd 101-1/16, 3# pet. idem 1941 t.m. 1943 onver anderd 101#. Voorts was de 3—3# pet. Ned. 1938 3/16 pet. beter bij een noteering van 101#. Gemeente-lecnin- gen pet. lager voor de 3# pet. A'dam 1937 bij een noteering van 101#; 3# pet. R'dam 1937 onveran derd 101# pet. Part. Bew. Bel. Nederland onver anderd f 505 GBBinnenland f 190 B tot f200 L Cf 195 B-f 200 L) cn Over zee f-164 B (f 162 B). Spaareertif. onveranderd 101-1/16 Burgerlijke Soand V eilir gsberichten (MIDDELBURG. Veiling van 25 Sept. Andijvie 9—14 et.Dubb. Prin- ccsseboonen 56—60; Stoksnijboonen 56 64; Saxa 48; Spinazie 424; Roode kool 10—14; Savoye kool 6—20; Boere- kool 3—10; Witte kool 2.8-45; Prei 18 —26, alles per kg. Bospeen 7—15; Ra dijs 3—4 beide per bos; Bloemkool IA 48-54; idem I 25—50; idem H 17—25; idem Hl 810; Komkommers IA 11 —12; Idem I 6—11; idem Et 8—12; idem EH 3—11, alles per stuk; Meloe nen Ananas 25—83Suiker 3474, beide per stuk; Druiven: Alicant 113 —119; Tomaten 17—17, beide per kg. GOES. Veiling van 25 Sept. Drui ven f125f138; idem C 4650; Bra men 4887; Groene Noten 110116, 58; idem I 14—32; idem II 7.50—19; alles per 100 kg.Bloemkool IA 36 idem IH 27; Komkommers 0.50—1; Kropsla I 6.50—7idem IE 13, alles per 100 stuks; Stoksnijboonen 4445; Prönkboonen 37—39; Dubb. Princesse- boonen 36—58; Stamsnijboonen 28—29; Witte kool 2.80—4.50Roode kool 4.20 —15; Savoye kool 9.50—19; Augurken 25111; Andijvie 12—16; Tomaten. 10 —34; Uien 8.50; Prei 16-19; Kool rapen 78.50; Spinazie 4, alles per 100 kg.; Radijs 3; Wortelen 26, bcido per 100 bos. FINANCIEELE BERICHTEN medegedeeld door Incasso-Bank N.V.y Goes. Amstcrdamsche Effectenbeurs. In groote lijnen gezien vertoonde het Damrak een kleurloos voorko men. In de verschillende hoeken was het zeer stil bij gebrek aan een be hoorlijke hoeveelheid orders. Welis waar deden zich hier en daar koers- mutaties voor, doch zulks moest uit sluitend aan een technische markt positie worden toegeschreven. Van de industricele fondsen noteer den aand. Aku 130 (127), van Ber- kel 100 (101#), Philips 300# (299#), Ned. Ford 335 (334), Centrale Suiker onveranderd 182, eert. Levcrbros 270 (268), idem Calvé 151 (150#), gew. v. d. Bergh 242 (240), Heineken 237 (237#), Holl. Beton 255 (250), Kon. GOES. Geboren: .Tan J., z. v. C. Boone en N. Krijnscn; Cornelia C., •d. v. J. de Jonge en C. D. Simonso te 'a-Heercnhoek; Maria A., d. v. C. A. Heijblom cn R. G. Rommero te Waarde; Adriaan J., z. v. C. M. «lo Wijs cn A. M. Ever se; Cornttlia /i. M., d. r. L. v. Mourilc ca L. ue Kok; Elly A., v. W. N. van Li ere cn K. J. M. Goethcer; Johanna T., d. v. H. Bcogaam ~n J. M. Montcau; Eiixabetii M., d. van J. J. (rout cn A. Schrijver t' ':-Gra -en- hage; Jacobus z. v. j. J. Schip per en A. J. Jobse; An*ia C., <1. v. M. Tilroc en N. ai. Zwi'tepoorte; Jeltje J., d. v. J. A. Mole-ijk* cn J. J. Evcrsea (overleuen). Ondertrouwd: L. van der Heijde, 19 j. te Kortgene en H. J. tic Bruine, 23 j.; -H. van der Vliet, 24 j. en N. J. Coppo'olsc, 23 j.C. A Tholenaar, 35 j. te is-H. Arendsl irlce en M. 'de Doelder, 29 j.L. Meyers, 39 j. 't 's-H. Arendskerke en C. J. A. M. Linderiberg, 34 j.; W. J. Bonnewei, 30 j. te Ellewoutsdijk en G. J. Gclok, 23 j.M. M. Does, 30 j. en M. Borgs, 33 j. Getrouwd: L. Joosss, 29 j. te Mid delburg en P. F. v. Hoorn, 24 j.J. H. Roolker, 28 j. en A. F. Mnrkussc, 19 j.; 13. Wijs, 26 j. en M. N. Rcjack, 26 j. Overleden: M. Burgs, 78 j., weduvre van W. T. Baarencs; C. Geuze, 39 j., echtgenoot^ va^ J. van Paasscn; D. dc Jonge, c,3 j. te Ovcsa-.'ulc, tcht- genoote van A. van Loenhout. ADVERTENTIE N. WelbedanJrt, burgers cui [burgeressen, Voor Uw Bpontano huldeblijk, En ook gij, audoro adressen, Zeer veel dank 'tzjj am c£ rijk. T[jdons mijn COs.ca verjaardag, Meegoviord mot mij in koor, Hiorniodo wil ik U allen dankon, Nogmaals U, mjjn denk hiervoor. Ook kot Muziekgezelschap [„Con Amoro", Dat mij eon serenado bracht, Dat mij zijn luiden klank dood [hooren, Hun wenseh ik: „Neem stcods too [in kracht". Dat God XT allen, en mij nog lang [mag sparon, Dat wij hior nog lang getuigen [ran mogen zijn, U en mg voor lood en ramp [bewaren, Dat is steeds do wonscli van mij. J. DB ©ROOT. Hoedekenskorke, A 00. TE KOOP: MAGDALENASTRAAT 8 GOES. TE KOOP: een Koukenkachol en oen Staten bijbel met platon en Apocriovs boeken in koporbeslag. Te bevra gen bij S. JOBSE, D 9, Hein- kenszand. 124. AVONTUREN VAN SJAKIE EN SIENTJE SNATER, WERELDREIZIGERS. 'n Mooi land hier, moppert Suleika, als ze uit het zand opduikt. Ik mocht vroeger wel graag in de duinen spelen, maar hier krijg je ze boven op je hoofd. Ja, proest Sachel, -ik heb ook wel 'n beetje meer van dat spul dan ik nodig heb, maar we moeten er maar zo gauw mogelijk uit zien te komen. Nu, dat is geen gemakkelijk karwei, want het fijne zand laat zich «naar heel langzaam verplaatsen. Jimmy en Willy halen er allebei een natte rug bij. Maar tenslotte is het toch zo ver, dat de auto's weer bruikbaar zijn. Ik ben be nieuwd, hoe het met ons water en met onze levens middelen staat, vraagt Suleika zich af, terwijl ze het laatste zand uit de alligator veegt. 'k Ben wel 'n beetje bang dat we de volgende dagen alle maal zullen knarsesnavelen,

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3