H.H. Kappers en Drogisten Flinke Looper gevraagd eenige Leerling-Verpleegsters Arbeiders nette Kantoorjuffrouw. OPENING A. A. VERBURGH Ontwikkeling Capilon voor na het scheren Lotion met alcohol gevraagd. WIJ ETEN TE VEEL! Wat brengt de radio GAAT U ZICH VERLOVEN F. J A N S E N, KRUIMELTJES RADIO- EN ELECTROHANDEL REPARATIE-INRICHTING Sedert 1834 Firma T. FABERIJ DE JONGE, Goes L. J. FL0RUSSE, Leliestraat 33, Goes Waterschap Ellewoutsdijk Licht Motorrijwiel. een Arbeider OPENBARE AANBESTEDING HANDELSHUIS „HET ZUIDEN" Postbus 40. Goes. Pianolessen. net Meisje Hulp In de Huishouding of Dienstbode Meid-Huishoudster HUISORGEL KABOUTERS. GEMEENTERADEN. BORSSELE. Donderdag kwam de raad hier bijeen. Na 't welkomstwoord leg den alle raadsleden den eed af. Voorgesteld werd, teneinde den gem,-secr, tijdelijk te vervangen, den ambt. ter secretarie J. A. M. Warren tot wnd. secr. te benoe men. De raad keurde dit goed. Tot weth. werden gekozen dhrn C. Almekinders en A. J. Melis. Een verzoek van H. Smits voor toekenning van een vergoeding vlg. art. 13 L.O.-wet 1920, voor zijn zoon, die de U.L.O. te Goes bezocht werd behandeld in gehei me vergadering. ST.-LAURENS. Donderdagmiddag vergaderde de nieuwe raad. De pas beëedigde nieuwe raadsleden werden welkom geheeten. Voorts sprak de voorz. waardeerende woorden over den toegewijden arbeid van hen, die niet meer terugkeeren, n.l. J. Wondergem, Joh. Vader, A. J. Barentsen en A. Abrahamse P.A.zn. J. Wondergem heeft een tiental jaren als weth. zeer veel in het belang der gemeente gedaan. Eveneens, herinnerde hij aan het overlijden van wijlen dhf P. Va der Hzn., die als secr. en ont vanger tal van jaren de gemeente diende. Tot weth. werden gekozen P. Boon (A.R.) en K. Wouterse (C.H.). Dhr J. Riemens vroeg of eer lang in de gemeente taxi-vervoer zal komen, dhr Joh. Marinissen hoe het staat met den nieuwbouw van 5 woningen, en dhr J. Koole Mzn naar de straatverlichting. Er is vergunning voor taxi-ver voer aangevraagd. Met de gas- voorziening is het nog lang niet rooskleurig. Aangedrongen is op straatverlichting voor den winter. Omtrent den bouw van nieuwe woningen, kan eerlang tot aanbe- stedig van een 5-tal aan de Kerk- laan worden overgegaan. Het vol gend jaar kunnen 20 woningen worde gebouwd. De rekening van B.A. wordt goedgekeurd evenals wijz. begroo ting 1946. naar 's Gravenpolder; J. D. Padmos, Yerseke; W. J. v. d. Ree, HoedekenskerkeP. J. Ruisaard, Goes; J. van Schaik, 's H. H.kinderen: J, Schalkoort, 'sH, AreridskerkeQ, J, van Schelven., Brouwershaven «a P. J. Zweemer te Borssele. De aanteekening voor analyse werd behaald door: Mej. A. M, v. d. Hooft en dhrn W. J. v. d. Ree, P. J. Ruissaard, J. v. Schaik en J. Schalkoort. De aanteekening voor calo rische werktuigen en electro- techniek door: Mej. A. M. v. d. Hooft en de heeren P. J. van Boven, W. J. v. d. Ree, J. v. Schaik en J. Schalkoort. De aanteekening voor tech nische mechanica door: Mej. A. M. v. d. Hooft en de heeren W. J. v. d Ree, P. J. Ruis saard en J. Schalkoort. Afgewezen 5 cand. Kerk en Zending. Protestantsche Interkerke lijke Ver. „Toenadering". Door leden van verschillende Prot. Kerken in Nederland werd, op initiatief van de Landelijke Contactcommissie van Prot. Gere- patrieerden, opgericht de Prot. Interk. Ver. „Toenadering". Deze beoogt de toenadering te bevorde ren tusschen de onderscheiden kerken en haar leden, teneinde de oecumenische gedachte bij de kerkleden te stimuleeren. Zij er kent de absolute autoriteit van de Heilige Schrift en wenscht zich daarvoor te buigen in geloofsge hoorzaamheid aan den Koning der Kerk. Zij belijdt den Christus der Schriften als Heiland en HEER. Het voorloopig bestuur van de vereeniging wordt gevormd door leden van de Ned. Herv., Geref. Chr. Geref., Oud-Geref., Baptis ten, Evangelisch Lutersche en Vrij Evang. kerken. (Secretariaat Tulpstraat 58, Utrecht). Als onderafd. der vereen, zal het Ned. Chr. Jongeren Reveil in zijn geheel tot haar toetreden. Het Christendom in Japan. Het Amorikaansche Bijbelge nootschap zond kort geloden 100.000 Bijbels naar Japan, wel ke epoodig uitgedeeld waron, en nog steeds groeit do vraag. De secretaris van het Japansche Bij belgenootschap deelde mede, dat er in Japan ongeveer 300.000 Christenen zijn, welk getal voort durend toeneemt. Van de 50 Christelijke onderwijsinstellingen welke Japan voor den oorlog tel de, is de helft verwoest en de meeste andere hebben schade ge ledon door luchtaanvallen, waar bij 37 leden van het onderwijzend personeel en 507 leerlingen om het leven kwamen. Toekomst der Ned. beschaving. Op het congres over de toe komst der Nederlandsche bescha ving sprak Donderdag als eerste Dr J. P. Kruijt over de sociaal- econ. veranderingen in Nederland. De tweede referent was Dr A. Oldendorff die tot onderwerp had „De econ. invloeden op het mo derne maatschappelijke cultureele leven". Hierna volgde een uit voerig debat. Des middags werden de con gressisten op het Nijmeegsche stadhuis door het gemeentebestuur ontvangen. Hierna trad nog als spr. op Dr K. Boschwitz over pers-propaganda, openbare mee ning en de psychische depressie. De Zeeuwsche week te Apeldoorn. Deze week stond Apeldoorn geheel in het teeken van Zee land. De Zeeuwsche Kring al daar had het initiatief genomen om onze provincie te steunen in de moeilijkheden, waarvoor zij staat. In één der Apeldooru- sche zaïken was een zaal inge richt met een schilderijenten toonstelling van bekende Zeeuwsche kunstenaars, zooals Jacobs, Heymans, Melse, mevr. Henderikx, de Wolff e.a. De heer Hoolhorst, dir, van de R.H.B.S. te Oostburg, heeft een interessante causerie over Zeeland gehouden. Donderdagmorgen vertrokken uit Middelburg een 100-tal jon gens en meisjes in Zeeuwsche kleederdracht per trein naar Apeldoorn, waar zij gisteren en vandaag een aanval deden op de beurzen der bewoners van de stad. De opbrengst der col lecte is bestemd voor aanschaf van verplegingsartikelen voor verschillende Zeeuwsche ver- eenigingen, die zich op medisch- sociaal terrein bewegen en die door den oorlog hun bezit ver loren. 12, beiden Tholen; Jacob v. d. Vreede, Krabbendijke; Magdale- na v. d. Werf, Burgh; Leendert Westveer, Wolfaartsdijk; Pieter C. van Dijk, Kerkwerve, allen ouder toezichtstelling S.T.P.D. verplichting om te arbeiden en ontzetting rechten. Petrus J. Bouweraerts, Vlissin- gen, verplichting tot betalen van f 250 en ontzetting rechten. Karei P. Brusket, Middelburg verplichting tot betalen van f 200 en ontzetting rechten. Paulus Verschueren, Clinge, onder toezichtstelling S.T.P.D., verplichting tot betalen van f 1500 en ontzetting rechten. Jacob Dagevos, Kattendijke, onder toezichtstelling van de S.T. P.D., verplichting om zijn radio af te staan en f 18000 te betalen en ontzetting rechten. Jacobus J. Boel, Vlissingen, verplichting tot betalen van f 500. Magdalena M. van Cruijningen, Zuidzande onder toezichtstelling S.T.P.D., verplichting om f 200 te betalen en ontzetting rechten. Achiel B. P. Dumoleijn, Ter- neuzen, onder toezichtstelling S. T.P.D., verplichting om f 2000 te betalen en ontzetting rechten. Wilhelmina F. Erdle, Vlissin gen, verplichting om f 750 te be talen, zich te melden bij den com missaris van Politie te Vlissingen en ontzetting rechten. Adriana J. Lantsheer, O.- en W.-Souburg, onder toezichtstel- Onderwijs. Z.T.I. te Goes. Aan de Z.T.I.-school voor Middelb. Techn. Onderwijs te Goes slaagden voor het eind examen in de afd. Waterbouw kunde: P. J. v. Boven, Nieuw- dorp; A. Buys, Goes; W. J. Dek, Borssele; M. Dobbelaar, Bruinisse; A. J. Eggebeen, Wolfaartsdijk; O. Geleedst, Wolfaartsdijk; A. Hoek, Vlis singen; Mej. A. M. v. d. Hooft, Goes; J. de Klerk, Kloetinge; J. C. Melis, Borssele; K. Min De Officieren-Fiscaal bij het Bijzonder Gerechtshof te 's Her togenbosch voor de Provincie Zeeland hebben de volgende per sonen voorwaardelijk buiten ver volging gesteld: Wilhelmina C. Willemse geb. Haayman, Middelburg; Adriana V. d. Velde geb. Hoogerheide, Wissenkerke; Cornelia Bliek, Sas van Gent; Suzanna C. du Bois, Sluis; Pieternella A. Fieret geb. Dooms, Elisabeth A. A. de Putter geb. Warrens, beiden Ter- neuzen; Johan le Dues, St. Lau rens; Levina de Jong geb. Hoo- gesteger, ScheveningenMaria A. v. Poelje geb. Uiterschout en Francois Dieleman, Vlissingen; Hendrik v, d. Weel, Zierikzee; onder toezicht stelling S.T.P.D. en ontzetting rechten. Emma Bruggeman, Sluis Francina Hamelink, Rosalia C. Cornelissens, Simon Hamelink, Janna P. J. Gaanderse, allen te Terneuzen; Clara A. Pot, Egbert F. de Croo, Jannetje Daane, Cor nells Haagenaar, allen te Vlis singen; Hubert Hoogstrate, Jan netje Boone, Pieter Vlaming, Si mon Vlaming, allen te Yerseke; Willem Westveer en Elisabeth C. Harte, beiden Goes; Ursala de Vries geb. de Koning, Amster dam; Maria Koster, Arnemuiden; Johanna C. H. de Bruine, Haam stede Marinus den Dekker, Nisse; Catharina K. Goossens, Schore; Willem Leijdekkers, Zie- rikzee; Simon Louwerse, Krui- ningen; Adriaan v. Popering, Bruinisse; Anthonia P. Ridderhof St. Annaland; Dije Roukema (Dam 24), Dije Roukema, (Kaai Eon dor Engelsehe school kinderen, die via de World Frindship Association een 14- daagseh bezoek aan Arnhem heeft gebracht, heeft, nu zij in Engeland terug is, een aar- digen brief geschreven ter plaatsing in „Groot-Arnhem". Zjj bedankt daarin voor de buitengewoon hartelijke ont vangst en de onvergetelijke vacantie, die zij in Nederland heeft doorgebracht. „Er was maar één ding, waaraan we niet konden wen nen", schrijft de 17-jarige dan verder in dezen brief, „en dat waren de flinko maaltijden, die u gebruikt. Wij eten ongeveer half zoo veel als u ling S.T.P.D., verplichting om te arbeiden en f 150 te betalen en ontzetting rechten. Herman C. Vrieze, Terneuzen, verplichting om f 250 te betalen en ontzetting rechten. Jantus Meijaard, Yerseke, on der toezichtstelling S.T.P.D., ver. plichting om f 1000 te betalen en ontzetting rechten. Verder zijn de volgende per sonen onvoorwaardelijk buitenver volging gesteld: Pieter H. v. d. Hof en Carolus W. Rademaker, beiden Vlissingen; Ary Koppejan, Jan K. Kodde, Catharina S. Bar- to, Anna M. van Beveren, allen MiddelburgJosephus Coppens, Suzanna M. Coppens, beiden Sluis; Dingeman van Doeselaar, Sluiskil; Hendrika van Zon geb. van Gonpel, Serooskerke (W.) Francina M. Hamelink, Francois de Doelder, Maria J. Hoolsema geb. v. d. Wande, allen Terneu zen; Arie de Jonge, Hulst; Pie ternella Peterse, Rotterdam; Magdalena van der Bunder geb. Ringboot, wed. Stephania M. Wagenaar geb. Slabbaert, beiden St. Jansteen; Hendrikus van Hal, N. en St. Joosland, allen met overweging dat de gerezen ver denkingen niet ongegrond zijn gebleken, doch dat de schuld van betrokkenen van zoodanigen aard is, dat oplegging van een straf of maatregel ingevolge het besluit Buitengewoon Strafrecht of het Tribunaal Besluit niet gerecht vaardigd is te achten. Bcrnardus J. H. A. Abspoel, Cornelis C. van Oosten, geb. Bouwense, beiden Middelburg; Jacoba A. M. Batselaar, geb. Bevin, Pieter Rijckhorst, beiden Sluis; Cornelis J. Hommaas en Johannes E. Boonstra, Johannes Wegeling, allen Vlissingen; Bas- tiaan v. d. Geest, Borssele; Klara K. S. Hartung, Goes; Jan Huijs- sen, Terneuzen, allen omdat de gerezen verdenkingen ongegrond zijn verklaard. Voor allen geldt de verplichting zich te gedragen als goed Neder lander. De zomerdienst der K.L.M. zal tot en met 5 October ge handhaafd worden. De winter- dienst vangt dus op 6 October aan, Voor het junnenjandsche verkeer Is deze datum 1 Qct. Op 31 Augustus zou gene- raal-majoor dr A. Nawthorn, de commandant der 23e Indi sche divisie, per K.L.M.-vlieg- tuig naar Indië terugkeeren. De „Astrida", een der Duit- sche schepen die aan België als herstelbetaling wérden toege kend, is uit Noorwegen in de haven van Antwerpen aangeko men. AFSCHUWELIJKE MISDAAD TE ROOZENDAAL. Door de Roozendaalsche politie is een afgrijselijke moord tot op heldering gebracht. De 47-jarige landbouwer C. P. is gearresteerd wegens moord op zijn 21-jarige dochter Johanna. Maandagmorgen werd geconstateerd dat Joke dood in bed was gevonden. Het inge stelde onderzoek toonde aan, dat het meisje den laatsten tijd was opgesloten in een donkere bed stede. Zondagmiddag heeft P. zijn dochter door wurging om het le ven gebracht. P. is volkomen toe rekenbaar doch een zeer cynisch type. Het meisje zou reeds langen tijd malende zijn. SCHEEPVAART- BERICHTEN. 30 Aug.Aangek te Vlis singen: ,,Ebro" met „Achilles" van Dninkerke; „Zijpe" van Antwerpen.; s.s. „C.G-N.R," vas Dordrecht1; van Vhss, vertrek ken; „Tijne" naar Le Havre „Zijpe" naar Middlesborough; „Ebro" naar Le Havregep. van Antwerpen: „Gees" naar Denemarken; „Thames" naar Marseille; „Kaap Falga" naar Kopenhagen. 31 Aug.; Aangek, te Vlis singen: „Zeus" van Antwerpen. Nagek. Advertentie- voor stadswijk te Vlissingen. Aanmelden: Kantoor „Zeeuwsch Dag blad", Waistraat 33, Vlis singen. TRIBUNAAL TE ZIERIKZEE. Uitspraken I z ak Hage te St. Maar tensdijk, twee jaar interneering en ontz. rechten. Frans van der Est te St. Philipsland: W2 jaar inter fering; vermogen verbeurd ver klaard; ontz. rechten. L. Dekker te Poortvliet onmiddellijke invrijheidstelling ontz. rechten. D. L. de B r ui n e te Eiker zee: onmiddellijke invrijheidstel ling; ontz. rechten. J. J. Polderman te St. Maartensdijk in beslagneming van f 30.000.ontz. rechten. en J. Schaalje 17 j. Gehuwd: J. C. Schrijver 26 j en J. de Pree 27 j. Overleden: J. A. M. Platteeuw, 59 j., echtgenoot van J. Platteeuw. WISSENKERKE. Geboren: Jacoba Ad, v, A. ¥- Wegterwecle-Bar- d.cl* Dient je, d v. M. DsenDQfll» Wirtsi Mnraaretha, d, y, J. do Vis* «er-Degthsl. Ondertrouwd: N. de Regfc t© Kort» gene en P. Wilderom. Gehuwd: J. C. Vermeulen 28 j. en C. P. de Looff 25 j: L. Tange 28 j. en S- M. Buijze 25 j. Overleden: M. Kempe 87 j. Wedn. v. M. E. Scherp. THOLEN. Geboren; Jacobus J. m., z. v. Ph. Steketee v. Zweden; Jan P., z. v. C. A. Goedegebuure-Jeroen - se; Karei L.p z. v. K. M. Priem- Dongen. Gehuwd; J. C. Bout 60 j. en J. Beuskens 49 j.; Tj. Burger 61 j. en A. Voshol 56 j. Overleden; A. J. Gelui 57 j. aa. v. C J. R.ij8tenbil. Offic. Publicaties Burgerlijke Stand GOES. Geboren: Petronella J. M., d. v. J. Vermeulen en M. J. Kooien; Josina P. H., d. v. J, C, Oreel (over leden) en J. H. Visser; Josephus M., z. v. P. A. Somera en M. Vader; Catharina T., d. v. A. D. Vleugel en van P. J. de Witte; A. M. d. v. C. J. Roose en A. MM. v. Höorn; Dina J. d. v. H. Lammers en C. M. Molhoek te HeinkenszandJan z. v. P. Paauwo en C. Govers; Cathalina D. d. v. I.. A, Meulenberg en D. P. v. Fraassen. Ondertrouwd; J. P. Baarendse 26 j en N. Nonneke8 24 j.A. Mijna- bergen, 21 j. en P. C. Kcrkhove 16 j.J. D. Knapp 24 j. te'Toronto Gemeente Vlissingen. Aanvang lessen Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool. B. en W> brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de lessen aan de Gemeentelijke Middelbare Han delsavondschool aanvangen op Dins dag 3 September a.s. 18.30 uur in het schoolgebouw aan de Bouwen Ewout- straat. Nieuwe Leerlingen kunnen zich dac» alsnog opgeven. Leerlingen met M.U.L.O.-diploma of gelijke schoolontwikkeling worden zonder examen in de 4e klasse ge plaatst. Het einddiploma geeft vrij- stelling voor het Middenstandsdiplo ma opleiding voor typen en steno grafie. Aanvang leasen Openbare Lagere Scholen. B. en W. brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de lessen aan de Openbare Lagere Scholen aanvan gen op Dinsdag 3 Sept. a.s., volgens onderstaand schema School A (hoofd dhr A, de Kan); klasse I, HE en IV half negen, klasse H half gif, klasse V en VI half twee. Schóól B (hoofd dhr P. A. Bil): klasse I en IV half negen, klasse II, IH en V half elf, klasse VI half twee. School C (hoofd dhr J. W. G. Leef- lang)klasse I, H, IV en V half negen, klasse III en VI half elf. School D (hoofd dhr J. Q. Brand); klasse I, II, IV, V, VI half negen, klasse Hl half elf. School E (hoofd dhr G. v. d. Kreke) 7e en 8© leerjaar; alle klassen hall negen. Alle scholen zijn ondergebracht in het schoolgebouw aan de Bouwen Ewöutstraat. Alleen de klassen I en II van school B (hfd de heer P, A; T)l|) g»an naar de TLK, Meisjessgiuj-J. nan fPt ijrce»*;, Dinsdag 3 September. HILVERSUM I (301.5 M.): 700 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.7.30 Morgengebed; 7.45 Gr. muz.8.00 Nieuws; 8.15 Pluk den dag; 9.45 „Een uur bij de familie Bach"10.45 „Voor het altaar der schoonheid"; 11.00 Lon- densch Philh. orkest; 11.30 „Als de ziele luistert"; 11.45 Fam. ber. uit Indië; 12.30 Lunchconcert; 13.00 Nieuws; 13.20 Vervolg Lunchconcert; 13.45 Constantijn Huygens herdacht.; 14.00 „Les Cloches de Corneville" 15.30 „Muziek van verre werelddee- len"; 16.00 „De Zonnebloem"; 16.30 „De liedkunst van Claude Debussy"; 17.00 Pianomuziek; 17.30 Gr. muz.; 17.45 Indonesisfch Prentenbc/ek; 18.00 Muz. voor den maaltijd; 18.15 Sport- praatje; 18.30 Progr. Ned. Strijdkrach ten; 19.00 Nieuws; 19.15 Muz. na den maaltijd; 19.45 Depart, spreken; 20.00 Nieuws; 20.08 „Het biddend leger Nederland"; 20.15 Hartvelt kwartet; 20.50 Spionnage-luisterspel22.00 Nieuws; 22.20 Avondgebed; 22.35 Tsjechische Volksliedjes; 22.45 „Ouders het gaat om Uw kind"23.00 Gram. muz.23.15 Wereldschaaktournooi Groningen; 23.30 Slotaccoord; 24.00 Sluiting. HILVERSUM H (415.5 M.): 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Het orkest van Allen Roth; 8.00 Nieuws; 8.15 Afwisselende platen; 8.45 Kamer muziek; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Wa terstanden en Pol. ber.9.50 „Arb. vitaminen"10.30 „De hoek met de 8 waranda's"; 11.15 „Droomsprookje" 11.30 Gr. pl.12.00 Lyra Trio; 12.30 Overijsselsche boeren; 13.00 Nieuws; 13.15 The Skymasters; 14.00 Met naald en schaar; 14.20 Zang; 15.00 Gr. pl.; 15.30 Orkest; 16.30 Xylofoon- muz.17.00 „Dat kun jij ook"17.30 De „Papavers"; 18.00 Nieuws; 18.15 „Les Gars de Paris"; 19.00 En nu naar bed; 19.05 Don Barreto en zijn orkest; 19.15 Hoe staat het met den Postchèque_ en Girodienst; 19.30 Jan Dahmen, viool en Pierre Palla, piano; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.10 T'uleville-orkest; 21.05 De Kleine Misdaad; 21.10 Het Dansliedje deint; 22.00 Contact; 22.15 Buitenlandsch overzicht; 22.30 Vervolg Contact; 23.00 Nieuws; 23.15 Orkest van Piet van Dijk; 23.45 „Nocturne". 24.00 Sluiting. Wij leveren U: Gouden Verlovingsringen (voorloopig met inleve ring of bybetaling), ook Heeren- en Dames-Oacbetringen met gra vure, Fantaeieringen, etc. Wij hebben een pracht-collectio ZILVERWERKEN, als Ringen, Broche's, Manchetknoopen, o.a. Margriet-hangers en Colliers, Kin derringetjes, Servetbanden, Couverts en diverse Armbanden in ver schillende modellen en prijzen. Zilverwerken zonder inlevering, zoolang do voorraad strekt 11 Koopt bfj den vakman 11 Eigen Reparatie-inrichting. Inkoop van oud-gond, zilver en diamant! 1 Wij maken ook van Uw oud-gond en zilver nieuwe sieraden. Goud- en Zilversmeden Graveurs, 's-Heer Hendrikskinderenstraat 51, Goes, Telefoon 2426. BEKENDMAKING. Nederlanders in Venezuela hebben prachtige orchideeën als verjaarsgeschenk aan H. M. de Koningin aangeboden. 109. AVONTUREN VAN SJAKIE EN SIENTJE SNATER, WERELDREIZIGERS. Door het woeste Rifgebergte moet de alligator zich een weg banen van Tanger naar Geuta, waar Jimmy en Wllly nu wel aangekomen zullen zijn. Sachel ben Snater jakkert met zijn lompe kast over rotsen en door het mulle zand, want hij wil nog dezelfde avond het doel van zijn tocht bereiken. Hij luistert dan ook niet naar Suleika, die al een paar maal heeft opgemerkt, dat ze liever in een dieseltrein zat of een fiets met luchtbanden. Ook vindt ze de hitte op den duur benauwend en wordt ze kriebelig van alle doornige cactussen, die er langs den weg staan. Maar als ze enkele Arabische kooplieden ontmoeten, dan zeggen broer en zus plechtig: „Allah il Allah oah Allah", welke groet op dezelfde wijze wordt beantwoord. HEDENMIDDAG 4 UUR Heernisseweg 96 - GOES - Tel. 2459 zijn wij koopers van oud Goud en Zilver, Diamant werk, Antiek Goud- en Zilverwerk, Antiek Kristal, Koralen, enz. BEËEDIGD MAKELAAR EN TAXATEUR IN JUWEELEN, GOUD EN ZILVER. De Burgemeester van 's-Graven- polder maakt bekend, dat door hem van het College van Algo- meene Commissarissen voor den Wederopbouw is ontvangen de volgendo AANZEGGING: Het College van Algemeene Commissarissen voor den Weder opbouw, gelet op art. 13 van het Koninklijk Besluit van 1 Mei 1945, Stbl. no. F 67, zegt aan den Burgemeester van de Gemeente 1 's-Gravenpolder aan, dat het over- 1 gaat tot onteigening ten name van de gemeente 's-Gravenpolder en ten behoeve van den Weder opbouw van de perceelen en het perceelsgedeelte genoemd in de aangehechte lijsten en aangeduid op de aangehechte kaart. 's-Gravenhage, 28 Aug. 1940. Voor het College van Algomeene Commissarissen voor den Weder opbouw, De Algemeene Commissaris, get. Dr Ir Z. IJ. v. d. MEER. De op deze onteigening betrek king hebbende stukken liggen vanaf heden gedurende twee weken op de secretarie dezer ge meente voor een ieder kosteloos ter inzage. 's-Gravenpolder, 2 September '46. De Burgemeester, TH. DE KLERK, wnd. schriftelijke cursus Algemeene ƒ1.per maand. TE KOOP: A 151 Serooskerke (W.) Terstond gevraagd woning beschikbaar, bij J. J. DE ROO, 's-Heer Abtskerko bij Hein kenszand. van het herstel der oor logsschade aan den bui tenberm en -beloop van den zeedijk van het Waterschap Ellewouts dijk, op Vrijdag 13 September '46, des namiddags 2 uur, in het Café „De Koekoek" te Driewegen. Aanwijzing op Maandag 9 Sep tember 1946, des namiddags 2 jiurj samenkomst bg dijkpaal 60 van het Waterschap. Bestek en teekening zijn vanaf Dinsdag 3 September 1946 te vor krijgen h f 1.50, bg den Ontvan ger-Griffier van het Waterschap te Oudolande A 54. De staat van inlichtingen ligt vanaf Dinsdag 10 September 1946 ter inzage op het kantoor van den Waterbouwk. ambtenaar te Ellewoutsdgk A 16. Ellewoutsdijk, 30 Aug. 1946. Het Bestuur van het Waterschap Ellewoutsdijk, A. J. BRUGGEMAN, Dijkgraaf. L. G. VAN IWAARDEN, Ontvanger-Griffier, wnd. KITSEMA. f Stofxuigerfabriek t KELVEBSUM "4 «mij S en j ipmn TBdeiyk uitsluitend J ÏR E P A R A T 4> van alle merken iïHiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiii Op de Psychiatrische Inrichting „Wolfheze" te Wolfheze bij Arnhem, kunnen geplaatst worden ter opleiding voor het Rijksdiploma B Ziekenverpleging. De eerste uniformkleeding wordt door de inrichting verstrekt. Sollicitanten van Chr. beginselen kunnen zich richten tot den Directeur-Geneesheer. In verkoop flacons en In halve liters. Thans uit voorraad lovorbaar. Mej. v. d. "VOLK-URE heeft nog eenigo uren disponibel voor het gevon van Aanmelden Waistraat 80, Vlis singen, liefst na 7 uur 's avonds. Gevraagd voor Amsterdam v. d. e. n., in klein gezin. Goed loon en goede behandeling. Brie ven onder no. A 1178, Bureau van dit blad te Goes. Hoog loon. D. TANGE, Loondorsoherij, Julianastraat 33 - Souburg. Gevraagd voor direct of later NET DIENSTMEISJE v. d. o. n., in middenstandsgozin van «4 pers. Hoog loon. Adres: M. WOLF, Haagweg 62, Rijs wijk (Z.-H.) Gevraagd een v.g.g.v., door Dames OLER en ROORDA, Molenwater 45, Mid delburg. Aanmelden na 7 uur 's avonds. Terstond gevraagd: Adres: J. W. GEELHOED 's-Gravenpolder. Terstond een gevraagd bp JAN BLOK Jz., Hofstede „Veldzicht", Eülaiid- Bath. PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN. Binnen één jaar te behalen met onzen bekenden, prima, goedkoopen, schriftelijken cursus. Méér dan 1200 onzer cursisten slaagden reeds, waarbij tientallen, die slechts L.O. hadden genoten. Ook uitstekende cursussen voor Nederl., Duitsche, Engelsehe Handelscorrespondentie en Stenografie. Vraagt direct prosp., proefles en lijst van geslaagden aan Handelsschool Mercurius, Postbus 1 ARNHEM. Gevraagd NET MEISJE OF JONGE VROUW, waarvan man buitenslands in mi litairen dienst, of DIENSTBODE voor dag en nacht, v.g.g.v. Mevr. DE JONG, van Aerssenlaan 20, RotterdamC. TE KOOP: Broodrek met verchroomde randen, Mjarmoren Plaat (rouge royal) met 8 Koektrommels en Beschuit- bus, 1 Toonbank met schuine vi trine glasplaten en marmeren blad lang 2.50 M., 1 Toonbank met marmeren blad 1.35 M., twee groote Beschuit- of Koektrom mels, ÏJskastje, Wandvitrine met onderkast. Arkestepn Polanenstr. 32, Rotterdam-O., Tel. 22563. NOG AF TE GEVEN: Witte Legh., Patrijs Legh., Ex- cheq. Legh. Ancona's, Barnevel ders, Rh. Isl. Reds Gekr. Ras br. '45 a. en t. den leg ƒ9.p. Bt. Khaki Campbell en ReeH. Eenden 5 mnd. 8.50 p. st., Khaki Camp bell Eenden br. '45 6.50 p. st. N. H. Spreeuw Kopeenden 5 mnd. ƒ8.p. st. Hoenderbedrijf „SUMATRA" Veenendaal. BOD GEVRAAGD op AMERIK. HUISORGEL „Hamilton", 11 registers, mooi van toon, prachtige als nieuwe massievo eiken kast. Te bezichtigen: Violenstraat 10, Goes. TE KOOP GEVRAAGD: Een paar Kinderschoentjes maat 19. M. WALRAVEN, Noordweg A 107, St. Laurens. m WIE RUILT: Winterjas voor Buiten- en Binnenband 28 x 154. Kerkplein 7, Nieuwland. ma TE KOOP: 2 paar Werkschoenen of in ruil voor 1 paar korte Gummi laarzen, maat 8. P. RIEMENS, Oude straat 180, Veere. ■mm TE KOOP: Aardbeiplanten Madam Mautot ƒ2.— per 100. Adres: C 85, Baarland.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 2