Politieke delinquenten kosten ons veel geld. Maar de medaille heeft ook een keerzijde. V eilingsberichten. gericht, -waarvoor in totaal is ingeteekend voor f 1015. Nadat door enkele aanwezi gen nog vragen gesteld waren, werd de vergadering gesloten. ARNEMUIDEM. Installatie burgemeester. Omtrent de installatie van burgemeester J. Langebeeke Sog het volgende! Dij de ontvangst te Klevers» kerke voerde de heer P. Bras ser, voorz. der buurtcommissie, het woord. Deze sprak er zijn verheuging over uit, dat iemand uit de eigen gemeente geroepen is om deze te bestu ren. Hij hoopte, dat de nieuwe burgemeester bij de taak, die hij zich in de toekomst gesteld ziet, ook de belangen van Kle- verskerke niet zal vergeten. Wegverbetering, electriciteit en waterleiding waren de voor naamst a punten, door 6pr. naar voren gebracht. Door Kaatje Carré en dhr L. Polderdijk wer den mevr. Langebeeke hierop bloemen, aangeboden. Na een serenade namen Arnemuidsche ruiters de taak van de Klevers- kerksche over en ging het naar het gemeentehuis. Bij aankomst in Arnemuiden had allereerst een begroeting plaats door den voorz. van de muzickvereen. „Arnes Genoe gen", dhr J. J. Huijsseo, waar na bloemstukken werden aan geboden. Muziek- en zangver- eenigingen brachten een ovatie. Na de installatie 's middags wees de heer Langebeeke er op, dat er in de gemeente nog heel wat te doen valt, zoo o.m. op het gebied der volksgezondheid. Ook do visscherij is een zorgen kind. De burgemeester werd hierna toegesproken door weth. B. J. Lasoe, dhr J. J. v. Horsen, raadslid, door den secr. alsmede door afgevaardigden der ver- eenigingen. Burgemeester Dreg» aians van Koudekerke/Bigge- kerke, weth. L. v. Oorschot, ds Veldhuijzen, Geref. pred. en ouderling J. Boone van de Ned. Herv. Kerk voerden eveneens het woord. Hierna was er gelegenheid tot feliciteeren en werd de dag verder gevuld met volksspelen, zang en muziek. ST.-LAURENS. Vroede^ vaderen na 5 Jaar weer bijeen. De eerste vergadering van den nieuwen gemeenteraad zal plaats hebben op Donderdag 29 dezer om 3 uur. Het zal op dien datum j-uisti 5 jaar geleden zijn, dat de laatste vergadering van den ouden raad werd gehou den. Doordat bijna de geheele gemeente geëvacueerd was is hier na de bevrijding geen noodraad samengesteld. Op 29 Aug. zal hier op initiatief der Oranjevereeniging de film „Vrij en Qnverveerd" worden vertoond in het lokaal v. Citters3traat. AXEL. Festival. Alhier 19 een festival gehouden ter viering van het 60-jarig be staan van de muziekverecn. „Con cordia". Ter gelegenheid hiervan heeft „Ons Genoegen" uit Vlissin- gen op 15 dezer hier een uitvoe ring gegeven. Dit concert werd door de bevolking op hoogen. prijs gesteld. De harmonie „Concor dia" te Axel had op Woensdag d.v. de muziek-vereen. uit Bier vliet aangezocht een concert te geven. Deze uitvoering stond, evenals die van „Ons Genoegen", op zeer hoog peil. THOLEN. Turndag „Olympia". Onder groote belangstelling werd hier Zaterdag ter gelegen heid van het 45-j. bestaan van de Thoolsohe gymnastiekver. eeniging „Olympia" een Turn dag gehouden, waaraan 10 an dere turnvereenigingen deelna men. Ook de muziekver. „Con cordia" verleende haar mede werking. „Olympia" werd opgericht in 1901 en telde aanvankelijk 9 le den. Thans 'heeft de vereeniging 230 leden, wel een bewijs, dat er in. Tholen groote belangstel ling bestaat voor de turnsport. De voorz., de heer G. Amsing en de directeur, de heer C. Bijl, hebben in dezen dan ook veel stuwend werk verricht. Hoewel dit turnfeest was ge organiseerd ter viering van het jubileum, was het hoofddoel van dezen dag propaganda te maken voor de turnsport. Zaterdagmiddag om 2 uur werd op het speelterrein de op tocht der vereenigingen samen gesteld, waarna om 2.30 uur ten stadhuize de officieele ont vangst plaats vond van de be sturen met hun vaandels en vlaggen. In de raadszaal hield de bur gemeester van Tholen, Mr A. J. v. d. Hoeven, een toespraak tot de gedeputeerden, waarin hij de bezoekende vereenigin gen hartelijk welkom heette. Hierna sprak dhr Bakker, voor zitter van den Brabantschen Turnkring, tevens namens het Kon. Ned. Gymnastiek Ver bond, woorden van waardeering voor de hulp en steun, die de turners van Tholen steeds van den burgemeester en het ge meentebestuur hebben ontvan gen. Hierna werd door het ge meentebestuur een thee aange boden. Intusschen was de optocht samengesteld, waarna werd af gemarcheerd om een défilé te brengen aan het gemeentebe stuur van Tholen. Alle vereeni gingen brachten een groet met hun vaandels en vlaggen, waar na vervolgens een rondwande ling door de gemeente werd ge maakt welke eindigde op het sportterrein aan den Postweg. ffiez vonden de demonstra ties plaats, waarbij paard-, brug», rek- en vrije oefeningen uitgevoerd werden. Het geheel had een vlot verloop. De oefe ningen werden door 4 vereeni gingen tegelijk uitgevoerd, zoo dat men van alle zijden een goed overzicht had van de de monstraties. Tot slot werden massale oefeningen ten beste gegeven van de „Vrede en Vrijheid"- serie, welke werden opgeluis terd door muziek van de Thool- sche Harmonie. Na dezen goed geslaagden middag werd door dhr Amsing nog een woord van dank ge sproken voor de mooie presta ties, die door de bezoekende vereenigingen te zien werden gegeven en voor de vlotte af werking. „Olympia" kan op een goed geslaagden sportdag terug zien. Concert. Zaterdagavond werd hier op de Markt een concert gegeven door „Concordia", o.l.v. den di recteur, dhr Verswijveren. Van publieke zijde was er veel be langstelling, alleen was het zeer jammer, dat er zooveel rumoer werd gemaakt. Indien dit een volgende maal weer gebeurt, zal het gezelschap zich genood zaakt zien geen concerten meer te geven. RENESSE. Zaterdagavond gaf het mu ziekcorps „Witte van Haem- stede" een concert op de tent. Er was groote belangstelling. Burgemeester St.-Philips!and Bij K.B. van 17 Aug. 1946 is benoemd tot burgemeester van St.-Philipsland, ing. 1 Sept., de heer L. J. de Jonge, thans secr. der gemeente B'tiinisse. Leenden Jan de Jonge is ge boren te Bruinisse op 16 Dec. 1900. Als volontair ter secreta rie aldaar zijn loopbaan begon nen, werd hij in 1919 benoemd tot ambt. ter secretarie en in 1939 tot gem.-secretaris. De nieuwe fuctionaris is ge huwd en heeft vier kinderen, behoort godsdienstig tot de Geref. Gemeente en politiek tot de A.R. De kwestie Van Melle. Breskens protesteert. Vrijdag kwam de raad van Breskens bijeen. Er werd een voorstel aangenomen, waar in met klem geprotesteerd wordt bij de regeering en de Tweede Kamer tegen het toe stemming verleenen aan de N.V. van Melle om haar be drijf elders te vestigen. In dit adres wordt er o.m. op gewezen, dat de vroegere wnd. burgemeester van Bres kens, de heer Maas, niet ge rechtigd was om aan het Cen traal Instituut voor Industria lisatie kenbaar te makenle. dat de gemeente Breskens geen gunstige vestigingsplaats voor genoemde firma was en 2e. dat eventueele verplaatsing van de N.V. van Melle geen on overkomelijke bezwaren voqr de gemeente Breskens zou hebben, door welke verklaring het besluit van den minister genomen is. Zuivering. Bij beschikking van den min. van Soc. Zaken is, op grond van de desbetreffende bepalin gen van het Zuiveringsbesluit, ontslag verleend aan M. W. Welleman, directeur van het Gew. Arbeidsbureau te Middel burg, en, aan F. J. Brevet, di recteur van het bijkantoor Oostburg van het Gew. Ar beidsbureau te Middelburg en M. v. d. Velde, ambt. van het bijkantoor te Goes van het Gew. Arbeidsbureau te Middel burg. Er wordt veel geklaagd over de feooge kosten, die de bijzondere rechtspleging met zich brengt ea daarom kan het wellicht nut tig zijn eens de aandacht te vestigen op een kant van deze zaak, die een compensatie biedt voor het vele geld, dat aan de bewaring en berechting der politieke misdadigers ten koste moet worden gelegd. P.C.J. GROET ZEEVARENDEN. De Nederlandsche kortegolf- zender P.C.J., die dagelijks de programma's uitzendt voor de Wereldomroep van „Radio Ne derland", helpt! ook den afstand verkorten tusschen familieleden van Nederlandsche zeevarenden bij marine of koopvaardij en deze mannen. Twee maal per week worden op verzoek gram mofoonplaten uitgezonden, waarbij de aanvragers een kor ten groet kunnen uitspreken. Het is mogelijk zeevarenden per brief op de hoogte te stel len wanneer zij beslist naar het wereldprogramma moeten luis teren. Bovendien geeft de P.C.J. iederen dag in zijn pro gramma-overzicht een lijstje van zeevarenden, die zullen warden opgeroepen. De uitzen dingen hebben plaatis op Dins dagmiddag en Vrijdagmiddag tusschen 14.00 en 14.30 u. Ned. tijd, in den 19 en 49 meterband. 's Avonds om 20.00 u. en '9 nachts om 2 u. worden her halingen gegeven op 25.31 en 49 m. Voorts is er iedere 14 dagen voor familieleden van zeevarenden een bonte middag in het „Colosseum" Theater, Beierlandschelaan te Rotter- Opsporing van bezittingen. Wij bedoelen hier het opsporen en in beslag nemen van de bezit tingen, die deze lieden, als vrucht van hun politieke foute activiteit, hebben verworven. Het tribunaal- besluit houdt in, dat het vermogen van de veroordeelden geheel of gedeeltelijk kan worden verbeurd verklaard. Wil deze bepaling ech ter eenige uitwerking hebben, dan moet er worden gezorgd, dat er hangende de berechting geen eigendommen verdwijnen, waartoe de arrestanten onder beheer wor den gesteld. Velen van hen hebben echter reeds vroegtijdig gezorgd, dat zij na hun vrijlating nog iets achter de hand zouden hebben. Het zijn deze weggestopte eigendommen, waarnaar door verschillende or ganen gezocht wordt. Deze dien sten zijn thans samengebracht in deni Centralen Vermogensopspo ringsdienst. Aanzienlijke bedra gen zijn in den laasten tijd opge spoord en in beslag genomen. Bij dit zoeken hebben zich vele' interessante gevallen voorgedaan waarvan wij er eenige willen ver melden. Een der jongste daarvan is het geval Boer. Een heel warenhuis. Boer had jarenlang zijn beste krachten gegeven aan het veilen en wegwerken van goederen, toe- behoorende aan Joden en buiten landers. Hierbij heeft hij kans ge zien een en ander „achterover te drukken". Na veel speuren en vragen kwam men er achter, waar hij het had verstopt en toen kwam voldoende voor den dag om er een klein warenhuis mee te bevoorrraden. Alles bij elkaar bedroeg dit spaarpotje eenige tonnen gouds. 2.000.000 ondergedoken. Van geheel anderen aard was de zaak van een collaborateur, die aan de Duitschers enorme hoe veelheden camouflageverf had ge leverd en daaraan zeer veel geld verdiend. Aanvankelijk bleef dit geld onvindbaar. Na geduldig speuren en ondervragen leidde het spoor naar familieleden van den betrokkene en tenslotte slaagde een rechercheur er in thuis te ko men met 'n trommel, waarin voor anderhalf millioen gulden aan Ned. aandeelen was geborgen, een buit, die later werd aangevuld met nog eens een half millioen, die eveneens bij een relatie was „ondergedoken". Onder de trap Weer een ander geval was dat van den Duitscher Liffers, die ge durende den oorlog onder meer zeer actief werkzaam was om te zorgen dat de Rijkscommissaris en zijn kornuiten behoorlijk in de levensmiddelen zaten. Het geld, dat hij hiermee verdiende, had Liffers voor een deel belegd in schilderijen. Van deze schilderijen had hij een catalogus laten maken, waar van echter geen enkel exemplaar meer te vinden was. Toch werd door zoeken in zijn papieren en uit andere bronnen een lijst sa mengesteld van het schilderijen- bezit. Ondanks het ontbreken van Rembrandts en Frans Halsen was het toch een waardevolle verza meling van tegen het half mil lioen. Nu was echter de vraag: waar zijn al die schilderijen? Na einde loos uitvragen en reconstrueeren van de gangen van Liffers in de bewogen bevrijdingsdagen, kwam men er achter, dat hij met een auto een groot gebouw in het mid den van het land bezocht. Ten slotte lcwam aan het licht, dat hij daar ontvangen was door den stoker. Deze wist bij de onder vraging eerst niets, maar een beetje langer aan den tand ge voeld, zei hij plotseling„ze staan onder de trap". Na eenig aandringen bracht hij zijn ondervragers bij een deur, die zorgvuldig dichtgespijkerd was. Daarachter was een wentel trap en werkelijk, daaronder stond, netjes gerangschikt, een groot deel van de gezochte schil derijen. Duizend-en-een-nacht in een geheimzinhig huis. Een van de sensationeelste ge vallen was dat van het leege huis in Den Haag, waarin de buren 's nachts geklop hoorden. Zij ver trouwden de zaak niet en waar schuwden eenige rechercheurs van de P.R.A., die een onderzoek in stelden. Zij vonden iemand, die bezig was de vloer op te breken, om daaronder verstopte zaken te voorschijn te brengen. In het be wuste huis had n.l. een N.S.B.-er gewoond, die zijn „verdiensten" belegd had in juweelen en deze waren het, die onder de vloer ver borgen lagen. Deze buit was werkelijk min of meer fantastisch. Er was vrij wel geen artikel uit de juweliers winkel, dat niet vertegenwoordigd was: dasspelden, horloges, arm banden, oorknoppen, kortom een stroom edel metaal en gesteente, een sprookje uit duizend-en-een nacht waardig. Alles bijeengenomen mag men waarlijk niet zeggen, dat de Bijz. Rechtspleging alleen maar geld kost. Er komen gelukkig oolc aan zienlijke bedragen binnen. dam. Ook hier kan men zich 's morgens tusschen 10 en 12 u. voor het uitspreken van een groet melden. Aanvragen voor groeten, verzoeknummers gram mofoonplaten en bonte midda gen in Rotterdam, richte men aan Radio Nederland, Afd. We reldomroep, Postbus 150, Hil versum. Op de enveloppe ver melde men: „Groeten aan zee varenden". Dappere Engelsche vrouw ontvangt George Cross. Een Britse he vrouw, Odette Sansom, de 34-j. moeder van drie dochters, zal het „George Cross" de hoogste Britsche burgerlijke onderscheiding, ontvangen wegens haar moedig gedrag tijdens den oorlog. Van afkomst Frangaise, werd zij door haar huwelijk Britsch onderdaan. Zij gaf zich vrijwillig voor dienst op en werkte van 1942 tot 1943 in Frankrijk in de verzetsbeweging, tot zij door een Franfechman voor geld aan de Gestapo werd verraden. Deze liet voor het verkrijgen van be langrijke inlichtingen haar rug met heete ijzers branden en na het mislukken van deze pogingen al haar teennagels uittrekken. Zij weigerde echter te spreken. Ook hierna gaf deze vrouw nog blijken van grooten moed en zelfopoffe ring gedurende de twee jaren van gevangenschap die volgden. GEMEENTERADEN. WAARDE. Vrijdag vergaderde hier de nieuwle gemeenteraad. De le den legden in de hand. van den burgemeester den eed van trouw af. Vervolgens werd overgegaan tot het kiezen van wethouders. Gekozen werden dhrn M. van Fraassen en A. Dek. DOMBURG. Vrijdagavond vergaderde de nieuwe gemeenteraad voor de eerste maal. De 6 aanwezige leden werden beëedigd. De bur gemeester begroette dhrn P. Wisse en C. Geldof als leden van den vroegeren raad, dhrn G. Tichelaar en J. Warners als nieuwe leden en dhrn S. Boers- ma en W. Brand als oud-leden van den noodgemeenteraad. Dhr P. Wisse dankte den bur gemeester voor zijn gelukwen- schen en hoopte op een vrucht bare samenwerking. Tot zeven de lid werd toegelaten dhr»L. Dourleijn. Aangezien deze eerst in de volgende vergadering zal worden beëedigd, wordt de be noeming van wethouders nog uitgesteld. Aan den Commissa ris der Koningin is een voor stel gedaan om dhr W. Brand tijdelijk tot wnd. burgem. te benoemen. OPENING STATEN-GENERAAL. De opening van de nieuwe zit ting der Staten Generaal zal op den derden Dinsdag in September niet door de Koningin geschieden. Het zal een eenvoudige plechtig heid worden, waar min. Beel uit naam van Hare Majesteit een korte rede zal houden. DE PRIJZEN VAN PETTEN De prijsregeling voor petten is in de staatscourant gepubliceerd. Daarbij is bepaald, dat voor 75 pet. van de productie bij eenvou dige bewerking een lageren prijs moet worden berekend dan voor de overige 25 pet. De z.g. jEton- petten (kinderpetten) worden al leen in de eenvoudige afwerking gemaakt. Uitgevoerd in de meest voorkomende stoffen zal de ge wone pet den gebruiker van 4. tot 5.kosten. De duurste ge wone pet kost ƒ7.70. Wanneer men zelf stof en voering levert mag het maken niet meer dan 3.50 kosten. Boeren- en uni formpetten komen hooger in prijs. Kerk en Zending- Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bovensmilde (toez.) en te Vlijmen (toez.), W. A. Poort, cand. te Zeist. Aangenomen naar Arum, J. J. Brijker te Ouwerkerk in Dui- veland; naar Oudeschoot, W. Wilman te Lollum; naar Har derwijk (als res.-veldpred. le bat. A.T.T.), J. D. v. d. Bank te Ee (Fr.)naar Rijperkerk, S. J. Wouda te Hindeloopen naar Bredevoort, H. A. Hauer te Wehl; naar Herwen (toez.), J. H. Wiersma te Noordwolde (Fr.)naar Jutrijp-Hommerts, Joh. H. W. Dickhout te Beu- ningen; naar Leermens, J. Brons te Delfzijl; naar Kam perland, J. den Hollander te Haamstede. Bedankt voor Goes, K. H. L. van S e 1 m s te S i 1 v o J d e; voor Drachten (Evang.), A- P. Nijdam te Raamsdonk; voor Blankenham, J. p. v. d. Bank te Eo (Fr.) voor Gasselte (toez.), J. G. 4e Jtmg te Peins; voor H. L Am, bacht, J. Kwast te Maasdijk; voor Rotterdam (Ver. v. Vrijz. Herv.), S. Zeilstra; te Oenkerk. Geref. Kerken. Beroepen te Heer- jansdam, Joh. Booy te Heinkenszand; te Uithoorn, R. Ypma te Lopper- sum; te Rotterdam-Feyenoord, E. Nawijn te Bergum; te Wie- ringerwerf, W. v. d. Linden, cand. te Bilthoven. Aangenomen naar Leimuiden, C. Moens, evang. pred. te Be verwijk. Bedankt voor Oosterbeek (vac. dr P. J. Richel), F. H. von Meyenfeldt te Harmeien. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Biezelinge, J. Tij mes te Nunspeet en D. v. Wil- sum te Kornhorn. AANBESTEDINGEN. MIDDELBURG. De bouw van de 63 woningen op 't Zaad te Middelburg is op de onlangs gehouden aanbesteding gegund aan Wildschut's bouwbedrijf te Utrecht voor de som van f 548.900. TRIBUNAAL TE GOES. Ten tweede male heeft het Tribunaal te Goes in de zaak tegen den wachtmeester der ma rechaussee W. H e ij b o e r te Wissenkerke de beslissing uitge steld teneinde buiten de zitting nog enkele getuigen te hooren. Sportnieuws. Bromley-Goes 9-2. Dinsdagavond speelde de En gelsche voetbalclub uit Brom ley op haar tournee door Zee land den tweeden vriendschap- pelyken wedstrijd en wel te gen Goes I op het gemeente lijk sportterrein te Goes. Om 6.30 u. laat scheidsrechter F. Huibregtse voor een talrijk pu bliek beide elftallen aantreden. Bij Goes is keeper v. Vliet we gens vacantia vervangen door Bonsema. Na 5 minuten komt Bromley gemakkelijk aan de leiding door het terugspelen van den links-back Wijs naar den keeper, hetgeen tengevolge heeft, dat de bal in het net verdwijnt (10). Het zijn dan ook do gasten, die den toon aangeven en na 20 minuten is de stand 20. Dan een voorzet van rechts, die de midvoor in kopt, direct daarop mist de links-back en de midvoor maakt er 30 van. Zoo nu en dan zien wij eenige mooie aanvallen van Goes, doch doelpunten weet men niet te plaatsen. Voor de rust weet de links-binnen met een doorbraak den stand op 40 te brengen. Tien minuten na de rust maakt de midvoor den vijfden goal door een voorzet van rechtsbuiten (50)Hierna weet Goes een mooien aanval op te zetten, die echter mis lukt. De rechtsbinnen van de gasten maakt hierop opnieuw het 6e doelpunt (60) en weet even later ook het 7e te zet ten (7—0). Opnieuw komt Goes nu in den aanval, waarbij de midvoor v. d. Sluijs geheel op den rech tervleugel is beland. Deze zet voor en de rechts-binnen v. Sabben deponeert den bal in het doel (71). Goes heeft nu de smaak te pakken, opnieuw volgt een voorzet van rechts, die v. d. Sluijs weet af te wer ken met het tweede Goessche doelpunt (72). Hierna wordt het Goesche elftal weer in de verdediging gedrongen. De links-buiten van Bromley weet overal doorheen te breken en schiet onhoudbaar in 'tdoel (82). En „last not least" is het de midvoor, die het 9de doelpunt scoort vanuit een voorzet van rechts (92). Met dezen stand kwam het einde. De Engelschen speelden voor een amateurploeg een prach tige partij voetbal Het was een genoegen hun tactiek en tech niek te zien. Goes heeft hier ze ker uit kunnen leeren. Het veld was ondanks den regen van de laatste dagen wel zwaar, maar overigens goed bespeelbaar. SCHEEPVAART- BgRIOHTIN. 20 Aug.: Gepasseerd s. Ant werpen m.s. „Zeus" v. Londen; met best. Brussel; m.s. „Coo- fid" v. Amsterdam; gep. v. Antwerpen m.s. „Angea" naar Blyth; m.s. „Dordrecht" naar Rotterdam; m.s. „Westlaan" naar Calais. 21 Aug.: Aangekomen te Vüs- singen m.s. „Brinda". Vertrok ken van Vlissingen m.s. „Libra" naar Paisly; sleepboot „Le Ra- buste' met 2 bakken naar Duin kerken. Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Overleden: O. L L. M. Maenhcfudt, 80 j., wed van A. B. Antheunis; J. de Nooyer, 84 j., v/ed van L. de Nooyer; H. Bekker, 68 j., wed van J. T. Brand. Offic. Publicaties B 20» Jntten IA 7081; idem A 49 52; Idem B 50; Br. de Merode 30 33; idem B 2728; Appels: Zigeu nerin IA 63—69; idem A 51—69; idem B 32—49; Mancks Codlin A 38; idem B 26; Graham Royal Jubilé A 36; idem B 30; Codlin Keswick A 35—36; idem B 30—31; Manks Codlin IA 57; Washingtonpruimen 24—52; Belle de iMrvaiu 30—57; Dubb. Boere Witte 35—52; Witte Wijnspruhne» 35 - 58; Reine Victoria 33-58; B^iue Clauds d'Althan 33—66: Reine Claude Verte 56^76; Blauws Pniive» Rra- wen 51- 420. alles pev idd Jecnen 144-164 per t*uk*; Dubb, BrmccMcbooGCü if-24 per 100 kg. FINANCIEELE BERICHTEN medegedeeld door Incasso-Bank N.V-, Goes. Amstcrdamsche Effectenbeurs. Het Damrak vertoonde vandaag een lustelooze aanblik. De oliehoek, die gisteren door de belangrijk hoogure koerswaardeering voor olielondaen ge durende de tweede helft van 't beurs- uur in het brandpunt der belang stelling stond, zag er nu verlaten uit. Zulks nam echter niet weg, dat de oliewaarden vaat gestemd waren, hetgeen thans in een meer beschei den koersav ana resulteerde. Aandeelen Kon. Olie konden met 3 punten tot 415 pet. monteeren. Bij de claims Kon. Olie was het aanbod lichtelijk in de meerderheid, hetgeen met een gering prysverlies gepaard ging. De groote claims daalden van f 817 tot f 811 en de kleine idem met f 1 per stuk tot f 81.50. Gew. Dordfc- sche noteerden 460 (454) en de pref. idem 478 (472). Wat nu de aandeelen der overige rubrieken aangaat, bewogen de mees te fondsen zich ongeveer op de vo rige prijzen. Hier en daar deed zich een koersafwijking van een grootera beteekenis voor, doch zulks was uit sluitend aan een markttechnische po sitie toe te schrijven. Van de rubbers noteerden aand. Amsterdam Rubber 160 (159 B), Ban dar 111 (110 B), Deli Batavia Rubber 111 (110 B) en Sumatra Rubber 133 (129). By de overige rubberwarden kwamen slechts biedprijzen op vorig niveau tot stand. Scheepvaarten nagenoeg onveran derd. Holl. Amerika Lijn onveranderd 138, Kon. Boot en Stoomvaart Mij. Nederland idem 160 en 136. Scheep vaart Unie 138 (138%) en Rott. Lloyd 127 (128). Van dg suikers alleen aandeelen EL V. A. behoorlijk hooger n.l. 242 (236), Java Cultuur onveranderd 109 en Ni en 115 014). Tabakken hadden een ontelaugrijk verloop. Deli Batavia Mij. 123 (125), Deli My. 139 (140) en Senembah 123 024). Mijnbouwvaarden beter voor Billi- ton H 379 (373) en gew. Oost Btfraeo 113 (108), Singkeptin lager 125 (128). Van de induBtrieelen waren hooger genoteerd: Leverbros 262 (258%), Phi- 'S 307 (306), Aku 136 (135), Ford 331% (331%) gew. v. d. Pergh 231 '232). Heineken 244 (242), Ned. Gist 345 (340) en Scheepsbouw 160 (156 B). Lager voor: van Gelder Papier 106% (109), Ned. Kabel 250 (253), Electro Zuur 171 (174J4) en Nijma 192 (198). Vrijwel onveranderd voor Calvé 14654 (146). Onveranderd voor van Berkel 105J4» Holl. Beton 235, Wilton 154, Wijers 144 en Vredestein 132 (emis- siekoers 115 pet.). Bankaandeelen hadden een zelfde verloop als de industrieelen. Amster- damsche Bank 13054 (13054), Incasso- Bank 13454 (134), Robaver 138 037), Twentsche Bank 14154 (14054), Her- stelbanken 100% en Holl. Disc. Bank 110 (11054). I Op de belegglngsmarkt waren de meeste' Staatsfondsen iets zwakker HINDERWET. B. en W. van Middelburg brengen ter kennis, dat ter secretarie ter in zage ligt een verzoek met bijlagen van N.V. Petroleum Mij. „The Texas Company" te 's-Gravenhage, om ver gunning tot het verwisselen van de bestaande handpomp in een electrische benzinepomp op perceel Vlissingsche- straat no. 2, kadastraal bekend sectie D, no. 249. Op Maandag 2 Sept. a.s., des v.m. 11 uur zal gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeken, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende driq dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake inge komen schrifturen. Distributiedlenst Goes. Zeep voor vullen arbeid. Aanvraagformulieren voor personen, die alleen voor zeep voor vuilen ar beid in aanmerking komen, kunnen worden afgehaald ten distributiekan- tore Ravelijn 2a op 23 Aug. van 9— 12 uur. Zeep voor artsen, enz. Vroedvrouwen, verloskundigen, wyk- verpleeg6tere en verplegers, particu liere verpleegsters- eu verplpgers, ge diplomeerde kraamverzorgstt. s leer ling-bakers en kraamverzorgsters, veeverloskundigen medisch verplegend en administratief personeel van con- sultatiebureaux voor T.B.C.-bestry- duig, personen werkzaam in de ge nees- en verbandmiddelenindustrie, inclusief tandtechnisch laboratorium, praktizeerende artsen, tandartsen, tandheelkundigen en veeartsen komen voor de 10e, 11e en 12e periode 1946 in aanmerking voor extra rantsoenen zeep. Formulieren kunnen ten dis tri- butiekantorg Ravelijn 2a worden af gehaald op 23 Aug. van 9-^-12 uur. Distributiedienst Vlissingen. Verstrekking zeep aan artsen, enz. j van toon, 354 pet. Nederland 1941 t.m. De Distributiedienst Kring Vlissin- ^3^ 102-5yi6 (102-^ gen maakt bekend, dat beroepsbrand weer in overheidsdienst, medische studenten, werkzaam in de anatomie, studenten in de tandheelkunde, voor zoover zij patiënten behandelen, par ticuliere verpleegsters en -verplegers, gediplomeerde kraamverzorgsters, leerlingbakers, kraamverzorgsters en verloskundigen, personen werkzaam in de genees- en verbandmiddelen- industrie, inclusief tandtechnische laboratorium, practizeerende artsen, tandartsen, tandheelkundigen en vee artsen in het tijdvak van 26 Aug. t.m. 7 Sept. een aanvraagformulier kunnen afhalen ter verkrijging van extra zeep. Deze formulieren worden verstrekt ten distributiekantore, Brou- wenaarstraat 4, loket 6 te Vlissingen, alsmede bij de agentschappen. Voor de overige categorieën „vuile arbeid" volgens beroepenlijst A, kun nen op de normale toeslagbewyzen zeep worden verstrekt aan loket IS. Distributiekring Zierikzee. Na-uitreiking schoenenbonnen. De na-uitreiking van schoenenbon nen aan personen, die in het bezit zijn 'van een Tweede Distributi.estam- kaart met als laatste cijfer 8 zal plaats hebben te Zierikzee op 22 Aug. van 2—3 uur. 102-5/16 (102-7/16), 3 pet. idem 1937 101% (102-1/16), 3 pet. idem 1938 10254 (103), Gcmeente-leeningen vas ter voor de 354 pet. Amsterdam 1937 n.l. 102-7/16 (102-5/16), 354 pet. Rot terdam 1937 onveranderd 102 pet. Spaarcertificaten 10054 (100-11/16). MIDDELBURG. Veiling van 19 Aug. Groenten; Andijvie 7—10 ct.; Dubb. Princes seboonen 3543; Sny- boonen 45—77; Wagenaars 24; Saxa 32; Postelein 829; Uien 610; Rha- barber 7—8; Spinazie 16-21; Roode kool 10—12; Boerekool 1316; Kroten 3.5—6, alles per kg.; Bospeen 1719; Radijs 2—5, beide per bos; Sla H 5 8; Bloemkool IA 62—97; idem I 56 —83; idem II 29—52; idem UI 816; alles per stuk; Fruit: Appels: Kes wick A 3541; idem B 20—37; Manks Codlin IA 66; A 62-65; B 40-54; Zigeunerin A 52—72; idem B 45—48; Enlchuizer Aagt A 57—63; idem B 56; Peren: Clops IA 52—55; A 42— - - Précose IA 53-55; Wat brengt de radio Vrijdag 23 Augustus. HILVERSUM I (301 m.)i 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgyniü.7.30 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.20 Pluk den dag; 10.00 Londensch Philh. or kest; 10.45 Bezoek aan een Abdij; 11.00 Opera Aria's; 11.30 Als de ziele luistert; 11.45 Fam. bcr.nit India 12.00 Angelus; 12.30 Van man tot man; 12.45 Lunchconc.13.00 Nieuws; 13.20 Vervolg Lunchconcert; 13.35 Gr. muziek; 14.30 Uit het boek der boe ken; 15.00 Voor de vrouw; 16.00 Gr. muziek; 17.00 Student worden; 17.30 Vioalrecital18.00 Muziek voor den maaltijd; 18.15 Wat het buitenland leest; 18.30 Progr. Ned. Strijdkrach ten; 19.00 Nieuws; 19.45 30.000 Kajot- ten repeteeren; 20.000 Nieuws; 20.15 Kurhausconcert21.00 Nat. progr.; 21.15 Vervolg Kurhausconcert; 21.45 Ouders het gaat om uw kind; 22.00 Nieuws; 22.20 Avondgebed; 22.35 Dg Riccardo's; 23.15 Reportage Schaak- tournooi Groningen; 23.30 Slotaccctord; 24.00 Sluiting. HILVERSUM H (415 m.): 7.0Q Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.7.30 Mu ziek bij het ontbijt; 8.00 Nieuws; 8.20 Gr. Muziek; 8.50 „Onze voeten"; 9.00 Werken van Brahms; 9.30 Wa terstanden en Pok berichten9.50 Concertgebouworkest speelt ouverture „Egmond"; 10.00 Morgenwijding da Wuite; 10.20 De Regenboog; 10.45 Piano-recital; 11.15 Zomervruchten; 11.30 Eddy Walïs speelt; 12.00 Fransch programma; 32.35 Ensemble Bandi Balogh; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgelmuziek; 14.00 Kookkunst; 14.20 Concert door 't Kamerorkest; 15.20 Gr. platen; 15.35 Hoorspel; 16.00 Mu ziek; 16.30 Varen naar en in den Oost; 17.00 Opera-duetten; 17.30 Kon. 52; idem B 47; i/tUU ulJütt.uututU) A, AVUU Wa5hSf,0„a MiI- KaPeL' Nieuws; 1&15 Ver' 12-75: Witte Wimsomimen 69-70: To]g Mu_ Kapel. 1535 12—75; Witte Wynspruimen 69—70; Ontario 70—71Czaarpruimen 19—65 Boere witte 70; Reine Victoria 70; Belle de Louvain 80; Blauwe Druiven Frankenthaler 163259, alles per kg.; Meloenen: Net 95—120; Suiker 101— 110; Ananas 119—120, alles per stuk. Tomaten 32—41 ct. per kg. GOES. Veiling van 20 Aug. Peren: Clapps Favorite IA f43—f48; idem A 38—42; idem B 28—30; Precose de Trevoux IA 46; idem A 3540; idem muziek en inspiratie; 19.00 Denk om de bocht; 19.15 Depart, uitzending; 19.30 Speciaal werkster in een groote stad; 20.00 Nieuws; 20.(15 Jan Smeter- lin speelt Chopin; 20.30 Coornhert en het vrye Protestantisme; 21.00 Op de brug; 21.30 Men vraagt.wij draaien! 22.00 Buitenl. weekoverzicht; 22.15 Jazz-programma; 22.40 Avond wijding; 23.00 Nieuws; 23.15 Zon en zang; 24.00 Sluiting. 104. AVONTUREN VAN SJAKIE EN SIENTJE SNATER, WERELDREIZIGERS. Op het Britse slagschip „Nelson", op weg van Alexandrië naar Gibraltar, signaleert men een noodvlag op een wrak, dat er uitziet als het stuur loos restant van een motortorpedoboot. Een boot wordt uitgezet, die weldra de alligator bereikt. Waar ben ik vraagt Sjakie. Een kilometer van Tanger, is het antwoord, maar als je zo door gaat kom je op de Azoren terecht. Bereidwillig slepen de Britten Sjakie met zijn oude kast uit de gevaarlijke stroom tot hij de reis op eigen fa-acht kan voortzetten. „Three cheers for the Navy", groet Sjakie opgetogen als de boot naar het slag schip terugroeit. Sientje heeft onder al deze be drijven vredig doorgemaft. Wat zal ze opkijken als ze wakker wordt, grinnikt Sjakie. Zo vindt me vast een kei van ee» broer.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3