He conferentie te Parijs. De taak van ons in ïndië. leger De ondergang van Helgoland. Belastingplannen i' Dreigende inflatie in Canada? Militaire actie te Bandoeng. Voorbereidende besprekingen thans achter den rug. Geen groote militaire operatie®. Het scheppen of handhaven van orde en rust. De dolk op de borst van Engeland. „Ondergedoken" telefoontoestellen DE BILT ZEGT: Nog steeds koel. TJïtgvriC Stichting „Zeeuwncïi fbigbl— Kantoren te Vlissingen, Wal- straat 33, Telef. 168; Mid delburg, Rouaansche Kaai 39, Telef. 2009; Terneuzen, Tlooa- wjjckstraat, Telef. 2052. ZEEUWSCH DAGBLAD 2e JAARGANG No. 411. PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Vrijdag 9 Aug. 1946 Abonnementsprijs 3.30 per kwartaal. Hoofdkantoor: Goes, Lange Vorststraat. 70, Telefoon 2438, Giro 274289. Advertentieprijs 12% cent per m,m. breed hadden het oolc breed lieten hangen, het toch m' - schien bij het rechte eind had- den. Diep Ingrijpende maatregelen Niemand zal willen ontken- worden door minister Lieftinck nen, dat de Regeering genood- voorbereid: de Vermogensaan-zaakt is diep-ingrijpende maat- wasbelasting en de Kapitaal- regelen te nemen. Dat kan nu heffing. eenmaal niet anders. De bedoeling hiervan is in de Maar het resultaat zal niet eerste plaats de financieele pul zoo mooi zijn als misschien wel niet te dempen, maar toch verwacht wordt, en als het op- iets minder diep te maken, Groote verwachtingen mo gen we hiervan echter niet koesteren. In den tijd die ver- loopen is tusschen de aankondi ging van de Vermogensaanwas- belasting en de behandeling van het ontwerp in de Kamer, is de staatsschuld al weer met een grooter bedrag gestegen, dan uit de opbrengst van de nieuwe belasting kan worden verwacht. Daarnaast is het de bedoe ling van den minister op deze wijze de spaarzin te bevorde ren. Er is, ondanks de geldsanee- ring, nog altijd zeer veel geld in omloop. De bankbiljetten- pers draait rustig door. Sinds Januari 1946 is ongeveer een milliard aan nieuw papieigeld uitgegeven. Dit geld wordt voor een groot deel gebruikt voor het al of niet zwart koopen van goederen, met het gevolg, dat de prijzen omhoog worden gestuwd. En nu is het de bedoeling van den minister om door de Vermogensaanwasbelasting en de Kapitaalheffing, het in om loop zijnde geld te verminde ren, in de verwachting, dat op die manier de spaarzin zal wor den bevorderd. Wanneer de menschen veel geld in handen hebben, gaan ze het ook gemakkelijk uitgeven. Het is vaak zoo, dat men iets pas goed gaat waardeeren, als men het kwijt is, en naar de minister meent te mogen ver wachten zal dat ook hier het geval zijn. Als de menschen een groot deel van hun geld kwijt zijn, zullen ze meer gaan spa ren, met het gevolg, dat op die manier belangrijke bedragen aan de circulatie worden ont trokken. Of dit middel aan het gestelde doel zal beantwoorden, wagen wij te betwijfelen. De mogelijk heid bestaat zelfs, dat het te gendeel zal worden bereikt, Het is toch zoo, dat vele apai'.rJcrs van hun spaarzin de dupe zijn geworden. Menschen die, ook al vermeerderden de in komsten, sober zijn blijven le ven, gedachtig aan de moeilijke tijden die misschien zullen ko men of om te voorzien in de behoeften van den ouden dag, en dit is het volksdeel waar in de volkskracht schuilt worden nu door den fiscus hardhandig aangepakt. En niet onmogelijk, dat bij velen van hen de gedachte bo ven komt, dat, zij, die toen ze pervlakkig gezien wel schijnt. Naarmate het Rijk grootere bedragen in beslag neemt, zul len straks ook de gewone be lastingen, noodzakelijk voor de bestrijding der gewone uitgaven trager vloeien. Als de kip ge slacht is, blijven de eieren uit. En de kans, dat op deze wijze De Nederlandsche legervoorlich- tingsdienst te Batavia maakt be kend: a. dat middelzware bommen werpers op 6 Augustus troepen concentraties der extremisten in de nabijheid van Bandoeng heb ben aangevallen. De sterkte der concentratie» i» tot nu toe nog niet bekend b. dat auto'» on een olie-opslag plaats door maohinogoweorvuur en bombardement van zeer geringe hoogte ln brand zijn gevlogen; e. dat twee gevechtsvliegtuigen op vorkonnlng z\jn gestuurd hoven hot vliegveld te TaBikmalaja, waar 3 vliegtuigen op het vliegveld in de spaarzin zal worden bevor- brand zijn gevlogen. Eigen vlieg- derd, schijnt wel zeer gering, tuigen zijn van den grond af beschoten, Na tien dagen ploeteren zyn t'ians de "voorbereidende besprekin gen, waarbij het nog maar alleen ging om de door de Vredescon ferentie te volgen procedure, ach ter den rug. Het ging hierbij voortdurend om de vraag, of de kleinen ook nog een stem in het kapittel zul len hebben, dan wel of de „groo te vier" de lakens zullen uitdeelen. Belangrijke successen zijn door de kleinen en de middelgrooten niet behaald. Op een van de belangrijkste Sunten, de stemprocedure, heeft tolotov zijn zin gekregen, al geeft het daarna aangenomen Engeljche amendement aan de kleine staten althans nog eenige voldoening. Wie dus kans ziet 1/3 van de leden achter zich te krijgen en dat zal aan Rusland, dat op een vijftal satellieten rekenen kan niet al te veel moeite kosten, is altijd in staat een beslissing tegen te houden. Daarnaast is nu bepaald, dat ook m6t gewone meerderheid ge nomen aanbevelingen, kunnen worden doorgezonden. Zooalg gezegd, al teveel betee- kenis behoeft men aan deze be sluiten niet toe te kennen, daar de „groote vier" de eindbeslissing aan zich hebben gehouden. Van meer belang is misschien het besluit, dat aan de vertegen woordigers van de vijf staten, waarmede vrede moet worden ge sloten, de gelegenheid zal worden De zaak is nu deze, dat aan- gegeven hun bezwaren tegen de bevelingen van de Conferen- op te leggen vredesvoorwaarden tie aan de „groote vier" met een niet alleen in de commissie, maar 2/3 meerderheid genomen moeten ook in de plenaire conferentie worden, uiteen te zetten. STAKING TRAM- DIENSTEN IN BELGIË. De Belgische centrale van het personeel der tramwegen, buurt spoorwegen en autobusdiensten heeft haar goedkeuring gehecht aan het voornemen van het per soneel der Brusselsche tramwegen om op 11 Augustus het werk neer te leggen. Deze staking heeft ten doel een verbetering van arbeids voorwaarden en loonsverhooging te verkrijgen. DUITSCHERS IN ARGENTINIË. De „New York Times" meldt uit Buenos-Aires, dat de regee ringen van de V.S. en Argentinië tot overeenstemming zijn gekomen over de Argentijnsche Controle der Duitsche industrie in Argentinië, Nadat morgens generaal- majoor von Frytag Drabbe een persconferentie had gehou den (zie 2e pag.) heeft Woens dagmiddag luitenant-generaal Spoor een groot aantal journa listen te woord gestaan. De leger-commandant ont kende ten stelligste, dat zijn opvattingen en die van den lui tenant-gouverneur-generaal di vergeerden. Laatstgenoemde is zijn lastgever en indien ae ge neraal anders zou doen dan dr van Mook zou willen, zou zijn verblijf in Nederland spoedig een blijvend karakter hebben, m.a.w. slechts ontslag zou het gevolg zijn. De taak van het leger is niet om oorlog te voeren, maar om orde en rust te scheppen of te handhaven. M.a.w. de bescher ming van de door de geallieer de bezette gebieden. Van groote militaire operaties is dus geen sprake. Handhaving van orde en rust, beteekent uitschakeling van de terroristi sche organisaties, voor een deel van Japansche makelij. Sprekende over de T.R.I., het leger van de republiek, zeide de generaal, dat dit leger niet als een geregelde weer macht kan worden beschouwd, daar een centrale leiding nog in vele opzichten ontbreekt. Het zal voor de T.R.I. voor al gaan om de zuivering van dft Japansche Hitler-jugend en de Japansche elementen. Behalve Japanners staan de republiek ook Duitschers ten dienste; duikbootofficieren, dlje als instructeur voor de vloot optreden. Wat de bewapening betreft, twee T.R.I. bataljons werden destijds door de Engelschen be wapend om hen te helpen bij de wegleiding en, de internee- ring der Japanners. Het staat echter wel vast, dat de wape nen niet steeds voor dit doel ge bruikt, z ij n. Bovendien is de ontwapening van de Jap pen mede geschied onder toe zicht van de T.R.I. De omvang van het militaire optreden zal afhangen van de politieke ontwikkeling. Wan neer een overeenkomst wordt bereikt zal de strijd zich be perken tot de zuivere pacifica tie en bestrijding van ongere gelde troepen, die zullen trach ten hun terroristische actie voort te zetten. Op Sumara, waar de toestand zeer chaotisch is en Medan, Pa- lembang en Padang door de Britten bezet zijn, heeft geen groote militaire activiteit plaats. Binnen niet te langen tijd zullen de Engelschen de geheele verantwoordelijkheid aan ons overlaten. Thans geldt dit sinds 15 Juli voor de Groote Oost, in .tegenstelling met Java, Riouw en Sumatra waar het Seac het opperbevel voert en generaal Spoor derhalve onder de bevelen van den Engelschen generaal Mansergh staat. De legercommandant ontken de ten stelligste, dat Chineezen gedwongen zijn dienst te ne men. Er zijn slechts 350 Chi neezen gemilitariseerd, zulks op eigen verzoek, om locale po- litioneele diensten te verrich ten. Het aantal liefhebber» ia echter veel grooter. het sluiten van Duitsche scholen aldaai en wettelijke actie tegen de op de vartgestelde lijst voor komende Duitschers. Volgens gewoonlijk betrouw bare bronnen, aldus het blad, zul len de V.S. als tegen-prestatie het Argentijnsche leger uitrusten en opleiden. Kina-ondernemingen Westkust van Sumatta. Omtrent de kina-ondernemin- Merapi, Boekit Gompong en Ta- loeg Goening ter Westkust van Sumatra kan worden medegedeeld, dat zoowel de aanplantingen als de fabrieken (plus machinerieën) huizen, pakhuizen en andere ge bouwen op den dag der Japansche capitulatie intact waren. Volgens officieele Japansche berichten werden de aanplantingen tot op den dag, dat de Japanners het gezag over deze gebieden ver loren, in behoorlijken staat gehou den. In 1943 leverden deze onder nemingen rond 243 ton kinabast. tratiekampeu gebracht waar men hen gezien heeft achter een vier voudige prikkeldraadversperring. Het leven in de buitengewesten. In Makassar reeds een zekere welvaart. Het centraal kantoor voor de statistiek heeft een duurte-onder- zoelc ingesteld, respectievelijk te Batavia, Semarang en Soerabaja. De commissie van onderzoek heeft ook een bezoek gebracht aan Makassar. Aan haar rapport is het volgende ontleend: Makassar ziet er nog verwaar loosd uit door de vele bombarde menten, de wegen zijn 'er over het algemeen beter dan op Java. Er is reeds een zeker welvaartspeil te bespeuren en in de stad gaan de menschen over het algemeen goed gekleed. De wederopbouw gaat evenwel door gebrek aan materialen en werkvolk niet zoo snel als ge- wenoch't. De prijzen te Makassar zijn thans enkele malen hooger dan voor den oorlog, een gevolg van het groote tekort aan allerlei goederen. Het verkeersapparaat is groo- tendeels verdwenen. Deze achter stand kan niet in enkele maanden worden ingehaald. De voor den import benoodigde deviezen wor den verkregen door verkoop van producten, door het verrichten van diensten ten behoeve van het bui tenland of door verkoop van bui- tenlandsche beleggingen. De levensstandaard te Makassar is hooger en de bevolking werkt onder prettiger omstandigheden, doch sparen, zooals op Java, is evenwel niet mogelijk. De eerste proefvlucht naar Zuid-Amerika. Eet K.L.M.-vliegtuig PH T.0.2?. (Friesland) op Schiphol gereed voor het vei trek'voor de eerste proefvlucht naar Buenos Aires. De Canadeesche regeering waarschuwde de bevolking gis teravond, dat Canada staat voor een „onmiddellijke drei ging van een ernstige inflatie", meldde de Tijd. De plaatsvervangend minister van Financiën, Abbott, gaf hiervan voor een groot gedeelte de schuld aan de V.S. De in storting van de prijsbeheer- sching daar vergrootte het ge vaar van inflatie in Canada. Duitsche kinderen door de Russen weggevoerd. Beroep van de Duitsche moeders. Duitsche moeders hebben zich gewend tot het internationale Roo- de Kruis, de Sowjet-autoriteiten, den Wereldraad van kerken en den Bisschop van de Belijdenis- kerk van Berlijn, teneinde hulp te verkrijgen bij het terugvinden van hun kinderen, die tijdens perio dieke razzia's door de Russische geheime politie in Brandenburg (Russische zóne) zijn weggevoerd. Door deze razzia's zijn reeds zes districten van deze provincie vol komen ontdaan van kinderen van 13 tot 17 jaar, die, naar een of ficier van de Russische geheime politie aan de moeders zou heb ben meegedeeld, worden wegge voerd „om opnieuw te worden op gevoed". Zij zouden twee jaar van huis blijven. Een delegatie van moeders heeft aan een verslaggever verteld, dat de kinderen geen bagage mochten meenemen en in het gelid de dor pen uit marcheerden in de kleeren die zij toevallig aan hadden. Per spoor worden zij raar r'r own- Helgoland, zoo werd onlangs gameid, zal ya,a de ioiart ver dwijnen. Helgoland was de dolk op de boi et van Engeland, en nu Duitschlana ontwapend wordt, moet ook ulo dolk verdwijnen. In den loop der eeuwen is Helgoland herhaaldelijk van eigenaar veranderd. De bevol king had nog de herinnering aan den zeeroover Klaas Stör- tebeker, die vanaf het eiland opereerde en die in Hamburg in 1401 door de Hanze werd terechtgesteld. Een tijdlang be hoorde de roode iots bij Slees- wijk Hoisiti a, later kwam Hel goland bij Denemarken. In 1807 voer een Engelsche vloot naar Kopenhagen en bom bardeerde deze stad o.m. om dat de Denen een Engelsche prinses minder prettig behan deld hadden. Helgoland werd I toen Engelsch bezit. Onder al1 deze bedrijven door was Helgo land een door en door Friesch eiland. Van allë eilanden, die liggen voor de Nederlandsche, Duitsche en Deensche kusten, van Texel tot Sylt toe, is Hel goland het meest Friesch. Want geen der eilanden heeft de Friesche taal zoo zuiver be waard, ondanks alle yerduit- ■schingspolitiek en ondanks een verduitschingseconomie. Helgoland is geen duinaan- waaiscl als onze waddeneilan den, het is een rotseiland op 50 k.m. van dc Duitsche kust. Een rots, die in een grijs verleden j met het Scandinavische berg land verbonden was. Rood is de rots van Helgo land: het „bovenland", dat van 28 tot 56 meter boven de Noordzee uitrijst. Boven het rood ligt het groen van het gras en naast de rots ligt het „bene denland", dat laag en wit is, „het duin", dat drie eeuwen ge leden los sloeg van het hoofd eiland. En dat nu een duinland schap vormt, waar wij zoo ver trouwd mee zijn. wereld, lief had en die daar mee het volkslied maakte voor het machtsbezeten Duitschland, dat meende over alles in de wereld te zullen regceren.... En er zal niets over zijn van de prachtige Falm, de breede straat langs de Oostrand van het eiland, van de 58 meter hooge „eendenrots", van het plateau, waar de Friezen hun Skotse Trije dansten, van de groote badhotels, van het zie kenhuis en van de eenzame en verlaten huizen der menschen. Helgoland zal machteloos in zee verzinken, gelijk Stavoren, als Grynt, waar nu alleen wat meeuwen op de zandbanken hun nesten bouwen. Dwaze wereld: enkele tien tallen kilometers verder zwoe gen Denen en Nederlanders aan dijken en kwelders om een paar bunder land te winnen. En hier ploft straks door een simpele druk op een electrisch knopje, meer dan een halve vierkante kilometer, vijftig bunder goede grond, de lucht in Dan zal er een eind komen aan het leven van het eiland, dat een heilig oord voor de heidenen was het heette toen nog Forsete dat daarna de ontmoeting tusschen Rad boud en de heilige Willebrord zag en dat daarna Christelijk werd. Maar dat altijd heidensch of christelijk, een vaste burcht van zeeroovers was. Het eind van het eiland, dat vele keeren wisselde van heer, maar dat in Napoleon's tijd als smokkelaarsnest zijn grootste bloei beleefde. Het zal verdelgd worden door het land, dat het 56 jaar geleden vrijwillig af stond aan Duitschland, omdat die beide machten toen weder- zijdschen steun zochten tegen over Rusland. (Graafsch.) tip- teiiv \t, tft&Lt.4 VÉSVv Züh „rt Maan. Zate.vL.gi Zon op 6,15 t*,, on der i'O.lü u. Maar, ap lfc.27 u., ondti 02,02 u. Hoog «vnter to Vlissivigca Zaterdag 10 Aug.: 12.36 u. 1.66 m, De uitkeeringen aan onderwijzers. Thans zijn verschenen de Staatsbladen houdende de rege lingen met betrekking tot de aangekondigde bijzondere uitkee- ring en de toekenning van het invasie-voorschot aan de onder wijzers bij het lager onderwijs. SCHEEPVAART- BERICHTEN. 7 Aug.: Aangekomen te Vlls- siugon Neptune van Stavanger met oen lading kreeft. Vertrokken van Vlissingen Nep tune naar Antwerpen, FraiiBche sleepboot Le Robusto mot 2 ondor- loBsers naar Duinkerken. Gepasseerd naar Antwerpens.s. Themisto van Casablanca; m.s. Zeeland van Rotterdam; Ton 8 van Rotterdam. 7 Aug. Gepasseerd van Ant werpen, m.s. Kubi naar Oporto; m.s. Borelli naar Oostende; Piet Hein naar Bo'ness; m.s. Omlandia naar Oporto. 8 Aug. Op de reede te Vlis singen a angekomen voor orders m.s. Bornriff. Het Belgische Kabinet. De Belgische Kamer heeft met 99 tegen 87 stemmen de verkla ring v n de nieuwe coalitie-regee ring van socialisten, communisten en liberalen goedgekeurd. De Senaat heeft zijn vertrou wen in het Kabinet uitgesproken met 79 tegen 77 stemmen en 3 onthoudingen. In 1919 moest de zeevesting Helgolandvolgens het vredes verdrag ontmanteld en gesloopt worden. Maar nadat Hitier aan de macht was gekomen en ver dragen opnieuw vodjes papier waren geworden, werd het eiland sterker dan ooit beves tigd. Dik bazalt aan de voeten van de rotsen, later een pant ser van gewapend beton en staal zoogenaamd om het eiland te behoeden voor ver dere afslag door de golven, maar weldra heel duidelijk om van Helgoland één groote bun ker te maken met reusachtige onderaardsche duikboothavens en ondergrondsche startbanen voor, vliegmachines. Zoo lag Helgoland daar de laatste jaren, onherkenbaar verminkt en gecamoufleerd in grauwe oorlogskleuren. Met leede oogen heeft de be volking moeten aanzien, hoe de Engelschen het heele eiland on dermijnen en gangen vullen met dynamiet. Want Helgoland zal niet zoo nieuwerwetsch en dilettantisch als Bikini vanuit de lucht met een atoombom worden aangevallen, het zal wel degelijk en grondig worden, op geblazen. Zoo hevig zal de explosie zijn, dat het eiland zal splijten in honderden kleine brokken en dat het overgroole deel voor eeuwig in dc golven zal ver dwijnen. Misschien zal hier en daar nog een rotspuntje uit zee blijven opsteken en een stukje duin nog weerstand bieden aan de golfslag en daarmee een rustpunt verstrekken aan trek kende vogels? Dat zal dan het restant zijn. Want de beroemde trap en de prachtige lift, die bewoners en badgasteh van het boven- naar benedenland bracht, zal er niet meer zijn. En evenmin het beeld van Hoffman von Fallers-1 leben, die in 1841 hier dichtte, dat hij Duitschland „über alles in der Welt", boven alles in de Kunnen tot 1 September worden ingeleverd. Gedurende de bezetting en ook na de bevrijding zjjn talrijke tele foontoestellen door het publiek eigenmachtig in bezit genomen. Van deze toestellen waaraan voor don wederopbouw van ons land dringend behoefte bestaat, is een groot aantal nog niet aan den reehtmatigen eigenaar, het P.T.T.- bedrijf, teruggegeven. Mogelijk denkt men op deze wijze sneller aan een telefoon aansluiting te komen. Dit is geenszins het geval, in tegendeel, na 1 September a.s. zullen eventueel bezitters van deze „ondergedoken" telefoontoestellen strafrechtelijk vervolgd worden. Vóór dien datum kunnen zij nog straffeloos bij den telefoondienst of bh' het postkantoor ter plaatse worden ingeleverd. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Bij K.B. is benoemd tot substi tuut-officier van justitie bij de ar rondissementsrechtbank te Middel burg Mr J. L. Andreae, door den minister van Justitie bij K.B. ont slagen uit zijn betrekking van ambtenaai van het openbaar mi nisterie bij de kantongerechten in het arrondissement Middelburg. ■Weersverwachting geldig van Donderdagavond tot Vrijdag avond Wisselende bewolking, enkele buitjes, koel weer, meest matige wind tusschen Zuid en West. Laatste berichten. VERKOOP EFFECTEN BETALING SUCCESSIE RECHT. Het ministerie van Financiën deelt het volgende mede: Indien een belastingplichtige ter betaling van succesierecht ter zake van op of na 5 December 1945 opengelaten nalatenschappen moet overgaan tot het verkoopen van effecten, kan hij, na een van de Nederlandsche Bank verkregen vergunning, de 40 pet. of 50 pet. opbrengst, welke volgens de voor schriften wordt geblokkeerd, mede aanwenden tot het voldoen van die belasting. De Nederlandsche troepen in Indië. Hedenavond om half 7 zal over den zender Hilversum I in het programma der Neder landsche strijdkrachten een vraag gesprek plaats vinden tusschen den luitenant-generaal mr H. J. Kruis, chef van den generalen staf hier te lande, en den luitenant-gene raal E. H. Spoor, commandant van het K.N.I.L., over de Neder landsche troepen in Indië. Het nieuwe Belgische Kabinet. Zittend v.l.n.r. de ministers: Godding, Merlot, Spaak, Huys- mans (premier), Buisse- rot, Vos en Lerebre. Staande v.l.n.r.Lilar, Terfve, Troclet, Defrai- teur, Lalmand, Mart- saux, Rongvaux, de GrooteJ Vauthier en Furrnmant, PERZISCHE REGEERING EISCHT TERUGTREKKEN BRITSCHE TROEPEN. De Perzische regeering heeft geëischt dat de Britsch- Indische troepen onmiddellijk uit Basra zullen worden te ruggetrokken, aldus een offi cieele mededeeiing te Tehe ran. TOMATEN-EXPORT. De export van tomaten naar Engeland is met ingang van heden weer toegestaan. Tabak vrij in België. De Belgische minister van Eco nomische Zaken, Henri Liebaert, verklaarde dat hij het besluit heeft onderteekend, dat de vrij heid van den handel in tabaks producten herstelt. Nieuwe moeilijkheden te Parijs. In de zevende plenaire bijeen komst van de Vredesconferentie, stelde Bidault voor bij opsteken der handen over het reglement van orde te stemmen. Zoover kwam het echter niet, want Molotof vroeg onmiddellijk het woord. Hij verklaarde zich niet accoord met de door de com missie voor het reglement van or de zoo moeilijk bevochte overeen stemming door middel van het Britsche compromisvoorstel, waar bij ook aanbevelingen bij eenvou dige meerderheid zijn toegestaan. Hij vond dit besluit onjuist en verzocht om herziening. Dr Evatt (Australië) herinner de er aan, dat het besluit om het Britsche compromisvoorstel te aanvaarden in de commissie voor het reglement van orde was ge nomen met 15 tegen 6 stemmen, dus met een meerderheid van meer dan twee derden. De Joego-Slavische afgevaar digde Kardelj, zeide dat Joego slavië, bij aanvaarding van de eenvoudige meerderheid, nog slechts onder zeer streng voorbe houd aan de conferentie zou 'blij- vcn deelnemen. Alexander, leider van de Brit sche delegatie, verklaarde dat de woorden van Molotof nauwelijks de moeite van overdenking waard: waren. „Dc wereld wenscht dat we voortmaken met den vrede" aldus Alexander „en een langdu rige en vervelende herhaling van alles wat er op dit punt reeds ge zegd is, is allerminst wenschelijk" Ernstig verkeersongeval. Twee dooden. Gistermiddag is bij Behagen een marine-auto in botsing geko men met een bestelauto, die waarschijnlijk doordat de chauf feur onder den invloed van ster ken drank was, links van den weg reed. De beide inzittenden van de bestelauto, L. Stipriaan uit Alk maar en J. de Beurs uit St. Pan- cras, waren onmiddellijk dood. De fruitteelt in Nederland. Wat kan er nu gedaan worden om de teelt van kwaliteitsfruit te bevorderen? De heer ir, G. de Bakker, rijks- tuinbouwconsulent te Goes, zal a.s. M..a„dag "ver lïilvereum I ste«e raaf bcatkwoo.-u'jr..

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 1