Vlissingsche gemeentebegroting goedgekeurd. GESLOTEN, Er Is geen glas Ouden van dagen moeten terug VAN DER MADEN, Waf brengt de radio 7 KRUININGEN. Openbare U.L.O.-School. De Appels, Peren en Pruimen Komt U een FOTO ZES LAMAIN, Fa. Iz. Capp^it3 nette Huishoudster een Meisje Maandagmiddag heeft de Vlis singsche nood-gemeenteraad de gemeente-begrooting voor 1946 goedgekeurd. De voorstellen van B. en W. tot goedkeuring van de begrootingen van het Burger Weeshuis, het Gasthuis en het Maatschappelijk Hulpbetoon gin gen zoo onder den hamer door. Voordat de algemeene beschou wingen werden gegeven beant woordde burg. Kolff nog eenige schriftelijke vragen van dhr J. Marijs (A.R.), bevattende de me- dedeeling, dat naar een andere stopplaats der bussen Vlissingen Middelburg aan het Betje Wolff plein een onderzoek is inge steld, doch dat de voor de passag. zoo gevaarlijke plaats van in- en uitstappen eerst bij het in gebruik nemen van nieuw busmateriaal kan worden verbeterd. Op de vraag, of op den hoek Kleine MarktWalstraat een pand niet zal worden herbouwd i.v.m. beter uitzicht voor het verkeer werd medegedeeld, dat slechts drie per- ceelen aldaar zullen worden her bouwd, zoodat de Walstraat bree der zal worden. De kwestie: drie of vier wethouders komt aan de orde in Augustus, wanneer de nieuwe gemeenteraad de beslissing kan nemen. De algemeene beschouwingen Voor de algemeene beschouwin gen gaven zich op dhr J. Post (P. v. d. A.), M. König (P. v. d. A.), J. Marys (A.R.) M. J. v. Poelje (P v. <3. A.), J. L. Verhagen (P. v. d. V. en E. Andriessen (R.K.). In bijna alle beschouwingen kwa men naar voren de gemeentelijke autonomie en de wederopbouwpro- blemen. De heer Post achtte de 10 voor afbraak bunkers en exploi tatie noodwoningen van dien aard, dat zoodoende geen kans op een sluitende begrooting kan bestaan. Die kan verkregen worden door Verhooging van uitkeering uit het gemeentefonds, uitbreiding van belastinggebied enz. De noodlij dendheid van Vlissingen is toch geen gevolg van potverteerenf Dat er controle is van hooger- hand, is goed, doch dit mag niet knellend zijn. Al kan niet beslist worden over de gemeentelijke au tonomie, toch zal daarop weer Bteeds moeten worden gewezen. Het herstel stagneert nog steeds door gebrek naa materiaal en Vooral aan glas. Dit moet zoo spoedig mogelijk veranderen, want b.v. Tuinstad en „Goed Wonen" moeten voor den winter klaar en wanneer deze huizen nog veel langer onbehangen en zonder glas blijven staan, wordt het opnieuw een enorme schade, waarbij nog komen de groote bedragen door huurvcriies. Spr. kon zich niet aan den indruk onttrekken, dat de ver deeling van glas niet geheei op de juiste wijze plaats heeft. De hoeveelheden voor het Noorden schijnen veel grooter te zijn. Hij deed een dringend beroep op B. en W. hieraan en ook aan de volkshuisvesting alle aandacht te besteden. De heer König besprak den toestand, waarin de Vlissingsche ouden van dagen nog steeds ver- kecren en vroeg, of er mogelijk heden tot verbetering waren. De heer M a r ij s achtte het niet noodzakelijk, principieele be schouwingen te gaan geven en wilde zich tot het zakelijke be perken. Hij was geschrokken van de groote tekorten. De bijdrage van 10 kan niet worden ge dragen. Dank bracht hij aan B. en W. voor hun werk na de be vrijding, speciaal ter verbetering van het stadsschoon. Gebrek aan glas is de groote handicap; tien tallen gezinnen zitten nog te sprin. gen, om in hun woningn te komen. Tenslotte informeerde hij naar 't herbouwplan der oude stad, drong aan op herstel van het oude Gast huis, gaf in overweging een nieuw Gasthuis te bouwen, informeerde naar verbetering van den Pr. Hendrikweg en zag gaarne ver betering van het wegdek in de Scheldestraat en op het B. Wolff- plein, dat vooral bij regen niet te betreden is. Critiek op B. en W. De heer van Poelje liet een geheel ander geluid hooren. Hoe wel schoorvoetend, aldus spr., had de vroegere afd. van de S.D.A.P. medegewerkt aan de totstandko ming van dezen nood-gemeente raad. Men wilde het socialistische geluid niet doen ontbreken. Echter moest hij, naast zijn groote waar deering voor het werk van B. en W., toch ook critiek doen hooren en wel speciaal over het feit, dat de Raad in de werkzaamheden onvoldoende is ingeschakeld. Met voorbeelden als van de opheffing der Marine, het opruimen der ha ven, waarvan den raadsleden niets was medegedeeld, staafde hij zijn bewering. Aan de autonomie der gemeente gaat de autonomie van den gemeenteraad vooraf, aldus dhr v. Poelje. En dat laatste is een aanfluiting geworden. De heer Verhagen was het met den laatsten spreker absoluut niet eens en was van meening, dat B. en W. den Raad het volle pond hebben gegeven, vooral wat nu de begrooting betreft Al is het col lege van B. en W. op breede basis samengesteld, toch is het homo geen. Wat den wederopbouw be treft is Vlissingen op den goeden weg, doch de geleden schade mag de gemeente niet tot grootere noodlijdendheid voeren. Aan het stadscentrum, de stadsverlichting (vooral de Boulevards) en de ar chitectonische schoonheid dient alle aandacht te worden besteed, opdat den vreemdelingen een be woonbare stad kan worden aan- Dc heer Andriessen had niet veel nieuws in de besprekin gen gehoord en vond de memorie van antwoord goed. De Burgemeester antwoordt. In zijn antwoorden wees de burgemeester er allereerst op, dat B. en W. het volkomen eens zijn met de klacht over het ontbreken der gemeentelijke autonomie. Bij den heer. Gen. van Binnenl. Za ken bestaat, zooals bleek op een vergadering van de Ver. v. Ned. Gem. te Utrecht, echter de wensch, de gemeenten weer zoo spoedig mogelijk in het zadel te helpen. Voor Vlissingen zijn de eerste resultaten reeds bereikt, zooals blijkt uit de wijziging der begrooting. Het rapport der com missie-Oud moet worden afge wacht. Spr. is in dit opzicht wei optimistisch, doch vreest aan den anderen kant, dat de regeling voor zwaar-getroffen gemeenten niet zoo bevredigend 2al zijn (10 I) B. en W .zijn echter diligent. Met de strekking der woorden van den heer v. Poelje kon hij het niet geheel eens zijn. Er waren, vooral in de marine-kwestie, factoren, waardoor niet alles in den Raad kon worden gebracht. Bovendien moest tot het laatste oogenhlik op antwoord uit Den Haag worden gewacht Op het door B. en W. aan den minister-president gezon den telegram met betrekking tot de haven hebben ook zij geen antwoord ontvangen, al zegde min. Ringers bij één van zijn bezoeken de opruiming der wrakken toe. Het opruimen van de Hansaboot kwamen B. en W. echter op de zelfde manier; tg weten als de raadsledenj De ouden van dagen. Weth. L. P. v. Oorschot deelde iets meer mede over de enorme moeilijkheden, waarmede men te kampen heeft bij de huisvesting der ouden van dagen. Zonder hulp van buiten kan geen bevredigende oplossing worden verwacht Eerst geëvacueerd naar EUewoutsdijk, toen naar 's Gravenpolder, zijn er nu nog 47 verpleegden in Wol- phaartsdijk. In Goes en Zundert bevinden zich eveneens nog oud jes. Tientallen echtparen zitten nog te wachten. Voorheen waren er 100 plaatsen in het Gasthuis. Dit is nu zwaar beschadigd en er zijn misschien' 130 plaatsen noo- dig. Hoe hierin op korten termijn verbetering te brengen? Een pro visorische oplossing voor het on derdak is onder oogen te zien. Maar in geen geval mogen de middeleeuwsche verplegingsme- thoden terugkeeren, waarbij de echtparen ruw worden gescheiden en ieder zijn eigen weg moet gaan. Er moet een andere wijze van be handeling komen en dat zal ook gebeuren. Glas, glas, glas Wetli, H. B. J. Knoop zei, even hard als de raadsleden over het glas te jammeren, ook in den Haag. Scheveningen heeft nu de beschikking over een groote hoe veelheid glas, Vlissingen moet ech ter maar een paradepaardje blij ven. De verdeeling is niet billijk. Er zijn plannen in bewerking, om dit jaar nog aan 80 woningen boven de normale toewijzing te beginnen. Dit is misschien moge lijk, omdat andere plaatsen hun rantsoen niet zullen gebruiken. Tenslotte deelde hij mede, dat de vluchtheuvel op het B. Wolff- plein zal worden veranderd. Gemeentelijke tliensten en ambtenarensalarissen. Bij de artikelgewijze behande ling ontspon zich een discussie over het werk der commissie, die belast is met het opstellen van re gelingen omtrent de organisatie der gemeentelijke diensten en daarmede samenhangend de sala rissen der ambtenaren. De hee- ren v. Poelje (P. v. d. *A.) en Marijs (A.R.) vonden het niet juist, dat in deze zaak het geor ganiseerd overleg niet betrokken en de commissie zoo eenzijdig sa mengesteld is. Door weth. M. v. Popering werd hierop geantwoord, dat van passeeren volstrekt geen sprake is, daar dit zuiver een in terne commissie is, die de ver houdingen en de e.v. veranderin gen der gem. diensten bestudeert ci slvaks de vakbonden erin zal betrekken. Het initiatief is van B. en W. uitgegaan en niet van de vakbeweging. De heer van Poelje bleef ook nu op zijn stand punt staan. Aan het adres der Vlissingsche secretarie-ambtenaren werden eenige harde woorden gezegd, want het schijnt daar de gewoonte te zijn, dat ambtenaren, die zich verbonden hebben, minstens een jaar ter secretarie te blijven, reeds vóór dien tijd probeeren weg te komen. Gelaakt werd, dat zij zich niet aan de afspraak houden. Ook de zuigkracht van het Dep. van Marine is ontzettend groot. Velen zijn daarheen gegaan. Door B. en W. is aldaar krachtig gepro testeerd en het verkeerde wordt nu ten departemente wel ingezien. Volksgezondheids problemen. De heer M. König (P. v. d. A.) vestigde de aandacht op de vlie gen- en rattenplaag en de stank bij de stortplaats van vuil, waar noodwoningen staan. Tevens vroeg hij, of weer een gemeente lijke schoolartsendicnst kon wor den ingesteld. Op dat laatste hamerde ook de heer H. v. Rooijen (C.H.), die mededeelde, dat in één der klas sen der K.H.B.S. een besmettings haard was ontdekt, waarvan negen leerlingen het slachtoffer zijn ge worden. De heer J. L. Verhagen (P. v. d. V.) wees erop, dat na de bevrijding nog geen onderzoek door een schoolarts heeft plaats gehad en drong aan op onderzoek, ook van de leerkrachten. Weth. van Oorschot achtte de critiek op den schoolartsen- dienst gegrond. Nadat de gem. schoolartsendienst is opgeheven en een prov. dienst is ingesteld, is de controle veel verslechterd, In Wissenkerke b.v. zijn de kinderen in drie jaren niet on derzocht. Na de bevrijding, toen de hygiënische toestanden in onze provincie en vooral op Walcheren allerslechtst waren, gingen de schoolartsen op. Wal cheren en Z.-Beveland naar Zwitserland in plaats van hier op hun post te blijven. Door B. en W. zal bij het prov. bestuur op grondige verbetering van de zen prov. dienst worden aange drongen. Zal dit niet het geval zijn, dan zal worden verzocht, den gemeentelijken schoolart sendienst jveer in het leven te roepen. De volkshuisvesting. Bi), het hoofdstuk Volkshuis vesting werd gewezen op de niet altijd coulante wijze waar op het personeel van den wo- ningdiensc het publiek te woord staat. Hier zal zoo noodig krachtig worden ingegrepen, al moet er ocuk rekening mede worden gehouden, dat het pu bliek niet het onmogelijke mag vragen. De heen A. de Baf t (P. v. d. A.) vroeg, hoe het stond met het concertgebouw. Hij kreeg ten antwoord, dat dit een par ticulier gebouw is, waarin de gemeente niet zoo gemakkelijk kan ingrijpen, al is een behoor lijke zaalruimte hard noodig. De heer Marijs kreeg de toe zegging, dat de luidsprekers op het Van Nispenplein, die eeni- gen tijd geleden onder kerktijd werden gebruikt bij een voet balwedstrijd, buiten gebruik zullen blijven. Vlissingen jachthaven? De heer A. Korteweg (P. v.d. V.) vond de Engelsche haven een ideale ligplaats voor jach ten er, stelde voor, die haven te doen uitbaggeren. De heer Ver hagen viel hem bij en deelde mede, dat de Kon. Ned. Jacht en Zeilver, het voornemen heeft, in het Zuiden des lands een steunpunt te vestigen. Hel- levoetsluis en Vlissingen komen daarvoor in aanmerking, doch voor VKssingen bestaat voor keur. Momenteel worden hier over besprekingen gevoerd. De burgem. kon mededeelen, dat binnenkort over de haven be slissingen zullen worden geno men. Tenslotte is er nog gespro ken over den post van f 4000 voor afvaardging van deputaten naar Flushing (U.S.A.). Eenige leden waren van meening, dat, wanneer dit een soort bedel partij moet worden en alleen onze ambassadeur het graag heeft, het achterwege dient te blijven. Volgens den voorz. is het wel waarschijnlijk, dat deze reis resultaat zal hebben in breeder verband dan alleen een bezoek aan de gelijknamige Amerikaansche plaats. Hiermede waren de bespre kingen over de begrooting ten einde en werd zij zonder hoof delijke stemming aangenomen. De oude Raad komt nu 13 Aug. nog bijeen; de nieuwe Raad zal op 23 Aug. vergade ren. Ingez. Stokken Mijnheer de Redacteur, Al een paar malen zijn te Mid delburg voor de boerinnen onder mutsen of andere artikelen, uit sluitend voor hen dienstig, door grossiers ter beschikking gesteld. De wijze waarop zulk een artikel Iran worden vorkregen is voor vele vrouwen funest, Mon moot daar voor, of mon nu te St. Laurens of ■Wostlmpollo woont, eon expresse reis naar Middolburg maken, uren in de rij staan, wat voor velon ondoenlijk is, ook tengevolge, dat men niet zoolang uit het gezin kan om uiteindelijk nog zonder eon dergelijk artikel naar huis te mooton. Kan nu zulks niet, daar het uit- sluitond plattelandsartikelen zijn, op een doeltreffender en voor de vrouwen gemakkelijker wijze geschieden? Waarom worden de dorpsafne mers, die de heeren grossiers zoo gaarne in normale tijden als klant opzoeken, voor die artikelen stel selmatig terzijde gesteld en deze hun niet ten verkoop toegezon den? Is het niet noodzakelijk en bil lijk, dat in don vervolge hiervoor de Distributiedienst richtlijnen aangeeft, om zoodoende voor iedere vrouw een redelijke gele genheid te scheppen? Hoogachtend, Uw dw. abonné, P. KESTELOO. Serooskerke (W.). I worden toegelaten, hetgeen afhan kelijk is van de resultaten van het Staunton-tournooi te Groningen en van het internationale tournooi te Praag, dat in October van dit jaar wordt georganiseerd. In het tournooi om het wereldkampioen schap zal iedere speler tegen alle andere telkens vier partijen spelen, zoodat het tournooi zeker vijf of zes weken jn beslag zal nemen. Wie was de dichtep Een 82 jarige lezeres van ons blad, is zeer getroffen door een gedicht, dat zij dezer dagen las: getiteld: Daniëls open venster. Het eerste couplet luidt aldus: In een frissche zomerwoning Van het volkrijk Babyion, Waar; men 't luid rumoer der [straten Slechts van ver vernemen kon: In een luchtige opperzale Naar de zij van Sion heen, Buigt zich Daniël de Godsman Voor zijn Heer en God alleen. Zij zou gaarne de naam van den dichter weten. Wie van onze le zers kan haar helpen? Burgerlijke Stand ZIERIKZEE. De door den Commissaris der Koningin volgens het „Zuive ringsbesluit 1945" met ingang van 1 November 1944 gedane aanzeg ging tot staking van de uitoefe ning van de functie van ontvan ger-griffier van het Waterschap Schouwen enz., den heer P. A. G. va n D ij k, is met ingang van 18 Juli j.l. opgeheven. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te West er haar, W. O. van Burgeier te Ovezande. Aangenomen naar Middelburg, A. do Vries te Heukelum; naar Maassluis K. M. Vogel te Heus- dennaar Bongen, J. J. van Oosfcerzee te Kerkdriel. Bedankt voor Sckeemda, S. Zeil- stra te Oenkerk. Geref. Kerken. Beroepen te Ottoland, S. V. Bekkum, cand. te Rotterdam j te Westervoort, J. B. O. Ginhoven te Vledder. Bedankt voor Amsterdam-W., J. v. d. Linden te Zutpken; voor Gouda, M. Boukema te Zaandam. Ohr. Geref. Kerk. Bedankt voor Biezelinge, B. Nederlof te Eindhoven. Uit het ambt ontzet. Bs L. W. Ekoring, Ned. Herv. pred. te Amsterdam, is in hooger boroop, door de commissie voor de rechtspraak aangewezen door de Gen. Synode uit zyn ambt ontzet. O.- EN W.-SOUBURG. Geboren: Jan, z. v. G. Joosse en J. Wanjon; Frederik, z. v. J. Arendse en M. Huson; Sonja, d. v. A. J. Maaskant en G D. v. d. Sloot; Jannetje Cor nelia, d. v. J. van Schijndel en M. Steketee; Piet, z. v. W. J. Janse en N. Tramper; Maria J., d. v. H. C. A, de Gelder en A. Broere; Petro- nfella J., d. v. M. P. van Boven en J. de NooijerCorns!is, z. v. C. de Visser en N. Roelse. Overleden: W. Crucq, 57 man van H. J. Klem janS. M. de Visser, 67 j., vrouw van M. de Wolf. Ondertrouwd: D. Kodde, 26 i. en J. Janse, 25 j.C. Visch, 31 j. en V. M. Verheul, 31 j.; P. Vermeulen, 25 j. en N. Gogdhart, 22 j.; J. de Nooijer, 20 j. .en C. Lobbezoo, 20 j.; F. de Nooijer, 25 j. en C. N. Boone, 22 j.; P. Westerbeke, £6 j. en H. M. Koert, 20 j.; F. van Eenennaam, 23 j. en D. A. van der Linde, 24 j. Getrouwd: J. Frangois, 36 j. en C. J. Jacobse, 33 j.; J. W. Weug, 26 j. en A. Caljouw, 22 j.D. Kodde, 26 j. en J. Janse, 25 j.; J. de Nooyfir, £0 j. en C. Lobbezoo, 20 j. V eilingsberichten (Ingez. Mei) SCHEEPVAART- BERICHTEN. 29/7 Vertrokken v. Antwer pen Oise" naar A'dam; „Wo- landa" naar Helsinki. 29/7 Vertrokken v. Vislsingett Ned. m.s. „Bunda" naar Ant werpen. 30/7 Vertrokken v. Antwer pen Ned. s.s. „Frans van Mieris"; Ned. m.s. „Limburg" naar Middlesborough, 30/7 Vertrok v. Vlissingen Ned. m.s. „Progres" naar Goole. Sportnieuws. Het schaaktournooi te Groningen. Naar het A.N.P. verneemt zul len de Russisohe grootmeesters Botwinnik, Smislof, Boleslafsky, Kotof en Flolir definitief deelne men aan het Staunton-schaak- toornooi, dat 13 Augustus a.s. te Groningen aanvangt Door deze zeer sterke Russi sche deelneming ia het Groning- seho tournooi een schaakevene ment van het allergrootste belang. Het wereldkampioenschap schaken. Naar het A.N.P. verneemt zul len de volgende grootmeesters deelnemen aan het schaaktournooi om het wereldkampioenschap, dat in den zomer van 1947 in Neder land zal worden gehouden: Dr Euwe (Nederland), Fine en Reshevsky (V.S.) of twee andere door den Amerikaanschen schaak bond aan te wijzen spelers, Bot winnik, Keres en Smyslov (Rus land) of drie andere door Rus land aan te wijzen meesters. De mogelijkheid bestaat, dat nog een zevende deelnemer zal MIDDELBURG. Veiling van 29 Juli. Groenten: Andijvie I 0.13—£0.17; Postelein 0.160.30; Pootuien 0.12— 0.16; Snüboonen 0.871.30; Uien 0.21 0.23; Tuinboonen 0.130.13; Dubbele Princessen 0.80—1.05; Wagenaars 0.66 -0.69; Saxa 0.74-0.86; Waspeen 0.08 0.13 alles pfir kg; Peen 0.200.24 per bos; Savoye kooi 0.31—0.36; Sla I 0.020.10; idem II 0.01-0.06; Bloem kool IA 0.66-0.76; idem I 0.53-0.57; idem II 0.10-0.31; idem Hl 0.09-0.23; Komkommer II 0.18—0.20; idem UI 0.13—0.18 alles per stuk; Fruit: Per ziken 0.110.63; Meloenen 0.540.80 beide per stuk; Appels: Madeleine IA 0.64-0.70; idem A 0.51-0.57; idem B 0.330.47; Perzlkroode Zomerappel IA 0.670.75idem A 0.62-0.62; idem B 0.440.50; Kastomaat 0.560.57; Fram bozen 1.99—1.99; Early Laxton 1.62— 1.82, alles per kg. Offic. Publicaties Distributiekring Middelburg. Uitreiking cchoenenbonnen. Inwoners der gemeenten Middel burg of St. Laurens, wier stamkaart nummer op 8 eindigt en die sedert 1 Jan. 1945 geen bon voor gfiwöne- of beroepsschoenen ontvingen, kunnen op onderstaande data tegen overleg ging van hun stamkaart met inleg vel bij de afd. Centr. Kas, Lokaal 4, Loket van het kantoor Zuidsingel, een bon naar keuze afhalen; 5 Aug. de letters A t.m. C; 6 Aug. D t.m. H; 7 Aug. I t.m. M; 8 Aug. N t.m. P; 9 Aug. Q t.m. U; 10 Aug. V t.nf, Z. De ingezetenen van de tot den kring Middelburg behoorende dorpen kunnen zich in het vervolg op de dagen en uren, dat de reizende amb tenaren aanwezig zullen zijn, wenden tot het agentschap van hun gemeen te, onder medebrenging van de stam kaart met inlfigvel. Distributiedienst Vlissingen. Uitreiking schoenenbonnen. De uitreiking van schoenenbonnen volgens het nieuwe systeem zal voor de inwoners van Vlissingen geschie den aan alle personen met een stam kaartnummer eindigend op 't cijfer 8, wier familienaam aanvangt met: Vlissingen: A Lm. C op 1 Aug.; D t.m. G op 2 Aug.; H t.m. J op 3 Aug.; K t.m. N op 5 Aug.; O t.m. Z op 6 Aug. Souburg: 8 en' 9 Aug. Schoenenbonnen kunnen slechts uit gereikt worden aan personen, die sind9 1 Jan. 1945 geen bon voor ge wone schoenen hebben ontvangen, werkschoenen uitgezonderd. Recht hebbenden boven,1 15 jaar moeten per soonlijk met hun 2e distr. stamkaart verschijnen. Meebrengen ge distr. stamkaart en inlegvel. FINANCIEELE BERICHTEN medegedeeld door Incasso-Bank N.V., Goes. Amsterdamsche Effectenbeurs. Claims Kon. Olie, die vandaag voor het eerst mochten worden verhan deld, vormden wel de hoofdschotel van de belangstelling ter beurze. De vraag overtrof verre het aanbod, zoo- dat de koopers slechts gedeeltelijk konden worden bevredigd. Bij een theoretische claimwaarde van f 720 per aandeel Kon. Olie van f 1000 no minaal, kwam op f 776 noteering tot stand. Ook de aand. Kon. Olie moch ten zich in een. goede belangstelling verheugen, wsaxdoor hot fonds bij een noteering van 388 pet. 25 punten in koers kon stijgen (v. k. 434 pet. 72 pet. claim is 362 pet). Voorts mocht de stemming voor aand. Dorclt- sche Olie eveneens willig worden ge noemd. Zoowel de gew. aand. Dordt- sche, als de pref. idem stegen met 20 punten, waardoor noteering op resp. 410 en 439 pet. tot stand kwam. Van de rubberfondsen waren aand. Amsterd. rubber en Bandar rubber zwakker van toon. Eerstgenoemd fonds gold 140*4 (145), cn laatstge noemd 106 (110)., Sum. rubber onver anderd 120 pet. In aand, Deli Bata via rubber en Vico kwam hot niet tot noteering. In suikgrwaarden ging zeer weinig om. H.V.A. onveranderd 236 pet. en Vorstenlanden 57 (58*£). Nisu en Ja va Cultuur niet genoteerd. Tabakken hadden eveneens een on belangrijk verloop. Deli Batavia Mij. 127 (126) Deli My. 141 (140*4) en Senembah 125 (126). Scheepvaarten waren iets hooger genoteerd. üolL Am. Lyn 136 (134B), Kon. Boot 159 (157), Ned. Schgepv. Unie 136 (134J4), Rott. Lloyd 131 (130) en Stoom v. My. Nederland onver anderd 133 pet. Van de industrieelen verloren: aand. Aku 5 punten bij een noteering van 140 pet. Daarentegen steeg de koers van cert. Leverbros met 3 punten tot 251 pet. en dig van Ned. Ford van 318*4 tot 320 pet. Philipslampen on veranderd 303 pet. en eert. Calvé 146*4 (146). Aand. v. Berkel, Centr. Suiker en Fokker bleven van notee ring verstoken. Overige aandeelen dezer rubriek verdeeld: Ggw. aand. v. d. Bergh 221 (220*4), v. Gelder 110*4 (112), Holl. Beton 225 (235), Hoogovens 130*4 (133), Ned. Gist 349 (340), Rott. Droogdok 255 (254), Wil ton Feijenoord 158*4 (156) cn Wyers 141 (145). Electro Zuur, Heineken en Kon. Zout niet genoteerd. Bankaandeelen nauwelijks in kogrs veranderd. Amst. Bank en HolL Bank Unie onveranderd1125*4 en 234*4 pet., Rott. Bankver. 133 (133*4), eert. Twentsche Bank 135*4 (126) en Her- stelbanken 101*4 (101). Aand. Incasso- Bank niet genoteerd. Op de beleggingsmarkt waren 8taatsleeningen igts lager genoteerd. Voor de 4 pet. Nederland '40 II 101-5/16 (101*4), 3*4 pet. idem '41, '43 101-5/16 (101*4), 33*^ pet. Ned. '38 golden' onveranderd 101*4 pet. Gem, leeningen waren hooger. 3*4 pet. Am sterdam '37 101*4 (101-5/16), 3 pet. Den Haag '37 Hl 101*4 (101), 3*4 pet. Rotterdam '37 101-3/16 (101-5/16). Spaarcertificaten onveranderd 100*4- R. Koole en Zoon'a Bank. In de Vrijdag gehouden alggmqene vergadering van aandeelhouders wer den de Balans en Wins- en Verlies rekening per 31 December 1945 goed gekeurd terwijl het dividend werd vastgesteld op 4 pet. De aftredende Commissaris dq heer R. Gerritsen, werd herkozen. K/cd m* Op het oogenblik kun nen we weer een be perkte hoeveelheid B.K, EMAILLE vexkoopen. Echt degelijk B.Kin de oersohde grijsde- wolkte uitvoering. Verder brengen wt nog een keurig ALUMINI UM UITZET In zeer aantrekkelijken samen stelling. Dus..,.., vlug met Uw pun- ten naar De speciaalzaak voor keuken gerei, Kleine Markt .1, Vlissingen. Donderdag X Augustus. HILVERSUM I (301 m.); 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn,7.30 Morgengebed; 7.45 Gr. pl.; 8.00 Nieuws; 8,20 Pluk de dag; 8.30 Vrou wenspiegel; 8.35 verv. 8.20; 8.50 Hoog mis; 10.00 B.B.C.-symph. ork.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Viool en piano; 11.00 Zonnebloem; 11.45 Fam. ber. Indië; 12.00 Angelus; 12.03 Gr. pL; 12.25 Zonnewijzer12.30 Lunchconc.; 13.00 Nieuws; 13.15 verv. 12.30; 13.45 Ind. vrouwen buiten, 't kamp; 14.00 Cinderella; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Gr. pl.; 15.10 Resid. ork.; 16.00 Bijbellez.; 16.45 Orgel; 17.15 Piano; 17.45 N.C.R.V.-koor; 18.15 Vacantie- trips 18.30 NeiL Strydkr.19.00 Nieuws; 19.15 Met band en. plaat; 19.25 Vaart der volkeren; 19.45 R. V. D.; 20.00 Nieuws; 20.05 Weerover.; 20.08 Vrij en blij; 20.50 Mas Slainet; £1.10 Bekende klanken; 21.30 Bel Canto; 22.00 Nieuws; 22.15 Van O. tot W.; 22.30 Gr. pl.; 22.45 Avond- overd.; 23.00 Viool, cello en piano; £3.300 Lond. Philh. ork.; 23.57 Sluiting. HILVERSUM H (415 m.): 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Dis- co-ontb.8.00 Nieuws... 8.15 Gr. pl.; 8.45 Twee piano's; 9.15 Morgenwij ding; 9.30 Water8t. en Pol. ber.; 9.50 Arb. vitam.10.30 Voor de vrouw 10.35 Orgel; 11.00 De vrouw en heur haar; 11.10 Smetana en Dvorak-muz.; 11.25 Zang en piano; 12.00 Piano; 12.30 Ia 't Spionnetje; 12.35 Metropole-ork. 13.00 Nieuws; 13.15 Joyeux Bohémiens; 14.00 Jeugd 1913; 14.20 Viool cn piano; 15.00 Zieken en gezonden; 15.20 Con fetti; 16.15 De camera loopt; 17.00 A.V.R.O.-kaleidüscoop17.30 Brahms- mu3.; 17.50 Ryk overzee; 18.00 Nieuws; 18.15 Rgnova sept.; 18.45 Sportpr.; 19.00 Stem dq viool; 19.15 Ned. Roode Kruis19.30 Cabar. progr.20.00 Nieuws; 20.05 Film- en theater agenda; 20.15 Promenade-ork.21.15 Hoorspel; 21.45 Gars de Paris; 22.15 Amerik. buitenl. beleid22.30 Sky- masters; 23.00 Nieuws; 23.15 Avond- mglodie; 24.00 Sluiting. De offieiëele goedkeuring tot stichting der school is verleend. Opening September a.s. Opleiding voor het volledige M.UJli.O.-diplo- ma. Aanmeldingen voor de eerste klasse kunnen alsnog geschieden, schriftelijk of mondeling bg het Hoofd der Oi.S. te Kruiningen, dhr L. J, GOEDBLOED, Markt 14. Spoed gewenBcht. Alle leerlingen, die reeds inge schreven zijn benevens de nieuw in te schrijven leerlingen, worden voor een bespreking verwackt op MAANDAG 5 AUGUSTUS a.s. in O.L.S. te Kruiningen, des avonds te 7.30 uur. Ook de oudera zullen hierbij welkom zijn. Notaris J. O. KRAM te Kar palle is voornemens op Zaterdag 3 Augustus 1946, ten verzoeke van den heer CHR. NIEUWENHUYSE te Kapalle, h contant, bij inschrijving te verkoopen: DE PRUIMEN, wassende in de twee boomgaarden bij diens hofstede in Dijkwel (in één perceel). Voor reserve zich te vervoegen bjj den eigenaar. Gegadigden moeten bij do in levering der biljetten hun bewijs van erkenning toonen. Inschrijvingen in te leveren voor of op Zaterdag 3 Augustus, des middags 12 uur, ten kantore van den Notaris. ADVERTENT1ËN TE KOOP AANGEBODEN: 5.50 M. ZONNESCHERM. LINNEN, 140 c.M. breed, beste kwaliteit. Te bevragen: Lange Vorststraat 48, Goes. TE KOOP: EEN MASSEY HARRIS GRAANMAA1ER en een ALBION GRASMAAIER. Smederij VAN BIEZEN, Hein- kenszand. TE KOOP: boomgaard Oostsingel, Goes. Te bevragen W. VAN DER WEELE, Klokstraat 13, Goes. ZATERDAG 3 AUG. naar Middelburg. Laat dan eens maken bij VAKFOTOGRAAF, Noordweg 76 - Middelburg. U hoeft niet vooruit te be spreken. Open van 26 uur. Wegens vacantie GESLOTEN van 5 tot en met 10 Augustus HEINKENSZAND. WIE RUILT twee Motorbandjea 25X2.75 voor 26X2.50 Buiten bandjes en een nieuwe Schrijf machine, merk Remington, koffer model, voor een prima Motorrijwiel liefst 198 cc.? Parallelweg 108 a, Bergen op Zoom. GESCHENKEN voor Uw familie en vrienden in Amerika, Canada, Zweden en Zwitserland. U kunt niets beter schenken dan BLOEMBOLLEN. Vraagt prijs en inlichtingen: B. FUMA, Bloemist, Hillegom. Gevraagd een van 4050 jaar, bjj man alleen. Brieven onder no. A 1132, Bureau van dit blad te Goes. Mevrouw FABIUS, Neuhuys- kade 65, Den Haag, vraagt v. d. e. n., hoog loon, kh gezin. 93. AVONTUREN VAN SJAKIE EN SIENTJE SNATER, WERELDREIZIGERS. Het hele dorp loopt nu uit. Niemand geeuwt en iedereen wil dansen. Tientallen paren wagen zich aan een tango en al brengen sommigen er niet veel van terecht, dat hindert niemand en het verstoort de vreugde niet. Als de dames mogen kiezen danst Sientje met le langste eend uit het drop( de veer op baar muts komt nog niet tot zijn snavel), ter wijl de schone Willy een rondje walst met den bur gemeester. De toeschouwers vermaken zich haast even goed als de dansende paren en ze zijn het geeuwen glad vergeten. Onder een stormachtig gejuich verlaten de beide auto's eindelijk het wak ker geworden dorp, waar ieder nog dagelijks dans wijsjes neuriet

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3