Christel. Kweekschool Oliestookapparaat. Roode vloedgolf. Bekwame Bakkersknecht. Motorrijwiel. Middelbare Handelsdagschool Middelbare Handels avondschool GESLOTEN. H.H. Bakkers MEISJES Naar aanleiding van de gehou den Gemeenteraadsverkiezingen, wijst „Trouw" op de sterke aan was van het aantal stemmen op de Communisten uitgebracht, met name in de groote steden. In de hooidstad hadden zij per centsgewijze de leiding bij dc ver kiezingen, Zij hebben daar, even als de Partij var, den Arbeid, vijf tien raadsleden. Alle andere par tijen tezamen tellen er eveneens vijftien. We hebben in de Staten van Noord-Holland er een voor proefje van gehad waar dat toe leiden kan. Dat kan leiden tot .een roode meerderheidspolitiek. Als het summum van radicalis me in het regeeringsbeleid gold tot dusver de combinatie Roomsch-rood. Thans bestaat in Amsterdam en Rotterdam de mo gelijkheid van een roode overheer- sching. En in Utrecht scheelt het maar één zetel. Dat zal bij de hui dige politieke veiHoudingen direct zoo'n vaart niet loopen. Maar de heeren hebben nu een nieuwe „uiterste noodzaak" achter de hand. En de gedeputeerden-keuze in Noord-Holland leert dat de remmen bij de Partij van den Arbeid in dit opzicht uiterst zwak zijn. Niet verrassend moge dit alles zijn, verontrustend is het wel. De invloed van het Christendom in onze groote steden is verdwijnend klein geworden. En herstelmoge lijkheid is daar, naar den mensch gesproken, niet. Meer dan ooit is thans principieele vastberadenheid noodig. In 1918 sprak men van de zweep van Troelstra. Thans is er de zweep van de communisten al. Zij is er niet immuun voor. Honderd jaar geleden zeide Groen van Prinsterer reeds, dat liberalisme tot socialisme leidde en socialisme tot communisme. De liberale burgerheeren hebben het niet geloofd en er minachtend over gesnoven. Totdat de ver schrompelde liberale partij het met de feiten bewees. Prof. Schermerhorn meent en dat te goeder trouw dat de Partij van den Arbeid een bol werk tegen hot communisme is. Ten onrechte. De Partij van den Arbeid werkte den groei van het communisme in de hand en tegen de eischen der communisten heeft zij reeds nu geen afdoenden weer stand. Ondanks de wederzijdsche antipathie. Groen krijgt zooals steeds ge lijk. De Christenen in de Partij van den Arbeid zullen het naar wij hopen, tot hun ontgoocheling be merken. Provincienieuws HOEDEKENSKERKE. ERNSTIGE TREINBOTSING. Gistermiddag omstreeks 1 uur is hier bij de haven de passagierstrcin, komend uit Goes, op een stilstaanden goederentrein gereden. De looomotief liep uit de rails en stortte van den dijk, en kele wagons met zioh mee sleurend. Er zijn verscheidene gewonden. Dooden zijn er gelukkig niet te betreuren. Benoemd tot: dijkgraaf van den Bothpolder, j. de Feijtcr Lz. en pivv. i'. v. Dixlioorn Dz., bei den te Axel ontv.-griffier van de polders Molen (N.en St Joosland), Jo hanna en Mortiere, J. Baurdoux Pz. te N.- en St. Joosland. B. L. IJsbaert te Axel ge zworene van den Catharinapolder, is overleden. Wegverbetering. Naar de K.N.A.C. mededeelt zijn maatregelen genomen om het door den Hoogerwaardpoldcr loopende gedeelte van den verbin dingsweg Bergen op Zoom—Goes te verbeteren. Te water lating m. s. Prins Willem I. Maandagmiddag half 3 is op de werf van de Kon. Mij. „De Schel de" te Vlissingen te water gelaten het m. s. Prins Willem I, bestemd voor den Prov. Stoombootdienst. Voor de eerste maal in de geschie denis van deze werf is een schip vanaf do kade in het water gegle den. Men kende hier voorheen niet anders dan de stapelloop. Voor dit experiment bestond groote belang stelling. Aanwezig waren o.a. de Com missaris van de Koningin met de leden van Ged. Staten, de directie van den Prov. Stoombootdienst met tal van ambtenaren. Eerste zitting Bijz. Gerechts hof te Middelburg. Op 13 Sept. zal de Zeeuwsche kamer van het Bijz. Gerechtshof haar eorste ziting houden in het raadhuis te Middelburg. De ka mer zal als volgt samengesteld zijn: voorzitter M. W. Nieuwen- huijsen, Zierikzeo. Rechtsgoleerde raadsheeren Mr P. Bervoets, Ber gen op Zoom, Mr J. Jacobs, Mr B. Drion, Mr Struvel en Mr Koop man, Breda. Militaire raadsheeren Lt.-kol. van Aalst en Lt.-kol. Hu berts, Bergen op Zoom. MIDDELBURG. De studenten, die in Juli op verschillende plaatsen in Zeeland hebben geholpen bij den weder opbouw, gaan Donderdag weer vertrekken. Zij nemen om 12 uur afscheid in het Schuttershof. Om half zeven heeft daar de verwel koming plaats der ongeveer 200 studenten, die in Augustus hier komen werken. „Emmabloem"-oolleote. De strijd tegen de tuberculose die zich door oorlog en bezetting heeft uitgebreid, gaat onvermin derd voort. Op x cn 3 Aug. wordt Ivier weer de jaarlijksche „Ernma- blocm"-collecte gehouden, nog aan ieder welbekend uit de jaren vóór 1940. Er zijn vele collectanten noodig, zoowel voor de wijkcol- lecte op 1 als de straatcollecte op 3 Aug. Geeft U op als collectant(e) en offert mild I Bakkers met vacantie. In afwijking van de in eenige andere plaatsen getroffen regeling zal in de komende 14 dagen, de vacantieweken van de Middel- hurgschc en St. Laurensche bak kers, in het geheel geen brood worden bezorgd. Nu wekelijksch de helft der bakkers met vacantie gaat en men met personeelstekort te kampen heeft, is alle tijd noodig voor de productie. Beide weken moet dus het brood worden afgehaald. Het publiek wordt verzocht de bonnen dagelijks af te geven en niet van bakker te veranderen. Tevens moet rekening worden gehouden met de mogelijkheid, dat geen andere artikelen dan brood kunnen worden afgeleverd. Feestavond Ambachtsschool. Vrijdagavond was het de feest avond van de Ambachtsschool. Een door de leeraren en leerlin gen opgesteld programma werd op vlotte en vaak humoristische wijze naar voren gebracht. Aan het einde van den avond werd op ori- gineele wijze het bestuur der Am bachtsschool met het personeel in de bloemetjes gezet door middel van een soort pentcekening. Dhr J. J. F. de Blécourt verduide lijkte in korte, kernachtige flitsen de karakteristieke eigenschappen van dc opkomende personen. Dhr van Nederveen, die liet middel punt vormde als bestuurslid met een zittingsperiode van 40 jaren, werd met een krans door een doohter van één der leeraren ge huldigd. Dhr van Nederveen dankte tenslotte dhr v. Blécourt voor al het werk aaq de Am bachtsschool besteed. GOES. Het 20 maanden oud zijnde zoontje van de fam. L. J. alhier is in een onbewaakt oogehblik in een emmer met kokend water ge vallen. Het kind is aan de ver wondingen overleden. Aanbesteding. B. en W. van Goes hebben Vrijdag het bouwen van 9 dubbel te bewonen woningen aanbesteed, op het terrein gelegen in Bouwplan 3, aan de Oostzijde van de Tulpstraat. De laagste in schrijver was J. W. v. d. Weert te 'Goes voor f 140.195; verder was uit Zeeland ingeschreven door do Bruijne cn van Riet uit Goes f 149.800, van Dammc, Hontenisse f 14Ó.0U0 cn Priem, Ovczaude 1 142.400. KWADENDAMME. Zaterdag vierde de muz.vcreen. „Con Affcszione" het 3S-j. be staan. Ter gelegenheid hiervan was er een festival georganiseerd, waaraan door 9 vereonigingen werd deelgenomen. „Euphonia" uit Goes cn „Euterpe" uit Hein- lcenszand gaven 's avonds een con cert. Het was een geslaagde feest dag. WESTKAPELLE. Dijkwerker door tankmijn gedood. Terwijl de dijkwerker P. Wil- leboordse Vrijdagmiddag bezig was met bazaltsteenen op elkaar te stapelen, kwam één der steencn op een nog in den grond zittende tankmijn te recht. De man werd op slag gedood. Hij laat een vrouw en 2 kinderen achter. Dit is reeds de derde tankmijn, die na het mijnen ruimen nog aanwezig blijkt te zijn. VEERE. In de week van 22 t.m. 27 Juli is er 5529 'kg. consumptie- garnalen aangevoerd. OOSTKAPELLE. Vrijdagmorgen kwamen hier twee vrachtwagens met elkaar in botsing. Van de passagiers van de auto, komende uit de richting Domburg, hadden enkelen genees kundige hulp noodig. De politie stelt een onderzoek in. HAAMSTEDE. Begunstigd door fraai zomer weer maakten de ouden van dagen Vrijdagmiddag een rond rit over ons eiland. Eerst werd te Renesse de plaats van de te rechtstelling der in 1944 gefu- silleerden bezocht. Vervolgens ging het naar Dreischor, waar het kerkgebouw werd bezich tigd. In Bruinisse werd door het beschadigde gedeelte gere den, terwijl ook de noodwo- ningwijk bezichtigd werd. Via Ouwerkerk en Zierikzee ging het over den zeedijk naar Wes ter Schouwen waar de koffie tafel werd gebruikt. De regen dreigde toen even spelbreker te worden. Maar de stemming on der de oudjes bleef opperbest. Door den voorz. van de com missie werd dank gebracht aan allen, die meegewerkt hadden om dezen dag te doen slagen. Hierna werd teruggereden naar Haamstede. Mosselen Groninger Wad. Naar aanleiding van wat de heer F. M. Westfaal-Quadek- ker te Wemeidinge schreef in ons blad van 15 Juli, wordt ons van officicele zijde hét volgen-, de gemeld; De visscherij op zaad cn half wasmosselen was opengesteld van 1 Mei tot 1 Juli. In de maanden Mei en Juni is het voor alle mossel'kweekers mo gelijk geweest mosselzaad te koopen. Dit geldt dus ook voor die kweekers, die niet in de ge legenheid waren zelf zaad te gaan halen. De aangevoerde hoeveelheid is zeer groot, zoodat zelfs, re kening houdend met normalen tegenslag ia de naaste toekomst eerder van overproductie dan van onderproductie gesproken kan worden. Aan de totale behoefte naar mosselzaad is ruimschoots vol daan. Een enkeling zou door het aanvoeren van groot zaad van het Groninger Wad persoonlijk voordeel kunnen genieten, doch in het algemeen zou dit ten op zichte van de gezamenlijke kweekers niet verantwoord zjjn. Verder zijn aan het vervoe ren van bijna volwassen mosse len uit de Waddenzee naar Zeeland in den zomer zeer groote risico's verbonden. Zelfs indien de mosselen nog levend aankomen is de kans zeer groot, dat zij na helt transport belangrijk iq vleescligewicht achteruitgaan. Aan het verlangen van den in zender om de mosselen te expor teeren kan moeilijk voldaan wor den. De thans aanwezige mosse len worden voldoende geacht om aan de exportovereenkomsten te voldoen. Indien de omstandigheden zulks toelaten zal in het komende najaar de mogelijkheid, dat op de mosse len in het Groninger Wad ge- vischt mag worden, overwogen worden. Sportnieuws. Schaken. Voor de schaakkampioenschap pen van Zeeland werden sinds de officieele eerste ronde gespeeld: M. J. Quakkelaar, Hansweert Dr G. Volmer, Wolfaartsdijk 10; Dr VolmerH. Voorhans Sluiskil 10; VoorhansDr Vol mer 10; A. C. Reusen, Goes Voorhans 01M. C. Verburg, MiddelburgDr Volmer 1U; Dr Volmer—Reusen 01; Quak kelaarJ. B. v. d. Staal, Ter- neuzen 10; VoorhansQuakke laar 10; ReusenVer-burg 1 0; K. Maartense, Middelburg A. C. Reusen 10. Aan de kop gaan dhrn Reusen cn Quakkelaar. Nagekomen Verkiezingsuitslagen. SCHERPENISSE. Geldige stemmen 622: S.G.P. 277 (3): L. Vos, P. M. v. d. Werf, Joh. v. d. Jagt; C.H.-Unie 345 (4): C. G. Hartog, W. L. Jansen; J. Tichem, A. liage. ST.-PH1LIPSLAND. Geldige stemmen 1156: A.R. UQ C.H.-Unie 229 (2); Gom. Belang 1 625 (4)Gem. Be- lmg II 192 (1). DRIEWEGEN. Geldige stemmen 358: A.R. C.H. R.K. 198 (4) W. v. Waarde, J. Moerdijk, G. J. de Jager, L. GoenseP. v. d. Vrijh. 63 (1) J. Timmerman; P. v. d. Arb.97 (2)J. v. Oosten, A, v. d. -Guchte. BROUWERSHAVEN. Geldige stemmen 677A.R. 178 (2); C. W. d. Boer; H. Ver hoef f; P. v. d. Arbeid 364 (4): J. Dekker, P. Lijbaart, M. Mat- thijsse, J. P. Priem; P. v. d. Vrij heid 135 (1) J. D. de Kater. Rectificatie. Nader is ons gebleken, in tegen stelling met hetgeen wij Zater dag schreven, dat „De Stem" geen schuld treft inzake het niet door geven van de verkiezingsuitslagen aan de andere bladen. Wij maken hiervan gaarne melding. Nieuwe Kamerleden. In de vacature S. L. Mansliolt, die zjjn benoeming niet aannam, is benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer, de heer W. Thomassen to Zaandam. Tot lid van de Eerste Kamer in de vacature Dr G. W. Huys- mans is benoemd verklaard de heer H. M. van Lieshout te Eind hoven. Prof. Dr C. U. ARIENS KAPPERS, t Zondag is te Amsterdam ten gevolge van een hartverlamming plotseling overleden Prof. Dr C. U. Ariens Kappers, buitengewoon leeraar in de vergelijkende ana tomie van het centraal zenuwstel sel aan de gemeentelijke universi teit te Amsterdam. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Brandwijk, W. Vroegindewej te Poortvliet; te Harlingen, Ed. Reinders te Nieuwolda; te Jut-rijp-Hom- merts, E. H. W. Dickhout te Beuningen; te Rotterdam-Hilli- gersberg, C. A, v. Harten te Katwijk aan Zee; te Kampen, J. W. v. Petegem te Aaiten; te Nieuw-Dordrecht, J. J. Sara- ber te Hontenisse. Aangenomen naar WÜhclmina- dorp, cand, G. Nutbey te Q ver veen, die bedankte voor Bigge- kerke; naar Maassluis, K. M. Vogel te Heusden; naar Oost burg, W J. Fournier te Goor. Bedankt voor Den Ham, M. J. ten Bruggencate te Zegveld; voor Nijkerk, J. C. Stelwagen te Giessendam; voor Langerak, C. J. v. d. Broek te Dussen. Geref. Kerken. Bedankt voor Watergraafs meer (3e pred.pl.), D. v. Enk te Veenendaal; voor Medemblik, Kootwijkerbroek en Oudega (W.), cand. P, Uidam, hulppred. te Weesp. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Zut-phen, P. Wes- terlo te Thesinge en D. v. Wil- sum te Kornhorn. Beroepen te 's Gravendeel, C. v.d. Weele, cand. te Apeldoorn; te Drachten, M. Drayer, cand. te Apeldoorn. Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Leiden, Kralin- gen en Berk-el en Rodenrijs, M. J. C. Blok te Qnnen-Haren; te Lemele-Lemelerveld, J. P. Un- ger t.e Kampen. Bedankt voor Murmerwoude, F. Boonstra te Leens. Geref. Gemeenten. Beroepen te Terneuzen, W. C. Lamain te Rijssen; te Rilland- Bath, L. Rijksen te Leiden. Evang. Luth. Kerk, Bedankt voor Dordrecht, G. J. Munter te Groningen. Intrede Ds H. Aalbers. VLISSiNGEEN. Voor de Ned. Herv. Gem. alhier was het Zondag een gewichtige dag. Door de intrede van Ds H. Aalbers, overgekomen van Ril- land-Bath, is het ministerie van predikanten weer met 4 volle dig. Des morgens werd de nieuwe predikant door zijn va der Ds L. R. Aalbers bevestigd met 2 Cor. 2:16b en 17. Des avonds deed Ds H. Aal bers in de goed gevulde St. Ja- cobskerk zijn intrede, waarbij tegenwoordig waren Burgetn. Kolff, weth. Poppe en de wnd. gem.-secr. dhr A. de Beijl. Het Herv, Kerkkoor onder leiding van dhr Jan Rijn zong de Geloofsbelijdenis en de Lof prijzing, waarna de voorganger een gedeelte las uit Joh. 3 en Filipp. 2:511. Ds Aalbers be gon met te zeggen, dat- hij aar zelend de plaats inneemt in de rij van zoovele voorgangers in dit eeuwenoude kerkgebouw, hij- is slechts een kleine stem bij hen, die in de voorbijgegane eeuwen het Woord op dezen kansel hebben bediend. Hij richtte woorden van dank tot zijn vader, die hem tot zijn dienstwerk heeft ingeleid. Ver der sprak hij tot plaatselijke collega's en die uit ring en clas sis, telt: den kerkeraad met wien hij samen de belangen van de gemeente hoopt te dienen, tot kerkvoogdij en notabelen waar. mede hij de getroffen kerk en gemeente hoopt op te bouwen. Voorts richtte hij zich tot de gemeente en wel bijzonder tot zijn wijk; hij hoopt met allen die daar een -taak hebben ze genrijk te werken. Met vreug de begroette hij de afgevaardig den van de verschillende ker ken. Na de toespraken hield Ds Aalbers zijn inltreepreek naar aanleiding van Filippenzen 2:911, met als hoofdthema: „Jezus Christus de Heere". Na de prediking zong het -koor „Want alzoo lief heeft God de wereld gehad". Na het uitspre ken van den zegen zong de ge meente op verzoek van Ds Vis- beek Gez. 263:1 en 5 (gewijz.). Generale Synode Ned. Herv. Kerk. In de slotzitting van de Gen. Synode gaf de assessor, ds Wesseldijk, als voorzitter van de financieele commissie een gedetailleerd overzicht van den stand der kerkelijke financiën. De kosten voor het bestuur zijn door de zeer groote uitbreiding van het apparaat gestegen van (in 1939) 110.000 tot thans f 240.000. Het werk der raden, dat eerst nu bezig is zich te ontwikkelen, wordt begroot op f 1.000.000. Hiervoor is f 600.000 gedekt door de opbrengst van de Paaschcollecte 1946. Het ont brekende bedrag zal alsnog door bijdragen uit de kerk bij eengebracht moeten worden. Hoogleeraarsbenoemingen te Utrecht. Met ingang van 16 Sept. a.s. is eervol ontslag verleend aan dr A. M. Brouwer, gewoon hoogleeraar in de godgeleerd heid aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Als zijn opvolger is benoemd dr W. C. Unnik, thans Ned. Herv. predikant te Schie dam. Onderwijs. Voor het in Den Haag ge houden examen voor Wetenschap pelijk archief ambt. 2e klasse slaagde dhr M. P. de Bruin te Middelburg. Ambachts- en Machinistenschool. Zaterdagmorgen had in de Luth. Kerk te Middelburg de officieele uitreiking der diplo ma's plaats en werden ook de bevorderingen bekend gemaakt. Nadat de voorz,, dhr G. v. Nederveen, een kort overzicht had gegeven van den gang van zaken In het afgeloopen school jaar, maakte de dir., dhr E. Vis- scher, de namen der geslaag den en bevorderden bekend. Iedere leerling kreeg, vaak op geestige wijze, te hooren, wat er op hem aan te merken was en had welgemeende raadgevin gen in ontvangst te nemen. Daarna werden de verschillen de prijzen uitgereikt. De dir. bracht ook dank aan allen, die de tenoonstelling zoo goed hebben doen slagen. Daarna werd afscheid geno men van dhr J. p. P. de Blé court, die gedurende 35 jaren leeraar electrotechniek aan de scholen is geweest en deze nu gaat verlaten. Hij werd toege sproken door den voorz., dhr M. J. Louws, dhr L. J. v. 't Westende, den dir. en na mens de collega's door dhr G. Wagenvoorde, die hem een keurig uitgevoerd gedenkboek aanbood. Mevr. de Blécourt ontving een boeket rozen. Dhr de Blécourt dankte daar na voor deze hulde. Na enkele woorden van dhr J. Minderhoud bedankten eeni ge leerlingen de leeraren voor het onderwijs. Geslaagd te 's Hertogen bosch voor het staatsexamen hoedenmodiste en moderne sierkunst de dames: S. Wolse, Kortgene; J. M. Lagendijk, Wemeidinge; H. Ruissen-Abra- hamse, Kapelle; T. Geelhoed, NieuwdorpA. Slabbekoorn, BiezeiingeM. Broeckaart, Kruispolder; D. Geelhoed, NieuwdorpL. Pieleman, Schuddebeurs. ZIERIKZEE. Dezer dagen slaagden aan het Instituut „Pont" te Rotterdam voor het examen machineschrijven A en B: Mcj. Tine Bakker en dé 13-jThijs Berrevoets. Offic. Publicaties Inkwartiering Militairen. De Burgemeester van Middelburg brengt ter keunis, dat dg vergoeding voor inkwartiering van leden der .Nederl. strijdkrachten m. i. v. 1 Juli j.l. rechtstreeks door de betrokken militaire onderdeden aan de kwar tiergever a zal worden uitbetaald. L v. m. dezen maatregd moeten de kwartiergevers de thans in hun bezit zynde inkwartieringsbiljetten inleveren bij den administrateur van het onderdeel, waartoe de kwartier- nerner behoort. Inlevering ten ge- mgentehuize moet derhalve niet meer geschieden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat in de betaling van inkwartiering van leden der Geallieerde strijdkrach ten geen wijziging wordt gebracht. Gqen verbouw van koolzaad. Dg Rijkslaud- en tuinbouwvoorlich- tingsdiensten in Zeeland raden de Zeeuwsche landbouwers ten sterkste ai dezen herist koolzaad of zaad van koolsoorten uit te zaaien in verband met het sterk optreden van insecten plagen. Ook dc teelt van wintergerst moet worden afgeraden daar dit ge was in sterke mate het optreden van roest in zomergerst, die m de om geving verbouw wordt, in de hand werkt. De Rijksdienst voor landbouwherstel in Zeeland, zal dg bouwplannen voor geïnundeerde gronden waarop boven genoemde gewassen voorkomen niet goedkeuren zoodat belanghebbenden die deze toch mochten verbouwen yan schadeloosstelling zullen uitgesloten worden. Inlevgrlng rantsoenbonnon voor voedinga- en genotmiddelen. Da detaillisten zullen de met de letters C of O en het desbetreffende artikel aangeduide rantsoenbe/nnen voor voedings- en genotmiddelen, voor het laatst kunnen inleveren te gelijk bij de eerstvolgende inlevering van genummerde bonnen voor de zelfde artikelen na 4 Aug. a.s. Oorlogsschade. Voor betaling van herstelde oorlogs schade aan onroerende goederen wor den de rekeningen op mijn bureau ingediend, waar deze, na registratie, direct voor techn. en admin. controle in behandeling worden gegeven. Voor schade aan gebouwen, waar van de herstelkosten beneden f 3000 blijven, volgt normaal een vrij snelle afwikkeling. Aangezien echter onder de vele hon derden rekeningen, dig gecontroleerd moeten worden, ook vele van reeds ouden datum voorkomen, waarbij een juist schade-rapport ontbreekt, eischt deze controle meer tijd dan anders het geval zou zijn geweest. Nu blykt, dat zeer veel van deze rekeningen nog niet betaald zijn door de opdrachtgevers, aan de betrokken aannemers, onder het motief dat de wederopbouw zal bgtalen. Al is dit laatste ook waar, dan is het toch niet billijk, dat aannemers de dupe worden van het onvermijdelijke op onthoud, dat de rekening-controle meebrengt. Deze aannemers moeten nog vele werken uitvoeren (dus ook financieren) vóórdat alle oorlogsscha de is hersteld. Juist daarom is tijdige betaling der gereed gekomen wei ken aan deze aannemers hoogst noodzake lijk, ter voorkoming van stagnatie in dg uitvoering van even urgente wer ken. Aan opdrachtgevers van gereed ge komen werken v-ordt dan ook dru gend verzocht, zoo veel mogelijk de rekeningen aan de aannemers te vol doen, zonder te wachten op dg scha- de-uitkeering van het Depart, van Openb. Werken en Wederopbouw. Vanzelfsprekend wordt ook dezer zijds alles in het werk gesteld om met den meesten spoed tot fin. afwik keling der voltooide werken: te ge raken. Distributiekring Middelburg. Aanvraagformulieren Ru wielen en/of Banden. Door personen, die meenen aan de daarvoor gestelde normen te voldoen, kunnen van 1 km. 10 Aug. weer onder overlegging van him stamkaart aan vraagformulieren ter verkrijging van bonnen voor rijwielen en/of rijwiel banden worden afgehaald en ingele verd bij het kantoor Zuidsingel Afd. Voorlichting of bij de Agentschappen. Met nadruk wordt er op gewezen dat gezien 't aantal nog niet afgedane aanvragen, er op moet worden gere kend dat de in Aug. in te dienen aan vragen' voorloopig nog niet aan dg beurt van behandeling zijn. Zij, die reeds een aanvraag hebben ingediend era hierop nog geen beslis sing vernomen hebben, mogen uiter aard geen nieuwe aanvraag inleveren. Dletributigkrlng Zierikzee. Aanvraagformulieren Rijwielen cn Banden. M. i. v. 1 Aug. kunnen wederom aanvraagformulieren voor rijwielen cn rijwielbanden worden ingediend cn wel gedurende de eerste tien dagen van elke maand. De aanvraagformulieren dienen nauwkeurig te worden ingevuld, ter wijl alle gevraagde gegevens naar waarheid moeten worden opgegeven. Wanneer valsche opgaven worden ge constateerd, zal niet worden geaar zeld, hiertegen op te treden. Aanvraagformulieren werkkleeding. M. i. v. 1 Aug. kunnen wederom aanvraagformulieren voor werkklee ding worden ingediend, gedurende de zittingsuren van de reizende ambte naren. Alleen diegenen, die na 1 Nov. '45 nog geen punten voor werkkleeding hebben ontvangen, komen in aanmer king. Een bereidverklaring behoeft niet te worden overgelegd. Nader zal bekend gemaakt worden wanneer aan vragen voor de overige textielproduc ten kunnen worden ingediend. Na-inlevering naamlijsten bfjz. Arbeid. De naamlijsten voor loopende aan vragen bijz. arbeid 9g periode kunnen nog worden ingediend te Zierikzee op 1 Aug. van 9—12 uur. FINANCIEELE BERICHTEN medegedeeld door Incasso-Bank N.V., Goes. Koersen van de meest actieve fondsen per einde vorige week. Banken: Amsterdamschg 125, Holl. Bank Unie 234)4. Incasso Bank 129, Koloniale Bank 86, Ned. Ind. Bank 73, Ned. Handel Mij. 106)4» Robaver 133)4, Twentschs 136, Nat. Herstel- bank 101 pet. Industrieele ondernemingenAku 140, van Berkel 104, Calvé 146, Cen trale Suiker 200, Fokker 282, Levgr- bros 248, Ford 318)4, Philips 303, v. d. Bergh 220)4, Electrozuur 198, v. Gelder 112, Heinekens bier 243, Holl. Betc/n 235, Hoogovens 133, Kon. Zout 325, 7 pet. Leverbros 150)4» 6 pet. Leverbros 134, Gist en Spiritus 340, Ngd. Kabel 230,4 Scheepsbouw 170, Nyma 198)4» Rotk Droogdok 254, Werkspoor 193, Wilton 193, Wyers 145 pet Petroleum: gew. Dordtsche Olie 390, pref. idem 419, Kon. Olie 434. Rubber: Amsterdam rubber 145, Baudar 110, Deli Bat. 120, Kendeng Lemboe 86, Lampcmg 52, Majang 56, Oost Java 84, Serbadjadi 83, Silau 61, Sumatra 120, Vico 85, Java Caoutch. 55, Preanger 38, Rotterdam Tap. 36, Salatri 37 pet. Scheepvaart: Holl. Am. Lijn 134, Java China Japan lijn 101, Kon. Boot 157, Kon. Pakket 130)4, Ned. Scheep vaart Unie 134)4» Rott. Lloyd 130, Stoomv. Mij. Nederland 133 pet. Suiker: H.V.A. 236, Javacultuur 105, Nisu 114)4, Vorstenlanden. 58)4 pet. Tabak: Deli Bat. Mij. 126, Deli Mij. 140)4, Senembah 126 pet. Gas en Electric.: Alg. Ned. Ind. Electr. 123)4, Ned. Ind. Gas 113)4 pet. Handelsondernemingen: Borsumy 90)4, Cur. Handel Mij. 206)4, Intern. ■Crediet 125, Linde Tev Stokvis 107, Nw. Afrikaansche 121 pet. Mijnbouw: Alg. Expl. 51, Billiton I 396, idem II 335, Oost Borneo 105, pfef. idem 128, Singkeptin 115 pet. Thee: A'dam thee 50, Banjocwangi 31, Sedep 16Q, Tglega Patengan 65- 70 pet. Sporen: Delie Bpoor 39, Ned. Ind. Spoor 31)4 pet. Diversen: A'damsche Ballast 118, Blauwh. Vriesseveem 86, Byenkorf 197)4, Havenwerken 6L Wat brengt de radio 7 Woensdag 31 Juli, HILVERSUM I <301 m.): 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.7.30 Ba silica-koor; 7.45 Woord v. d. dag; 8.00 Nieuws; 8.20 Morgenconc.; 9.15 Ziekenbezoek; 9.30 Geref. Zondags- schoolvereen. „Jachin" 75 jaar; 10.30 Morgendienst; 11.00 Hkndel-muz.; 11.15 Vioolregit.11.45 Fam. ber. In- dië; 12.00 Apüllo; 12.30 Leidercnrecit.: 13.00 Nieuws; 13.20 Postillons; 14.00 Pianoduetten; 14.30 Sanscviéra cn Pandanus; 14.50 verv. 14.é00; 15.00 Miroir de Jósus: 16.00 Gitaar; 16.15 Kinderkoor; 16.45 Jongens en meis jes; 17.30 Ned. Volksherstel; 17.35 Sa- lonork.18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.15 Landbouw op Schou wen; 19.30 Eng. les; 20.00 Nieuws; 20.05 Weeroverz.20.08 Piano; 20.15 Residentie-ork.21.00 Ned. bruggen; 21.20 verv. 20.15; 22.00 Nieuws; 22.15 Van O. tot W.J 22.30 Boyd Neel; 22.45 Avondoverd.; 23.00 Vicfolrecik; 23.30 Avondgloren23.57 Sluiting. HILVERSUM H (415 m.): 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtengijmn.7.30 Ont- bijtmuz.8.00 Nieuws; 8.20 Gr. pl. 8.50 V. d. huisvrouw; 9.00 Gr, pl. 9.30 Waterstand en Pol. ber.9.50 Piano; 10.00 Morgenwijding; 10.20 V. de vrouw; 10.35 Quatre-mains recit. 11.00 Platen-cocktail; 11.45 Erwten soep; 12.00 Ens. Frits Zindel; 12.30 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Am. dansork.; 14.00 V. d. vrouw; 14.15 Om en om; 15.00 V. d. jeugd; 15.45 Eddij Walis; 16.05 V. d. jeugd; 16.45 Het stond in de krant; 17.15 Ben. Silberman; 17.45 Rijk overzee; 18.00 Nieuws; 18.15 Orgel; 18.30 Javaansch Fascisme; 19.00 Orgel; 19.15 Depart.; 19.30 Mijn werk in Veenhuizen; 20.00 Nieuws; 20.05 Amerika en Canada"; 20.15 Vaudeville-ork.21.00 Hoorspel; 21.45 Ramblers; 22.15 Wereld van van daag; 22.45 Geestel. leven; 23.00 Nieuws; 23.15 Jan Corduwener; 23.40 Zuidzee-trió; 24.00 Sluiting. ADVERTENTIËN TE KOOP OF TE RUIL: zoo goed als nieuwe INLEG- TRAPNAAI MACH INE, merk PFAFF. P. A. DB WITTE, Oude Visch- markt No. 6, Goes. Terstond gevraagd: O. WAVERIJN, Bakkerij, Krui- ningen. TE KOOP: 10 BOEKEN, benoodigd voor de eerste klas Zee vaartschool Stuurman. Brieven aan J. W. HENDRIKS, Hoofd der School te Zoelen (Gld.) TE HUUR GEVRAAGD: Wil goeden prijs betalen. Brieven met prijsopgaaf, waarbij merk, klasse, etc., onder No. A 1127, Bureau van dit blad te Goes. MET 4-JARIGEN CURSUS. MET 5-JARIGEN CURSUS, MIDDELBURG. Aangifte van leerlingen voor beide scholen kan schrifte- lijk geschieden, terwijl op Don derdag 22 Aug., des middags van 2 tot 4 uur, spreekuur wordt gehouden voor aangifte van leer lingen in het schoolgebouw op den Dam. De nieuwe cursus van de Avond school begint op Maandag 2 Sep tember, des avonds om 7 uur en van de Dagschool op DinBdag 3 September, des morgens om 9 uur. P. O. DE JONGE, Directeur. MIDDELBURG. Nog gelegenheid tot aangifte van leerlingen (schriftelijk) bjj den Directeur Dr K. HUIZENGA, Spanjaardstraat 49. Klas I: U.L.O.-diploma, 3-ja rige H.B.S. toelatingsexamen. Klas II: toelatingsexamen. Klas UI: 5-jarige H.B.B. of Gymnasium. Gestichten Endegeest en Voorgeest en het Sanatorium Rhijngeest te Oegstgeest (bij Leiden). Voor beschaafde meisjes, die zich aangetrokken gevoelen tot de verpleging, bestaat gelegenheid te worden opgeleid voor het di ploma B. Begin van den nieuwen cursus 1 Sept, a.s. Salaris van leerling-verpleeg sters, onder 21 jaar, ƒ1110 1230boven 21 jaar 1230 ƒ1440; beide met aftrek van ƒ720.voor kost en inwoning. Mulo-diploma strekt tot aan bevoling, is echter niet nood zakelijk. Schriftelijke sollicitaties te rich ten tot den Geneosheer-Directeur. Wegens vacantie is onze zaak GESLOTEN van ZATERDAG 3 tot DINS DAG 13 AUGUSTUS. FIRMA W. DE JONGE Gz., Korte Kerkstraat 12 Goes. Goud - Zilver - Uurwerken. Het Bestuur der VAKGROEP SCHOENHANDELAREN EN SCHOENHERSTELLERS, Vlissingen, maakt bekend, dat de Vacantie- wook is vastgostold van 5 TOT EN MET 10 AUG. a.s. De aangesloten zaken en bodr^ven zjjn dorhalve in die week Bestelt nu Uw Uit voorraad leverbaar. Wij voeren ook alle voor komende reparatiën aan Olie stokers. Hoogachtend BERKVENS—BEIJNDERS, Ned. Onderhoudsdienst van Oliestookapparaten, Voorheen Monteur HUIZER-VERHEY, 1e Gysingstraat 3 B, ROTTERDAM—WEST- OP L E I D I N G VOOR DUITS L.O. Privé, eventueel elublessen door leraar M.O. A. J. v. RUTTEN, Dam 21, Middelburg. PRIMA EENDEN. Khaki Campbell, br. '45 ƒ6.p. St., idem 4 maanden oud 7.50 p. st. Tevens Noord-Hollandsche Spreeuwkoppen 6.p. st. Eendenbedrijf, Nieuweweg 70, Veenendaal. Voor zoo spoedig mogelijk ge vraagd in het San. „Sonnevanek", Harderwijk, voor de keuken en het huishoude lijk werk, positief Ohr. beginselen. Elke week een vrije dag. Aan vangssalaris 500.Intern. SolL met nitv. ihL aan de Adj.- Directrice. Het Sanatorium „Sonnevanek" te Harderwijk vraagt voor HULP OP DE LINNENKAMER een meisje van 16 18 jaar. Aanvangssal. 500.Intern. Sollicitaties te richten aan de Directrice.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3