De Vredesconferentie. 't Leven wordt nog steeds duurder. De Belgische Kabinetscrisis. Wederopbouw boerderijen. Ontwerp-vredesverdrag met Italië» De worsteling om de waarheid over Indië. De waarheid kan geen herberg vinden Prijsverhooging van een aantal artikelen. Amerikaansche voedselpakketten. Uitgave Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Kantoren te Vliseingen, Wal- atraat 33, Telef. 108; Mid delburg, Bouaansche Kaai 89, Telef. 2009; Terneuzen, Vloo»- wijckstraat, Telef. 2052. Wij zijn genaderd tot een mis schien hoogst belangrijk tijdsge wricht in de geschiedenis. De Vredesconferenite, die thans haar eerste zittingen gaat houden en die over het wel en het wee van meerdere Europeesche staten zal hebben te beslissen, kan, men schelijker wijs gesproken, voor de toekomst van zeer bijzondere be- teekenis zijn. In 1936 schreef H. A. L. Fis her, een Engelsch historicus „Het is nog te vroeg om een eind oordeel uit te spreken over het werk van de makers der vredes verdragen. Zij zullen beoordeeld worden naar het succes van de staten die zij in het leven hebben geroepen of die zij aanzienlijk vergroot hebben; naar het nieuwe Polen, het nieuwe Tsjecho-Slo- wakije, het nieuwe Roemenië, het nieuwe Joego-Slavië en het nieu we Griekenland. Over honderd jaar zal de historicus weten De historicus heeft geen 100 jaar behoeven te wachten. Reeds na een kwart eeuw is door veel van wat door de vre desconferentie to Versailles tot stand werd gebracht een dikke streep gehaald. Het gebouw daar opgetrokken, heeft de stormen van den tijd niet kunnen doorstaan. De conferentie van Versailles bedoelde den grondslag te leggen voor openhartige, rechtvaardige en eervolle betrekkingen tussohen de volken, maar het tegendeel is veeleer het geval geweest. Niet ten onrechte heeft men gesproken van het rampzalige tractaat, daar tot stand gebracht. Door de Nazi-leiders in Duitschland is van Versailles een schandelijk misbruik gemaakt. Veel van wat daar besloten werd, was door latere tractaten en pac ten reeds gecorrigeerd en in 1939 hebben de groote mogendheden duidelijk blijk gegeven, dat zij bereid waren in deze richting ver- der te gaan. Dit neemt echter niet weg, dat het vredestractaat van Versailles, de kiemen van den nieuwen oorlog in zich droeg. En nu wordt dan opnieuw een Vredsconferentie gehouden. Zal het nu anders gaan en beter, dan in 1919? De voorteekenen zijn niet moed gevend. In groote spanning wacht de wereld op wat daar zal worden beslist. Geve God, dat de mannen, die thans in Parijs bijeenkomen slechts één begeerte mogen ken nen: het recht en de waar ZEEUWSCH DAGBLAD 2e JAARGANG No. 402 PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Dinsdag 30 Juli 1946 Abonnementsprijs ƒ3.30 per kwartaal. Hoofdkantoor: Goes, Lange Vorststraat 70, Telefoon 2438, Giro 274289. Advertentieprijs 12% cent per m.m. De socialisten thans tot samenwerking met de Chr. Volkspartij bereid. Argentinië bereid N.S.B.ers teimporteeren? Plannen reeds in ver gevorderd stadium? Naar de „N. Leidsche Crt." uit goede bron verneemt, bestaan er De algemeene vergadering der in dc kringen van geïnterneerde Belgische Socialistische partij N.S.B.-crs vergevorderde plannen heeft met algemeene stemmen een voor emigratie naar Argentinië, motie goedgekeurd, waarin zij Vorig jaar nam de gezant van haar bereidheid te kennen geeft de Argentijnsche regecring in ons de verantwoordelijkheid der re geering wederom op zich te ne men. Er moeten energieke maatrege len worden genomen teneinde den Frank op peil te houden. De hui dige prijzen en salarissen dienen te worden gehandhaafd. Een motie werd met 165 tegen land contact op met vooraanstaan de N.S.B.-ers die zich voorname lijk in het kamp Halfweg be vonden. Er zijn inderdaad bespre kingen gevoerd, waarbij bleek, dat de Argentijnsche regeering veel waarde hechtte aan de overkomst van geschoolde kapitaal-krachtige, energieke Nat. Socialisten uit ons 45 stemmen en 2 onthoudingen iand. Zij zouden dan in Argentinië aangenomen. Hierbij werd beslo- de delta van Rio de la Plata in ten, dat de partij haar standpunt cultuur moeten brengen en be ten aanzien van de volgende pun- volken en daartoe hebben de gega- tne handhaaft. digden in Halfweg reeds contact 1. De Koningskwestie is in de opgenomen met geestverwanten in oogen van een groot aantal Belgen Westerbork, waar de grootste niet geregeld. De partijen behou- landbouwers van de N.S.B. ver den zich vrijheid van handelen blijven. voor. Indien de C.V.P. het wets- Het'was de Argentijnsche ge- VOOrstel in stemming wil brengen zant in onB land> de heer Arturo door middel van een referendum, L. Ludueva, die de eerste bespre- staat haar dit vrij. De andere par tijen hebben evenwel het recht dit te bestrijden. 2. De kwestie van het technisch onderwijs moet tegelijk met die van het algemeen onderwijs wor den onderzocht. 3. Bij de eerstvolgende alge meene verkiezingen moet het vrouwenkiesrecht worden inge steld. De Communisten zijn naar het schijnt niet tot medewerking be reid. 11 !«3 GE-INTERNEERDEN OP JAVA. Op onze bureaux te Goes, Vlissingen, Middelburg, Terneuzen en Zierïkzee ligt weer een lijst ter in zage van geïnterneerden op Java, die naar gealli eerd gebied zijn over gebracht. TELEGRAMMEN VOOR NEDERL. INDIË. De tarieven voor telegrammen naar Nederl. Indië zullen met in gang van I Augustus a.s. met 50 procent worden verlaagd. Tegelijkertijd zal de dienst der kingen voerde en toezegde, dat zijn regeering een specialen afge zant naar Nederland zou zenden, om deze kwestie te regelen. De regeering-Schermerhorn stond geenszins onwelwillend te genover deze plannen. Zij omvat ten wel geen groote groep 80 N.S.B.-ers zijn door de initiatief nemers uitverkoren om mee te gaan doch het spreekt vanzelf, dat deze eersten, zijn zij eenmaal op streek, door veel meer gevolgd zullen kunnen worden. Wegens het ontbreken van een definitieve regeling is de geheele herbouw van boerde rijen gestagneerd. Van de 500 boerderijen, welke voor 1946 aanvankelijk waren toegestaan, zouden er nog 200 gebouwd worden. De aanwezige materialen zijn eohter inmiddels voor andere doeleinden gebruikt. Om hieraan tegemoet te ko men is «en voorloopige regeling ontworpen, volgens welke 50 boerderijen gebouwd zullen worden. De aanvankelijke voor waarden, waaronder zulk3 zou geschieden, zijn echter voor de landbouwers ongunstig. O.m. i9 uitermate bezwaarlijk de bepaling, dat de gedupeerden der voedselvoorziening voorbij is ten op territoriale bezittingen en da» <jfi komende herfst een ver in Afrika, Lioye, Eritrea en betering te zien zal geven. Italiaansch Somaliland. De zijn optimisme was gebaseerd uiteindelijke bestemming van 0p den oogst in de Britsche zóne, deze gebieden zal door de die beter schijnt te zullen worden Sowjet-Unie, de V.S., Enge- dan z;cb oorspronkelijk liet voor land en Frankrijk, binnen een zien en op de verbeterde vooruit- Jaar na het tot stand komen zichten van den wereldoogst, van het verdrag, bepaald Indien de leveranties van het Worden. buitenland voortgaan, aldus Verder zijn nog bepalingen ont- Schlange, kan men in de Britsche worpen betreffende de grensver-zóne eerlang een verhooging der dedigingswerken. rantsoenen tegemoet zien. fereeren. Van dezulken kan wor den verlangd, dat zij binnen het jaar naar Italië verhuizen. De ongeschondenheid en onaf hankelijkheid van het vrije gebied van Triëst zal door den Veilig heidsraad van de V. N. verzekerd worden. Na overleg met Jocgo-Slavië en Italië zal de Veiligheidsraad een gouverneur benoemen, die jaarlijks rapporten bij den Veilig heidsraad zal indienen. Italië ziet af van zijn rech ten voor den aanvang van het bouwen in vrij geld moeten be talen. Wat dit beteekent, kan worden afgeleid uit de overwe ging, dat een boerderij, behoo- rende bij een bedrijf van ca. 30 HA ongeveer f 80.000 kost. De Stichting van den Land bouw heeft nu bij de regeering op een minder ongunstige re geling aangedrongen. BETERE VOEDSELPOSITIE IN DUITSCHLAND. Dr Hans Schlange-Schoeningen, hoofd van het departement voor voedselvoorziening en landbouw in de Britsche bezettingszone van Duitschland, heeft te Bremen ver klaard, dat de slechtste periode h7i' d te tarnen. MÖgë Hij zich, zogenaamde nationale telegram- over Europa en over de wereldmen in verkeer worden opge- 25 pet. van de totale bouwkos- die naar Hem niet vraagt, en die heven. Voorloopig zijn alleen re- tA" A"" meent het zonder God te kunnen j geerings-telegrammen, uitgestelde redden, erbarmen. I en perstelegrammen toegelaten. De „Groot Vier" hebben Zon dagavond de punten van de ont- werp-vredesverdragen met Italië, Roemenië, Bulgarije, Hongarije en Finland, waarover men tot overeenstemming is gekomen, be kend gemaakt. Over deze punten zal de Vre desconferentie in Parijs een oor deel vellen. Voor Italië zijn de volgende voorwaarden ontworpen: De grenzen van Italië zullen die van Januari 1938 zijn, behoudens «nkele wijzigingen ten aanzien van de gren9 tusschen Italië en Frank rijk en die tusschen Italië en Joe go-Slavië, De precieze afbakening van de nieuwe grenzen zal ter plaatse door grenscommissies, bestaande uit vertegenwoordigers van de twee betrokken regeeringen, ge schieden. De Italiaansche regeering moet met de Fransche regeering samen werken inzake den eventueelen aanleg van een spoorwegverbin ding tusschen Briancon en Mo- dane. Ter verzekering van faciliteiten aan Italië wat betreft hydro-elec- trische energie en watervoorzie ning uit het Meer van Mont Cenis faciliteiten, die Italië vóór den afstand van het Meer aan Frankrijk genoot moet Frank rijk zekere technische garanties verschaffen. Italië moet met Oos tenrijk een regeling treffen tot het waarborgen van een vrij ver keer van passagiers- en goederen treinen tusschen Noord- en Oost- Tyrool. Italië moet aan Joego-Slavië de gemeente Zara afstaan en alle ei landen, welke in nauwkeurig aan gegeven gebieden liggen. Voorts moet Italië het eiland Pelagosa aan Joego-Slavië afstaan, dat ge demilitariseerd blijft, terwijl de rechten der Italiaansche visschers gewaarborgd zijn. De Dodecanesos worden aan Griekenland afgestaan en zullen eveneens gedemilitariseerd blijven. Italiaansche burgers, die op 10 Juni 1940 op gebied woonden, dat door Italië aan een ander land is afgestaan, worden volwaardige burgers van het land, waaraan het gebied is afgestaan, tenzij zij het Italiaansche burgerschap pre- Dezer dagen is officieel mee gedeeld, dat de directeur van den Nederlandschen Voorlich tingsdienst in Indië, de heer E. Hazelhoff Roelfsema, door de Nederlandsche regeering van zijn functie is ontheven. Dit ontslag is gegrond op een rede welke de heer Roelfsema voor leden van de Kiwanis club te Montreal heeft gehouden. In deze rede zou hij minder vleien de opmerkingen hebben ge maakt aangaande persoon en karakter van den „voorloopigen president van de Indonesische republiek", Soekarno en van diens ministers of andere mede werkers. Wat hij dan alzoo gezegd heeft? Na zijn dankbaarheid te heb ben uitgesproken voor de be vrijding van Nederland door het Canadeesche leger, besprak de heer Hazelhoff allereerst de Ongeveer 90 pet. van de be-1 volking bestaat uit eenvoudige menschcn, die geen politieke ambities Lebben en alleen ver langen naar het her tel van orde en recht. Oprecht verlan gen zij de Hollanders terug om dit tot stand te brengen. Zes of 7 pet, zijn overtuigde nationa listen met wie wij gaarne be sprekingen voeren. Wij eerbie digen hun verlangens en met deze verantwoordelijke Indone siërs zouden wij gaarne plannen uitwerken voor de toekomst van Indië, Ongelukkigerwijze zijn het echter niet deze Indonesiërs die leiders zijn in de Republiek In donesia, doch het overgebleven percentage, nauwelijks een handje vol, van wie de reputatie even twijfelachtig is als dc ge schiedenis van de huidige Repu bliek". De spreker stond ver volgens stil bij de totstandko ming der „Republiek". „Op 11 September 1944 riep generaal koiso van het Keizerlijke Japansche leger een vergadering bijeen van zijn voornaamste handlan gers en kondigde aan, dat de Japanners in de naaste toe komst onafhankelijkheid zou den geven aan Indonesië. De vergadering, die ook werd bijgewoond door Soekarno, den huidigen „president" van de „Republiek", nam vervol gens een eerste resolutie aan, waarin uitdrukking werd ge geven aan „dankbaarheid en solidariteit" en beloofd werd, dat „de Indonesiërs tot den dood zouden vechten aan de zijde van de Japanners tot de overwinning was behaald.". Vanaf dat oogenblik bleef i Soekarno dc belangrijksite j Quisling tot Augustus 1945, J toen hij zich met zijn hulpje Hatta naar Indo-China begaf per vliegtuig, waar zij den titel van resp. president en vice-pre sident ontvingen uit handen van den oorlogsmisdadiger, ge neraal Terauchi". „Ongetwijfeld vraagt gij u af, hoe deze enkele mannen, zoo veel moeilijkheden en ellende hebben kunnen veroorzaken. Dat is een droeve geschiedenis van slimme Japansche voorbe reiding, die de geest van de jeugd ondermijnde en haar rijp maakte voor moord en roof. Voorts is het te wijten aan tal van gemiste kansen, zoowel door de Hollanders als door an deren, zeer vergeeflijk echter wanneer men bedenkt, dat Soe karno nog duizenden mannen, vrouwen en kinderen als gijze laars vasthoudt, hen bedreigen de met den dood indien de on derhandelingen mslukken. Ver der is er nog het onbegrijpe lijke feit, dat de publieke opi nie in sommige landen, den verrader Soekarno steunt." De heer Roelfsema eindigde met vast te stellen, dat vertrou wen in de Hollandera gerecht vaardigd wordt, door hun pres taties in het verleden en hun huidig streven. Op grond van deze rede, die blijkens uitlatingen in de Ame- rikaansche pers, daar zeer ver helderend heeft gewerkt, werd de heer Roelfsema door de Ne derlandsche regeering ontsla gen. De waarheid omtrent Indië, mag niet gehoord worden I MINISTER VAN MARINE. Men verwacht in den loop van deze week de benoeming van een minister van Marine, waarschijn lijk een Marine-deskundige, die noch tot de P. v. d. A. noch tot de K.V.P. behoort. Dr Van Mook over Mallno. In een persconferentie betref fende do resultaten, die op de conferentie te Malino zjjn bereikt, legde Dr van Mook er don na druk op, dat „het feit, dat dit gedeelte van Indonesië de eerste stap heeft gedaan op den weg naar daadwerkelijk herstel, In vloed zou kunnen hebben op de ontwikkelingen op Java en Su matra". Ingevolge verkregen toestemming van de Vereen. „De Nederland sche Dagbladpers" mogen wtf vandaag met vier pagina's ver schijnen. In tegenwoordigheid van den lt. gouverneur-generaal, Dr H. van Mook, It. gouv.-gen. Sir Stopford, lt. gen. Mansergh en vele andere Nederlandsche en Engelsche autoriteiten werd op het erf van de Engelsche kerk te Batavia een gedenksteen onthuld ter na gedachtenis aan de Engelschen, die in'den strijd op Ned. Ind. grond gebied het leven lieten. Een Nederlandsche marinier legt een krans bij het gedenkteeken na de onthulling. Onweerschade in Engeland. Het hevigste noodweer sinds jaren, dat geheel Engeland heeft geteisterd, heeft duizenden acres graan- en tuingewassen plat ge slagen. Een groot gedeelte van den graanoogst in sommige ge bieden is verloren. Men wacht af, of dit Invloed zal hebben op de broodrantsoeneering, Er was ge rekend op een opbrengst van 325.000 ton tarwe van den oogst in Engeland. DE Commissie-Generaal. Gelijk bekend, aldus de „N. R. Crt.", neemt de regeering het standpunt in, dat het ten zeerste gewenscht is met den grootst mogelijken spoed een com m i Bsie-generaal naar Indië uit te zenden, zoodat zij, naar ook in de Troonrede was ver meld, onverwijld een op dat instituut betrekking hebbend wetsontwerp bij de Tweede Kamer zou willen indienen. In den Ministerraad schijnt reeds volledige overeenstem ming bereikt te zjjn omtrent de personen, welke inmiddels ook al gevraagd zouden zijn of zij zich bereid willen ver klaren deel uit te maken van de commissie-generaal. Naar verluidt moet de keu ze zijn gevallen op den oud- min.-president Prof. Schor- merhorn, op den heer E. de Boer, die, na sinds de bevrijding eerst hert burge meesterschap van Amsterdam te hebben waargenomen, zijn functie van directeur van de Mij. „Nederland" weer ia gaan vervullen en onlangs een be zoek aan Nederl.-Indië heeft gebracht, alsmede op oud- min. Mr Steenberghe. belangrijke plaats van het Ko ninkrijk der Nederlanden in de wereld. Ten aanzien van Neder- landsch-Indië wees hij vervol gens op het vele en goede werk daar door de Hollanders ver richt. Voor elke bloeiende maatschappij van hel oogenblik zoo verklaarde hij hebben twee generaties pioniers ar moede geleden. Onder Neder- landsch bewind is de bevolking op Java alleen al toegenomen van vijf tot twee en veertig millioen. Daarop komende tot de „Re- poeblik Indonesia", zeide de heer Hazelhoff Roelfsema „Het is hoog tijd, dat deze zaak eens wordt belicht. Het Indonesische volk samenge steld uit ongeveer 200 verschil lende volksstammen kan in drie politieke groepen worden verdeeld. Voor de akkerbouwproduc ten van den oogst 1946 zijn verhoogde richtprijzen vast gesteld. Deze verhoogde prij zen zullen met ingang van heden ook tot uitdrukking worden gebracht in den con sumentenprijs voor een aan tal artikelen, die van akker bouwproducten zijn afgeleid. Voorloopig blijft de brood prijs ongewijzigd. De nieuwe prijzen voor den verbruiker zijn: Voor los uitgewogen ar tikelen: Bloem maximaal f 0.34 per kg. tarwegries f 0.52 per kg.haver mout f 0.56 per kg.gort en gort producten f 0.42 tot f 0.56 per kg. gemengd meel f 0.48 per kg.pud ding- en custardpoeder per 100 gr. f 0.10; zwarte stroop f 0.29 per p.; groene erwten (prima ge schoond) f 0.19 per pond; split- erwten f 0.24 per pond. Verpakte artikelen: Tarwebloem per 400 gram f 0.19 per 500 gram f 0.22; zelf rijzend bakmeel (in cartonverpak- king) per 200 gram f 0.15per 300 gram f 0.21, per 400 gram f 0.27per 500 gram f 0.33. In an dere dan cartonverpakking 1 cent minder. Banketbakkerspoeder (in car tonverpakking) per 200 gram f 0.17per 300 gram f0.24; per 400 gram f 0.30per 500 gram f 0.37in andere dan cartonver pakking 1 cent minder. Tarwegries (in cartonverpak king f 0.64 per kg. In andere dan cartonverpakking f 0.62 per kg. Havermout in cartonverpak king f 0.68 per kg.in andere dan cartonverpakking f 0.66 per kg. Gort en gortproducten (in car tonverpakking) f 0.54 tot f 0.68 per kg in andere dan cartonver pakking f 0.52 tot 0.66 per kg. gemengd meel (in cartonverpak king) f 0.60 per kg.in andere dan cartonverpakking f 0.58. Aardappelmeel per 200 gram f 0.15. Maizena en geoxydeerd aardap pelmeel per 200 gram f 0.17. Pudding- en Custardpoeder w.o. griesmeelpudding en choco ladepuddingpoeder r dan 24 pet. cacao bestaande, per 100 gram f 0.16, per 200 gratn f 0.24, per 250 gram f 0.29, per 300 gram f 0.34, per 400 gram f 0.45, per 500 gram f 0.55, per 1000 gram f 1.05; in zakjes f 0.11 per 100 gram. Chocoladepuddingpoeder bcstaancd uit tenminste 24 pet. cacao (in cartonverpakking) per 100 gram f 0.18. Zwarte stroop -per pond f 0.33. „HOLLANDSCHE" PAARDEN VOOR KONING GEORGE. Dertig van de mooiste zwarte „Hollandsche" rijpaarden en zes schimmels, alle ongeveer vijf jaar oud en gefokt in het Oosten van ons land, zullen Woensdag a.s. door H. M. de Koningin persoon lijn aan Koning George van En geland worden aangeboden. Zooals reeds bekend is gemaakt, zijn deze paarden bestemd voor de horse-guards en de life-guards, die belast zijr met de bewaking van het koninklijk paleis. Tot dit geschenk is het initia tief genomen door majoor F. J. M. Roclvink, commissaris-gene raal voor de Nederlandsche eco nomische belangen in Duitschland. De Engelschen hadden namelijk getracht in Duitschland dergelijke paarden te vinden, dooh waren daarin niet geslaagd. Nederland beschikt op het oogenblik over een groot aantal van deze zware „Hollandsche" rijpaarden. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zon op 4.58 u., onder 20.33 u, Maan op 8,21 u., onder 22.28 u. E. K, op 4 Augustus. Hoog water te Vlisaingen Woensdag 31 Juli. 3.49 u. 2.25 m.; 10.05 u. 2.08 m, ERGERLIJKE ZWENDEL IN GECONDENSEERDE MELK. In het Zuiden van het land hebben controleurs van den C.C. D. een ergerlijken zwendel in gs- eondenseerde melk ontdekt. Een directeur van een zuivelfa briek was er in geslaagd ruim 40.000 blikjes gecondenseerde melk ten eigen bate vrij te maken, Hij had daartoe o.a. gebruik ge maakt van zgn. „Bezugichelne" van het Duitsche bezettingsleger, waarop niets afgegeven was. Voorts werd voor gestandaardi seerde melk blikmelk geboekt als afgeleverd. Deze gestandaardi seerde melk werd verantwoord door een onevenredig groot kwan tum ondermelk te boeken als te ruggeleverd aan veehouders. De financieele schuld aan de fabriek, ontstaan door het zich toeëigenen der blikjes, heeft de directeur opgelost uit de opbrengst van clandestienen verkoop van karnemelk, taptemelk en pap, be reid uit taptemelk in den tijd, dat deze producten nog op den bon waren, Er was een raelkbonnen- tekort van ruim 8.000 rantsoenen, terwijl ongeveer 600 boterwikkels ten onrechte waren verantwoord als gebruikt. De directeur had bovendien meer dan 170 rantsoenen boter voor privégebruik in zijn bezit. Proces-verbaal werd opgemaakt. VERKEER OVER DE MOERDIJKBRUG. De hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat in de di rectie N.-Brabant maakt bekend, dat de Moerdijkbrug in verband met aldaar te verrichten werk zaamheden voor alle verkeer zal zijn gesloten op 2 Augustus of een der volgende dagen tusschen 4 en 11 uur of zooveel langer als noodig zal blijken. De stremming zal zoo goed mogelijk worden aangegeven langs de rijkswegen bij Ridderkerk, aan de Zuidzijde van Dordrecht, aan de Noordzijde van Breda en aan de Westzijde van Tilburg. Haarlemsche tram omver gereden. Zondagavond is een militaire zestons vrachtauto met groote vaart op de kruising Nassaukade- Rozengraoht te Amsterdam tegen een wagen van de Haarlemsche tram aangereden. Er volgde een geweldige klap, waarna de wagen van de Noord-Zuid-Hollandsche omsloeg. Op het gekerm öer Inzittenden kwamen voorbijgangers en het personeel van de nabijgelegen brandweerkazerne toeloopen om met het reddingswerk te beginnen. Er bleken een twaalftal gewonden doch over het algemeen kwamen de meesten er met lichte kwet suren af. Nagek. Advertentie. Amerikaansche paketten met voedings- en genotmiddelen tot 'een totale waarde van 120.000.000 gulden zullen in elf Europeesche landen, waaronder ook Neder land, worden verdeeld. Het zijn paketten, die oorspron kelijk bestemd waren voor de in vasie van Japan; de inhoud ver tegenwoordigt een waarde van 40.000 calorieën. Zij bevatten een dagrantsoen voor tien man. De paketten zijn door een Amerikaan- i sche combinatie van comité's voor steunverleening aan Europa aan gekocht van het leger. President Truman heeft de eer ste 100 paketten gekocht en heeft deze aan de staatshoofden van de landen, die van deze zending zul len profiteeren, toegezonden. Ko ningin Wilhelmina heeft het eerste pakket, dat voor Nederland was bestemd, ontvangen. KENNISGEVING, De Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Zeeland maakt bekend: le. dat het scheepvaartverkeer door de brug over de BINNEN KEER- en SCHUTSLUIS te VLISSINGEN zal zyn gestremd van DINSDAG 30 JULI 1940, 22 uur, tot WOENSDAG 31 JULI 1946, 6 uur; 2e. dat het landverkeer over die brug zal zyn gestremd van DINSDAG 30 JULI 1946, 23 uur, tot WOENSDAG 31 JULI 1946, 5 uur; 3e. dat tijdens de laatste strem mingen voor voetgangers gelegen heid zal bestaan met de roeiboot over het Kanaal te worden gezet. Een en ander ten behoeve van het aanbrengen van sluisdeuren in het benedenhoofd van de sluis. Indien onverhoopt de werk zaamheden zullen noodig maken, zullen de hierboven bedoelde stremmingen in den nacht van 31 JULI op 1 AUGUSTUS wor den herhaald. te Parijs de Vredesconferen tie, waaraan 21 landen deel nemen, officiëel geopend door den Franschen premier en minister van Buitenlandsche Zaken, Georges Bidault. Namens Frankrijk heette hij de afgevaardigden welkom en zeide er van overtuigd te zijn, dat er op l vriendschappelijke wijze zou wor den samengewerkt. Bidault merkte op, dat het verdrag van Versailles het uitbreken van een nieuwen oorlog niet had voorkomen en dat er zich bij het tot stand brengen van den vrede geweldige moeilijk heden voordoen. Derhalve is het juist, dat de beslissingen van de vier ministers van Buitenlandsche Zaken ook aan andere landen worden voorgelegd, opdat de vre desverdragen op een zoo breed mogelijke basis besproken kunnen worden. Op de openingsrede van Bidault volgde een daverend applaus van de afgevaardigden. Vervolgens werd Bidault op voorstel van Byrnes, den Ameri- kaanschen minister van Buiten landsche Zaken, tot tijdelijk voor zitter der conferentie gekozen. Vertegenwoordigers van Ne derland, Australië, Wit-Rusland, Brazilië, China, Ethopiö en Tsjecho-Slowakije werden aange wezen om de commissie voor het onderzoek der geloofsbrieven te vormen. Gistermiddag om 4 uur is DE BILT ZEGT» Vrij koel weer. Zwaar bewolkt met tydelijke opklaringen en een enkele lichte regenbui. In het binnenland: ma tige, aan de kust krachtige wind, geleidelijk naar Zuid-west krim pend. Weinig verandering in temperatuur. GOES. Veiling van Maandag 29 Juli 1946. Bloemkool I A f 22 f 45idem I 1222idem II 7.50-16; idem III 4—6.50; Kom kommers I A 33; idem I 2830; idem II 26—27idem III 22; Kropsla I 4.50—7; idem II 4 5.50 alles per 100 stuks. Dubbele Princesseboonen f 60f 86Snij- boonen 5876; Groene boonen 5 53; Gele boonen 5.50; Uien 9 13; Kroten 5; Andijvie 3.5012; Roode kool 714; Spitskool 8; Savoye kool 2030; Sjalotten 5.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 1