Uitslagen Gemeenteraadsverkiezing in Zeeland. De conferentie te Malino. Uitgave Stichting ^g^tenrgek SjiagMté» Kantoren te VlissingtA, Wsd- straat 33, Telef. 168; Mid delburg, Rouaansche Kaai 39, 'i'elef. 2009; ÏYrncuzen, Vloos- wjjekstraat, Telef. 2052. LichtvaardiQB ecbtscheidingen. Met belangstelling hebben wij gelezen wat in de Troonrede over bovenstaand onderwerp gezegd werd „In ernstig onderzoek zal worden genomen de vraag op welke wijze ontduiking van het bepaalde in artikel 263 van het burgerlijk wetboek kan wor den tegengegaan. Maatregelen ter voorkoming van lichtvaar dige echtscheidingen zullen worden voorbereid." Het gaat hier over een zaak van grouto beteekenis. Het Burgerlijk Wetboek be paalt (art. 203), dat echtschei ding nimmer door onderlinge toestemming kan plaats vinden. Echter geschiedt in de meeste gevallen de echtscheiding juist w e 1 op grond van onderlinge toestemming. Niet in dien zin, dat deze onderlinge toestem ming door den rechter, door wien de echtscheiding wordt uitgesproken, wordt geconsta teerd, doch: een der partijen beschuldigt den ander b.v. van overspel, terwijl dan de andere partij verstek laat gaan. In zulk een geval en dit komt letterlek dagelijks voor behoort volgens een arrest van den Hoogen Raad van 22 Juni 1883, de echtscheiding zon der nader onderzoek te worden Uitgesproken. Mr K. Denijs schreef in ver band hiermede een tiental ja ren gelede» in de „N, R. Crt." over „hel juridische kiekeboe- spelletje, dat genaamd is echt scheiding bij onderling goed vinden". „Deze echtscheiding is im mers bij de wet nadrukkelijk verboden, maar de practijk is, dat wanneer de candidaten maar niet laten blijken dat zij de wet willen ove* treden, de rechter van zijn kant te dezer zake ook niet de minste weet gierigheid toont, waarmede dus alles oké is. Het overbekende procédé luidt, dat de eene partij zich door de andere partij een wettelijke re den tot echtscheiding laat aan leunen, ook al bestaat er in werkelijkheid geen. De eisch wordt dan zonder nader onder zoek toegewezen En op deze wijze heeft dus de scheiding bij onderling goed vinden haar plaats in ons recht gekregen, zonder dat er een letter in de wet veranderd is." Het valt ite betreuren, dat aan deze weerzinwekkende practijken door de Overheid nooit een einde is gemaakt en dat zoo feitelijk het loslaten van de goddelijke zede wet of ficieel wordt gesanctionneerd. Deze zonderlinge toestand duurt nu reeds meer dan 60 jaar voort. ber 1910, een wetsontwerp bij Wel is eenmaal, in Septem- ZEEUWSCH DAGBLAD 2e JAARGANG No. 400 PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Zaterdag 27 Juli 1946 Abonnementsprijs ƒ8.30 per kwartaal. Hoofdkantoor: Goes, Lange Yorststraat 70, Telefoon 2438, Giro 274289. Advertentieprijs 12% cent per m.m. Op i£TÏ .^>'„.-^-,',0 tfclfil Zcty nr. Ma,3iw Zondag y Zon .-p 4.S4 u., onder 20,37 u. Maaii op i.t7 u., on der 21.11 a. N.M. om 12.53 u. Hoog water ie Vlissk.^n Zondag 28 Juli: 1.18 u. 2.31 m., 13.40 u. 2.29 m. de Tweede Kamer ingediend waarbij den rechter werd opge legd alleen dan de echtscheiding uit te spreken, wanneer hij door wettige bewijsmiddelen de overtuiging had bekomen, dat de gestelde ieiten waar zijn, maar dit wetsvoorstel heeft nooit het Staatsblad bereikt. Nadien is er op dit gebied naar ons weten niets meer ge beurd, de rechtspraak ging on verdroten voort. Echtscheidin gen bij verstek werden in toe nemende mate uitgesproken, zonder dat er ecu onderzoek plaats had naar da waarheid van de beweringen der eisehen- de partij. En het is mede hieraan te danken al is dit natuurlijk niet de grondoorzaak dat het aantal echtscheidingen de laat ste jaren op zoo onrustbarende wijze is toegenomen. Erkend kan worden, dat een bevredigende oplossing van dit vraagstuk niet gemakkelijk is. Men heeft er b.v. op gewezen, dat het door een verbod van wat nu regel is, van kwaad tot erger zal gaan, omdat dau in vele gevallen het wettige be wijs inderdaad geleverd zal worden. Dit is mogelijk. Maar daar voor is dan in elk geval niet de Overheid verantwoordelijk. Hoe dit ook zij, de tegen woordige toestand kan en mag niet bestendigd blijven. Of het een, óf het ander; óf men schrappe het voorschrift, dat echtscheiding nimmer door on derlinge toestemming ken plaats vinden, óf men hand- have het voorschrft, doch make er dan ook ernst mee. Van harte hopen wij, dat mi nister van Maarseveen in staat zal worden gesteld zijn voor nemen uit te voeren. De grondslagen van ons volksleven zijn hier in het ge ding. Afscheidsrede Dr van Mook. Op de slotzitting te Malino den 24steu Juli, heeft Dr van Mook in een afscheidsrede de afgevaar digden dank gebracht voor hun werk en o.m, het volgende ge zegd: „Het stemt tot groote dank baarheid, dar deze conferentie niet tot botsingen geleid heeft, doch dat men aan beide zijden een goed begrip voor eikaar heeft gehad. Er zijn op deze conferentie resul taten bereikt, zooals zelden in zulk een korten tijd over zulk een moeilijk probleem zijn verkregen". Dr van Mook wees er op, dat Indonesië nog vele moeilijkheden te wachten staan, doch deze kun nen overwonnen worden door en thousiasme en hard werken. Indo nesië is een land met een oude ge schiedenis, doch feitelijk nog een jong land met een groote toekomst voor aich. Volgens nadere berichten, heeft Dr van Mook bij den afscheids maaltijd te Malino aangekondigd, dat de tweede conferentie te Den Pasar op Baü zal worden gehou den over 3 maanden, DE STRIJD IN CHINA. Volgens de Chineesche centrale regeering zijn do Communistische troepen ten getale van 30.000 door het nationale leger op de vlucht gejaagd. Dezo troepen zouden Nanking en Shanghai hebben be dreigd, hetgeen evenwel door ge neraal Tsjoe en Lai, den leider der Communisten to Nanking, wordt tegengesproken. De centrale regeering deelt ver der mede, dat de Communisten aanvallen doen op Antoeng, 115 mijl ten Noorden van Nanking. VERBOD VAN BRITSCH- JOODSCHE VERBROEDE RING IN PALESTINA. Het Britsche Mil. hoofdkwar tier in Palestina heeft een be vel uitgegeven, dat practisch een verbod tot! verbroedering beteekent voor de Britsche troepen met de Joden in Pa lestina. Het bevel verbiedt den troepen den toegang tot bioscopen, café's, bars, restau rants, winkels en particuliere woningen. Ook de Palest, poli tie en de Britsche regcerings- ambtenaren vallen onder dit verbod. PIJPLEIDING TOT EGYPTE DOORGETROKKEN, Ismail Sidky Pasja, oe Egypt, premier, heeft medegedeeld, dat de American-Arabian Oil Comp. heeft toegestemd in het doortrekken van de Saoedi- Arabische pijpleiding naar Egypte. Verder is aan de Anglo-Egyptian Oilfield Comp. vergunning verleend in het ge bied van den Sinaï proefborin gen te verrichten. DE TOESTAND IN BOLIVIA. ■Het Belgische dagblad „La Lanterne" acht den toestand in La Paz verontrustend. Het blad is van oordeel, dat Z.-Amerika op het punt staat zich in ge vaarlijke avonturen te storten. De Lib.-democr. strooming komt in botsing met een zeer gevaarlijk militair internatio nalisme met een fascistisch programma, dat in kolonei Pe- ron belichaamd kan worden. Magnetische velden van ongekende sterkte. In de afgeloopeti weken hoeft de dir. van het Kamtrlirjgh Onnes-Laboratorium, Dr W. J. de Haas, in samenwerking met den conservator, Ir J. Westcr- dijk, volgens een geheel nieuwe methodiek onderzoekingen ver richt over magneetvelden in spoelen, welke tot zeer opmer kelijke resultaten hebben geleid. „Duitsche" postzegels voor Britsch-lndië. Daf de Duitschers ook Britsch- lndië onde< den voet hadden wil len loopwi, blijkt uit dt door hen iu geleedheid gebracht* speciale postzegels voor dit land. Twee afbeeldingen daarvan zijn afge drukt in de „News Chronicle". Elf schepen gezonken bij Bikini. Naar verluidt, zijn tengevolge van de explosie der atoombom bij Bikini elf schepen gezonken. De strekking der van Bikini verzonden telegrammen Is: „dit is du meest doodelijke en grandi- oozo bom van allemaal. Het ziet er naar uit, dat de dagen van onze hedcndaagsche oorlogsschepen ge teld zijn". PRINS BERNHARD IN ENGELAND. Prins Bernhard heeft giste ren een eendaagsch bezoek aan Engeland gebracht, waar hij het milit. opelidingskamp te Catterick heeft geïnspecteerd. VOOR DEN ZONDAG Provincienieuws Administratie-diploma voor Land- en Tuinbouw. Land- en tuinbouw komen steeds meer in het middelpunt der belangstelling te staan. Regeering en organisaties werken samen om de belangen van land. en tuinbouw te behartigen. Tegelijkertijd wor den ook aan de bedrijfsgenooten, iu verband met de bedrijfsvoering steeds hoogere eischem gesteld, ook wat betreft de administra tieve zijde van de zaak. Het verdient zeker aanbeve ling, dat zij die zich voorbereiden voor het te verstrekken admmi- stratiediploma, daarbij gebruik maken van een erkende cursus. Onaangename teleurstellingen kunnen die wijze worden voor komen. Walölife.sch Werkcomité Vacantie 1946. Tijdens de vacantieperiode van 29 Juli10 Aug. zullen de volgende tochten gemaakt kun nen worden: Boottochten van Vlissingen naar Antwerpen en Gent; één of twee tochten per extra-trein van rtÜ33ingen, Souburg, Mid delburg on Arnemuiden naar Breda, een tweetal tochten per bus van Vlissingen, Souburg, Middelburg en, Arnemuiden naar Hulst (speeltuin), speciaal voor de kinderen en een tocht per bus wan Middelburg naar Antwerpen. Dit reizen zal zoo goedkoop mogelijk worden ge steld. Gedurende genoemde vacan tieperiode kan het Vlissingsche strand kosteloos betreden wor den. Seft teta*tcpij,Ue> waag,. De Zoon des Menschen, als Hij komt, zal Ei) ookgeloof vinden op dt aardet Lukas 18: 8t>. Jezus eal eens wederkomen. Of zooals men heter vertalen kim: Jezus komt. De gemeente des Eeeren heeft dat altijd vastgehouden. Niet altijd was dit geloof even levendig, Er waren tijden, dat er in de officinale kerk nau welijks aan werd gedachtin tijden van rust en bwgerlijk- heid. Dm behoorde liet tot don inventaris en er zat stof op, Maar in de donkere, moei lijke dagen heeft de gemeeli fe des Eeeren zioh met de (weder)komst getroost. Want er waren perioden, dat deze Bruid zich weduwe voelde, maar in den strijd en i/n het verdriet voelde zij zich noch eenzaam, noch verlaten. Eij komt! niettegenstaande alles. Was het echter immer het rechte verlmgen! Zal Jezus hèt geloof vindent Zoo luidt de weemoedige vraag van den Eeer: hèt geloof. Hèt geloof, dat hij zoekt, verlangt, hèt geloof, dat noodzakelijk is. Nadrukkelijk staat het lidwoord in het oorspronkelijke vermeld. Jammer, dat de Statenverta ling daar overheen geloopen is. Want geloof is niet iets on bepaalds, algemeens. Niet een zeker stil heimwee of onbe stemd verlangen of humanis tisch gevoel, Jezus komt om den druk- kenden last der zonde weg te nemen, Waaronder de wereld en de christen zelf gebukt gaat. Hij komt als Eedder en dus ook als Beohter. Eeohter over de zonde. Eij komt dus ook als Wreker, niet van het on recht, dat we persoonlijk heb ben geleden, maar als Wreker der gereohtigheid. De taak der kerk is Jezus Christus te prediken. Zooals Hij is, den werkelijker, Christus. De eeuwen door heeft de menschheid zoowel toegedaan tot als afgenomen van het Christusgetuigenis der Heilige Schrift. Het geloof wordt dan dat vage, onbestemde gelóóf, waar geen kracht van uitgaat. Meer een leuze of een vlag dan wer kelijkheid. Zoek Jezus zelf en leer Hem altijd boter kennen, zoodat alles wat uw willekeur, ook uw vrome willekeur bijgevoegd of afgedaan heeft, wcgvalle en Zijn licht overblijft. Zijn stra lend lioht, zonder eewige af- soherming. Leer Hem kernen en zoek Zijn ware bedoeling, Zijn hei ligen Wil. En leer Hem niet alleen ken nen, maar heb Hem lief, Word één met Hem. En bljf Hem trouw. Met onverschrokken, onwankelbare trouw. Er zullen weer tijden komen, dat de Bruid zich weduwe en de christen zich eenzaam en verlaten voelt. Tooh vreeeen wij niet. Jezus komt. Hij heeft de wereld overwonnen. En daarom, blijf in Hem, opdat wanneer Hij zal geopen baard zijn, wij van Hem niet beschaamd gemaakt worden in Zjjn toekomst. 71. J. 8. H. Benoemingen. 'Benoemd tot adj.-insp. (chef de bureau bij de inspectie Volkshuisvesting te Middel burg) dhr A. J. de Wit, thans opzichter van den Rijkswater staat te Middelburg. Rectificatie. Iö ons artikel: „Een zand zuiger gaat over den dijk", staat o.m., dat er 8 banen zijn gelegd van normaal spoor (200 rails van 80 M.). Bedoeld is: 200 rails van 18 M. VAN MELLE NIET NAAR BRESKENS TERUG. Het staat thans vast, dat de firma Van Melle niet in Breswens zal terugkee- ren. Het is bovendien zeer twijfelachtig of een gelijk waardige industrie in de plaats daarvan zal worden gevsetigd. Door Italië gaat een ware stakingsgolf. MIDDELBURG, Afscheid Burgemeester v. d. Weel. Woensdag wordt om 2 uur in één der zalen van het Schut tershof een gemeenteraadsver gadering gehouden, waarin mr A. J. v. d. Weel, die onmid dellijk na de bevrijding tot wnd. burgemeester werd be noemd, afscheid zal nemen. Daarna zal er om half vier een afscheidsreceptie worden ge houden voor vereenigingen en particulieren. N.V, Vitrite Works. In de Donderdag gehouden jaarl. alg. vergadering van aan deelhouders der N.V. Vitrite Works werden de jaarstukken goedgekeurd. Het boekjaar sluit met een verlies van f 347.711, waaryan f 118.470 op nieuwe rekening wordt overge bracht. Tot Comm. werd herkozen Jhr Mr J. C. Schorer te Cu- lemborg. Besloten werd het aand.kapi- taal te rergrooten met f 1.000.000, welk bedrag geheel door Philips, Eindhoven, wordt genomen. Zooals uit het hierboven ver melde verliesbedrag blijkt, was 1945 een ongunstig jaar. Gedu rende het eerste kwartaal werd in het geheel niets gefabriceerd, doch langzamerhand liep de productie op, zoodat thans weer op nagenoeg volle capaciteit wordt gewerkt. Donderdag maakte de poli tie proc.-verb. op tegen C. R., landbouwer te 's Heerenhoek, wegens het door een span paar den doen verrichten van arbeid, die boven hun krachten lag. VLISSINGEN. Maandag om 2 uur komt de Gemeenteraad bijeen ter vaststelling van de begrooting 1946. GOES. Hedenavond om 8 uur hoopt het muz.gezelschap „Hosanna" een volksconcert te geven op de Markt. KAPELLE. Opletten de boodschap! Alhier geraakte het zoontje van dhr de Witte door onop lettendheid met zijn fiets onder een autobus van de fa. Leen- dertse. Met een gebroken arm en enkele verwondingen moest hij naar het ziekenhuis te Goes worden vervoerd. Als govolg van een tusschen do dagbladen getroffen regeling, ter verzekering van een billijke papicrvordeeling, verschijnt ons blad, uit hoofde van zijn formaat, vandaag in oen omvang van 4 pagina's. DE BILT ZEGTt Minder warm. Weersverwachting geldig tot Zaterdagavond: Plaatseljjk nog een enkele bui, wisselende bewolking, minder warm dan gisteren, meest matige wind tusschen West en Zuid. De cijfers achter de namen der partijen geven het aantal behaalde stemmen aan? daar achter tusschen haakjes het aantal behaalde zetels, terwijl daarna volgen de namen der gekozenen. GOES. Geldige stemmen 6509. A.R. Partij 994 (2) R. Zuidema en A. Vingerling; Chr. Hist. Unie 1747 (4) L. Goeman, J. J. van Melle, F. P. J. Polderman, Joh. de Kruijter; P. v. d. Arbeid 2079 (5) A Buijs, P. de Munck, J. S. Visscher, Ph. Haverhoek, H. B. Bouwman; P. v. d. Vrij heid 640 (2) Ir Stoel Feuer- stein en A. de Roo; R.K. Volkspartij 1070 (2) J. H. Roose en J. A. J. Somers. MIDDELBURG. Geldige stemmen 10519. A. R. Partij 2032 (4) J. W. Kögeler, J. S. Hoek, P. Meliefste, M. Wattel. C. H. Unie 1694 (3) G. H. Luyendijk, A. Flipse, Mr P. v. Empel. P. v. d. Arbeid 4282 (9) A. J. Berenpas, L. A. Schenk, L. J. Geers, J. v. Loo, Iz. M. de Vink, A. J. Schuitema, A. J. P. C. de Vlieger-de Vlieger, L. Goedbloed. P. v. d. Vrijheid 679 (1) B. A. Hamelink. St. G. Par tij 611 (1) A. J. Schot. Comm. Partij 453 (-). R. K. Partij 668 (1) L. J. v. 't Westende. VLISSINGEN. Geldige stemmen 8946. A. R. Partij 1210 (3) W. Poppe, J. Ma rijs, J. D. de Wit. C. H. Unie 1393 (3) M. v. Rooyen, J. P. Ventevogel, Mevr. A. D. Hartjes- Nijland. P. v. d. Arbeid 3851 (9) L. P. v. Oorschot, M. J. v. Poelje, M. A. v. Popering, A. W. Schijn- del, M. A. D. Beun, A. R. Theu- nis, J. Post, A. de Bart, J. A. Visser. P. v. d. Vrijheid 688 (1) H. B. J. Knoop. Comm. Partij 753 (1) C. M. Schillemans. R. K. Partij 1051 (2) E. Andriessen, M. J. Corveleyn. ZIERIKZEE. Geldige stemmen 3559. A. R. Partij 735 (3) A. M. den Boer, M. Goudswaard, J. W. v. d. Doel. C. H. Unie 505 (2) J. W. Raap, L. M. SteendstP. P. v- d- Arbeid, 1072 (4) R. Gerritsen, J. v. d. Gaast, J. de Graaf, J. Katshoek. P. v. d. Vrijheid 447 (2) Mr de Croo, Joh L. v. d. Sande. R. K. Partij 403 (1) J. C. v. d. Eijnde. Decidenten 165 (-). Vrije lijst, Middenstand 232 (1) W. Jh A. Brouwer, NEUZEN. Geldige stemmen 6236. A. R. Partij 738 (2) J. de Hamer, P. J. v. Strien, C. H. Unie 1026 (2) D. M. Ollebek, F. Dekker. P. v. d. Arbeid 1885 (5) M. de Vos, J. F. K. A. P. Filius, G. W. Henry, M. Hemelsoet, F. W. Dieleman. P. v. d. Vrijheid 614 (2) A. P. Lindenbergh, H. Vcrhage. St. G. Partij 472 (1) F. Dieleman. Comm Partij 223 (-). R. K. Par tij 859 (2) E. H. v. Alphen, R. F. de Waal. Lijst Colse 419 (1) H. J. Colse. THOLEN. Geldige stemmen 1698. A. R. Partij 193 (1) H. Jansen. C. H. Unie 430 (3) J. Francke, C. J. Zachariasse, D. J. v. Westen. P. v. d. Arbeid 111 (-). St. G. Partij 390 (3) C. v. d. Berge, G. A. de Hondt, A de Heer. Gem. bel 437 (3) J. Berrevoets, B. L. Klompe, A. F. Goedemond. R. K. Partij 137 (1) M. Verduit. BAARLAND. Geldige stemmen 468. A.R. Partij 221 (3) M. Murre, C. v. Damme, Jac. Elenbaas; R.K. Partij 106 (2) M. Altemekin- ders, D. v. 't Westeinde; Vrije lijsten 81 (1) Hub. de Vriend; Vrije lijsten 59 (1) C. J. de Mol. BORSSELE. Geldige stemmen 774. A.R. 86 (1) M. de Meij; St. G. 190 (2) A. J. Melis, P. van Liere; Gemeentebelang 372 (3) A. v. Zweeden, C. Almekinders, Jan Walhout Jac.zn.R.K. 126 (1) W. v. 't Westeinde. ELLEWOUTSDIJK. Geldige stemmen 291. A.R. Partij 53 (1) J. Sandee; Gem.- Belang 238 (6) J, Oele, J. de Dreu, L. Paulusse, P. Dieleman, J. Stouthamer, J. Platschorre. 's-GRAVENPOLDER. Geldige stemmen 681. A.R- 86 (1) Joh. op 'tHof; CH. 187 (2) J. de Schipper, F. Nijsse; P. v. d. Arb. 77 (1) O. Tissing; St. Ger. 249 (2) A. Hoogesteger, A. de Waker; R.K. 82 (1) M. Grim. 's-HEER ABTSKERKE. Geldige stemmen 219. A.R. en St. G. P. 25 (1) Q. de Vrie; R.K. 35 (1) Jac. v. 't Westein- de; P. v. d. Vrijh. 89 (3) P. de Jonge Azn., Q. A v. d. Vrie, G. Braam Gzn.Vrije lijst W. Minnaard 70 (2) W. Minnaard, M. H. van Liere. (Loting moet plaats hebben tusschen P. de Jonge Azn. en, W. Minnaard.) 's-HEER ARENDSKERKE. Geldige stemmen 2394. A.R. Partij 680 (3)C.H. Unie 768 (4)P. v. d. Arbeid 236 (1); P. v. d. Vrijheid 245 (1); R.K. Partij 465 (2). HEINKENSZAND. Geldige stemmen 1117. A.R. Partij 156 (1); R.K. Partij 526 (3)Gemeentebelang 435 (3). HOEDEKENSKERKE. Geldige stemmen 824. Recht- sche lijst 406 stemmen; Kath. Volkspartij 418 stemmen. KAPELLE. Geldige stemmen 2095. A.R. 326 (2) J. Balkenende, J. de! Jager; C.H. (Biezelinge) 267 (1) Q. de Vrie; P. v. d. Arb. 489 (3) L. Lavooy, P. v. Zwe den, A. C. de Klerk; P. v. d. Vrijheid 204 (1) C. A. Blok; St. Ger. 233 (1) A. de Waard; Rechtsche lijst Schore 257 (1) C. Goud; C.H. (Kapelle) 309 (2) B. de Jager, C. Eversdijk. KATTENDIJKE. Gekozen op één lijst: P. van Waarde, J. v. Leeuwen, J. F. Hundersmarck. WILHELMINADORP, Gekozen op één lijst: B. H. Smits, C. Burger, D. Jansen, J. Buteijn. KLOETINGE. A.R. Partij (1) Buitenhuis; C.H. Unie (3) Straub, Blom- maard, D. Koster; P. v. d. Ar beid (2) J. Leijs, D. Schipper; Gem.belang (1) Lenshoek. KRABBENDIJKE. Geldige stemmen 1356. AR. Partij 207 (1) L. Th. Vogelaar; C.H. Unie 380 (2) W. P. Ge- braat, D. Waverijn; St. G. Par tij 481 (2) G. v. Velzen, J. Zan- dijk; Gem. Belang 288 (2) M. de Jonge, N. L. Markusse. KRUININGEN. Geldige stemmen 2384. A.R. en CH. 634 (3) J. J. Frangois, C. H. Heijboer, C. H. Hoge- stadP. v. d. Arbeid 533 2) B. P. Burken, J. v. Ballegooyen; Lijst van Dijke 345 (2) J. J. v. Dijke, Joh. Griep; St. Ger. 251 (1) J. de Bat; R.K. 347 (2) E. A, J. 't Suy, C. H. Koevoets Vrije lijst 274 (1) J. Wüle. NISSE. Geldige stemmen 358. A. R. Partij 93 (2) Joos Mol, L. Nieu- wenhuize Azn. C. H. Unie 185 (4) I. Luteijn, J. C. Bos, I. Janse, Jac v. Liere. R. K. Partij 80 (1) J. Boonman. OVEZANDE. Geldige stemmen 700. R. K. Partij 560 (6) Rechtsche lijst 140 (1). De verhouding in den raad blijft ongewijzigd. OUDELANDE. Geldige stemmen 461. A. R. Partij 117 (2). C. H. Unie 157 (2). R. K. Partij 55 (1). Vrijz. Dem. 132 (2). RILLAND. Geldige stemmen 1179. A. R. Partij 285 (2) D. Buteyn, J. C. Meulenberg. C. H. Unie 285 (2) M. A. Francois, A. Dees. P. v. d. Arbeid 193 (1) A. A. Mol. R. K. 156 (1) D. Boonman. Ril- land-Baths herstel 260 (1) J. A. Boot. WAARDE. Geldige stemmen 521. A. R. Partij 135 (2) H. Wolfert, A. Waterman. St. G. Partij 111 (1) A. S. Wisse. Gem. bcl. 119 (2) A. Dek, J. J. v. Maldegem. Lijst van Fraassen 156 (2) M. v. Fraassen, W. A. Schrier. WEMELDINGE. Geldige stemmen 1293 A. R. Partij 321 (2) K. J. Dominicus A. de Schipper jI H Unie 351 (2) D. Hardenberg, J. de Jonge Dzn. P. v. d. Arbeid 260 (1) D. M. de Jonge. Vrijz. Kies- vereeniging 260 (2) P. J. J. Dek ker. M. C. Lindenburgh. WOLFAARTSDIJK. Geldige stemmen 1415. A. R. Partij 174 (1) P. Luykenaar. C. H. Unie 550 (3) A. v. d. Vliet, J. Hannewijk, G. de Jager. St. G. Partij 217 (1) L, Overbeke. Vrijzinnig 374 (2) A. Koert, J. Kakebeke. YERSEKE. Geldige stemmen 2357. A. R. Partij 478 (3) A. J. Koppen, J. C. Cornelissen, Joh. C. Sinke. C. H. Unie 633 (3) P. de Koeyer, M. C. Eckhardt. P. J. Domini cus. P. v. d. Arbeid 578 (3) C. de Baart, A. P. Zandee, D. v. Boven. P. v. d. Vrijheid 132 (-). St. G. Partij 465 (2) M. Luteyn, Joh. Koster. Partij v. d. Endt en Schouwenburg 71 (-) AMSTERDAM. Geldige stemmen 395050. Partij v. d. Arbeid 122429 (15) Com. Partij. Nederland 126498 (15)Kath. Volkspartij 72005 (8)Anti-Rev. Partij en Chr.- Hist. Unie 46166 (5)Partij v. d. Vrijheid 21389 (2)Onafhan. kelijken 3354 Chr.-Dem. Partij 563 Prot. Unie 269 Vrouwengroep 2377 ROTTERDAM. Geldige stemmen 321174. Par tij v. d. Arbeid 119302 (18) Kath. Volkspartij 50380 (7) Com. Partij Nederland 62710 (9)Partij v. d. Vrijheid 21415 (3)Anti-Rev. Partij 39397 (5) Chr. Hist. Unie 21U9 (3)Par. tijloozen 724 Vrije Soc. Partij 499 Partij Alg. Ar- beidersbel. 164 Staatk. Geref. Partij 5464 's-GRAVENHAGE. Partij v. d' Arbeid 76950 (14) Kath. Volkspartij 57352 (11); Chr. Hist. Unie 22698 (4)Com. Partij Nederalnd 37893 (7) Partij v. d. Vrijheid 25784 (4); Anti-Rev. Partij 29894 (5). UTRECHT. Partij v. d. Arbeid 29385 (14) Kath. Volkspartij 26010 (12) Chr. Hist. Unie 6302 (3)Anti- Rev. Partij 9450 (4)Partij v. d. Vrijheid 4125 (1)Com. Par tij Nederland 11102 (5)Partij Gemeentebelangen 407 Chr.-Dem. Volkspartij 204 JAMMER! Indertjjd werd door de Zeeuw- sche dagbladen de afspraak gemaakt, dat do verkiezingsuitsla gen gezamenlijk zouden worden ingezameld. Voor wat betreft ons blad en de P.Z.O. hebben zij zich van hun taak gekweten. „De Stem", „Vrije Stemmen" en „De Vrije Zeeuw" hebben zonder eeni- ge voorafgaande waarschuwing deze afspraak verbroken. Het re sultaat is thans, dat wij van met name de Zeeuwsch-Vlaamsehe ge meenten slechts onvolledige uitsla gen kunnen publiceeren. Amsterdam op abrupte wijze ver stoord door een hevig onweer, waaraan zware regens gepaard gingen. De vele belangstellenden voor de krantenbureaux waar de uitslagen werden bekend gemaakt zochten haastig een goed heenko men. „Het Parool" had op den Dam een groote stellage doen aan brengen, waarop een wit doek was gespannen en de uitslagen wer den geprojecteerd. Deze stellage bleek niet berekend tegen derge lijke natuurkrachten, sloeg gedeel telijk om en kwam op het tram net terecht, waardoor de lieele zaak onder stroom kwam te staan. Persoonlijke ongelukken kwamen bij dit ongeval niet voor. De po litie nam terstond maatregelen om het publiek van de gevaarlijke plaats weg te houden. Laatste berichten. Bouwe Vlas, oud-comman dant van het Leger des Heils in Nederland, overleden. Gistermiddag om 3 uur is in den leeftijd van 67 jaar, geheel onverwachts te Zeist overleden Bouwe Vlas, oud-commandant van het Leger des Heils in Nederland. Woensdagavond nog had de heer Bouwe Vlas op een bijeen komst van 't Leger des Heils te Zeist gesproken. Noodweer verstoort verkie zingsavond te Amsterdam. De verkiezingsavond werd te V eilingsberichten. GOES. Veilingsvereen. Zuid- Beveland. Veiling van Vrijdag 26 Juli 1946. Bloemkool IA 15.50—f49, id. I 12—24, id. II 7.50—12, Komkommers IA 321 41, id. I 36—39,id. II 27—29, id. Ill 22—26, Kropsla I 6.50—10, id. II 5.50—7.50, Meloenen 76 150, alles per 100 stuks; Dubb. Princesseboonen 4971, Snij- boonen 11101, Groene boonen 819, Gele boonen 0.502, Uien 6.50, Sjalotten 3.505.50, Kroten 5.50, Peen 8.5011, To maten 8797, Postelein 10, Roodekool 1315, Spit kool 10, Savoijekool 31—32, Andijvie 9.5012, Doperwten 418, alles per 100 kg.; Selderij 3, Pees 910, beiden, per 100 bos. Nagek. Advertentie» Door Gods goedheid werden we heden verblfjd met de geboorte van oub Dochtertje, JACOBA ANNETTA. B. Hogendorf. B. HogendorfBoer. Middelburg, 20 Juli 1946. Ter Hoogestraat 32. Tijdelijk; Ziekenhuis.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 1