wi Hoe warm het was en hoe ver. En het resultaat «Keven* Oen van spannend speO krackt en gratie* De beteekenis van het Concours Hippique. £m ale licet* Per postkoets door de Goessche straten. Seiifociaslellaiigs- dagkoet*» 2elfa tint, freon punaise-s, frzeu ueiUfrheid, s-p&i-don ,flel was omstreeks Nieuwjaar toen de heer Dorst mij vroeg om het secretariaat van de Prov. Landbouwtentoonstelling op mij te nemen Wetende uit ervaring van vele vorige Kring-tentoonstellingen der Z.L.M., die ik ,van nabij heb meegemaakt en mede gezien de personeelsbezetting van de Z.L.M. vergeleken bij die van vóór den oorlog, heb ik geen moment geaarzeld deze ver trouwens post te weigeren", aldus de heer A. J. D ruskei, die mei inspanning van al zijn krachten hét voorbereidende werk voor de tentoonstelling heeft georganiseerd- In onderstaand artikel vertelt hij iets over zijn werk. Begin januari had dan de eerste vergadering plaats met de Hoofd commissie, waar de gruoto lijnen werden uitgestippeld. Begoimen werd om met een traditie van alle vorige landbouw tentoonstellingen te breken, n.l. het uitgeven van een z.g. vraag programma, mede i.v.m. de pa piersituatie. Per advertentie is nu tot deel name aan en inzending op de ten toonstelling opgewekt. Reeds in Januari werden alle tentenfabrikanten en -verhuurders in Nederland aangeschreven. ,Na veel moeite is het gelukt voor alle inzendingen onderdak te vinden. Overigens hadden wc voor 't geval, dat we hierin niet ten volle zouden slagen, tijdig beslag ge legd op een groote partij dekzeilen van 6x8 M, waarvan men in ge val van nood nog tenten had kun nen maken. Overigens een experi ment, waar ik mijn hart voor vasthield.... Te gelijkertijd, trok ik er op uit om hout vast te krijgen, op dat men vroeg aan den gang zou kunnen gaan met het gereedmaken van de stands. Hierbij had ik ge luk daar Landbouwherstcl een groote partij hout had afgekeurd en ongebruikt ergens in de pro vincie had liggen. Men was zoo welwillend dit hout aan ons over te doen. Omstreeks' Febr.Maart werd ook reeds offerte gevraagd aan alle papier, en cartonfa'briekcn in Nederlan. Dit had o.m. tot resul taat, dat ik 40.000 drinkbekers kon koopen. Ook begon ik toen reeds te werken voor toewijzingen voor dranken. Groot succes boek-- ten we iil dezen bij het Centraal Bierbrouwerij-kantoor te Amster dam en bij diverse particuliere in stellingen. Voor gedistilleerd was het resultaat nihil. Na een bezoek aan de Jaar beurs, waarvan ik met waarde volle inlichtingen terug kwam wat betreft extra-toewijzingen voor eetwaren, wendde ik mij op 11 April tot het Centraal Distributie kantoor te 's-Gravenhage. Toen wij op 9 Mei van dezie instantie nog geen antwoord had den ontvangen, hebben we nog maals geschreven. Doch het ant woord bleef uit. Ook de pogin gen om langs andere wegen iets te bereiken, haalden weinig uit. De Goessche Middenstand kan 'hierover meepraten I Dezelfde ervaring deden we op bij een viertal andere Rijksbu- reaux, waar wij voor allerlei be- noodigdheden terecht moesten komen. Doch genoeg hierover. Dergelijke droevige ervaringen hporen in een feestprogramma niet thuis. Nu nog iets van de tentoon stelling zelf. Reeds vroeg in het voorjaar werden 'de verschillende commis sies gevormd, zooals die voor Rfmdvee, Varkens, landbouw werktuigen, enz., enz. Opgemerkt zij, dat de Afd. Paarden geheel verzorgd wordt door de Ver. „Het Ncd. Trekpaard", terwijl ook de Concours-Hippique-vereeniging haar eigen programma heeft ver zorgd. Ik zou nog wel een krant vol kunnen schrijven over al de we derwaardigheden, die men beleeft, als men een tentoonstelling heeft voor te bereiden in een uitgeplun derd land, waar nog haast geen veiligheidsspeld, punaise of lint voor een paard te koop is. Maar genoeg 'hierover. Mijn artikel zou te lang worden en bovendien zou men ons niet g.e- looveit, als inen Vrijdag e'n Za terdag de tentoonstelling bezoekt. Want met verbazing zj men zich afvragen, hoe dit alles tot stand is kunnen komen in dezen tijd. Daarom hulde en dank aan alle medewerkers, die ik hier niet alle bij name kan noemen. Lang lc-ve Zeeland, lang leve do Z.L.M.I A. J. BRUSKET., Secr. van de Hoofdcommissie, De landman gaat, nu de avond is gevalletv ■En de arbeid slaapt, voor 't laatst zijn hoeve rond.; Hij keurt het werk der knechts in schuur en stallen; En als een schaduw volgt hem trouw de hond. Hij toeft bij 't vee en luistert hoe het ademt; Rond schoft en horen hangt een warme damp, Die met een geur van zomer hem bewademt, En in een nimbus nevelt om de lamp. Dan loopt hij tastend langs „de ruif der paarden, Verwelkomd door ten dreunend hoefgeklop; Hij spreekt hen aan, en streelt een ruig behaarden En speelsch hem toegestoken manekop. En als hij eind'lijk, rustig na 't volbrachte, De handen boven 't vlammend haardvuur heft, Vervult hem nog de ontroerende gedachte Aan wat rondom hem leeft en 't niet beseft. Hij peinst en leest, in 't boek met koopren sloten Plet hoofdstuk uit, dat Noaeh's tocht beschrijft, Hoe de arke met haar slmp'lc reisgenooten Lang op den oevcrloozcn zondvloed drijft. Gansch in het wonderbaar verhaal verloren, Terwijl hij mijm'repd In den lmardglocdi staart, Lijkt ,het lieni of, door God daartoe •verkoren, Hij tnet zijn dieren over 't water vaart. AART VAN DER LEEUW. Wanneer het den landbouw goed gaat, bloeien ook alle andere bedrijven: wanneer de aarde echter geïjfongen wordt woost to blijven liggen, dan gaan ook allo andere bedrij ven in korten tijd to gronde, zoowel to land als ter zee. Xosoplion. Het Cctocours-IIippiquewezen, zooals dat in Nederland tot ontwikkeling is gekomen, heeft ook weerklank gevonden in onze provincie en zoo heeft voor het eerst in 1945 binnen de grenzen van liet Zeeuwsche land eert Concours Hippique plaats gehad, hetwelk aan spraak kon maken om ge plaatst te worden in de eerste rijen van de Concoursen Hippi que van beteekenis in Neder land. Wat is de eigenlijke bedoe ling van het Concours Hippi que? Deze iB tweeërlei. In de den inwoners hunner provin cie een hoogstaande ontspan ning te verschaffen. Iedereen heeft eens ontspan ning noodig; de,een zoekt het hierin, de ander daar in, maar niet elke ontspanning is hoog-, staand. De sport, die op qnze Con coursen Hippique wordt gege ven, is dit wel; bij geen enkele sport is het amateurisme zoo ongerept gebleven als bij deze Voor een landbouwende be volking als de Zeeuwsche, heeft een Concours Hippique groote bekoring en aantrek- madi-ige, gat hei eigene h: vandaar dat het zóó wordt aan gespannen en voor een zóóda nige wagen, dat zijn kwalitei- 'ten alsdan het meeste en. het beste tot uiting komen. Bij het tuigpaard komt de élegance, de fraaiheid van lij nen en actie tot uiting en bij' de rij- en springpaarden ziet men de verrichtingen van paarden, die zich na jarenlange voorbereidingen tot machtige prestaties .hebben opgewerkt. Dit alles brengt het publiek in vervoering en dagen en we ken later wordt dan ook op het boerenerf en in de huiska mers van stad en land nog over deze prestaties gesproken. Het paard, dait in ons econo misch leven zulk een groote plaats inneemt en dat in het leven van den hoer zooveel rijkdom brengt, is het gelief koosd object geworden voor de ontspanning van duizenden en duizenden menschen. Op liet Concours Hippique, dat Zaterdag ter cere van het lüü-jarlg bestaan der Z.L.M. en ter opluistering van de Landbouwtentoonstelling te j Goes gehouden zal worden, zullen paarden uit alle deelen van Nederland verschijnen en aan de Zeeuwsdie bevolking zal getoond worden de bloem van onze nationale paardenstapel, n.l. trekpaarden, tuigpaaruen, hackneys, rij-, jacht- en spring paarden. Elk paard kan men beoordee- len en bewonderen in zijn soort en kwaliteiten; op het sport veld denkt men niet aan folc- rlchting; daar bewondert men alleen de prestaties van rijders, ruiters en paarden, waardoor men een juist inzicht verkrijgt van al datgene, wat op dit ge bied in Nederland, dus ook in Zeeland, gedaan kan worden. Zoo wordt Zeeland, liet fok- kersland bij uitnemendheid van 'het trekpaard, opgenomen in het geheele Nederlandsjhe paardengebeuren. Iz. GROENEWEGE, voorz. Prov. Zeeuw sche Cone. Hipp. Ver. Hoedekenskerke, eerste plaats is het doel der or-1 kingskracht, omdat men daar kan zien de bouw, de schoon heid en de verrichtingen van het paard, het schoonste - dier der schepping. Nergens meer dan op een. Concours Hippique komit het juiste wezen van het paard tot uiting. Bij het trekpaard is zulks de robuustheid, de vlotheid en het ganiseerende Vereeniging de paardensport in liet algemeen te dienen en te helpen bevor deren en in de tweede plaats, ftl(>zgi wkad. Ir M. A. GEUZE, de actieve voorzitjer der Z.L.M. leest het landbouwblad. Geen dierder plek voor ons op t [aard, Geen oord ter wereld meer ons waard Dan waar, beschermd door dijk [en down, Ons toelacht veld cn bosoh en [tuin. Waar steeds de aloude een dracht woont En welvaart 'slandmans werk [bekroont, Dctar klinkt des leeuwen forsche [stem Ik worstel moedig en ontzwem. De lamdbouwdagen in Goes op 5 en Juli plaatsen Zeeland en speciaal agrarisch Zeeland in het midden der belangstelling. Ontworsteld aan de zee. Voor de welvaart van deze pro vincie heeft de landbouw steeds een groote' rol gespeeld. En dit is geen wonder. De grondt veelal moeizaam ontworsteld aan het zilte nat, is vruchtbaar; de be woners, gewend aan den strijd tegen de elementen, vol noesten arbeidsvlijt. Het grootste deel van de klei- en zavelgronden is als akkerbouwland in gebruik en levert meestentijds rijke vruchten. Ook de tuinbouw staat op een hoog plan, waarbij de uitgestrekte boomgaarden en dus speciaal de fruitteelt in verschillende streken, in onze gedachten komen. De paardenfokkerij bloeit en de vee houderij, hoewel zwaar gehavend door den oorlog, is bezig zich weer op te richten. Met recht mag de Z.L.M. de aandacht niet alleen van de Zeeuwen zelf, maar van dat deel van Nederland', dat zich voor den landbouw interesseert, een oogenblik opeischen. En voor al in deze na-oorlogsche dagen. Na de vernieling de opbouw. Over de vruchtbare grond, over 1 bloeiende stellen en dorpen is de geesel van den oorlog gegaan. En i Zeeland heeft de tol 'betaald voor de vrijheid van geheel ons land, ja van West-Europa. De opbouw is aan den gang en vooral in de agrarische sector,mag deze er wezen. Tholen en St. Philipsland wa ren reeds vorig jaar, Schouwen en Walcheren zijn dit jaar weer ingezaaid en voor zoover wij men schen het kunen bezien, zal er van deze geïnundeerde gronden weer geoogst worden. De boeren in deze gebieden hebben met voort varendheid en moed de vele pro blemen opgelost waarvoor zij wer- den gesteld. De boeren in de gebieden waar nu nog puinhoopen liggen, lossen nog dagelijks de tallooze moeilijk heden op en ploegen voort on danks ongelukkige behuizing en allerhande ongemak. De vooruitzichten van den oogst worden thans- op 40 van een Zeeland, eens „tut schor cn slijk" geschapen, is door tien oorlog zwaar getroffen. Maar de Zeeuwsche landbouw richt zich weer op om te werken aan een nieuwe toekomst. normale opbrengst geschal, waar bij bedacht moet worden, dat de keuze van de gewassen, die op deze met zout water doordrenkte gronden geteeld kunnen worden, beperkt is. De Nog 1001 problemen. weersomstandigheden zijn Ik heb 'n groote emotie beleefd. Ik heb met een echte diligence gereden. Lezer, stel U voor, wat dat voor herinneringen bij mij heeft, wakker geroepen. Ik voelde me geheel opgenomen in de sfeer van een honderd jaar geleden, den tijd van dien braven Hildebrand, die ons in zijn „Camera" op zoo onverbeterlijke wijze de diligence, alsmede dezclvcr passagiers heeft vereeuwigd. U herinnert zich toch nog de momentopnamen van do 'juffrouw, idle niet In haar blauwgcruite mantel „gedoken" maar „gestoken" zat en vim den zilversmid die commies ter secre- tarlu cn den commissaris van po litie, die pikeur vim de manége bleek te zijn? Waarlijk Ik had het gevoel of we aan 't eind van onze tocht zouden stilstaan voor een oud heerenhuis, waar Ik, nadat een oude gedienstige op gclujdlooze wijze de groote deur zou hebben geopend, door den, heer Stastok Sr hl hoogst eigen persoon zou worden verwelkomd met de gees tige opmerking, dat het zeer warm was, al zei hij 't zelf...„ Maar lezer, laat ik U niet lan ger plagen met mijn fantasiën cn terugkeeren tot de werkelijk heid, die in zooverre met mijn droomen over dien „gocien ouwen tijd" overeenkomt, dat ik indcr- daad boven op een postkoets heb gezeten en dat ik met Hildebrand kan verzuchten: „Hoe warm het was en hoe ver". Maar ook: „hoe aardig 't was", Want het was Inderdaud een be levenis,' zoo hoog boven het ge wriemel der menschen op liet dak van een oude postkoets door du Goessche straten te rijden. De Goessche niiddeiistaiidsvereeiiigiii- gen „Handelsbelangen" en de „Hanze" hadden zeker geen oor spronkelijker reclame kuur en be denken. Daarom lezer, raad lk U aan zelf gedurende de tentoonstellings- dagen een rit per dUligence te maken en U een oogenblik te verplaatsen in een tijd, waarin onze Zeeuwsche wapenspreuk nog kon worden uitgelegd als „Lukt 'het vandaag niet, dan lukt het morgen". Op een mijn geloopen. Bij de kust van Texel is de Texel 79 op een mijn geloopen. De opvarenden, vader en zoon, hebben er liet leven afgebracht. De zoon heeft een gebroken been en bekwam inwendige kneuzingen. Het scheepje moet als verloren worden beschouwd. mijn tot nu toe voor d<e overige deelen van Zeeland niet bijster gunstig geweest voor een goeden oogst. De vele regens en de nachtvor sten hebben aan den stand der gewassen afbreuk gedaan, terwijl ook nog steeds voortdurend ge brek aan kunstmeststoffen en wel speciaal aan stikstof, duidelijk merkbaar is. Voorts moeten er nog tal van moeilijkheden over wonnen worden, die het gevolg zijn van de 5 jaren oorlog, zoo als daar zijn het tekort aan land bouwwerktuigen, het gebrek aan arbeidskrachten, werkkleeding, schoeisel, fietsen, en fietsbanden. Kortom moeilijkheden, die voort spruiten uit de armoede, waa"raan een niets ontziende bezetter ons land heeft prijs gegeven. Om deze armoede te boven te komen zul len wij hard moeten werken en sober moeten leven. Er zal moeten wordten uitgevoerd om ^en invoer van de benoodigde materialen te kunnén bekostigen. Én deze uit voer bestaat voor een groot deel uit landbouwproducten. Hierin speelt ook Zeeland een belang rijke rol. Genoemd mogen worden de uitvoer van pootaarclappelen, fruit, uien, zaaizaden en vlas. Ook dfe groote uitbreiding van de sui kerbietenteelt die dit jaar tot stand is gekomen, beteekent een aanzienlijke besparing van kost bare deviezen. Respect voor den Zeeuwschen boer. Zoo doet de Zeeuwsche boer een behoorlijke duit in het zakje van dc Nederlandsche schatkist. Hij werkt mede aan het herstel van ons Vaderland. Het is goed, dat door de landbouwdagen de aandacht op hem gevestigd wordt. Want juist irt Zeeland valt enorm veel te herstellen. Moge de tentoonstelling het be sef van overig Nederland levendig houden, dat een spoedig herstel van de Zeeuwsche getroffen ge bieden den Zeeuwschen landbouw ten goede komt en daardoor zal zijn een zegen voor het geheele land. Mr J. F. G. SCHLINGEMANN. Adj. secr. Z.L.M. Wed fa no-fr tien {aar- frdeden Weet U de Stalstraat in Goes? Prachtig. U kent dus de min of meer onoogelijkeachteruit gang en van de groote gehouwen op de Markt. Maar wist U ook, dat hier in een ruimte, die men met wat fantasie den wijdschen naam ateliersou kwmen geven, en kele maanden lang is gewerkt en geswoegd aan de artistieke uit voering van alles wat met de Z.L.M.'tentoonstelling te maken had? De heer Andries Minderhoud, die in dit heiligdom den scepter zwaaide, licht in bijgaand kort artikeltje een tipje van de sluier op. U zult na het gelezen te hebben iets beseffen van den omvang van het voorbereidende werk. en dit moet een tentoonstelling wonden, vwaar men over tien jaar nog van spreekt" aldus de heer Dorst. Dit te bereiken door een krachtig gevoerde propaganda, een prima uitvoering van diverse stands, en tenslotte het geheel een zoodanig aanzien te geven als overeenkomt met de standing van een honderdjarige. Dat was in Februari. Enkele maanden later staat de telefoon practisch niet meer stil. Maar meestal bestaat de inhoud der gesprekken uit kleine variatie's op een welbekend thema: „Mijnheer, het hout is op, en er is niets meer te krijgen". „Er wordt geen board meer geleverd voor dit doel". „Papiertoewij zingen worden niet meer verstrekt". „Het vereischte fotografisch materiaal is niet meer voorradig". Als er meer dan drie van dergelijke boodschappen achter elkaar komen, leg ik den hoorn een poosje fvan het toestel, en overdenk steeds weer opnieuw hoe plezierig het wel moet zijn'geweest om vóór den oorlog een tentoonstelling te bouwen, ik zie visioenen van volle magazijnen van de fijnste materialen en legertjes van menschen die graag voor je willen werken. Als ik zoover ben leg ik den hoorn maar weer op den haak. En tóch komt die tentoonstelling voor elkaar l Hoe? Doordat de leveranciers tenslotte toch voor board, hout, foto papier en al het andere hebben gezorgd; door het enthousiasme cn de bereidwilligheid van alle medewerkers, waarvan ik speciaal noemde aannemers, timmerlieden en schilders. Er is veel van hen gevergd zeer veeleen groot deel is door overwerken klaarge komen. Er is wel eens gemopperd maar dat was altijd van zeer voorbijgaanden aard'. De zaak is voor elkaar gekomen dat is Dinsdagavond. „Allemaal spreidsprong, han den op de rug!" Aldus het wel komstwoord, dat uw verslag gever werd toegeroepen door de groote luidsprekers, die overal op het tentoonstellings- ticrrein staan opgesteld. Stel U echter gerust; van de pers, die het deze dagen toch al zoo razend druk heeft wordt op dit oogenblik geen verdere lichamelijke inspanning ge vergd. De commando's, die luid over het veld schallen zijn bestemd voor de enkele hon derden schoolkinderen, die Vrij dag wel een staaltje van hun jeugdige lenigheid zullen too- nen. Dappere jongens en meis jes overigens, die bij zoo'n tem peratuur met hun armen en beenen staan te zwaaien, dat 't een lieve lust is. Maar dit 'ter ihleiding. Ik ben gekomen om een speurtocht over de tentoonstelling te ma- I ken en te kijken, hoever del zaak reeds is opgebouwd. Van het secretariaatsgebouwtje uit passeer ik eerst het groote j tooneel, waar straks het open luchtspel zal worden opgevoerd en waar de heer P. Komijn nog druk met de decoratieve beschildering van de coulissen bezig is. Na aan de consumptie- tent een potteke bier gebruikt te hebben gaat de tocht verder naar 't eigenlijke terrein van de expositie. Nu, de tenten staan er alle maal en in sommige begint er ook wat het interieur betreft reeds schot in te komen. Daar is allereerst 'de tent van de Z.te.M. zelf, die zeker één der mooiste van de geheele ex positie zal worden. In 't midden trekt een groote maquette van Zeeland dadelijk de aandacht. Een keurig stuk werk. Even kijken de schilders op, als ik binnenkom. Een korte agroet, dan gaat de arbeid weer voort. Want er is haast bij. Ook de rest van dezen stand is artis tiek keurig uitgevoerd en geeft in woord en beeld een duidelijk overzicht van de ge schiedenis en het werk der Zeeuwsche Landbouw Maat schappij. Een andere tent, die ook da delijk de aandacht trekt, is die van het Ministerie van Land bouw, afd. Voorlichting. Ben der heeren van Studio Schenk uit Den Haag, die hier voor de uitvoering zorgen, wees er op, hoe hier met de traditie van alle vroegere tentoonstellingen ge broken is. Niet een onover zichtelijke massa gegevens, voorstellingen en grafieken, maar een duidelijke weergave van hetgeen voor Zeeland en speciaal voor den landbouw van het meeste belang is. Ik geloof zeker, dat het beoogde doel zal bereikt worden, als straks alles gereed is. In een andere tent is men druk aan 't werk om dé stands gereed te maken voor allerlei instellingen op agrarisch- en tuinbouwgebied en voor ver schillende handelsondernemin gen. Aparte tenten verrijzen voor Calvé, de Incassobank, het Centr. Bureau, Rotterdam, enz. De laatste is ook van bin nen reeds een eind afgewerkt en ^ertoont een zeer smaakvol geheel. Via de groote bioscooptent, waar doorloopende voorstellingen zullen worden gegeven en de plaatsen voor geiten, varkens, paarden, rundvee, etc., ging de naar het terrein, ding verdienen hier de remros- molen, waar de kracht der paar den o.l.v. prof. Visscher uit Wa- g'eningen gemeten zal worden, een enorme bietenrooimachine van maar even 9 M. lengte, een vlas- trekmachine en het nieuwste van het nieuwsteeen reusachtige maal-dorschmachine. Naast. et hypermoderne waren echter de antiquiteiten op landbouwgebied niet vergeten. Oude ploegen, zelfs uit de baby-jaren idcr Z.L.M., hakmachines, enz. geven ecnigs- zins een denkbeeld op welke voor ons gevoel primitieve wijze onze voorvaderen hun akker bewerkten. Toenik naar het secretariaats gebouw terugkeerde klonk nog van alle zijden het lied van den arbeid mij tegen. Er wordt ge werkt, gezwoegd. Want Vrijdag ochtend moet alles klaar zijn. We zijn er nog niet...., maar we komen er well De wijsten van het volk, de besten van het land, Die hebben 't veld bezaaijt of bosschen aangeplant. het voornaamste: de tentoonstelling „100 jaar Z.L.M." waar- tocht tenslotte over men na tjen jaar nog zal spreken J 1 waar de diverse werktuigen zijn ANDRIES MINDERHOUD. tentoongesteld. Speciale vermel- Woensdagmiddag. Het onweersbuitje van gister avond heeft nog niet veel ver kwikking gebracht. Tn een luch tig shirt en gewapend met een zonnebril trap ik weer tentoon- stellingwaarts, terwijl de zon ge nadeloos op mijn body brandt. Op de werkers op het terrein hebben zon en zomer echter blijk baar geen invloed. Al of niet in ontbloot bovenlijf, in shirt ox over all wordt er een wfedloop met den tjjd gehouden. Al die menschen doen mij plotseling denken aan do dichtregels van Adema van Bcheltema: „Dat zijn de zweters en de zwoegers Dat is do daad". Werkelijk hier wordt iets ge presteerd. Mogen de komende dagen bewijzen, dat er niet voor niets is gewerkt. Myn eigenlijk doel is vanmid dag echter op het achterste ter rein gelegen. Daar staat n.l. de bioscooptent, zooals ik gisteren reeds schreef. Het geroezemoes van kinderstemmen doet ,mij ver moeden, dat de eerste' voorstel ling dadelijk een aanvang zal nemen. Inderdaad vind ik de tent reeds geheel gevuld met school jeugd. Helaas, ik heb van deze voor stelling weinig plezier beleefd. De temperatuur was hier niet langer tropisch* maar erger dan de over treffende trap hiervan. De vertooning van de eerste film lieb ik nog met een waar lijk ascethiseh uithoudingsvermo gen bijgewoond. Het was de be kende rolprent over de t.b.c.-be- strjjding onder het rundvee „Dè bonte moet er uit". Op duidelijke wijze wordt hierin aangetoond, welke gevaren tuberculeus vee ook voor den mensch kunnen op leveren en tevens höe de strijd tegen deze ziekte kan worden ge voerd. „De bonte moet er uit". Maar helaas moest uw verslaggever er ook uit, wilde hij niet straks in het Boode Kruistentje weer tot bewustzijn worden gebracht. Het spijt me, dat ik u van de film over de dierenbescherming en de bloembollenfilm in kleuren daar door niet in geuren en kleuren kan vertellen. Maar ik kan IJ adviseeren: Ga er heen en overtuig U zelf. Lezer, ik wensch U tenslotte een paar prettige tentoonstellings- dagen en een iets gematiger tem peratuur. "VERSLAGGEVER.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3