De raadselachtige houding van Rusland. Kabinetsformatie. Het nieuwe Kabinet Per bus, per boot, met trein of tram Voortdurende obstructies. Met welk doel? Wederopbouw Wieringermeer. KRUIMELTJES Arnold Meyer tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Petitie West-Indische delegatie. Kermis te Tiei. WAT OP DEN BON? DE SSI'S' &g<STt Wisselende bewolking. Matige wind tusschen Z.W. en N.W. Wisselend bewolkt met plaatselijk een enkele re genbui. 'Weinig verandering in teniperatuur. In het algemeen meer zon vandaag. Wat de Kabinetsformatie betreft wandelen we nog altijd in raadselen en leven we nog steeds van geruchten. Althans wat de onderdeelen betreft. Niet wat betreft het karakter van het Kabinet in wording ett de koers die het aal hebben te volgen. Voorzoover thans valt te be- oordeelen kan de Partij v. d. Arbeid tevreden zijn. In groote lijnen wordt de door haar aan gegeven richting gevolgd. Zij wilde geen natio naal' Kabinet. Met name de A.R. partij en de C.H. Unie moesten worden buitengeslo ten. En het gebeurt. Op grond van zijn antecedenten had men mo gen verwachten, dat Dr Beel aan een Kabinet op breede ba sis de voorkeur zou geven, maar alles wijst er op, dat hij voor den rooden druk is ge zwicht. Door de Partij v. d. Arbeid was voorts als eisch gesteld een eisch waarvan onder geen beding zou worden afgeweken dat gestuurd zou worden in staatssocialistische richting. Uit het feit, dat de samenwer king tot stand is gekomen, kan volgen, dat aan dezen eisch is voldaan. Van haar kant zal de Kath. Volkspartij dan waarschijnlijk krijgen de zoo lang begeerde opheffing van het processie verbod. ZEEUWSCH DAGBLAD 2e JAARGANG No. 374 PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Abonn.prijs ƒ3.30 p. kw. Hoofdkantoor: Goes, Tel. 2438, Giro 274289, Bijkantoren te Vlissingon, Middelburg si Terneuzea. Donderdag 27 Juni 1946 Advertentieprijs 12% cent per m.m. Het proces te Neurenberg Het einde komt in zicht. Met het proces te Neuren berg begint het nu op een eind te loopen. Binnenkort zullen de slot. pleidooien worden gehouden. Hieromtrent is bepaald, dat elk der 21 verdachten zijn zaak niet langer dan een halven dag zal mogen laten verdedigen. Een van de laatste verdach ten die aan de beurt kwam was von Neurath, speciaal in verband met zijn optreden in Tsjecho-Slowakije. Hij was al even onschuldig als de rest. Hij had het beste met het volk voorgehad, was een tegen stander van de Jodenmoorden enz. Hem werden echter Duit- sche documenten voorgelegd, die zijn eigen handteekening dragen, die het plan onthullen om het volk te verdelgen, zijn onderwijsinstellingen op te heffen en zijn taal tot een dia lect te verlagen. Von Neurath had er niet van terug. Tenslotte vertelde hij, dat hij in een persoonlijk ge sprek met Hitler in tegenover gestelde richting had geadvi seerd. WORDT ALBANIË DEEL VAN JOEGO-SLAVIË7 Volgens berichten uit Sofia is het zeer waarschijnlijk, dat de normale toetreding van Al banië tot de republiek der Joe goslavische volken als lid met gelijke rechten zal worden aan gekondigd. Waarnemers te So fia zijn van meening, dat. het meest directe voordeel van vereenlging met Joego-Slavië voor Albanië gelegen is In het feit, dat het dan voor Grieken, land moelijker wordt zijn ter ritoriale aanspraken op Noord- Epirus in Zuid-Albanië te handhaven. Een bezoek van den Albaan- schen premier aan den premier van Joego-Slavië, wordt met een mogelijke aansluiting in verband gebracht. Dr Beel beeft na zijn terug keer uit Engeland een onder houd met prof. Romme gehad en met oud-minister Ir Tromp. Het „Parool" weet te vertel len, dat het Kabinet nu zoo goed als gereed is en dat nog deze week de formatie een feit zal zijn. Mag men de geruchten ge- looven, dan gaan de hecren Lieftinck, Drees, Vos, Mans- holt, Ringers, Meynen en Booy, met Dr Beel over naar het nieuwe Kabinet, Voor Buitenlandsche Zaken wordt genoemd Jhr Tjarda van Starkenborgh, voor Onderwijs Dr Jos. Gielen en voor Justitie Mr van Maarseveen, beiden R.-K. naar J00 faceti 2. Er wordt bij de Z.L.M. hard gewerkt voor de komende ten toonstelling, die een evenement belooft te worden voor onze provincie. Wanneer je als ver slaggever van tijd tot tijd even op het kantoor Groote Markt 24, Goes, aanwipt, heers cht er steeds een razende drukte, 's Avonds wordt er overge werkt om toch maar op tijd alles gereed te krijgen. De heer Brusket, die de ziel van deze tentoonstelling is, de mo tor, die het heele raderwerk in beweging houdt, kan er van mee praten, wat dit alles aan voorbereiding kost. Extra-reismogelijkheden. Een van de resultaten van veel confereeren en telefonee- ren is de extra-reisgelegenheid, die er voor de bezoekers ge schapen is. Een advertentie in dit blad geeft een duidelijk overzicht van deze speciale dienstregeling. Op S en 6 Juli vertrekt er om 7.30 u. een extra trein uit Roosendaal, die om 9.14 u. te Goes aankomt, ter wijl er 's avonds om 22.30 u. nog een trein naar Roosendaal teruggaat. Vanuit B-. op Zoom zijn hierop aansluitende bus verbindingen met Tholen. Ook in andere deelen van de provin. cie zijn extra bussen en trams ingelegd. En zoowel op het traject KruiningenPerkpolder als tusschen VJissingen en Breskens varen, evenals naar Schouwen en N.-Beveland ex tra booten. Dit alles te orga- niseeren is zeker een prestatie in dezen tijd. Het programma. Wij ontvingen voorts de ca talogus van de tentoonstelling, Gisteren merkten wij op, dat er, in verband met de confe rentie te Parijs, aanleiding is om van Russische sabotage te spreken. Dat dit niet te scherp ge zegd is, blijkt uit wat een spe ciale correspondent van de „Nat, Rott. Crt." aan zijn blad meldt, omtrent de zitting van Dinsdag. Hoe minder daarover gezegd wordt, aldus bedoelde corres pondent, hoe beter, althans voor Molotov. Er is met den meest objectieven wil van de wereld maar één kwalificatie voor zijn optreden te vinden: hinderlijikrkinderlijk en vice versa. Een enkel voorbeeld mag vol staan. Bij den aanvang der zit ting hadden de vier ministers de door hun gedeputeerden op gestelde lijst van onopgeloste kwesties in het Italiaansche verdrag voor zich. De drie B's stelden voor de rijk beduimelde lijst van het begin af aan af te werken. Molotov wilde daar niet van weten; de lijst begon toevallig, met den Dodekanesos, gevolgd door Triëst, de Fransch-Italiaansche grens en herstelbetalingen en Molotov was alleen bereid, over de vijf uitermate onbelangrijke techni sche en economische punten, die in de tweede helft van de lijst voorkwamen, te praten. Bovendien, zei hij, de Donau ontbreekt op deze lijst, waarop Byrnes hem er aan moest her inneren, dat den gedeputeer den alleen gevraagd was, de Italiaansche lijst op te maken. Ja maar, zei Molotov, wij heb ben nu al tien dagen over Italië gepraat, ik heb vandaag meer zin in Roemenië. Dus Byrnes weer geduldig aan het uitleggen, dat het van daag om de Italiaansche lijst ging en Molotov zoet houden door te beloven, dat zij den ge deputeerden morgen een Roe- mcensche lijst zouden vragen. Goed, zei Molotov, laten wij dan vandaag de vijf economi sche punten van de Italiaan sche lijst nemen..,, plus de Donau. Ook daarmee was het geduld van Byrnes nog niet uitgeput en voor de derde maal zette hij uiteen, hoe de figuur precies lag. Bevin echter werd het te machtig; dit wordt bijna een klucht, riep hij uit. Wat doet het er in 's hemelsnaam toe waar wij mee beginnen? Ja, viel Molotov hem bij, vooruit dan maar met die economische kwestie. Was Molotov nu ein delijk tevreden? Neen, ongeloofelijk als het klinkt, kwam hij nog eens met de vraagmaar wanneer dan de Donau? en ook toen Byr nes voor de vijfde maal geant woord hadna de Italiaansche lijst, was hij nog niet bereid nu met het eigenlijke werk te be ginnen en moest op zij.n aan dringen Wyzjinsky als voorzit ter van de commissie der gede puteerden nogmaals een vrij uitvoerig verslag van derzelver bespreking over het opstellen van de Italiaansche lijst uit brengen. Tijdsduur van deze vertoo ning: 40 minuten. Weergave: zoo gegarandeerd objectief als tweedehands informatie (het verslag op de Britsche perscon ferentie) maar zijn kan." Voor dit optreden, deze dwarsdrijverij, is sabotage ze- keer niet een te scherp woord. Gevaarlijk projectiel. Mej. W. S. te Kampen raapte in het hooiland een haar onbekend voorwerp op en wierp het van zich, waarop het explodeerde en het meisje ernstig aan hoofd, linkeroog, borst en linkervoet verwondde. Zij is in zorgwekken- den toestand naar het ziekenhuis vervoerd. die er keurig uitziet, al is het papier niet. voor-oorlogsch. Maar tenslotte is dit, hoewel van belang, toch niet het be langrijkste. En we citeeren hier graag het slot van het inlei dend woord: „de ,c^talo^s moge in uitvoering minde, zijn dan zijn voorgangers, van de tentoonstelling zelve kan het omgekeerde worden gezegd En als we dan verder bladeren, komen we steeds meer tot de overtuiging, dat deze woorden geen bluf zijn.. 's Woensdagsmiddags worden de feestelijkheden al ingeleid met een filmvertooning voor de schooljeugd in de zaal Krijger. Donderdags heeft een Buiten gewone Alg. Vergadering van de Z.L.M. plaats, waar de vorz., Ir M. A. Geuze, een herden kingsrede hoopt uit te spreken. Verder zullen daar als sprekers optreden de Min. v. Landbouw, de Comm. der Koningin, de Voorz. van het Kon. Ned. Landbouwcomité e.a. Een voet balmatch tusschen G.V.a.v. Goes" en de Wagemngsche studenten staat dan vóórts op 't programma evenals een con cert op de Markt door „Ho- saana". j Vrijdags om 9 uur heeft d officieele opening door den Min v. Landbouw plaats, •s Middags worden de bekroon- de dieren in den ring gebracht, waarna ruim 1000 leerlingen d scholen gymnastiekdemonstra- ties 'ten beste zullen geven, 's Avonds concerteert „Eupbo- nia" op de tent, waarna om 20.30 u. het openluchtspel „Zee land leeft weer' o.Lv. Ad. Hooykaas, Hilversum, (tekst Dr v. Vonno, Breda en Chr. J. Mazure, Middelburg) wordt opgevoerd. Bij slecht weer worden in de.plaats hiervan m de zaal Krijger enkele films vertoond. A Zaterdagmorgen wordt de tentoonstelling om .8 uur her opend. Om 9 uur vindt de pre miekeuring plaats van land- bouwtuigpaarden. Later wor den de geprimeerde merries in den ring voorgereden. Om W uur is er een groot concours- hippique. 's Avonds wordt het openluchtspel a°g eens her haald. pe tentoonstelling. Het zeer groote aantal inzen dingen is verdeeld in meerdere groepen, die in verschillende tenten zijn ondergebracht. Wij noemen allereerst die van het Ministerie van Landbouw, Vis- scherij en Voedselvoorziening. t APtl unarte teut zullen door In een aparte Leut dit Min. dcorloopend films worden vertoond. In de tent van de afd. Akkerbouw, Voor lichting en Vereenigingswezen hebben verschillende instellin gen op dit gebied een stand. Verder zijn er de afd. Tuin bouw, Veilings wezen en Bijen teelt; de afd. Landbouwwerk tuigen en de Handelsinzendin gen, terwijl er voorts een aan tal aparte tenten Is van enkele groote instellingen. En tenslote zijn er nauurlijk de inzendin gen van paarden, rundvee, var kens, schapen, geiten, pluimvee, enz. Dc middenstand In actie. Wij willen hierbij nog eens de aandacht vestigen op de pro- paganda-actie, die de Goessche middenstanders aan deze ten- toonstellingsdagen verbonden hebben. Een speciaal schild is hiertoe door dhr Melse voor de leden van „Handelsbelangen" en „De Hanze" ontworpen. De étalages zullen een zoo smake lijk mogelijk aanzien krijgen. Het geheel overziende kun nen we met een gerust gewe ten zeggen, dat. niet alleen Goes, de „residentie van de 100-jarige", maar geheel Zee land een groot evenement te wachten staat. Na uitvoerige bestudeering van de stedebouwkundige mogelijk heden en na overleg met de be voegde instanties, heeft de com missie wederopbouw Wieringer meer besloten, de drie door de onderwaterzetting volkomen ver nielde dorpen van de Wieringer meer op de oude fundamenten te herbouwen. Daarby k tevens besloten Wie- ringerwerf als hoofddorp van de Wieringermeer te bestemmen, waarbij .Miduunmeer en Slootdorp niet in hun ontwikkeling zullen worden belemmerd. Het projecteeren van één of twee nieuwe dorpen in het Ooste lijk deel van dit 20.000 H.A. groo te landbouwgebied is in studie genomen. Een eiland wordt verwoest. Begin Juli zal het koraal eiland Bikini in de Stille Zuid zee, met atoombommen wor den bestookt. Een groote vloot van oude oorlogsschepen, die toch naar den slooper zouden gaan', ligt in de baai van Bikini en *al worden gebruikt om te zien, in hoeverre zij tegen dc enorme druk en de hooge temperaturen bestand zijn gebleven. Alle schepen zijn met spe ciale verfsoorten beschilderd, waardoor het mogelijk is de di verse temperaturen te meten. Vian de verf op schepen midden in het doel zal natuurlijk geen schilfer overblijven, doch de verfsoorten van schepen, die op diverse afstanden van het cen trum liggen, zullen naar men hoopt voldoende aanwijzingen over de ontwikkelde tempera turen verstrekken. Men schat, dat de temperatuur in het mid den van deze roos van schepen 100 millioen graden zal bedra gen. Op deze vloot, die ten onder gang gedoemd is, bevinden zich tal van levende dieren, die mede als „proefkonijn" zullen dienen. De bewoners van Bikini, in totaal 160, zijn tijdig naar een ander eiland overgebracht. De Belgische Kamer heeft een wetsontwerp in overweging genomen, waarbij het stem recht voor de wetgevende Ka mers aan vrouwen wordt ver leend. m Radio Moskou maakt be kend, dat in Oost-Pruisen een nieuw massagraf is gevonden, bevattende de lichamen van on geveer 3000 Polen, die den dood hebbèn gevonden in Duit- sche concentratiekampen. Het B(jz. Gerechtshof te 's-Her- togenbosch heeft gisteren Arnold Meyer overeenkomstig den eisch veroordeeld tot 5 jaar gevange- nistraf. Het Hof verklaarde bewezen, dat de verdachte door het publi- ceerenvan het meerendeel der artikelen, waarvan de belangrijk ste passages in de dagvaarding zijn aangehaald, ten voordeele van Duitschland aangevoerde propa ganda bevatten, en gericht zijn op het breken vau het geestelijk verzet van het Nederlandsche volk tegen den vijandelijken bezetter eu het ontrouw worden van dat volk aan de gemeenschappelijke zaak der tegen Duitschland strij dende mogendheden. In het bijzonder wordt den ver dachte zwaar aangerekend zijn artikelen betreffende het aan bevelen van den strijd tegen Rus land en zijn oproep aan de Am sterdammers naar aanleiding van de Pebruari-staking. Deze oproep wordt voor den zich toen baan- brekenden geest van verzet uiter mate funest geacht, omdat de strekking van den oproep hierop neer kwam, dat verdachte de Amsterdammers wilde inprenten, dat het dwaasheid was ter wille van Joodsche volksgenooten eenig verzet tegen de Duitschers te plegen en omdat die oproep ge daan werd in een tijd, toen alom levendig werd het besef, dat dien volksgenooten hulp moest worden geboden om hen te beschermen tegen wat de Duitschers en hun trawanten tegen hen ondernamen en naar te verwachten was verder ondernemen zouden. De stelling, dat Meyer wel fou ten hegft gemaakt, doch- niet „fout was" eu dus niet zou mogen wor den gestraft, wordt verworpen. Arnold Meyer, die acht dagen den tijd heeft om in cassatie te gaan, vertoonde tijdens het voor lezen van het vonnis geen enkele reactie. PRINS BERNHARD SPREEKT TOT DE NEDERLANDSCHE PADVINDERS. Met ingang van 30 Juni a.s. zullen „De Nederlandsche Pad vinders" voortaan lederen Zon dag in de aether zijn, De eerste uitzending zal worden geopend door Z.ÏC.H. Prins Bernhard, die om 12,40 zal spreken tot de padvinders in Nederland zoowel als daar buiten. VALSCHE BONNEN IN BELGIË. Er zijn thans zooveel val- sche rantsoeneeringszegels in België in omloop, dat de re geering besloten heeft de bons voor de eerstvolgende ravitailleeringsperiode, welke een maand geleden afgegeven waren, ongeldig te verklaren en nieuwe zegels uitte reiken. VOLKSSTEMMING IN GRIEKENLAND. Republiek of monarchie. Het Grieksche parlement heeft na een zeer langdurig de bat besloten, dat op 1 Septem ber a.s. een volksstemming zal worden gehouden, over het al of niet iterugkeeren van Koning George. De geallieerden hebben, dit besluit goedgekeurd. PRIJZEN VAN MAAL TIJDEN IN RESTAURANTS een in de St.crt. ver schenen prijzenbeschikking, die op 28 Juni a.s. in werking treedt, moeten in a 11 e restaurants thans s.t e e d s drie eenvoudige anaal tijden verkrijgbaar zijn en op de menukaart vermeld worden, te weten een maaltijd bestaande uit soep (of voorgerecht), vleeseh, jus, aardappelen en groenten en toespijs, dezelfde maaltijd zonder vleeseh en dezelfde maaltijd, doch in plaats van vleeseh, visch (be halve tarbot, tong en dergelijke Da West vraagt zelfbestuur. Na hun bezoek aan H. M. de Koningin hebben de West-Indi sche delegaties gezamenlijk een verklaring uitgegeven waarin o.m. gezegd wordt: „De mogelijkheid van een misverstand, dat onze komst de zorgen van de Nederlandsche regeering zou kunnen vergroo- ten, willen wij uit den weg ruimen door te verklaren, dat het doel van onze petities is een grondslag te leggen voor samenwerking in Rijksverband voor wat betreft Suriname en Curasao. Wij zijn uitgegaan van de veronderstelling, dat er een rijkseenheid tot stand komfc in den geest door H. M. in hare Koninklijke rede van 6 Dec, 1942 tot uitdrukking gebracht." Gevraagd wordt het daarheen te willen leiden, dat de Commis sie uit de West met de Neder landsche regeering in overleg kan treden omtrent de wijze waarop aan C u r a p a o een zoodanig zelfbestuur zal wor den verleend, dat het al» een gelijkgerechtigd deel van (het Koninkrijk kan worden be schouwd. Ten aanzien van Suri name wordt verzocht het gebiedsdeel de vrijheid te ge ven, eigen inwendige aangele genheden te regelen. Het ver krijgen van zelfbeschikkings recht binnen het rijiksverb nd brengt mee, dat Suriname zijn eigen constitutie vaststelt. De regeering zal worden uitge oefend door den gouverneur te benoemen door de Kroon en de hoofden der departementen. De te verkiezen Staten zul len bestaan uit 21 leden. Alle godsdiensten zullen ge lijkelijk worden beschertnd. Er zal openbaar en bijzonder on derwijs worden gegeven. Intusschen weet het te Wil lemstad verschijnende blad de „Amigoe" te vertellen, dat de Curapaosche delegatie niet re presentatief is, en dat zij be staat uit personen, die alle mo gelijke kunstgrepen 'toepassen om zlcfe jtelf op den voorgrond ie piaaiB^a, dure soorten. In de vier klassen, waarin de restaurants zijn ingedeeld In ver band met inrichting, stand, be diening, enz., mag de vlceseh- maaltijd van f 1.45 tot f 2.5U kos ten, de vleeschlooze maaltijd f 1. tot f2.05 en do vischmaaltqd f 1.55 tot f 2.75. Slechts dan, wanneer elk der drie eenvoudige maaltijden op de kaart vermeld en tevens verkrijg baar is, mogen ook duurdere maaltijden worden opgediend, uiteraard ook slechts tegen de daarvoor in de beschikking ver melde prijzen. Wordt niet voldaan aan den eisch van het aankondigen en verkrijgbaar stellen van de een voudige maaltijden, dan mag naar gelang van de klasse per persoon niot voor meer dan f 2.tot f 3.50 worden verstrekt. GRAAN VRACHTPRIJZEN NAAR NEDERLAND VERHOOGD. Ook hoogere tarieven voor kolen. De War Shipping Administra tion heeft medegedeeld, dat de chartertarieven voor graan- vrachten naar Nederland ver hoogd zijn tot 12.95 per long ton uit havens aan de Noord- Atlantische kust, tot 14.45 uit Golfhavens en tot $20.95 uit havens aan de kust van den Stillen Oceaan. De kolentarieven zijn ver hoogd tot 11.15 uit Noord- Atlantische havens, tot 11.65 uit Zuid-Atlantische havens, tot 13.25 uit Golfhavens en tot 19.25 uit havens aan den Stillen Oceaan. De tarieven zijn van kracht geworden op 21 Juni en. moe ten ia Amerikaansche valuta worden voldaan De Mongoolsche republiek heeft j>er telegram, aan den secretaris-generaal Yan de V.N. verzocht ate lid te worden toe gelaten. Te Parijs is medegedeeld, dat van de tijdens den oorlog weg gevoerde locomotieven en pas sagiersrijtuigen der spoorwegen van de bezette landen thans ongeveer slechts 10 procent nog niet naar de plaats van her komst is teruggebracht. Van de vrachtwagens ontbreekt ech ter nog steeds ruim 1/3. In Zuid-Chili zijn aardschok ken waargenomen. Zwitsersche firma's, die op de zwarte lijst der geallieerden stonden, zullen daarvan wor den afgevoerd als gevolg van het met Zwitserland gesloten verdrag ten aanzien van de Duitsche bezittingen in dat land. Het Britsche Lagerhuis ver gaderde 20 uur en 28 min. ach tereen. Er werden niet minder dan 300 redevoeringen afgesto ken. In het IJ-bosch te Amster dam is het lijk gevonden van een 21-jarig meisje, dat waar schijnlijk Zaterdagmiddag of -avond vermoord is. dp- kis Jan Zvti uii i'vi-un. Vrijdag: Zon op 4.22 u., onder 2i.ü4 Maan op 3.37 u.. en ds» 80.43 u. N.M. 29 Juni. Hoog water te Vhssingen Vrijdag 28 Juni: 0.37 u. 2.03 m., 13.09 u, 2.19 m. 't Ziet er nog altijd donker nit in de wereld. De internationale toestand blijft gespannen en niet zondor zorg vraagt men zich af, of ordo on welvaart on rust wol ODlt zullen terugkooreu, Ook in ons land Is er nog zeer vool wat zorg baart. Nog do vorige week heeft Prin ses Juliana oen dringend beroep gedaan op ene volk om den nood door haar in seherpo kleuren geteekend te helpen lenigen. Het bedrijfsleven heeft met ont zaglijke moeilijkheden te kampen, de volkshuisvesting laat voel te wenschen over, en mag men de voorspellingen gelooven, dan drei gen voor den komenden winter honger en ellende. Gezwegen dan nog van de rouw in tienduizenden gezinnen. En nu komt er een berichtje uit Tiei, waar men temidden var» al de ellende kermis gaat houden. Bij de verpachting van de standplaatsen word ingeschreven voor f 16000.of vier maal zoo veel dan vöor den oorlog. Gods oordeelon zijn over de aarde. Maar daartegenin hooren wo den roep: laat one eten en drinken en vroolijk zijn, want morgen sterven wij. krijgen we deze week Provincienieuws MIDDELBURG. Zeeuwsche bond van hande laren in tweedehandsche meubelen. Op initiatief van dhr v. d. Ven had hier een vérgadering plaats om to komen tot het vormen van een afd. van den bond van han delaren in tweedehandsche meube len, enz. Dhr P. A. Verhago nit Groede nam de voorioopige leiding. Hij wees er de aanwezigen op, dat het oprichten eener organisatie als een Zeeuwsche afd. der Vakgroep noodig is. Hierop werd door dhr H. Hen- drikse te Middelburg een uiteen zetting gegeven van de moeilijke situatie, die er momenteel bestaat. Echter de behoefte dringt er toe, een afd. op te richten. Hier toe werd dan ook besloten. Het bestuur werd als volgt samengesteld Dhr Verhage, Groede, Voorz.; dhr v. d. Ven, 2e Voorz.; dhr Hendrikse, Middelburg, Secr. dhr Bidderhof, Noordgouwe, Pen- ningm. VLISSINGEN. School D komt vrij. De lagere school D. aan de Bonedijkstraat, waarin momen teel bouwvakarbeiders van bui ten zijn ondergebracht, zal vol gende maand leegkomen. Nadat het gebouw wat zal zijn opge knapt, zal het weer voor het onderwijs beschikbaar komen. Het staat nog niet vast, of de Zeevaartschool of de H.B.S. er in zal komen, maar wel, dat voorloopig de lagere school er niet in terugkeert. Het Burgerweeshuis, waarin momenteel de H.B.S. zit, moet gerestaureerd worden. GOES. Strop voor rookend Goes. Waarschijn.;Jk door het open breken van een goederenwagon is er een voorraad tabaksartike len naar men ons meedeelde een 7-tal pakken, ontvreemd. Deze artikelen waren bestemd voor een grossiersfirma en' een aantal 'tabakswinkeliers hier ter plaatse. Er was speciale belang stelling voor de shag en de si garetten. De politie heeft de zaak in onderzoek. Ia de Klokstraat is hier Dinsdag een rijwiel ontvreemd. Voorts vermeldt het politierap port een gevecht tueechea twee bwoonstere van de St, Jacob" (?4e t«m> 2), (23 Juni t/m 6 Juli.) Bonkaarten KA, KB, KC 606 349 Alg.: 250 gr. jam, stroop enz. 350 Alg.: 50 gr. thee. Bonkaarten KF 606 383 suiker: 400 gr. ruwe suiker. 382 BMV: 100 gr. vet. Bonkaarten LA, LB, LC 606 A 53 melk: 2 Liter melk. B 53, O 53 melk: 3% L. melk. Bonkaarten KD, KE 606 849 Alg.250 gr. jam, stroop enz. Bonkaarten KG 606 883 suiker: 400 gr. ruwe suiker. Bonkaarten LD, LE 606 D 53, E 53 melk: 6 Liter melk. Tabakskaarten enz. T 34: 2 rants, tabaksartikelen. V 34: 100 gr. choc, of suiker werken. X 34: 100 gr. choc, of suiker werken. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 28 Juni worden gebruikt, met uitzondering van de bonneD voor melk, waarop eerst met ingang van Maandag 1 Juli mag worden afgeleverd. Het aardappel-autsoen zal na der en afzonderlijk worden be kend gemaakt. Op de bonnen 383 en 883, aan gewezen voor rnwo striker, kan, voor zoover voorradig, ook ge raffineerde suiker worden afge leverd. Laatste berichten. Benoeming. Als dirdecteur van den Keu ringsdienst van Waren te Alk maar ia benoemd Dr L. H. van Berk, sclieikuudige-plaatsvervan- gend directeur aan den Keurings dienst van Waren te Dordrecht. Duitsche kolen. Het bericht als zou de export van Duitsche kolen o.a. naar Ne derland worden verminderd, wordt officieel tegengesproken. Oorlogszuchtige Indonesiërs. Generaal Soedirman heeft een rede gehouden, waarin hij de In donesiërs oproept zich te verdedi gen. Liever een bloedbad, zoo zei- do hij, dan minder dan 100 pet. vx(jheid. De Kabinetsvorming. Het A.N.P. verneemt, dat de berichten als zou Dr Beel gereed zijn met de vorming van een ka binet, op z(jn minst genomen voorbarig -moeten geacht worden. Bidault heeft het vertrouwen der Assemblee. Da PranBche Assemblee heeft met 517 tegen 4 stemmen een motie van vertrouwen in de re- georing van Bidault aangenomen. Staking opgeheven. Op een gisterenmiddag gehou den vergadering van de E.V.C. bedrijfsgroep metaalindustrie is besloten de staking welke ruim 3 weken geleden bij de Amster- damsohe Droogdok Mij is ont staan en welke ruim 810 arbei ders omvatte, op te heffen. Zoo- als bekend was de oorzaak der staking do weigering van een aan tal arfetlers een reparatie te ver richter* hbu een ..besmet" «chip.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 1