Seyss-lnquart verdedigt zich. GEBREK AAN SUIKER. Het Indische vraagstuk.. Hoe krijgt men zijn suiker wit? Reclame met Ds J. Verkuyl. „Nieuw Nederland" vestigt de aandacht op de reclame-campagne die door onderscheiden bladen wordt ondernomen met Ds Ver kuyl. Op den voorgrond wordt ge steld, dat wij moeten open staan voor alle mogelijke en betrouw bare inlichtingen die slechts te krij gen zijn, omtrent Indië en dat einddoel van ons bestuur in Indië moet zijn een vrij en onafhanke lijk Indië, indien mogelijk binnen het verband van het Kijk der Nederlanden. Het blad laakt het in Ds Ver kuyl, dat hij het zich houden aan geest en letter der Grondwet als „kleinzielige kruidenierspolitiek" betitelt en vervolgt dan: „Sinds wanneer heeft een ieder, die ergens geweest is, het mono polie der alwetendheid? Ik zet ieder Nederlander, zelfs één die zich in 't algemeen in een gezond - om sociale belangstelling mag ver heugen, er voor over de arbeiders stakingssituatie van N.V.V E.V.C. e.d. eèn objectieve uiteen zetting te geven. Wij wonen in Nederland, maakten als toeschou wers en slachtoffers de ontwikke ling mede en nochtans is de meer derheid onzer menschen tot de gezette taak niet in staat. Nu Indië: 't midden van Java is on bereikbaar, wat zich daar in de periode van Japansche occupatie voltrok, onttrekt zich aan deNe- derlandsche waarneming, wat ge schiedde op Sumatra, Borneo, Ce lebes, Molukken, Kleine Soenda- eilanden en Nieuw-Guinea nog veel meer. En toch: iemand, waarvan nog aangetoond moet'worden, dat hij sociaal-economisch goed geoutil leerd is, maar die er ge weest is, weet alles. Gevaarlijk is het als personen, die voor sociale waarneming niet opgeleid zijn, zich gaan opvyerpen als volksvoorlichter, 't Is in de wetenschap gewoonte de gegevens en de wijze, waarop zij verkregen werden, critisch te beschouwen. Dat dit thans niet meer geschiedt, is wel een bewijs van remming van de verstandelijke functie door emoties. Zóó is het ook te verklaren, De bruine suiker voor zichtig „wasschen". /T Kampongs aan Oosteinde. Twee lijken van Europeanen werden opgedolven, die beide konden worden geïdentificeerd. Vastge steld werd, dat deze slachtof fers van de Pemoeda-terreur ongeveer S maanden geleden gruwelijlc werden vermoord. Van de ontvoering dezer beide personen, den bejaarden heer Reeb en een huisgenoote, Mevr. Leclecq de Courcelles, werd indertijd aangifte gedaan. Provincienieuws (Vervolg.) De huisvrouw, wanhopig door de plotselinge raededeeling, dat er voorloopig geen suiker meer wordt toegewezen, zal zich ge lukkig prijzen nu de distributie er toch in geslaagd is suiker in omloop te brengen, zij het dan ook in ongeraffineerden toe stand. De ongeraffineerde, z.g. „bruine" suiker, is voor de con sumptie uitstekend geschikt. Eu er zijn zelfs menschen, die den strooperigen bijsmaak, lekker der vinden dan den smaak van de witte suiker. In het geliefd kopje- thee echter komt de bruine suiker niet zoo goed tot haar recht, omdat zij niet „neu traal" genoeg van smaak is. De huisvrouw zal nu wel licht een middeltje zoeken haar bruine suiker wit te maken. En dit middeltje is er al eischt de toepas sing een beetje geduld en zal er wat suiker verloren gaan. Voor de fijnproevers dus, la ten wij een recepje volgen, het welk de moeite van een proef waard is Men doet in den filter van een gewonen koffiepot in plaats van koffie, een weinig bruine suiker en giet dan voorzichtig bij kleine beetjes, koud water over den zoeten inhoud. Het water zal langzaam doordrup pelen en als een licht gekleurde stroop in den pot terechtko men. Dit wenkje moet zeer voorzichtig gebeuren en het op schenken bij uiterst kleine hoeveelheden, wil men voorko men, dat de suiker oplost en ge heel verloren gaat. Wanneer het doordruppelen de water geen kleuring meer vertoont, is de suiker „gewas- schen" en kan zij in de thee worden gebruikt, zonder na smaak. De stroop moet natuur lijk bewaard blijven en kan als Abr. den Engelsman, zoetmiddel uitstekend in de pap gebruikt worden. De natte sui ker wordt nu uit den filter ge haald en uitgespreid om lang zaam te drogen (vooral niet VEERE. Door de A.R.-Kiesvereeniging zijn de volgende candidaten voor den gemeenteraad gesteld: 1. D. Kasse Dz.2. J. Bakker Jr; 3. C. J. Luijck; 4. J. Pouwer; 5. L. Meijer; 6. A. Burger; 7. A. in 't Anker8. J. de Buck. THOLEN. Door de A.R.-Kiesvereeniging yerden candidaat gesteld voor den gemeenteraad 1. Heet. Jansen; 2. M. W. Verkamman; 3. H. A. Kegge; P. F. Diemer; 5. Pi. de Heer; 6. W. M. Lindhout; 7. C. N. v. Driei. ST.-MAARTENSDIJK. De destijds door de Duitschers weggevoerde torenklokken, zijn hier weer teruggekeerd. Voor de Partij van den Ar beid is de volgende candidaten- lijst voor de gemeenteraadsverkie zing vastgesteld-: 1. A. P. Bout; 2. A. J. Op den Brouw; 3. N. de Viet; 4. C. M. Zwagemaker; 5. G. P. Op den Brouw; 6. W. G. Robbe; 7. L. Hartog. De rechtsche lijst luidt ais volgt: 1. M. J. Langejan; 2. M. L. Koopman; 3. F. Lindhout; 4. D. M. Treurniet; 5. M. v. d. Hoek; 6. L. H. V. As; 7. A. W. Kloet; 8. J. C. Oudesluis9. D. F. Rentschap Knook; 10. Adr. Hage Iz.11. A. M. Scherpenisse12. SUIKERFABRIEK DINTELOORD. In verband met de berichten omtrent de suikerpositie wordt meegedeeld, dat de ^Dinteloord" volkomen in staat is geheel Ne derland van suiker te voorzien. Deze fabriek heeft een ca paciteit van 500 ton ruwe sui ker (d.i. 450 ton suiker) ofwel 1Q.Q00 ton per 4 weken. Noodig is per maand onge veer 7500 ton en voor de ver werkende industrieën ongeveer 4000 ton. De groote moeilijkheid op dit oogenblik is, dat bij de detaillis ten in het Noorden geen sui ker aanwezig is. Aan de „Dinteloord" wordt rustig doorgewerkt. De E.V.C.- propagandisten hadden, geen resultaat. Er liggen thans 30 schepen voor den Dinteloordschen wal. Kerknieuws. GEMEENTERADEN. DOMBURG. dat de gevangenschap van Soe- j verhitten of in de zon leggen) karno door Ds Verkuyl aan. ons volk verweten wordt zonder dat hij nagaat of deze terecht of ten onrechte was, maar dat de ge vangenschap van Tan Malakka nu zonder dat men zich van de zijde van Sjahrir op eenig wetsartikel kan beroepen weer niet eens opgemerkt wordt. Men zou niet zeggen, dat potten en ketels alleen op punten verkrijg baar zijn". Natuurlijk gaat er bij de toe passing van dit recept iets van Donderdagavond hield de gemeen teraad een spoedvergadering. Meerdere raadsleden vonden het de suiker verloren, maar men jammer, dat zij wat "laat op de mag aannemen, dat zij, die er hoogte waren gebracht van de het geduld voor hebben, de sui ker te wasschen om hun ver wende tong te streelen, niet zullen opzien tegen het verlies en zich zullen troosten met de overweging: kwaliteit gaat bo ven kwantiteit. Gewetenswroeging over de deportatie der Joden. Weigerde de tactiek der verschroeide aarde toe te passen. Seyss Inquart blijkt al even on schuldig te zijn als de andere Duitsche oorlogsmisdadigers. Hij „heeft het niet gewild" of „heeft het niet geweten". nische instalaties te vernielen. Hij was er zich van bewust, dat dit den ondergang van Nederland zou hebben beteekend en kwam met j Speer overeen de order niet uit te Bij de voortzetting van zijn ver- voeren. Ook het in 1944 gegeven dediging voor het tribunaal te bevel om de mijnen op te blazen Neurenberg verklaarde hij, dat hij bij den Amerikaanschen opmarsch aanzienlijke gewetenswroeging ge- in Limburg liet hij na afspraak voelde over de deportatie van Ne- met Speer niet uitvoeren. oeySS *lt1(]Uart OVeT 06 derlandsche Joden. Hij had de Wat de plundernig van Ne- worvotehou/aninr, Joden nimmer als een minder- j derland betreft gaf Seyss toe, dat VB'"IbUBWtigilig bouwplannen der volkswoningen en hadden bezwaren tegen dat ontwerp. Dhr L. Dourleijn ont vouwde de bezwaren en stelde wijzigingen voor. Hij wenschte o.m., dat een gang zou leiden van i de voordeur naar de keuken. De ontwerper, Ir. Briët en dhrn Kiers en de Graaf, resp. wnd. insp. en adj. insp. van de Volks gezondheid, waren mede aanwezig. 1 De zaak werd ampel besproken. - Dhr Dourleijn kon uiteindelijk niet met de voorstellen meegaan en zou nog liever met de aanbe steding willen wachten en des noods de -bouwsom veriioogen. De raad, overwegende, dat de behoef te aan huisvesting dringend is, I besioot tot den bouw over te gaan. Tot lid van de comm. Wering van Schoolverzuim werd benoemd mej. K. v. d. Putte. De burgem. deelde mede, dat de restauratie van den voorgevel van het gemeentehuis nog wel eenigen tijd zal moeten wachten. waardig soort mensch beschouwd, deze ten deele door zijn diensten doch slechts als economische vij- was uitgevoerd, ofschoon het ini- anden van Duitschland. Hij -had tiatief en de omvang van Berlijn nooit gedacht aan totale vernie-1 uitgingen. tiging van het Joodsche volk. De Hij -beweerde voorts in inciden- deportatie van Joden naar tran- teele gevallen tegen overbrenging sito-kampen, waar zij zouden van installaties naar Duitschland moeten blijven tot het einde van te zijn opgetreden en zoo de af- den oorlog, om vervolgens uit braak van de Margarinefabriek te Europa verwijderd te worden, had Dordrecht en de ^Centrale te hij nooit als een verkeerde maat regel beschouwd zeide hij. Over de vorderingen der trans portmiddelen had hij niets te ver- Leeuwaren te hebben voorkomen. „Onherstelbaar verlies voor Nederland heb ik voorkomen door te verhinderen, dat het wereld tellen gehad, met uitzondering van beroemde „Kamerlingh-Onnes-In- de fietsenvordering. Kunstwerken stituut" te Leiden naar Duitsch- der Nederlandsche musea waren inad zou worden gebracht. Het volgens hem bijzonder beschermd rijk had dit Instituut opgevor- en slechts Joodsche stukken zou- derd", zoo deelde hij mede. den zijn opgevorderd. Uit de Het transport van het wals-be- Kroeller Mueller stichting waren drijf IJmuiden naar Duitschland drie schilderijen weggehaald, doch was volgens Seyss door Goering daarvoor waren andere terugge geven die „zelfs beter pasten". Goebbels had in den herfst 1944 geëischt de in kelders geborgen kunstschatten naar Duitschland te brengen, doch Seyss had dit voor komen. De vordering en liquidatie van het bezit van het Koningshuis had hij verordend, omdat de Koningin tot actieven weerstand had opge roepen, doch hij beweende deze order zoodanig te hebben uitge voerd, dat slechts drie tot vijf procent werd geliquideerd. O.m. had hij voorkomen, dat de door Berlijn opgevorderde inboe del van het Huis ten Bosoh ver loren ging. Arnhem was leeggehaald, om dat de stad verlaten was en het Ruhrgebied meubelen noodig had. Hij betreurde het, dat er geen schadevergoeding was gegeven. De vernieling van havens en slui zen was een eisch van de weer macht, doch zijn interventie zou hebben voorkomen, dat in Rotter dam alles vernield werd. Hij deel de mede in 1945 van Bormann order te hebben gehad in Neder land de tactiek der verschroeide aarde toe te passen en alle tech- terecht bevolen, omdat de cen trales van het bedrijf toch voort durend op aanwijzing van de ver zetsbeweging werden gebombar deerd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vriezenveen, G. Six Dijkstra te Kamperland; te Deventer, G. Moen te Eibergen; te Amsterdam, P. Boerma te Oudeschoot, C. A. v. Harten te Katwijk aan Zee en P. C. Ver meulen te Laren. Aangenomen naar Vriezenveen, A. J. v. Oost te Tholen. Bedankt voor Wilhelminadorp, A. J. v. Oost te Tholen. Geref. Kerken. Beroepen te Baarn, Joh. Blauw te Ede. Aangenomen naar Enkhuizen, H. J. Swierts te Tholen, die voor Ruinerwold-Koekange en Mijdrecht bedankte. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). Beroepen te Middelburg, L. J. Goris te Emmer-Erfscheidenveen. Aangenomen naar Loppersum- Westeremden K. Drost, cand. te Enschedé, die bedankte voor Koog a. ,d. Zaan, Wormerveer, Middel burg en voor Niezijl-Kommerzijl. Bedankt voor Eindhoven, C. Stam te Tweede Exloërmond. Chr. Geref .Kerk. Tweetal te Drachten, H. W. Eerland te Dokkum en A. Grap pen te Elburg. Beroepen te Groningen M. W. Nieuwenhuyze te Den Haag. Bedankt voor Harderwijk, M. W. Nieuwenhuyze te Den Haag. Geref. Gemeenten. Beroepen te Tholen W. C. La- main te Rijssen; te Kampen T. Dorresteyn te Opheusden. Antwoord van de Evangeli sche Kerk in Duitschland op de boodschap van de Ned. Hervormde Kerk. De Evangelische Kerk in Duitschland heeft het volgende antwoord gezonden, ondertee kend door Ds Hans Asmusseu: „De Evangelische Kerk in Duitschland heeft met diepe dankbaarheid de boodschap ontvangen van de Generale Sy node der Ned. Herv. Kerk. Wij danken God, dat we weer in hechte oecumenische ver bondenheid naast elkaar mo gen staan en ons weer waarlijk leden van één lichaam mogen gevoelen en dat we samen mo gen strijden en werken voor het Koninkrijk van Jezus Christus. Wij weten, dat de Kerk in Holland zwaar geleden heeft ten gevolge van het nationaal- socialisme. Wij zijn diep ver nederd door het feit, dat dit door Duitsche menschen is ge schied. Dat wij ook tegen den zelfden geest zwaar hebben moeten strijden, ontheft ons echter niet van onze schuld. De boetebeweging, waaruit de Belijdende Kerk is ontstaan, gaat door Gods almacht voort in geheel ons volk door middel van alien, die beseffen, dat zij voortdurend tekort schieten door hun wankel geloof en ge brek aan liefde. Beschaamd en toch dankbaar erkennen wij, dat wij mogen ervaren, dat een schuld, die vergeven is, de stoot geeft tot nieuwe kracht en hoe uit de vergeving, die God schenkt, ons de oecumenische verbondenheid met onze broeders in andere den; 7 niet bevorderd. Klasse II, bevorderd: A, de Baar, G. van Belzen, T. Blind, N. Bouma (voorw. bev.), M. de Buck, J. Corveleijn, J. J. v. Dis, P. Goedbloed, H. Groeser, E. Grootjans, C. Harting, G. Koetje, C. de Klerk, K, H. Kroon, A. Kruisdijk. D. de Lege, K. v. d. Meer, M. P. Meeuwse. C. A- de Nooijer, M. Rube: 6 niet bevor derd. Klasse III, bevorderd: A. Cia- risse, P. M. Joziasse,T. Louws (voorw. bev.), P. v. d. Peijl, T. Schout, D. Stroo, G. Versteeg (voorw. bev.), G J. C. Wanst, A. de Wolf (voorw. bev.)2 niet bevorderd. Klasse IV, -bevorderd: A. Bliek, C. J. Bijl, H. Bijl, H. J. Cijsouw, F. J. Despinois, M. Geertse, J. Kamermans, P. M. de Moor, J. G. de Rijcke. G. L. Schunselaar, J. A. Spraijt, J. Sturm, M. Tabak, J. H. Teir- linck, J. Wielemaker; 2 niet be vorderd. Middenstandsexamen 1946. Alle leerlingen van de Christe lijke Middenstandscursus te Goes (directeur de heer H. C. van Donk), die voor het mondeling examen te Middelburg werden op geroepen, zijn geslaagd, terwijl deze week 30 aldaar werd af gewezen. Voor de nieuwe cursus, die Maandag 17 Juni begint, verwij zen we naar de advertentie in dit en levenl. kind van H. Bogerd en J. de Koeycr. THOLEN. Geboren: Arend e. v. B. W. v. Dijk-Schot; Hendrik, z. v. M. Schol-BaaijPieternella, A. L. d. v. J. Bout-v. Poepelen; Comelis, z. v. J. Schot-BusscherMarinus, J. x. v. J. M. Laban-Overbeeke; Ja- coba, C. d. v. W. Kasman-SIager; Cornelis, z. v, A, Aalbrechtse-Schot Johanna, P. d, v, G. Deurloo-Qutst. Gehuwd: P. K. Roukema 24 j. en D, J, Bergers 2$ j.W, v. d, Vlies 20 j. en M. J. v. Stee 30 j,U. L, Nelisse 33 j. cn M. P. A, de Vogel 22 P. C. v. d. Graaf 25 j. cn P. Perestam 22 j. Overleden J. T. v, d. Slikke 85 j. wed. v. D. J. Douchen; P. C. V. Haalten 78 j; wed v. D. L- Hage. Offic. Publicaties •Bij zijn verdediging heeft Seiss Inquart ten aanzien der inundaties opgemerkt, dat deze volgens Ameri- kaansche oordeel tot 30 April binnen de mate van het militair geoorloofde gebleven waren. Volgens den vertegenwoordiger der Nederlandsche regeering te Londen was op de technische uitvoering der ijlundaties niets aan te merken zeide hij. Van de inundatie van de Wieringer- meer was hij niet in kennis ge steld. Nadat verschillende andere verdedigers vragen hadden ge steld, ving het kruisverhoor door den. Franschen aanklager aan. Een van de eerste punten, die daarbij ter sprake kwamen, Kerken ten deel valt. was de benoeming van N.S.B.-1 De onvergetelijke conferen- burgemeesters. Seyss zeide, ,dat 1 tie van het Voorloopig Comité hij alleen de burgemeesters van den Wereldraad van Ker- De Bergen op Zoomsche plannen. Naar aanleiding van de actie van de Bergen op Zoom sche kruideniers inzake het aanwijzen van een suikerbon op eigen verantwoordelijkheid, vernam „De Stem" van het departement van Handel en Nijverheid, dat in het Zuiden in tegenstelling tot den toe stand elders in het land werk- voorraden jn de winkels aan wezig zijn. Behalve het feit, dat het plaatselijk aanwijzen van een bon onwettig zou zijn, moet er op gewezen worden, dat het opmaken dier voorraden tot moeilijkheden in de betreffen de bedrijven aanleiding zou kunnen geven. Bovendien zou zoo'n aanwijzing er toe leiden, dat de beschikbaarstelling van suiker voor kinderen van 0 jaar, welke deze week zal plaats vinden, vertraagd wordt. Tenslotte gaat het ook niet aan, dat men in het Zui den suiker beschikbaar stelt, terwijl elders hog geen suiker aanwezig is om de oude bon nen te honoreeren. Vanwege het departement wordt dan ook een beroep ge daan op de tucht en de dis cipline van den middenstand en drukt men de hoop uit, dat deze zich zal weten te vrij waren van de propagandis tische tendenzen, die de slech te suikerpositie niet aan de stakingen, maar aan de on willigheid der regeering wijten. Het feit, dat er in de groote steden geen suiker aanwezig is, moge daarvoor het bewijs zijn. Burgerlijke Stand JAPANSCHE GRUWELDADEN. Aan de „Nieuwe Courant" te Soerabaja ontleenen wij het volgende De auditeur-militair bij den temporairen krijgsraad te Soe rabaja verzoekt allen, die ge zien of gehoord hebben, dat Japanners, in of omstreeks het tijdvak van Augustus 1942 tot Augustus 1943 guerillatroepen (Britsche, Amerikaansche en Nederlandsche militairen) in manden gebonden levend in zee hebben geworpen ter hoogte van Soerabaja, Grissee en Rem bang, zich te zijnen kantore te vervoegen voor het geven van inlichtingen. SLACHTOFFERS VAN TERREUR. ontsloeg, die daartoe door da den aanleiding gaven en dat de politieke instelling daarbij niet ken in Genève blijft voor ons evenals ook voor de gansche Christenheid eer onwrikbaar in overweging kwam. Zoo i merkteeken op den weg naar meende hij den burgemeester van Amsterdam terecht te heb ben ontslagen, omdat hij de staking niet verhinderd, doch eerder bevorderd had. Tot 1943 waren de benoemin gen van burgemeesters in over eenstemming met Frederiks ge schied. Volgens Seyss werden vooreerst niet alleen N.S.p.ers, doch ook niet-politici en zelfs anti-nazi's benoemd. Mettertijd werd het echter onmogelijk anderen dan N. S. B.ers te vinden. Er waren geen anderen meer beschikbaar, om dat de verzetsbeweging samen werking met de Duitschers had verboden. de vervulling van Gods belofte, dat er één .Kerk zal zijn. Wij danken U voor Uw ge tuigenis van de kracht van Christus, waardoor ge de kracht hebt ontvangen ons uw boodschap te sturen. Laten wij met elkaar bidden en strijden, dat de geest van verwoesting en vijandschap tot God onder de volken uitgebannen zal wor den door het Kruis van Chris tus, dat ons aller redding is." Onderwijs. „Ik moet zeggen, dat de Nederlanders ons absoluten politieken tegenstand hebben Op aanwijzing van een Indo- geboden. Dit acht ik van be- nesischen jongen werd door de teekenis bij hetgeen Neder- Bandoengsche politie een op- land in dezen oorlog gepres- graving gedaan in een der teerd heeft". Overgangsexamens JVliddel- bare Handelsavondschool. VLISSINGEN.' Klasse I, be vorderd: M. de Bruin, F. de Baar, E. Flipse, H. G. Geerts, H. Hein- sen, J. van Hoeijdonck, P. Klop- meijer, A. Klupper (voorw.), E. Lefèvre, J. H. Pierens, A. Poppe, A. C. Theune, Chr. Verheul, J. M, van Weele, A. C. van Zwee- KLOETINGE. Geboren: M. A. E. d. v. J. M. Straub en A. E. de Meester; Atonie, A. z. v. A. J. Guir en A. Bourdoux; Adriaan, z. v. A. v. d. Weele en A. Kooning; Enge- lina, L. M. d. v. C. Vertwist en M. A. Toeback. Ondertrouwd: A. Toorenaar 23 j. en Geertje Rinssen 22 j. Getrouwd: P. C. Sonke en M. T. Korstanje; C. de Bart en M. M. A. Minnaard. Overleden: J. Milhous, echtgen. v. P. Hoogesteger, 70 j.P. J. Herding 30 j.T. S. de Bart 2 mnd. KAPELLE. Geboren: Maria H., d. v. J. P. Korstanje en J. T. Bolle; Krina K., d. v. J. de Regt en C. Dekker; Rinus, z. v. J. Hoogstrate en D. M. de Bad; Dingenus, z. v. J. Stevense en P. Korstanje; Jacoba G., d. v. C. Eversdijk; en C. de Broe- kert; Jozina P., d. v. J. A. Snoep en C. v. OostenLeuntje A., d. v. C. Lepoeter en P. M. Jobse. Gehuwd: N. M. Eversdijk, 45 j. en. C. v. d. Linde 46 j.J. C. Duin- kerke 20 j. - T. Tholenaar 20 j.J. M. Kooman 53 j. en J. M. Kleine- pier 33 j.J. v. Overbeeke 26 j. en J. L. Rottier 25 j.J. Pattenier 23 j. en D. C. Wisse 18 j.J. M. Ier Clercq 29 j. en C. G. J. Schel- tens 21 j Levenloos aangegevenkind v. C. J. v. Zweden en P. P. Westrate; Distributiedienst Vlissingen. Aan de inwoners van de gemeente Vlissingen zal de uitreiking van bon kaarten voedingsmiddelen 8e en 9e per., benevens tabakskaarten QA, versnaperingenkaarten QB en ge mengde kaarten, QC plaats vinden volgens onderstaand schema ten kan tore Brouwenaarstraat 4 Vlissingen aan de loketten 11-12-13. 14 Juni de letters A en C; 15 Juni D; 17 Juni B t.m. Blok; 18 Juni rest letter B; 19 Juni de letters. E, F en G; 20 Juni H, I en J21 Juni K. en L; 22 Juni M. Voor de overige letters volgt nog een nadere bekendmaking. Medege bracht moeten worden alle nieuwe stamkaarten met inlegvellen. Bestrijding Coloradokever. De Burgem. van Goes herinnert eraan, dat ter bestrijding van den Coloradokever alle aardappelvelden (ook de kleine perceeltjes en tuintjes, waarin aardappelen geplant zijn), met calciumarsenaat bespoten moeten wor den vóór 15 Juni. Tegen betaling der kosten kan be spuiting van dg kleine perceelen ge schieden door den spuitdienst der gemeente. Nadere inlichtingen worden gegeven door den Opz. van den Gem.-Reini- gingsdienst en door dhr A. de Dreu, Westhavendijk, alhier. Zie verder de aanplakbiljetten. Bonaanwyzing bananen. Bon 822, aangewezen voor 500 gr. bananen, dient uiterlijk 8 Juni a.6. bij een groente- en/of fruithandelaar te worden ingeleverd. Detaillisten dienen de van hun klanten ontvangen bonnen 822, ge plakt op opplakvellen, op 11, 12 of 13 Juni a.s. in te leveren bij den rayonleider van het Bedrijfschap vüör Groente en Fruit. Distributiekring Zierlkzee. Zeep voor artsen enz. Vroedvrouwen, verloskundigen, wijk verpleegsters en verplegers, parrtic. verpleegsterrs en verplegers, partic. kraamverzorgsters, leerl. bakers, -kraamverzorgsters, veeverloskulndigen, medisch verplegend en admin. perso neel van consultatiebureaux voor T. B. C. bestrijding, personen werkzaam in de genees- en verbandmiddelen industrie, incl. tandtechn. laborato rium, praktis. artsen, tandartsen, tandheelkundigen en veeartsen, kun nen rantsoenibonnen zeep voor vuilen arbeid aanvragen voor de 7e, 8e en 9e per. 1946. Form, kunnen worden afgehaald en ingediend van 11 t.m. 15 Juni a.s. op de kringkantoren en agentschap pen. Uitreiking bonkaarten. Op onderstaande plaatsen, data en uren zal de uitreiking plaats vinden van bonkaarten KA t.m. KE 608 en bonkaarten voor melk en vleesch LA t.m. LE 608. Deze bonkaarten, die bestemd zijn voor de 7xe en 8e per. zullen worden uitgereikt tegen inname van bon A t.m. E 608 van het inlegvel waarop het kringnummer 230 voorkomt en waarvan de T.D. voorzien is van een T.D.-2 zegel en dienststempel. Tevens zullen worden uitgereikt Tabakskaarten QA 608, Versnaperin genkaarten QB 608 of gecombin. kaar ten QC 608. Deze kaarten worden uitgereikt als volgt; Mannei. personen geb. in 1928 of vroeger, ontvangen naar keuze een tabakskaart QA 608 of versnaperin- genkaartr QB 608 of een gecombi neerde kaart QC 608. Vrouwel. personen geb. in 1928 of vroeger, ontvangen naar keuze een versnaperingenkaart QB 608 of een gecombin. kaart QC 608. Overige personen ontvangen een versnaperingenkaart QB 608. Zelf verzorgersAan zelfverz. zullen de deelen van de bonkaarten LA 608, van de art., waarvoor zij zelfverzor- ger zijn, niet worden uitgereikt. Uitreiking: Zierikzee („Concordia"): 11 Juni v. 9-12 en 2-4 u., zelfverz. wijk A en B12 Juni v. 9-12 en 2-4 u., zelfverz. wijk C en D; 13 Juni v. 9-12 u.., normaal verbruikers wijk A, huisnummers 1 t.m. 300; 13 Juni v. 2-4 u., normaalverbruikers wijk A, nrs 301 en hooger.14 Juni normaal verbr. wijk B nrs 1 t.m. 300 v. 9-12 u.no's 301 en hooger v. 2-4 u.15 Juni normaal verbr. wijk C, nrs 1 t.m. 200 v. 9-11.30 u. 17 Juni normaal verbr. wijk C nrs 201 t.m. 450 v. 9-12 u.j no's 451 en hooger v. 2-4 u.18 Juni normaal verbr. wijk D nrs 1 t.m. 300 v. 9-12 u.no's 301 en hooger v. 2-4 u. Ouwerkerk (Café Slager)19 J uni v. 9.30-1 u., zelfverz.; 19 Juni v. 2-4 u. normaal verbr. Nieuwerkerk („Rehoboth")20 Juni zelfverz. wijk A, no's 1 t.m. 150 v. 9.30-12 u.no's 151 t.m. 300 van 1-4 u.21 Juni zelfverz. wijk A, no's 301 t.m. 438 v. 9.30-12 u.wijk B no's 1 t.m. 74 v. 1-4 u.24 Juni normaal verbr. wijk A, no's 1 t.m. 300 v. 9.30-12 u.wijk A no's 301 t.m. 438 en wijk B, no's 1 t.m. 74 v. 1#1 u. De uitreiking voor de gemeenten Oosterland, Sir Jansland en Brui- nisse zal nader worden gepubliceerd. Inlevering consumentenbonnen. In de week van 9 t.m. 15 Juni 1946 schuift de inlevering van consu mentenbonnen voor codenrs 1000 t.m. 5000 alsmede voor slagers één dag op. Bakkers, melkslijters, textieldetail- listen enz. te Zierikzee dienen in te leveren op 20 Juni. Drop- en Hoestartikelen. Voor de periode van 8 Juni t.m, 20 Juli zijn geldig verklaard de bon nen van serie U van de namens het Rijksbureau vpor Genees- en Ver bandmiddelen verstrekte aankoopver- gunningen voor drop- en hoestar- tikelen, calciumpepermunt en anijsta- bletten. De eenheid is bepaald één kilo gram, De e.v. bonaackondsging vindt plaats op 6 Juli a,s. FINANCIEELE berichten medegedeeld door Incasso-Bank N.V. Goes. De vier groote Nederlandsche ban ken hebben thans alle haar dividend voorstel over 1945 bekend gemaakt. Amsterdamsche Bank 4 Rotterd. Bank 4% Incasso Bank 4 Twent- sche Bank 3 Het Philipsconcern maakte heden bekend, dat over de boekjaren 1942/3 tot en met 1944/5 geen dividend op de aandeelen wordt uitgekeerd. Het dividend van 6 op de cumulatief preferente aandeelen zal daarentegen alsnog worden uitgekeerd. Voor velen is het passeeren van het Philipsdivi- dend een tegenvaller. Het is dan ook niet te verwonderen, dat dit nieuws met een koersdaling van ruim 8 pun ten voor de aandeelen Philips werd beantwoord. Bij de bekendmaking van het divi dend der Kon. Olie verkreeg de beurs een vaste stemming, thans verkeerde de beurs in een loome stemming met afbrokkelende koersen. Men gaat nu ook twijfelen aan dividenuitkee- ring van andere; groote concerns. Wy laten hieronder volgen de koer sen van een aantal fondsen, die op den lisatsten koersdag van de vorige week golden. BANKEN. Amsterdamsche 131, Holl. Bank Unie 206, Incassobank 135 J4, Kasvereeniging 141, Ned bank 134)4 Robaver 134&, Twentsche 149)4- IN DUST RIEELE ONDERNEMIN GEN. Aku 165, van Berkel 120, Calvé 175, Centrale suiker 230, Fokker 220, Leverbros 283, Ford 312, Philips 320, gew. v. d. Bergh 258, van Gelder 117, Heinekens bier 265, Kon. Zout 175, Gist en Spiritus 370, Ned. Ka bel 265, Rott Droogdok 273, Werkspoor 196, Wilton 173'/2, Weyers 173*4, Verg. Touw 115. PETROLEUM. Dortsche Olie 378, pref. Dordtsche Olie 418, Kon. Olie 438. SCHEEPVAART. Holl. Am. lijn 160*4, Java China Japanlijn 127, Kon. Boot 163, Kon Paket 158, Scheep vaart Unie 166*4, Rott. Lloyd 160, Stoomv. Mpy Nederland 163. SUIKER H.V.A. 278*4, Javacultuur 120, N.i.s.u. 121, Vorstenlanden 70. TABAK. Deli maatpy 153*4, Deli Batavia Mpy 141, Senembah 152. Wat brengt de radio Donderdag 13 Juni. HILVERSUM I (301 m.): 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.7.30 Rhythm.ontbijt; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr. pl.8.45 Kamerork.; 9.15 Mor genwijding; 9.30 Arb. v;tam.10.30 V. d. vrouw; 10.36 Pianorecit.11.00 Nuttig en noodig; 11.10 P. Palla; 11.45 Fam. ber. Indië; 12.00 Om en om; 12.30 In 't spionnetje^ 12.35 Gr. pl; 13.00 Nieuws; 13.15 Ens. Bandi Balogh; 14.00 V. d. vrouw; 14.20 Viool, altviool; cello en piano; 15.00 Sterren en sterretjes15.20 Confetti 17.00 Kaleidosco.op17.30 Skymaster; 18.00 Nieuws; 18.15 Gr. pl.18.30 Ned. Strijdkr.19.00 En nu naar bed; 19.05 Sportpr.19.20 Cabaret 1.19.45 R.V.D. 20.00 Nieuws; 20.05 Weeroverz.20.08 Film en theateragenda; 20.15 Conc. geb. ork.21.20 Onderwijsmogelijkhe den v. uw kind; 21.35 Dolf v. d. Lin den; 2.205 Gr. pl.22.30 Ouderen en jongeren; 22.40 Gr. pl.22.50 Report, schaaktournooi Londen; 23.00 Nieuws; 23.15 Hallo Amerika; 24.00 Sluiting. HILVERSUM H (415 m.): 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Mor gengebed; 7.45 Haydn.-muz.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gr. pl.8.55 Vrouwen spiegel; 9.00 Pluk d. dag; 9.30 Wa- terst. en Pol. ber.; 9.50 Verv. 9.00; 10.00 Philh. ork. New York; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gr. pl. ll.CQ Zon nebloem; 11.45 Fransche, Hong. en Russ. muz.12.15 Voordr.12,30 Lunchconc.13.00 Nieuws13.15 Lunchconc.13.45 Kath. en Protes tanten 14.00 Bondsdag Meisjesver. op G. G. A'dain; 15.15 Weensch PhHh. ork.; 15.40 N.C.R.V.-koor16.00 Nachtvorstverw.Bijbellez.16.45 Arnh. Blaaskwart.17.00 Opera; 17.30 Verv. 16.45; 17.50 Rijk overzee; 18.00 Celesta-ens.18.30 Land- en tuin bouw; 18.45 Verv. 18.00; 19.00 Nieuws 19.15 U.V.V.19.30 Lezing over stereof. proefuitz. op Zaterdag a,s. 19.45 Vaart der volken; 20.00 Nieuws; 20.05 Die Jahreszeiten22.00 Nieuws; 22.15 Verv. 20.05; 23.00 Avondconc. 23.50 Schriftlezing; 23.57 Sluiting. APVERTENTIËN. Mijn hartelijker: dank voor de betoonde belangstelling aan Fami lie, Vrienden en Bekenden, zoo wel van hier als van elders, bij de herdenking van mfjn 70sten Geboortedag. Magdalena P. op 'tHof. 's-Heer Arendskerke, Zandweg E 104. HET SPREEKUUR VAN Zr VAN NIMMEN, Kraam verzorging, wordt ELKEN DINSDAG gehou den van 24 uur. HET SPREEKUUR VAN Zr OUWEHAND wordt ELKEN MAANDAG en VBIJDAG gehouden, van 56 uur, aan het nieuwe Wijkgebouw, Oostsingel, Goes. 72. AVONTUREN VAN SJAKIE EN SIENTJE SNATER, WERELDREIZIGERS. In de keuken van het hotel is Estelle Edredon juist bezig, forellen te paneren, terwijl de dikke kok, Pierre Pöté de Foie, de pan met boter op het fornuis zet. Plotseling zien ze voor -hun ver bijsterde kijkers de twee helften van het venster een snelle foxtrot met nieuwste variaties dansen op het aanrecht, terwijl een lompe auto po gingen doet, om een duik in de keuken te nemen. Estelle kan zooveel aandoening niet tegelijk ver werken en zij valt van top tot teen helemaal flauw. Pierre daarentegen wordt woedend wegens deze nieuwe schending van het Franse grondgebied en moedig -bedreigt 'hij de indringers met zijn koeke- pan. Hij vergeet daarbij, dat hij er al een kluit boter in gedaan heeft, die hij het volgend ogenblik over zijn eigen kleren uitstort. Ze worden daar door minstens tien procent vetter dan ze al waren.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 3