fiazzia op ie Donau. DISTRIBUTIE-NIEUWS. DE BïfcT ZS9Tt De Eerste Kamer. Hei pcUieeiijk paac Ui iwüsectoMl. Rede van Prinses Juliana. Brabant vraagt Ministers. WAT OP DEN BON? Warmer. Opklarend, staging van tenfpe- natuur. Matige naar Oost om- loopende wind. Het laat zich aanzien, dat een periode van mooi. vrjj warm zomerweer zal inzetten. Van niet minder groote be- teekenis dan de verkiezingen voor de Tweede Kamer is de verkiezing van leden der Eerste Kamer. De Eerste Kamer neemt nog altijd een zeer belangrijke plaats in ons staatkundige le ven in. Hoe het in de toekomst zal zijn moet worden afgewacht, maar de tijd ligt nog niet zoo ver achter ons, dat in den Se naat, meer dan in de Tweede Kamer de groote politieke lij nen werden getrokken. Er zullen in de toekomst zeer belangrijke besluiten moeten worden genomen. Denk slechts aan het Indische vraagstuk en de herziening van de Grondwet, die in verband daarmee noodzakelijk zal zijn. De beslissing daarover be rust niet alleen bij de Tweede, maar ook bij de Eerste Kamer. Nu wordt, zooals bekend, over de samenstelling van de Eerste Kamer beslist bij de ver kiezingen voor de Provinciale Staten, die a.s. Woensdag 29 Mei worden gehouden. De leden van den Senaat worden toch gekozen door de Provinciale Staten. Hieruit volgt, dat de te hou den Statenverkiezingen niet al leen van belang zijn voor de provinciale, maar' niet minder voor de algemeene, de 1 a n - d e 1 ij k c politiek. Met sterken aandrang wek ken wij daarom de kiezers op, om a.s. Woensdag hun stem te geven aan de candidaten van de Christelijke partijen. Het verlies van een enkele stem kan beteekenen het ver lies van een Statenzetel. Het verlies van één Staten zetel kan beteekenen het ver lies van een lid der Eerste Ka mer. Daarom, zeker niet minder dan op 15 Mei: alle hens aan d e kl In een van de Zeeuwsche bladen is er op gewezen, dat de P. v. d. A. wel beneden de maat is gebleven, maar dat de beide linksche partijen, die beide voorstanders zeggen te zijn van een socialistische sa menleving, dan toch 5 zetels hebben gewonnen. Misschien zal het a.s. Woens dag niet anders gaan. Wij weten het niet. Maar laat het dan niet zijn de schuld van hen, die ook voor het staatkundige leven Gods Woord als richtsnoer wenschen te nemen. ZEEUWSCH DAGBLAD 2e JAARGANG No. 346 PROTESTANTSCH CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Abozm,prijs ƒ3.30 p. kw. Hoofdkantoor: Goes, Tel. 2438, Giro 274289, Bijkantoren te Vlissingen, Middelburg en Terneuzen. Donderdag 23 Mei 1948 Advertentieprijs 12% cent per m.m. Op. teuteydftg van Zon en Maan, Vrijdag: Zon op 4.35 u., onder 20.39 u. Maan op 2.21 u., on der 12.00 u. LJEC. om 6.02 u. Hoog water te Vlissingen Vrijdag 24 Mei: 7.40 n. 1.45 m., 20,04 n. 1.19 m. Bij het overhandigen van het geschenk der Nederlandsche re- gcering voor Zwitserland heeft Prinses Juliana een rede uitge sproken, die Dinsdagavond door de Zwitsersche radio is uitgezonden. „Er bestaat, aldus de Prinses, o.m. een Hollandsch spreek woord: in den nood leert men zijn vrienden kennen. In den uitersten nood, waarin wij heb ben verkeerd, hebben wij de waarheid van dat gezegde kun nen constateeren. Nu ik het geluk heb mij in Zwitserland te bevinden, ont moet ik overal hartelijkheid en medeleven. De daadwerkelijke hulp, die gij ons verleend hebt, vindt haar oorsprong in het begrip, dat uw bevolking voor een broedervolk heeft. Als één man hebben uw talrijke kan tons zich vereenigd om uw vrienden te hulp te komen. Gij stond klaar, zonder ophef, zonder dat men u er om ge vraagd had, en zelfs bijna voor dat het practisch mogelijk was ons te hulp te komen, is een vriendenhand uitgestoken, een Zwitsersche hand. Uw brood bevond zich op onze tafels, in de noodkerken, die gij ons ge stuurd had, werden dankdien sten gehouden. Prinses Juliana dankte zeer in het bijzonder de „Don Suis se", het internationale Roode Kruis, benevens alle particuliere organisaties en Zwitsersche particulieren, die de handen in een geslagen hebben ten bate van Nederland. De Prinses eindigde met deze woorden„Als spontaan en symbolisch bewijs van de ge voelens van levendige en warme erkentelijkheid van het Nederlandsche volk voor al die blijken van oprechte sympathie en hartelijke broederschap heb ben wij allen de vlag gegroet, die zich overal bij onze bevrij dingsfeesten ontplooide en wel ker luister voor immer in onze harten zal worden bewaard". Behoefte aan brood- en voedingsgraan. Minister Mansholt spreekt te Washington. Tijdens een bijzondere verga dering van de voedsel- en land- bouwcommissie van de ver- eenigde naties over urgente voedselvraagstukken heeft mi nister Mansholt verklaard, dat het na een diepgaande studie van het geheele voedselvraag- stuk de „stellige overtuiging van zijn regeering is, dat hoe wel door de graanexporteeren- de landen gedurende den oorlog een succesvolle landbouwpoli tiek is gevolgd, deze zelfde po litiek heden een van de voor naamste oorzaken is van het tegenwoordige graantekort". Gedurende den oorlog werd de veestapel door deze landen op groote schaal uitgebreid. De productie van varkens werd bij voorbeeld met 4ü pet. verhoogd. Op het oogenblik zijn groote voorraden graan niet voor mensctielijke consumptie be schikbaar, omdat rij op groote schaal als veevoeder worden gebruikt. Deze landbouwpolitiek heeft twee ernstige consequenties voor landen als Nederland, die groote hoeveelheden graan importeeren. In de eerste plaats, omdat er niet voldoende tarwe is voor men- schelijke consumptie en in de tweede plaats omdat er prac tisch geen graan beschikbaar is voor het herstel van den door den oorlog gehavenden veestapel. Minister Mansholt beval niet alleen toewijzing van brood graan aan, doch ook van voe- dergranen met het oog op het feit, dat voedergranen spoedig op het noordelijk halfrond ter beschikking zullen komen en dat ieder land thans de nood zakelijke beslissingen over de veestapelpolitiek zal moeten nemen. „Het lijkt mij toe, dat de richtlijn inzake de toewij zing van veevoeders zoo spoe dig mogelijk besproken moet worden. H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard zijn Maan dag per vliegtuig in Genève aangekomen voor een semi-officieel bezoek aan Zwitserland. Het Prinselijk paar op het vliegveld, waar het verwelkomd werd door den Zwitserschen minister van Buiten- landsche Zaken, Dr Max Petitpierre. KAMPEN OP JAVA. Op onze kantoren te Goes, Middelburg, Vlissingen en Zierikzee ligt weer een lijst ter inzage van per sonen, die zich buiten de geallieerde gebieden op Java bevinden. Het Indische vraagstuk. Radiorede van Dr van Mook. In zijn radiorede, waarvan wij gisteren melding maakten heeft Dr van Mook er verder nog op gewezen, dat een goed gebouw niet kan worden gezet op het zand van oneenigheid en wederzijasche haat. Destructieve elementen moe ten met geweld gekeerd wor den, doch onder de opbouwende factoren zal het actieve nationa lisme een vooraanstaande plaats innemen. Indonesië zal iets anders zijn dan Nederlandsch-Indië, even als het hedendaagsche Azië ge heel verschillend is van dat van gisteren. Het is een dringende eisch, dat wij de traditioneels opvattingen laten varen, indien wij ons niet geplaatst willen zien. voor onaangename feiten. Een volledige breuk met het heden beteekent dit evenwel niet en hoe sneller wij er in slagen, de blijvende en kostbare elementen van het verleden met de eischen van den nieu wen tijd te verzoenen, des te eerder zullen wij in staat zijn, aan den wederopbouw te begin nen. De meerderheid van het Ne derlandsche volk erkent de wenschelijkheid en de noodzaak van een stelselmatige evolutie en van zelfregeering in Indone sië. Van een Nederlandsche re- geering kan geen herstel van het oude koloniale systeem worden verwacht. In Sjahrir (en dus ook in zijn chef Soekarno?) vindt men een vertegenwoordiger van een ge organiseerd en verantwoorde lijk nationalisme, dat op Java en in een aantal "gebieden daar buiten zijn aanhangers bezit" Dr van Mook beëindigde zijn rede met te zeggen, dat er in het nieuwe Indonesië een be hoorlijke plaats zal zijn voor 1 alle Nederlanders, die de gewij- - zigde toestanden begrijpen en aanvaarden, Meer dan 3000 men- schen gearresteerd. De „politie"-afdeeling van de Amerikaansche bezettingstroe- pen in Beieren heeft Dinsdag de Donau bij Wilshofen (Beie- j ren) plotseling over een af-1 stand van 72 K.M. afgesloten i en 372 schepen van de voorma lige Hongaarsche marine, af komstig van 12 landen, onder welke Frankrijk, Tsjecho-Slo- wakije, Italië en België, in be slag genomen. Uit de schepen, waaronder 12 kanonneerbooten, kwam een groote hoeveelheid contraban de, machinegeweren en andere wapens, korte-golfzenders, goe deren van de zwarte markt en heele scheepsladingen voorraden van de Wehrmacht 'te voor schijn. Meer dan 3000 menschen zijn gearresteerd, verdacht van zwarten handel, het smokkelen van verdoovende middelen en wapens en het onderhouden van een ondergrondschen spoorweg om vroegere SS-lie- den te laten ontsnappen. Ieder schip wordt thans be waakt, gewapende manschap pen langs de oevers en aan den omringenden heuvelrand voor komen het ontsnappen van ver dachte personen. Men is vooral op zoek naar admiraal Trunk- walter, den tegenwoordigen be velhebber van de Hongaarsche vloot. HET HERSTEL VAN DE LONDENSCHE KERKEN. De (Anglikaansche) bisschop van Londen deelde in, een pers conferentie mede, dat 2000 ker kelijke gebouwen in Londen ge durende den oorlog door bom men getroffen waren. Hiertoe behoorden 624 van de 701 kerik- gebouwen. Men heeft besloten een 50-tal kerken geheel op te bouwen, terwijl 494 godshuizen zullen worden hersteld. Daarenboven wordt de bouw .van 35 nieuwe kerken overwogen als gevolg van de uitbreiding der bevol king. Britsche parlementsleden naar het continent. Twee. delegaties_ van Britsche parlementsleden zijn per vlieg- tuig naar het vasteland vertrok- Jcen. Een delegatie, bestaande uit 8 personen, stelt een onder zoek in naar de levensomstan digheden in Oostenrijk. De tweede, eveneens bestaande uit 8 personen, brengt een bezoen aan het Ruhrgebied ora de steenkoolsituatie aldaar in oogenschouw te nemen en met officieele personen der vakver- eenigingen besprekingen te voeren. In verband met de komende Kabinetsformatie heeft de Bra- bantsche vereeniging „Braban- tia Nostra", als haar oordeel uitgesproken, dat in de huidige omstandigheden het belang der Zuid-Nederlandsche bevolking eischt, dat bij de nieuwe Kabi netsformatie wordt rekening gehouden met haar rechtmatig verlangen, om overeenkomstig haar getalsterkte in de Regee ring te worden vertegenwoor digd door mannen, die het Bra- bantsche en Limburgsche volks karakter werkelijk aanvoelen en de nooden en belangen de zer provincie volledig kennen. MAATREGELEN TEGEN DEN SMOKKELHANDEL. In de Nederl. Staatscourant komt een beschikking voor van den minister van Financiën, dat het een ieder verboden is in een strook van 500 M. breedte langs de Nederl.-Duit- sche en de Nederl.-Belgischc grens, in de open lucht, al dan niet in een vervoermiddel, aan wezig te zijn. Dit verbod geldt niet ten aan zien van personen, die o.m. uit beroepsoverwegingen of nood gedwongen zich in deze zone moeten ophouden. DE MAANDAGMORGEN CENT. Vele centen maken een ton. Zooals de Indische jeugd haar „Maandagmorgen-dent" kejnde, ontstond in Nederland kort na de bevrijding op initiatief van de stichting „Het Nederland sche kind helpt het kind in In donesië", de „Maandagmorgen cent" van het Nederlandsche kind. De schooljeugd werd verzocht iedere week een cent te stor ten ten behoeve van de kinde ren overzee. Op deze wijze is thans na enkele maanden f 100.000 bij elkaar gebracht. Controle op de prijzen. De prijscontrole heeft in April ruim 4000 processen-ver baal opgemaakt. Speciaal het aantal processen-verbaal op het gebied van huishuren en pen siontarieven neemt toe. Ruim 3500 zaken werden berecht. In 37 gevallen werd het bedrijf gesloten. ZWITSERSCHE LOCOMO TIEVEN IN NEDERLAND. Zondagmorgen arriveerden te Roosendaal de 5 in Zwitser land ten behoeve van onze spoorwegen aangekochte 22 lo comotieven. Deze locomotieven zijn ;n Zwitserland reeds gebruikt, doch zullen in ons land nog heel wat jaren mee kunnen. Zij kunnen een snelheid van 100 K.M. per uur bereiken. Vanuit Roosendaal werden de machi nes naar de centrale werkplaats te Tilburg gebracht, waar ze grondig zullen worden nageke ken en na enkele proefritten, in den normalen dienst inge schakeld zullen worden. RICHTPRIJZEN AKKER BOUWPRODUCTEN. In onze opgaaf richtprijzen Akkerbouwproducten is een fout ingeslopen. Geel mosterdzaad moet zijn, niet f 80 maar f 50. VERJONGING IN HOOGE OFFICIERSRANGEN DER MARINE. Volgens een thans ingediend wetsontwerp ligt het in de be doeling bij de bevordering naar keuze tot kapitein-luitenant ter zee en hooger een strengere se lectie toe te passen; zulks ter bevordering dat jonge officie ren sneller dan voorheen ver antwoordelijke functies kunnen krijgen. Aan deze regeling zal de mo-" gelijkheid voor zee-officieren, die niet voor bevordering in aanmerking komen en tenmin ste 20 dienstjaren hebben, wor den verbonden op verzoek te worden ontslagen met evenre dig pensioen. Er zal naar wor den gestreefd, dat men op 50- jarigen leeftijd vlagofficier kan worden. Een soortgelijke rege ling voor evenredig pensioen zal ook worden geschapen voor onderofficieren der marine. VERLAGING VAN HET BROODRANTSOEN. In verband met de internationale graanposltie zal het broodrantsoen met ingang van 26 Mei voor de leeftijds groepen boven vier Jaar met 200 gram per week per persoon worden verlaagd. Het rantsoen bloem zal op dien datum voor alle leeftijden worden verminderd tot 50 gram per persoon per week. Met het oog op het wereldtekort aan graan heeft de Combined Food Board geadviseerd het wekclijksch broodrantsoen te bepalen op 2.100 gram per persoon. Daar het huidig broodrantsoen in ons land 2400 gram voor volwassenen bedraagt met enkele variaties bij de andere leeftijdsgroepen zal door een nieuwe verlaging van het broodrantsoen ons vocdingspeil verder aan de critieke jnter- nationale voedselsituatie van het oogenblik worden aangepast. Onze binnenlandsche graanvootziening is, dank zij de vroegtijdige aankoopen der regeering, in vergelijking met enkele andere landen niet ongunstig. Hieruit vloeit voor ons de verplichting voort voor zoover mogelijk mede te werken aan een billijke verdeeling der beschikbare voorraden. Zooals bekend, heeft ons land aan Frankrijk reeds een aanzien lijke hoeveelheid tarwe geleend. Het is, in verband met de calorische waarde van het huidig levensmiddelenpakket in ons land, op dit oogenblik niet verantwoord het broodrantsoen verder te verlagen dan tot 2200 gram per normalen verbruiker per week, MINDER SUIKER EN VLEESCH VOOR KINDEREN. Het suikerrantsoen voor kinderen van 0 t.m. 4 jaar zal met ingang van 26 Mei worden verlaagd tot 200 gram per week, waardoor dit* rantsoen gelijk zal zijn aan dat der overige leeftijdsgroepen. Eveneens zal voor deze categorie op dien datum het vleesch- rantsoen van 150 tot 100 gram per week worden verminderd. Daar het broodrantsoen voor deze groep niet kan worden aan getast, zijn in verband met de versobering van de levensmiddelen pakketten der drie overige leeftijdsgroepen de suiker- en vleesch- rantsoen voor kinderen beneden vijf jaar, welke wel eenige ver mindering toelieten, verlaagd. MEER KAAS VOOR DE RIJPERE JEUGD. Een extra bon voor vleesch. Met ingang van 26 Mei zal het ransoen kaas voor de leeftijds groep van 15 t.m. 20 jaar worden verhoogd van 200 tot 300 gram per persoon per veertien dagen. Tevens zal voor alle leeftijden boven vier Jaar op 23 Mei een extra bon voor 100 gram vleesch, geldig gedu rende veertien dagen, worden bekend gemaakt. INDISCHE SPAARBANK BOEKJES. Gelden voor de Japansche be zetting ingelegd op boekjes van de Postspaarbank in Nederl.-In- dië, kunnen thans worden over gedragen op boekjes van de Rijks postspaarbank tegen den koers 100. Van het tegoed wordt 25 pCt plus f 10000,geboekt op vrije rekening. Ook voor de ge vallen, 1 dat de inlegger is over leden, bestaat een regeling. De boekjes kunnen worden in geleverd aan elk postkantoor. ARBEIDTSTIJD KANTOORBEDIENDEN. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Suurhofi betreifende de loongrens van f 3000.in het werktijdenbesluit voor kantoren, waarbij hij opmerkte, dat inge volge de algemeene stijging van het loon- en salarispeil voor tal rijke kantoorbedienden thans geen wettelijke bescherming van hun arbeidstijd meer bestaat, heeft de heer Drees, minister van Sociale Zaken geantwoord, dat hij met spoed zal bevorderen, dat de in 't Werktijdenbesluit voor kantoren 1937 en het Rusttijdenbesluit voor volwassen koffiehuis- en hotel personeel 1937 aangegeven loon grens wordt gebracht op f 3750. KRUIMELTJES President Truman heeft Dinsdagavond het overnemen van de Amerikaansche kolen mijnen door de regeering gelast. Zes Abessyniërs en 14 Soe- daneezen zijn gedood en vele gewond in een vijfdaagschen strijd nabij Jokan op de Soe- daneesch-Abessynische grens. In Berlijn is een verlaging van het broodrantsoen onver mijdelijk, tenzij de verwachte graanleveringen aankomen. Karl Herman Frank, de voor malige „protector" van Bohemen en Moravië, is gisteren in het openbaar opgehangen. Marcel Capron, voormalig Fransch parlementslid van de communistische partij, is te Pa rijs gearresteerd, wijl hij ver dacht wordt van verstandhouding met den vijand. De verklaring van den Bulgaar- schen eersten minister, dat het behoud van het Oostelijk deel van Thracie door Turkije een hinder paal is voor de Turksch-Bulgaar- sche vriendschap heeft in Stam boel diepe verontwaardiging ge wekt. DE AMERIKAANSCHE SPOORWEGEN EN KOLENMIJNEN. Met betrekking tot het over nemen van de spoorwegen en de kolenmijnen door de Amerikaan sche regeering in verband met dreigende stakingen wordt nog gemeld) dat President Truman dezen maatregel genomen hpeft op grond van de wet, welke den vakorganisaties verbiedt om ar beiders in regeeringsbedrljven tot staking aan te sporen, doch de individueele werknemers vrijlaat in hun beslissing al of niet op hun post te blijven. Zoodra overeenstemming tus- schen de betrokken partijen is verkregen, zullen deze onderne mingen weer door de particuliere maatschappijen worden overge nomen. Provincienieuws Collecte Stichting 1940-1945 Eerste verantwoording inzame ling 28 April4 Mei 1946. Aagtekerke f 279.50; Aarden burg f 1347.64; St. Annaland f 671.95; Breskens f 1295.61; Cadzand f 204.Domburg f 887.75; Ellewoutsdijk f202.98; 's Heerenhoek f 505.65; St. Jan steen f 2163.85Krabbendijke f 1648.45; St. Maartensdijk f 1133.90; N- en St. Joosland f 1474.90; Noordwelle f 229.85 Oostburg f 1468.12; O- en W.- Souburg 889.50; Oud-Vossemeer f 565.Retranchement f 294. Rilland-Bath f 518.54; Ritthem f126.Scherpenisse f615.35; Schoondijke f 5652.Seroof- kerke S. f 89.50; Tholen f 2704,60 Waarde 427.90; Wemeldinge f 1157.45; Wissenkerke f 1732.51; Wolfaartsdijk f 1748.69; Ierseke f 12111.35Zaamslag f 2368.95 Zoutelande f 316.60. Totaal f 44832.09. Dit is de opbrengst van 30 ge meenten; van de overige 71 ge meenten in Zeeland is het bedrag nog niet ontvangen. Dames, opgepast! Tegen een drietal winkeliers te Zierikzee werd door de Prij scontrole proc.-verbaal op gemaakt wegens het geven van onderwicht. Vooral bij suiker komt dit voor, daar hiervoor een goede zwarte prijs gemaakt kan worden. Hedenavond om 7.20 wordt over Hilversum I een speciaal aan Zeeland gewijd programma uitgezonden. MIDDELBURG. De afd. Middelburg van de Stichting door Watersnood getrof fen Grondgebruikers hield Dins dagavond een vergadering, waarin de voorz., de heer J. Lorier een overzicht gaf van wat in het af- geloopen jaar is gedaan op en voor Walcheren. Voor jonge Walchersche landbouwers is 3000 ha bouwgrond in den N.O.-polder besproken. Aan de Koningin, den Min.-Pres. en de leden der St. Generaal zijn enkele missives ge zonden i.v.m. wijziging der scha devergoeding, waarbij veel, voor zichtig gesteld, cijfermateriaal werd overgelegd. Vele vragen met betrekking tot het herstel der bedrijven werden gesteld, waarbij sterk naar voren kwam de meestal onnoodige stag natie in den bouw van noodboer- derijen en noodstallen door het Bureau Wederopbouw Boerderij en en Noodherstel. Ten aanzien van de paarden, die als schadever goeding in natura thans aan de gedupeerden worden verstrekt, werd uitgesproken, dat met de veel slechtere kwaliteit daarvan geen genoegen kan worden geno men. Tenslotte werd nog breed voerig van gedachten gewisseld over de ruil- en herverkaveling welk onderwerp door de leden in studie zal worden genomen. Het aftredende bestuurslid J. Lorier werd herkozen. WOLFAARTSDIJK. Maandag vergaderde de ge meenteraad voltallig. De verordening op de honden belasting werd opnieuw vastge steld. Een verzoek i.v.m. den ge houden landbouwcursus om ver goeding van het licht werd in gewilligd. De voorgestelde regeling voor de heffing van leges bij bouwaan- vragen werd goedgekeurd. Aan den onbez. gem. veldwach ter, werd een gratificatie toege kend. Tot hoofd van de O.L.-school Oosthoek werd benoemd de heer L. J. Heiboer te Oud-Sabbinge, in de daardoor ontstane vacature te Oud-Sabbinge werd benoemd de heer L. J. Pieterse te de Waal (Texel). Bij de rondvraag stelde de heer Koert voor, om als de klok in de toren zal geplaatst zijn deze drie maal per dag te luiden. Hiertoe werd besloten. Nadat verder door de heeren Koert en Hannewijk nog eenige opmerkingen waren gemaakt over het sportterrein en de aan te schaffen brandspuit, werd de verg, gesleten. krijgen we deze week (26 Mei t.m. 8 Juni.) Bonkaarten KA, KB, KC 606 280 t/m 200 Alg.: 800 gr. brood. 20.1 Alg.: 400 gr. brood. 292 Alg.: 200 gr. kaas. 293 Alg.: 100 gr. bloem. B 58 Reserve: 1800 gr. brood. O 58 Reserve: 800 gr. brood. B 59 Reserve: 2 kg aardappelen, B 00 Reserve: 100 gr. kaas. Bonkaarten KF 606 371 BMW 125 gr. boter. 372 BMV: 250 gr. margarine. 374 suiker: 400 gr. suiker. Bonkaarten LA, LB, LC 606 239, 240, 241 en 242 vleesch: 100 gr. vleesch. 235 aardappelen: 2 kg aardapp, A 40 melk: 2 L, melk. B 40, O 40 melk: 3% L. melk. Bonkaarten KD. KE 606 780, 787 Alg.: 800 gr. brood. 788 Alg.: 100 gr. kaas, 789 Alg.: 100 gr. bloem. D 58: Resorve: 800 gr. brood, E 58 Reserve: 600 gr, rijst, kin dermeel of kinderbiscuits. Bonkaarten KG 606 871 BMV": 125 gr. boter. 872 BMV125 gr. margarine. 874 suiker: 400 gr. suiker. Bonkaarten LD, LE 606 739, 740 vleesch: 100 gr. vleesch. 735 aardappelen: 1 kg aardapp. D 46, E 40 melk: 6 L. melk. Tabakskaarten enz. T 29: 2 rants. Tabaksartikelen. V 29: 100 gr. chocolade of sui kerwerken. X 29: 2 rants, tabaksartikelen. len 2«jn geldig tot en, met Zaterdag 1 Juni a.s. De bonnen voor melk en aardap :n 3 Jul. Voor de week van 2 t.m. 8 Juni zullen nog bonnen worden aange wezen voor melk, aardappelen, boter, jam, thee, tabak, versnaperingen en zachte zeep. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 24 Mei a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch, melk en aard appelen, "waarop eerst met ingang van Maandag 27 Mei mag worden afgeleverd. Zuivering Loodswezen. Bij beschikking van den Min. van Marine is op grond van de desbetreffende bepalingen van het Zuiveringsbesluit 1945 disci plinair gestraft door het geven van een schriftelijke berisping: P. J. Visser, zeeloods in het 6e district, wegens het feit, dat hij zonder dat dit noodzakelijk was dienst heeft gedaan als binnenloods en wegens het feit, dat hij lid is geweest van het Zeevaartfront. Nagek. Advertentie. Anti-Rev. Kiesvereeniging, Middelburg. LEDENVERGADERING op Vrijdag 24 Mei om 8 uur in den Schouwburg (boven), Molen water. Oandidaatstelling Gemeenteraad. Trouwe opkomst verzocht. Laatste berichten. Ingeleverde jachtgeweren. In de vergadering van de Hol- landsche Mij voor Landbouw werd meegedeeld, dat na infor matie is gebleken, dat teruggave van de onder dwang ingelever de jachtgeweren uitgesloten is, aangezien deze wapens door den bezetter zijn weggevoerd. Er worden echter pogingen in het werk gesteld om jachtgeweren en patronen uit Amerika te im porteeren, in welken omvang is onbekend. Onderhandelingen Perzië en Azerbeidjan hervat. Officieel wordt medegedeeld, dat de Perzische regeering het plan heeft binnenkort een missie naar Azerbeidsjan te zenden ter voorzetting der besprekingen met de democraten in deze provincie. Geldigheidsduur boterbonnen verlengd. Het C.D.K. deelt mede, dat de geldigheidsduur van de boterbon nen 867 BVM en 369 BVM is verlengd tot en met 8 Juni a.s. Laatste te Singapore onder gebrachte evacuees naar Nederland. Gisteren hebben ongeveer 1000 Nederlandsche evacuees (de laat- sten van de 13000, die 9 maanden geleden naar Singapore kwamen) aan boor van de „Johan de Witt" Singapore verlaten met bestem ming Nederland. Het Wilhelminakamp, waar de geëvacueerden waren onderge bracht, zal deze week worden ge sloten en ter beschikking van de landsregering worden gesteld.

Zeeuwsch Dagblad | 1946 | | pagina 1